®e£cidóe<2ou#CWit Camilo Torres, priester en revolutionair van Bogota IÏE0C068 Directe reportage van IJtunnel Duitsland op verkeerde weg met beperking van vervoer KRO-bestuur wél, niet achter beleid Ontslagkwestie in Hilversum nog steeds .,het gesprek Brandpunt Van Doorn Mislukte overval op bank in Bussum Straks lossen we elk jaar f 100,- extra at op onze hypotheek... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN TVorgels piano's hifi installaties mossel+ versteege DE LEIDSE COURANT DINSDAG 15 OKTOBER 1968 (ADVERTENTIE) Huurprobleem ÖREMIER DE JONG heeft vorige week de bewering tai twijfel getrokken, dat zijn kabinet „op rozen" zou ritten. HU heeft zeker gelijk op het punt van de huurproblematdek. In politieke kringen, wordt ernstig rekening gehouden met de mogelijkheid, dat het kabinet inzake zijn huurbeleid tweemaal bakzeil zal moeten halen. Politieke consequenties zal een en ander dan waarschijnlijk toch niet hebben, omdat bij de regerings meerderheid bereidheid bestaat om me dewerking te verlenen bij het stoppen van het lek, dait op die manier in de begroting voor 1969 zou ontstaan. Om te beginnen is de kans groot, dal minister Schut deze week nul op het request zad krijgen, ais de Tweede Ka mer eindelijk zijn wetsontwerp inzake de huurbelasting gaat behandelen. Deze wet is feitelijk een wat verbeterd voor stel van aud-miinister Bogaers; het heeft dus in geen geval te maken met een controverse tussen conservatief en pro- Het grootste bezwaar, dat nu tegen dit stukje huurbeleid van de regering te berde wordt gebracht, is dat alleen de womiingwertwoniingen en niet de premie- bouw eronder zal vallen. Verder hebben verschillende Kamerleden praktische bezwarea Minister Schut zal het gelijk aan zijn zijde hebben, wanneer hij vol houdt, dat in woningwetwoningen vaak burgers wonen die socdaal geen aan spraak zouden mogen maken op de overheidssubsidie, die de huursom van deze woningen stevig drukt. Hij kan helaas helemaal niet garanderen, dat zijn huurbelasting de doorstroming werkelijk zal bevorderen en krijgt ook nog te kampen met het feit, dat de huurliberalisatie ziulikc snelle vorde ringen maakt, dat zo'n bijzondere huur belastingsmaatregel op „much to do about nothing" begint te lijken. ITER WERPT de Tweede Kamer het plan-Bogaers-Schut (de kans om via amendering alsnog een meerderheid te krijgen zit ook nog m het spel), dan zit minister Wiitteveen voorlopig met de perikelen; hij moet dan dekking zien te vinden voor een gat in zijn begroting, een gat dat voor 1969 op ongeveer 70 miljoen gulden geraamd moet worden. Bij de algemene beschouwingen heb ben de regeringspartijen in diverse be woordingen laten blijken, dat hun beleid erop gericht zal zijn de weegschaal in elk geval in evenwicht te houden. Wat dus zou kunnen betekenen, dat er niets aan de hand is wanneer minister Wit- teveen met een nieuw dekkingsplan komt, dat in de ogen van deze regerings meerderheid genade kan vinden. Wél moet daarna worden afgewacht of de regering niet meer verzet zal gaan bieden wanneer later in het najaar een belangrijk deel van de Kamermeerder heid gaat proberen iets af te dingen op het wetsontwerp waarin minister Schut j voorstelt de huurprijs van gesubsidieerde woningen per 1 januari in plaats van I met vier met zes procent te verhogen. Bij de algemene politieke beschou wingen zijn er onder meer van K.V.P.- zijde vraagtekens achter dit voornemen j AOK hier kan het kabinet redelijke argumenten in het geding brengen: het sterk opgelopen rentepeil dwingt de overheid tot grotere bedragen bij de woningbouwsubsidie. Ze moet nu kiezen tussen twee mogelijkheden: óf het op vier pnooent houden, maar dan gedurende meer dan tien jaar, óf het percentage op zes procent brengen. Nadeel van het eerste is, dat het dan nog langer duurt om de subsidies a* te breken; voordeel van het laatste is bovendien, dat het budgettair voor de overheid aantrekke lijker is. Vanuit de Kamer wordt tegen dit wetsontwerp evenwel bezwaar gemaakt, omdat de hieruit voortvloeiende huur verhoging gaat samenvallen met andere maatregelen die de kosten van het levensonderhoud doen stijgen: in de eer ste plaats het nieuwe stelsel van om zetbelasting via het systeem van de toegevoegde wiaarde. Van overheidswege wordt alsmaar verkondigd, dat prijs verhogingen nebto beperkt zullen blijven, maar alleen de praktijk kan straks uit wijzen of het bedrijfsleven dit beschei den nettoresultaat mogelijk maakt Drs. Sdhmelzer c.s. heeft dam ook gelijk, wanneer hij informeert of op het terrein van dé huurpolitiek niet een correctie mogelijk is, die minder risico schept voor een stevige opwaartse druk onder de kosten voor het levensonder houd. Een latere datum van ingang zou zo'n risicovermdnderende oplossing kun nen zijn; geen zes, maar toch vier procent een andere. jyiINISTER SCHUT meldt in de toe- lichting op zijn wetsontwerp wel. dat de Soaiaal-Economische Raad afge lopen zomer nog in meerderheid voor zes in plaats van vier procent bleek te voelen, mrts er een mogelijkheid van individuele subsidies werd gevonden om „hardheidsgevaRen" op te vangen. Mi nister Schut heeft zijnerzijds over die mogelijkheid weer advies gevraagd aan de Raad voor de Volkshuisvesting. Het zou echter wel eens zo kunnen worden, dat het aantal van de voor de „hardheidsclausule" in aanmerking ko mende gevallen snel gaat stijgen, wan neer begin 1969 het leven toch duurder blijkt te worden dan de regering hoopt en nu veronderstelt. En wanneer de Kamer nu een huurbelasting weigert ten opzichte van personen die geen .minimum!ijder-s1mogen heten, wordt het toch wél bezwaarlijk van de kleinste mkomentrekkers zes in plaats van vier procent te gaan vragen. Neen, minister Schut zal zijn premier wel moeten meedelen, dat in het tuintje waar hij moet werken de rozen te veel doorns hebben dan dat men er rustig op zou kunnen zitten. Deze wee Is het precies drie jaar ge leden dat de jonge Colombiaanse pries ter Camilo Torres als guerillastrijder Bogota voor altijd verliet, om enkele maanden later in de bergen van San tander door regeringssoldaten te wor den doodgeschoten. Hoewel het voor ie dereen duidelijk is dat het sociale on recht in Colombia zo groot is dat cr een radicale omwenteling moet komen, is er toch veel misverstand rond Cami lo Torres. Zelf is hij niet meer in staat om zijn ware beweegredenen uiteen te zetten, maar uit contacten met zijn vrienden en medewerkers blijkt telkens weer dat zijn nagedachtenis wel eens misbruikt wordt. In 1929 geboren uit een aristocratische familie, besloot hij na enkele maanden universitaire, rechts studie priester te worden, na zijn wij ding lu 1954 ging hij zich specialiseren in de sociologie aan de katholieke uni versiteit van Leuven. Terug in Colom bia. was hij onder meer professor aan de Nationale Universiteit, studenten pastor. kapelaan, politiek adviseur, op richter van een pressuregroup die zich tot doel stelde de politieke structuur van het oligarchische Colombia te ver anderen en uiteindelijk guerillastrijder. Iets van Camilo begrijpen kan men al lee.. vanuit de contekst van dc Colom biaanse maatschappij. Tweemaal, in 1965 en afgelopen maand nog was een reportageploeg van de KRO in dat land om te zien in hoever de R.-K. Kerk voldoende inspiratie bood aan haar leden om een radicale omwente ling van structuren (die zopas ook door Paus Paulus werd aanbevolen) te hel pen bewerkstelligen. In deze problema tiek kan men Camilo niet verzwijgen. Vandaar dit programma van André Truyman, gemaakt aan de hand van mensen die in Camilo's strijd een rol speelden (als onder meer de bisschop. ,Ruim Zicht" strijdbaar en veelzijdig LIET officieel orgaan van het Neder- lands Katholiek Vakverbond „Ruim Zicht" heeft zich in de loop van enkele Jaren ontwikkeld tot een van de beste tijdschriften die er op dit terrein in Nederland verschijnen. De redactie zoekt haar taak niet alleen in kwesties op vakbewegingsterrein in beperkte zin; ze wil kennelijk de tolk zijn van een standsorganisatie in de ruime en dus goede betekenis van dit „Ruim Zicht" is hiermee in zekere zin een familieblad geworden; sport, cul tuur, geloof, recreatie en amusement hebben in de kolommen van het blad een vaste plaats gekregen. Niet altijd zijn wij het met de conclusies van artikelen in „Ruim Zicht" eens; zeer waarschijnlijk zijn zelfs NKV-leden dat niet en misschien geldt dit ook nog wel eens voor NKV-besturen. Maar dèt is ook niet relevant. Ruim Zicht is een strijdbaar, veelzijdig en goed geredigeerd blad. Het kan de vergelij king met andere vakbewegings- en werkgeversbladen inhoudelijk doorstaan. Of de stem van de vakbonden zelf er altjd zo kan klinken als die bonden zelf willen is een andere zaak; er zijn al moeilijkheden van die aard geweest. We hopen maar dat voor die moeilijkheden geen oplossingen nodig zijn die de aard van „Ruim Zicht" doen veranderen. Er zijn in Nederland heel wat tijdschriften en periodieken die minder de moeite waard zijn als het gaat om een beteke nisvolle plaats onder de communicatie middelen. ...Maandelijks" heet het VPRO-program- ma dat gisteravond voor het eerst werd uitgezonden. Het krijgt dus een aantal vervolgen. Dat is plezierig, want dc samenstellers zo ongeveer de gehele VPRO-staf krijgen daarmee lijd en gelegenheid om de verbeterin gen aan te brengen waarvoor dat pro gramma in enorm ruime mate vat- In eerste aanleg was het een collage van een onduidelijk gesprek over democratie, telkens onderbroken door filmbeelden, interviews, en min of meer apodictische uitspraken van een presentator. Dat collage-karakter gaf j het programma iets gevaarlijks omdat onduidelijk werd wat authentiek en I bewijsbaar was en wat eventueel uit J VPRO-duimen gezogen werd. Met het trekken van snelle parallellen tussen Dominicaanse repubiek en Grie kenland bijvoorbeelden daaraan haast terloops de suggestie verbindend dat de Helleense kolonels door Washington aan de macht werden gebracht leek ons in zijn onbewezen-zijn een school voorbeeld van onzindelijke voorlich ting. Die „hoe-links, hoe dan ook"- teneur die ook „Maandelijks" ken merkte deed bU ons de mening post vatten dat het een zaak van simpele rechtvaardigheid zou zUn als „rechts" wat meer kans kreeg zijn mening via t.v. te laten horen. „Aah-Dèle" viel ons niet mee. Geslaagd waren eigenlijk alleen de onderdelen Adèle de „gekke meid" kon uit- GEBOORTENREGELING Belg. episcopaat houdt publicatie theologen tegen BRUSSEL (KNP) De Belgische bis schoppen hebben verhinderd, dat eer grote groep moraal-thelogen zijn mening publiceerde over de encycliek van Paus Paulus over de geboorteregeling. In een brief, die de bisschoppen per persoon lijke koerier aan de theologen lieten overbrengen, verklaren zij, dat deze pu- blikatie op 't ogenblik niet opportuun is, Bovendien vinden de bisschoppen dat de moraal-thelogen de gedachtengang der bisschoppen eenzijdig hébben géintei-pre- hangen. zoals „Volkomen rond" en het j teerd. Aldus we^ het weekblad „De Ba- liedje van de leeuwentemster. Voor sexy-meissle is mevrouw Bloemendaal te robuust gebouwd. De serieuze chansonteksten die ze gisteren te ver werken kreeg, hadden onvoldoende kwaliteit. Het programma als geheel verdronk een beetje in de experimen- teerlust van regisseur Rob Touber. Vg. zuin" te melden Het gaat om 'n beknopte publikatie, die moraal-theologen hadden onderte kend en waarin zij stelling namen tegen de encycliek van de Paus. Hierbij volg den zij vrijwel dezelfde lijn als de in ternationale vergadering van moraal theologen die op 17 en 18 sept, in Am sterdam bijeen waren. (Van ome parlementaire redactie) UTRECHT „De vervoerspolltiek is één van de weinige activiteiten, waarmee men zich in Brussel nog bezighondt. De Europese politiek maakt beslist geen hoogtijdagen door. Er sfjn binnen de EEG te veel politieke spanningen om tot een werkelijk constructieve gemeen schappelijke politiek te kunnen komen. Helaas is ook de lijdensweg van de ver voerspolltiek nog niet ten einde. Hei wegvervoer weet daarvan mee te praten". Dit heeft staatssecretaris M. J. Keyzer (Verkeer en Waterstaat) vanmiddag in Utrecht gezegd bij de jaarvergadering van de stichting Nederlandse interna tionale wegvervoer organisatie. „Na de vele teleurstellingen hoort men wel eens. dat het misschien maar beter zou zijn als er nooit een EEG-vervoer- beleid zou komen. Ik deel die mening niet. Wij hebben belang bij een gemeen schappelijke regeling. Juist in de laatste 5aren breekt In verscheidene landen het inzicht door, dat oneconomische beper kingen van één der vervoerstakken na delig is voor de eigen nationale wel vaart. Wat Nederland wil is een ge meenschapsbelang. Wel is het zo, dat onze belangen op het gebied van het vervoer specifiek zijn. Nederland is een exporteur van vervoersdiensten. Het is een exportpost, dié de rijf miljard gulden begint te benaderen". „Naar onze mening", aldus de staats secretaris, „maakt de Duitse bondsrepu bliek een aantal grove overtredingen. De Europese oommissie heeft een teer kri tisch oordeel over de Dnitse plannen ge veld. Do beslissende vraag is wat er straks moet gebeuren als Duitsland het advies van de commissie niet opvolgt. In de eerste plaats denk ik hierbU het vergunningenstelsel. Er is nu een systeem in studie, waarin computers en tclexapparaat worden toegepast. Aller eerst moet echter worden nagegaan of dit een waterdicht systeem Is", aldos de staatssecretaris, die tenalotte de Dnitse opvattingen karakteriseerde als ver ouderd, oneconomisch en volkomen na tionalistisch. MogclUk zal het Europese Hof hierover om een uitspraak worden gevraagd. (Van ome omroepcorrespondent HILVERSUM Het ontslag van Frits van der Poel blijft de gemoederen be roeren: niet alleen in Hilversum, maar ook daarbuiten. Na vele uren praten heeft het KRO-bestuur zich gisteren achter het beleid van voorzitter mr. Van Doorn gesteld. De Brandpuntredactie is het met de voorzitter oneens en heeft hem dit per brief laten weten. Vijftien programmamakers van de informatieve afdeling van de KRO-televisie hebben zich achter de Brandpuntbrief ge schaard. De Nederlandse Vereniging van Journalisten gaat praten met radio- en televisie-instanties over de rechtspositie van de radio- en t.v.-journalisten. Na urenlang beraad gaf het KRO-be stuur gisteren een communiqué, uit waarin zijn standpunt inzake de be wuste ontslagkwestie werd uiteengezet „In een extra-vergadering van het be stuur van de KRO", aldus het commu niqué. „heeft de voorzitter mr. Van Doorn een volledige uiteenzetting gege ven van de achtergronden en overwe gingen, die hem hebben geleid tot het geven van onmiddellijk Ingaand ontslag aan de heer F. C. van der Poel. Het bestuur heeft na uitvoerig heraad zich met het besluit van de voorzitter akkoord verklaard. Gezien de door de groepsraad in zijn brief gesignaleerde verontrusting en ont stemming onder het personeel, heeft het bestuur de dagelijkse leiding opgedra gen met het personeel te overleggen op welke wij deze verontrusting kan wor den weggenomen". De volledige redactie van Brandpunt heeft gistermiddag een brief op het se cretariaat van de K.R.O.-voorzitter Van Doorn, laten bezorgen met het verzoek deze brief 's avonds ter attentie van het met spoed bijeen geroepen K.R.O.-be- stuur te brengen. De inhoud luidde: „De Brandpuntredactie meent, dat de be slissing om Frits van der Poel op staan de voet te ontslaan in geen enkele ver houding staat tot de gebeurtenis van de vorige week maandag. Zij acht het on juist en in hoge mate onbillijk, dat de integriteit van Frits van der Poel op een dergelijke manier in twijfel is getrok- De Brandpuntredactie kan zich niet voorstellen dat de voorzitter van de K.R.O. zich. bij het nemen van zijn be slissing in deze zaak, gerealiseerd heeft wat de gevolgen daarvan zouden zijn. Gezien deze punten heeft de Brandpunt redactie de K.R.O.-voorzitter gevraagd zijn beslissingen te herzien Zij heeft hem erop gewezen, dat indien hij daartoe niet zou wilen overgaan tenminste en tenslotte nog de mogelijk heid van arbitrage door onafhankelijke derden bestaat. De Brandpuntredactie meent dat uit dc gang van zaken rond het ontslag van Frits van der Poel ge bleken is, dat op essentiële momenten bij de K.R.O. beslissingen worden geno men waarbij de rechtszekerheid van de programmamakers niet gewaarborgd is" Vijftien programmamakers van de in formatieve afdeling van de K.R.O.-tele- visie hebben met deze brief hun adhesie betuigd. Rechtspositie Het bestuut van de Nederlandse ver eniging van Journalisten heeft besloten op de kortst mogelijke termijn contact op te nemen met alle instanties die be trokken zijn bij het werk van de radio- en televiejournalisten Daartoe zal vrij dag in Hilversum een gesprek plaats hebben van het contactorgaan ter be hartiging van de belangen van de radio- en televisiejournalisten. In aansluiting daarop zal 'n spoedvergadering plaats hebben van de sectie radio- en televisie journalisten en de leden van de Gooise journalistenkring in aanwezigheid van een delegatie van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Vereniging van Journalisten. Het bestuur zal boven dien contact opnemen met het bestuur van de KRO ten einde te komen tot een bespreking die ook een verbetering van de rechtspositie van de radio- en t.v.- journalisten tot onderwerp zal hebben en die er bovendien op gericht zal zijn om in ieder geval een herhaling van een ontslag als dat van de heer Van der Poel te voorkomen. Tevens zal de Nederlandse Vereniging van Journalisten zich in verbinding stel len met de andere omroeporganisaties om de problematiek van de rechtspositie en de werkomstandigheden van de ra dio-en televisiejournalistcn onder ogen BUSSUM (ANP) Op het bijkantoor van de spaarbank te Hilversum, aan de Koekoeklaan in Bussum, is gisteravond een mislukte overval gepleegd. De over valler kwam het bijkantoor enkele mi nuten voor sluitingstijd binnen, waar op dat moment slechts twee leden van kantoorpersoneel aanwezig waren, een 22-Jarig en een 18-jarig meisje. Hij was geheel in het zwart gekleed, met hoed. handschoenen en jas en droeg I een bril met een donker montuur. De man wierp een plastic tasje over de ba- j lie en riep „geld". De 22-jarige cassière vluchtte ondanks dc bedreiging, met een soort pistool, weg. Zij bevond zich vlak bij de deur die toegang geeft tot het woonhuis van de adjunct-directeur van de spaarbank. In het woonhuis drukte zij op een alarmsirene. De overvaller ren de hierop weg en verdween met een au to. Op het moment van de overval was ongeveer 5000 gulden in kas. Uit veilig heidsoverwegingen laat de spaarbank regelmatig tijdens kantooruren geld op j een veilige plaats opbergen. die hem tot de lekenstand terugbracht, kardinaal Concha) en die door voor de camera te komen geen gevaar lopen te worden geïnterneerd. (Nederland I - 20.20 uur). Eerste „Kopduel" In üe eerste uitzending van „Kopduel", komen Apeldoornse Boys. Feijenoord. Frisia. Middelburg en MVV tegen el- j kaar uit. De teamleden krijgen indi- j vidueel vragen gesteld over voetbal na 1945 en collectieve vragen over an- j dere takken van sport. Deze vragen hebben betrekking op gebeurtenissen niet ouder dan een jaar. Bovendien I worden de deelnemers algemene ac- j tuele sportvragen gesteld. Tot slot moeten de deelnemers, 'n sportfiguur. j die onder 't publiek aanwezig is. iden- tificeren. Het programma wordt ge presenteerd door Frans Derks. (Nederland I - 19.06 uur). David Rousset in „Denkbeeld" De Franse auteur en politicus David Rousset is de persoon om wie et pro- j gramma „Denk-beeld"-Internationaal vanavond draait. Rousset behoort tot de groep der „linkse gaullisten" die de Franse president de derde weg wijzen tussen communisme en kapitalisme. David Rousset is wegens zijn strijd tegen het systeem der concentratiekam- pen onder andere benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau Onder leiding van W. L. Brugsma i wordt hij ondervraagd door Olivier Todd, presentator bij de BBC en mede- I werker van 't blad Nouvel Observateur en door de Franse televisie-inter viewer Maurice Séveno. De laatste is een van de televisiemakers die door de ORTF werden ontslagen nadat zij tijdens de onlusten in mei hebben ge- j pleit voor 'n objectieve berichtgeving j door de Franse staatsomroep. (Nederland II - 20.45 uur). Reportage uit IJ-tunnel De ITS zal in een directe reportage vanuit Amsterdam laten zien hoe in de bijna voltooide IJtunnel de veiligheids maatregelen aan een laatste test wor den onderworpen. De tunnel zal eind oktober worden ge opend. Op 't ogenblik worden alle vei ligheidsinstallaties die in werking moeten treden bij opstoppingen, on gelukken, enz. veelvuldig getest. Een vai. deze tests zal onder regie van Ger Roos rechtstreeks op het scherm wor den gebracht. Dit is technisch een nog al omvangrijk karwei, waarvoor niet minder dan zes rijdende camera's nodig zijn. Deze reportage, waarvan Jan Vrij man de produktie heeft, is de eerste uit de programmaserie „Operatie....", waarvan de NTS de afleveringen om de vier weken op dinsdagavond uitzendt. (Nederland II - 21.35 uur). TELEVISIE Nederland 2 18.15 Olympisch journaal. 19.40 Atletiek: 80 meter horden dames vijf kamp. Speerwerpen heren. Series 200 meter heren- 22-30 Herkansingen roeien- 22-55 Atletiek: Halve finale 100 meter dames- Finale discuswerpen heren- Halve finale 400 meter dames- Series 200 meter heren. Hoogspringen vijfkamp dames. Series 5000 meter heren. Finale 400 meter horden heren- Finale 100 meter dames. Finale 800 meter heren. 100 km ploegentijdrit wielrennen. Duitsland 1 16.45 Reportages, informaties, meningen. 20.15 Reportages, informaties, meningen. 21.00 Roeien. Duitsland 2 21-40 Volleybal. 22-00 Zie Nederland 2, 22-55 uur- 1-20 100 km ploegentijdrit wielrennen- 1-30 Boksen (voorronde). RADIO Hilversum 2 18-50 Samenvatting 1 22-00 Atletiek: Halve finale 400 meter dames- Series 200 meter dames- Vijfkamp dames hoogspringen Series 5000 meter heren- 100 km ploegentijdrit wielrennen. Hockey: SpanjeBelgië- Zeilen. Waterpolo. 24.00 Samenvatting 2. WOENSDAG TELEVISIE Nederland 1 7.30 Samenvatting, waarin o.m Gewichtheffen. Verder voetbal/volleybal. RADIO Hilversum 2 7-30 Olympisch journaal. 17.00 Atletiek: Vijfkamp dames vèrspringen- Hockey: NederlandEngeland. Waterpolo. Verder atletiek, gewichtheffen, boksen, volleybal. (ADVERTENTIE) Alles wat we doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. Straks krijgen we dan samen jaarlijks zomaar 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Dat geld kunnen we fijn gebruiken voor een extra aflossing... Daarom werd een huis met hypotheek voor ons opeens een stuk aantrekkelijker! Misschien is het Premie Spaarplan ook iels voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (hypotheekaflossingen, spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken. Postkantoren, Baiiken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55. 19.03. 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.06 uur: Kopduel, sportwedstrijd NTS 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: Camilo Torres, priester en revolutionair •21.00 uur: Advocaat Judd, 21.50 uur: Vanavond in Nieuwspoort NTS 22.20 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Noten en tonen NEDERLAND II STER (Reclameuitzfendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.15 uur: Olympische Spelen 1968 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uu.r: Dc dubbelganger, 20.45 uur: Denkbeeld internationaal 21.35 uur: Operatie Tunneltest, reportage 22.05 uur: Tweede journaal 22.10 uur: Olympische Spelen Televisie morgen NEDERLAND I NTS 7.30 uur: Olympische Spelen 1968 NTS'NOT 11.00 uur: Studielessen 11.25 uur: Beroepen na de LTS AVRO 17.00 uur: Geen woorden maar daden, jeugdprogr. De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I KRO 21.15—22.20 uur- Dinsdagavondtheater, klucht 23.30—23.55 uur: Nightwatch, jazz HILVERSUM II AVRO 20.30—21.30 uur: Mijn naam is Cox. luisterspel NRU 22.00—01.30 uur: Olympische Spelen 1968 HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00. 16.00. 18.00. 19.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA D'66. 18.30 Nieu' Licht ensemble en solisten. bus. 19.45 Zoekend gelover 9.40 Concilleposi- tmpressles rond I hoorspel. n heks: klassieke en moderne mu .2.20 Pianorecital (gr.): klassle- I kc muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Overweging. 22.45 De zingende kerk, rau- I zlkale lezing. 23.00 Laat draaien, gevarieerd platenprogramma. 23.30 Night watch: lazzmu- i HILVERSUM II (298 m) NRU: 18.00 Nieuws: 18.16 AVRO's radiojournaal. AVRO 19.00 Trefpunt: discussierubriek 3.15 Ondernemend, praatje) NCRV: leugd. 17.00 Stereo: Dlxlelant 7.15 Stereo meisjeskoor m< ig (opn). 17.30 L jrlichllng. 0& dr. G. H. Vering; J. H. Grosheide^ Ondei iliste. 17.50 Overhelds- vraaggesprek met de Onderwijs en Wetenschappen n) - VARA: 7.( isliek. 7.20 Soclaiii NRU: 7.30 Olympische Speler journaal. VPRO: 7.54 Deze dai 9 40 Schoolradio. 10.00 Stereo: licht* Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 St««- moderne orkestwerken (gr.). 12 oc nmofoonmuzlek. 12.21 Voor het platte- 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin- 12.29 Stereo: walsorkest. 12.54 De \\<*g II* goede merken In iin zaak 19.55 Lichte muziek. 20.00 Klassieke muziek. 21.30 Boekbespreking. 21.40 Llederenrccttal. 22.00 Nieuws en berichten. (Tussen 22.00 en 1.00 reportages Olympische Spelen.) 22.15 Li- HILVERSUM 1 (40 erste gehoor (7.30 7.32 Actualltel- 8.32—8.42 Actualiteiten9.00—9.10 Ochtendgym nastiek voor de vrouw). 9.36 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Stereo: klassie ke muziek (gr.). 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Discogram: muzikaal wed strijdprogramma. 11.45 Actualiteiten. KRO: muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Sociëteit zes minuten voor boven de zestig. NRU: 17 Olympische Spelen: rechtstreekse reportav NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelplaten. 10.30 Big band en solt swing uit de USA. NRU: 11.00 Nleuwa. 11.03 Muziek - lezen: het laatste ltnernatlona- le nieuws op 't gebied van de lichte muziek. (12.00 Nieuws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.0} Radiojournaal. 13.06 Zet 'm op: vrolijk pla tenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen: populair vcrzoekpia-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2