Zoeterwoudse schooljeugd betrad feestelijk nieuw tijdperk KAPITTELDAG LEIDSE Beenfraktuur DERDE ORDE H Hartscbool blijft eenzaam aebter Geen best weekend voor r de Leidse korfballers BIOSCOPEN Objekten vernield REEDS VOOR 30.000 GULDEN SCHADE AAN KUNST TOEGEBRACHT Maria Moederochtend door velen bijgewoond Fluks houdt eer hoog Parochianen en vrienden nemen afscheid van kapelaan Heijnen DE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 OKTOBER 1960 Een welbestede en opgeruimde bijeenkomst l)e beweging, die Franciscus van Assi-De eigen verantwoordelijkheid, sië 700 Jaar geleden in de Kerk startte, er op gericht alle christenen op nieuw te bezielen niet het H. Evangelie: priesters en leken samen zochten naar de Weg, die Christus is en die de Kerk iri gehoorzaamheid aan Hem moest gaan. Daarom onstonden er kleine groepen, die zich allereerst lieten bezielen door Gods Woord en dit Woord concreet uit droegen In de wereld. Niet anders Is de bedoeling van deze Franciscaanse be weging nu. Daarom kwamen zondag weer de groepen in en rond Leiden van de Fran- tanse lekenorde bijeen voor een be zinningsdag. Het werd een dag van ge bed, overweging, gesprek en blijde ont moeting. Thema was: de Kerk in verwarring en vernieuwing... en toch geloven in God? Dit thema werd ingeleid door pater Si- De heer L. van Hamersveld, voorzit ter van de Leldse federatie, ging In zijn voordracht verder in op die eigen ver antwoordelijkheid, juist in deze tfld van verwarring en vernieuwing: onze gelo vige houding, die een menselijke houding is, dient zich te manifesteren in onze eenheid met Christus' Geest en mentali teit. Werkelijke belangstelling voor de medemens, echt meeleven, barmhartig heid en meegroeien met onze wereld en onze tijd z(jn evenzovele eisen, die het evangelie ons voorleggen als onze ver antwoordelijkheid voor een betere we reld. Naar het H. Land. In groepen werd daarna het onder werp verder verdiept aan de hand van enkele concrete vragen, wat een leven dige discussie opleverde die veel verdui delijken kon. Pater C. Wessels o.f.m., dit ook de inleiding hield, maakte 's mid dags met alle aanwezigen een reis naai het H. Land per dia's. De dag werd gesloten met e gibald Wessels o.f.m. De Godsidee is zich ristieviering. waarbij allen zich nauw In optocht is vanmorgen de jeugd van de oude H. Muitschool aan de Zuldbuurt- seweg naar haar nieuwe residentie aan de Veldzichtstraat In het plan Westelnde getrokken. Het draaiorgel „De Amazo ne" melodieus inspirerend voorop. De vrolijke exodus werd gadegeslagen door een groot aantal Zuldbuurters, die het jonge volkje nu moeten missen en de kinderen met gemengde gevoelens uit geleide deden. De verhuizers gaven demonstratief lucht aan hun gevoelens omtrent de nieuwe situatie. Enkele meegevoerde spandoeken spraken in dit opzicht dui delijke taal: ,,'t Was berekoud" en „be zoek van 9 tot 18 uur schoolrulne Zuid- buurtseweg". De plezierige verandering werd overigens nog onderstreept met vlaggen en vele, vaak op een originele wijze, versierde steppeu en fietsen. In plasticzakken werden de persoonlijke leermiddel meegenomen. Ook in de Veldzichtstraat heerste van morgen ondanks de wekelijkse wasdag een geanimeerde belangstelling van sa mengestroomde ouders. De voorzitter Het Is afgelopen met de ellende in de bouwvallige H. Hart school; uit, fiui De lieer Th. J. Blok. leider van het on- derwljsteam, spijkert de zaak dicht zon der enige spijt. van de stichting R.K. Scholen Zoeter- woude Dorp, de heer J. Bosman en de moderator pater P. Peeters Weem wa ren eveneens ter verwelkoming aanwe zig. Met de oude schoolbel (voor de laat ste maal) werd de jeugd door het hoofd der school, de heer Th. J. Blok, in een grote kring bijeengeroepen voor het zin gen van „het schoollied". Voor de rest van de dag was het vrijHoera! Op 16 november van het vorig Jaar ging de eerste paal voor de nieuwe school de grond in. Het gebouw is gerealiseerd onder architectuur van ir. A. Paarde- kooper te Lisse, Niersman te Voorscho ten was de bouwer. De officiële opening vindt op een nog nader te bepalen datum plaats. sterk aan het wijzigen. De eigen verant woordelijkheid van de mens nodigt hem uit mee te bouwen aan een betere we reld. Steeds meer gaat de gelovige mens ontdekken dat er geen concurrentiehou- ding kan bestaan tussen God en de mens. God werkt in, door en met de mens. Zijn schepping met alles wat ze bevat is het terrein van de mens, die taak heeft Gods bedoeling in de schepping tot verdere voltooiing te brengen. Nooit is dit dui delijker geworden dan in dé Mens, Jezus uit Nazareth. HU. een der onzen, wees in Zijn boodschap precies op onze roeping de wereld te herscheppen tot een nieuwe aarde, waarin liefde, vrede en gerech tigheid heersen. Zo Immers wil God zijn schepping. Daartoe heeft Hij de hele verbonden voelden in gebed, zang ring. Het werd een welbestede dag. waarvan ieder dankbaar huiswaarts keerde Zaterdag 17.30 uur stak een 12-jarige jongens op de hoek Hoolgracht/Groene- steeg onoplettend de weg over. Een per sonenauto, die daar reed, schepte de jon gen, die daardoor een rechter onder- beenfraktuur opliep. Per EHD is hij het Academisch Ziekenhuis ver- VERKEERSWEEK IN LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude Hoge Rijndijk van het Verbond voor Veilig Verkeer haakt deze week met verschillende plaatselijke activiteiten in op de Nationale Verkeersweek. Automobilisten kunnen op verschillen de plaatsen hun autoverlichting laten controleren. Woensdag en donderdag de gehele dag bij het Motorhuis, Hoge Rijndijk 328 en donderdag- en dagavond van 7 tot 10 uur bij garage Kamsteeg aan de Van der Valk Bou- manweg. In dezelfde garage kan men verder zaterdag overdag nog terecht. Op de beiaardenmiddagen zal verder een cursus worden gegeven ten be hoeve van de bejaarde weggebruikers- Dinsdagavond 22 oktober is ten slotte in de Scheppingskerk een quiz avond. Aan de hand van een verkeers- film vol problemen zullen vijf teams met elkaar gaan wedijveren in de ver- keerskennis. De deelnemende teams zijn: brandweer, Ned. Chr. Vrouwen bond-Leiderdorp. Oranjevereniging, de B.B. en de EHBO-Zoeterwoude H.R. Zuiderkwartier blijft aan de verliezende kant Voor het Leidse korfbal was het dit keer geen beste dag. Nederlagen voor Zuiderkwartier, De Danaïden (eerste nederlaag), De Algemene, Crescenda, terwijl alleen Fluks de Leidse eer hoog hield door ver rassend van DKC te winnen. Vicus Oriëntis, KNS, Madjoe en Noorder kwartier zagen hun wedstrijden afgelast worden. Camera: The Fox (prol.) 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 uur; M(Jn beste vijand (18 jaar) Lido: De smokkelaars van Oran (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Alexander liever lui dan moe falie leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Met jouw tanden in myn nek (prol.) 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Louis de Funes als oliemag naat (prol.) alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Helicopter commando (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7-00 en 9.15 uur PINT Twee jongens aangehouden Vier knapen werden aangehouden ter zake vernielingen aan kunstvoorwerpen die in het kader van de tentoonatelling „248 objekten" in Leiden buiten ston den opgesteld. De kunstvoorwerpen, die de aggressl- vitelt van de knapen een 13-jarige. een lö-Jarige en twee 14-jarige jongens uit Leiden opdekten, stonden geëxpo seerd op het Stiationsplein. Leden van het Leids Studentenkorps hebben twee emalller van Koetsier en een „dobber" van Van Munater ont vreemd. De totale schade is meer dan 30 000 gulden. Comité LAK heeft zich hedenmorgen beraden wat nu te doen JEUGDIGE LEIDSE INBREKERS NA STROOPTOCHT AANGEHOUDEN Een 16-jarige hovenier en een 14-ja- i rige Inpakker, belden uit Leiden, had- j den besloten de nacht van zaterdag op zondag te besteden met het zich we derrechtelijk toeëigenen van andermans geld en goed. Eerst hadden ze ingebroken in een bloemenzaak aan de Kuipers-Rietberg straat. waar ze binnengekomen waren via het breken van een ruitje. Uit de kassa werd f25.— door hen meegeno- Een kwekerij te Voorschoten werd daarna door de Jongens bezocht. Hier uit namen ze een pechlamp mee. Uit een manége te Voorschoten namen ze een stenen paardenkop mee en een nog niet bekend geldbedrag. Op de terugtocht naar Leiden braken de jongens in bij de kantine van 'n voet balclub aan de Boshuizerkade, waar ze zich 25 pakjes sigaretten. 10 pakjes shag en 25 pakjes toeëigenden. De politie wist zondagmorgen 07.30 uur de knapen aan te houden. „Laten struikelen" Door de verkeersgroep Leiden van de Leidse politie werden zondagavond een 14-jarige en een 15-jarige jongen uit Leiden aangehouden en overgeleverd aan de gemeentepolitie. Beide knapen hadden in het donker op het rijwielpad naast de Churchllllaan 'n dik touw gespannen, kennelijk met de bedoeling een fletser of bromfietser die daar langs kwam rijden te laten vallen. GELDLENING VAN 4 MILJOEN Van de N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten te 's-Gravenhage ontvingen B. en W. een aanbieding voor de ver strekking van een geldlening van 14.000.000,op 22 oktober 1968 tegen een rente van per jaar, half jaarlijks te voldoen, koers 99'., De terugbetaling geschiedt in 25 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende op 22 oktober 1969. De lening is bestemd voor consolidatie van vlottende schuld, gedeeltelijk verband houdende met aankoop van gronden voor de bouw van een elektriciteitscentrale. BRIDGECLUB „D.D.S." De stand na de 9e ronde ln de paren competitie Is thans: 1 Brouwer-v.d. Meer 1110 p. 2 Parmentler-v.d. Voort 1006 p. 3 Schölvinck-Beek 987p. 4 dames Brou wer-de Jong 927, 5 mevr. v. Heusden- Woons 910, 6 dames Den Holder-Visser 905. 7 mej. Nagel-Mekking 897, 8/9 echtp. Galjaard en Plouvier-Elchhorn 890. 10 Kluit m/partner 873, 11 dames Hamer-Kengen 855, 12 dames Verhoog- v.d. Brink 833, 13 Van Heusden-Voge- lenzang 828, 14 dames Peterzen-Vlaar- dingerbroek 827, 15 dames Krul-Keuter 824, mej. Schneider-Tellekamp 775, da mes Verstraaten-v. Royen 728, 18 echtp. Ipenburg 627. R.K. Vrouwenbeweging openeie seizoen Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Jan, z.v. K. Poot en J. C. de Jong: Richard Cornelus, z.v. D. C. Vermeulen en J. A. A. van Valderen; Adrians, d.v. W. van der Plas en C. van Beelen; Jacob Johannes, z.v. J. van HeUst en A. R. Putto; Manuela Helen» Maria, d.v. F. D. Steenkamp en T. C. H M. Pape; Ronald Roelof, z.v. R. 8. van Spronsen en D. C. Jansen; René Josefus, z.v. H. M. T. Raab en H. van Nek. Gehuwd: F. G. Bouwman en A. Moo- ten. Overleden: C. J. van Delft, 77 Jaar. echtgenote van P. OudshoornI. Han- naart, 67 jaar, man; A. van ZJjl. 50 Jaar. man; E. Sljpkes. 84 jaar. wed. van H. Egberts; H. Zwart, 51 Jaar. man; L. van den Akker. 81 jaar, man; J. H. M. A. Castelein. 56 jaar, echtgenote van J. H. C. Fisscher. Een groot aantal dames van de Sted. I R.K. Vrouwenbeweging hebben zondag deelgenomen aan de Maria Moeder- 1 ochtend. De opening was een II. Mis in de Hartebrugkerk, gevolgd door 'n gezamenlijk ontbijt in het Antonius Clubhuis. Het Mariabeeld was prachtig ver sierd. dank zij de wijk leidsters en le- j den die voor de bloemen hadden ge- Na het ontbijt weiden door de voor zitster. mevrouw Uphoff, enkele me dedelingen gedaan Zoals Christus Ko ningcollecte op zondag 27 oktober a.s. Zij spoorde de leden aan mede te wer ken. om als men de kerk verlaat even een bus te nemen. Tevens was een I schrijven ontvangen van de Leidse Commissie voor internationale samen- i werking, en het Leidse Volkshuis voor een openbare middagbijeenkomst, ter I herdenking van de oprichting van de Verenigde Naties. Gesproken wordt door: mevr. E. Post humus Meijes-Krantz over „De vrouw in tropisch Afrika" (met vertoning van dia's en film). De bijeenkomst iR donderdagmiddag 31 oktober a.s. I aanvang 2.15 uur in Het Leidse Volks-1 huis, Apothekersdijk 33. In het winterseizoen staat verder op het programma in de maand novem ber: sjoelen en kaarten; in januari: Jaarvergadering met na afloop sjoelen en kaarten. In februari een souper met daarna carnavalsviering; maart: Ex cursie en mevr. Staal met dia's over Lourdes. In april: Het gezelschap Sempre Avan- ti. In het Weduwenfonds is een wijzi ging aangebracht en wel deze: alle leden die lid zijn van het Wed.fonds moeten vóór december aan hun Wijk- leidsters 1,20 hebben betaald. Dit geld is voor het gehele komende jaar dus de contributie wordt volgend jaar 0,75 per maand. Nu ligt het in de bedoeling volgend jaar juni 2 gehandicapte kinderen met hun moeder naar Lourdes te laten gaan (misschien 3) daar is al jaren voor gespaard. Veel aktiviteiten dus en daarom wordt een beroep op allen gedaan om zoveel mogelijk leden aan te werven. Vooral jonge mensen. Wat de Moeder ochtend op zichzelf betreft. Het was opzienbarend hoeveel leden aanwezig waren. Dit alleen al is een goede reden om deze ochtend zo lang mogelijk te handhaven. Na de koffie met gebak volgde er nog een hoogtepunt. Mej. A. Nijhuis was 15 jjaar penningmeesteresse. Zij kreeg van voorzitster mevr. Uphoff een enveloppe met inhoud aangeboden en werd dank gebracht voor al de ja ren dat ze haar werk in goede vorm had verricht. Mevr. Nljssen had een mooie toespraak en bood haar een boeket bloemen aan. Nu was er nog een jubilaresse en wel mevrouw Hoogeveen. Zij was 40 jaar getrouwd en werd ook even in de bloemetjes gezet. De Moederochtend die allen geestelijk had verrijkt, werd besloten met de aanbieding van een boeket anjers aan de voorzitster mevr. Uphoff door de secretaresse E. Franse. SLEUTELGAT •fc Uit het Waaggebouw, waar nu een deel van de 248 objekten zijn tentoon gesteld. zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vier Leidse boerenkazen ge- if Veertien konijnen werden uit het volkstuinkomplex „Ons Buiten" gestolen. De konijnen waren eigendom van een Leldenaar. Het bestuur van de r.k.k.k. „Cres cendo" deelt mede, dat de training voor adsplranten en pupillen gehouden wordt a.s. dinsdagavond 15 oktober in het gym nastieklokaal aan de Oude Vest 33. Voor pupillen van 18.30 tot 19.15 uur: adspi- ranten B van 19.15 tot 20 uur en adspi- ranten A van 20 tot 21 uur. LEIDSE AGENDA AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: j apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. MAANDAG 14 OKTOBER De Doelen Leidse Amateurfotogra ven Ver. 20.00 uur Stadhuis Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. DINSDAG 15 OKTOBER Stadsgehoorzaal Residentieorkest. Maderne en Theo Bruins. Abonn. concert 20.00 uur. Schouwburg Boudewijn de Groot e.a.. 20.00 ur. WOENSDAG 16 OKTOBER Camera Film van de maand „The Dutchman". 19.00 en 21.15 uur. Rijksherbarium Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde. Vergadering. 20.00 uur. DONDERDAG 17 OKTOBER Groot Auditorium Openbare Dlës- rede van pjrof. dr. J Kruithof uit Gent over „Revolutie en welvaartsstaat". 16.00 uur. Lakenhal Receptie honderdjarige Leidse Spaarbank. 16.0018.00 uur. Stadsgehoorzaal Huldigingsavond Jubileumfonds N.Z.H. 19.30 uur. VRIJDAG 18 OKTOBER Gel». Palestijnse Oudheidkunde (Sta- tionsweg 25) Lezing voor afd. Den I Haag van Ned.-Arabische Kring. Spre- I ker: dr. H. J. Franken over „Was de eiiltuur van Transjordanië- van 1000 vóór Chr. tot 1 500 vóór Chr. Israëli tisch?" 20.00 uur ZATERDAG 19 OKTOBER Schouwburg Toneelgroep Arena met sprookje „De gestolen Prins". LJA- i voorstelling voor de Jeugd. 14.30 uur. Stadsgehoorzaal Concert Werk man» Wilskracht", bal na. 20.00 uur. St. Antonius Olubshuls Feestavond j p.v „De Royalisten". 20.00 uur. GROFVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 15 OKTOBER Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat. Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat. Herm. Gorter straat. Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat. Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel). Ook ln Wormer heeft Zuiderkwartier niet de eerste overwinning kunnen boe ken. Het was een doelpuntrijke wedstrijd op een zwaar veld. Groen Geel had voor de rust wind mee en dat gaf haar reeds een voordeel. Het werd na vier minuten al 1-0, waar na Hennv Devilee gelijk maakte. Vervol gens liep de thuisclub uit tot 4-1, waarna Frits van 't Riet een strafworp benutte (4-2). Alvorens Sary de Vink tot scoren: kwam, was de stand al opgelopen tot 6-2, waardoor het 6-3 werd. De rust ging in met 7-3. Na de thee had Zuiderkwar tier het windvoordeel waardoor het sterk terugkwam. Doelpunten van Yvonne Devilee, Frits van 't Riet (straf worp) en Henny Devilee brachten de Leidse club heel dicht bij. Een kleine in zinking werd echter noodlottig. De thuis club profiteerde daarvan en liep uit tot j 9-6. Via 9-7 door Joke Zierikzee werd I het 10-7 waarna Frits van 't Riet de eindstand op 10-8 bepaalde. Olympiaan 2-Zuiderkwartier 2 2-2. DE DANAÏDEN-RE AD Y De meest verrassende uitslag van dit weekeinde was ongetwijfeld de eerste nederlaag van De Danaïden. Aanvanke lijk zag dal er niet naar uit. want de thuisclub heeft met 4-1 de leiding ge had. Het eerste aanvalsvak van de blauw- witten. waarin Elly Locher ontbrak, draaide niet zo als we gewend wa ren. Toch opende Gerard Nap de score. De volgende aanval leverde echter een succes op voor Ready (1-1). Hoewel de bezoekers daarna meer in de aanval kwamen, vielen de doelpunten aan de andere kant. Ilse de Klerk, Frans Pas man en Sander van Unene gaven hun een comfortabele 4-1 voorsprong. Nog voor de rust kwam Ready goed terug, waar door de rust inging met 4-3. Ook na de thee was Ready meer in de aanval. Na 5 minuten was het reeds gelijk. Toen z(j vervolgens de leiding nam, leek De Dan. geslagen. Wim Brugman bracht de partijen op gelijke voet. doch een kwartier voor tijd werd het 5-6 en in de resterende tijd gaf Ready de zege niet meer uit handen, daarmee De Danaïden de eerste verliespunten toebrengend. FORTUNA-DE ALGEMENE Ook de Algemene verloor, waardoor Fortnna debutant In de eerste klasse de leiding van De Dan. heeft overgeno men. De Leidse ploeg was totaal vi slag af, waardoor de ietwat verrassende nederlaag meer dan genoeg verklaard Is. Fortuna nam de leiding (1-0). maar Ineke Thijssen zorgde vervolgens de gelijkmaker. Het vooral sterke verde digen van de thuisclub voorkwam Leidse doelpunten. Toen de ruststand dan ook 3-1 voor Fortuna was, stond de ne derlaag van De Algemene reeds vast. Toen Wim van Iterson na de hervatting er 3-2 van maakte, was er bij De Alge mene sprake van enige opleving. Het werd echter 4-2, waarna De Leidenaars het wel geloofden. Vlak voor tijd werd het zelfs nog 5-2 FLUK8-DKC Ook Fluks zorgde voor een verrassing. Tegen runner-up DKC werd de tweede zege behaald, liet geen velen niet ver wacht zullen hebben. Na vijf minuten was hel al raak. toen Corrie Planje een strafworp benutte. Toen DKC na een kwartier gelijkmaak te, leek zij door te gaan, maar het pakte anders uit. Fluks bleef vol strijdlust en dat leverde na 20 minuten een tweede treffer op, ditmaal van Erica de Haas (2-1). De rust ging in met een eveneens gelijke stand (2-2). Na de thee werd het duidelijk, dat beide verdedigingen de zaak goed in handen hadden. Vele po gingen zagen de aanvallers mislukken. Toen Ap Niessing vijf minuten voor het einde wel de weg naar de korf vond, was het wel beslist. Daarmee behaalde Fluks een bijzonder kostbare zege. Fluks 2-DKC 2 0-3. CRESCENDO-PAMS In een spannende party heeft Crescen do het Haagse Pams het zeer lastig ge maakt. Vooral voor de rust gaven de Lei denaars goed partij. Reeds na drie minuten opende Ton Ou- werkerk de score, waarna het gelijk werd. Na 13 minuten gaf Liesbeth Beu- gelsdljk haar club opnieuw de leiding, maar ook deze voorsprong werd door Pams teniet gedaan. Weer kwam de thuisclub voor te staan toen Leny Kok van ver inschoot (3-2). Toch zou men gaan rusten met een 3-4 voorsprong voor de gasten. Na de rust had Pams het eerst succes (3-5). Met een verre bal bracht Cees Cornelissen zijn club nog wel dicht naast Pams. maar vervolgens had den de Hagenaars een produktief kwar tier, waarin zij Crescendo volledig kans loos maakten. In die tijd werd 't van 4-5 gewijzigd ln 4-9. In de resterende tijd bepaalden Ignas de Jong en Cees Corne lissen de eindstand op 6-9. De grote fout bij Crescendo was het niet voldoende op vangen van de bal. als er geschoten was. Daardoor raakte men de bal te vaak on nodig kwijt. UITSLAGEN-KNKB Hoofdklasse: Westerkwartier-HKV 6-4; Ons Eibernest-Samos 4-3; Luto- Blauw Wit 3-1. KORRELTJE Wie overwint door geweld, heeft zijn vijand maar half overwonnen. (Milton) MARKTEN AMSTERDAM, 14 okt. Vee Aange voerd 277 runderen. Prijzen: 360-500; 90 varkens; prijzen 287-295. Iets duur- ROTERDAM, 14 okt Vee Aan voer totaal 1858; slacht runderen 1324; varkens 534; slacht runderen 465,500; 405,450; 350,385; 335,345; varkens 236, 240; 233,236; 230,233; stieren 425,485; worstkoeien 330,340; slachtzeugen 190. 195; zware varkens 200,215; slaohtrun- deren groter - flauw - lager; varkens ruimer - tammelijk - tamelijk - als vo rige week. Zuid West 1. Fluks-DKC 3-2; HSV- OSCR 5-1; De Danaïdeu-Ready 5-"6; For- tuna-De Algemene 5-2. Zuid West 2A: Crescendo-PAMS 6-9; Gymnasiasten-Dubbel Zes 5-2; Trekvo- gels-ODO 1-1. LKB Klasse 1: De Danaïden 4-Fluks 5 4-1. Klasse 2: De Algemene 4-KNS 5 4-3. Junioren IA: Zuiderkwartier-Sperwers 9-2; DKC 5-Fortuna 5 5-5; Trekvogels- De Danaïden 6-0. Junioren IB: ALO 3-Nooiderkwartier 6-1: Dubbel Zes 3-Vicus Oriëntis 3-1. Junioren 2: Crescendo-Achilles 5 1-4 Ready 5-De Algemene 8-1. Crescendo. Van de teams van Cres- j cendo kwamen alleen het eerste en de' junioren ploeg in het veld. De junioren: konden na de overwinning van vorige week niet opnieuw voor punten zorgen. Tegen Achilles moest men met een 4-11 nederlaag genoegen nemen. Zaterdag j werden alle wedstrijden afgelast. LEIDSE GOLFBREKERS UITGEBEKERD De dames van de Leidse Golfbrekers zyn er niet in geslaagd de vierde ronde van de bekercompetitie te overleven. Dat dit niet zou gebeuren stond zaterdag avond al spoedig vast ln de Overdekte aan de Haarlemmerstraat. De dames van Neptunus Amersfoort vormden een zeer geroutineerde ploeg, waartegen de Jonge speelsters van LGB niet op kon den. Het verschil: tweede klas en hoofd klas was dan ook goed te merken. Toch hebben de Golfbreeksters hun sportieve plicht naar behoren vervuld. Voor de rust wisten zij de schade tot 0-2 te beperken. Na het draaien drukten de gasten uit Amersfoort door. De Leidse achterhoede kreeg het zwaar te verduren en moest tweemaal achter elkaar capituleren. Toen kreeg Coby Hoogenboom haar kans. Vanaf de zijkant scoorde zjj het eerste Leidse doelpunt. Neptunus sloeg nog drie keer toe, waarna LGB weer even de gelegenheid kreeg enkele aan vallen op te zetten. Met een achot van af het midden bracht Wil v.Drift de stand op 2-7 en even later doelpuntte Coby Hoogenboom uit een corner het derde Golfbreeksters-doelpunt. In de slotfase van de wedstrijd bracht Nep tunus da eindstand op 3-8. Kapelaan C. J. Heijnen. wiens be noeming tot pastor van het St-Fran- ciscus Gasthuis in Rotterdam reeds vorige week is ingegaan, heeft gister middag afscheid genomen van de St.- Petrusparochie. Een groot aantal pa rochianen, maar ook vele collegae-zlel- zorgers van andere kerkgenootschap pen in Leiden waren naar de parochie zaal naast de kerk gekomen om kape laan Heijnen te danken voor hetgeen hij gepresteerd heeft in zijn drie Leidse jaren en om hem het beste te wensen voor de taak, die hij in Rotterdam moet gaan verrichten. Pastoor P. de Lange vertolkte na mens het kerkbestuur de dankbare ge voelens. Met grote waardering sprak de pastoor over het vele werk van kape laan Heijnen, een ijveraar voor de oecumene en de parochiële zielzorg en een modern denkend man. Hy besloot, na zijn scheidende medewerker al het beste te hebben toegewenst, met de overhandiging van een bedrag onder couvert. De heer J. A. M. Bokern sprak na mens de hele parochiegemeenschap en het comité, dat het zilveren priester feest van kapelaan Heijnen (volgende maand) georganiseerd zou hebben en zich plotseling voor een andere taak geplaatst zag. Ook de heer Bokern sprak over de verdiensten van kape laan Heijnen in het oecumenisch ge sprek. Daarbij noemde hij hem een „vlot" geestelijke, prettig in de om gang. Als afscheidscadeau schonk hij een wandklok en een enveloppe met inhoud voor de verhuizing naar Rot- Ds. A. J. Lamping, hervormd predi kant, voerde het woord voor de geza menlijke pastores van Leiden, die in de vertrekkende kapelaan een ge sprekspartner met een hogelijk ge waardeerde inbreng verliezen. De pas tores hopen, dat kapelaan Heijnen in het oecumenisch gesprek zal worden opgevolgd door een man van eenzelfde positieve instelling ten opzichte van de oecumene. Een verzoek, waarin de pas tores hun wens hebben kenbaar ge maakt. werd, zoals wij reeds bericht ten. onlangs aan de bisschop van Rot terdam gedaan Het vertrek van kapelaan Heijnen komt evenwel direct het hardst aan in de St.-Petrusparochie. Een opvolger is nog steeds niet benoemd en in afwach ting daarvan moet pastoor De Lange met slechts één kapelaan de 6000 zie len tellende stadsparochie zo goed ab mogelijk ia zien te bedienen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4