Race op 10.000 meter: 'n immense slijtageslag INDIËRS MOETEN NOG LEREN EEN WEDSTIJD TE VERLIEZEN OLYMPISCH LOGBOEK GOUD, ZILVER EN BRONS VOOR AFRIKA Nederlandse emigrant speelde gave partij bij Nw.-Zeeland Drie ons en gouden plak voor Nassiri IOC scheidde West- en Oost- Duitsland 29 dames weigerden de sekseproef „Super-zware" klasse bij gewichtheffen ...DAN NOG LIEVER LOPEN... MAANDAG 14 OKTOBER 1 SM (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD Naftali Temu kon zijn geluk niet op. Terwijl achter hem zijn verslagen tegenstanders over de eindstreep strompelden, liep de Keniaan juichend langs de tribunes. De 23- jarige Temu was de glorieuze winnaar geworden van de 10.000 meter, een race die de internationale atletiekhistorie zal ingaan als een immense slijtageslag. Het stond voordat de zesendertig lopers zich gereed maakten voor de start al vast, dat atleten die gewend zijn op zeeniveau te leven, in deze wedstrijd kansloos zouden zijn. Dat de nederlaag zo vernietigend zou worden, had niemand kunnen bedenken. Voor Afrika, dat in de internationale atletiekwereld een steeds groter rol gaat spelen, het zal de komende da gen nog wel duidelijker worden was de eerste wedstrijddag van de spelen glorieus. Achter Naftali Temu legden twee andere Afrikanen, de Ethiopiër Mamo Wolde en de Tunesiër Moham med Gammoudi, beslag op de zilveren en bronzen medaille. Reputaties op 't spel Toen om kwart over vijf, een kwar tier later dan het programma aangaf, de 10.000 meter van start ging, begre pen de ruim 50.000 toeschouwers dat reputaties op het spel stonden. Niet die van Gaston Roelants, want de Belg had zich daags te voren teruggetrokken voor het eerste van de drie nummers waarop hij in Mexico stad zou starten. Maar wel die van Ron Clarke, de veel voudige wereldrecordhouder, die alles heeft gewonnen wat een lange afstand loper zich kan wensen maar nooit een olympische finale. De Australiër heeft zich in het dramatische gevecht tot het laatst manhaftig verdedigd maar ook hij moest buigen voor het geweld dat Mamo Wolde in de laatste ronde ont ketende. Zuurstofmasker Als een gebroken man kwam Clark, die 400 meter voor de eindstreep zijn positie in de kopgroep had kunnen handhaven, over de eindstreep. De we reldrecordhouder, die tenslotte zesde werd, was na afloop zo uitgeput dat hij "iet een zuurstofmasker weer tot be wustzijn moest worden gebracht. Clarke's droom is uit. Want ook op de 5000 meter, die later in de week wordt gelopen, weet hij zich kansloos tegen de Afrikaanse atleten, die in een laatste ronde spelenderwijs van hun tegenstan ders kunnen weglopen. De Afrikanen kennen hun kracht, dat Ruim twee uur volleybal Polen-Korea (Van een speciale verslaggever)' MEXICO CITY Met de bijzonder lang durende ontmoeting tussen Polen en Korea (de zuivere speeltijd bedroeg 135 minuten) is gisteren in Mexico City het olympische damesvolleybaltoernooi begonnen. De Poolse dames, derde in Tokio, verloren de eerste twee set», maar beslisten uiteindelijk toch in de vijfde set met 1715 de strijd in hun voordeel. Ook Peru had moeite de eerste wedstrijd te winnen: tegen Mexico moesten vijf sets worden gespeeld. Japan en Rusland behaalden gemakkelijker overwinningen: de Russinnen versloegen Tsjecho-Slowakije met 31 en Japan, in Tokio olympisch kampioen, won in drie »ets van de Verenigde Staten. bleek overduidelijk. In het begin van de wedstrijd lieten zij dankbaar het zware werk opknappen door anderen. Nadat de Ethiopiër Maresha alleen maar om uit het gedrang te komen, de eerste vier honderd meter aan kop had gelegd, stond hij de leidende positie af aan de Hongaar Serenyi, die op zijn beurt weer snel verdrongen werd door Mikolai Svi- ridov. De Rus heeft vele ronden lang 't vuile werk gedaan Hij probeerde door het veld een hoog tempo op te leggen, ruimte te scheppen voor uitlooppogingen die in de ijle lucht toch gedoemd waren roemloos ten onder te gaan. Figurantenrol Svirodov wist echter van geen wijken en onder zijn druk verbrokkelde het veld snel. Jürgen Haase, de Europese re cordhouder op de tien kilometer, die zich drie weken lang op ruim 3000 me ter hoogte, op deze race had voorbereid was een van de groten, die al snel inzag, dat hij hier kansloos was. De blonde Oostduitser zakte terug in een figuran tenrol, waarin hij gevolgd werd door de Hongaar Lajos Mecser, de Rus Alanov en de Amerikanen Laris en Van Nelson. Pas na vijfduizend meter, die door de koplopers in 14 minuten en 55.0 secon den werden afgelegd, gingen de Mexi caan Juan Macimo Martinez en de Afrikanen Wolde, Keino en Temu zich roeren. Martinez nam halverwege de strijd onder donderend gejuich van zijn landgenoten de leiding over en lang zaam vormde zich een kopgroep met Martinez, Keino, Clarke, Temu, Wolde en Sviridov, die opvallend gemakkelijk bleef volgen. Na enkele wisselingen aan de leiding ontstond tenslotte met nog vier ronden voor de boeg de groep van zes, die uiteindelijk de strijd zou beslis sen. De plaats van de teruggevallen Kei- MEXICO Kipchoge Keino van Ke nya. die een van de favorieten was voor het goud op de 10.000 meter, zak te tijdens de race ineen, maar sprong weer van de draagbaar en maakte de wedstrijd af. Hij kwam vijf minuten later door de finish dan zijn landgenoot Temoe, de winnaar. De wedstrijd was een triomf voor de lopers uit op gro te hoogte liggende landen. no was ingenomen door de snel naar vo ren gekomen Gammoudi. Twee ronden bleef de groep bij elkaar, toen zorgde Mamo Wolde voor de breuk. Kort voor het ingaan van de laatste vier honderd meter zette hij furieus aan en onmiddellijk moesten Martinez, Clarke, Sviridov en Gammoudi loslaten. De eni ge die kon volgen was Temu, die tot na het uitkomen van de laatste bocht wacht te met zijn slotaanval. Die eindsprint bleek ook Wolde te machtig. Vijf meter voor de streep bezweek de Ethiopiër. Naftali Temu. die zich gedurende de race voortdurend in de groep verborgen had gehouden, won in 29 minuten en 27,4 seconden, "n tijd, die in de ijle at mosfeer van Mexico City door niemand voor mogelijk was gehouden. Gammoudi, die in Tokio zilver won op de tien kilometer, veroverde het brons en Martinez pakte op nog geen seconde de vierde plaats. De eerzuchtige Clarke probeerde in een vertwijfelde spurt Svi ridov nog van de vijfde plaats te houden maar slaagde daarin niet. Hongaarse voetballer Varga verdwenen MEXICO CITY Zoltan Varga, belang rijke troef in het Hongaarse voetbalteam dat in het Olympisch toernooi zijn in To kio verworven titel verdedigt, is verdwe nen en niemand weet waar hij is. Officials van de Hongaarse delegatie vertelden, dat Varga vrijdag nog op het Hongaarse voetbalhoofdkwartier in Gua dalajara (circa 500 kilometer ten Noord westen van Mexico City) is geweest, maar dat hij daarna volkomen is ver dwenen. Men heeft de zaak in onderzoek gegeven van de Mexicaanse politie, maar ook twee hoge Hongaarse officials zijn uit Mexico City naar Guadalajara ver trokken om te proberen de verblijfplaats van Varga te weten te komen. (Van onzes peciale verslaggever Herman van Bergen) MEXICO CITY (iursewak Singh was woedend. Hij plukte nerveus aan zijn niet al te schone tulband en ach ter ouderwetse, ronde brilleglazen fon kelden zijn donkere ogen. Hij onder streepte zijn woorden met slanke han den, die af en toe tot vuisten werden geknepen. „Ze hebben ons tijd ont stolen. Bovendien is een bal achter de lijn geweest". De nederlaag, die India leed in de allereerste wedstrijd van Gursewak Singh „Ik ben zelf hier ook scheidsrechter" zeer hoog. Guus Lathouwers, de Nederlander die met Henri Herrebrugh de wedstrijd IndiaNieuw-Zeeland (12) had geleid, wond zich er helemaal niet over op. „Ze moeten leren verliezen, dat is het enige. Ze hebben geprotesteerd omdat we voor strafballen geen tijd zouden hebben bijgetrokken. Vergeet het maar. We hebben de jurytafel duidelijk te kens gegeven en daar is de tijd ook stopgezet. Het gaat om seconden maar die lui verliezen bijna nooit en als dat wel gebeurt, zijn ze woest". Of ze woest waren. Teammanager Kalhag schreef driftig zijn protest op een inderhaast ergens vandaan gesleept stuk papier. „Hoe kunnen ze in he- Mexico en de Olympische Spelen tellen de eerste slachtoffers van het hoogteverschil. De Argentijnse hordenloper Dyrzka kampte na afloop van de door hem gewonnen 400 meter hordenrace met onstellende ademhalingsmoeilijkheden. Mexicaanse zuurs to ffl es sen hielpen hem van dat mankement af. melsnaam deze wedstrijd laten leiden door twee Nederlanders. Als het er een was geweest en een van een an der land zouden we dat geaccepteerd hebben. En dan dat fluiten voor sticks. Het leek wel of we niet anders dan overtredingen begingen". De heer Kal hag, in een fraai gesneden Europees kostuum gestoken, had dan blijkbaar in de eerste helft de pientere oogjes stijf dicht geknepen. India speelde vrij grof tegen de Nieuwzeelanders, die uiterst nuchter demonstreerden dat de ontwikkeling van hockey in hun land sterk is. En dat India, zoals Theo Terlingen het enige dagen tevoren had gezegd, nog hockey speelde van tien jaar geleden. Toen was de techniek alleenzaligmakend, maar die tijd is voorbij. Conditie is een zeer belang rijke factor geworden en daarin blon ken de Nieuwzeelanders uit. Een van hen is de geëmigreerde Neder lander Jan Borren, zoon van de eens befaamde tennisser Ab Borren, die door zijn firma de bekende fabriek uit het zuiden des lands werd uitge zonden, ruim vijf jaar geleden. Coach Bruce Turner prees hem als een van de beste spelers in het team dat in de premièrewedstrijden voor een da verende sensatie zorgde. Jan Borren (22 jaar) wees anderen aan. Zo zijn Nederlanders nu eenmaal. Hij vertelde: „Na Tokio zijn we in Nieuw-Zeeland begonnen met een selectie van jonge spelers. Er zitten er nu nog maar drie in het team, die ook in Tokio zijn geweest, onder anderen aanvoer der Patterson. We trainen zes keer per week twee uur". In zijn Nederlandse tijd was Jan Borren geen hoogvlieger. Hij speelde in de derde klasser Uden als rechts- en linksbinnen. In het Nieuw- zeelandse team is hem de taak van schakelspeler toebedeeld en met zijn enorme conditie vervult hij die functie op zeer knappe wijze. „Inderdaad, in Nederland was ik een doodgewone speler. Ik was klein maar ben uitgegroeid. In Nieuw-Zeeland ben ik eerst in het elftal van de h.b.s. gaan spelen en met mijn drie jaar jongere broer Thur speel ik nu in de ploeg van de universiteit". Coach Tur ner volgde de mengelmoes van Ne- Atletiek (Dom) 10.5, 6. potnov (Rus) ao.4, a Stubbs (Bah) Chen (Twn) 10.0 en 7. Houslaux (Bel) 10.9. _yUMe serie: J. Bambuck (Fr.] Scheller (O-Dl) 10.3, 3. Jegathesan (Mal) 10.3, 4. OJo (Nlg) 10.4. 5. Monsegue (Tet) 10.5, 6. Onofre (Phtx) 10j. Robinson (Bah) uit de baan McNeil (Jam) 10.S, 7. Emech (Mar) 10.7. Achtste serie: 1. Fenoull Fr) 10.4 sec, I. Wucherer (W-DI) 10.4, 3. Dudzlak (Pol) 10.4. i. Sapo]a (Rus) ----- - Negende serie: 1. Ramlnez (Cub) 10.2 sec. 1 Calonce (Arg) 10.4, 3. Delecour (Fr) 10.4, 4. Metz (W-Dl) 00.5, 5. Chlhota (Tan) 10.5, 6. Estevez (Ven) 10.6, 7. Sanchez (Spa) 10.6, Arguello NIc) 41.1, Flguerola (Cub) 10.2, 4. Ivan Moreno (Chi) 10.3, S. Ronald Jones (GB) 10.3, 6. Sapeja (Rus) Bambuck (Fr) 104, 4. I 8. Heinz Erbtoesser Wucherer (W-Dld) 10. (Nlg) 10.3. 0. Michael Ahey (Gha) 10.4. Derde kwartfinale: 1. Paplo Montes (Cub) 10.1 sec, 9. Hartmut Scheller (O-Dl) 10.2 3. Hideo Ijima (Jpn) 10.3, 4. Gerard FenouU (Fr) (Kmr) 10.2, 4. Harald Eggers (O-Dl) rrle Kelly (GB) 10.3. 6. Jocelyn Dele- 10.3, 7. Canagasabal Kunalan (Sp) serle: 1. Salsl (Ken.) 1 chy (TsJ.) 1.48.6, 3. Carroll fieri.) rrle: 1. Kiprugut (Ket Juan Martinez (Mex) 29.35.0 5. Nlcolal Svlrl- 7. Hill (GB) 28.53.2, 8. Masrescha (Eth) 29.57.0' 400 meter horden plaatsten zich voor de kwartfinale ,evenal6 de vijf snelste daamavolgenden: eerste serie: 1. Hennlge (WD1) 40.5; 2. Vanderstook (VS) 50.6; 3. Skomorozov (Rus) 50.7; 4. Maldonado (Ven) 51.4; 5. Yul (Jpn) 51.5: 6. McLaren (Can) 51.8, 7. Ollvera (Cub) 51.9 en 8. Asswal (Lib) 54.3 sec. Tweede serie: 1. Dyrzka (Arg) 49.8 sec; 2. Johnson (VS) 51.3; 3. Cooper (GB) 51.4. Derde serie: 1. Whitney (VS) 49.0 sec. (Ol. record); 2. Schubert (WD1) 48.1 (Eur. ree.); 3. Knoke (Aus) 49.8. Vierde serie: l. FrinoUl (It) 49.9, S. Hemery Verspringen (Noor!) 6.48, Vliet Oclfg Roeien Vier met stuurman Vier met stuurman. (De numm pl.i.itM. n ieh voor de halve fin; Eerste serie: 1. Oost-Dultslan Nieu' Stalen plaatsen zich voor halve Finale, wordt verwezen naar de herkansingen. Derder serie: L Italië 7.08.60; X Zwltst 7.10,39; 3. West-DulUland 7.12.04. Italië Zwitserland en W. naar de halve finale en Frankrijk ni herkansingen. Twee zonder stuurman Twee met stuurman Twee met stuurman. (De nui twee gaan over naar de halve Duitsland 8.19."78, erdgde State Vier zonder stuurman land 7.14.44; 5. Zwitserland 7.l7.74^en 6. Roe Tweede serie: 1. Homiarlje 6.44.72 2. Italli Dubbel twee in. (De i Eerste serie: 1. Nederland (Stokvis - Luynenburg) 7.14.50; 2. Denemarken 7.23.54. Tweede serie: 1. Oostenrijk 7.31,29: 2. Frank- Derde 'serie: 1. Verenigde Staten 7.19,9G; 2. Australië 7.23,66. erde serie: H. Nederland (Ja 7.44,912; 3. Oost-Dultsland 7.47,23. -Duitsland 7.45,90; X finales, overige ploegen Ver. Staten 6.13.42; 6. Gr-Brlttannlë 6.: w-Zeeland en West-Dultsland zijn gekwall- flnale, de overige ploegen Achten Japan 6.34,79. Boksen Papiergewicht Papiergewicht: Azlz (Mar) wint op punten van Nata (Zam); Skrzypczak (Pol) w.o.p. van Scham (Var); Donovan (Aus) wint van Gedo Hon) door opgave van Gedo ln 2ds ronde; Urretavitzcaya (Arg) wl wegens niet opkomen Bantamgewicht Esptno? '(Sub w o p Esplnal (Dom) Lichtgewicht (Tun); Jonathan (Ngr) Kogelstoten Randy Matsou Sr/ter Hoffmann* fonV)0 (Fr) 19 57; Helnfrled Hlrlenbach i Dave Maggard (VS) 19 26, Uwe Grabe (OD! 19.15; Vladislav Komar (Pol) 19 09; Traugot Ernstige gezichten op de tribune van de olympische hockeyarena Links de voorzitter van de Kon. Ned. hockeybond. Van Zinnicq Bergmann, die met prins Bernhard kennelijk het echec van de oranje- ploeg bepraat. derlands en Engels „Het is zo moeilijk om ineens om te schakelen maar ik spreek nog wel Nederlands" en onderbrak: „Die broer is nog be ter dan hij. Dat wordt een ster" Een mening die door manager Ray Mac Kinley met heftig hoofdknikken werd onderstreept. De tactiek van de Nieuwzeelanders was zeer simpel. De opdracht luidde in de verdediging nooit naar de man kijken maar alleen naar de bal. De meeste Nieuwzeelanders hadden dan ook nauwelijks de gezichten van hun tegenstanders gezien. Ook niet dat van Prithipal Singh, een van het legertje Singhs dat in de ploeg rondwandelt en allemaal met sluike piekharen, waarop het bekende „knoedeltje". Ze zagen Singh pas toen hij de achterstand verkleinde tot 21 want Keith Thom son en Selwvn Maister, uit een straf- bal, hadden Nieuw-Zeeland in de eerste helft al op 20 gebracht India bleek (nog) niet de verzameling virtuozen te zijn die men zich zeer zeker ook op de schaars bezette tribunes van het complex Mixhuca waarin ook de wielerbaan, het sportpaleis voor bas ket tbal en de schermhal, zeer ver van de olympische stad gelegen had voorgesteld. Het korte offensief dut India na de rust inzette en dat tot de treffer leid de, werd overgenomen door Nieuw- Zeeland dat in de laatste faze niet schroomde de bal met verre tikken buiten hel veld te spelen. Waarvan manager Kalhag zei: „Waarom? Ze stonden toch voor". De heer Kalhag bleek derhalve een simpele ziel te zijn die nog niet weet dat twee punten, veroverd op India, zeer zwaar tellen in dit toernooi. De eerste sensatie was geboren, het eerste olympische protest, dat overigens niets uithaalde ook. De uitslagen zijn: Groep a: West- DuitslandBelgië 20 (rust 00): Nw- ZeelandIndia 21 (rust 20): Japan- Mexico '11 (rust 20); Spanje Oost-Duitsland 11 (rust 10). Groep b: FrankrijkMaleisië 00; AustraliëKenia 20 (rust 20); Neder landPakistan 06 (rust 03); Groot- BrittanniëArgentinië 20 (rust 10). (Va i i speciale t MEXICO STAD Zelden zal een gewichtheffer met zon gering verschil olympisch kampioen zijn geworden als gisteravond de 23-jarige Mohamed Nassiri. De Pers had in de strijd tussen de bantamgewicht en tot aan het laatste onderdeel, het stoten, geen uitzicht op de gouden medaille Hij verrichtte echter het onwaarschijnlijke, verbeterde zijn eigen wereldrecord tot 150,0 kilogram en kwam daarmee op hetzelfde totaal als de Hongaar lm re Foldi, die kort tevoren met 367,5 kg reeds het wereldrecord drie olympische oefeningen had geëvenaard. De lichtste van de twee bantamgewlchten zou zich winnaar mogen noemen. Het verschil bleek uiteindelijk 300 gram, in het voordeel van Nassiri Teleurstellend was de prestatie van de Russische wereldrecordhouder Gen nadi Tsjetien. Hl) eindigde, achter de Pool Treblcki, op de vierde plaats en bleef 15 kilogram onder zijn record. De uitslag luidt: 1. Mohamed Nassiri (Irn) 367,5 kg (evenaring wereldrecord) (112,5 110,5 - 150,0); 2. Irnre Foldi (Hong) 367,5 (122,5 - 105,0 - 140,0); 3 Henrlk Trebecki (Pol) 357.5 (115,0 - 107.5 - 135.0). (Van een speciale verslaggever) MEXICO CITY Op de laatste zittingsdag van het Internationale Olympische Comité is besloten de olympische ploegen van West- en Oost-Duitsland voortaan geheel ge scheiden te houdrn. De W'estduitse ploeg krijgt in 1972 te München de be naming „Duitsland" en de Oostduitse equipe gaat als „Dultsland-DDR" door het olympische leven. De deelneming geschiedt verder onder eigen hymne en vlag. Het besluit gaat 1 november 1968 in. Er waren 44 stemmen voor en tegen het voorstel. Het IOC heeft voor Noord-Korea en Taiwan eenzelfde soort regeling ge- roffen. IOC-president Avery Brundage noemde het „een beslissing in de olympische geest". Willy Daume, pre sident van het Westduitse Olympische comité, s temde tegen. Noord-Korea wordt, eveneens per 1 november, met „democratische volksrepubliek Korea" aangeduid. De Noordkoreanen ver schenen zaterdag overigens niet bij de openingsceremonie. Tijdens de zitting kwam ter sprake, dat 789 deelneemsters aan het sekse- onderzoek hadden meegewerkt. Van de overige 59 zijn 30 dames vrijge steld omdat zij uitkomen in sporten, die ook door mannen bedreven wor den (zeilen en paardesport). Negen entwintig deelneemsters weigerden en riskeren nu diskwalificatie. Verder kwam de kwestie van het Aus tralische waterpoloteam nog eens aan de orde. Het Austrnlische Olympische Comité had de waterpoloploeg niet in geschreven voor de Spelen, maar de waterpoloërs namen daar geen genoe gen mee en bekostigden de reis uit eigen zak, in de hoop alsnog toegela ten te worden. Het IOC heeft nu defi nitief besloten, dat Australië niet mag deelnemen, zodat er met vijftien lan- denequipes wordt gespeeld. De chefs d'equipe van alle deelnemende ploegen hebben een waarschuwing ontvangen, dat een wedstrijd tegen Australië dis kwalificatie ten gevolge heeft De or ganisatoren kregen te horen, dat de Australiërs uit het Olympische bad geweerd moeten worden. rokko 98—52, Rusl Basketbal Volleybal (1-9), Ghana—Isr Voetbal (15-6, 15—2, 15—2), Rualand—TsJ.-Slowakije 3-1 (S—J», 19-T, 19—IX 19-7). MEXICO CITY Op het congres van de internationale gewichtheffedrratie in Mexico City Is besloten, dat voorlopig voor de tijdadnur van drie jaar twee nieuwe klassen sullen wordrn Ingesteld: vlieggewicht en super-swaargewlcht. De maximale grens van het vliegge wicht 'igt op 52 kilogram en de super zwaargewicht categorie staat open voor gewichtheffers die meer dan 110 kilo we gen. Atleten die tussen de 90 en 110 ki logram wegen komen uit in de zwaar gewichtklasse. Verder is op het congres besloten dat de wereldkampioenschap pen 1970 In Columbia (Verenigde Sta ten) en 1971 in Lima (Peru) zullen wor den gehouden. De Europese kampioen schappen van 1971 zullen worden geor ganiseerd in Roemenië. MEXICO-CITY De verkeersregeling Is op de eerse wedstrijddag van de Olym pische Spelen allerminst een succea ge worden. De politie dacht ,de slag rond de roeibaan te kunnen winnen door de stroom van dagjesmensen naar de gero mantiseerde, mar seer kwalijk riekende kanaaltjes van Xochlmilco buiten het olympische verkeer te houden. I Weliswaar hadden degenen, die de roei baan verlieten weinig last van de veelal aftandse auto's, die 's zondags naai Xochlmilco plegen te trekken, maar het toen kilometer lange tochtje naar het olympische dorp vergde toch nog vaak meer dan drie kwartier. Daarbij kwam nog dat de deelnemers, die soms amper een half uur tevoren twee slopende kilo meters hadden geroeid, genoegen moes ten nemen met een wijze van transport, die kon concurreren met het openbare Nederlandse vervoer ln het spitsuur. De lage bussen werden tot de laatste staan plaats bezet. Met horten en stoten en vaak abrupt remmen werd daarop de tocht naar huis gemaakt. Veel roeiers gaven onderweg de strijd op en verko zen een voettoch ln de brandende zon boven een langdurig verblijf ln de olym pische bussen. Toen ze thuis kwamen hoorden ze ove rigens, dat ze niet het minste recht had den om te klagen. Het verkeer van hel olympisch dorp naar de accommodaties ln de stad «n terug bleek namelijk ln nog ernstiger mate te djn ontwricht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11