Relatie gemeente Oegstgeest „Meerburg" heeft en begraafplaatsen ter sprake prijzensehat terug BIOSCOPEN P. F. Vergeer bij afscheid benoemd tot erevoorzitter COMMISSIE KAN ONTSLAG VAN SUPPOOST BILLIJKEN DE LEIDSE COURANT VERVOLG VAN RAADZITTING PRECARIO'S Het vaststellen van de retributie en precarloverordening leverde een kort steekspelletje op tussen wethouder Thorn, dra. De Draaf (PvdA) en de heer Temminek (WD). Laatstgenoemde wilde uit oogpunt van concurrentie ook precarlo heffen op woningwetwoningen. Wethouder Thora stelde, dat hjj op dit punt van mening verschilde niet de heer Temminek omdat een wonlnghouwver. werkt ronder winstoogmerk en dut er grote groepen zijn die maar een beperkte huur kunnen betalen. De heer Brouwer (PC) merkte op, dat als er geen woningbouwvereniging was de gemeente zelf de woningwetwoningen moet laten bouwen en deze zou toch ook niet aan zichzelf heffingen opleggen. Drs. De Graaf zag in dit alles een stuk sociaal beleid van de wethouder die niet uitsluitend aan economische redenen dacht. „Daar schort 't aan bij de WD", aldus spreker, die de liberalen „armoe dige politiek" verweet. De heer Stapel (VVD) stelde echter dat de economie van de PvdA niet die van de WD was. ..De hele structuur waarop dit alles tot stand is gekomen deugt niet". Mevrouw Goeverneur vroeg of de ver ordening met de meeste soepelheid wordt toegepast waarop bevestigend door het college werd beantwoord. Men ging alt- De verhoging van subsidie aan de Stichting Interkerkelijke Gezinsverzor ging ontlokte mevr. Muntig (WD) de vraag of het voor degenen die geen lid van een kerk zijn niet moeilijk is aan te kloppen bij een interkerkelijke orga nisatie en tevens pleitte xy voor uitbrei ding van het aantal bejaardenverzorg sters. Vooral de laatste vraag bracht de discussie verder op het financiële vlak, waarbij de heer Dorgelo „subsidie-tech nische wenken" gaf en de wethouder aanraadde eens te gaan praten met de provinciale commissie voor gezinsverzor ging. Ook dc heer Brouwer (PC) had een rekensommetje gemaakt met betrekking tot de kosten per verpleegdag 40,-). H(J vond een grotere bijdragen van ker ken (de stichting neemt een groot stuk dlakonanl werk uit handen) op zijn plaats. Wij moeten het organisatorisch beter bekyken om tot een goedkopere regeling te komen, aldus de heer Brou wer. Wethouder Thorn verklaarde dat dit Inderdaad doorgesproken zal worden. ..Het moet allemaal zijn tyd hebben, het kan niet overhaast. Het is op het ogen blik dringend dat de stichting geholpen moet worden. By de nare positie van het kasgeld hangt het bestaan van de stichting er zelfs van af". Nadat het doorspreken van de finan ciële aspecten uitvoerig tyd had gevergd, werd ondanks alles wat naar voren was gebracht het voorstel tot subsidieverho ging met algemens stemmen aanvaard. BEGRAAFPLAATSEN B. en w. hebben gezocht naar een ob jectief gegeven voor de bepaling van de tegemoetkoming voor de begraafplaatsen Groene en R.K. Kerk waarin de relatie gemeente en begraafplaatsen tot haar recht zou komen (De gemeente beschikt niet over een algemene begraafplaats!). In het praeadvies stellen b. enw. dat het t eenvoudigst is het aantal begravingen van het voorbije jaar als maatstaf te nemen voor de tegemoetkoming in het nieuwe jaar, hetgeen resulteert in een tegemoetkoming aan de Groeene Kerk van 3800 en aan de R.K. Kerk van 2500 gulden. De heer De Graaf zag liever een vast bedrag genoemd en wilde het de volgende keer opnieuw bekyken. De heer Temminek wilde het voorstel wel steunen met de toezegging van b. en w. dat het een aflopende zaak is. De heer Aldershoff (PC) wilde het af laten lopen over een termyn van vyf jaar ei bleken uiteindelijk de meningen niet Lot elkaar te kunnen komen. Alle gedans voorstellen bleken niet haalbaar. Over de kosten met betrekking tot het herstel van de daken van de montessori school aan de Louise de Colignylaan is in het verleden nogal eens stof opge waaid. De raad ging akkoord met het beschikbaarstellen van een bedrag van 30.000 gulden. Drs. De Graaf stak wet houder Thorn een pluim „op de hoed": „Ik ben byzonder erkentelijk dat u deze zaak op zo'n soepele wyze hebt opge lost". RONDVRAAG Nadat de overige agendapunten weinig tegenstand hadden ontmoet, kwam de rondvraag aan de orde. Mevr. Munting informeerde naar het postagentschap in Oegstgeest-Noord dat er nog maar steeds niet wil komen. De voorzitter deelde mede, dat over deze belangryke zaak onderhandelingen gaande zijn met de PTT. Mevrouw Prins (PvdA) vestig de de aandacht op de overlast die buurt bewoners ondervinden van de afval van het winkelcentrum, dat vaak onvoldoende wordt weggewerkt. Het komt nogal eens dat de buurt rond de Irislaan door de wind met papier wordt .gepavoiseerd". Voorts vroeg mevr. Prins of het niet mogeiyk was in het plantsoen rond het molentje by de Lelielaan banken te plaat- De voorzitter beloofde het nader te zullen bekyken. Het middernachtelijk uur was niet veraf meer toen de zitting werd besloten. Bijbelcursus door pater dr Terstroet De voetbalvereniging ..Meerburg" heeft zijn bekers en medailles terug. De zoon van de koster van de Meer burg-kerk vond de tropheeënverzame- ling gisteravond keurig in een karton nen doos verpakt in het ketelhuis naast de kerk. Enkele weken geleden werd op ver schillende plaatsen op de Hoge Rijn dijk ingebroken. Ook de kantine van de voetbalvereniging kreeg bezoek. De prijzenkast werd opengebroken en de hele verzameling prijzen, die Meerburg in de loop der jaren verdiende werd ontvreemd. Te oordelen naar de slaat waarin de doos verkeerde, neemt men aan. dat de prijzensehat van „Meer burg" niet lang in het verwarmings huis heeft gelegen. Men vermoedt dat de inbreker heeft ontdekt, dat de be kers en medailles nauwelijks enige materiële waarde hebben en toen, om de gedupeerde vereniging te plezieren, de verzameling op deze plaats gede poneerd heeft. OEGSTGEEST Geslaagd Voor het kandidaatsexa men in de economische wetenschappen de heer H. S. Tjoa. Geslaagd - Voor het doctoraalexa men Nederlands Recht mevr. A. L. van IngenScalingne, mej. G. R. Heiser en de heer W. van Braam van Vloten. ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 Camera: The Fox (prol.) 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 uur: Mijn beste vijand (18 jaar) Lido: De smokkelaars van Oran (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: Alexander liever lui dan moe (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Met jouw tanden in mijn nek (prol.) 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Louis de Funes als oliemag naat (prol.) alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Helicopter commando (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23-30 uur: De legende der liefde (ontoelaatb.) FLATBEWONERS NOORD-HOFLAND RICHTEN EEN SCHRIJVEN AAN VOORSCHOTENSE GEMEENTERAAD Pater dr. L. L. Terstroet S.M.M. zal ovenals vorig jaar in Leiden weer bijbelcursus verzorgen. De cursus vat in totaal vyf avonden, alle in de zaal van de St.-Lldwlnaachool aan de Lammenschansweg, en wel op woens dag 27 november, dinsdag 10 december, woensdag 18 december, woensdag 8 ja nuari en woensdag 22 januari. De derwerpen zyn achtereenvolgens: „Van Besnydenis naar Doopsel", „De Bybel als levensboek van het Verbond", „Le ven volgens het Oude Testament", „Wat denkt de Bijbel over het leven n dood?", en „Leven en dood in de predi king van Jezus". Voor deelname kan men zich melden by mevr. H. A. v. d. Berg-Huibers, Plantsoen 29, Lelden. Het cursusgeld bedraagt f 15.voor echtparen en ver loofden f 25. Bridgeclub „De Sleutels" De stand per 8 oktober in de huis- houdeiyke parencompetitie van „B.C. De Sleutels" is na zes ronden: Groep A: 1 Janson-Rip 407, 2 v. d. Berg-Wesseling 376. 3 Zwetsloot-Ro denburg 371, 4 echtp. De Vrind 370, 5 Rompes-Pries 368, 6 De Vries-Lodder 358, 7 Kuyt-Eldering 356, 8 Biesot-Van Velzen 354, 9 echtp. Tijssen 353, 10 Hol- landers-v. Helvert 353, 11 dms. Sier-v. zyi 334, 12 Kooyman-Hemmers 320 Groep B: 1 Dek-Goedhart 480, 2 echtp. v. Ingen 461, 3 echtp. Holleman 461. 4 Poot-Lansbergen 451, 5 v! Ravenswaay- Engels 450, 6 echtp. Jansen 449. 7 Klin- kenberg-Smittenaar 441, 8 v. Vryen- hoek-Phllips 426, 9 dms. Stigter-v. d. Ende 421, 10 dms. Derogee-Kengen 418, 11 dms. Bernhard-Bon 414, 12 Bern- hard-Selier 412. 13 dms. Den Dekker- Wiedemeyer 390, 14 Robbers-Lepelaar 368. Groep C: 1 De Vries-Oudshoorn 507, 1 Middelham-Beugelsdyk 499, 3 Duiser- Eschler 481. 4 Stevens-Sonneschein 464, 5 v. d. Heide-Nljwelde 462. 6 v. d. Berg- Slierick 455, 7 v. d. Veek-Holsboer 445. 8 mevr. Winkler Prins-Riel 433. 9 Schol- vinck-Wesaels 431, 10 De Konlng-Snq- dera 405, 11 dms. Blanken-Nouwena 399. 12 echtp. v.d. Hage 396. 13 Veldkamp- Du Pont 374, 14 dms. Ye-Stelnls 334. De bewoners van de flats gelegen aan de Schramlaan, Meppellaan en Dr. Kinsbergenlaan (Noord-Hofland) heb ben zich met een schrijven tot de Voor- schotense gemeenteraad gewend over aantal bezwaren verbonden aan de centrale verwarming en de verhoogde variabele kosten van deze verwarming. Alle bewoners van de 87 flatwoningen, voorzover tijdens de inzameling aan wezig, hebben de brief ondertekend. Aanleiding is een brief van de Cen trale Boekhouding van Voorschoten, waarin de bewoners een verhoogde aanslag van 37,20 per woning werd opgelegd in verband met te weinig berekende variabele kosten centrale verwarming. De bewoners zijn van mening, dat controleerbare variabele kosten moe ten worden voldaan, doch dat kosten, gemaakt door late levering, foutieve hantering van de centrale verwar mingsinstallatie en een foutieve cal culatie niet hoofdzakelijk mogen wor den aangeslagen, te meer omdat deze terugwerkende kracht zijn en door de bewoners op generlei wijze waren zijn te controleren. Tegen de kosten, welke zijn berekend voor het thans lopende seizoen heb ben de bewoners ook bezwaar, daar er van voldoende verwarming niet kan worden gesproken. Volgens de brief van de bewoners moet men veelal bil- verwarmen door middel van gaskachels en elektrische kachels. De bewoners verzoeken de gemeenteraad de wonin gen te voorzien van de in het huur contract genoemde verwarmingsmeters om zodoende niet-controleerbare cal culaties te voorkomen. Verwarmingskosten vielen hoog uit In een gesprek met de bewoners van de flats komt naar voren de slechte functionering van de verwarmingsin stallatie. Tevens blijken er geen ver warmingsmeters aanwezig te zijn, waar. door de zuinige „stoker" mag mee betalen voor het gezin, dat de ver warming vol aanzet en de ramen opent. Ook is de bewoners nimmer een spe cificatie ter hand gesteld over de va riabele verwarmingskosten, zij hebben aan het einde van liet vorige stooksei- zoen zonder voorkennis een formeel gestelde brief ontvangen met vermel ding van een extra aanslag over het afgelopen seizoen van 37,20 per wo ning. De gemeente-secretaris, de heer A. Eveleens, deelde desgevraagd mede weinig concreets te kunnen zeggen, daar deze zaak thans tot de compe tentie van de gemeenteraad behoort. De gemeente heeft de brief van de flatbewoners in onderzoek. Dat de va riabele kosten voor de verwarmings- instaUatie niet juist getaxeerd zijn bij de aanvang, komt meer voor. Een eerste taxatie is steeds moeilijk. VERKLARING VAN DE RAAD De Raad van Samenwerkende Ker ken Voorschoten geeft naar aanleiding van de ..Aktie Precedent" de volgende verklaring: „De Raad van Samenwer kende Kerken te Voorschoten is be trokken bij de „Aktie Precedent." Hij acht elke stimulans tot mondiale be trokkenheid van belang. De'Raad be treurt het echter bijzonder, dat net uitgegeven boekje „Het Witte huis- aan-huis-plan" een te éénzijdige voor lichting blijkt te geven over de poli tieke constellatie in de wereld. De Raad verklaart derhalve, dat nij zich distancieert van de inhoud van ge noemd boekje. LTB-veehouders Duinstreek Dienstverlening aan leden wordt steeds uitgebreid De jaarlijkse ledenvergadering (de 21ste) van de L.T.B. veehouders afdeling Duinstreek, werd gisteravond in het Bruine Paard gehouden. Voorzitter Ver geer gaf in zijn openingswoord een te rugblik over het afgelopen jaar. In het byzonder noemde hij hierbij de drastische melkprijsdaling in april-mei van dit jaar. Het hoofdbestuur heeft alles gedaan om te voorkomen dat dit in de toekomst weer gebeurd. Er was een goede vlees markt, waarschijnlijk als gevolg van het mond-klauwzeer in Engeland, waardoor vetweiers er beter afkwamen dan vorig jaar. Ook de varkensmesters kwamen het laatste kwartaal beter uit de bus. De weersomstandigheden waren niet di rect gunstig. Alles groeide goed, maar 't hooi droog te krijgen was een moeilijke opgaaf. Door de LTB is veel werk verzet, zo wordt dc dienstverlening steeds uitge breid. Als gevolg van een fusie is de af deling Duinstreek onder de Kring Leiden gekomen. De heer Th. Huibers. bestuurs lid van de afdeling, heeft zitting in het Kringbestuur Leiden. Tevens zal deze zitting nemen in de vakgroep, als op volger van de heer Vergeer. De heer J. Heemskerk is zijn plaatsvervanger. Bij de bespreking van het winterprogram- ma werd besloten weer een forumavond te beleggen, daar deze vorig jaar een groot suces was. Verder zullen enkele voorlichtingsavonden worden belegd over de nieuwe Belasting Toegevoegde Waar de, waarvoor een deskundige zal worden uitgenodigd. Deze avonden worden in sa menwerking gehouden met de Hollandse Maatschappy voor Landbouw. In mei volgend jaar wordt weer een uitgaans dag gehouden. In verband met de afkal ving van dyken en kaden door motor jachten en speedboten, werd door be stuursleden met leden van Gedeputeerde Staten als werkbezoek een rondvaart gehouden. Via het hoofdbestuur zal wor den aangedrongen om een vaartuigen belasting in het leven te roepen, daar het niet aangaat de boeren voor de extra kosten op te laten draaien. Lof aan „schap" Vervolgens werd door vakgroepvoor zitter Verhoef uit Woerden een uiteen zetting gegeven over enkele specifieke veehoudery-problemen. Over de melk- prqsverlaging van 5% ct zei deze, dat niet de C.M.C. maar het EEG-verdrag van Rome hiervan de oorzaak was. Op 31 maart van dit jaar viel het nationaal zuivelbeleid weg en ontstond er tot juni een vacuum. Op 29 juli werden de Ne derlandse boeren, EEG-boeren, d.w.z. producenten voor 180 miljoen OP DE FOTO: Links de heer P. F. Vergeer, aftredend voorzitter rechts zijn mede-bestuurslid J. G. Hoogeveen. zakelijk. Woorden van dank en waarde ring passen na 21 jaar onder zijn leiding samengewerkt te hebben. Al die jaren heeft men genoten van zyn kennis en werk. Altijd was hij op de vergadering. Veel heeft lüj voor de organisatie be tekend. Hij stelde de vergadering voor de heer Vergeer te benoemen tot ere voorzitter, welk voorstel bjj acclamatie werd aangenomen. Als attentie werd bo vendien nog een zilveren sigarendoos met inscriptie aangeboden, terwijl er voor mevr. Vergeer bloemen waren. De aftredende voorzitter zei altijd zijn werk graag gedaan te hebben. Hy riep zijn voorganger A. Verkley en de heer v. d. Geest in herinnering. Z{jn werk kon hij altijd doen gesteund en gesterkt door zijn mede-bestuursleden. Hij was .blij de bijeenkomsten als ere-voorzitter te kunnen bijwonen. Als nieuwe voorzit ter werd gekozen de heer Th. Huibers te Abbenes. PATIËNTEN HENRY DUNANT WEER THUIS De „J. Henry Dunant" die met 70 zieken uit Leiden en omgeving een vijf daagse reis heeft gemaakt door de Hol landse wateren is gisteravond laat af gemeerd aan de Leiderdorpse Zijldijk. De patiënten, die vol lof waren over de verzorging, gingen- vanmorgen van LEIDSE AGENDA ZATERDAG 12 OKTOBER Vliegreis je van „Pistolen Paultjer Een commissie, waarin o.m. ook drie vertegenwoordigers van de vakcentrales zitting hadden, heeft unaniem het standpunt kunnen billijken van de directie van het Legermuseum te Leiden in de „zaak- Choufoer" De heer Choufoer als suppoost in het museum te werk gesteld in het kader van de Sociale Werkvoorzieningsregeling voor kapel,M c' He«n.n, 15.00- Hoofdarbeiders werd 10 september de toegang tot het museum ont zegd. Reden: hij had een vliegreis geaccepteerd van de Amsterdammer Paul Wilking - „Pistolen Paultje" - voor zijn dochtertje, dat onge neeslijk ziek is. De organisaties, het landbouwschap er de regeringspartijen hebben het vertrou- I wen waardig getoond. Als er ooit door de Kerk „De Menswording" Leiderdorp organisaties en het landbouwschap ge- Jongerenmisviering, 19.30 uur. vochten is. dan wel in dit voorjaar. De ZONDAG 13 OKTOBER minister van Landbouw heeft toezegging i gedaan, dat de melkprijs het komende Hartebrugkerk en St-Antonius club jaar niet achter zal blijven met het vo- huis Maria Moederochtend, Sted. R.K. rige jaar. Spr. was ervan overtuigd, dat vrouwenbeweging, 9.00 uur. Parochiezaal Petruskerk Af scheids- de minister zijn woorden i Dienstverlenings centrum Oegstgeest kreeg geluidsinstall. In het Dienstverlenlngscentrum voor bejaarden aan de Lijtweg heeft de bur gemeester van Oegstgeest, jhr. Van Ey- slnga, gistermiddag '11 geluidsinstallatie in gebruik gesteld. Ter inleiding zong het bejaardenkoor onder leiding van mej. C. Willemse enige welkomstliederen. Juist voor bejaarden, die ook na hun pensionering actief biy- ven, had de voorzitter van het Dienst verleningscentrum. dis. B. Koks, grote waardering. Jhr. Van Eysinga wak biy eindelijk eens met het dienstverlenings- centrum. waarvan hy al zo veel gehoord had, kennis te maken. Toen hij tydens de opening van het kantoor van de Alge mene Bank Nederland in Oegstgeest van de directeur, de heer J. Ouwerkerk, een chèque van 500 in de zak kreeg „gefrommeld", te algemenen nutte te besteden, wist hy er wel een doel voor. „Ik hoop, dat uw bestuur en ieder die gebruik van de installatie zal maken, er veel plezier van heeft". Drs. B. Koks dankte de burgemeester en de heer J. Ouwerkerk voor hun geste en deelde onder grote hilariteit mede, dat belden tot „ere-donateur" waren be noemd. Burgemeester Van Eysinga zei te begrijpen welke hint daarachter stak. Ir. T. K. Han werd door de voorzitter voor zijn werk in de ontspanningscom missie in de bloemetjes gezet. Ir. Han zei later, dat de bejaarden niet in een isolement mogen komen te leven en dat daarom de lezingen, die van tijd tot tijd Choufoer blijft wel opgenomen in sociale regeling Het aannemen van giften is een drin gende reden voor ontslag volgens het reglement, dat ook de heer Choufoer by zijn tewerkstelling in het museum had ondertekend. Hoewel de commissie het formele recht van museum-directeur Paarde- kooper kon billijken, adviseerde men toch op humane gronden het Leids ge meentebestuur de heer Choufoer. die na de oorlog lichamelijk gehandicapt uit de Duitse gevangenschap kwam. te handhaven in de Sociale Werkvoorzie- ningsregellng. Het gemeentebestuur van Leiden heeft j dezer dagen conform het advies van de I commissie besloten. Er zaJ een ander werkobject voor hem gezocht worden j door de gemeenteiyke sociale dienst. De „affaire-Chouffoer", die vorige I maand breed in de publiciteit kwam, i.' met deze beslissing overigens nog niet j sjlesïiïrazrz™- ™de tt*; s F„v"sMrr,d res. want zowel „Pistolen Paultje" s]s W'rt|| tloor de heer J. G. Hoofeteen har de heer Chouffoer achten zich door uit- I toegesproken. Niet gra.s ziet spraken hun goede naam. In interviews had de heer Paardekooper de mogelijkheid uit gesproken, dat „de heer Wilking met zijn gift de heer Chouffoer tot „zekere diensten" zou hebben kunnen verplich- MAANDAG 14 OKTOBER 21 jaar De Doelen Leidse Amateurfotogra- I ven Ver. 20.00 uur. Stadhuis Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. DINSDAG 15 OKTOBER Stadsgehoorzaal Residentieorkest, Op 24 oktober zal het 50-jarig hu- fPistolen Paultje" schakelde direct na lezing van deze uitspraken van de museum-directeur zijn advocaat in, om dat liij, naar hij zegt. geen enkele bij- _r bedoeling met het vliegreisje heeft ge- welijksfeest gevierd worden had en zich gegriefd voelde. heer M. J. den Hollander en mevrouw j M. P. den Hollander - van Bohemen, Wijngaardenlaan 81. Achter deze offi- ciële burgerlijke stand-namen verschui- Echtpaar Den Hollander-van Bohemen vieren 50-jarig huwelijksfeest PUNT „Het laat mij kond, of het oude vrien den zlin of niet, schulden moeten betaald betaald worden!" KORRELTJE MARKTEN LEEUWARDEN, 11 okt. Kaas Commissienot. Goudse kaas 3,37, Edammer ƒ3,14; broodkaas ƒ3,14. LEIDEN 11 okt. Groente Appelen 14-47, druiven 1,36-1,61, peren 19-20, aardappelen 7-11, andyvie 9-32, pronk- bonen 91-134, snijbonen 2,04-2,40, atam- bonen 1,00-1,90, kroten 13, rode kool 6Vi-7, groene kool 15-18, spitskool 27- 30, postelein 29-55, prei 16-23, spinazie "1-34, stoofsla 10-22, spruiten A 43-55. idem B 35-49, komkommers 18-78, to maten A 5,70-5,90, idem B 6,10-6,20. idem C 4,60-4,80, idem CC 2.50-2.60 uien middelfyn 5-17, uien grof 10-18. witlof61-2,00 per 100 kg. meloenen 39. bloemkool A 55-85, idem B 35-77, idem C 32-39, knolselderij 20-22, sla A 5-36 per 100 stuks, bleekselderij 20-23, bos- peen 36-37, peterselie 4-21, selderij 11- 21 per 100 bos. ciele burgerlijke stand-namen verscnui- „SanCtUS AUffUStinUS jt»ee h"1 bekende Voorscho. o jtenaren: Ome Tinus en Tante Marie, nog steeds in trek bij eerstejaars t bestuur van de vereniging „Sanctus Augustinus" is voor het jaar 1968 tot 1969 als volgt samengesteld: C. G. M. van Teijlingen. praeses, F. H. J. Hoogenboom, vice-praeses, A. M. N. L.H ansen, abactis II, N, N. Bot, abac us I, C. W. M. Dessens. quaestor, en A. C. van Noort, assessor sociaal. tante niet verkregen door ge boorterecht maar door onderscheiding van een groot deel van de Voorscho- tense burgerij. Het echtpaar Den Hol- lander-Boheinen geniet een goede ge zondheid, heeft 15 kinderen (8 zonen en 7 dochters), 25 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. De heer Den Hollander is schipper geweesl op een eigen vlet- Hij ver voerde vrachten zand, stenen of vee voeder. Laden en Lossen gebeurde in de Molensloot aan de Molenlaan. Wan neer er niet gevaren werd, waren er wel karweien op het land te vinden. Na de laatste oorlog was het afgelopen De roerige vergadering, waarop de be- j met varen en ging de bruidegom het stuursoverdracht plaats vond werd tuindersvak in bij Rust en Vreugde in naast enige interne kwesties vooral be- Wassenaar tot aan zijni pensionering, heerst door de presentatie van het jaar- Maar buiten zijn dagelijkse werk verslag dei vereniging. Augustinus i heeft hij met zijn echtgenote 35 jaar heeft eèn goed Jaar gehad. Op allerlei 1 lang de zorg gehad voor het natje en gebied, variërend van pure gezelligheid het droogje in de kantine van de voet- in het druk bezochte studentenrad- balvereniging „Rouwkoop Het echt- The Saint" tot de grote deelname aan Paar deed dit op een buzondere wijze een (toot aantal aktiviteiten op vor- on op een ereplaats hangt de oorkonde mingogebied. Steeda meer blijkt. dat de van de voetbalvereniging, geschonken vereniging haar aktiviteiten openatelt tul zijn afscheid vong.jwr. Burgemees- r het hand. ex. Nedei landee laak voor Je |ehtle unlveraitatre bevolking, ter L. de Kool had toen uitgerekend eo letterkunde zijn geslaagd mej. Dat dit binnen de vereniging wel eensl- *J| uV- M A- van Rees (Rotterdam) en de heer spanningen oproept blijkt uit een brief dë bejaarden worden gehouden niet I H. de Man (Rijswyk). van 25 verontruste leden, die pleitten zozeer specifiek op bejaarden betrek- j -fa Voor het semi-artsexanien zyn aan voor eengrotere beslotenheid^ met^ dat de bruidegom 10.000 km krijtlijn getrokken had en de bruid een veel voud van kopjes koffie en thee gezet had. Maar niet alleen op het voetbalveld, ook kon men het echtpaar vroeger vin den op de Schenk tijdens de ijstijd met hun „zoopie", later op de ijsbaan. Vroeger stonden Ome Tinus en Tante Marie ook met een tentje op de paar denmarkt. Op 24 oktober is er 's mid dags om 14.00 uur een H. Mis in de Moeder Godskerk en daarna van 16.00 tot 17.30 uur receptie in het Bonds- gebouw, Leidseweg 100. king hebben. „De bejaarde moet in tie de faculteit der geneeskunde ereld blijven staan". Ryksuniversiteit te Leiden geslaagd: Mevr. H. Barnard liet vervolgens en- mej. J. F. van Nieuwkerk ('s-Graven- kele bandopnamen horen; waarop zy zande). R. J E. A. Höppener (Leiden) liederen van J. S. Bach zingt. Na een I en J. P. G. M. Mauasen Schaeaberg). pauze waarin iedereen de resultaten van Voor het artsexamen zyn geslaagd: de hobbyclub kon bewonderen en nog I mevr. H. M. Duparo-v. d. Hal (Lei eens herinneringen van verscheidende den), mej. Th. E. M. M. Jongenelen lezingen in herinnering kon ophalen, be- (Voorburg), H. Groenvelt (Rotterdam), sloot het bejaardenkoor de middag met R. J. Kroon (Voorburg) an H. R. Reth- het zingen van enige liederen. meyer (Leiden). wat de gezellige kant betreft. Tenslotte moet nog worden gememo reerd, dat terwyi de aanmelding voor een studentenvereniging in het gehele land terugloopt, deze tendens in Leiden nog niet aanwezig is. Zeker biykt hier uit, dat „Augustinus" met zijn meer dan 220 eerstejaarsleden zyn aantrek kingskracht op de jonge universitaire bevolking nog steeds niet verloren heeft, longne (Lelden). Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doct.ex. Ned. Recht, mej. G. R. Heiser (Leiden» en de heren W. v. Braam v. Vloten (Leiden), J. A. Willinge (Amsterdam), H. Visser (Rys- wijk), J. B. Dufour (Zeist): kand.ex. Arabische taal- en letterkunde, de heer J. A. Fehrmann (Kampen); doct.ex. Ned Recht, mevr. A. L. v. Ingen-Sca- DAG DER V.N. Ir. Staf spreekt over hulp aan ontwikkelingslanden In het kader van de jaarlijkse herden king van de Dag der Verenigde aties zal 24 oktober in de Burgerzaal van het Stadhuis een bijeenkomst worden ge houden. Ir. C. Staf, voorzitter van de Landbouwcommisaie Ontwikkelingshulp zal dan spreken over het onderwerp „Hulp aan ontwikkelingslanden en het wereldvoedselvraagstuk". De bgeen- komst, die om 8 uur begint, wordt mu zikaal opgeluisterd door enkele leden van het Collegium Musicum. Burgerlijke Stand Geboren: Anna-Maria, d.v. F. Nagte- gaal en E. E. M. de Roode; Juliette, d.v. J. C. Nieboer en K. M. Teske; Huberts Barbara Maria, d.v. A. Levarht en H. P. Devilee; Hendrik, z.v. H. Ribot en J. N. Buljs; Patricia, d.v. L. W. Krancher en C. E. Bulham; Miranda, d.v. G. J. P. Ro denburg en A. Zuidema; Sophia Jacoba. d.v. J. Hoek en S .P. Vis. Ondertrouwd: K. C. M. Limbach en M. E. Opdam; J. Kromhout en G. M. J. Otgaar; J. J. P. van der Jost en J. M. Aniba; M. P. E. Arnoldus en V. Schro der; J. G. M. Raadschelders en J. G. J. Hogenboom; J. B. van Berkel en H Crama; H. J. Batelaan en J. A. Ju; J. W. Schouten en C. Schlagwein; J. C. Kromhout en L. Mooten; G. J. Kennis en E. M. van der Veer; B. A. Sierat en M. E. Pannekoek; A. Laterveer en C. H Burgerhout; C. D. H. Prins en H. J. F. Bakker; C. Robbertsen en S. J. Hassel- bach; N. J. Vreeswyk en M. C. Vuurpijl. D. Kruit en H. J. van den Burg; A. P. Lepelaar en E. C. J. Bavelaar; P. van Duuren en A. M. van Leeuwen; H. J.< Gijsman en Y. Broeksema; A. H. Gulde- mond en H. R. S. Stuart; J. A. Stadt en J. J. M. Aniba; H. F. Simons en F. R. A. Schoenmaker; F. A. Straver en H. La terveer; C. J. Distelvelt en A. H. J. M. M. Schouten; J. J. Noordermeer en J. E Kuyvenhoven. Gehuwd: J. P. M. van Kempen en C. de Vos; H. B. Wallaart en E. J. van der Zeeuw; J. Finklenberg en H. M. Barninjr; E. J. Groenewegen en J. M. C. Kriek: E. J. W. Lootens en E. P. M. C. Touw; W. F. M. van Ulden en J. H. W. Smiet: A. E. Klippel en M. Kapaan: H. A. d de Zwüger en J. B. Louwrier; H. J. Ver- straaten en E. G. Pijnnaken; H. J. in 't* Veld en M. E. van Ravestein; D. H. A. Springer en C. E. van Gemert; W. A. J. Stlkkelman en J. B. H. Schelvis; J. A. J. Kralt en H. M. Jongh; C. Nieuwenburg en A. M. van der Werf; D. T. N. Brandt en A. H. van der Mey. Overleden: J. J. Zonderop, 78 jaar, man; G. W. Fransen. 72 jaar, man; J Bliek, 72 jaar. man; A. T. C. Geus. 2 jaar, dochter; J .Plokker, 69 jaar. echt genote van M. de Vries; C. de la Rie. 92 jaar. wed. van P. W. Martijn. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, td. 24807. VOORSCHOTEN Geboren: Martijn C. D., z.v. J. M. W. Koppert en A. A. van der Schans: Johannes C. T„ z.v. C. Zonneveld en A. G. M. van Marwijk; Niels, z.v. J. C- Uljee en M. W. Klaassen; Arie J., z.v. M. Broere en M. M. Brunekreef; Paula A-. d.v. W. F. H. Pilaar en P. H. Voute; Wendy, d.v. R. Bakhuizen en M. P. Kloosterman. Ondertrouwd: Frank V. M. de Vries. Haarlem en Eleonora R. Kers tens; Ed ward van Polanen, Leiden en Margje MoLleman. Gehuwd: Adrianus G. van der Helm, Leidschendam en Wilhelmina G. v. d. Peet. Overleden: Maart je Ravensbergen. wed. van M. Zonneveld, 78 jaar; Alida H. van Breoht, 77 jaar; Adam Koks hoorn, 89 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4