mam mom Hul sh off S)e£cid«ie(SoiMtiCI/ltt Televisiereportages: 'n moeilijke zaak W TELEVISIE VANAVOND GROTE KANS OP WIJZIGINGEN IN UITZENDSCHEMA Cees de Lange laat vanavond tv.-sterren geboren worden Spoftreportages Morgenavond operette van Offenbach AIS T.V. NIEUWS orm DE LETDSE COURANT ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 Kamerdebat bleef zonder verrassingen IN het archief van de jaarlijkse algemene politieke beschouwingen kan het Kamerdebat-1968 bijgezet worden onder het trefwoord „weinig belangrijk". Geen behoefte bij de regeringspartijen om door te drukken op punten waar het kabinetsbeleid hen teleurstelt; net voldoende toezeggingen van regerings wege om haar eigen front niet balorig te maken; wel weer de bekende kansloze moties van de oppositie, waarvan hel merendeel evenwel meer Ingediend leek uit routine dan met het heilige vuur van de zekerheid dat wat de oppositie wil voor dit moment werkelijk beter zou zijn voor het algemeen belang en de 'EL heeft het Kamerdebat bij de replieken toch nog sterk het ka- rakter gekregen van een tussengevecht tussen de politieke partijen. Alleen wan neer hieruit duidelijke lijnen resulteren, worden de burgers er wijzer van. Veel duidelijkheid vlefl er helaas niet te bespeuren. De drie christen democratische fracties bleken dichter by elkaar te staan dan de oppositie (in de V.V.D.T) lief sal zijn; maar dat is toch nauwelijks meer een verrassing. De Anti-Revolutionairen staan nog een heel stuk verwijderd van de Politieke Partij Radicalen: meer alleen wie realiteitszin mist. heeft anders kunnen veronder stellen. Nu by monde van drs. Den U 1 klonk van socialistische zyde de be- lydenis, dat herstel van samenwerking met de K.V.P. een kans In de orde van grootte ad nul-komma-nul maakt. „Een wonder natuurlijk voorbehouden", aldus de eerste woordvoerder van de Party van de Arbeid. Wordt onze vraag: „Gelooft drs. Den Uyl niet een beetje in woorden?" Zo niet nu, dan misschien tegen de tijd dat hij het geloof in andere illusies heeft verloren. Dét zou dan niet eens zo'n grote ver rassing voor ons zyn! Bisschop Bluyssen: morele overwinnaar MGR. BLUYSSEN heeft een verklaring afgelegd, waarin hy voor ons als de morele winnaar in het conflict met de Romeinse curie naar voren komt. Niet omdat hy weer mag deelnemen aan de vergaderingen voor de Raad voor de Liturgie, hoewel dit hem een persoonlijke voldoening moet geven. Ook niet omdat hij zijn geiyk zou hebben kunnen aantonen op de punten, die hem ten laste werden gelegd: Rome blijft zijn bezwaren tegen zyn handelwijze in drie moeilijke pastorele kwewtlee handhaven. Bisschop Bluyssen ls voor ons de morele overwinnaar, omdat hy zich in het conflict van het begin tot het eLnd gedragen heeft als een fyn mens, een echte christen, een Integere figuur. Hy gaat zelfs zover, dat hy een byzondere tevredenheid uit over het verloop van de gesprekken, die hy ln Rome heeft gevoerd. Geen woord van wrevel, geen teken van geprikkeld heid, waarvoor toch reden te over aan wezig moet worden geacht. Alleen evan gelische bescheidenheid en eeriykheid. Wat ons in de verklaring byzonder treft, ls de bijna argeloze openhartig heid, waarmee hij vertelt wat Rome zoal tegen hem heeft. Het is by ons weten nog nooit vertoond, dat een bisschop, die door de curie op het matje geroeppen is, by thuiskomst de kaarten op tafel legt. De meesten zulen proberen hun goede naam te beschermen, de bezwaren te verdoezelen, de zaak met de mantel van de zwijgzaamheid te bedekken. Niet zo mgr. Bluyssen. Hy vertelt eenvoudig waarover het gaat. Waarschijnlijk in het vaste vertrouwen, dat wij hem zullen begrijpen en dat wy zyn handel- wyze zullen goedkeuren. Als dat zo ls, zal zyn vertrouwén niet worden teleur gesteld. De zaak biyft op een punt bijzonder de aandacht vestigen, namelijk op de machtspositie die de congregatie voor de geloofsleer nog altijd inneemt te midden van de overige Romeinse bestuurslnstanties. Bisschop Bluyssen werd uit de Raad voor de Liturgie geweerd enkel en alleen op grond van bezwaren, die bij het Heilig Officie leefden. Hij hoefde zich niet te verant woorden bij de voorzitter van de Raad voor de Liturgie, ook niet by de Paus, maar by functionarissen van het Heilig Officie. Dit biyft een heel vreemde zaak, waarop wij ultdrukkejyk de aandacht willen vestigen. Met name nu het ge rucht de ronde doet, dat kardinaal Ottavlani achter de schermen nog altyd grote Invloed op de gang van zaken ln deze congregatie uitoefent. Biyft tenslotte de vraag, hoelang de postconciliaire Raad voor de Liturgie nog zal bestaan. Sommigen zeggen, dat hy binnenkort wordt opgeheven ten voordele van de rltencongregatie. Als dat zo ls, heeft de toelating van mgr. Bluyssen tot de raad niet zo heel veel betekenis. Maar dat hoeft ook niet. Voor ons is hij zo al overwinnaar genoeg. (V»n onze oraroepcorrespondent) HILVERSUM Er zijn twee dingen, die met be trekking tot de Olympische Spelen 1968 In Mexico City duidelijk gescheiden moeten worden gehouden: a) het wedstiijdprogramma en b) het daarop ge baseerde televisieprogramma, dat het wedstrijdgc- beurcn overigens slechts in hoofdlijnen kan volgen. In de praktijk van de Olympische Spelen leverde het wedstrijdprogramma tot nu toe weinig of geen moeilijkheden op. De televisie kon zich gerust op de wedstrijdschema's verlaten en kon zich daarop bij het programmeren zonder bezwaar baseren. Anders gezegd: men behoefde bij voorgaande gele genheden wedstrijd- en televisie-programma niet ge scheiden te houden. Zij liepen soepel parallel. Het is evenwel twijfelachtig of men het in Mexico City zal presteren het wedstrijdprogramma eniger mate op tijd af te werken. Bij proefuitzendingen is gebleken, dat men niet zonder, soms aanzienlijke vertraging kon werken. Een atletiekprogramma bij voorbeeld liep een vertraging van niet minder dan :es uur op. Niet door het falen van de techniek naar door het tekortschieten van de wedstrijdorga nisatoren. „Ongelegen" schakelen Op grond van deze ervaringen moet worden ge- /rcesd, dat gedurende de Spelen wedstrijd- en tele visieprogramma uit elkaar zullen gaan lopen. Dat '-ou onder meer betekenen, dat er op hoogst ongele gen momenten geschakeld zou gaan worden, waar door essentiële beelden verloren zouden gaan. Daar zouden dan weer aangekondigde evenenementen of het geheel niet te zien zijn of op een geheel an der tijdstip aan de kijker worden „geserveerd". Waarmee voorlopig gezegd wil zijn, dat geen tv-ma- ker kan garanderen, dat de kijker indc-idaad getuige kan zijn van het olympische wedstrijdprogramma zoals dat staat aangekondigd. Het publiseren van olympische tv-evenementen zie NEDERLAND I STEIl (Reclamcnitzcndingcn ci 18.55, 19.03, 19.56 20.18) NTS 18.08 our: Olympische Spelen I9è8 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: De glazen stad, 21.00 uur: Studio anno. amu8ementsprogr. «1.40 uur: Bureau Bristol, t.v.-serle NEDERLAND I NTS 15.00 uur: Nieuws in het kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 1525 uur: Monitor CVK 17.00 uur: Kerkdienst NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK/IKOR 19.05 uur: Via Humana 19.00 uur: Woord voor woord, bbbelvertelling NTS 19.30 uur: 10.30 i Journaal 22.30 uur: MeLBomans de waftetf rond, reportage 22.55 uur: Evangelie NTS 23.00 uur: Tweede journaal NFDERLAND II STER (Reclameuitzendlngen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO TROS 20.35 uur: John Wood house Wereldsuccessen •21.05 uur: De 0ief van Washing ton, t.v.serie 21.55 uur: Mannen kleden vrou wen, documentaire NTS 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Olympische Spelen 1968 NEDERLAND II NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.05 uur: De vrijbuiters. 19.08 uur: Vader» tegen*wil 19.33 'uur: Captain Scarlet, t.v.-serle NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: A star is born, talententest •21.15 uur: Run for your life, t.v.-serie 22.05 uur: Max Tailleur NTS 22.55 uur: Tweede journaal KRO 19.30 uur: Het Kunstmaand Orkest 20.05 uur: Die Grossherzogin von Gerolstein, t.v.-operette 22.20 uur: Echtscheiding en katholieken NTS 22.50 uur: Tweede journaal Televisie maandag NEDERLAND I NTS 7.30—9.00 uur: Olympische Spelen De met aangegeven programma's zyn kleurentelevisieprogramma' HILVERSUM I KRO 20.00—22.00 uur: In antwoord op uw schryven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA 21.50—22.30 uur: Metropoleshow 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, amusement sprogr. RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30. 8.00, 8.30. 12.30. 18.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00. 13.00. 16.00. 18.00. 19.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 worden gezien als een service, waaraan bij nader kader op deze pagina moet dan ook voorlopig inzien wel eens niet al te veel waarde zal kunnen worden gehecht. De kijker zal zich dan hopelijk wil len realiseren, dat geen Nederlandse programmama ker de afwikkeling van de olympische zaken in de hand heeft. Tijdverschil: 7 uur Dit alles neemt niet weg, dat er toch een uitzend schema gemaakt moest worden. Hierbij moest in de eerste plaats rekening worden gehouden met het tijdsverschil Mexico-Nederland, dat zeven uur be draagt. Met andere woorden: hetgeen 'sochtends in Mexico gebeurt kan pas in de vooravond recht streeks worden uitgezonden, dan wel voor uitzending op een later* tijdstip op de beeldband worden vastge legd. De wedstrijden 's middags zullen pas 's avonds laat kunnen worden uitgezonden en de wedstrijden die in de vooravond worden gehouden op z'n vroegst op de volgende ochtend. Nu en dan echter zal er tot het middernachtelijk uur of nog later worden uitgezonden, 's Ochtends tussen 7.30 en 9.00 uur worden de hoogtepunten van de reportages van de vorige avond herhaald, aangevuld met hetgeen er in de loop van de nacht in de vorm van een samenvatting vanuit Mexico werd ontvangen. Vroeg .naar bed Kijkers die du.-, 's avonds laat de reportages niet of niet geheel hebben kunnen volgen omdat zij bijvoorbeeld tijdig naar bed moesten, kunnen de volgende ochtend vroeg het gemis goed maken. Ook aan degenen die tijdens de ochtenduitzending naar hun werk moeten is gedacht want zij kunnen 's avonds tussen 18.15 en 18.50 uur behalve het dagelijkse (programma dat de N.T.S.-ploeg in Mexico speciaal voor Nederland maakt) ook de hoogtepunten van de uitzending 's ochtends zien. Bij de reportages zijn de sporten en hun diverse onderedelen met name vermeld. Deze vermelding was,niet mogelijk bij de samenvattingen 'sochtends en de herhaling in de vooravond, omdat pas op het laatste moment een keuze uit het ontvangen beeldmateriaal gemaakt kan worden. Er mag evenwel van worden uitgegaan, dat in deze samenvattingen ook aan de orde komen sporten als: volleybal, bas ketbal, voetbal, gewichtheffen, worstelen, boksen, schermen, turnen, hockey, paardesport, waterpolo etc. Ook in kleur Voor de reportages van de Spelen heeft de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, evenals vorige malen 't geval is geweest, aan de NTS extra zendtijd toegewezen tot een totaal van onge veer 65 uur. Een groot gedeelte van de reportages zal ook in kleur worden uitgezonden. Deze kleuren- reportages zijn in het uitzendschema aangegeven, maar ook hier dient men het grootst mogelijke voorbehoud in acht te nemen. Het moet namelijk niet uitgesloten worden geacht, dat ook hierin wijzi gingen optreden. HILVERSUM KRO 10.09—11.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportago KRO 20.30—22.00 uur: Stercoclub 22.47—23.55 uur: Audio, muzikale toformatie HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—16.10 uur: Zondagmiddagconcert AVRO 20.)0—21.30 uur: Rits, amusements programma NRU 22.00—01.30 uur: Olympische Spelen 1968 11.00, 13.00, 19.00, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 8.00. 13.00. 17.50, 19.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM 111: Elk heel uur vanaf 9.00 De film „Viva el papa", die de KRO gisteravond uitzond over het Eucharis tisch Congres in Bogota, begon met een wat provocerend aandoende tekst over het geld (twintig miljoen dollar) dat dc regering van Colombia voor de organi satie van het congres ter beschikking stelde, en „rUmde" vervolgens filmbeel den van de allerarmsten van dat land met die van randverschUnselen van het Die gefilmde randverschijnselen hadden vaak iets potsierlijks en de beoogde te genstelling werd dan ook wel verkre gen. Ook al door de gekozen muzikale illustratie waarbij samensteller Ad Zon neveld telkens met tranen ging zitten bij de armen en triomfante klanken liet horen bij de andere beelden. Toch slaagde hy er. by ons althans, niet in de waarschyniyk gewenste sfeer van „schandaal" te wekken. Daardoor was in het camerawerk te zeer gezocht naar ridicule details. Bovendien werd over het geheel een goed verslag gedaan in de teneur die de toespraken van Paus Paulus kenmerken. Als daarvan maar een deel blUft hangen kan dat voor heel Zuid-Amerika iets betekenen dat het kostenbedrag, pakweg één gulden per Amerikaan, belacheiyk laag zal doen schUnen. De KRO was begonnen met Waauw, waarin thans ook een in twee stukken geknipt Discoduel was opgenomen.' Dat was winst voor Discoduel, in het vorige seizoen een vrij onverteerbaar praat- blok, maar verlies voor Waauw. Om dat dit snelle, wervelende programma nu twee keer wordt afgeremd. Boven dien: Waauw is helemaal voor de jeugd. Discoduel niet. Daar breken ouderen de staf over zaken die de jeugd wel aan gaan, maar waarbij 'zij totaal andere normen hanteren. Vooralsnog lijkt de combinatie ons géén succes. De 3-sterrenshow bracht twee geheel verschillende zangeressen die elk op eigen terrein van wanten wisten. Maar een show? Regisseur Jos v. d. Valk verstond daar vroeger, toen het budget wat ruimer was, heel wat anders onder. Van de knappe Spaanse Carmen Sevilla zagen we overigens slechts een deel van haar optreden, omdat we anders behalve het slot óók nog het begin van Mies-en- scene hadden moeten missen. De rubriek van Mies Bouwman had ook gisteren nog niet het elan dat haar nog niet zo lang geleden het beste serie-t.v.- programma deed zijn. Zo had zy giste- rende moed niet om de praatgrage he ren van „Die goeie ouwe radio" wat in te dammen waardoor een aardig onder deel de mist in ging. Mles-en-scene géén top meer? In elk geval ook gisteren wèl goed voor een 7+. By voorbeeld om sombere dr. De Vaal die leiyk deed over topsport, om geestige mr. Vsn Riel in „Ik hou van Holland" en ook het stoeltjesgesprek met Bernard Haltink, dat we niet kon- Cees de Lange met Leng ua« der Meiden in ,,A Star is born" dat van avond voor het eerst op het Neder landse teevee-scherm komt. den volgen, zal best interessant geweest zyn. En mevrouw Bouwman diende de actualiteit door de affaire-Frits v. d. Poel niet uit de weg te gaan. Ze sprak erover met voorzitter Van Raalte van de Ned. Journalistenvereniging, die zeer kritische kanttekeningen plaatste by schorsing cn ontslag, daarby de propor tieverhouding van „schnld en boete", naar onze mening terecht, buiten de perken achtend. Vg. In het NTS-sportprogramma, dat zon dag 13 oktober van 19.30 uur tot 20.30 uur op Nederland 1 wordt uitgezon den, wordt onder voorbehoud van wij zigingen aandacht besteed aan: De Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen; de voetbalwed strijden Holland SportAjax, F.C. Twente—Sparta en DWS—GVAV; de draverijen om de grote Beneluxprijs in Meerenveld; de judo-interland voor senioren NederlandWest-Duitsland te Voorburg; de wielerronde van Lom- bardije, de laatste grote wegwedstrijd voor profs in dit seizoen. „A star is born" luidt de hoogdraven de titel van het nieuwe AVRO-pro- gramma, dat veelprater Cees de Lan ge vanavond voor het eerst via Ne derland II de ether in zal slingeren. Het is een soort talentenjacht, waarin scmi-professionele artiesten van veler lei pluimage hun artistieke kunnen ten toon zullen spreiden teneinde door een deskundige jury te laten achterha len wie het meest geschikt ls om een eigen televisieshow te leiden. „Het programma draagt zeker geen Rodeostempeltje", /.egt de heer Blom. vader van Roslta Bloom, die het Haag se vaandel hoog gaat houden. „In Ro deo werken ze met mensen, die vrijwel geen talent hebben en bovendien met een jury, die nauwelijks verstand van muziek heeft. Nee, dat is in ,;A star is born" wel anders". De jury voor „A star is born" bestaat uit vijf „insiders" op het gebied van toneel, revue, zang, ballet en kleding. Zo neemt o.a. Mieke Verstraete- de af deling toneel voor haar rekening terwijl de eens beroemde tenor Frans Fronts hij zong onder andere in 't New York se Metropolitan de zang zal beoor delen. De acht deelnemers, die variëren van professional tot semi-professional, krijgen eerst gelegenheid om een num mer uit het eigen repertoire ten geho re te brengen. Vervolgens krijgen zij een kleine opdracht, die een fractie bui ten hun terrein valt. In de eerste uit zending komt dat neer op het intervieu- wen van Cees de Lange, die verschil lende typetje*: zal uitbeelden. Tenslot te krijgen zij van de jury een taak voor de volgende keer mee. Na de tweede show vallen er vier af, waarna de overgeblevenen elkaar het muzikale vuur nog nader aan de artis tieke schenen moeten leggen. Bij de uiteindelijke finale zal de jury uitma ken wie volgens hen het meest geschikt is voor een eigen t.v.-show. „Het is dus goed mogelijk, dat niet de grootste vakman als eerste eindigt. Het is duide lijk, dat diegenen wint, die op alle ter reinen 'n goede voldoende weet te ha len, de meest all-round-artiest dus. Je zou kunnen zeggen, 'n artiest die 't ni veau van Catharina Valente benadert. Het programma werd overgenomen van Engeland, waar door middel van deze test een Millicent Martin uit dc amateursboomgaard werd geplukt". Max Tailleur Show Hierna van 22.05 tot 22.55 uur via Nederland 2 presenteert de A.V.R.O een amusementsprogramma rond Max Tailleur. De Amsterdamse grap- I penmaker wordt in deze show terzijde gestaan door Wilma Driessen, Her- bert Joeks, een vocalgroup onder leiding van Jaap Hofland en een bal let onder leiding van Diana Floodga te. Voor de muzikale begeleiding zorgt een orkest onder leiding van Johnny Holshuysen. Aan dit programma, dat wordt gepresenteerd door Ilse Wessel, werken verder mede Ilona van Dijk, Plet Hendriks en Lesley Davies. .Grosshertogin" Zondagavond zendt de KRO-televisie via Nederland 2 (20.05 uur) de ope rette „Die Grossherzogin von Gerol stein" van Jacques Offenbach uit. De hoofdrollen worden gespeeld door Blanche Aubrey als Irene, de groot hertogin van Gerolstein, Paul Dahlke (generaal Boemboem), Peter Minich als Fritz Monika Dahlberg als Wanda en Paul Bürks als Paul. Aan de op voering werd meegewerkt door Die Münehener Philharmoniker. De operet te ging op 12 april 1867 ln Parijs in première. De operette verhaalt over soldaat Fritz, die het, dank zij de groothertogin, in reuze tempo tot ge neraal brengt, maar die in een even snel tempo tot gewoon soldaat wordt gedegradeerd. ZATERDAG TELEVISIE Nederland 1 17.50 Openingsceremonie. Duitsland 2 16.45 Informaties, meningen, discussie. 20.55 Openingsceremonie. RADIO Hilversum 1 22.45 Commentaar en vraaggesprekken. ZONDAG TELEVISIE Nederland 1 19.30 Olympisch Journaal (irt NTS-Sport). 22.30 Series roeien. Atletiek. Series 400 meter horden. Verspringen. Series 800 meter heren. Series 100 meter heren. Finale 10.000 meter. Duitsland 2 22.00 Atletiek. 00.45 Volleybal. RADIO Hilversum 2 17.00 Atletiek. Series 100 meter heren. Series roeien. Hockey: West-DuitslandBelgië. 18.50 Samenvatting 1. 22.00 Atletiek. Series 800 meter heren. Finale 10.000 meter. Series roeien. Hockey: PakistanNederland. Verder o.a. uitslagen van boksen, gewichtheffen. 24.00 Samenvatting 2. MAANDAG TELEVISIE Nederland 1 7.30 Samenvatting waarin o.m. gewichtheffen, boksen, roeien. RADIO Hilversum 2 7.30 Olympisch Journaal. 17.00 Atletiek. Series 100 meter dames Series 400 meter dames Hockey: Oost-DuitslandBelgië. Waterpolo. Zeilen (eerste race). ADVERTENTIE zaterdag 12 oktober Nederland I na journaal van 19.00 uur Uit de top-form catalogus pag. 60 Prachtig nappa-lederen bankstel in 5 fraaie kleuren. Fauteuil ca. f 445.-, 2-zitsbank ca. f 675.-, 3-zitsbank ca. f 885.-, 4-zitsbank ca. f 1130.- Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt Rijswijk: In de Bogaard Leiden: Nieuwe Rijn/hoek Hartesteeg I nterieurbou wers WEEKEND HILVERSUM I («02 m) KRO. 11.30 Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Musiceren- e dilettanten: Licht lmtumentaal kwartet. 19.30 SJook: programma voor de twintiger. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoek- platenprogramma. 22.00 Liedjes ln hun mars: liedjesprogramma met Instrumentale bege RADIO-PROGRAMMA ding. NRU: 16.30 Zoeklicht op Nederland: informatie over Noord-Holland, afgewisseld met muziek. (16.00—1602 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting: Suriname en zijn bu ren landen ln ontwikkeling. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. HILVERSUM II (298 m) - VARA: 7.00 leiding. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Overweging. 22.45 Goal.... muzikaal sportprogramma met commentaren en ge krulde nieuwtjes. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 11.00 Nieuws. 18.16 Commentaar op het nieuws. 18.12 Stereo: Melodieën Expres: licht orkest, vocale ensembles en zangsolist. 18.45 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 19.30 .Nieuws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.00 NRU: Olympische Spelen 1968 ln Meclxo: reportage van de ope ningsceremonie. VARA: 20.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 21.00 Ervaringen van ex- vrljwllltgers, discussie. 21.50 Stereo: Metro poleshow: Metropole orkest met solisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Lo co: een programma zonder motief 23.15 Ste reo: Lui luisteren: licht muziekprogramma. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Waai blijft het Wilde Ganzen-geld? NCRV: 19.00 Spelen: rechtstreekse reportages en beschou- tlsch strijdlied. 7.23 Stereo: Licht instumen- taal kwartet. NRU: 7.30 Olympische Spelen: Nieuws. 18.07 Stereo: Musica Sacra: klas sieke gewijde muziek. 19.30 Het onvolledige gezin, lezing. 19.45 Stereo: Klassieke en mo- -18.05 Nieuws.). VARA: 19.00 Zin en tegen zin: discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 L'arte del arco: Italië, geboorteland van de viool, muzikale lezing. 20.00 Balans: opinies en gebeurIcnK- sen, gewogen en getoetst. AVRO: 20.30 Rits. een open programma. 21.30 Steeo: Pianoreci tal: klassieke en moderne muziek. NRU: 22.00 -01.30 (02.00) Olympische Spelen: recht streekse reportages en beschouwingen met van liet middagprogramma In Mexico City. In dit programma: 22.30 en 23.55 uur Nieuws; 22,40 uur: AVRO's Radiojournaal. de resultaten van het ochtendprogramma ln Mexico City. In dit programma om 18.03 uur de 2e aflevering van Langs de lijn. (17.50 gramma. ïo.oo Nieuws. 10.02 Juist op zon dag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelljkt- groeten....: vcrzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten Revue op de plaat: NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: programma voor de gastarbeider. 16.00 Rabat - Athene - Lis sabon: programma voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02-18.00 17.02-17.05 Radiojournaal met toto-uitslagen). BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Licht mu ziekprogramma. 13.00 Nieuws, weerbericht. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Uit geslapen: licht grammofoonmuziek en repor tages. 9.00 Stereo: Populair klassieke mu ziek (gr.). 10.00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Panorama van beroemde sym fonieorkesten: 1. Koninklijk orkest van De nemarken. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: gevarieerd programma. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Stereo: Muzi kale aanwinsten. 12.50 Tien voor Eén. praat- Je. 13.00 Nieuws. 13.11 Informatie: Ontwik kelingswerk. 13.20 Pro memorie. 13.25 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 14.25 School radio. NRU: 14,45 Stereo: Licht orkest <Rr.). AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Dixietl- me: Jazzmuziek ln oude stijl. 16.00 Nieuws. vertaling. 18.30 Franse les. 18.32 Zang. 18.62 Taalwenken. 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.40 Spaanse muz. 20.00 Showtime. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Jazz ln Europa. 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte muziek. 23.40-23.45 Nieuws. ZONDAO HILVERSUM I (402 m) - KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Badinerie: klassieke Riammofoonmuzlek. 9.00 Nieuws en water standen. 9.15 Stereo: Laudate: moderne en klassieke gewijde muziek (gr). 10.00 Hoog mis. 11.00 Nieuw». 11.02 Stereo: Omroepor kest en solist: klassieke en moderne muziek. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) AVRO: 19.00 Nieuws. 9.02 Drrult: platenpro- derne muziek (gr 20.05 CeestelIJke liede en technische tips voor stcreofans. 22.00 Kruispunt: kerkellik magazine mot gesprek ken. documentaires en referaten. 22.3o Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Overwe ging. 22.47 Audio: muzikale informatie voor kenners en liefhebbers, 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer: gevarieerd programma. <9.00 Sportmedellngen.). Humanistisch Ver bond: 9.45 Rechtervoet in bedwang, een toe spraak door Chr. Hennekes. IKOR: 10.00 On derweg: wetenswaardigheden, muziek, ac- ber. voor schippers cn actualiteiten. 13.30 Gevarieerde muziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Ope ra- en belcantoconcert. 15.00 Interview cn grammofoonplaten. 15.30 Sport, muziek en berichten voor automobilisten. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 R.K. godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 WIJ wor den Europeër. 22.00 Nieuws en berichten. 22,10 ziek. 23.40 Nieuws. 23.45-01.00 Oylmplsche Spelen. Tussen 22.00 en 01.00 reportages Olympische Spelen). HILVERSUM IMA(402 D'm) KRO: 7.00 Nieuws. 7.io Het levende woord. 7.15 Badi nerie .-^klassieke en moderne grammofoon- moderne muziek. 16.30 Vor de Jeugd. NRU: 17.00 Olympische Spelen: rechtstreekse re portages en beschouwingen met om 185u uur een overzicht van de reslutaten van het och tendprogramma in Mexico City. In dit pro gramma: 17.55 Mededelingen; HILVERSUM III (240 m en TM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popmu/lck. (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Ac tualiteiten. 13.08 T.N.T.: knalmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 Popmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: Pop- en Countrymuziek. 16.00 Nieuws 16.03 lORRRrrrr: popmagazine. 17.00 Nieuws 17.02 AetuaUtelten. 17.07-18.00 Draaljijofdralk verzoekplatenprogramma. dedelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek (opn.). 12.40 Stereo: NCRV-Vocaal ensemble met orgel: moderne geestelijke koorwerken. 13.00 Nieuws. 18.07 Voor de Jeugd. 13.20 De psal men in de nieuwe berijming, muzikale lezing. 13.35 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr.). 14.10 De verwondering ln de literatuur: lite rair klankbeeld. NRU: 14 30 Langs de njn: sport re portage*, -uitslagen en lichte gram mofoonmuziek. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 11.00 Convent: aotualitelten, li turgische nIm. en boek beeprokingen. IKOB: kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws, 13,07 Radiojournaal, wnalln: De toestand in de wereld, lezing. 13.25 Radar: radioperiodiek. 14.00 Stereo: Dansorkest met zangsollsten. NRU: 14.30 Stereo: Concertgebouworkest en soliste: klassieke en moderne muziek. In de pauze: plm. 15.30 tot 15.40 Tot beter be grip: een cursus muziekluisteren. 16.10 Gram mofoonmuziek. 16.10 Radlorama: een veer- tlendMgBe mini-magazine, iz.oo Olympisch» Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.33 Voor de huisvrouw. (9.00—9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw; 9.25 Conclllepostbus; 9.35 Waterstanden). NRU: 10.00 Nederlandse mu ziek ln de komende week (opn.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-vast: gevarieerd programma. (12.31 voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Sopraan en plano: klassieke en semi-klassleke liede ren, 16.00 Doopsgezind» godsdienstige uitzen BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkronick. 12.15 Lichte muziek.. 12.40 Weerbericht, me dedelingen, programmaoverzicht en SOSber. voor schippers. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht, 13.00 Nieuws, weerbericht, dagklapper en beursberichten. 13.20 Tafelmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. 15.00 Nieuws. 15.03 Schoolradio. 16.00 Nieuws en beursberichten. 16.09 Programma voor de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. (Tussen 17.00 en 19.00 Repor tages Olympische Spelen). 17.15 Lichte mu-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2