Nederlandse huisvrouwen showden in Stadsgehoorzaal Werk aan brug Haagweg 2 weken eerder klaar Veel problemen DIAMANTEN BR UILOFT TE LISSERBROEK door afsluiting Kath. Vrouwengilde Leiden had voorlichtingsavond Scholingswerk voor het amateurtoneel in de Rijnstreek UW MENING PIT '54 BIOSCOPEN TAFELTENNIS- MARATHON BIJ „STEEDS VOORUIT" DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 OKTOBER 1968 Gezellig, dames or.der elkaar slechts, jersey Japon met jasje; voor 'n vrolijke één heer werd gesignaleerd hield de noot temidden van alle sombere najaars- Ned. Vereniging van Hulsvrou- i tinten zorgde een jersey japon met lan- wen afd. Leiden dinsdagmiddag In de! ge mouw ln wltbruln zebra-dessin. Ove- Stadsgehoorzaal haar najaarsmodeshow j rlgens waren er nog veel mooie mantels 1968. Van de firma Zurloh, Breestraat. I te zien. waaronder natuurlijk ook de werd de collectie getoond door zes huis-| nog steeds geliefde camel, vrouwen-mannequins, wat noor onze: Zwart is voor de komende winter ei- smaak wel wat vlotter had gekund. Wel genlijk uit geen enkele garderobe van een beetje begrijpelijk was het dan ook, de vrouw weg te denken. Als voorbeeld dat vele dames de afloop van de show hiervan zouden we willen noemen een niet meer afwachtten en voortydlg ver-bijzonder sjiek en eenvoudig zwart pak- trokken. Dat mocht overigens de pret je, waaronder een zwart-wlt lurex pull van de andere aanwezigen niet druk- over werd gedragen. De show werd be ken. Met veel applaus toonde men de Bloten met zes cocktailmodellen, waar- waardering voor het gebodene. De vele j van we de zwart fluwelen lange rok met mooie hoeden en tassen waren achter- zijsplit en zwart-wittc blouse met eenvolgens van de firma Messcher, I strookgarnerlng het meest geslaagd Breestraat.. en Antilope, Gangetje. j vonden. A. P. Gelukkig, dat tegenwoordig ook de wat oudere dames er steeds meer toe overgaan een lichte make-up ken; Parfumerie Vrjjenhoek Oegstgeeat) gaf een klein duwtje In die J richting door middel van een potje VQn St" r rtUlfltPllC nachtcrème en een reductiebon op een V<111 Ol. 1 1 CUlUlOUUö volledige schoonheidsbehandeling in haar salon. j De Franciscaanse lekenorde en door- D, modellen weren voor deee gele-j !,oud" d"r genheid In de wet grotere meten gehoo- word' 8ehou- den: 40 tot 48. Er weren veel enelmble. den ln het St.-Boneventure-college. Do muandag van kracht geworden af sluiting van de Haagweg als gevolg van noodzakelijke reparatie van de Staats- spoorbrug, zal waarschijnlijk geen zes eeds meer toe 1 i 1 i i SVSïï!: Kapitteldag lekenorde twee- of driedelig in mooie herfsttinten en veelal van zuiver wol of jersey, maar praktisch geen tweed. Gedistingeerd von den wij een leverkleurig trols-plèces: een mouwloos gestreept Jumpertje en vest, eveneens met streepgarnerlng. Veel belangstelling was er onder de dames voor een eenvoudig blljartgroene VOORSCHOTEN Vragen van Scheps (boerenpartij) aan b. en w. Voorschoten Het gemeenteraadslid D. Scheps van de Boerenpartij heeft de volgende vra gen gesteld aan b. en w. van Voorscho ten: 1. Is het, het college van b. en w. be kend, dat zich op vrijdag 4 oktober 1968, een geluidswagen door de ge meente Voorschoten begaf, die de burgerij op lulde toon aanspoorde tot deelname aan een politieke bij eenkomst van de zogeheten „Actie groep „Precedent" ter plaatse? 2. Indien het bevenstaandc bevestigend beantwoord wordt, kan het college meedelen of betrokkenen voor het gebruik van deze geluidswagen toe stemming gevraagd en gekregen hadden en zo Ja, zal In de toekomst generlei opwekking tot het bezoeken van politieke bijeenkomsten door middel van geluldwagens op de open bare weg te Voorschoten aan enige belemmeringen onderhevig zijn 3. Kunnen b. en w. met name bevesti gen of ter pla^tae werkzame poli tieke partijen atrh desgHweitet vrije lijk van een geluidswagen kunnen bedienen voor het publiekelijk de aandacht vestigen op eigen aktlvt- telten? 4 Indien echter het bovenbedoelde ge bruik van een geluidswagen op 4 oktober voornoemd in het geheel zonder hun voorkennis of toestem ming geschiedde, zien b. en w. aan leiding tot enigerlei optreden? JONGERENMIS Zondagmorgen om 11.30 is er in dc Moeder Godskerk aan de Baron Schim- melpennincklaan een Jongerenmis. Het thema ia: „Samen naar de kerk Medewerking verleent het Haagse Jon gerenkoor en orkest „Hlne Ma Tov". Na opening te 10 uur, van het kapittel met het „Veni Creator" zal pater S. Wessels ofm een inleiding houden, geti teld: „De Kerk ln verwarring en ver nieuwingen toch geloven in God". gezellige pauze zal over dit onderwerp worden gediscussieerd. Pater Wessels zal vervolgens een reisverhaal met lichtbeelden over het H. Land hou den. De kapitteldag wordt besloten met een H. Mis. De sluiting is omstreeks 5 uur namiddag. Aanmeldingen voor deze Franciscaanse bijeenkomst tot 10 ok tober, Ryn- en Schlekade 36, tel. 24221. Mevr. dr. S Betsky lector Amerikaanse Letterkunde et een openbare les, getiteld „Re sponse and responsibility: The teaching of poetry", heeft mevr. dr. S. Betsky- Zweig gisteren het ambt van buitenge- i lector in de Amerikaanse letter kunde aan de Leidse Universiteit aan vaard. Door een analyse van drie ge dichten van een Britse en twee Ameri kaanse auteurs trachtte mevrouw Bet- 8ky-Zwelg één manier duidelijk te ma ken, waarop poëzie kan worden gele en ondervonden. In plaats van een bepaalde methode aan te bevelen legde zij de nadruk op het begrijpen van een gedicht door middel van iemands hu- i reactie, zijn kennis van heden en verleden en zjjn academische discipline. Voor het lezen van een gedicht zijn zo wel geest als gevoel nodig. De openbare les van mevrouw Betsky- Zwelg is uitgegeven door de Stichting Universitaire Pers Lelden. NIET ZELF „DOKTEREN"" De afdeling Leiden van het Kath. Vrouwengilde organiseerde gisteravond In rest. Van der Heijden een voorlich tingsavond. Presidente mevr. H. J. Lln- denhoff-Hop heette de aanwezigen har telijk welkom, met name dr. H. Mattie, medewerker hij de Pharmaceutlsche af deling van het Academisch Ziekenhuis die zou spreken over „Enkele aspecten over het gebruik van geneesmiddelen". Meegedeeld werd nog dat de Lourdes- aktle genoeg geld had opgeleverd om één pal lente, een jong meisje, naar Lour- des te laten gaan. Het meisje had daar veel kracht opgedaan. Daarna nam dr. Mattie het woord. ••Hij''rfelde de prbblémen rond de huis apotheek aan de orde en de gevaren die verbonden z|jn aan het onoordeelkundig gebruik van geneesmiddelen. De inhoud die de medicijnkast mag bevatten hield daarmee verband. Eerst haalde de heer Mattie voorbeelden aan uit de historie, toen men heil zocht in het uitspreken van bezweringen en spreuken en het ge boren zjjn onder een gelukkig gesternte (wat zelfs nü nog vaak gedacht wordt). Geneeskundige behandelingen die wer kelijk effektief zijn, kwamen pas aan het begin van deze eeuw, toen de ge neeskunde als wetenschap werd gewaar- De geneesmiddelen bestaan uit: a .vervangende geneesmiddelen, die een tekort aanvulleu. Voorbeelden hiervan zijn vitaminen, mineralen en hormonen, b. uitwendige middelen, die niet werke- doorzettingsvermogen van de heer C. I Hosier, een bekende enthousiaste bezie ler van het amateurtoneel te Alphen, In dit kader op stapel gaat zetten. By dit I al zal de heer Rosier als contactman fungeren. Aanvangende met een paar cursus avonden dit jaar, waarvan de laatste op I november plaatsvindt, volgen er vol gend jaar dertig cursussen en dit gaat zo gedurende vier jaar door; daarna volgt een aantal één-jarige cursussen en dan is men nog geen allround tonelist want dit predikaat heeft ■eks i volgd. Groot aantal cursussen in Alphen aan den Rijn Alphen a.d. Rijn kan uit Lelden de victorie verwachten, althans voor zover het de cultivering betreft van het ama teurtoneel, één der facetten van de vele culturele uitingen. Deze taak is In eer ste aanleg toebedeeld aan de heer C'. Itartelsman te leiden, voorzitter van het Leid» centrum voor liet amateurtoneel. •lat op 24 april \an dit jaar werd opge richt als een der regio's van liet Nntln- amateurtoncel, waarin sai richtingen, Dc heer Bartelsmnn heeft een aantal I doel ervan. Spr. schetste hoe op toneel deskundigen om zich gegroepeerd, die gebied op de scholen een enorme achter leder voor zich specialist zijn op een j stand is ontstaan. Om dit stuk achter- hepaald facet van het toneelspel. Zij zul- gebleven gebied in te halen en te cultive- len in de komende tijd hun kennis op ren is de bedoeling van het Vormings- vele beoefenaars van het toneelspel j centrum voor scholing van het amateur- trachten over te dragen tydens een i toneel, tol Loneelkunst, waarin de toe groot aantal cursusbyeenkonisten, die schouwer kan geloven, voor heel de Rynstreek In Alphen al* centrum zullen worden gehouden. De Elementaire beginselen eerste byeenkomst vond plaats in een zalen, behorende bij de Herv. Op- de Prinses Maryke- ïyk ln het lichaam dringen. Behalve zal ven vallen daaronder ook laxeermidde len en tabletten de spysvertering wordt als een uitwendige zaak be schouwd." Dr .Mattie deelde mede, dat de dok toren nog niet weten hoe de stoffen, die als geneesmiddel werken, verder in het lichaam werken. Zo is van aspirine ge bleken, dat elke tablet tengevolge heeft, dat er een beetje bloed uit de maag gaat als er een tablet wordt Ingenomen. Men sen die onoordeelkundig aspirine gebrui ken in grote hoeveelheden, kunnen dus last van bloedarmoede krijgen. „Niet alleen met asperine is dat het geval, vele geneesmiddelen hebben by- werkingen, waarvan de meeste ons nog met bekend zyn. Daarom is het aan te ■aden nooit op eigen houtje te dokteren. Afgezien van onschuldige geneesmid delen als hoestdrankjes, aspirine enz. moet men niets by een drogist kopen zonder raadpleging van de dokter. Verder moet men nooit geneesmidde- n van anderen gebruiken en ook geen geneesmiddelen die door de innemer zelf al eerder zyn gebruikt: de medica menten zyn aan bederf onderhevig. Doe daarom in het medicijnkastje niets an ders dan pleisters, jodium, wat aspi rine en de geneesmiddelen die de huis arts heeft doen verstrekken voor zover die op het moment worden gebruikt". BURGERLIJKE STAND Geboren: Tina Nicoline d.v. N. W. Guljt en N. C. v. Duyvenbode; Ronnie z.v. K. Duyverman en J. Kamphues; Roberto Peter z.v. L. P. de Goey en J. W. Luiten; Jacobus Cees z.v. J. Ben- ning en A. P. v. d. Berg; Johanna Ma ria Wilhelmina d.v. J. C. M. de Haan en P. A. J. Koot; Marytje Catharlna d.v. T. P. Pronk en D. I. Stlny. Getrouwd: G. J. Jansen en G. P. van Duyn. Overleden: C. v. d. Akker 74 j., w.v. C. v. d. Hoeven; J. Hoebeek 67 j.. m. LEIDSE UNIVERSITEIT GROFVLIL- OPHAALDIENST DONDERDAG 10 OKTOBER Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Suraatrastraat. Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat). Soem- bastraat. Balistraat, Timorstraat. Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat. Sint Maartenstraat. Sint Eusta- tiusstraat Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat. Kooihof. De lieer Bartelsman zette de organi- iatorische opbouw van het scholings- werk voor het amateurtoneel in de pro- alle godsdienstige I v|nc,e de regio en de onderscheiden centra uiteen en wees op het standingskerk straat. Hierbij was ook aanwezig burge meester mr. R. M. Gallas. De heer Bar telsman speelde open kaart en vertel de. dat achter de acte de présence van de burgemeester meer stak dan louter alleen een biyk van belangstelling. De cursussen zullen meer gaan kosten dan de cursisten met z'n allen kunnen byeen- brengen het ligt daarom dus voor de hand, dat in de toekomst een beroep zal moeten worden gedaan op de betrokken gemeenten voor een naar rato blliyke subsidie voor wat hij noemde „culturele verheffing" van de bevolking. De man die in hoogste Instantie zyn schouders zet onder het werk van het Vormings centrum voor het amateurtoneel Is mr. dr. Jan Veizenboer. Het ls geen kleinlg- De heer Bartelsman. die zelf in dit facet van het culturele leven aan een hogere school doceert gaf de aanwezi gen ln vogelvlucht ter oriëntering en ter toetsing van eigen opvatting hierover Inzicht in de meest elementaire begin selen van toneelkunst. Hy sprak uitvoe rig over dynamiek, expressie, fantasie, Improvisatie, acteren, realisatievermo gen van het wezeniyke, overdracht eü Inleving in de situatie zoals de schrijver het heeft bedoeld en zelf-creatief zyn met volledige inzet van eigen persoon. Pas als men deze voorwaarden voor to neelkunst beheerst, volgt als allerlaat ste het gesproken woord (de toneel tekst). dat spreker „het eindprodukt" noemde. Voor belanghebbenden in Al phen en de Rynstreek vermelden wy het adres van de heer C. Rosier: Vondel beid wat men onder het stimulerende straat 33, Alphen aan den Ryn. VRMIIAG II OKTOBER Buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag weg (tien huizen). Klikspaanweg,. Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgleterlaan. Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat. Hascnbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat. Ten Katestraat, Tous- salntkade. Staringkade. LEIDEN, 8 okt. 1968. DE A.O.W. Een enkele opmerking naar aanlei ding van het ingezonden stukje van M. S. in uw blad van dinsdag jl. Dat dc bejaarden het tegenwoordig betrekkelijk goed hebben is waar, maar dat geldt toch zeker niet voor de alleen staanden, die het met zoveel minder moeten doen als een echtpaar. Maar niettegensaande dat mindere, blijven de uitgaven nagenoeg hetzelfde. Neem licht, brandstof, huur, zieken fonds, begrafenisfonds, verzekering, cou rant, gids. enz enz. Hoe zou M. S. het klaarstoven. om na aftrek van dit alles nog zoveel over te houden, dat hy het nog goed zou hebben. Maar hy gelooft het zelf niet! Met dank. R. weken duren, zoals ln de bedoeling lag, maar vier weken. Al direct na de af sluiting voor het gemotoriseerde ver- kkeer bleek hoe belangHJk de Haaggweg Als in- en uitvalsweg Is. Ter plaatse zijn steeds politiemensen aanwezig om het verkeer zo goed mogelijk om te lelden, terwyl ook borden de automobilisten attent maken op de to volgen omleldlngs- Consequentle van de omleiding is ech ter, dat het op andere wegen, met name de Witte Singel, de Herenstraat en de Churchilllaan en de daartussen liggende kruispunten byzonder druk is geworden. Met name op de Herenstraat loopt het verkeer mede door de geparkeerde auto's herhaaldeiyk vast. zodat het mis schien aanbeveling verdient hier tijdelijk maatregelen in te voeren 'om het par keren van auto's tegen te gaan. De po litie is ook niet erg gelukkig met de nog groter geworden verkeerschaos en overleg tussen verschillende instanties heeft geleid tot uitbreiding van het aan tal uren, dat dagelijks aan de Staats- spoorbrug wordt gewerkt waardoor de totale afslultlngstljd kan worden be perkt tot een week of vier. Filiaal Van der Krogt in Leiden Zuid-West Gistermiddag werd tydens een recep tie het ifllaal officieel geopend van de firma L. P. van der Krogt, noellersbe- drijf aan de Oude Fijn 11. Het filiaal is gevestigd ln Lelden Zuid-West, op het adres Aalt Ie Noordewiellaan 54. Vanaf 1960 staat er een winkel van de heer Van der Krogt in Leiden. Voor heen fietste hy met een mandje met kippen langs de hulzen om zyn waar kwijt te raken. De zaken gingen steeds beter; enige jaren later kon de fiets voor een auto worden verwisseld en nog la ter voor twee auto's. Nu ls de firma uitgebreid tot twee winkels en het ziet er naar uit, dat het niet by deze twee zal blijven. In de twee bedryven te Leiden (in Leidschendam en Delft staan rest», een I en twee poeliersbedrllven van broerB I van de firmant te Leiden) wordt kip ln het bedryf gefokt en geslacht. I „De winkel In Zuid-West is de mo- dernste op poeliersgebled. Met 'n Ame- I rikaanse grill worden de vleeswaren deskundig gegrilled en gekruid. Gefi leerde kippen en kin-rollades worden erin bereid. De winkel heeft een prach tige parkeergelegenheid voor de deur." Twee man personeel zullen het filiaal beheren. De hoofdbehcerder ls de heer A. M. Ruigrok, die al tien jaar in dienst van de firma is en gediplomeerd is in de bereiding van wild en gevogelte. Vele zakenrelaties, vrienden en ken nissen waren aanwezig by de opening van de tweede zaak Van der Krogt te ZOETERWOUDE H. HARTSCH00L (Zoeterwoude) GAAT VERHUIZEN Vandaag is de eerste fase ingegaan van de verhuizing van de H. Hartschool aan de Zuldbuurtsewcg Daar de nieuwe kath. school voor basls-onderwys In de Veldzichtstraat. In de loop van de week en zaterdag in het byzonder gaat het materiaal en meubilair over. De leerlin gen zijn druk bezig voor hun feestelijke verhuizing welke a.s. maandag 14 okto ber zal plaats vinden. Dinsdag daarop ls de eerste volledige werkdag op de nieuwe school. Juist voor het nieuwe stookseizoen (waarin de gebreken van de oude school dlkwyis zo ontstellend aan het licht tra den) kunnen hoofdonderwyzer Th. J. Blok en zyn team dus gebruik gaau ma ken van de fraaie nieuwe school waar jarenlang met zo'n groot verlangen naar is uitgezien. De officiële opening zal op een later tydstip plaatsvinden. TAFELTENNIS Dames a verloor de laatste bekerwed strijd tegen Unitas ternauwernood met 6-4. Heren a moest met 8-2 haar meer dere erkennen in het Rynsaterwoudse RTC. Anneke Koek en Kas Koemans zorgden ieder voor een punt. Byzonder eervol voor de Zoeterwoudse tafelten nisvereniging was de uitnodiging voor Anneke Koek voor deelname aan ae open Nederlandse kampioenschappen die in het afgelopen weekend werden gehouden in de Kennemer sporthal te Haarlem. De indeling van de teams voor de competitie die deze week aanvangt ziel er als volgt uit: DAMES: 1: Anny Beereboom. F. v.d. Geest-Schuur en A. Boot-Kraan. 2: Elly van Teylingen, Betty Vervoorn en Paula van Teylingen. 3: Ria v. Leeuwen, Riet v.d. Salm en Cok van Leeuwen. HE REN: 1: Kas Koemans. Anneke Koek, Marian v.d. Helm; 2: G. Verhagen, J. Koek en P. Opdam; 3: I. Dobrony, Lenie jKoek eu Theo v.d. Helm; 4: P. v. Goo- zen, J. Vermeulen en J. v. Teylingen; MEISJES; 1 Mirjam Paardekooper, Corry Rotteveel èn Marieke Verdegaal; 12: Corry v. Teylingen. Thea Verdegaal en Greet je Turk; JONGENS: 1 Wim jden Elzen, Sjaak Paardekooper en Pe- I ter v.d. Salm; 2 John van Leeuwen, Wim van Leeuwen en Ton Paardekooper. jHet programma van deze week luidt: 8 okt. dames: Pit '54 1-Sl. Hoger/TSB. lieren: PIT '54 1-Docos 2, Den Burcht 3- j Pit '54 2, Dolfijn 2-Pit '54 3. Pit '54 4- ISTT '66. 10 okt. dames: Baronie 2-Pit j "54 3, 11 okt. dames: Gossima 1-Pit '54 2. De junioren starten volgende week. a.s. Zaterdag 12 oktober is er een feestelijke contactavond in het Don Boscohuis. aanvang 20.00 uur. EFFECT '54 De senioren hadden in de kwartfinale de grootste moeite met Scylla g maar zegevierde ultelndeiyk toch met 5-4. Op 11 oktober spelen zij nu tegen Wibats in Den Haag. Ook de junioren werden pou le-winnaar. Zy versloegen in de laatste wedstryd Avanti c met 7-3. Het eerste herenteam opent a.s. zaterdag de com petitie met een thutiwedstryd. De films in de week van 3 tot 10 okt Camera: The Fox (18 jaar j Dageiyks: 2.30. 7.00 eD 9.15 uur I Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 eD 915 uurM Donderdag 3 okt.: als zondag. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Dr. Stracfl gelove (18 jaar). Lldo: De dagen vang eweld (14 jaar: Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. ZondagsT 2.30 4.45. 7.00 en 9.15 uuil Donderdag 3 okt.: als zondag. Luxor. Nudistenparadys (18 jaar J Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. jj Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uurB Donderdag 3 okt.: als zondag. Studio: Met louw tandeD ln mijn neil (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30 4.45, 7.00 en 9.15 uurl Donderdag 3 okt.: als zondag. Trianon: Louis des Funes als oliemagl naat. (alle leeftijden). Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15. 4.30. 7.00 cd 9.15 Donderdag 3 okt.: als zondag. Rex: De legende van generaal Custei (14 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Raspo< tin (18 Jaar). Wanneer men twee gelukkige en dankbare mensen ontmoeten wil, zoals dit vrydag j.l. te beurt viel, dan moet men dezer dagen een bezoek bren gen aan het echtpaar A. Geschlere en Joh. Geschiere-Jongejan, die op 16 ok tober a.s. het diamanten huweiyksfeest zullen mogen herdenken. Dankbaar zyn deze echtelieden niet om hun „pres tatie" maar om het feit, dat de God des levens hen een zo lange tyd geluk kig met elkaar deed leven. Brulgegom en Bruid zijn beiden uit Zeeland af komstig, hetgeen hun spraak en niet minder de kledy van de bruid verraden. In het gesprek weten zy de humor een plaats te geven en dat heeft aan hun leven een zonnig karakter gegeven! In 1915 kwamen zij vanuit Zeeland naar de Hollandse streken en verhuisden ten slotte via Rozenburg naar de Haar lemmermeer ln 1948 waar zy nu 118 jaar in de Narcissenstraat in de Lis- jserbroek wonen, fcy leven in deze ge meenschap gelukkig en de buurtbewo ners hebben reeds getoond, dat men het diamanten feest met hen mee wil vie- De diamanten echtelieden zyn hier door getroffen en betuigden nogmaals dat het goed wonen is in de gemeen schap van Lisserbroek. Wanneer 16 oktober aangebroken zal zyn is het tevens de verjaardag van de bruid, die 81 jaar wordt. De bruidegom is 85 jaar, goed gezond en helder van geest, maar de „benenwagen" gaat min der diensten verrichen om welke reden hy van de bruid „niet te ver meer van huis mag gaan." Het diamanten feest zal worden gevierd in Hoofddorp met kinderen, 33 kleinkinderen en 9 achter kleinkinderen. Ook van deze plaats willen wy hen een bijzonder prettige dag toewensen. KORRELTJE Werken is het grote geneesmiddel! voor alle kwalen en narigheden, die ooitl de mensheid belaagden. (Th. Carlyle PUNT VERENIGING BELANGSTELLENDEN IN LAKENHAL VIJFTIG JAAR Kunstvoorwerpen als geschenk De Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal, die als hoofddoel heeft de belangstelling voor en het bezoek, viert het stedeiyk museum te stimuleren, viert op maandag 28 oktober haar vyftigjarig Jubileum. Het gouden feest zal 's avonds ln „De grote Pers" gevierd worden met een byeenkomst, waarop de voorzitter van de vereniging, de heer P. Herfst, een overzicht zal geven. Prof. J. N. van Wessem uit Amsterdam, oud-directeur van De Lakenhal, houdt daarna een le zing, getiteld „Iets over vervalsingen". Hoogtepunt tijdens de byeenkomst, die muzikaal zal worden opgeluisterd door een ensemble, is de aanbieding van enkele kunstwerken aan het gemeente bestuur. Ter gelegenheid van het jubi leum van de Vereniging is bovendien 'n tentoonstelling ingericht voor de kunst voorwerpen, die De Lakenhal door of met steun van „de Belangstellenden" in de loop van een halve eeuw heeft kunnen verzamelen. Maandagmiddag 28 okt. wordt boven dien in de Lakenhal de uitslag bekend gemaakt van de prijsvraag, waaraan de schooljeugd in de laatste grote vakan tie kon deelnemen. Aan deze prijsvraag, waarmee de Vereniging het stedeiyk museum meer „in" wilde maken by de Leidse jeugd, heeft een groot aantal jongens en meisjes deelgenomen. Ruim Symposion loi over schriftelijke studie Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van de Leidsche Onderwijsinstel lingen in 1968 zal op 31 oktober in de Stadsgehoorzaal te Leiden een sympo sion worden gehouden over een twee tal aspecten van het schriftelijk on derwijs. Prof. dr. F. W. Prins zal een referaat houden over De zin van de studie in de hedendaagse crisis; prof. dr. C. A. van Peursen zal spreken over Onderwijs en Informatie - Onderwijs en Ethiek. Beide lezingen zullen wor den gevolgd door een discussie tussen een forum waarin naast de spreker een viertal deskundigen zitting zullen heb ben en de deelnemers aan 't symposion. Het eerste forum zal worden geleid door prof. dr, J. W. van Hulst en is verder als volgt samengesteld: prof. dr. F. W. Prins. drs. J. van Bergeijk, dra. Chr. Boermeester en C D. van Nop pen. Prof. dr. L. M. de Rijk zal voor zitter zijn van het tweede forum. Het zal voorts bestaan uit prof. dr. C. A. van Peursen, drs. C. P. Bertels, H. J. L. Vonhoff en Th. M. M. Luijpen. COLLECTE DIERENBESCHERMING Zaterdag a.s. zal er op straat gecol lecteerd worden voor de Dierenbescher ming. Het bestuur van de afdeling Lei den vraagt collectanten)trices), die be reid zijn met de bus rond te gaan. Op geven: vrijdagavond van 7 uur af in „Rehoboth". Rapenburg 10. VOORSCHOTEN De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Voorschoten is het nieuwe seizoen begonnen met een avond over bont, tijdens welke de Stichting Bontwaarborg uit 's-Graven- hage een handleiding gaf voor de da mes, die over de aanschaf van bont- kleding gaan denken. Het jaarprogramma is als volgt: don derdag 24 oktober: demonstratieavond over keukens; dinsdagmorgen 5 novem ber: excursie naar Den Haag om ach ter de schermen van een groot waren huis te kijken: donderdag 21 novem ber: Joego-Slavië-avond met dia's en muziek; dinsdag 17 december: kerst avond; donderdag 23 januari: jaarver gadering; donderdag 24 februari: een praatje door de heer F. Wilbers, don derdag 27 maart: pottenbakdemonstra tie; april: gecombineerde avond met de afdeling Wassenaar; mei: discussie avond; juni: sluitingsavond. 480 goede inzendingen kwamen binnen. De 25 prijswinnaars na loting zul len in het museum hun prijs ontvangen uit handen van het bestuur van de Jubi lerende vereniging. volleybal KANGEROES BEGINT GOED In de Vyf-Meihal begonnen de Leidse overgangsklassers ln de afgelopen week de competitie 1968-1969. De beide Kan- geroesleanis, dames en heren, sloten hun eerste wedstryd winnend af, terwijl Argos 2 dames en LTJSV verloren. We gens het niet beschikbaar zyn van de sporthal op 7 oktober speelde het heren- team van' Kangeroes nog een tweede wedstryd en ook deze wedstryd leverde onze stadgenoten een overwinning op. Kangeroes-Argos 2 dames: 3-2 In een ten opzichte van vorig seizoen op enkele plaatsen gewijzigde opstelling bood Kan geroes de strijd aan met plaatsgenote Argos 2. Hoewel de Argos-dames de eerste set winnend wisten af te sluiten, bleek in het verdere verloop van de strijd dat het Kangeroes-team vooral aanvallend net iets gevaarlyker was en dit leverde hen de uiteindeiyk zege op. Cyfers: 10-15, 15-7, 15-11, 12-15 en 15-7. LUSV-Kangeroes heren: O-S Ex- hoofdklasser Kangeroes heeft er ln deze wedstrijd geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. De studenten, die kennelijk nog niet veel getraind hidden, moesten veelal het antwoord schuldig biyven op de gevarieerde aanval van de oranjebroeken, die ondanks de fusie met WS uitkwamen in een volledige Kan- geroes-opstelllng, t.w. Pera en v.d. Laan als spelverdelers en Oudemans, Taconis, Huusse en Van Duyvenbode als aan vallers. Vooral in de 3e set wist Kange roes zijn meerderheid ook in de cyfers uit te drukken: 11-15,. 12-15 en 8-15. Kangeroes-Molenwijk 2 heren 3-0 In de tweede wedstryd leek Kangeroes aan vankelijk wederom tot een royale en ge- makkeiyke zege te komen. Tot 10-1 lie pen Taconis cs. weg van de reserves van Molenwiek uit Zaandam, om daarna door nonchalant spel toch nog in ge vaar te komen. Weliswaar wisten de Leldenaars de le set met 15-10 op hun naam te schrijven, maar in de 2e set kwamen zij aan de rand van een neder laag. Molenwiek 2 kwam op setpoint, 8-14. maar miste toen de kracht om de beslissende klap te geven. Kangeroes kreeg de gelegenheid zich te hei-stellen en won tenslotte met 20-18. Een door dit verlies volkomen gedemoraliseerd Mo lenwiek 2 kon in de 3e set niet meer tot enige tegenstand van betekenis komen, waardoor Kangeroes via een 15-5 set zege de winst greep. Argos 2-MoIenwiek 2 dames: 3-0 Ook Argos 2 kwam voor de tweede maal in één week binnen de lijnen en wel tegen de reserves van hoofdklasser Molenwiek. In deze wedstryd bleken Leny Knep- pers c.s. duidelyk sterker dan hun tegen standsters, getuige de setcijfers: 15-9, 15-8 en 15-6. Nora Broxterman en Nol Sikking zullen zaterdag a.s. in een blitz mara thon proberen het record, dat zij ver leden jaar op hun naam brachten 12 u. tafeltennisten zij toen aan een stuk door) met èèn uur te verbeteren. Dit i>i het kader van de publiciteits aktie, die Steeds Vooruit In de loop van de volgende week houdt. Rond deze marathon zorgt „Steeds Vooruit" voor de nodige aktiviteiten. Zo zal er een Interne loterij, een blik sem donateurs aktie en een afvalwed- stryd worden gehouden. Evenenmenten. waaraan iedereen kan deelnemen. Uiter aard wordt ieder ook uitgenodigd tegen het tweetal te tennissen. De marathon start om 9 uur 's morgens en gaat door tot 10 uur 's avonds. Zowel Nora Broxterman als Nol Sik- king bereiden zich goed op de mara thon voor. Nora traint ook by de centrale training zo'n 5 uur per week Nol draaft elke dag 10 km om zyn conditie op te vijzelen. Zonder woorden MARKTEN ROELOF ARENDSVEEN. 1 okt. - Bloe men: Am. Anjers Sim Rose 9-17, Sim Rood 10-18; Sim Wit 10-12; Sim Arthur 11-17; Sim Keefer 13-14; Esperence 12- Fanfare 21; Yellow Dusty 20-21; Nerine 60-80; Gerbera 28-35; Rozen Garnette en Carel 7-12; Zorina 17-19; Tawny Gold 14-16; Bregina 14-25; Bac- 37-53; Carla 38-44; Super Star 32- Tlara 13-14; Nordia 18-23; Sonora 23-25; Coral Princess 24-26; Spanish Sun 13-17 A G%>lozem' Chiwsanthen Breitner, Evelyn Bush. Alec Bedser. Escorte Witte Veder, Regalia, Moira, Migoli, Bessie Rowe 20-29; Börnholm 30-43; Lovita 50-53; Clingendaals Elite 1-56; Diplomaat 30-48; Nell Zwager 32-35 p. st.; Troschrysanthen Horwooci 86-1,00; Luclda 76-95; Tip Top 55-96; Lilian Hoek 62-1,05; Gompie 99-1,24; Goud Elsje 82-95; Monica 94-1,05; Ra ket 1,20; Grace 93-1,19; Clarette 90- 1,25; Escorte 1,14-1,21; Juweeltje 78- I 1,04; Purple Gem 88-1,09; tros gemengd 58-1,13; Luyona 1,40-1,55; White Spider j 2,70-2,75; Tokyo 2,15-2,20; Snijgroen 65- Freesia's 75-1,05; Irissen 30-1,80; Ornithogalum 75-1,60; Eikenblad 28-43 per bos. TER AAR, 7 okt. Groenten Kas- snybonen I 1.401.75; idem II 90—1.45; idem stek 75; witte pronkbonen I 80 j. 1.10; idem II 5080; rode kool 13; L savoye kool 1-0; andijvie I 1617; idem n II 913. Spruiten, binnenland A 35— I 42; idem B 25; idem D 43; groene kóól 1820; kroten 18; Peren: Legipont 13. Appelen: Margroet Mallot 10, alles per kg. Tomaten, export A extra 7.20; idem A I 7.107.20; idem B extra 8.25; idem B I 8.358.50; idem C I 6.55; idem CC I 2.65. Tomaten, binnenland A 2.40 3.00; idem B 3.855.05, per bakje van zes kilo. Selderij 5 per bos. Sla I 21 28; idem II 13—18; bloemkool AI 72; idem All 40—66; idem Bil 15—20. alles per stuk. RIJNSBÜRG, 8 okt. Bloemen An jers: Witte Sim 3-10, Rode Sim 4-12, Rose Sim 3-11, Crowly Sim 5-12, Dusty Sim 5-15, Arthur Sim 3-12, Espérancc 6-16, Selecta Sim 5-15, William Sim 5-15, Harvest Moon 6-17, Clear Yellow 7-18 alles p. stuk; freesia: Golden Yel low 45-125, White Swan 100-300, Auro ra 100-220 alles p. bos: Rozen: Baccara 15-155, Carol 5-11, Garnet 5-11, Zorina 8-23 alles p. stuk; Chrysanten groot. Alex Bedser 15-30, Migoli 10-21, Breit ner 10-27, Regalia 15-30, Bornholm 20- 37, Diplomaat 25-40 alles p. stuk; Chry santen tros: Lyona 160-190, Tokyo 170- 200, Indianapolis 160-200, White Spidei 230-300, Starstream 180-210, Lilian Hoek 65-100, Grace 75-100, Koens Elite 90- 115, Da vine 65-90, Juweeltje 90-125, Lu- cida 80-110 alles p. bos; div. Snybloe- men: Anthurium 45-210, Gerbera 15-64, Lelies kelk 10-18, Lelies tak 64-200 al les p. stuk; Ornithogalum 200-450, Dah lia 100-500 p. 100, Irissen 100-300. As ter 20-65 p. bos. LISSE 8 okt. Bloembollen Narcissen 1 en II per 100: Actaea 16.80-11.90. Beer•- sheba 9.75-8,50, Carbineer 9,60-7,35, Carlton 17,65-11,15, Cheerfulness 9,50- 8,05, Cragford 9,50-8,10, Dutch Master 20.75-12,10. Early Glory 9,50-7,50, Flo wer Record 11,10-7,05, Fortune 9.90-8,90. Geranium 9.55-7,65. Golden Harvest 27.85-18,60, King Alfred 20,90-18,45, Laurens Koster 9,65-8,55, Magnet 9,90- 7,45, Mercato 9,50-7,10, Mount Hood 12.05-10,95, Music Hall 11,85-9,95, Nor way 9.50-7.10. Queen of Dicolors 9,50- 7,50, Rembrandt 18.60-15.45. R. O. Back house 11,05-8,95, Silver Chines 9,90-7,10, Texas 16,05-12,95, Thalia 8,65-8,15, Un surpassable 26,10-16,95, Von Sion 12,55- Yellow Sun 17,00-9,65. VOORHOUT Geboren: Yvonne T-, d.v. N. J. de Ridder en J. A. Arrachart. Ondertrouwd: Johannes W. Ockhuy- sen, 's-Gravenhage en Aleida C. van Leeuwen; Berend J. Eijsink en Johan na C. van der Putten, 's-Gravenhage.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4