Dl' animo is er nu wel uit Vrij willige brandweer Katwijk neemt ontslag Henri Dunant'5 met 72 gasten vertrokken voor een week vaar-plezier AFSCHEID L. v. d. STEUR SLOOT EEN STUK KAAGHISTORIE AF BIOSCOPEN MAANDAG 7 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT Discriminerend beleid van B. en W. Vanmorgen vertrokken de deelnemers aan de boottocht van het Nederlandsche Roode Kruis, rayon Lelden, per „Hen ry Dunant" In de richting Gennep (Lim burg), vanaf De Z(jl om 10.30 uur. De reis zal voeren langs Gouda, Dordrecht, Gennep, Gorcum en via Koudekerk weer terug naar Lelden, zaterdag omstreeks 9.00 uur v.m. Gasten De 72 chronisch zieken die de reis meemaken velen voor de zoveelste keer; er zijn vier „nieuwen" by wor den niet als patiënten behandeld, zy zyn gasten, ze mogen roken „als ze de la kens maar niet in brand steken". De begeleiding van de gasten bestaat uit 35 verplegenden, een arts, dr. G. Ver- brugge en de dominee dr P. Schoonheim. Zuster De Vos gaat reeds voor de vijftiende maal mee. „Elke keer gaan we een hele week. Eerst gingen we met de „Van Staveren", de „Henry Dunant" ls er nog maar negen Jaar. De reis is niet altyd hetzelfde. Het hangt van het weer af en van het jaargetyde hoever we gaan dat tevens ln verband met de waterstanden. Het is drukker werk dan ln het zie kenhuis, maar veel gezelliger; wy zyn ook een weekje uit. De patiënten mogen alles, voor zover dat mogeiyk is. Het weer begint goed; als het zo blijft mo gen we niet mopperen". Elke avond van 7 tot 9 uur kan be zoek worden ontvangen, in de aanleg plaatsen. Cum laude Er wordt dan tevens iets georgani seerd om het feest extra glans te ver lenen. Een gast die voor de derde keer meegaat vond het ln één woord „zó". PASTOOR JAC J. DE JONG IN ZILKER GEMEENSCHAP GEÏNSTALLEERD „Een niet geringe taak" De parochie van het H. Hart te De Zilk verwelkomde zaterdag haar nieu we herder, pastoor Jac. J. de Jong. Deze wérd uitgeleide gedaan door 'n grote schare van leraren en studenten van het seminarie Leeuwenhorst te Noordwy- kerhout en om pLm. 6.30 uur aan de Hoogdulnweg ln De Zilk welkom geheten door enkele leden van het kerkbestuur. Hierna volgde een kleine rytoer door enkele straten van De Zilk. Op het Kerkplein werd de nieuwe herder har- teiyk welkom geheten door burgemees ter Bosnia, die vergezeld was van zyn echtgenote. In zyn welkomstwoord zei de burge meester, dat het hem een genoegen was pastoor De Jong, al was deze reeds lang een Ingezetene van Noordwykerhout, te mogen verwelkomen èn de pastoor te feliciteren met deze benoeming. Hy zei, dat De Zilk een hechte ge meenschap was, en dat het de pastoor niet moeiiyk zou vallen zich hier thuis te gevoelen; dat hy zelf, nog maar kort ih Noordwykerhout, de saamhorigheid van De Zilk reeds heeft leren kennen, wat in zo'n kleine gemeenschap van zeer groot belang ls. Hy wenste pastoor dan ook een vruchtbaar pastoraat toe. Aanwezig waren voorts behalve het comité van ontvangst, het volledige HUTSP0TT0CHTEN NOG ZEER INTREK Dat de Leidse Hutspotwandeltochten, die zaterdagmiddag voor de tiende maal in successie onder auspiciën van de Wandelkring werden gehouden, nog steeds zeer populair by de wandelsport- liefhebbers zpn, werd ook nog weer dul- deiyk gedemonstreerd. Toen omstreeks drie uur de laatste verenlglngsgroep vanuit de Romanuszaal aan de Lange Mare afmarcheerde, kon definitief wor den vastgesteld, dat ditmaal weer zo'n ruim 800 wandelaars en wandelaarsters over de afstanden van 5, 10, 15 of 20 kilometer op pad waren. Zoals bekend hebben de beloningen, die na het volbrengen van één der toch ten worden uitgereikt, betrekking op de traditie rond Leidens Ontzet. Ditmaal konden alle deelnemers en deelneemsters uitvallers waren er niet) aan hun unie ke verzameling wederom een kunstpro- dukt toevoegen en wel 'n wandbordje met de afbeelding van een haring en een wittebróod. De deelnemende groepen een twintigtal met een totaal van ruim 500 leden! werden met een dito bord in grotere uitvoering beloond. Daar het kringbestuur destijds het overigens zeer verstandige) besluit nam om het wed- •irydkarakter in de wandelsport af te schaffen, werden de groepen onderweg niet meer door een jury op hun mars- vaardigheid beoordeeld en speciale gToepspryzen niet meer uitgereikt. De deelnemende groepen waren dit maal: Chr. W.S.V. „Het Spaarne", Haar lem, „Ze Zwervers", Voorschoten, „Quick Steps", „De Natuurvriend", „Sempre Avantl", alle Alphen a. d. Rijn, „De Malcomesiusschool", „Feyenoord", belde Rotterdam, „Vlco", Nieuw Vennep, „De Meye", Bodegraven, „Aalsmeerse WSV", Aalsmeer, „St.-Aloysiusschool", Zoeter- woude, „Sparta", Leiderdorp. „WIK", „De Keytjes", „WSV Zuid-West", alle Leiden, en de „De Van der Berghstich- ling", Noordwijk. i kerkbestuur, parochieraad en enkele he ren van het feestcomité, o.a. de heer A. de Groot en L. M. J. v. Meurs, hoofd r.-k. jongensschool. Na de verwelkoming ging de nieuwe herder tussen een ry van gidsen kabouters naar de pastorie, om vervol gens vanuit de sacristie de kerk te be treden. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats gevuld met belangstel lende parochianen. Deken Van den Bosch van Noordwijk verrichtte de insallatle, nadat hij mede deling had gedaan van de benoeming van pastoor De Jong en herinnerd had aan de opdracht van de nieuwe pastoor om in goede samenwerking met de pries ters van het dekenaat zich in dienst te stellen van al de gelovigen van deze Opvolger van „bekwame kapitein" In de toespraak van pastoor De Jong kwam vooral tot uitdrukking zijn be noeming als pastoor in De Zilk en de opvolging van dr. K. Steur, die hij zc goed kende. Hy kenschetste dr. KI. Steur met diens eigen woorden als „Ka pitein van de commandotoren", een zeer begaafde en knappe kapitein. „Zoals u allen wel weet, een niet geringe taak om deze plaats te bezetten, maar met uw medewerking zal ik trachten hechte samenwerking te scheppen." Ceremoniarlus was de weleerw. heer Wiegerlnk van het seminarie Leeuwen horst. Vertegenwoordiger van de paro chie was de heer H. S. Warmerdam. Na de Eucharistieviering konden al len, die dit wensten, met een handdruk met de nieuwe pastoor kennismaken, waar spontaan gebruik van werd ge- HILLEGO: PRIESTERKOOR ST.-MARTINUS- KERK Vandaag zyn de weekzaamheden voor de verandering van het priesterkoor in de St.-Martinuskerk te Hillegom be gonnen. Deze week kan de kerk dus niet worden gebruikt. Gezongen HJI. Missen worden deze week gevierd in de grote kapel van huize St.-Joseph en de gewone door-de-weekse Missen worden opgedragen in het parochiezaaltje ln de oude pastorie, het huidige kosters huis. De zaal achter het kostershuis ls geheel gerestaureerd en biedt plaats aan een honderdtal aanwezigen. Wegens re traite in Banneux zijn beide pastoors tot en met donderdag 10 oktober a.s. afwezig. Ophalen grofvuil Woensdag 9 okt. zal weer gelegenheid zyn graf huisvuil dus geen bedryfsvull met de vuil nisophaaldienst mee te geven. De auto's van deze gemeentelijke dienst rijden des ochtends ln de wijken waar ook het gewone huisvuil in de voormiddag wordt opgehaald en 's middags ln de wyken waar de wagens voor het gewone huis vuil in de namiddag komen. Tuinvuil, dat niet tot bundels van ten hoogste 40 x 40x100 cm is gevormd, zal niet worden meegenomen. Geslaagd De heer Arie v. Engelen, oud-Hillegommer, slaagde aan de Ge- meenteiyke Universiteit te Amsterdam voor het artsexamen. Vrolijk vertrokken de gasten en hun begeleiding in de richting Gennep (Lim burg) per „Henri Dunant", het schip het Roode Kruis. ,Het is cum laude. De service is gewel dig", ik heb geen klachten". Waarna de gasten met hun begelei ders vertrokken in een feesteiyke stem ming, om een week later terug te ko men: verfrist en met nieuwe krachten opgedaan. ,£olglytt" vaart AAN DE VOET VAN DEDRACHENFELS Zaterdag begon de dag voor het va rende Solglytt nevelig zodat het uitzicht was beperkt. Aan boord van de Victoria Regia was de stemming echter byzonder feesteiyk dank zij de verjaardag van serveerster Sonja, die de aanvallige leeftijd van 21 jaar had bereikt. Er werd naar hartelust gezongen onder leiding van „ome Jan". Toen de mist was op getrokken, kon weer van het uitzicht worden genoten. Men kwam onder de indruk van de enorme fabrieken en de Jaarbeurs in Keulen. Omstreeks vier uur meerde men 's middags af aan de steiger van rederij W. Feenstra tegen over de Drachenfels. De wijnfeesten von den hun weerklank aa.n boord. De brandweerploeg (commandant en 8 vrijwilligers) van Katwijk aan den Rijn heeft bij het gemeentebestuur zyn ont slag Ingediend. „Na S3 jaar als brand weerman", zegt de commandant de heer P. Bekker, Valkenburgseweg, „waarvan een kleine twintig Jaar als bevelvoerder, is het een stuk van je leven geworden. Maar deze toestand van nu ls ook niet te accepteren. Men wil de post Katwyk aan den Ryn opheffen en dan kunnen wy in Katwyk aan Zee als reserve op treden en ook diiftr gaan oefenen. Wan neer er dan brand komt mag de ploeg uit Katwyk aan den Ryn op de hoek by de Knth. kerk gaan staan wachten tot er een brandweerwagen uit Katwyk aan Zee komt. Men ziet hierin een vorm van discriminatie ten opzichte van Kat wijk aan den Ryn". Ze hebben ons, aldus de heer Bekker, wel eens verweten, dat we geen liefde voor de brandweer zouden hebben. Laat ik u dan vertellen, dat we hier sedert 1946 al zonder motorspuit werken. Ja- NOORDWIJK BOTSING VAN TWEE BROMFIETSERS Op het rijwielpad van de Capellebos- laan kwamen gistermiddag twee brom fietsers met elkaar in botsing. Een 16- jarige Noordwijker reed met twee vriendjes achterop richting Noordwyk en zag in een onoverzichtelijke bocht een bromfietser, ook met 'n vriendje achter op, niet die van de andere kant af kwam. De botsing kwam zo hard aan, dat er drie per EHD naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden moesten worden ver voerd. De bromfietsbestuurder uit Noordwijk liep een hersenschudding en een kaakfractuur op, terwyi twee ande ren er met een lichte hersenschudding van af kwamen. renlang hebben we moeten knoeien met een slangenwagentje en enige tyd heb- ben we nog moeten uitrukken met een I geleende handkar van de fa. De Jong. Als we geen liefde voor de brandweer i hadden gehad, dan hadden we het niet zo lang uitgehouden. De vorige brand weercommandant heeft destyds beloofd, dat als er weer geld was Katwyk aan i den RUn weer een nieuwe motorspuit zou j krijgen. De huidige commandant voelt,er echter niet voor en zo is er ook nooit iets van gekomen. Door deze gang van zaken is de animo er uit by het korps Katwijk aan den Ryn en heeft men en bloc ontslag ingediend. LEIDEN Auto vernield bij frontale botsing Op het gevaarlijke kruispunt Engelen- daal-provinciale weg te Leiderdorp zyn gistermiddag twee auto's frontaal met elkaar ln botsing gekomen. Een automo biliste uit Oegstgeest verleende by het oprijden van de prov. weg geen voorrang aan een op deze rydende personenwagen. Bij de frontale botsing, die het gevolg was werd de auto van de vrouw onher stelbaar vernield. Persooniyke ongeluk ken deden zich niet voor. INBRAAK OPGEHELDERD Burgers in Maasland hebben dit week einde een Leidenaar op heterdaad by In braakpoging betrapt en overgeleverd aan de politie. Hij is nu ingesloten ln Lelden, omdat bij nader onderzoek bleek, dat hy de vader was van de inbraak ln het ge bouw van de Fellcitatiedlenst ln Leider dorp. De man sloeg daar twee weken geleden een ruit kapot en ontvreemdde een party koffie en levensmiddelen ter waarde van vier- tot vyfhonderd gulden. (Advertenties) RIJNSBURG Geboren: Abraham z.v. J. Noort en M. v. Delft; Johanna Jacoba d.v. K. A. v. d. Kwaak en G. MaagdeHjn; Catha- rlna Suzanna d.v. A, Verhagen en A. J. Overleden: Bregtje Oskam 81 j. Ondertrouwd: H. P. C. Glasbergen 22 jaar en C. H. Plokker 20 j.. Katwyk. Getrouwd: J. C. J. v. d. Mey 22 j. en M. D. Schwartz 20 j., Leiden; A. Hea rings 21J. en F. Passchler 20 J.; D. van Delft 22 j. en C. W. A. w Vliet 21J. Weer is een belang rijke bladzijde toege voegd aan de roemruch te historie van de Kon. Watersportveren. „De Kaag", een bladzijde, waarop gememoreerd zal worden, hoe de heer L. van der Steur, sinds 1931 lid van het bestuur en sinds 1946 de tweede voorzitter van de ver eniging, nadat de heer ir. J. C. van Hoolwerff deze functie vanaf de oprichting in 1910 tot na de tweede wereldoorlog had vervuld» officieel afscheid nam van zijn geliefde vereniging. Dat afscheid vond zaterdag middag plaats in de grote zaal van de trotse Kaagsocieteit, die voor deze bijeenkomst echter nog veel te klein was. De scheidende voor zitter heeft hier hon derden leden, zeilers en oud-zeilers, bestuurs leden en oud-bestuurs leden, zakelijke relaties en nog meer anderen de hand mogen drukken, dankwoorden in ont vangst mogen nemen en gelukwensen voor „nog vele goede jaren" mo gen aanhoren, maar naast de gedachte aan deze mooie afscheids receptie, zullen bij de voorzitter-in-ruste ook de gedachten zijn opge weld aan zovele ande ren, die vóór hem en te zamen met hem veel lief en leed van De Kaag en de Kagerplassen heb ben meegemaakt. In een niet aflatende stroom kwamen de bezoe kers op deze mooie herfst middag, de eerste van de Na-Kaag. afscheid van hun voorzittter en zijn echtge note nemen. Het feit. dat mevr. G. van der Steur- Oudshoorn juist deze dag haar verjaardag vierde, gat aan deze bijeenkomst nog een bijzonder tintje. Onder hen mogen we noemen de burgem. van Warmond, drs. F. K. Langemeijer, de burgem. van Alkemade, de heer P. F. M. Smolders, de heer B. Kasemier na mens de Kon. Ned. Verb. Watersportver. en de heer J. Dragt, oud-voorz. van de bond. Voorts waren er vertegenwoordigers van tal van zusterverenigingen, alle te veel om op te noe men en naast hen zaken relaties, die op een of an dere wijze met de xeilerij, met De Kaag of met de heer v. d. Steur persoonlijk contact hadden of nog hebben. Velen lieten hun afscheidswoorden verge zeld gaan van een ge schenk, maar het grote ge schenk was van de leden via een speech van de heer J. C. van der Velde, een der oudste en meest en thousiaste leden der ver eniging. Onvoorstelbaar velen heb ben gereageerd op spre kers voorstel om de heer v. d. Steur een blijvend aandenken aan dit afscheid en aan zijn langdurig werk voor de vereniging aan te bieden. Het aantal giro's was zo groot, dat hu een commissie had moeten be- troleren! Van der Steur was een onvoorstelbare grootheid ook in een club, die haar weerga in Neder land niet vindt. De kleurentelevisie, die de heer v. d. Velde hierna - symbolisch - de scheidende voorzitter aanbood (hij hoopte dat de echte reeds te zijnen huize was ge plaatst) was niet duur ge noeg om het totale bedrag te besteden. Daarom had spr. gemeend het overige geld te mogen besteden voor een fraaie „Luc. v. d. Steur-wisselbeker", die tot in lengte van jaren zou kunnen getuigen van al hetgeen hij voor De Kaag had gedaan. Ook mevrouw v. d. Steur werd hierbij niet vergeten en speciaal namens de Re genboogclub mocht zij een aandenken in ontvangst nemen alsmede een bloe metje voor haar verjaar- Na de toespraak van de heer v. d. Velde bracht de heer Van der Steur dank aan het bestuur voor deze prachtige ontvangst en dit afscheid en de leden en alle anderen voor de geschenken. De heer v. d. Steur zei dankbaar te zyn, dat hij deel van de vereni ging had mogen uitmaken. Die afgelopen 37 jaar zou hij niet graag gemist heb ben. Voorts dankte hij de instructeurs van de cur sussen. terwijl hij mede dank bracfet aan de helaas overleden mevrouw Nater, die zich steeds een goede gastvrouw had betoond. Hij eindigde met de beste wensen voor verdere groei en bloei van De Kaag en hij hoopte, dat de leden nog vele jaren hun water sport zouden mogen be oefenen, want - na een oude Friese zeiler hem eens vertelde - „zeilen is als soepeten met een vork; daar kryg je nooit genoeg van". Met een driewerf „hoera" werd het officiële gedeelte hierna besloten, doch nog lange tijd kwamen velen de voorzitter de hand ten afscheid drukken. SASSENHEIM SAMENWERKING POSTZEGEL- VERZAMELAARS De samenwerking tussen de diverse postzegelverzamelaarsverenlgingen In de bollenstreek breidt rich uit. Zoals be kend kwam anderhalf Jaar geleden de samenwerking tot stand tussen de Ver eniging van Postzegelverzamelaar* Sas- senhelm en de Warmondse Postzegelver eniging en het ziet er nu naar uit dat zeer binnenkort ook dr afdelingen Lisse en Hillegom van Phllatellca zich by de „combinatie" zullen aansluiten. De sa menwerking tussen Sassenheim en War mond heeft de afgelopen maanden een vaste vorm gevonden. Lelden van beide verenigingen kunnen eikaars ruilavonden bezoeken; er wordt één gezameniyk orgaan (Emissive) uit gegeven, ruilbeurzen worden gezamen iyk georganiseerd en er bestaat een ge zameniyk ruilverkeer. Van de zyde van Sassenheim en Warmond is al langer geyverd voor een uitgebreider samen werking. Er was als een geaprek met an dere verenigingen uitgeschreven, maar door enige bestuursmoeliykheden kon dat gesprek tot nog toe nog niet wor den verwezeniykt. Wel ls enige tyd geleden de bespreking Ilea met het bekende resultaat. Op de op kleiner schaal gehouden met Philate- eerstvolgende ledenvergaderingen zal het voorstel tot samenwerking op tafel ko men. Activiteiten van de Sassenhelmse en Warmond8e Postzegelverenigingen zijn er de komende weken ook. Zater dag 12 oktober a.s. wordt ln de „Ont moeting" aan de Parklaan. een Jeugd- postzegeltentoonstelling gehouden, ter- wyi zaterdag 2 november, eveneens ln „Ontmoeting" een. postzegelbeurs voor de bollenstreek wordt gehouden. TOP 1—DES t TOP behaalde door een technisch overwicht een verdiende overwinning op de reserves van DES uit Delft. De einduitslag 63 geeft de ver houdingen goed weer. Overige uitslagen: DES 3TOP 2 4—5; TOP 3—KVS 4 4—1; TOP 4—To nego 2 12—0; TOP B—TOP C 3—1. Schedelbasisfraktuur bij val met brommer te Voorscboten Gisteravond om 22.20 uur slipte de heer T.V. uit Leldschendam met zyn bromfiets op de Veurseweg. ter hoogte van restaurant „De Gouden Leeuw". Hy kwam met zyn hoofd op de grond, waar door hy een schedelbasisfraktuur opliep. Per ambulance ls de heer V. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Huishoudelijke- en Gezinsvoorl. klaagt over slechte behuizing De Stichting voor Hulshoudeiyke- en Gezlnsvoorllchtlng, nog steeds gevestigd In gebouw „De Hoeksteen", Levendaal 1, heeft in de Jaren 1966-1967 een terug gang in haar werk moeten constateren. In het tweejaariykse verslag van de Stichting worden als oorzaken van deze teruggang genoemd: vry veel ziekte on der het personeel en de slechter wor dende hulsvesting. De Stichting heeft reeds lang de ze kerheid, dat men niet In de „Hoek steen" kan biyven vanwege gemeente- ïyke plannen, maar een nieuw gebouw heeft het bestuur nog altyd niet toege wezen gekregen. Inmiddels biyft 't be helpen in het oude gebouw: een over stroming, een gat ln het plafond, kapot te ruiten en stank van een kapot riool. Het bestuur van de Stichting, die zich ten doel stelt de volwassen bevolking van Lelden voorlichting te geven by de vervulling van haar taak In gezin en huishouding, spreekt daarom in het ver slag haar dank uit aan de cursisten, de leidster en het gehele personeel, dat ondanks moellyke omstandigheden het werk voortgezet kon worden. Ten opzichte van 1966 gaf 1967 een vry forse teruggang te zien. In 1966 had „de Hoeksteen" 711 bezoekers (op lezingen, demonstraties, excursies en andere activiteiten) en ln 1967 waren dat er nog 461. Geslaagd Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen geneeskunde, twee de deel, de heer F. N. Wempe. „Con Amore" zingt Requiem van Verdi Als jaariykse uitvoering wordt don derdag 10 oktober ln de Stadsgehoorzaal door de Chr. Oratorium Ver. „Con Amo re" uitgevoerd het Requiem van Verdl. Medewerking zullen verlenen de sopraan Marijke v. d. Lugt, de alt Wllhelmlne Matthes, do tenor Charles Holland en de bas Pleter v. d. Berg. De uitgebreide kestbegeleiding ls toevertrouwd aan het Gewesteiyk Orkest voor Zuid-Holland terwyi het koor van Con Amore in ver sterkte vorm optreedt. Het geheel staat onder leiding van Jan Pasveer. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd zyn voor: doet ex. Ned. Recht, de heren C. J. A. Boskamp en E. D. Vermeulen, belden Lelden; kand - ex. Godgeleerdheid, de heren M. S. M. Kemp, Rotterdam, en 8. J. J. F. v. Melle, Voorschoten. Cursus cardiologie Op donderdga 10 en vrijdag 11 okto ber zal te Lelden voor die artsen, die ln april niet konden worden Ingeschre ven, oen herhaling worden gegeven van de toen door de Commissie Boerhaave- cursussen voor Voortgezet Medisch On- derwys georganiseerde cursus over „Ac tuele aspecten van de cardiologie". Deze cursus wordt geleld door prof. dr. H. A. Snellen, hoogleraar In da dlologle aan de Leidse Universiteit. De films ln de week van 3 tot 10 okt.: Camera: The Fox (18 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Donderdag 3 okt.: als zondag. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Dr. Stran- gelove (18 Jaar). Lldo: De dagen vang eweld (14 Jaar) Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.16 uur Donderdag 3 okt.: als zondag. Luxor. Nudlstenparadljs (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.16 uur Donderdag 3 okt.: als zondag. Studio: Met jouw tanden ln mUn nek (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.16 uur Donderdag 3 okt.: als zondag. Trianon: Louis des Funes als oliemag naat. (alle leeftyden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.16 uur Donderdag 3 okt.: als zondag. Rex: De legende van generaal Custer (14 Jaar). Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Raspoi tin (18 Jaar). PUNT KORRELTJE Marktberichten AMSTERDAM. 7 okt. Vee Aan voer: 266 rundereen, pr. 360500; 104 varkens, pr. 287—292. Handel: runde ren: vlot; varkens: lager in prijs. ROTTERDAM, 7 okt. - Vet - Aanvoer totaal 1512; slacht runderen 1080; var kens 432; slachtrunderen 470,510 415, 233;460 360,395 345.355; varkens 236, 240 233,235 230,233; stieren 425,485; worst koeien 340,350; slacht zeugen 190,195; zware varkens 200,210; slacht runderen korter - flauw - onveranderd by vorige week; varkens kleiner - re- deiyk - even lager. RIJNSBURG, 5 okt. Bloemen An jers: Witte Sim 5-10, Rode Sim 5-15, Rose Sim 5-13, Crowly Sim 3-14, Dusty Sim 5-15, Arthur Sim 3-12, G.J. Sim 3-12. Eapérance 5-15, Selecta Sim 5-20. William Sim 5-20, Harvest Moon 7-21, Clear Yellow 7-20, Keefer 5-14 alles per stuk. Rozen: Baccara 15-15, Carol 5-11, Garnet 5-11, Zorlna 6-18 alles p. stuk. Freesla: Gold enYellow 65-125, White Swan 100-300 p. bos. Chrysanten groot: Alex Bedser 15-30. Mlgoll 10-20, Brelt- ner 15-27, White Hope 10-23, Bornholm 20-33, Diplomaat 25-40 alles p. stuk. Chrysanten tros: Lyona 170-20, Tokyo 200-230, Indianapolis 200-250, White Spider 250-300. Grace 80-125, Davine 75-100, Juweeltje 90-125, Starstream 190-240, Bambino 75-100, Lilian Hoek 90-125, Koens Elite 100-125 alles p. bos. Div. Snybloemen: Anthurlum 45-200, Gcrbera 15-50, Euphorbia 46-115, Lelies tak 50-200, id. kelk 10-20, Ornlthoga- lum 200-500, Dahlia 200-450, Aster 40- 90, Irissen 100-300. Ter Aar, 4 oktober. GROENTE Kassnybonen I 1.16-1.90 idem II 40-1,00: idem stek 45-1,05; witte pronkbonen I 85-1,05 Idem II 30-45; stambonen I 1,00- 1.40; II 85; postelein 25-33; andyvle 10- 18 aavoye kool 10; rode kool 14 spruiten binnenland A 59-64 Idem B 25; groene kool 16-18; augurken A 1.00; Idem B 80; idem 60; Idem D I 45 idem D II 40; idem E 15; Idem CD 30 Idem 18 peren; Conference 10-15; appelen Cox Orange Pippin 40 alles per kg; tomaten export A extra 8,25; Idem A I 7.50-7,90; idem B extra 8,25; Idem B I 8.25-8.50; Idem C 1 5.95; Idem CC I 3,20; tomaten bin nenland A 3.50-3,75; idem B 4,15-4.20 Idem bonken 3.05 per bakje van 6 kilo. Selderij 7-10 per bos; sla I 17-18; sla II 5-12; meloenen 47-60; bloemkool A I 73; bloemkool A II 30-65; bloemkool B 1 35-38 bloemkool B 2 21-24 alles per stuk. ZOETERWOUDE Twee Jaar na het gouden feest van de Zoeterwoudse afdeling van het NKV gaan twee hlerby aangesloten vakbon den het 50-jarlg bestaan herdenken. Het zyn de bond van de bouwvakkers St.-Jozef en de landarbeidersbond 8t- Deus Dedlt. De gezameniyke besturen hebben een programma samengesteld, waarin dit heuglyke feit gevierd gaat worden. Dit ziet er als volgt uit; Vry dag 11 oktober 19.30 uur plechtige eucharistieviering ln de Aloysluskapel aan de Schenkelweg. Deze zal worden opgeluisterd door het kinderkoor oJ.v. de heer H. J. C. Paardekooper 20.30 feestvergadering met muzikale omiys- tlng ln het Don Boscohuls voor leden, echtgenoten of verloofde en genodigden. Op deze byeenkomst zal er een huldi ging plaats vinden van die leden welke 40 en 25 Jaar lid zyn. Donderdag 17 oktober Is er een feest avond ln Ons Huls waarop de Mountles Show van Plet Bambergen zal worden gepresenteerd en waarin o.m. Frans Bakkenes zal optreden. Geslaagd Aan de Vrüe Universi teit te Amsterdam slaagde voor het kandidaateexamen biologie de heer C. F» Teekensi

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3