Alleen miljonairs in I.O.C. omdat zij zo goed werken ,Ome Dirk" kwam bij Holland Sport ADO IN STOELTJESLIFT NAAR EUROPACUPDÜEL HEER BRUNDAGE BEREED WEER STOKPAARDJES 11 - BgtëL* m r Ik ben geen boeman maar je directeur' Viertal raasden 4x100 min 44.3 sec. Olympisch allerlei Sprong over afgrond naar hotel Burgemeester bleef alleen aan dinertafel WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 DE LETDSE COURANT PAGINA 11 DïEXICO-STAD Avery Brundage heeft voor de zo veelste maal pal gestaan voor de olympische idealen. Als een rots in de branding. Maar wie de pers conferentie in de olympische stad 1968 meemaakte, kreeg sterk de indruk dat de vitale ongemakkelijke 81-jarige de werkelijkheid vermengde met jeugd sentiment. Telkens ontstond een communicatie stoornis als de IOC-president moest antwoorden op vragen, die de dag van vandaag betroffen. Slechts een enkele maal was er sprake van enig begrip: als de senioren onder de Amerikaanse journalisten, die de oude man zo'n 25 jaar hebben meegemaakt als voorzitter van het Amerikaanse olympische comité en nu al weer zestien jaar als president van het IOC hun welwillende opmerkingen plaatsten. Dan kwam er een gloedvol betoog ovei' de opvoedende waarde van de sport, de olympische idealen en de strijd tegen het materialisme. Voor het overige niets zeggende antwoorden, verpakt in een glimlach, die hem op slag sympathiek maakte en gefluisterde ge sprekjes met de twee vrouwelijke tolken, die zijn woorden voor iedereen verstaanbaar moesten maken. ,,Wat denkt de heer Brundage te doen om een her haling van de Zuidafrikaanse kwestie bij de Spele van München onmogelijk te maken". Antwoord: „Dat zullen we te zijner tijd wel zien". „Wat betekent het voorstel op de agenda van de 67ste zitting van het IOC om oorlogvoerende landen niet tegen elkaar te laten uitkomen bij voor- olympische wedstrijden?" Antwoord: „Dat is één van de vragen waarop ik niet wens te antwoorden". „De bestuursleden van het IOC moeten aftreden op 72-jarige leeftijd, wat is U' Antwoord: „Dat geldt alleen „Er is een voorstel om ook de vice-presidenten her kiesbaar te stellen, werkt dat de verstening van het IOC nog niet verder in de hand?" Geen antwoord. „Mijnheer de president, wilt u iets zeggen over de rebellie van de jeugd die allerwege voelbaar is?" Antwoord: „Een zekere rebelse houding is er ook in olympische kringen. Maar als de deelnemers worden opgevoed in de ware olympische geest zijn er geen problemen". „Waarom worden uitsluitend miljonairs benoemd tot leden van het IOC?" Antwoord: „Zij doen hun werk goed". „Waarom zijn de vergaderingen van het IOC niet toegankelijk voor de pers?" Antwoord: „Ik heb groot respect voor de pers, maar wij hebben nu eenmaal te maken met moeilijke problemen. Stel dat één van onze eminente leden tijdens een vergadering van mening verandert". De aanwezigen kijken wat on gelovig. Brundage merkt het en voegt eraan toe: „Er zijn nog vijftig andere fedenen, wilt u die alle maal horen?" De zaal wil wel, maar Brundage geeft de volgende vragensteller het woord. „Heeft het IOC plannen om een meer democratische koers te gaan volgen?" Antwoord: „Als het IOC zou zijn georganiseerd in de geest die u bedoelt, zouden er geen Olympische Spelen zijn". Volgt een referaat over de betekenis van de olympische beweging. In hakend daarop wordt gevraagd of de leden van het IOC, die verondersteld worden geen nationaliteit te hebben, moeten worden betiteld als schuldloze engelen. Antwoord ,,Op mijn leeftijd moet je er rekening mee houden binnen niet al te lange tijd zelf een engel te zijn". Intussen wordt de aanwezigen een mapje uitgereikt, I waarin de loopbaan van Avery Brundage in drie talen is beschreven: Geboren in 1887, glanzende sport - carrièi'e, ongeëvenaarde bestuurlijke loopbaan, schen ker van een collectie Oosterse kunst aan de bevolking van San Francisco, die vijftig miljoen dollar waard is. Alle 53 internationale en 17 nationale onderschei dingen, die hem ten deel vielen, zijn vermeld. Neder land ontbreekt op de lijst. De musicienne Elizabeth Dunlap, met wie hij sinds veertig jaar getrouwd is, wordt niet genoemd. De persconferentie loopt ten einde. Een uur lang heeft Brundage staande vragen beantwoord. Nog één vraag: „Heeft u al besloten zich al of niet herkiesbaar te stellen?" Antwoord: „Daarover zullen we de komende dagen een beslissing nemen". Als hij met kleine voorzichtige pasjes de zaal verlaat, zegt één van zijn oude vrienden, de Amerikaanse filmregisseur Stark: „Ik ben een jaar op de olym pische academie in Griekenland geweest. Daar denken ze precies zo idealistisch als hij Rik I van fiets naar de film BRUSSEL Rik van Steenbergen do voornml%e wereldkampioen op de weg die twee Jaar geleden zijn loopbaan beëindigde, zal de hoofdrol «pelen ln een negentig minuten durende film, die ln zfjn woonplaats Antwerpen opgenomen wordt. De 44-jartge Belg speelt ln deze film. die onder de naam „Pandora' in de bioscoop zal draaien, een Griekse visser, die b\j een lief,lest ragedie betrokken raakt Z(Jn tegenspeelster la een voormalige mannequin uit Ant werpen. Deskundigen beweren, dat „Grote Rik" uitgesproken acteertalent beztt. Een tweede film Is reeds voor het volgend jaar gepland. Ome „Dirk" temidden pwpiTlen. MOERMAN MOET WEG Coach Westphal krijgt steeds meer steun UTRECHT Het bestuur en de technische commissie van het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie geven uiting aan htm ernstige bezorgdheid aangaande de technische leiding van de Nederlandse atletes en atleten in Mexico. Door het uitblijven van een verklaring van de zijde van het K.N.A.U.-bestuur zijn zij gedwongen af te gaan op de berichten in de dagbladpers en de mededeling van de KJN.A.U.-voorzitter, de heer F. Jutte in zake de kwestie-Westphaü. Zij stellen vast, dat de verklaring van bondstrainer Wil Westphal, dat hem de gehele technische leiding is toegezegd, niet door de heer Jutte is tegengesproken en dat de heer Moerman na dit conflict zonder nadere mededeling aan het K.NA.U.-beotuur is vertrokken. Zolang verdere mededelingen uitbleven, stellen zU zich achter Westphal.. Zij verzoeken het K.N.A.U.-bestuur, na vernomen te hebben, dat Westphal toch naar Mexico gaat, stappen te ondernemen bij het N.O.C. om alsnog Westphal als technische leider in Mexico aan te stellen, Dikken en Eykenboom als z'n assistenten te benoemen en Moerman opdracht te geven zich te beperken tot de huishoudelijke leiding of anders te vervangen. Tenslotte verzoeken zij het K.NJk.U.-bestuur niet te wachten tot na de Olympische Spelen, maar op korte termijn een verklaring af te geven. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het vervolg heeft Holland Sport zijn eigen „Ome Dirk". In „Op Gouden Wieken" werd dinsdag avond de heer D. Nijs, bondsbestuurslid, voorzitter van de scheidsrecbterscom- missie, voorzitter van de Rotterdamse voetbalvereniging „De Mussen" func ties, die hij met ingang van 1 oktober alle heeft moeten laten schieten door de voorzitter van Holland Sport, de heer L. Kroesemeijer. als een soort Fred Kaps bij de spelers ingeluid. In een uitvoerig inleidend woord profe teerde de heer Kroesemeijer, dat de Haagse ploeg zich dit jaar zal handha ven in de eredivisie, het jaar daarop zich zal opwerken naar de middenmoot, en het daarop volgende seizoen zal door stomen naar de top. „Over vier jaar moeten we in het Europa-Cuptoernooi zijn. Daarvoor zullen jullie moeten knokken zoals je nog nooit hebt gedaan. Het mooist^ zou ik vinden als jullie je tegenstanders kraken, als jullie zo dade lijk op 13 oktober Ajax moeten kraken. Dan zie ik Jaap van Praag niet meer De heer Kroesemeijer deelde terloops mee, dat de club uitnodigingen heeft ontvangen voor wedstrijden in Roeme- Wilma, Mieke, Truus, Corrie MEXICO STAD Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman en Corrie Bakker liepen dinsdagmiddag stralend rond in het zonnige olympische dorp. En niet zonder reden. Tot slot van een stevige estafettetraining op de tartanbaan had coach Jakob Dikken 's morgens het kwartet een testloop laten maken, die een tijd van 44.3 seconden opleverde. De prestatie, die overigens niet als nationaal record erkend kan worden omdat deze niet in een officiële wedstrijd werd geleverd, ligt tweetiende seconde onder het Nederlandse record dat op 24 augustus door vrijwel hetzelfde kwartet werd gevestigd. In Londen fungeerde echter Hillie Gankema als slotloopster omdat Corrie Bakker toen nog kampte met een blessure. Gezien de slechte wissel tussen Truus Hennipman en Corrie Bakker moet de ploeg zeker in staat geacht worden tot een tijd rond de 44.- seconden te komen. Uiteraard is het nog veel te vroeg om het team medaillekansen toe te kennen, maar het is een feit dat die 44.3 seconden goed zijn voor een tweede plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. De eerste plaats op de ranglijst is in handen van de Russische dames, die vorige week vrijdag tijdens wedstrijden op de baan in het olympisch dorp met 43.6 seconden het wereldrecord evenaarden, dat Polen tijdens de Spelen van Tokio vestigde. Vrijdag of zaterdag krijgen Wilma, Mieke, Truus en Corrie tijdens officiële wed strijden in het olympisch dorp de kans hun prestatie te herhalen. Het viertal ontmoet dan onder meer de ploegen van Rusland, West-Dul taland, Frankrijk en Australië. nië, Oostenrijk, Joego-Slavië, Polen (liefst zes stuks!), en Rusland. De be doeling is ook, dat de spelers in club uniform worden gestoken, blazer met clubembleem, grijze pantalon en das in clubkleuren. De spelers kregen ook al een prettige financiële belofte in de oren, een premie van 500 gulden als zon dag winst wordt geboekt op Fortuna. Dirk Nijs, zichzelf voorstellende als „Ome Dirk", hield vervolgens zijn mai denspeech als directeur van de club. Sinds 1 oktober bekleedt hij die functie en dat contractueel voor drie jaren. De volgende maand wordt deze gemak kelijk pratende Rotterdammer 63, het is hem niet aan te zien. „Dat komt omdat ik altijd tussen jonge mensen heb ver keerd", aldus de heer Nijs. In een gloed vol betoog, gekruid met anecdotes, hield „Ome Dirk" een causerie, die er mocht wezen. Voetbal is alles voor hem. Luis tert u maar: „Ik ben waanzinnig van voetbal, mijn hele leven is voetbal". Hij maakte duidelijk, dat hij niet de rol van boeman gaat vervullen. „Jullie belang is ook mijn belang. We (ik en Cor v. d. Hart) moeten met jullie sa menwerken en ik reken op een enorme samenwerking. Nooit zal ik tegen jullie liegen. Als ik Iets beloof, zal ik dat ook uitvoeren. Maar bedenk wel, dat degene, die zijn best niet doet in Ome Dirk een rothaas krijgt". De spelers, die voortaan eens in de zes weken medisch zullen worden onder zocht door clubarts G. v. d. Bijl uit Voorburg, reageerde op het pakkende betoog van de heer Nijs met een klin kend applaus. Dat „Ome Dirk" de jon gens al aardig had gefascineerd mag blijken uit 'n opemerking van 'n speler: „Het moet beslist een mieterse vent zijn. Weer boksen per computer MIAMI BEACH Een jaar. nadat elektronische hersenen Rocky Marciano tot „beste zwaargewichtbokser aller tij den" uitgeroepen hadden, begint in Mia mi Beach (Florida) een nieuw bokstoer- nooi per computer. Ditmaal gaat het om de beste bokser aller tijden in het middengewicht. Een commissie van deskundigen heeft voor de eerste ronde de volgende acht par tijen samengesteld: Marcel Cerdan (Frankrijk)Carmen Basilio (V.S.); Emile Griffith (V.S.(8Kid McCoy (V.S.); Gene Fullmer (V.S.)Stanley Ketchel (V.S.); Tiger Flowers (V.S.)— Rocky Graziano (V.S.); Ray Robinson (V.S.)—Jack Dempsey (V.S.); Bob Fitzsimmons (G.B.)—Jake Lamotta (V.S.); Mlokey Walker (V.S.)—Dick Ti ger (Nigeria)Toijy Zale (V.S.) en Har ry Greb (V.S.). Als favorieten „gaan van start" Su gar Ray Robinson en Bob Fitzsimmons, die later ook de wereldtitel in het half- zwaargewicht en zelfs het zwaargewicht won. Bij Jack Demspey gaat het niet om de beroemde zwaargewichtkampioen, maar om de gelijknamige titelhouder in 1887, toen er nog zonder handschoe nen gebokst werd. MEXICOSTAD De nationale olym pisch comités van 66 landen hebben in Mexico-Stad een vergadering belegd, hetgeen volgens enkele leden van het IOC niet oirbaar wordt genoemd. On danks de uitdrukkelijke verklaring van zegsman Giulio Onesti (Italë), dat men niet bijeen is gekomen om te ageren het Internationale Olympisch Comité, staan toch enkele contraver- sieve punten op de agenda: protesten tegen de wijze waarop de notulen zijn samengesteld van het IOC-congres in Teheran en een klacht tegen de voor zitter van de samengestelde commis sie van het IOC de heer Ivar Emil Vina. diplomatieke betrekkingen onderhoud, met het regime van Franco. In het middelpunt van de belangstelling stond José Santamaria, eens centrale verde diger van Real Madrid en thans Trai ner van het Spaanse olympische voet balteam. Ron Clarke en Abebe Bikila. twee van 's werelds grootste atleten, trai nen in het geheim. Volgens Clarke's trainer heeft de Australiër deze dagen de 10.000 meter afgelegd ln negenen twintig en een halve minuut. Dat is een tijd. die nogal wat ongerustheid onder de concurrenten heeft veroor zaakt. Abebe Bikiia werd in de omge ving van Queretaro gesignaleerd. De tweevoudige olympische kampioen op de marathon wordt in staat geacht voor de derde maal de 300 gram we gende gouden medaille te veroveren. Hij traint meer dan dertig kilometer per dag. Zijn landgenoten Mamo Wol- de en Warimi Grcbu gaan niet verder dan tien kilometer. De toegangsprijzen voor de verschil- lemde olympische takken van sport zijn dinsdag bekend geworden. De duurste plaatsen bij atletiek, basket bal, boksen en gymnastiek kosten 45 gulden. De prijzen voor le rangs plaatsen bij zwemmen, paardesport en voetbal bedragen 38 gulden, bij het kanovaren en worstelen 30 gulden en bij het wielrennen, hockey en water polo 15 gulden. Met een verbeten gedicht komt tienkamper Ed de Noorlander los uif de startblokken hl het olympisch trainingskamp. Oefenmeester Dikken ziet toe. JAARBEURSVOETBAL DOS in Dublin uitgeschakeld DUBLIN DOS is uitgeschakeld voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeu rast edenbek er. De Utrechters verloren gisteren ln Dublin voor tienduizend toeschouwers de tweede wedstrijd te^en F.C. Dundalk met 2—1 na verlenging. BIJ het verstrijken van de normale speeltijd was de stand 1—1. De eerste wedstrijd was ook met deze stand geëindigd. IP Pitcher Rudi Dom terug bij Storks Bep Weeteling (links) en Nel Bos hebben zo te zien in Mexico al een forse vriendschap gesloten met de Mexicanen. De zivemsters waren voor een verzetje naar een rodeo getogen, waar ze onder de breedgerande hoeden beschutting kregen tegen de Mexicaanse zon. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De honkbalvereniginz „Storks" heeft er een waardevolle aan winst bijgekregen. Het is de Sparta- pitcher Rudl Dom. die overschrijving heeft aangevraagd naar zRn oude club. HU heeft vier Jaar In Sparta gespeeld. Wlm Geestmon jr. van R.A.P.-Amster- dam, heeft eveneens overschrijving naar Storks aangevraagd. (Van onze sportredactie) -GRAZ „Ongelooflijk", liet ADO-trainer Ernst Happel al van verre weten, toen hij langs de enkele centimeters dunne kabel draad met hoge bergen en een bosrijke omgeving als huivering wekkend décor naar beneden schoof. „Ongelooflijk, dit heb ik in mijn ganse carrière nog niet mee gemaakt. Europacupvoetbal met stoeltjesliften De Oostenrijkse oefenmeester van de Haagse eredivisieclub, in tientallen jaren internationaal voetbal aan vrijwel alle onmogelijke omstandigheden gewend ge raakt, waarmede een reizend voetbal gezelschap te maken krijgen kan, lachte aanstekelijk en liet zich door gerouti neerde, noest grijpende handen van een „liftboy" uit zijn ongerieflijke stalen zit plaats ontzetten. Ernst Happel was zo juist „teruggekeerd van weggeweest", teruggekeerd van een inspectietocht per stoeltjeslift naar het in cijfers 767 meter hoger gelegen hotel Plabutch, dat hem door bevriende landgenoten was geadvi seerd als zijnde de rustigste, de meest geschikte verblijfplaats die A.D.O. zich in afwachting van de returnwedstrijd tegen Grazer A.K. zou kunnen wensen. Een ideale plaats met een gezonde lucht en maaltijden die van de ADO-spelers leeuwen zouden maken. Onder het wakend oog van Fanny Blankers-Koen (midden achter) zijn Corrie Bakker (links) en Truus Hennipman (rechts) hard aan het trainen voor de viermaal honderd meter estafette. Ernst Happel moest de Juistheid van de raadgevingen van zijn relaties inder daad beamen. „Mijne heren", zo zei hij daarom in zijn nog altijd zangerige Weens tot de verzamelde Nederlandse troepen: „Mijne heren, het ziet er boven goed uit. Daar logeren we". En de Haag se heren veertien spelers, vijf officials en zes journalisten restte niets an ders dan aan het lachende verzoek van ADO's trainer gevolg te geen. Een an dere mogelijkheid om het ogenschijnlijk onherbergzame oord daarboven te berei ken, was er immers niet. Een gedeelte van de weg van het vliegveld Thalerhof ln Graz naar het hotel was opengebro ken. Met personenauto's zou het nog wel te doen geweest zijn, maar met een auto bus, neeEn daar gingen toen de touringcar op een gegeven moment niet verder kon de leden vun het Haagse gezelschap, of zij wilden of niet. Langs bergen en dalen, langs afgronden., voor een onheilspellende, weinig aanlokkelij ke „rit" ln 1-persoons stoeltjesliften aan een kabelbaan.op naar de duizeling wekkende hoogte, die tenslotte na 11 mi nuten zou uitmonden in een plateau waarop hotel Plabutch was gesitueerd. De spelers hadden zich nauwelijks dur ven bewegen, hielden zich krampachtig vast, drufden niet achterom te kijken of opzij, want zij keken in een heel groot gat, een gapende afgrond Eerste klas? Latere nadat eenieder heelhuids in ho ger sferen was neet-gestreken, deelde manager Eddy Hartman die het zelf ook maar een angstig avontuur had ge vonden mede: „In artikel 17 van het UEFA-regleroent voor Europacupwed strijden staat duidelijk vermeld, dat de thuisspelende vereniging voor een ver blijf van de tegenstander moet zorgen in een eerste klas hotel. Welaan, daar heb ben wij in Den Haag aan voldaan. We hebben Graz in hotel Terminus gestopt, dat kostte ons nog bijna 3000 gulden ook. We mochten dus verwachten dat Graz ook voor een goed verblijf voor ADO zou zorgen. Daartoe hadden zij voor ons in eerste instantie dit hotel gereserveerd, waar we nu zijn. Naderhand kregen we te horen dat dat waarschijnlijk geen doorgang zou vinden, omdat ons het hotel ln verband met de moeilijke be reikbaarheid die wegopbreking volgens Graz wel niet goed zou beval len. Daarom hadden ze inmiddels ook hotel Moser voor ons gereserveerd, in een dorpje op ongeveer 12 km afstand van Graz. Dan moesten we bU aankomst in Graz zelf maar beslissen wat we wil den. Het kwam onze trainer Ernst Hap pel wat verdacht voor. HIJ heeft toen we nog in Holland waren Ijlings naar een bevriende relatie van hem in Graz gebeld met het verzoek of zij wilden be kijken of dat andere hotel wel geschikt was. Het antwoord was nee. Daarom be sloten we toch naar het oorspronkelijk opgegeven hotel te gaan. Maar Ja, dat we met stoeltjesliften naar boven moes ten hebben we ons natuurlijk niet ge realiseerd. „Maar het mooiste komt nog", zo ver volgde de Haagse manager met pret oogjes. „Graz heeft vergeten dat hotel Moser in te lichten dat we niet souden komen. Zoëven werd ik al aan de tele foon geroepen. Waar we bleven? De bur gemeester Is er en een groot gedeelte van de pers en ze hebben sl een maal- «Ud voor ons klaar gemaakt. Ja. daar kan 1^ natuurlijk ook niets aan doen dat is de schuld van Graz. Ik heb ze gezegd, dat ge dat eten dan maar aan de burge meester moesten geven Koude oorlog Koude oorlog op grote hoogte in het kader van de Europacup. Dat bleek kor te tijd later eerst goed, toen de hotel houdster wel wilde vertellen, dat oor spronkelijk de Grazer A.K. zelf dit eta blissement als uitgangspunt voor een trainingskamp had willen gebruiken. „Dat komt", zo zei ze, „omdat Sturmgraz (vergelijk ADO en Holland Sport sportred.) hier de laatste maanden veel komt En ze hebben er erg veel succes mee, want zij doen niet anders dan win nen. De Grazer A.K. is natuurlijk jaloers geworden". Maar de Grazer A.K zal niet komen, omdat A.D.O. inmiddels het hotel als domicilie heeft gekozen Graz heeft zijn intrek genomen ln hotel Moser. De licht verbolgen hotelhoudster merkte nog op: „Lucht goed, eten goed. Komt Grazer A.K. niet? Dan winnen ze ook niet" en ze verdween naar de Lank daarvoor hadden de Zwitserse scheidsrechter Huber en zijn beide land genoten, de grensrechters Racine en Oet- ser, zich veel minder gelukkig getoond Zij troffen het Haagse gezelschap in hol vliegtuig naar Frankfurt naar Graz. Het was voor beide partijen een grote ver rassing. Maar do verrassing werd des te groter, toen het Zwitserse arbitrale trio uit een Oostenrijkse krant, die zij onder weg gekocht hadden, moesten vernemen dat de wedstrijd tussen Grazer A.K. en A.D.O. donderdag wordt gespeeld. ZU verkeerden ln de veronderstelling trouwens, dat was hun door de Zwitser se voetbalbond meegedeeld dat de wedstrijd woensdag (dus vandaag) ge speeld zou wordenNavraag van onze verslaggever ln het vliegtuig bij toe val gezeten achter de scheidsrechter die inmiddels begrepen had dat wU tot het Haagse gezelschap behoorden leerde dat zij inderdaad een dag te vroeg op reis waren gestuurd. Zij zullen pas een dag later thuis komen ook Middelpunt Bij aankomst op het vliegveld in Graz werd ADO begroet door officials van de Oostenrijkse club en door een aantal verslaggevers. Het was een verheugend weerzien. Middelpunt was uiteraard trainer Ernst Happel, die in Oostenrijk nog altijd een grote populariteit geniet. Ernst Happel was kort ln zijn commen taar: „Nee, mijne heren, ik kan nu nog niets over de opstelling van ADO ver tellen, die mank ik pas kort voor de wedstrUd bekend. Of wij defensief zullen gaan voetballen? Mijne heren, ik zou het u niet kunnen vertellen. Als de wed strijd vijf minuten aan de gang is, zult u alles zelf kunnen constateren Ernst Happel nadien tegen ons „Wat denken ze wel. Uiteindelijk is het een wedstrijd voor de Europa cup. Er staan voor ons grote belan gen op het spel. Dan ga ik mijn tactiek toch niet aan de Oosten rijkers prijs geven?". Andere koppelgenoot voor Peter Post BERLIJN Peter Post zal de Ber- lljnse Zesdnngae, van 3 tot 9 oktober, niet met Patrick Sercu rijden. Sercu heeft tijdens de zaterdag afgelopen zes daagse van Montreal in Canada 'n schou derblessure opgelopen, die T hem onmo gelijk maakt in Berlijn aan de start te komen. Koppelgenoot van Peter Poet wordt nu, in plaats van de Belgische oud* wereldkampioen sprint, de WestberUJnctf Wolfgang SohulzA.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11