Liesbeth List: ®e£eidóe(5oiW£MiJ:Bob Dylan in Puntje.. vanavond Puntje Kleine geldboete voor „Stone" Brian Jones TVorgels piano's hi-fi installaties mossel+ versteege AFSCHEID VOOR VERTREK NAAR RIO Bomaanslag DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1968 Zes procent plas nog iets NA de algemene waarschuwing van NW-voorzitter Kloos, een in con crete getallen uitgedrukte herhaling van zijn adjunct, de heer De Boon: het NVV zal geen genoegen nemen met loononder handelingen die mikken op een beschei den resultaat. Het NW erkent de logische gevolgen van het systeem van vrije onderhande lingen en dus differentiaties in de uit komst van het loonberaad. Maar het neemt bij voorbaat stelling tegen krappe ruimteberekeningen van de overheid en het moet niets hebben van een door de heer Borstlap, een van de hoogste be stuurders van het Christelijk Nationaal Vakverbond, gegeven advies: matig van wege het algemeen belang de looneisen in bedrijfstaksgewijze onderhandelingen. Wanneer bij vrije loononderhandelin gen een richtsnoer gegeven mag worden, dan denkt het NVV aan zes procent plus nog Iets. Zes procent omdat, anders dan de regering vermoedt, de stijging van de kosten van het levensonderhoud dichter in de buurt van zes dan van vier procent zal liggen. Plus nog iets, omdat anders de werknemers niet reëel zouden profiteren van de verbetering in de economische conjunctuur en van de opvoering van de nationale produktie, anders gezegd van de nationale wel- 117ij geloven dat niemand het de vak- beweging kwalijk mag nemen, wan neer ze streeft naar integrale vergoe ding voor de stijgende kosten van het levensonderhoud. De regering zou dit in de laatste plaats mogen, omdat zij door een aantal (gewenste of noodzakelijke) maatregelen debet is aan het duurder worden van het leven: de nieuwe huur verhogingen, de nieuwe omzetbelasting, opgevoerde tarieven bij radio/televisie en PTT, maatregelen in het gemeente lijke vlak die de burger zeker geld zullen gaan kosten en vermoedelijk ook nog stijging bij bepaalde premies voor de sociale zekerheid. Wanneer de overheid zich tegen inte grale vergoeding van deze en andere kostenstijgingen verzet, heeft ze als sterke troef wel dat van het regerings beleid ln zijn totaliteit ook de werk nemers profiteren: meer werkgelegen heid, beter onderwijs, modernisering van verkeersvoorzieningen, ruimtelijke orde ning, welvaartskansen op langere termijn enzovoort. Maar ook dit argument neemt dan niet weg dat het moeilijk verteerbaar is wanneer om genoemde doeleinden te bereiken de ruimte voor de werknemers vrij straf wordt Ingeperkt, terwijl andere sectoren ongemoeid worden gelaten. De oude controverse tussen loon uit arbeid en winst uit kapitaal krijgt dan nieuwe scherpe kanten. Daarom zal het nodig zijn het mini mumpercentage voor loonsverhogingen in 1969 zo te bepalen, dat het leven netto niet duurder wordt. Al te krap rekenen is hierbij niet aanbevelenswaardig; de overheid weet dat de financiële conse quenties van haar beleid voor de ge wone burger ditmaal eerder de kans op tegenvallers dan op meevallers be- lyiAAR dan blijft over het „plus nog wat". En hierin schuilt vermoedelijk de grootste kans op narigheid. En tege lijkertijd ligt hier een belangrijke toets steen voor de vrijere loonvorming. Het „plus nog iets" moet betrekking hebben op de reële ruimte in een be drijfssector of onderneming. Gaat men hiervan een algemeen gemiddelde maken dan mislukt de vrije loonvorming en worden tevens, in economisch zwakke bedrijfssectoren, grote risico's genomen. De kans op zo'n gang van zaken is levensgroot, wanneer het „plus nog iets" zou worden gerealiseerd in baar loon. Dan zwijgen we nog maar over het feit dat op die manier ook de kans op over- besteding en nieuwe conjuncturele moei lijkheden in de hand gewerkt wordt. Wij zijn de mening toegedaan dat in 1969 de loonvorming inzoverre het een „plus nog iets" betreft in het teken zal moeten komen te staan van bedrijfstaksgewijze of ondernemings gewijze te maken afspraken over niet- consumptieve vergroting van het werk nemersaandeel in de welvaart: ook tot nog toe omstreden mogelijkheden als spaarloon en investeringsloon. Van werkgeverszijde is tot nog toe te veel aandacht besteed aan praktische moeilijkheden, soms om daarmee een principiële aversie te verhullen. Men dient er evenwel van overtuigd te zijn dat de opmars naar een vorm van eigen dom in de onderneming voor werk nemers op den duur even onweerstaan baar zal zijn als het destijds door som mige ondernemers ook gewraakte stre ven naar sociale zekerheid. Bovendien is een positieve instelling tegenover bezitsvormende afspraken nu de enige betrouwbare mogelijkheid om de vrije loonvorming in goede banen te houden. Andermaal bewezen In nieuwe cijfers van het Centraal Bu- •reau voor de Statistiek zou men het bewijs kunnen vinden, dat de doorstro ming in Nederlands huisvestingbeleid probleem nr. 1 Is. Volgens de cijfers van het tweede Woningbehoeftenonderzoek cijfers die biet helemaal betrouwbaar zijn maar wel richting bepalend waren er op 31 ok tober van vorig jaar in Nederland in totaal 790.000 woningzoekenden. Sedert eind 1964 een daling van nog geen tien procent, wat enigszins teleurstellend is. Maar van de 790.000 woningzoekenden, vallen er niet minder dan 655.000 in de eategorle van gezinnen en alleenstaan den, die weliswaar over een woning be schikken, maar die een andere, betere of meer aan hun behoeften aangepaste woning uitkijken. Natuurlijk mag men zich niet vast klampen aan de theorie, dat al deze 655.000 gevallen geholpen zouden kunnen worden, wanneer het doorstromingsbe- leid maar éénmaal op gang gebracht werd. Een aantal van de door hen be woonde hulzen zou namelijk beslist als ongeschikt overblijven. Voor een belang rijk deel blijft het antwoord op de vraag van deze 655.000 gevallen dus wel dege lijk liggen in het bouwen van geschikte nieuwe woningen. Maar de knellende druk van het doorstromingsprobleem is in elk geval bewezen. Jammer genoeg is nog veel te weinig bekend over de concrete inhoud van het doorstromingsprobleem; naar welk soort woningen nu tevergeefs ge zocht wordt en welk soort woningen vla doorstroming vrijgemaakt zou kunnen worden. Bovendien speelt ook de plaats waar onderhavige woningen staan een niet onbelangrijke rol. Wellicht kan minister Schut bij de ko mende Kamerdebatten over ziin beleid zorgen, dat hij nu eens duidelijk uit de doeken doet, hoe zijn bouwbeleid in samenhang met zijn huurbeleid kan be werkstelligen, dat over drie jaar het doorstromingsv^aagstuk toch een stuk dichter bij zijn oplossing is gebracht. Grondwetsherziening LEEST men wat minister Beernink in zijn begrotingstoelichting over het werk van de staatscommissie voor de grondwet en kieswet zegt, dan zouden de verkiezingen van 1971 wel eens dubbel Interessant kunnen worden. Interessant worden ze toch, omdat dan de proef op de som moet worden gege ven voor het voortbestaan van jonge par tijen als D '66, de Partij Radikalen en de Boerengroepen; interessant kunnen ze worden Inzoverre tegen die tijd toch wel moet blijken of er Iets terecht komt van Ideeën als stembusakkoord, par tijenconcentratie en „ontploffing" van partijen. Minister Beernink hoopt bovendien, dat reeds genoemde staatscommissie in staat zal zijn over verschillende onderdelen van haar werkzaamheden zo tijdig ad vies uit te brengen, dat ln 1971 een grondwetsherziening" van grotere om vang" verwezenlijkt zou kunnen worden. Wat betekent dat de Kamerverkiezingen dan tevens dienstig kunnen worden ge maakt aan de grondwetswijziging. Jammer Is dan dat, wanneer de grond wetswijzigingsvoorstellen Inderdaad in grijpend zouden zijn, ze waarschijnlijk bij de verkiezingen toch weer een on dergeschikte rol zullen spelen, tenzij partijen hun campagne juist op dit punt toespitsen. Wij zijn niet erg enthousiast over uitgebreide mogelijkheid om in Neder land een referendum te houden. Maar juist voor een grondwetsherziening zou hiertoe een gerede aanleiding kunnen zijn. Misschien kan de staatscommissie vóór 1971 de mogelijkheden van zo'n vorm om de burgers meer politiek be wust te maken en een directere bij drage in een belangrijk onderdeel van het staatsbestuur te leveren, nog in over weging nemen. Voor 1971 baat dit dan wel niet, maar men kan er later plezier en nut van hebben. Wegens bezit verdovende middelen In VAR A'S tienermagazine „Puntje.... Puntje.... Puntje" wordt vanavond bij zondere aandacht geschonken aan de introduktie van het Applelabcl in Ne derland. In het programma is opgenomen een gefilmd optreden van Mary Hopkin, er is een gesprek met Ron Kass, direc teur van het Appleconcern en er is een reportage van de opname van de laatste Beatlesingle. In Puntje ..Punt jePuntje" verder een optreden van „The Magic Lanterns", „Livin' Blues", „The Buffoons", „The Hearts of Soul" en zangeres Chris Rayburn Er zijn bovendien fragmenten uit Bob Dylans film „Don't look back" en een cliché-interview met een sportman, die niet naar Mexico is gezonden. (19.06—19.56 uur Ned. 1) Met ingang van vandaag komt Mies Bouwman weer iedere veertien dagen met haar programma „Mles-en-scène" in de VARA-t.v.-uitzendingen terug. Afwisselend op Nederland 1 en 2 zul len dan weer mensen, dingen en ge beurtenissen door Mies Bouwman on der de loep worden genomen. (21.35—22.35 Ned. 1). In het NTTS-programma „Open Oog", dat de NTS vanavond van 19.25 tot 20 uur op Nederland 2 zal uitzenden, wordt o.a. aandacht besteed aan drie toneelpremières, namelijk „Lekker blijven liggen maffen" van Gerben Hellinga door „De Nieuwe Komedie", „Wraak" van Tourner door de toneel groep „Globe" en „Vouses Confiden ces" van Marivaux, gespeeld door „De (ADVERTENTIE) Noorder Compagnie". Voorts zijner flitsen van „The third international book-fair" een tentoonstelling van ou de boeken in het gebouw ARTI te Am sterdam, de filmtips en het weekend journaal, waarin voorkomen de ope ning van het ontmoetingscentrum „De Kolk" in Assen, de tentoonstelling „Interieur Anoniem" in Galerie Waal- kens te Finsterwolde en flitsen over de Amsterdamse sneltekenaar Sam Blaa- Radioreportage Ajax-Neurenberg Flitsen GRAZADO HILVERSUM De NRU zal enkele radioflitsen van de wedstrijd Graz-ADO op donderdagavond 3 oktober recht streeks uitzenden via Hilversum 1. Een kort verslag zal te horen zijn in de ac tualiteitenrubriek van de NCRV na het nieuws van 18.30 uur en aan het ein de van de wedstrijd van 19.30 tot 19.45 u. Verslaggever is ir. A. v. Emmenes Het radioverslag van de voetbalwed strijd Ajax-Neurenberg, die op woens dag 2 okt. gespeeld wordt zendt de NRU rechtstreeks uit via Hilversum I van uit van het Olvpisch Stadion te Am sterdam van 20 tot 22.05 uur. Ver slaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Theo Koomen. Ook NCRV-tv gaat de extra-program ma's voor bejaarden brengen die deze groep, alleen om hun getalsgrootte ruimschoots toekomt. Het tijdstip: don derdagavond tussen 7 en 8 uur vinden we minder gelukkig omdat naar onze mening op die tijd rekening moet wor den gehouden met jongere kinderen die niet meer zó jong zijn dat ze na „Barend de Beer" direct naar bed ge- stuurd worden. Meer passend tijdstip: overdag; mogelijk evenals bij de VARA op de zaterdagmiddag. Er waren twee programma's: mee- zingertjes, gepresenteerd door Bert van Dongen en Rien van Nunen, die hun optreden tevens plaatopname wat beter hadden kunnen voorberei den. Blad-in-de-hand vinden we niet zo'n groot bezwaar, een krampachtig aan dat blad vastzitten wél. Het twee de programma, óók bestemd voor ón der de 65, lijkt alle kansen te hebben om tot een goed informatieve uitzen dingenreeks uit te groeien. De NCRV maakt er verder een goede „gemengde avond" van. Documentair bood Hier en Nu o.m. een beeld van de krachtsverhouding tussen NAVO en Warchaupact dat door een gesprek met oud-NAVO-secretaris-generaal P. H. Spaak extra-reliëf kreeg. Er een eigen documentaire over Thailand met fraaie filmbeelden van Ferene Kalman Gall en een niet helemaal doorzichtig commentaar van Nico van Vliet, die overigens in een wat malle apodictische uitspraak over de Neder landse pers liet horen wat hij zich in het diepst van zijn gedachten waant. Nog géén groot tv-spel op deze donder dagavond. Wèl de eerste aflevering van „De glazen stad" waarin werkelijk iets gebeurde, waar de medewerkers op een enkel stoplapje na een goede tekst te zeggen kregen die hun einde lijk de gelegenheid bood te tonen wat ze in deze serie waard zijn. Dat bleek heel wat; in deze aflevering speciaal bij Mary Smitshuyzen en John Leddy die nu karakters konden cr drie afleveringen lang niet uit de verf kwamen. En dan was er weer ,,'t Winkeltje", garant voor aardige liedjes in dige sfeer. Niet meer, maar ook nooit minder. Gisteren zong Ansje van Bran denberg zelf niet, ze kondigde alleen maar aan, doch de sfeer was er. Zowel b(j Doris Henderson, een Amerikaans meisje met pit, als b(J echtgenoot Steye die niet zo goed zingt, maar zo'n goed acteur is dat dit nauwelijks opvalt. Vg. NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16). NTS 18.50 Uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA 19.06 uur: Puntjepuntje puntje, t.v.-progr. NTS 20.00 uur Journaal VARA 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.50 uur: Kermis der ijdelheid, t.v.-serie 21.35 uur NTS 22.35 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open oog, signaleringsprogr. 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: Openluchtcircus 20.45 uur: Volk in opstand 21.20 uur: Extra Brandpunt 21.30 uur: Radboudzondag 1968 •21.35 uur: Bonanza, t.v.-serie NTS 22.25 uur: Tweede journaal Televisie morgen 9.30 uur: Meten en vergelijken ±10.00 uur: Rechtstreekse repor tage geboorteaangifte door prins Claus. 10.30 uur: Kijk eens wat ik zeg TROS 16.00 uur: Nieuws in het koVt 16.02 uur: Rick de Kikker 16.17 uur: Poppentheater Frank Kooman 16.40 uur: Rin Tin Tin, t.v.-serie 17.05 uur: The Munsters, t.v.-serie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I NCRV 21.05—22.00 uur: Omar en Omar, luisterspel 23.15—23.45 uur: Sentimental journey, herinneringen HILVERSUM II VARA 21.00—22.45 uur: Bayreuther Festspiele 1968 23.05—23.55 uur: Prettig weekend, platenprogramma RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 12.30, 18.30, 22.30, HILVERSUM D: 7.00, 8.00, 11.00, 16.00, 18.00, 19.30, 23.55 HILVERSUM III: Geboorteaangifte in NRU- uitzending HILVERSUM (ANP) De NRU zal zaterdag aanstaande een recht streekse reportage verzorgen van de geboorteaangifte door prins Claus in het stadhuis van Utrecht. Dit verslag zal om 10.00 uur worden uitgezonden via Hilversum I. LONDEN (AP Brian Jones, gita rist van de Rolling Stones en een van Engelands grootste pop-Idolen, Is giste ren schuldig bevonden aan het ln bezit hebben van verdovende middelen, die bij In een knot wol had verpakt. Hij kreeg een.boete van 50 pond (120 dol lar). Tienermeisjes, die in grote getale op de publieke tribune aanwezig waren, barstten In snikken uit toen de langha rige musicus veroordeeld werd. omdat er cannabis was gevonden ln zijn apar- tement aan King's Road in Chelsea, een van de centra van Swinging Lon den. „In 's-Herennaam, zorg dat Je niet meer In moeilijkheden raakt", zo waarschuwde de rechter de 26-jarige blonde zanger. „Als het nog eens ge beurt, dan zal Je werkelijk wat bele- Brian Jones werd vorig jaar oktober berecht wegen eenzelfde wetsovertreding. Hij werd toen tot een gevangenisstraf veroordeeld, maar ging ln hoger beroep, waarna het vonnis werd veranderd in een proeftijd van drie Jaar. Deze keer liep hij het risico van een maximum straf van 1000 pond boete of tien jaar gevangenisstraf of beiden. Er gingen diepe zuchten op in de zaal en de jury bekend maakte dat men hem schuldig had bevonden. Brian Jo- moest naar zijn plaats in de be klaagdenbank worden geholpen. Rech- Reginald Seaton vertelde hem toen dat het vonnis een boete was en geen gevangenisstraf. Na de uitspraak renden de fans op gelucht naar de uitgang. Enkele meis jes vielen elkaar om de hals. Zanger Mick Jagger zei: „We zijn erg blij dat Brian niet naar de gevangenis hoeft". De leider van de groep, die waarschijn lijk meer verdient dan iedere andere formatie in Engeland verklaarde over de boete: „Geld speelt geen rol", Jones moest ook nog de kosten van het pro ces, 105 pond (2520 dollar) betalen. Ds politie deelde mee, dat een poli tieman, na door de vuilafvoer te zijn gekropen in het appartement van Jo nes 144 korrels cannabis had gevonden verstopt in een knot wol. Jones verklaarde dat hij onschuldig was. Hij had het appartement kort ge leden van de vorige bewoonster, de trice Joanna Rettet overgenomen en wol zou niet van hem zijn, omdat nie- AMSTERDAM In het Mirandapaviljoen. aan de boorden van de Amstel, waar zij in de „grijze oudheid" bij Ramses Shaffy haar debuut maakte, nam Liesbeth List gistermiddag afscheid van „iedereen", voor de grote sprong over de oceaan naar Rio de Janeiro, waar zij zal optreden in het daar te houden songfestival. Of eigenlijk, Rio is het niet, want het zangfestijn vindt plaats in Maracanarinho, maar omdat daar nog nooit iemand van gehoord heeft en omdat Rio gemakkelijker in de mond ligt dan de op abakadabra gelijkende lettergrepen, is het toch maar Rio geworden. Nieuwe plaat en vele plannen Liesbeth kwam binnen aan de hand van Ramses, maar dat bleek pas ach teraf. Er werd een dame binnengevoerd, in een geheel zwarte uitmonstering: een grote zwarte flaphoed, oorringen als stijgbeugels zo groot, een zwarte nauw sluitende trui met brede ceintuur (10 centimeter zwart glazend plastic), zwar te broek met flodderpij pen, zwarte lak schoenen, vier ringen aan de linkerhand, horloge met geruit bandje aan de linker pols en de paardestaart bijeen gehouden door nog een ring. Naderhand bleek on der deze vermoming inderdaad de ster van de middag te huizen. Gerrit den Braber onthulde dat Liesbeth in Rio een gezang te berde gaat brengen „dat wer kelijk het beste van het beste is". Na het eventueel behalen van een prijs en haar terugkomst in de lage landen staat haar een fors programma te wach ten: t.v. in België, voor de Duitse t.v., voor de vaderlandse omroepen (Jos van mand zijn sokken stopte. Jones voerde aan dat hij wist, dut de politie voor de deur stond en dat hij tijd genoeg had gehad om alles, wat hij niet in zijn bezit hoorde te hebben, kwijt te raken. De politie vertelde dat er geen teke nen waren dat er in het appartement van Jones marihuana was gerookt en dat de sigarettenpeukjes in zijn kamer ook geen sporen van het middel be- „Ik ben door die geschiedenis van verleden jaar erg bang geworden voor het spul" zei Brian Jones, die keurig was gekleed in een grijs pak en een rode das. „Sinds dat moment heb ik af- soluut niets meer met het spul U ma ken gehad". Cornell Woolrich overleden NEW YORK (AP) Cornell Woolrich, die de roman schreef waarop de Franse film „The bridge wore black" is geba seerd, is woensdag in de ouderdom van 64 jaar in het Wickershamziekenbuis overleden. Woolrich, een vooraanstaand schrijver van detectiveverhalen die vaak gebruik maakte van de pseudoniemen William Irish en George Hopely, aanschouwde 't levenslicht in New York, maar bracht zijn kinderjaren grotendeels door in Me xico, Cuba en de Bahamas. Vaticaan zwijgt over affaire Schillebeeckx VATICAANSTAD (Rtr) Het Vati caan bewaart het stilzwijgen omtrent de berichten, dat een proces wegens kette rij zal worden gehouden tegen de Neder landse theoloog prof dr. E. C. F. A. Schillebeeckx. Een woordvoerder van het Vaticaan zei geen inlichtingen over de zaak te kunnen verstrekken, daar dergelijke ge vallen altijd streng geheim worden ge houden. Het uitblijven van een perti nente ontkenning wordt door waarne mers uitgelegd als een teken dat er in elk geval door de Congregatie voor de geloofsleer een onderzoek wordt inge steld naar de theorieën van prof. Schil lebeeckx. Zeker is het dat de Congre gatie een dossier over hem heeft aange legd, zoals wordt gedaan van alle gees telijken die verdacht worden van dwa- ATHENE (AP) In het centrum van Athene is kort voor middernacht een bom ontploft in een gebouw in aanbouw. Men neemt aan dat de bom tot ontplof fing werd gebracht door tegenstanders van hel kolonelsbewind. Er zou niemand gewond zijn en er zou geen grote scha- 1 de zijn aangericht der Valk en Bob Rooyens) eind oktober Parijs voor plaatopnamen. Tenslotte staat er in februari volgend jaar nog een tournee met d' al oude Ramses te volbrengen. Een opgave om u tegen te zeggen. Dat zei Gerrit den Braber dan ook. Bij de presentatie van de nieuwe plaat van Liesbeth was weer (bijna) ie dereen. Ramses, Lennard Nijgh met zo juist verworven eega, Merel Laseur en anderen die op de een of andere manier bij de exploitatie van Liesbeths ta lent waren betrokken. De fotografen kre gen het er druk mee. Phonograms Rolf ten Kate had het er ook druk mee. Fo to's van Liesbeth met de nieuwe plaat, Liesbeth aleeen, Liesbeth met Ramses, Liesbeth met Ramses, en plaat, Liesbeth met Ramses en plaat en glas sherry, enz., enz., enz. In elk geval was het in het miranda-paviljoen aangenamer dan buiten, waar de regen tegen de ruiten sloeg. Studenten achter Schillebeeckx NIJMEGEN (KNP) By de vele sympathiebetuigingen die prof. Schille beeckx O.P. van vele kanten ontvangt In verband met een voorgenomen proees tegen hem in Rome hebben zich thans ook die van de Vereniging van Studen ten aan Nederlandse Katholieke Theo- logica en Philosofica „Vindlcamus" en een 30-tal priesters van het dekenaat NoordwUk aangesloten. Vindlcamus zegt in een telegram aan prof. Schillebeeckx met klem te protes teren „tegen een handelwijze die alle perken van fatsoen en menselijkheid te buiten gaat". Vindicamus verklaart zich solidair met prof. Schillebeeckx en wenst zich „absoluut niet te scharen achter mensen die uw geschriften, die van zeer grote waarde zijn voor de Kerk, brand merken als ketterijen". Vindicamus vraagt in een telegram aan de bisschoppen dat zij zich in geval van een proces solidair verklaren met prof. Schillebeeckx. Aan de nuntius in Den Haag heeft Vindicamus een protest- telegram gestuurd. „Wij stellen er prijs op te verklaren dat in een pluriforme kerk de romeinse theologie niet de enig zaligmakende is", zo luidt een passage uit dit telegram. Dertig priesters van het dekenaat Noordwijk, die met de deken van Noord- wijk vergaderden ter voorbereiding het a.s. gesprek van bisschoppen priesters te Noordwijkerhout. hebben het volgende ter kennis van de bisschop pen en de nuntius gebracht: „Wij ge voelen een sterk onbehagen ovei sfeer van geheimzinnigheid die deze affaire omgeeft en vragen om grotere duidelijkheid". De groep distantieert zich nadrukkelijk van de achterhaalde méthode, door middel van rechterlijke processen de zuiverheid van de geloofs leer te willen garanderen. RADIO PROGRAMMA NCRV^ lfi.Ci licht muziekprogramma. 21.05 Omar en Oma hoorspel. TROS: 22.00 Filmkroniek. 22.: Nieuws. 22.40 De club van de maandshov 23.15 Sentimental journey: muzikale herinn< oeger jaren. 23.45 Actuallteltei ronie'k. 20.00 De draak, hoorspel. Festsplel» ler (eerst» - ïallteiten. lekprograi 18.52 Taalwenken. 18.55 Grammofoonm 19.40 Gevarieerd muziekprogramma. Amusementsprogramma. 21.00 ^Cabar ZATERDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.0C Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo Pianorecital (gr): klassieke muziek. 7 3» Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Klas sieke orkestwerken (gr). 8.00 Nieuws. 8.1 Te Deum Laudamus: gewijde muziek (gr) 8.30 Nlr- - -- sieke e reo: Weens Filharmonisch Orkest: amusc- mentsmuz. 10.55 Kunst- en vliegwerk: kunst kroniek. 11.00 Nieuws. 11.02 Neem een Bij bel voor Uw rekening, lezing. 11.15 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr). 11.55 Medede lingen KRO: 12.00 Lichte pianomuziek. 12.14 Overheidsvoorlichting Zaken en Volksgez 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder grenzen, een rubriek over missie en zen ding. Christian Science: 13.00 De basis voor een goed huwelijk, vraaggesprek. NRU: 13.15 Vliegende schijven: verzoekplatenpro- gramma voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Wat het oor niet kent etnische muziek. H1RO: 17.00 HIRO-Ma- gazlne: prestatie en Informatie. 17.01 Fluo ridering en tandbederf, verslag. KRO: 17.30 Everybody happeyl: tienershow. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 1 en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte grammofoon- muziek. VPRO: 7.54 deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. Aansluitend: Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35- 9.40 Waterstanden.) 10.30 Over boeken en schrijvers. 10.45 Draalorgelmuziek (gr.). Salonorkest met zangsolist. 12.10 Een nieuw geluld: Jonge artiesten. 12.26 Mededelingei t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Vi 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: gramma voor twintigers. 14.40 Radio Jaaz gazine. NRU: 15.00 tot beter begrip: cu muzleklulsteren. (15.20-15.40 Meer over r der. lezing.) 16.00 Nieuws. 16.02 Vredeswi gesprek met vertegenwoordigers van kerke lijke vredesbewegingen. VARA: 16.30 C (gr.). 17.25 Radloweekjournaal. HILVERSUM III (240 i 13.03 Licht instrumentaal BRUSSEL Ned (324 m) 12.00 nieuws. 12.03 Gevarieerd muziekprogramma. (12.40 Weerbericht, mededelingen, programmaover- zich en SOS-berlchten voor de schippers 12.55 Buitenlandse persoverzicht. 13.00 Nieuws Te weinig regio bij radio en televisie ZWOLLE (ANP) Gedeputeerde Sta ten van Overijssel hebben de Commis sie Regionale Omroep, die onlangs door de besturen van NTS en NRU is inge steld, laten weten dat naar hun mening nationaal te weinig aan haar trekken komt in radio- en tv- uitzendingen. Zij pleiten voor een grotere inbreng de regio in nationale programma's. „In de regio heerst een gevoel van macht", aldus G. S., „omdat bijvoor beeld wel mogelijk blijkt nieuw uit Pa rijs en Londen op tijd in het NTS-jour- naal mee te nemen, terwijl dat met nieuws uit de regio, die veel dichter bij ligt niet wel mogelijk blijkt". De Commissie Regionale Omroep zal de besturen van de NTS en de NRU ad vies uitbrengen over de meeste gewen ste ontwikkeling van de regionale om roep en televisie.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2