Aandeel openbare Leidse vhmo-scholen percentueel met bijna helft gedaald I Leidse vrijwillige brigade tot redden van drenkelingen viert gouden feest Taptoe van 40-jarig K en in doorbraak St. Jorissteeg G Triduum Bond RK Bejaarden en Gepensioneerden een groot succes was BIOSCOPEN DE LEIDSE COURANT Eerste tien jaar onderdeel van „DE ZIJL Zaterdagavond van 9 tot 11 uur Afwisseling van klank en kleur door deelname grote korp sen Het 40-jarige „Kunst en Genoegen" geeft a.s. zaterdagavond op het (doorbraak) terrein St.-Jorlssteeg-Levendaal, in samenwerking met korpsen uit Oosterhout, Minuiden en Hilversum, een grootse taptoe. Over wat er dan allemaal aan spec taculairs gaat gebeuren, lichtte het dagelijks bestuur van K. en G. ons uitvoerig in. Niet alles wat de drie lieren ons vertelden, geef ik aal de lecers door. Het verrassingselement speelt namelijk een belangrijke rol. De taptoe begint om 9 uur en kan, als alles vlot verloopt, om 11 uur afgelopen zijn. Het Is de oude speelweide b(j de molen achter de Vredeskerk. K en G financiert alles zelf. Men hoopt er ln 1070 mee klaar te zijn. Het wordt een groot jeugdcentrum dat ook aan andere verenigingen wordt verhuurd (er Beste plaats die gevonden werd De organisatoren hebben vooraf ver schillende mogelijkheden overwogen. Wat de plaats betreft: het Pieterskerkhof- plein, de Kaasmarkt achtten zij te be krompen, het sportterrein aan de Bos- hulzerkade (ten nadele van de klank) te winderig. Ten slotte bleek het, door de doorbraak ontstane plein aan de St.-Jo- Hn* teeg-Leven daal het meest geschikt. Hier is een lengte van minstens 85- Tn ter beschikking. Dank zij de medewer king van politie en gemeente, die K en G in alles ter wille zijn en evenzeer voor het welslagen Ijveren als K en G zelf, kan de afmeting tot 100 meter wor den verlengd. Men heeft verder gestreefd naar een opvallende, bloelende afwisseling van klank en kleur. De drie medewerkende korpsen werken duidelijk anders dan K en G. 1. de IJmuider Harmonie staat, met alle verschillen, nog het dichtst by de werkwijze van het jubilerende korps. 2. de drumband Excelsior (Oosterhout) volgt echter een totaal andere koers. In tegenstelling met K en G wordt hier de muziek by de show aangepast. Het kijkspel overweegt; de muziek illustreert. Excelsior werkt ook volgens zekere ln de laatste tijd hier en daar gangbare metoden. Het is een fanfarekorps, dat optreedt als een drumband of een drum band die doet als een fanfare-gezelschap, al naar het uitkomt. 3. Eén van de 5 6 doedelzakgezel schappen in Nederland, dat uit Hilver sum doet ook aan K en G's show mee. Het werkt zuiver op de Schotse ma nier, men maakt bijv. ook voorslagen van 1/16 noot, iets wat op „luiere" in strumenten niet of nauwelijks haalbaar zijn nu al aanvragen binnen gekomen maar in handen blijft van K en G. Er komen een zaal en allerlei bij ruimten in. De jongens kunnen er werken en ge zellig bijeen zijn. Bestuur Het tegenwoordige dagelijks bestuur van K en G is als volgt samengesteld: J. H. IJzerman, voorzitter; A. Alden- komp, secretariaat; W. Boudry. pen ningmeester. A. van Bremen, materiaal commissaris. Tamboer-maitre van de se niores is P. van Oosterhout. De junio res hebben het volgende dagelijks be stuur: J. van de Tuijn, voorzitter; A. Truijers, secretaris; W. Boudry, pen ningmeester. Bandleider is Henk Rijns burger. Tamboer-maitre. De 9-jarige Somon Dubbelaar hij kan het echt en JOH. VAN WOLFSWINKEL. ELKE ZWEMMER MOET KUNNEN REDDEN De Leidse vrijwillge brigade tot het redden rail drenkelingen, de officiële naam voor de Leidse Reddingsbrigade tL.R.B.) viert dit jaar haar S0-jarig bestaan. Op 5 juli 1918 werd op vereni ging opgericht, maar omdat dit midden in de vakanties viel, geeft men nu za terdag 128 september) tot 8 uur 's middags in Old Dutch de receptie, ln het Anthoniusclubhuls volgt dan 15 november nog een feestavond voor alle leden met het gezelschap Semper Van 1918 af bestond de LRB als on derdeel van de Leidse Zwemclub die al uit 1886 dateert en pas in 1928 ging de LRB een eigen bestaan leiden. De vereniging heeft tot doel, zo als ook netjes in de statuten staat ver meld, om het zwemmend redden te be oefenen en daarnaast de medemens te beschermen tegen verdrinkingsgevaar. Zolang dan ook nog niet iedereen kan zwemmen, moet elke zwemmer kunnen redden. Voorlopig kan de LRB dus nog vooruit. Taken van de reddingsbrigade zijn onder meer het geven van elementair zwemonderricht en het onderricht in het reddend zwemmen. Men heeft twee zwemgelegenheden, waar dit on derricht plaats heeft. Dat zijn de Over dekte, waar men het hele jaar door terecht kan en het zwembad De Does ln Leiderdorp, waar gedurende de zo mermaanden de brigade actief is. Reddingshaken aan de bruggen Tot 1965 heeft de brigade ook ge zorgd voor hulpmiddelen, die bij het redden konden worden gebruikt. Deze middelen zijn onder meer kastjes met gordels en reddingshaken aan de brug gen. die Leiden in overvloed telt. Mo menteel doet de gemeente dit nu. maar de brigade heeft er hard voor moeten vechten om deze taak kwijt te raken. Een rapport van de politie was in feite het gevolg. Bij controle was gebleken, dat het materiaal niet helemaal voldeed aan de eisen van deze tijd. Het was ook geen verantwoorde vrijetijdsbeste ding, omdat de kosten veel te hoog werden. Bovendien had men geen be hoorlijke werkplaats, terwyi men vaak 's winters bij krakende vorst zonder brandende kachel het materiaal moest repareren. Gemiddeld was men drie reddingshaken per week kwijt, terwijl ook veel materiaal domweg werd ver nield. Vooral de heer L. Plug, algemeen adviseur, heeft zich op het gebied van verdien- Auto-drukcabine In 1967 heeft de brigade een auto- duikcablne aangekocht (bijna ƒ1000,-), waarmee men ook demonstraties wil geven voor buitenstaanders en autorij scholen. Door een keer met deze cabine het water in te gaan. weet de automo bilist wat hem te wachten staat, als hij een keer bij het parkeren op hot gaspedaal drukt in plaats van op de Verlichting Hot terrein wordt verlicht door niet minder dun 96 schijnwerpers In 8 bat terijen, die onafhankelijk van elkaar bediend kunnen worden. Ze overstralen een schouwspel waarop alles wat er te genwoordig op dit gebied te koop Is, te zleen zal zijn. Volledigheidshalve vertel ik nog, dat ook de gymnastiekvereniging DOS meedoet. Maar over het hoe en wanneer en wat er tenslotte ook nog gebeurt mag ik niets schrijven. Jaarlijks Derde rapport Onderwijsstatistieken Ruim 4250 leerlingen volgen in Lelden middelbaar onderwijs. Dit is een van de cijfers, die te halen is uit het derde rapport In de serie Onderwijsstatistie ken, die het gemeentelijk Bureau Sta tistiek een dezer dagen het Ucht heeft doen zien. Eerder werden het glo en het ulo onder de loep genomen. Een 25 pa gina's tellend rapport niet louter en al leen cijfers geeft een doorzicht in hetwjjs liet geval is 1/3 deel van het Lelds vhmo. Het meest opvallend facet aantal leerlingen voor zijn rekening, uit het rapport is wel, dat sinds het maar gezien het feit, dat het aantal schooljaar '46/'47 het aandeel van de buitenleerlingen voor het merendeel van openbare vhmo-scholen percentueel met bijzondere lagere scholen komt, moet bijna de helft Is gedaald, terwijl het men na een bestudering van het rap- prot. christ. aandeel meer dan verdub-1 port wel tot de conclusie komen, dat het middelbaar vhmo in vergelijking met het prot. chr. en r.k. vhmo nog altjjw wat voorligt. SPONTAAN FEEST BIJ GEBOORTE PRINSJE r? Gisteravond trok een verlichte stoet door Voorschoten. Ongeveer 8000 jonge Voorschotenaartjes met hun ouders lie pen achter de muziek van de Benvenuto harmonie en de drumband aan. Het weer werkte mee en de meeste lampionnen kwamen brandende weer terug op het eindpunt waar ook de start geweest was. Op de muziektent stond burgemees ter L. de Kool. die na een toespraak op trad als „voorzanger" en „dirigent". Uit volle borst zongen allen liedjes van „Slaap kindje slaap" tot het Wil helmus. Om acht uur opende het Cultureel Cen trum de deuren voor het oranjebeat- festljn. Op muziek van „Sharts" bewo- feit. gen zich ongeveer tweehonderd jongeren. Vanavond houdt de Koningin Wilhel- minavereniging een familie-avond spe- I oiaal voor de ouderen. Er bestaat ge- als legenheid tot het maken van een dansje, een bingo-spelletje en andere gezellige ond is gratis en be- Bezochten in de na-oorlogse jaren een kleine 2000 leerlingen de 5 middelbare scholen, tegenwoordig is het meer dan het dubbele, terwijl er ook twee scho len sindsdien zijn bij gekomen. Het rap port leert ook, dat de aantallen jongens en meisjes, die het openbaar vhmo vol gen ongeveer gelijk liggen, maar dat bij het prot. christ. 300 jongens meer inge schreven zijn dan meisjes, terwijl bij het r.k. vhmo de getallen ongeveer 100 ver schillen. Het aantal zittenblijvers cq. gezakten aan de Leidse vhmo-scholen verschilt van school tot school niet veel, Is zelfs van jaar tot jaar anders. Wel blijven er over het algemeen meer jon gens zitten dan meisjes. Van bullen Het aantal leerlingen per klas schom melt om de 24. Leiden voorziet met zijn 7 middelbare scholen in de behoefte voor :- j de gehele omgeving. Dat blijkt uit het .- feit, dat by het openbaar vhmo meer BROMFIETS WOESTELING KREEG 1 WEEK GEVANGENIS Terwijl bezoekers van de r.k. kerk aan de Van Limburg Stiru matraat bezig waren het gebouw te veriaten, reed een 21-Jarige bloenibollenkweker uit Noord- w jjk met een snelheid van naar schat ting 40-50 km. op de kerkgangers in. Hierbij reed hij moeder en dochter A. Capel omver met als gevolg, dat de dochter die o.a. een zware hersenschud ding bekwam, drie weken in een zie kenhuis verpleegd is geweest. De woes te bromfietser had zich nu voor de Haagse politierechter te verantwoorden, doch kon ln feite niets ter verdediging aanvoeren. Kerkbezoekers hadden hun ergernis over het gebeurde uitgesproken. De officier van justitie vond het een schandelijke roekeloosheid van ver dachte, die maar een flink poosje van de weg verwijderd dient te worden. De eis luidde vier weken gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk, benevens ontzegging van de bevoegdheid een bromfiets of auto te besturen gedurende een jaar. „Moet ik dan in de gevan genis zitten", informeerde verdachte kennelijk ontstelt. „Dat zit er in", re pliceerde de rechter. „Door uw schuld heeft iemand drie weken in het zieken huis moeten liggen, het is billijk dat u tenminste een week in de gevangenis gaat zitten. Dat is een vergeldende rechtvaardigheid. U had net zo goed iemand dood kunnen rijden en hebt nog geluk gehad dat het zo Is afgelopen". „Dan moet ik iedere dag naar mijn werk gaan fietsen", klaagde verdachte. „Dat kan ook weieens goed zijn" vond de rechter, die verdachte veroordeelde overeenkomstig de eis van de officier. OPEN-HOUSE BIJ P.v.d.A. De Partij van de Arbeid afdeling Voor schoten houdt vrijdagavond in het Cul tureel Centrum pen open-house. Als gast Is aanwezig de landelijk secretaris van de P.v.d.A., de heer Wieldraaier, dié tevens lid van de Tweede Kamer is. Deze bijeenkomst is voor leder vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur. Het jaarlijkse triduüm van de Bond passing RK. Bejaarden en Gepensioneerden is j wing een groot sukses geworden. Ongeveer 11,5 deelnemers hebben dit jaarlijks in de maand september ge houden gebeuren meegemaakt en van alle zijden was er niets dan lof voor de prestaties van het bestuur. Dinsdag jl. werd de H. Eucharistie gevierd ln de Hartebrugkerk. Het on derwerp van de preek, die door pastoor K en G's bestuur streeft er naa tenminste alles naar verwachting loopt in de toekomst een dergelijke ge-1 aktiviteiten. Deze beurtenis jaarlijks te herhalen. Daar- om a°ht uur voor zou de nieuwe veemarkthal wel Ook vanavond zal evenals gisteravond heel geschikt zijn. het Gemeentehuis weer in het kunstlicht Autobezitters worden verzocht na 6 Rexet worden, uur niet meer op het taptoe-terrein te Aanstaande maandag 8(1 september zal het bestuur van K en G in het ontmoe tingscentrum van de Vredenkerk (Burg- gravenlaanrecipiëren. Daar is eenieder K en G hoopt ook weer aan de taptoe van woensdagavond 2 oktober deel te nemen. Deze keer met 250 man. Het plan is de geschiedenis van 1928-1968 in de optocht uit te beelden. Ter gelegenheid van het jubileum zal op zondag 13 oktober een jeugddienst in de Pieterskerk worden gehouden. Die staat onder leiding van da. A. J. Krct. Heel K en G werkt aan die dienst mee Het korps werkt zoals het is, zal dus geen psalmen en gezangen begeleiden. De opzet van het geheel betekent lets j nieuws. Clubhuis K en G heeft grond van de gemeente Leiden ter beschikking gekregen om daarop een rtgen clubhuls te bouwen. dan de helft van liet aantal leerlingen J. M. J. Wortelboer werd uitgesproken, van bulten de stad komt. Bij het piot. was „Den aanpassing van de ouderen christ. vhmo en r.k. vhmo liggen die j aan de nieuwe tijd". n de ouderen aan de vernieu- de kerk". Gesteld werd, dat de oudere generatie een hoop dingen ziet veranderen, zoals processies, ro- zekrans, bedevaart. Aan de andere kant is er de meer zinvolle beleving van de H. Eucharistie, doordat die nu in het Nederlands (c.q. de volkstaal) wordt gehouden. „Eerst werd de viering al leen door e dpriester en de enkeling die Latijn gestudeerd had begrepen. Nu is deze meer een beleving voor het hele rem. Als de auto te water raakt, is de in gunstige gevallen reding mogelijk. Vaak is het zo, dat de wagen aan de bovenkant wordt ingedrukt. Dit hangt uiteraard ook van de plaatdikte af. Wanneer men echter een dergelijke oefening heeft meegemaakt, staat men er heel anders tegenover. Het beste is rustig blijven zitten en wachten tot de auto is volgelopen. Dan kan men, als men geluk heeft dat portier openen en de auto ongeschonden verlaten. „Kunst'grepen Voor het redden van drenkelingen heeft de Leidse Zwembrlgade allerlei grepen. Van deze grepen is de bevrljdingsgreep wel de bekenste. Hierbij wordt het slachtoffer zo om het middel gepakt, dat deze weerloos naar de wal kan worden gevoerd. Vooral als er een se kerel In heb water ligt, die echt in verdrinkingsnood verkeert, kan zo') greep van pas komen. Weet men niets van deze techniek af, dan kan het ge- beureh dat de redder mee de diepte wordt lngesleurd, omdat het slachtof fer zich in paniek vastklemt. Andere grepen, die worden toegepast zijn dé polsgreep, de nelson (voor hele lastige klanten), de bovenarmgreep en de schoudergreep. Al met al komt er voor het redden van drenkelingen toch nog een soort judo in het water kijken. Naast deze dingen (voornamelijk theo rie) krijgt de aankomende reddend zwemmer ook ondericht in draaikolken stromingen en muien, zodat deze weet met welk (reddlngs-)bijltje hij moet hakken, als hij bijvoorbeeld een grote rivier of de zee in moet. DONDERDAG 26 SEPTEMBER De films in de week van 26 september tot 3 oktober zijn als volgt: Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (is jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur Dr. Srange- love (18 jaar). Lido: Wie niet waagt, die niet wint (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Camelot (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Met jouw tanden in mijn nek (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 eD 9.15 uur. Trianon: Bandolero (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30. 7.00 eD 9.15 uur. Rex: Mini-poker (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: *2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Lollipop een meisje van 17. PINT Oefenen met de pop Ook moet men enige EHBO-lessen onder de knie hebben, zodat een slag aderlijke bloeding, een bot of andere breuk verholpen kan worden. Belang rijk is ook het kunstmatig ademhalen. Hierbij wordt droog op de pop Jet ge oefend (de bovenhelft van een vrouwen lichaam). Weliawaar had men liever iemand in levende lijve gehad, maar dit gaf nogal enige moeilijkheden. In de toekomst wil de Zwembrigade het elementaire zwemonderricht be langrijk gaan uitbreiden. Momenteel geeft men twee uur in de week zwemles maar het bestuur vindt dit voor een stad als Lelden veel te weinig. Natuur lijk wordt ook in schoolverband zwem les gegeven, maar de praktijk heeft uit gewezen, dat niet voldoende is. Een nadeel is ook, dat men in schoolverband lang niet die aandacht aan een kind kan geven, die toch wel vereist is. In haar 50-jarig bestaan heeft de brigade heel wat mensen zwemmen geleerd en niet alleen jongeren. Daar naast werd gezorgd voor bootgeleiding en waterwacht fop drie oktober), ter wijl men ook bij de strandwacht in Katwijk dienst deed. Een ding is in ieder geval wel duidelijk: zolang nog niet iedereen de zwemkunst meester is, heeft de Reddingsbrigade haar bestaan dubbel en dwars bewezen. erden Ook de dagelijkse communie werd in percentages nog belangrijk hoger. Bijna I de problemen die „de oude dag" met <je preek aan de orde gesteld. „Naast i drie-kwart van het aantal leerlingen I zich meebrengt behandeld, met de na- ons clagelijks brood moeten we ook ons van de twee Leidse christelijke lycea I druk op het leven op zich en op de dagelijks geestelijk voedsel hebben", komen van bulten en ook bjj het St.- üchaamelijke veroudei mg. waarbij Gods Agnes lyceum en St.-Bonaventura ly- j steun nimmer uit het oog mag worden Uiteindelijk kwam pastoor Wortelboer ligt het percentage ver boven de zestig. Weliswaar neemt het openbaar vhmo zoals ook by het lageronder- De ;ede dag; werd tot de konklusie, dat het geloof het zelfde gebleven is, maar dat de entou rage ander geworden is en meer aan de tijd aangepast Vandaag werd een gezongen mis ge houden, uitgevoerd door het dameskoor van de Hartebrugkerk. De preek be handelde liet thema (uit het boek Je- saja) „God is altijd bij ons, ondanks onze leeftijd". Het koor stond onder leiding van mevrouw G. Ammerlaan; muzikale medewerking werd verleend door organist Godijn. Het triduüm werd besloten met een gezamenlijke maaltijd in het Antonius Clubhuis, die aanving om 10.00 uur van morgen. De maaltijd werd geopend door de voor zitter van de Bond RK. Bejaarden en Gepensioneerden, de heer F. A. van Hees. De heer van Hees heette iedereen van harte welkom aan de dis en hoop- tp, dat de maaltijd best zou smaken. Waaraan hjj overigens niet twijfelde. Pastoor Wortelboer sprak hierna een kort gebed uit. Na de maaltijd sprak de her van Hees een kort dankwoord uit voor de grote belangstelling en het goede verloop van het triduüm. WIM LUITEN VIJFDE DAN Stadgenoot-judoleraar Wim Luiten (46) is gisteren gepromoveerd tot een van de hoogste Dangraden van Nederland. Op voordracht van de Japanse judomecster Ichiro Abé, 7c Dan en Kodokan-vertegenwoor diger in Europa, verleende het Hoofdbestuur van de NJJB hem w oensdagavond de ae dan. De heer Luiten heeft een 13-tal jaren les gehad van Abé. In 1989 begon hy met de beoefening van jlu jitsu. Direct na de bevrijding in 1945 begon h(j judo te leren. Hij heeft in de loop van de jaren vele an deren enthousiast gemaakt door de sportscholen die hij oprichtte in Leiden, Oegstgeest en Wassenaar en door zijn trainerschap van do Delft8e judoclub Uke-Mi. Hij is tevens meer dan 12 jaar verbonden als judo-leraar aan de Rijks Uni versiteit te Leif>n. Maai ook in het bestuurlijke vlak heeft Luiten zijn sporen meer dan verdiend. Hij is secretaris van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond (ongeveer 25.000 leden), lid van de Nationale Technische Commissie en van de Nationale Hoofdgradencommissie. Verder is hjj bestuurslid van de Nederlandse Judo Raad en Voor zitter van zowel de Nationale Pers- en Propagandacommissle als van de Orgaancommissie. Me de door al deze activiteiten is de heer Luiten lid van verdienste van de NJJB. Als internationaal scheidsrechter heeft hij bovendien vele malen bij wereld en Euro pese judokampioenschappen op de mat gestaan. Zijn andere activitei ten bestaan uit het geven van judocursussen ln Zweden en Dene marken (zijn vrouw is Deense). Hij is erelid van de Zweedse judover eniging Enighed uit Malmö. De uitreiking van de 5e dan vond plaats door wereldkampioen Anton Geesink, 7e dan. Zonder woorden. KORRELTJE Wijsheid is vaak dichter by wanneet wy bukken dan wanneer wjj omhoog streven. MARKTEN LEIDEN, 25 sept. GROENTEN - 'Ap pelen 23-51; Druiven 144-196; Peren 9- 27; Aardappelen 10-15; Andijvie 9-15; Pronkbonen 98-100: Snijbonen 149-193: Stambonen 108: Kroten 5-14; Chinese kool 16-18; Rode kool 8-21; Groene kool 23-30; Witte kool 7; Postelein 63- 75; Prei 18-29; Rabarber 12-14; Spina zie 29-88; Spruiten A 86-102; Spruiten B 89-99; Komkommers 15-41; Toma ten A 460-480; Tomaten B 480-490; To maten C 470-480; Tomaten CC 250; Uien middelfijn 7-23; Witlof 175-231; Meloenen 61-li.»; Bloemkool A 67-88 Bloemkool B 27-43; Bloemkool C 22. Knolselderij 21-24; Sla 5-29; Bleeksel derij 21-25; Bospeen 36-37; Peterselie 20-25; Selderij 12-18; HERTOGENBOSCH 25 sept. Vee Aanvoer 7326, runderen 2466, graskal veren 345, vette kalveren 524, nuchtere kalveren 1786, schapen 440, lammeren 440, fokzeugen 6, slachtvarkens 1140, biggen 619, slachtrunderen 828. Prijzen melkkoeien 985-1635, graskalveren 400 600, kalfvaarzen roodbont 1200-1625. zwartbont 1100-1475, gustevaarzen 920- 1200; pfnken '625*850, nuchtere kalverep 220-355, weideschapen 85-120, weidelam- meren 75-105, drachtige zeugen 315- 475, biggen 62-72, per kilo: sl.-runderen extra 4.85-5.20, le kw. 4,15-4,75, 2e kw. 3,75-4,05, 3e kw. 3.50-3,70, vette stie ren 4,20-4,80. wor8tkoeien 3,40-3.60, vette kalveren le kw. 4,15-4,35, 2e kw 3.95-4,15, 3e kw. 3,70-3,90, nuchtere kalveren p. st. 60-90 per kg. 1,40-175, '.-zeugen le 1,90-1,95, 2e 1,83-1,90, sl.- varkens 2,15-2,30, vette schapen 110-140 p. st. lammeren 110-145 p. st. Handel: melkkoeien, vrijwel gelijk, als vorige week, moeizaam, flauw prijshoudend, guste koeien redelijk, kalm, nauwelijks prijshoudend, jongvee ruimer, stroef, niet direct minder, vette kalveren gewoon, williger en duurder, nuchtere kalvereD gewoon, iets gedrukt, iets gedrukt, scha pen even minder, rustig, weinig veran dering, fokzeugen kort, stug, wel ge handhaafd, lopers en biggen normaal, lui prijshoudend, slachtvee vrij goed. minder vlot, moeizaam prijshoudend, sl zeugen zeer groot, iets gedrukt en niet gehandhaafd. WOERDEN, 25 sept. Kaas Aan- ler 54 partijen. Prijzen: le kw. 4.01- 08, 2e kw. 3.94-4.00, extra kw. tot 4.40. Handel matig. GOUDA 26 sept. Kaas Aanvoer 83 partyen kaas. Prijzen: le kwal. 4,01-4,11, 2e kwal. 3,90-4,00 en extra kwaliteit 4,12-4,44 per kg. De handel was vlug. B. de Kier terug in Leidse raad Op verzoek van de prot. christelijke fractie in de Leidse gemeenteraad zal de heer B. de Kier begin januari van hel wigend jaar terugkeren als raadslid. Een Jaar geleden trad de heer De Kier wegens drukke wn kzaamheden af en werd hij opgevolgd door drs. P. Provo Kluit, die de volgende week woensdag de Leidse universiteit hoopt te pro moveren. De heer Provó Kluit heeft eeu functie aangenomen bij de AKU te Em- nien, zodat hij Leiden gaat verlaten. Leidse Radicalen nodigen andere partijen uit voor een gesprek liet Lelds actiecentrum van de Poli licke Partij Radikalen beeft deze weck uitnodigingen verzonden naar: A.R.P., I)' P.v.d.A. en P.S.P. om op plaatse lijk niveau tot een gesprek te komen. Met deze 'uitnodigingen volgt het ac tiecentrum de besluiten die de kern groep van de P.P.R. in augustus heeft genomen. Maandagavond a.s zal het actiecen trum tijdens de openbare vergadering in rest. Van der Heyden de delegatie sa menstellen, die eventueel met de betrok ken partijen zal spreken. Hierna zal drs. K. L. M. van Eerd, lid van het landelijk bestuur van de PPR en assistent van de fractie, een inleiding houden over de troonrede en de mlllioenennota. Na de discussie zal er tot slot nog aandacht worden besteed aan het congres, dat gehouden zal worden op zaterdag 5 ok tober in Arnhem.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4