Veel stijlvols op gevarieerde Gelukwensen voor show van modehuis „de Faam" BIOSCOPEN Gemeentebestuur wil aantal woonschepen in de stad beperken Kapelaan C. Heijnen rector in St. Franciscus Gasthuis GROFVUIL* QPHAALDIFN5T. DE LEIDSE COURANT geboorte prins WOENSDAG 25 SEPTEMBER Voor de modeshow van modehuis ,,de Faam"' n.v., Hoogstraat te Leiden, hadden dinsdagavond in de Stadsge hoorzaal niet alleen de dames (wel merendeels natuurlijk), maar ook de heren der schepping veel belangstel- ling. En terecht. De mannelijk sector van de rijke collectie werd gepresen- teerd door twee heren. Veel buitenis sigs was er niet, wel stijlvol: zuiver wol (o.a. Stijlgroep Groningen), tre- vira met wol en o.a. bij de colberts- de modieuze 4-knoopssluiting. Langs nvg ran geleidelijkheid Leiden is een stad van woonseh< Woonschipbewoners liggen hier gi Vooral bepaalde singels zijn gewilde lig plaatsen. Toch Is het gemeentebestuur van oordeel, dat er te veel woonschepen binnen de veste zijn. B. en w. wo b(j herhaling geconfronteerd niet probleem, dat het aantal woonschepen binnen Lelden heeft geschapen. Het ge meentebestuur streeft er dan ook naar, het aantal geleldeiyk te beperken en de schepen zoveel mogelijk te lokaliseren In bepaalde gebieden. De vermindering zal vooral geleide lijk gaan, zo bleek ons by nadere infor- HUTSPOT WANDELTOCHTEN OP 5 OKTOBER Op zaterdag 5 oktober a.s. zullen onder auspiciën van de Wandelkring- Leiden voor de tiende achtereenvol gende maal de traditionele Hutspot- wandeltochten over de afstanden van 5, 10, 15, en 20 km worden gehouden. Zoals bekend hebben de beloningen, die by het volbrengen van één dezer tochten de afstanden zijn naar keu ze worden uitgereikt, betrekking op de traditie rond Leidens Ontzet in 1574. Zo ontvingen de deelnemers aan de negen voorafgaande tochten onder an dere een met de hand vervaardigde hutspotje, een stenen „Lammenschans- je. een in reliëf uitgevoerd tegeltje „uitbeeldende een schip met haring en wittebrood en een miniatuur-stand beeld van burgemeester Van der Werff Bij de komende tochten kunnen de wandelsportliefhebbers een wandbord- je met de afbeelding van een haring en een wittebrood aan hun verzame ling toevoegen. Groepen (van ten min ste 12 personen) ontvangen een dito herinnering in grotere vorm. De start vindt plaats vanuit de Ro- manuszaal aan de Lange Mare (achter de Hartebrugkerk) cn de starttijden zyn: van 13.00 tot 14-00 uur voor de 20 km-afstand en van 13.00 tot 15.00 uur voor de overige afstanden. Het inschrijfgeld bedraagt 1.25 voor deelnemers tot 16 jaar en 1,50 voor alle overigen. Er kan worden ingeschreven op de volgende adressen: Maresingel 47, Oosterstraat 11a, Leiden; Hillinenweg 54, Hillegom, Eikenlaan 53. Alphen d. Ryn en op vermelde tijden aan start. matie. Het is niet zo dat de woonschip bewoners moeten vrezen, op een kwade dag een briefje in hun bus te vinden met de vermelding, dat zy binnen en kele weken moeten zijn verdwenen. Een van de mogelijkheden is, andere lig plaatsen te vinden. Een andere moge voor bepaalde plaatsen als deze zijn lljkheid: geen vergunning meer verlenen voor bepaalde plaatsen als deze zijn verlaten. In openbare gemeentewateren lagen eind vorig jaar 145 woonschepen en 4 kantoorschepen. In provinciaal water 49 woonschepen, in water van de firma Noordman 32, in water van de Ned. Spoorwegen 10 en in particulier water 11. In totaal op 31 december vorig jaar 251 schepen binnen de gemeente Leiden. Er is een toe- ming van het aantal waar te nemen: eind 1962 lagen er in totaal 214 schep, eind 1963 209. eind 1964 217, eind 1965 218, eind 1966 241 en eind 1967 dus 251. De woningnood zal hierin ook wel een rol spelen. De tegenwoordige wettelijke regeling garandeert nog steeds een vrij liggele- genheid. B. en w. hebben de directeur van ge meentewerken opdracht gegeven te on derzoeken of voor de Haarlemmertrek vaart een aanvaardbaar alternatief kan worden gevonden, waardoor ook aan de verlangens van het gemeentebestuur van Oegstgeest in verband met het nieuwe recreatiegebied zou worden tegemoet gekomen. witte wollen trui met ingebreide blau we motieven op een blauwe helanca pantalon gedragen. Ook de robe man- teau en de zo knusse gastvrouwen-rok ontbraken niet op de attracieve show. Drie kleine mannequins lieten op par mantige wijze vlotte kinderkleding zien: leuke manteltjes, jurkjes van tre- vira en zuiver wol, overgooiers van o.a. groen ribfluweel met oranje blouse en ook de pantalon met trui. Een fraaie bruidsstoet besloot de na jaarscollectie 1968 van modehuis „de Het zijn veelal sombere kleuren, die Faam waarvan verschillende model- de komende najaarsmode ons voor- 'en v''°den zijn in de boutique De schrijft, maar die door modehuis „de Carrousel aan de Oude Rijn 1. Voor Faam" lichter en eens geheel anders j de dames was er nog een flesje par- i werden met o.a. toepasselijke film- ^um- aangeboden door parfumerie „De beelden op de achtergrond en bij wijze I Trouw der Burgerij", Hoogstraat 5. van intermezzo onderbroken door de 1 vocaliste Linda Ross met aan het or- gel Frans Konijnenburg. Vier mannequins van maat 36 tot en met maal 48 toonden het geïnteres seerde vrouwelijke publiek hoe de da mes hun garderobe weer kunnen aan vullen met pakjes, o.a. een trevira in fijn bruin-beige, mantels, een tweed in groen-oranje ruit met borstklepjes en japonnen, een van zuiver wol, mos groen met ingezet wit bovenstukje. Op Schotse doedelzakmuziek werd een geruit rokje een kilt met knalrode pullover, kniekousen en pet ten tonele gevoerd. Voor de winter sport bijvoorbeeld was er een witte zevenachtste mantel met felrode Borg- J prachtige Zeer gewaardeerd in gesprek met a ndere kerken Wat reeds enige tyd verwacht werd Is hedenmorgen officieel bevestigd gewor den: kapelaan C. Heynen, die vanaf 1965 kapelaan was van de Petrusparochie, Is roet Ingang van 11 oktober benoemd tot rector van het St.-Franciscus Gasthnls te Rotterdam. In zijn betrekkelijk korte Leidse tyd heeft kapelaan Heynen zich vooral doen kennen als een zeer actief deelnemer aan het oecumenisch gesprek in Leiden. Voor de reformatorische gesprekspart ners was hy een zeer gewaardeerd fi guur. Dat heeft er, zoals men maandag in ons blad heeft kunnen lezen. o.m. toe geleid, dat de pastores van andere ker ken zich via de Dekenale Raad gewend hebben tot de bisschop van Rotterdam, zy zullen het zeer op prijs stellen als ka pelaan Heynen in Leiden wordt opge volgd door een man van geiyke Instel ling. Naast zijn deelneming aan het oecu menisch gesprek namens het Dekenaat Leiden is de vertrekkende kapelaan ln Leiden tevens zeer actief geweest ln het vormingswerk onder de jeugd. Zowel FB14 begint tweede leven' rkgroep Jazz Society FB 14 or- jj'p ganlseert zaterdagavond op het ver trouwde adres, In de kantine op Room burg, weer een jazz-avond. Op het pro gramma staat een optreden van het trio Kees Nlx; na het concert ls er wat Je organisatoren noemen: een ongedwon gen samenzijn. Met deze nieuwe actlvl- •it wil FB 14 een nieuw leven beginnen. Dienstverlening PTT op 3 oktober L::r; ÜÜE1;? JT tracht heeft aan een wurgende ft nar Op 3 oktober zullen de postkantoren £reep Lelden. Leiderdorp en Oegstgeest tot 0-»on.|a,.les zijn de 10 uur zyn geopend voor dc normair j e^n b,Üven gein' dienstuitvoering. De postagentschappen JA3t*-,even ln Leiden mogeiyk zulle die dag gesloten zijn. De lichting l>4' nl,"uxv'' formule w van de bybrlevenbussen zal te 9 uui ,s; ook a*ndacht *«mm en 16 uur geschieden. Aan het hoofd- gardlstlsche muziek kantoor Gerestraat zal de laatste licb- krampachtige ting plaats vinden te 19 uur. De le briefpost-bestelling zal normaal worden uitgevoerd. De bestelling van pakketpost en aangetekende stukken vervalt. De zelfbedieningsruimte van het hoofdkantoor Gerestraat blyft normaal geopend. Voor het voeren van telefoongesprek- Schmeisser ken en het aanbieden van telegrammen comijn Grieteke d Hl ge- urgende financiële ter ziele gegaan. aktief •t zyn. de nieuwe FB 14 op de parochiële scholen als in de we reld van de verkennerij, waarin hij dis trictsaalmoezenier was. Kapelaan Heynen, die eerder werk zaam was in de parochiële zielzorg (5 jaar) te Rotterdam en Alphen aan den Ryn jaar) kan tot spyt van de Pe trusparochie r.yn lï'/i-jarlg priester feest niet meer in Lelden vieren. Dar voering, met daaronder i Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaats examen werktuigbouwkunde de heer A. C. M. van Swieten. Op de eerste etage van het perceel Bilitonstraat 5. bewoond door de heer H. E. A. Dontstond tengevolge van een lekkende butagasfles brand. De gor dijnen vatten vlam en ook de betimme ring, het plafond en de muur liepen brandschade op. De brandweer bluste de brand. Aan de vloer ontstond door het blussen waterschade. DR. H. H. FRESE SPRAK OVER VORMINGSWERK EN WETENSCHAP In het Groot Auditorium van de Benoemingen door Leidse raad De Leidse raad benoemde als lid van de Commissie voor de Gemeenteiyke Ar chiefdienst: prof. mr. J. Th. de Smidt. Tot lid van het bestuur van de Vereeni- ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen werd benoemd: ir. J. G. Gaillard. Door bestuur en leden van de vereni ging „Koninginnedag Leiden" zyn aan H.K.H. Prinses Beatrix en Prins Claus en man H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard de gelukwensen ge stuurd by de geboorte van de jongste Prins. Directiewisseling bij centrum vak opleiding Leiden Vandaag nam Ing. G. H. Kottelaar af scheid als directeur van het „Centrum voor vakopleiding van volwassenen" aan de Rooseveltstraat. Hy Is benoemd tot directeur van een zelfde centrum in Heerlen, wat een promotie inhoudt aan gezien Leiden tot de middelgrote centra behoort en Heerlen tot de grote. De heer Kottelaar Is sinds 1 januari 1950 directeur geweest van het Leidse cen trum. Hij is per 1 september Jl. opge volgd door de heer P. A. van Eek van der Sluys. die van 1956 tot 1963 plaats vervangend directeur van het Leidse centrum was, waarna hij functies op landeiyk gebied bekleedde by de cen tra voor vakopleiding. VOORSCHOTEN >02 premiewoningen in Noord-Hofland Eenrichtingsverkeer te Voorschoten Jn Papelaan e.o. niet voor fietsers jubileum hoopt hy op 26 november te Leidse Universiteit heeft gisteren dr. 1 H. H. Frese met een openbare les over „Vormingswerk en wetenschap' ambt van lector in de theorie en prak tijk van het vormingswerk aanvaard. Het vormingswerk, aldus dr. Frese, maakt in toenemende mate gebruik van wetenschappelijke onderzoekingen en inzichiten. Dr. Frese wees erop, dat niet alleen voor onderwijs en studie van het vor mingswerk deze vragen van belang zijn. Zij zijn evenzeer bepalend voor de plaats, die het werk aan universi teit en hogeschool gaat innemen. De werkwijzen en ervaringen van het vormingswerk kunnen bijdTagen tot de vernieuwing van het wetenschap pelijk onderwijs. Daarnaast ontwikkelt zich, onder eigen leiding, het studen tenvormingswerk, dat moet bijdragen tot de algemene vorming van de stu denten. In beide speeit de wisselwer king met ontwikkelingen in de maat schappij een belangrijke rol. Daarom zouden het universitaire vormingj»- werk en het vormingswerk in de sa menleving daarbuiten met elkaar moeten samenwerken, hetgeen een nieuw pleidooi betekent voor de „uni versity extentsion". de i vieren in het St.-FYaticftjcné' Gasthuis. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 25 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal Foyer Kon. Wil- helminafonds, voorlichtingsfilmavond. 20.00 uur. vyf Mei-hal Boshuizerlaan Ritmi sche oefening, tafeltennisdemonstratie, tamboerynoefening. demonstratie lange mat, tenni8demonstratie en -wedstrijd. Muz. medew. van junioren „Kunst en Genoegen". Aanvang 19.45 uur. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Schouwburg - Plaatsbespreken ca- baretprogramma '68-'69. 19.00 uur. Geb. Staalwyk Herenstraat (hoek 3 OctoberstraatBloemenver. DEV. 20.00 uur. V'ijT Mei-hal, Boshuizerlaan Zaat- voetbal. schermdemonstratie, korfbal wedstrijd Ons Eibernest-Blauw Wit. Mu zikale medew. junioren „Kunst en Ge noegen". Aanvang 19.45 uur. Hartebrugkerk R.K. Bond van Be jaarden en Gepensioneerden. Triduum. 09.00 uur. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal Uitreiking aanne mersdiploma's. 20.00 uur. Duyvenhuys Tentoonstelling Mon- tyn. 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Vergadering On derwijzersver. „St.-Augustinus". 19.30 u. Vyf Mei-hal Boshuizerlaan Zaal- hockeydemonstr., demonstr. gewichthef fen, intern, handbalwedstrijd Nederland West-Duitslar>d; demonstraties judo, jiu jitsu en karate. Muzikale omiysting Leida Jeugdorkest „De Burcht". Aanv. 19.30 uur. ZATERDAG 28 SEPTEMBER „Old Dutch" Receptie Leidse red dingsbrigade. l.v.m. 50-jarig bestaan. 16.00 uur. Vyf Mel-hal Boshuizerlaan - Zaal- handbalwedstrijd heren-dubbel, intern, volleybalwedstiBlokkeer (Rijswijk) Racingclub de France (Parijs). Muzi kale omlijsting Leids jeugdorkest „De Burcht". Aanvang 19.45 uur. Roomhurgkantine Folk Beat 14, jazz-avond met Trio Kees Nix. 21.00 u. OEGSTGEEST PROMOTIE DR. J. LECHNER Aan de universiteit van Amsterdam In Noord-Hofland lag het aanvanke lijk in de bedoeling om op het terrein omgeven door de Trompweg, Thor- beckeweg en de spoorbaan Leiden Den Haag een aantal woningen in de wningsector te bouwen. Als gevolg van het ontbreken van voldoende contin genten moet hiervan worden afgezien. Het college van b. en w. is gelukkig een alternatieve oplossing gevonden te hebben en wel in de vorm van een bouwplan, dat de stichting van 302 premie-huurwoningen met een gemid delde van 4.43 verblijfeenheid omvat. De betreffende premie-aanvrage is in gediend. De uitvoering zal geschieden in zes woonlagen op onderbouw in gietvorm zoals reeds eerder gebouwd te Waddinxveen, Pijnacker en Papen- dreoht. De kale huurprijs der wonin gen zal 199,- per maand bedragen. Het bouwplan wordt verwezenlijkt door de Hollandse Sociëteit van Le vensverzekeringen N.V. Anno 1807, de Levensverzekerings Mij. N.V. R.V.S. en de Olveh van 1879. Met de insti tutionele beleggers werd voor de be nodigde bouwgrond een koopsom van 2.104.000 overeengekomen. Viering geboorte nieuw prinsekind te Voorschoten In Voorschoten is een uitgebreid pro gramma samengesteld door de Kon. Wilhelminavereniging in verband met de aanstaande geboorte van een prin- sekind. De burgery wordt verzocht de vlag uit te steken, bij geboorte na 16.00 de volgende dag. De kerkklokken zullen een kwartier luiden direct na het bekend word van de geboorte mits voor 18.00 uur, anders zal de volgende morgen 9 uur geluid worden, op zondag 13.00 uur. Bq geboorte voor 14.00 is er 's avonds van 18.00 tot 19.00 een beiaardconcert van de gemeenteto- ren. By latere geboorte de dag daarna, behalve op zondag. De belde plaatseiyke muziekgezelschappen zullen een rond gang door het dorp maken, waarbij ieder- zich kan aansluiten vooral de school jeugd. Beide gezelschappen starten bij geboorte voor 14.00 uur 's avonds 19.00 uur. De jeugd wordt verzocht lampionnen mee te dragen. Na afloop komen de beide muziekkorpsen bijeen op de Voorstraat alwaar burgemeester L. de Kool de deelnemers zal toespreken. Voor de oudere jeugd is er 's avonds om 20.00 uur een beat-avond in het Cultu reel Centrum met medewerking van Stiefelcorps „Shart". Ook alweer by ge boorte voor 14.00 uur, anders de vol gende dag behalve op zondag. Voor alle inwoners van 21 tot 90 jaar Is er in het Cultureel Centrum een gratis toeganke lijk Oranjefeest met gelegenheid tot het maken van een dansje, een bingo-spel letje en een loterij. Aanvang 20.30 uur op de avond volgend op het beatleest. De openbare gebouwen in Voorschoten zullen feestelyk verlicht worden en in De Gouden Leeuw" houdt de herenso ciëteit een Oranje-borrel voor de leden. Ter gelegenheid van de behandeling van het vorstel tot het instellen van een richtingsverkeer. begrensd door de Schoolstraat, de Papelaan, de Oranje kade en de Wijngaardenlaan, deden b. en w. van Voorschoten de toezegging nader te onderzoeken in hoeverre aan fietsers ontheffing zou kunnen worden verleend van het eenrichtingsverkeer. B. en W. hebben naar aanleiding van dit onderzoek besloten de raad te adviseren het een richtingsverkeer niet te doen gelden voor fietsers. Het eenrichtings verkeer zal wel gelden voor bromfietsers. ROELOFARENDSVEEN 24 sept. Bloe- Am. Anjers Sim Rose 16-23, Sim Rood 16-27, Sim Wit 15-17, Esperence 17-21. Fanfare 23, Sim Arthur 15-21. Sim Keefer 20-24. Scania 20-22, Lena 15-21, Yellow Dusty 26-27, Rozen: Gar nette en Carol 7-10, Zorina 10-14, So- 17-21, Tawny Gold 13-14, Carla 26-37, Nordia 17-19. Bregina 11-16, Bac cara 27-38. Super Star 27-35, Coral Princess 18-20. Lelies Tigrinum 51-56 Sedert 1 januari 1966 bedraagt de j Gerbera^24-32.^ Cyclamen 85-L50^ ge wedde voor de wethouders in Voorscho- T,"*~ Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 jaari Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nacht vr. en zat. 23.30 uur L'av tura (18 jaar). Lido: De hel van Macao (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu: Luxor: De Soemerai (18 jaar). Dagelyks: 2.80, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 i Studio: De bruid gaat in het zwart (18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Guess who's coming to dinm (14 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondags: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur Rex: De kanonnen van Navarone prol. (14 jaar Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Nachtvoorst. - vrijdag en zaterd. 23. This crazy sexy world (18 jaar). PUNT KORRELTJE Je hoeft niet altqd te winnen: goede wil het best mogelijke te bereiken is dikwyis al voldoende. MARKTEN RAADSAGENDA FILMAVOND V.O.L.A. Gisteravond opende de Vereniging van Oud-leerlingen der ambachtsschool haar nieuwe seizoen met een filmavond. Hiervoor waren films ln bruikleen af gestaan door het Technisch Filmbureau. le. Oktobervaart. Impressie van de Ne derlandse Binnenvaart. 2e. Gezicht op Europa. Bezoek aan verschillende toeristencentra in Europa. 3e. Dit is Zuid-Holland. Historische en pittoreske plaajes en watertjes in Zuid-Holland. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter z.v. J. Ravensberg I. M. Spyker; Ilse d.v. S. P Brecht: Ja- Oosterman Gaarkeuken;Mlrjam Elisabeth d.v. M. Eradus en C. A. Castelein. Adri- anus Simon Johannes z.v. T. J. v. Noort en M. T. Nederland: Judith d.v. A. Vln- ke en A. S. Dykstra; Andreas Karei z.v. F. T. Dykema en H. J. Wouters; Marjan d.v. G. Marchand en A. Gravekamp; Lieve d.v A. J. M. Backx en M. R. Vyncke. Gehuwd: A. Verhaar en M. Brands. Overleden: A. v. Rosse 84 J.. m.: A. Eist geest 69 j„ m.; E. S. C v. d. Zeeuw 53 j„ e.v. L. P. Janson; A. P. Hulbrecht- se 28 d„ d.; H. A. v. d. Star 44 j„ vr.: J. de Bolster 90 J.. w.v. J. Crania; J. J. Heijmans 9d., z.; W. Schrofer 70 J.. m.: L. Vergeer 67 j„ m.; J. G. M. v. d. Spek 55 J„ m C. Brouwer 74 j.. w.v. W. Bek kering; A. de Wit 68 J.. e.v. A. Simons; K. W. M. Westdyk 13 d.. d.: E. Bos 79 Jaar. w.v. C. F. v. Ockenburg: A. Bam- hoorn 80 j„ e.v. J. Varkevisser: J. Har- kes 90 j., m.; K. E. C. Buijn 56 j„ m. is gisteren de heer J. Lechner uit Oegst geest gepromoveerd tot doctor in de let teren. op een proefschrift getiteld „El compromiso en la poesa Espanola del siglo". Promotor was prof. dr. J. M. v. Roudil, gewoon hoogleraar in de Spaan se taal- en letterkunde. De heer Lechner werd in 1927 ln Se- marang geboren. Hy studeerde aan de hoofdstedelijke universiteit, waar hq in De gemeenteraad van Voorschoten 1955 het doctoraal examen Spaanse let- komt vrijdagavond om 8 uur in open teren aflegde. Daarna was hij tot 1962 bare vergadering bijeen. De belangrijk als leraar bij het VHMO werkzaam eniste agendapunten zijn: voorstel tot het sindsdien is hq verbonden aan de Rijks- wijzigen van het besluit tot het instel- universiteit van Leiden. Van 1959 totlen van eenrichtingsverkeer in de wijk, 1961 was hij docent. Van 1961 tot 1968 begrensd door de Schoolstraat, Papelaan, cursusleider van de afdeling Spaai |B de ten 10.250,- per jaar. Op 8 maart 1967 werd door Gedeputeerde Staten een ver hoging toegestaan tot 11.000,-, van de- verhoging werd geen gebruik ge maakt. Thans hebben G.S. de bezoldi ging van de wethouders ingaande 1 jan. 1968 vastgesteld op maximum 11.712,-. Het college van b. en w. geeft de raad in overweging de jaarwedde tot het ma ximum toegestane bedrag te verhogen. De vergoedingen voor het bijwonen van raadsvergaderingen én van commissie vergaderingen werd met ingang van 1 januari 1965 vastgesteld"Op 25,-, vésp. 15,- per iid per bijgewoonde vergade ring. Naar het oordeel van het college van b. en w. verdient het aanbeveling deze bedragen te verhogen tot resp. 30 en 20-. UITVALSWEG VLIETWIJR Het aanleggen van een uitvalsweg nabij de Sint-Laurentiuskerk aan de Leidseweg is niet mogelijk gebleken. B. en W. stellen de raad voor de verbetering de bestaande uitvalswegen plozen Chrysanten Breitner 14-21, Bom- holm 22-37. Escorte 16-24. Migoli 14-22. Alec Bedser 18-26. Regalia 21-25. Biac- ca 30-32, Diplomaat 36, Asta Lee 23-25 Evelyn Bush 21-23 p. at. Troschrysar- ten Skippy 1,05-1,12, Gigolette 58-8), Lucida 81-1,09, Lilian Hoek 53-80, De- lightfull 74-81, Purple Gem 69-79, Gor pie 95-1,16, Pinocchio 93-99, Grace 7 90, Monica 94-1,01. Rosette 69-81, Tj> Gemengd 75-1,12, Indianapolis 1,50-1,81 Tokyo 1.65-1,70, Snijgroen 28-51, Free sia's .46-1.2,5, Irissen 50-1.55, Ornitho-" galum 42-1,25 per bos. LISSE 24 sept. Bloembollen Narcissen I en II per 100: Actasa 21,95-11,60, Beersheba 11,95-9,80, Carbineer 11,95- I.80, Carlton 16,90-12,35, Cheerfulness 10,35-8,90, Cragford 9,55-7.05, Dutch Master 19,80-13,90, Early Glory 9,65- 7,Edward Buxton 9.50-7,65, Flower Record 12,7.55. Fortuna 16.33-12,: Geranium 9,65-7,80, Goblet 9,55-7,45, Golden Harvest 27,85-17,05, Helios 10,15- 9,85, King Alfred 20,14,70, Laurens Koster 9,85-7,90, Magnificence 23, 16,80, Magnot 10,15-8,20, Mount Hood II,60-10.00. mrs. E. H. Krelage 9,55-8,05. de Vlietwyk via de Badhuisstraat, de Orange Glow 9,50-7. Queen of Bico- Sophiakade en de A. van L^eeuwenhoek- kade. De kosten van het voorbereidend onderzoek bedragen 12.000,-, voor de gemeentelqke bemoeiingen dient dit be drag nog met 1000,- vermeerderd te worden. Thans is reeds bekend dat de mond voorgenomen verbetering enigszins moet van de Badhuisstraat als gevolg van de worden opgeschoven in de noord-ooste lijke richting op de Leidseweg. HERSTEL KNIPMOLEN De Knipmolen is dringend aan eer grondig herstel toe. B. en W. adviseren een bedrag van 14.465,- hiervoor be schikbaar te stellen. Het herstel vindt plaats in overleg met de vereniging „De Hollandsche Molen" en het bedrag kan als volgt worden gespecificeerd: werk zaamheden molenmaker 11.500,-; ver wijderen en aanbrengen met herstel van bliksemafleider 863,-voor toezicht en opslag 2102,-. KLEUTERHOF Het R.K. Schoolbestuur Sint-Lauren- tius verzoekt om medewerking bij het weghalen van de plasvijver en het plaat een afrastering rondom dc r.k. kleuterschool „Kleuterhof" aan de prof. d. Waalslaan. De plasvijver vervuilt steeds sterk en de omrastering is nood- zakeiyk door de vernielingen na school- tqd. B. en W. adviseren medewerking te 'erlenen, hoewel het plaatsen van een hek rondom de school indruist tegen de gemeentewege gevolgde beleidsiyn, welke is gericht op het tot stand brengen van zoveel mogelijk speel- gelegenheden voor de jeugd. Daarom spijt het het College van B. en W. dat lors 10,45-7,Rembrandt 25.60-15, Gem 9,80-9,55, Sempre Avanti 17,- 15,05, Texas 20,14,95, Thelia 12,— 8,75, Verger 11,-7,40, Yellow Cheer fulness 13,75-11,60, Yellow Sun 17,15- 10,55. RIJNSBURG, 25 sept Bloemen Chry santen tros: Lyona 140-170, Tokyo 160- 190, Indianapolis 180-210, Tunyful 130- 150. Pink Dassy 140-160. Stan Stream 170-200, White Spider 200-270, Lilian Hoek 65-95, Koens Elite 50-75, Davine 65-100, Grace 80-110, Delightfull 90- 120. Div. Snijbloemen: Anthurium 45- 200, Gerbera 8-33, Colvillei 10-18. Dui- doorn 45-135. Leliestak 45-125, Lelies kelk 15-23, Cuphorbia 40-90, Ornlthoga- lum 100-330, Dhalia 230-570, Aster 20- 20-65, Anjers: Witte Sim 4-18, Rode Sim 5-22, Rose Sim 4-19, Crowly Sim 3-18, Selecta Sim 10-25, William Sim 10-23, Harvest Moon 11-26, Clear Yellow 11-24, Keefer 8-23, Chocking Pink 16 22. Oranje Triumph 12-25, Arthur Sim 5-20, G. J. Sim 7-21, Freesia's: Golden Yellow 35-125, White Swan 150-350. Rozen: Baccara 20-58, Carol 5-9, Garnet 5-10, Zorina 8-18. Alec Bedser 15-25. Migoli 10-18. Breitner 15-23, Regalia 20-30, Shoesmith 28-33, Bornholm 30-41. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg. Wol- steeg, Gangetje. Botex-markt, Vismarkt. Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg, Man- demakersteeg. Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt. Nieuwe Rijn (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg. Beschuitsteeg, Moriaansteeg. Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg. Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi- VRIJDAG 27 SEPTEMBER Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht. Rynstr., Kraaier- straat. 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht. Leven daal. Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. Oranjekade en wyngaardenlaan stel betreffende het heropenen van het station van de Nederlandse Spoorwegen; voorstel tot het verkopen van bouwgrond in het bestemmingsplan Noord-Hofland deze maatregel noodzokelqk is. ten behoeve van de bouw van 302 giet- bouwwoningen; voorstel tot het beschik baar stellen van een voorbereidingskre diet voor de aanleg van hoofdwegen in liet bestemmingsplan Noord-Hofland; voorstel tot het beschikbaarstellen van een voorbereidingskrediet ten behoeve van de reconstructie Badhuisstraat/So- |phiakade en A. van Leeuwenhoekkade: I voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het herstlelen van de molen naby de Kniplaan; voorstel tot vaststellen van de verordening rechten begraafplaats Rodenburgh 1968; voor stel betreffende het amoveren van de plasvijver en het plaatsen van een hek by de r.k. kleuterschool „Kleuterhof"; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het herstellen van de van de Willlbrordschool en een aantal onderwijsvoorstellen. Bureau Moederhulp houdt spreekuur te Noordwijkerhout LEIDSCHE POSTDUIV EN CLUB Wedvlucht oud en jong op 22 sept. vanaf St.-Ghislain. Gelost om 7.10 uur met w.z.w.-wind. afstand 195.647 km eerste duif. Uitslag: P. H. v. Zonneveld 1, 5; K. v. d. Nieuwendyk 2, 3; J. van Alphen Sr. 4, 6, 7; C. Kop 8; Blnk-v. d. IJsel 9, 10. Het (Leidse) Bureau Moederhulp houdt spreekuur vrydag 27 september (en el ke 4e vrydag van de maand) van 1.30- 2.30 uur ln het Bureau Maatschappeiyk Werk. Herenweg 9. Noordwljkerhout. Het Bureau in Leiden (gevestigd Hu- go de Vriesstraat 1) is dagelyks telefo nisch bereikbaar onder nr. 25708 van 9.00-12.30 uur. Het stelt zich ten doel de nlet-gehuwde moeder (en vader) te begeleiden bij de beslissingen die zy voor de toekomst van henzelf en het kind moeten nemen en hen te helpen de beslissingen ten uitvoer te brengeD. Aan het Bureau zijn verbonden twee maatschappeiyk werksters, een psycho loog. een psychiater en een Jurist. Spreekuur van de maatschappeiyk werkster: elke morgen van 9-10 uur en volgena afspraak. STOMPWIJK „Gyversto" gaf demonstratie Dë gymnastiekvereniging Gyversto die op 20 nov. haar eerste lustrum viert gaf gisteren een geweldige demonstratie in de gymzaal, 's Middags om half twee opende voorzitter C. Jansen de sport middag met een toespraak, waarin hij In het kort de eerste vijf jaar van Gyversto karakteriseerde. Hij herinnerde eraan, dat het al weer 5 jaar geleden Is dat de toenmalige pastoor Koning het Initiatief nam tot de oprichting van een gymnas tiekvereniging. Er zqn thans 200 leden. De belang rijkste feiten in het bestaan van Gyver sto zijn: de film van en over Stompwijk, de onderlinge wedstrijden die vanaf 1964 jaarlijks worden gehouden met als favo rieten Tillie Waayer, Rinie en Wilma Janson) en de de stand tydens de Stompwqkse kermis, waarmee de kas van de vereniging versterkt wordt. Voor zitter Jansen dankte allen die in de eer ste vijf jaar de vereniging met raad en daad hebben geholpen. Vervolgens heet te hy allen inclusief de fanfare Juliana, die optrad als „de Boerenfluiters", van harte welkom en opende hy de sport middag. Benevens de vele groepen van Gyversto. die alle grote waardering von den by de vele toeschouwers, trad ook een keurgroep van Pro Patria uit Zoe- termeer op. Deze keurgroep. die reeds twee maal kampioen van Nederland was. demonstreerde op de brug en op de lan ge mat. 's Avonds was er door de gym- raatiekver. een dansavond georganiseerd in het Blesse Paard, waaraan de groep de Como's hun medewerking verleende.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4