Woedende soigneur Sjeng Collard: „Ze hebben onze koffers opengebroken FELIX OP DUINDIGT WEER STERKE KOERS ZEILERS VOORNAMELIJK RICHTING TAPKAST Harrie Steevens: „Nooit getwijfeld aan mijn zege f# MOTIE VAN WANTROUWEN: NOC ZOCHT NAAR DOPING Billy Jean King operatie aan knie Maar Esmeraud was afwezig FJ-titel aan favoriet ontfutseld Scholte vierde, maar toch naar W.K. 71/2 DE „WITTE" STERK IN GOLD RACE Meer buitenlandse trainers bij KNGV MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 SPORTBIJLAGE (Van i sportredactie) AMSTERDAM Sjeng Collard, een van de twee soigneurs van de olympische wielerploeg, is zaterdagmorgen als gebelgd man in het vlieg tuig naar Mexico City gestapt. Kort voor de nogal chaotische afscheidsbijeenkomst, vrijdag avond in motel Amsterdam, was de Limburger tot de ontdekking gekomen, dat de medische commissie van het NOC, zonder hem te raad plegen, zijn koffers en die van collega-soigneur Henk de Haan had opengebroken. Deze gang van zaken werd door Collard als een onaan vaardbare motie van wantrouwen gezien. Wat anders zouden de beweegredenen van de heren doktoren geweest kunnen zijn dan het eventuele vervoer van stimulerende middelen „Inder daad", zei een woedende Collard, „waar zouden zij anders naar hebben moeten zoeken dan naar doping Ik heb de heren volgens voorschrift ruim tevoren een plattegrond van mijn koffers gezonden. Geen asperinetje, geen vitamine ont brak daarop. Ik ben geen knoeier. Ik loop langer dan vandaag in de wielersport mee. Ik ga naar tenminste dertig grote koersen per jaar en ik vind deze gang van zaken ronduit schandalig." Maar is er dan tijdens de voorberei dingen voor de Olympische Spelen nim mer contact geweest tussen de medische commissie en beide wielerverzorgers „Ik heb weken geleden al met dokter e Jongste over deze zaak gesproken. Ik ben verleden jaar in Mexico geweest weet wat da-ar te koop is, wat vitaminepreparaten en dergelijke daar kosten. Een voorbeeld: een halve liter glucose koop je in ons land voor drieën eenhalve gulden, in Mexico betaal je er het tienvoudige voor. Omdat ik destijds ai vermoedde, dat men met dit soort dingen geen rekening zou houden en omdat ik er bovendien prijs op stelde tegenover de doktoren open kaart te spelen, heb ik op een bijeenkomst tussen de medische commissie en de soigneurs, De Haan en ik dus, ge vraagd of we overal zelf voor konden zorgen. Er is nimmer op gereageerd en De Haan en ik hebben zeker een half jaar geleden er al in Breda over ge- Schandalig „Aanvankelijk heb ik gedacht, ze ver trouwen me kennelijk voor de volle honderd procent, wat trouwens al uit de aanstelling door' het N.O.C. was af te leiden. Maar dan krijg je achteraf dit op je boterham. Ik vind het meer dan schandalig. Hadden ze voor die con trole even overleg gepleegd, nou ja, I maar achter je rug om je koffers open treken, onbegrijpelijk voor volwassen u fatsoenlijke heren", aldus de woe- I (?ade Collard. Verder kwam hij nie.t, r Tant een even woedende N.O.C.- f directeur, ir. Ad Pauien, greep hem als een schooljongen bij de kraag: „Zulke dingen vertel je niet aan de pers, daar moet je voor bij je chef d'équipe zijn", brieste de heer Pauien verontwaardigd. Op het matje Sjeng Collard moest daarop, nog voor onze olympiërs van hun laatste Neder landse nachtrust gingen genieten, op het matje komen. Veel heeft het niet geholpen. De Limburger bleef op zijn stuk staan en van een voortijdig com promis was dan ook geen sprake. „Er zal in Mexico geen wielrenner op het gebruik van stimulerende middelen worden betrapt", was zijn slotconclusie. En die mocht iedereen horen. Ook de boze NOC-officials. LONG BEACH De drievoudige Wim- bledonkampioene Billic Jean King (VS) is gisteravond in 't Pacific Ziekenhuis te Long Beach opgenomen om een knieope ratie te ondergaan. De gebrilde Amerikaanse trok zich vo rige week zondag van het tennistoernooi om de titels van de Zuid West Pacific terug, omdat zij last had van een pees ontsteking in haar linkerknie. Zij zal waarschijnlijk twee maanden niet kun nen spelen, maar haar deelneming aan de Australische kampioenschappen (vol gend jaar januari) is zo goed als zeker. Op dit moment ligt Oeneraal Padua B nog in derde positie. Aan de meet zegevierde hij op Mereveld in de koers om de Van Wickevoort Crommelin Memoriaal. Pietrangeli stopt met ,grote' tennis MILAAN Nicole Pietrangeli, de 35- jarige Italiaanse tenniskampioen in het herenenkelspel, heeft gisteren in Milaan bekendgemaakt in 1969 uitsluitend nog in clubwndstrijden te zullen uitkomen en niet meer te zullen spelen in het kam pioenschap van Italië noch in ontmoetin gen voor de Davis Cup. Pietrangeli, die in totaal 21 Italiaan se kampioenschappen heeft veroverd, be haalde gisteren in Milaan zijn zesde ti tel in het enkelspel hij was vorige jaar ook kampioen door Eugenoi Castigliano met 63 61 57 62 te verslaan. Pietrangeli, die voor het eerst in 1954 kampioen werd, toonde zich met Lea Pericoli ook het eerst in het gemengd dubbelspel door Alessandra Gobbo en Giorgio Gacchini met twee keer 63 te verslaan. Rosewall maakte einde aan zegereeks Ashe LOS ANGELES De Australiër Ken Rosewall heeft een einde gemaakt aan de imponerende zegereeks van de Ame rikaan Arthur Ashe. Rosewall versloeg Ashe zaterdag in de halve finales van het herenenkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van de Zuidwest pacific, die in Los Angeles worden ge houden, met 63 62. Rosewall ontmoet in de eindstrijd zijn landgenoot Laver, die in twee sets de meerdere bleef van Fred Stolle (Austra lië): 9—7 6—3. Bij de dames won de Bra ziliaanse Maria Bueno in de halve fina les met 63 63 van de Amerikaanse Kathy Harter. Zij zal met de Amerikaan se Rosemary Casals om de eerste plaats strijden. Post koppel met Sercu BERLIJN Peter Post zal in de zesdaagse van Berlijn, die van 3 tot 9 oktober wordt gehouden, een koppel vormen met de Belg Patrick Sercu. De andere gecontracteerde combinaties zijn: Lykke-Eugen (Den.), Beghetto- Fritz Pfenniger (It.-Zwi.), Severeyns- Verschüren (Belg.), Bugdahl-Wolfshohl (W.-Dld.), Puschel-Peffgen (W.-Dld) en Schulze-Kemper (W.-Dld.). (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT Felix heeft zaterdagmid dag op Duindigt weer een sterke koers gelopen en die met winst besloten. Het zal wat die winst betreft wel gunstig voor hem zijn geweest dat Esmerand niet aanwezig was. Hij heeft zich lang op de vierde vijf de plaats opgehouden, maar toen Arnol- dus het aan de kop niet meer volhield was Barbarossa W er als de kippen bij om de kop over te nemen. Hij had Felix achter zich aan en nadat Bai'barossa een korte fout maakte had Felix gewonnen Henri Buitenzorg was op zijn best in de revanche van de Produktendraverij. Met Handy Mac ging hij snel door, met wind mee. Mandy Mac kan het toen ze de laatste bocht uitkomend tegen de wind ingingen, ineens niet meer bij de draf houden. Henri ging op enijn eentje heel gemakkelijk verder om met grote voorsprong op Hamran en de toch ook wel goede Hibma A te winnen. Head High won met allure de Kinczempttjs, een semi-klassieke ren voor merries onder de Duitser G. Weiss. Even als Head High kwamen de nummers twee en drie Cin Cin en Tourquoise uit entrainement Beissel von Gymnich. De ultslager koersen op Dl Draverijen Duilslandprljs over 2000 m: 1. Enny Six (J. M. Mulders) 1.28.6; 2. Esther H; 3. Fleetness V. Winnend 25.40; plaats 3.80. 1.60, 2.-: koppel 20.30; covercall 5.-; trio 339.50. OostenriJkprIJs over 2100 m: 1. Felix (M. L. v. d. Togt) 1.24.3: 2. Enigste: 3. Barbarossa W. Winnend 2.10; plaats 1.50, 1.80. 2.-; koppel 4.10; cover 4.20; trio 58.30. Spanjeprljs over 2140 m: 1. Grietje (W. B. V. Overeem) 1.33.-; 2. For Ever; 3. Glittering Jewel. Winnend 2.10; plaats 1.60, 6.90, 3.50; kIt£ïèprtjs over 2000 m: 1. Full Speed (E. Leeman) 1.24.5; 2. Crystal Heny; 3. Emma Quichotte. Winnend 4.50; plaats 1.70. 5.70, 1.40; koppel 29.90; covercall 19.80; trio 504 - der nro u ten raver ov« coppel 2.90; covercall 6.40. Joego-siavieprUs over 2100 m: 1. Fenno (Van zeilmedewerker HEDEMBLIK. De Beaufortmeter schommelde zaterdag de tehele dag en zondag tot kort in de middag op een gevaarlijke hoogte rond windkracht 8. Aldus werd het staartje van de nationale zeiltitel. die vorige weck zondag door een fikse bries was ontstaan, steeds langer. Maar toen de meter rond twee nur beneden de rode streep daalde, hadden de Stern- en OK- iollenzeilers hun kansen t.o.v. Gerard van Dusscldorp (1-1-1-1-1) en Van Page (1-2-1-1) al getaxeerd en de Rad- boudveste verlaten. De Vauriens wilden, ondanks Calden- hovens hegemonie coütc que coGte varen. Alleen de titelstrijd in de Flyink Juniors leverde stof op, want de 21-jarige Arnold van Ravesteyn ontfutselde op een meesterlijke wijze de titel un de wat aangeslagen titelfavoriet Anton Schimmer. Wéér kuierden de aspirantkampioenen, door de uitbreiding van de strijd inmiddels tot een handvol zeilers ingekrompen, anderhalve dag doelloos rond in 't verregende Medemblik, dat nog de sporen droeg van het jaarlijkse hoogtepunt, de korte baandraverijen in de Dorpsstraat. Toen het wedstrijdcomité, ingelicht door de weermannetjes van De Bilt, de zaterdag races afgelasten, kozen de FJ-zeilers voornamelijk de richting van toog en tapkast. Zij behoefden zich niet bij de wedstrijd leiding te vervoegen, waar Stern-, Vaurien- en OK-jollen- «ellers hun kansen op een weegschaal gingen leggen. Die kansen waren nihil. En dus promoveerde men de kampioenen spé tot volwaardige titelhouders. Maar de Vauriens, overi gens vijf van de gehele familie, wilden hun reis naar het noorden toch met een race gehonoreerd zien en bleven de Wind ter ruste De zuidwestelijke wind behaagde het halverwege de middag ter ruste te gaan. Het IJsselmeer bleef echter woelig. Van de Vauriens bleek Meijer de sterkste te zijn maar Klaas Cal- denhoven, de zekere kampioen, kon ons niet overtuigen in de slotrace tot het uiterste te zijn gegaan. En terecht. Zijn fortabele voorsprong kon het verlies door een tweede plaats gemakkelijk opvangen. Wel verdween Caldenhoven, als één der weinigen van de kampioenen, toen hij juist vaste voet aan wal had gezet met een boog in het nat van de haven, om de kampioensdoop te ondergaan. Aller aandacht was echter voor de FJ's, waarvan nog slechts negen deelnemers aan de start verschenen. Maar deze titel strijd werd voor het grootste deel aan het zicht onttrokken door dichte regengordijnen, die dwars over het IJsselmeer trokken. De ontknoping van de strijd, waarin Anton Schim mer (2-3-2-3) de beste papieren had, Van Ravesteyn (1-1-8-1 de tweede man was en Duuk Dudok van Heel (op 4-1-2) als lachende derde zeilde, kwam in feite in het eerste kruisrak. Veel tactischer Dudok van Heel had een scherpe start, maar Van Ravesteyn zeide een veeltaktiseher kruisrak. Schimmer probeerde veilig mogelijk het eerste kruisrak door te komen. Dat lukte wel, maar "toen een regengordijn even optrok, was er geen twijfel aan of Van Ravesteyn had door zijn vechtersmêntali- teit als eerste het bovenwindse merkteken gerond. Anton Schimmer, die achter de 21-jarige Rotterdammer rondde i vóór Dudok van Heel, kon niet meer imponeren en viel in het laatste kruisrak zelfs drie plaatsen terug, waardoor Dudok van Heel als tweede finishte achter de dolgelukkige Van Ravesteyn. Schimmer werd vijfde, maar bleef in totaal nog juist iets boven Dudok van Heel op een tweede plaats hangen. Slik (A. de Graaf) 1.26.5; 2. Fllleite Six; 3. Coiita R. Winnend 3.90; plaats 1.90, 1.60, 4.40; ne Rlddenprijs ca. 2100 m: 1. Oase (D. I 2.21.0; 3. Three Diamonds; 3. Blason. ■nd 3.-; plaats 1.40. 1.90; koppel 6.30; plaats 2.10, 2 80. 3.80; koppel (D. Welss) 2.10.7; 2. App.alachlanprljs ca. 1800 m: 1. Annl< F. Vandeuren) 2.00.6; 2. Wllrnar; 3. Mo< Vlnnend 15.-; plaats 2.80. 1.80. 2.20; I VInnend 11.50. 3.70. 2.-. 6.50; koppel 17.40: overcall 4.40; trio 2J07.— ten) 1.28.3; 2. Gin Spraokjcshof3. Alkestle van E. Winnend 4.20; plaats 1.50; koppel 8.90; covercall 7.- TlIburgprUs over 2140 m: 1. Falth Ho dia (W. Stort) 1.24.4: 2. Carel Bond W El Mac. Winnend 1.70; plaats 1.40, 2.-, will (W. B. van Overeem) Williams; 3. Caron Dear. W1 1.30. 1.90, 1.40; koppel 4.40; Ceulemans Europees kampioen TARRAGONA Raymond Ceulemans is zaterdag in het Spaanse Tarragona on geslagen Europees blljartkampiocn In het ankerkadcr 71/2 geworden. HU versloeg in de laatste ronde zUn enige overge bleven concurrent, de Fransman Jean Marty. Henk Scholte eindigde met twee ver- liespart ij en door een slechter gemiddelde achter Marty en de Oostenrijker Scherz op de vierde plaats. Scholte plaatste zich door dit resultaat voor het wereldkam pioenschap in deze spelsooit, dat in ok tober in Brugge worden gehouden. De uitslagen van de partijen uit de zesde en zevende ronde zijn: Zesde ronde: Scherz (Oost) 300 31 74 14.28 Burgerner (Zwl) 240 21 75 11.42 3. Schera 1993 107 18.62 92 4. Scholte 1704 106 16.22 133 5. Galvez 1612 89 18.11 129 6. Muller 1347 98 13.74 187 7. Burgener 1076 112 9.60 1» En een woedende trainer ARNHEM Trainer Jan Bens van Sportclub Cambuur, die dit jaar te rugkeerde uit Australië, zal zich bin nenkort voor de strafcommissie van de KNVB moeten verantwoorden in verband met zijn optreden in de wed strijd tegen Vitesse, die gisteren in een zege (3—1) voor de Arnhemmers ein digde. Bens betrad vijf minuten na de rust, toen het spel in volle gang was, het veld om scheidsrechter Hoppen- bruower te dwingen de strijd te onder- De Cambuurspeler Gonlag lag al enige minuten geblesseerd op de grond en 'Hoppenbrouwer liet de wedstrijd nor maal vervolgen. De Vitessespeler Hofs, die Bens wilde tegenhouden, kreeg een stomp van de oefenmeester. Tal rijke Arnhemse supporters namen dit nleit en liepen het veld In. Het duurde enige minuten voor het terrein was ontruimd. Bens begaf zich op ver zoek van de heer Hoppenbrouwer naar de kleedkamer. Na afloop ontkende Bens te hebben geslagen maar de verklaringen van grensrechter Valkenberg stonden daar lijnrecht tegenover. De heer Hoppen brouwer had het gebeurde zelf niet waargenomen. Overigens kreeg „slachtoffer" Hofs. vlak nadat de wedstrijd was hervat, een waarschu wing wegens te ruw spel. (Van onze sportredactie) ELSLOO Rond middernacht ein digde zaterdag in het kasteeltje van Elsloo voor Ilarrle Steevens tenslotte die vermoeiende, maar zo succesvolle dag. HU had aangezeten aan een feestelijk diner. Het was al weer een paar uur geleden dat h|j na vier lekke banden, na 243 kilometer in regen, hagel en wind, na drie vergeefse aanvallen en een prachtige eindsprint tenslotte toch de Amstel Gold Race op zijn naam schreef. In een rustig hoekje vertelde hij: „Ik voelde me de hele dag zo sterk, dat ik nooit getwijfeld heb aan mijn zege. Dat mag misschien een beetje ver waand klinken, maar het was nu een maal zo. Ik zet nu alles op de Ronde van Lombardije, dat is een koers die me ligt, veel klimmen. Dat wordt een massa sprint. In deze conditie voel ik me in staat om eindelijk ook In een klassieker vooraan te eindigen. Het zou een mooie afsluiting van dit seizoen zijn". De Amstel Gold Race, die aan attrac tie inboette door het wegblijven om on duidelijke redenen van de Belg Herman van Springel, de Fransen Lucien Aimar en Bernard Guyot en onze landgenoot Leo Duyndam (op de valreep voor een zesdaagse in Amerika gecontracteerd), werd gekenmerkt door twee grote ont snappingen. De eerste daarvan werd na 49 km ingezet door de Belg Jos Mathy, bij wie zich eerst Peter Post en Wim Dubois en later de Fransman Bernhard Vanderlinden en de Zwitser Emll Zim merman voegden. De laatste werd spoedig te licht be vonden, moest afhaken maar kreeg een uitstekend remplagant in Jan Harings, die bij de eerste doorkomst in Elsloo na 93 km voor eigen publiek wel wat wilde tonen. De van 2 min. 20 seconden in noodweer tot enkele honderden meters geslonken winst van de koplopers steeg nu weer tot zelfs 3.15 in Vijlen (137 km). Daarna werd de grote groep waarin Jan Janssen onopvallend meereed (later zou hij even onopvallend afstappen), onrus tig en door talloze damarrages stlonk de winst snel. Gezagvoerder Toen begon „de periode-Steevens" De „witte" had tot dan weinig in de voorhoede kunnen laten zien, want UTRECHT De sectie keurturncn van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- verbond overweegt om naast de reeds aangestelde buitenlandse trainers, Livia Costa (Roemenië) voor de dames en Hardi Frenger (West-Duitsland) voor de heren, nog twee vaste buitenlandse trainers in dienst te nemen. Wanneer dit financieel te realiseren is, hoopt men hier zo spoedig mogelijk toe over te gaan. Dit kwam zaterdag tot uiting tijdens de in Utrecht gehouden ver gadering van deze sectie Verder wil men meer aandacht gaan schenken aan jongere talenten. Zo worden de mogelijkheden onderzocht om een meer jeugdige regionale training in te voeren. Dit betreft dan jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar- Dit jaar nog zal men beginnen met een jurycursus voor dames en heren. Lenie Lens-Gerritsen werd in het bestuur van de sectie keurturncn gekozen in plaats van de scheidende mevrouw Klazema. Het bestuur van de sectie gymnastiek zal dit jaar bestaan uit: mej. C. M. van Amersfoort en de heren J. Tlelrooy, J. W. Dompeling en D. Leedoux. hij had niet minder dan viermaal moeten afstappen voor evenzovele lekke handen. Harrie Steevens nu werd de gezagvoerder in een Lim burgse greep naar de macht: Harrie Steevens, Eddy Beugels en Wim I Schepers ontsnapten aan de aandacht j van het veld. Het was alsof de amateurperiode van deze drie was weergekeerd. Met de Belg Willie Donie streden de mannen van het bronsgroene eikenhout voor seconden winst. Op de heuvels liepen zij uit tot 2.35. maar vooral tegen acties van Rik van Looy waren de oor zaak dat het kwartet weer werd over weldigd. Harrie Steevens bleek in de laatste 40 km het meeste surplus te hebben. Hij vluchtte nog een keer, nu samen met Roger Rosiers, die de laatste weken in België zes koersen in de spurt had ge wonnen. Toen ook deze vlucht onder aandrang van Cees Zoontjes op niets uitliep had Steevens nog weer snelheid genoeg over om tenslotte na Jean Sta- blinski (1966) en Arie den Hartog (1967) de kostbare gouden ereprijs van dit evenement voor zijn schatkist veilig te stellen. Tonny Daelemnna (Belg) i (HIJ-.lHTK.-n) I I II. De uitslag Ie 146 km in 5.58.29; 2. Roger Rosier» (Bolg) z.t.. 3. Daniel van Rljckcghem (Delg) zt.. 4 Joo de Roo (Krulnlngcn) z.t.. 5 Wim Schepers (Steln) z.t.. 6 Jos Huysmana (Belg) z.t., 7. Etlenne Buysse (Belg) z.t 8 Cees Zoontjens (Tilburg) z.t., 9. Kddle Heugel» Harrie Steever BERN Het Zwitserse voetbalelftal heeft gisteren in Bern in een vriend schappelijke wedstrijd met 1—0 gewon nen van Oostenrijk. Het bcslisMode doel punt viel in de eerste helft. j In Elsloo ging Harry Steevens als winnaar over de finish va Roos. De Belg Daniel von Rigckeghem, snel in de sprint, snel genoog. Zege Jan Hugens Jan Hugens heeft gisteren de prof ronde van Elsloo gewonnen. De winnaar legde het 104 km lange parkoers af in 2 uur, 35 minuten en 8 seconden. Twee de werd Peter Post op 12 seconden en met een achterstand van 18 seconden legde Harm Ottenbros beslag op de der de plaats. De uitslag luidt: I. Jan Hugena (Am»ten rade) de 194 km In 2 uur, 35 minuten en 6 sec 2 Peter Poat (Amstelveen) op 12 aec.. 3. Harm Ollenbros (Hoogerhelde) op 18 »ec., 4 Cees Zoontjes (Tilburg) op 21 aec., 3 Eric Leman (Belg) op tt sec., 6.Harry Stee vens (Elsloo) z.t., 7. Jan Haring» (Sibbe) z.t., 8, Daniel van Rljckeghem (Belg) z.t., 9. Cor (Krulnlngen) z.t Ronde van de Toekomst De Fransman Jean-Pierre Boulard heeft gisteren de achtste Ronde van dc Toekomst gewonnen. De 25-Jarige Bou lard, de derde Franse overwinnaar in deze rode, verzekerde zich zaterdag reeds van de eindzege door op de 204 km tussen het Belgische Vielsam en Forbach het verschil tussen zijn land genoot Robert Bouloux met zes minu ten tot acht minuten te vergroten. Het eindklassement luidt 1. Jean-Pterre Boulard (Fr) 41 uur M min 46 m-v. 2. Robert Paranteau (Fr) op 9.47, 4 Erwln Thalmann (Zwl) op 11.01, 5. Coulon tRrlg) op U.12, 6. Wil hem (Fr-Oost) »p 12 26, 7 Thcvenet (Fr-Oost) op 13.28. 8 Mlkhnllov (Rusl) op 13.51. 9. GUaon (Lux) op 15.13, 10. De Vloe- mlnck (Belg) op 15.28. Recordtijd Gimondi I De Grand Prix de Nations, een tijdrit over een afstam! \.m TSJtOO kilometer voor beroepsrenner* In Parijs, Is gewon nen door Felice Gimondi. De Italiaan legde de afstand af in de recordtijd van één uur. 32 minuten en 48.4 seconden (gemiddelde 47,518 km/uur lllny Wagt- mans maakte een voortreffelijk debuut in deze tijdrit en legde met een achter stand van bijna vijf minuten beslag op de vijfde plaats,. De Fransman George* Chappe moe*t van deelneming afzien. Hij werd vrijdagnacht aan een acute blindedarmontsteking geopereerd. De uitslag luidt: t. Felice Olmondl (It) de Desire Letort (Fr) 1.35.03.8.' 3. Herman van Springel (Belg) 135 40 8, 4. I.ul» Ocana (Sp) 1.38.58.2. 5. Rlny Wagtman» (Ned) 1 37 48, 6. Jean Claude Lebaube (Ft) 1.38.16. Snelle ac! ervolger De 20-jarige Zwitser Xaver Kurmann heeft zaterdag op de Oerllkonbaan ge toond dat hij een serieuze kandidaat ia voor een medaille op de olympische achtervolging. Hij reed op de niet ala bijzonder snel bekend staande Züricha# baan de 4 km achtervolging in de lan- denwedstrijd tegen België in 4.49.3, de beste tijd in Europa op e«n cementen piste gemaakt

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11