7 2000ste WONING NA-OORLOGSE IN LEIDERDORP Haarlemmerstraat kan nu afgesloten worden Bruno Maderna analyseerde in openingsconcert K O Twee derbies voor korfballers „De Burcht" naar België en Engeland Slachthuis werkte in '66 met verlies UW MENING Opbrengst Kinderpostzegelactie '67 werd in Alphen a. d. Rijn verdeeld Total loss Joyriders aangehouden BIOSCOPEN Inbrekers voorgeleid te 's-Gravenhage DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 Aan de heer C. Grinis is gistermiddag de sleutel overhandigd van het huls Wie lewaal 1. Dit huis is tevens de 2000ste woning In Leiderdorp (na de tweede wereldoorlog), die wordt opgeleverd. Het is het 90ste huls van de laagbouw- produktiestroom van 306 eengezinswo ningen In het plan Zijlhof. T'itvoerder Is de aanneniingseoinblnatie Leiderdorp. Ir. H. de Kievit overhandigde als di recteur van hte bureau Volkshuisves ting in Zuid-Holland de sleutel. Verder onthulde hjj door het wegtrekken van de driekleur een gedenksteentje, gemet seld in de muur van deze 2000ste wo ning. Aanwezig waren wethouder C. J. Pie- na als voorzitter van he Bouwdistrict Leiden en omgeving, architect W. Rog geveen, het college van b. en w. van Leiderdorp en de gemeentesecretaris. Alle maatregelen voor promenade zijn uitgevoerd Zoals bekend, besloot de gemeente raad eind vorig jaar van de Haarlem merstraat een niet voor het verkeer toe- gankelyke winkelpromenade te maken en bU wyze van proef dit najaar op za terdagen met de afsluiting te beginnen. Na een of twee jaar krijgt de afsluiting dan een definitief karakter. Uitgangspunt was het „Rapport ver keerszaken binnenstad" en daarin wer den ook maatregelen opgesomd, die de kort-parkeerders gelegenheid moeten ge ven hun auto nabij de Haarlemmerstraat kwjjt te raken, terwijl ook een verkeers circulatieplan werd ontworpen. Nieuwe bushaltes Men is nu nagenoeg klaar met voor afsluiting van de Haarlemmerstraat noodzakelijke uitbreiding van de blau we zóne. in welk gebied dus de parkeer- schijf verplicht wordt gesteld. Voorts is o.m. een halteplaats voor autobussen gemaakt op de Apothekersdijk, ter hoog te van het Volkshuis. Het programma vermeldt verder halteplaatsen op de hoek Haarlemmerstraat-Lange Mare en op de Turfmarkt. De uitbreiding van de blauwe zóne is en/of wordt door blauwe verfstrepen op het wegdek en (ten dele nu nog door zakken bedekte) borden aangegeven op: Apothekersdijk, Stille Rijn, Beesten markt, een deel van de Lange Mare, een deel van het Klooster, een deel van de Plastic zakken in vuilnisemmers werden succes De proeven met het gebruik van plas- tiszakken in de vullniM-mmeni zijn een succes geworden. Uit de gehouden en quêtes is gebleken dat de burgerij in het algemeen enthousiast is. Ook bij het verbrandingsproces werden geen moeilijkheden ondervonden. Voorts is ko men vast te staan, dat deze hygiënische methode van vuil ophalen in niet on- Ix'langrijke mate arbeid»- en kosten- be»parend werk en de taak van het per soneel verlicht. Nadat dc financiële as pecten van de overschakeling op dit systeem zijn bezien, zullen b. en w. de rund de nodige voorstellen doen. Mede doordat de personeelsbezetting van de vuilverbrandingsinrichting óp 'n redelijk peil kon worden gebracht, werkt de installatie thans tot tevredenheid. Met het gemeentebestuur van Alkema de wordt overleg gepleegd om ook het huisvuil van die gemeente per 1 januari a.s. in de Leldse installatie te verbran den. Stortplaats De put voor de afvoer van puin. grond en andere onverbrandbare afvalstoffen aan de Roomburgerweg. die in eigen dom toebehoort aan het Rijk, is zodanig vol gestort, dat het contractueel vastge- legdep eil is bereikt. Aangezien wij er, ondanks de daartoe aangewende pogin gen. tot nu toe niet in zijn geslaagd een vervangende put te verkrijgen, zal de huidige stortplaats vooralsnog als zoda nig in gebruik moeten blijven. In ver band hiermede zijn met de daarvoor Van der Werfstraat (alsmede tegenover het badhuis), een van de Pelikaanstraat en een deel van de Kaasmarkt. Parkeerplaatsen Met deze maatregel komen per etmaal voor 1700 kort parkeerders plaatsen ex tra ter beschikking. Men hoopt de af sluiting van de Haarlemmerstraat op zaterdagen nog deze maand of anders begin volgende maand te doen ingaan. Loco-burgemeester C. Meerburg zei, dat in 1961 de 1000ste woning gereed was gekomen en nu 7 jaar later de 2000- ste. Als men weet, dat momenteel 900 woningen in aanbouw zijn, zal de 3000- ste woning niet lang op zich laten wach ten. Aan de heer en mevr. Grims wer den enkele geschenken overhandigd. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 20 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal (foyer) - Dialezing Alaska. 20 uur. Stadsgehoorzaal - Openbare vergade ring Gewestraad. 20.00 uur. Schouwburg - Cabaret Herman v. Veen „Harlekijn", 20.00 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Rest. Van der Heijden - Afscheid H. van Velzen woningbouwver. „De Een dracht". 15.00-17.00 uur. Antonius Clubhuis - Feestavond Meer burg. i.v.m. 40-jarig jubileum. 20.00 uur. De Burcht - Cabaretavond VNL, 20.00 Schouwburg - Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". 20.00 uur. Clubgebouw „Ons Bulten" - (Pieter Bothstraat) - Bloemententoonstelling „Mater Sprenger", 15.00 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBBER St.-Anthoniuskerk Jongerenmis Ak- tlegroep gez. jongerenmisviering i.s.m. Leidse Pax Christi-beweging en de Jeugdmis van Zuid-Wefft. Aanvang: 12.15 uur. UIT DE INFORMATIEVE NOTA VAN B.ENW. VAN LEIDEN De raad krijgt binnenkort een voor stel voorgelegd tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de bouw van een elektrische centrale. Omtrent de bouw vinden besprekingen plaats met het Hoogheemraadschap Rijnland en de gemeente Zoeterwoude. De situering van de centrale en het vraagstuk van de koelwatervoorziening spelen hierbij een grote rol. De vervanging van de afgekeurde af dekplaatjes van gaskranen heeft een bevredigend verloop gehad. Slechts in een beperkt aantal gevallen 370 aan sluitingen kon ong niet tot vervan ging worden overgegaan, doordat de des betreffende gasverbruikers tto nu toe geen gelegenheid hebben gegeven om de verwisseling van de plaatjes te doen uitvoeren. Hiertegen wordt nu opge- Met betrekking tot de voorlichting stellen wy ons voor in het komende jaar verdere uitbreiding te geven aan de toe passing van voorlichtingsvitrines, waar van de eerste exemplaren onlangs in het stadsbeeld zijn verschenen. B. en w. willen een permanent voor lichtingscentrum ten behoeve van indi viduele en groepsvoorlichting. Een ge schikte ruimte zal gevonden moeten worden. De voorlichting met betrekking tot het plan Merenwyk zal voorts byzon- dere aandacht hebben, temeer omdat de voor deze wyk gekozen vorm van het „vlekkenplan" in alle stadia van ont wikkeling om nadere concrete toelich ting vraagt. Financiering voor bibliotheekfilialen Er is elndciyk een oplossing gevon den voor de financiering van de inrich- lialen van Reuven» en de RK bibliotheek ting van de gezamenlijke bibliotheek fi- In Zuidwest en Noord. Het filiaal aan de Eduard van Beinum- straat in Zuidwest kan hierdoor nog dit najaar worden geopend de jeugdbiblio theek functioneert hier al geruime tyd. Het filiaal aan de Sumatrastraat hoopt NIEUW SYSTEEM OPHALEN VUIL Zoals bekend, wordt het van bedrij ven en instellingen afkomstige afval o.m. opgehaald in open laadbakken (zgn. containers) en in gesloten laadkisten. Deze methode van vuil ophalen vergt hogeg kosten, omdat per keer één con tainer, resp. drie laadkisten op de vracht auto's kunnen worden geladen. Er is thans een systeem ontwikkeld.waarby de laadkisten direct in zgn. kraakpers- vuilnisauto's kunnen worden geledigd, zodat een aanmerkelijke besparing op de vervoerskosten kan worden verkre gen. Een dergeiyk systeem zou ook bij het ophalen van huisvuil bij flatgebou wen kunnen worden toegepast. De mo gelijkheden worden onderzocht om op deze methode over te stappen. Hiertoe zullen echter een ander type kroakpers- vuilnisauto en andere laadkisten moeten worden aangeschaft. Voorts is nog in overweging om het ophalen van grof vuil in containers ten behoeve van be- dryven in de toekomst aan particuliere firma's over te laten. UVAÏCrw I^Drrr Italiaanse ding. V ALMj MiLËIj e?.en onbekende I hn velen Beliefd GROOTSE UITVOERING gisteravond ingeluid door het Re sidentie-Orkest. Daarvan profiteerden op de eerste plaats de groene-kaarthou- ders van K O. die waarschijnlijk enigszins gedecimeerd door t.v.-voetbal de Stadsgehoorzaal trokken. Italiaanse dirigent Bruno Maderna, al den. Hy bezit ook genoeg virtuositeit. Vormgever van dit eerste concert v s de De meeste belangstelling zal zondag ongetwijfeld uitgaan naar de derby Zui derkwartier-Vicu» Oriëntis aan de Mont- gomerystraat. Beide ploegen hebben tot nu toe twee punten vergaard, zodat een felle stryd te verwachten is. We houden het op een kleine zege van de thuisclub. Ook in de le klas een derby, t.w. Fluks- De Danaïden, waarby de gasten veruit favoriet zijn. KNS ontvangt het nog ongeslagen Fortuna. Misschien zorgt KNS voor een ver rassing. De Algemene trekt naar OSCR en zal het niet gemakkelijk krijgen. De blauw-witten zullen Ruud v. Vliet moe ten missen wegens militaire dienst, en bovendien is Hans v. Zonneveld gebles seerd. Crescendo heeft vrijaf, evenals derde-klasser Madjoe. Noorderkwartier tenslotte ontmoet in Den Haag het zeer goed gestarte Kwiek, zodat het ook daar spannend toe zal gaan. PROGRAMMA K.N.K.B. HoofdklasseRapiditas-Westerkwar tier, Rohda-Ons Eibernest. HKV-Luto, Archipel-Blauw Wit, Die Haghe-Samos. Overgangsklasse B: Groeu Geel-Deto, Rust Roest-Rohda (21/9), Zuiderkwar- tier-Vicus Oriëntis (14.30), PSV-Regen- boog, Spang-Het Zuiden. Zlud West I: Sperwers-HSV, Fluks- De Danaiden (14.15), KNS-Fortuna, OSCR-Dc 'gemene, DKC-Ready. Zuid West 2A: Animo-Gymnasiastcn (21/9), BKC-Trekvogels, Dubbel Zes- ODO, Pams-Zwei-vers. Zuid West SR: DKV-Delta (21/9), Kwiek-Noo" ;wartler. Ahoy-Hoog vliet. Zuid West 3C: Velox-Schiedam. HPV- Blauw Wit '51, Tjoba-Hesco (21/9). L.K.B. Klasse I: De Algemene 3-De Danai den 4, Fluks 5-Crescendo 3, KNS 4-Cres- cendo 2 (21/9). Klasse 2: Vicus Oriëntis 4-De Alge mene 4, Noorderkwartier 2-Madjoe 2 (21/9), Zuiderkwartier 3-De Danaiden 4 (21/9). Junioren IA: DKC 5-De Danaiden. Ons Eibernest-Sperwers, Fortuna-Fluks (21/9), Trekvogels-Zuiderkwartier. Junioren 1B: Succes-Dubbel Zes 4, Het Zuiden-Vicus Oriëntis, AL0 3-Ons Huis A, Noorderkwartier-KNS. Junioren 2: Fortuna 7-Ready 5< Achil les 6-Eureka, Wion-Crescendo, De Alge- mene-Ons Huis B. Junioren 3: De Danaiden B-Schiedam, Madjoe-Vlaardingen (21/9), OSCR-DKC Crescendo Nu het eerste team niet speelt, richt de aandacht zich op het tweede en derde 12-tal. Het tweede, dat tot nu toe slechts één wedstryd gespeeld heeft, speelt zaterdag om 16.00 uur te gen KNS 4. Het derde moet van Fluks 5 kunnen winnen. De junioren gaan naar Wlon, terwyi het programma voor za terdagmiddag luidt: Vicus Or. B-Cres cendo A, Crescendo B-Madjoe A, Fluks B-Crescendo pup. de Sleutelstad, by velen geliefd als modern interpreta tor, bij anderen weer een kritisch oor deel ontmoetend. Ook gisteravond gaf hy weer volop stof tot discussie. Uit „La Traviata" van Verdi klonken de Ouverture en het daarop voortbordu rend voorspel tot de derde acte. Fraai zingende eerste violen gaven gestalte aan een serene rust. Het was een wel luidende en toch stoere hommage aan de Italiaanse zon bij de intrede van de Hol landse herfst. Na de pauze werd „de wals" gevierd. Bruno Maderna deed dit met opvallende tempowisselingen. Het begon al met von Webers Aufforderung zum Tanz, monu mentaal opgezet, maar ook uiteengera feld door het spelletje met de tempi. Het moet gezegd worden: het boeide wel, evenals de Kaiserwalzer van Johann Strauss. Vertragingen en versnellingen verhinderden een ineenvloeiende iyn. Het orkest volgde trouw zyn dirigent in diens analyserende bedoelingen. •yOTAAL ANDERS was het beeld, dat in „La Valse" van Ravel werd ge boden. Hiermee werd het concert afge rond. Niet bedoeld als dessert, maar als een hoofdgerecht uit de radikale keuken van Maderna, vlammend de concertzaal binnengedragen. Na een prachtig exposé van de verschillende blazers diende diri gent en orkest een verrukkeiyke uitvoe ring op met veel beklemming en feno menaal gerealiseerde modulaties. Het publiek, even uit het veld geslagen na de climax, was opgetogen over deze grandioze vertolking. Voor de pauze was Jan wyn de so list in Griegs beroemde pianoconcert. Onze tyd is een beetje over Griegs ex pressionisme heen, maar we raken altyd weer onder de bekoring van de feeën en kobolden, die door deze muzikale Noorse toondichter worden opgeroepen. Jan Wyn voleindde met veel overgave dit pianistische feest rond stemmingsbeel- De afdeling Leiden van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden opent haar seizoen traditiegetrouw met een Triduum in de Hartebrugkerk. Enkele honderden van de ruim 800 leden zullen deelnemen aan het Triduum, dat gehou den wordt op dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 september. De oefenin gen staan onder leiding van afdelings adviseur, pastoor J. M. J. Wortelboer o.f.m. van de Hartebrug. Het driedaags kerkelijk evenement wordt donderdag morgen besloten met een ontbyt in het Antonius-Clubhuis. Gistermorgen 9.30 uur voer het motor schip „Maria" uit Maasbracht achteruit de Trekvlietbrug die voor haar ge opend was in. By de brug was een ander schip, de Nat ra IX uit Maasbracht bezig, met toestemming van Rykswater- staat, zand te lossen. In de aldus nauwe vaargeul raakten beide schepen beklemd. Pas drie kwartier later konden ze wor den vrygemaakt. Het verkeer, dat voor de brug 45 min. vertraging had, werd door de politie omgeleid. Aan de sche- Het orkest volgde donker en melancho liek (Adagio). Er was veel applaus voor solist, dirigent en ensemble. T.P. N het optreden j.l. zondag by een bal lonvaart te Houding Goegnies gaat het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" dit weekeinde weer naar België. Zaterdag werken de jeugdige muzi kanten mee in Brussel aan een braderie en zondag staat er een concert op het programma in Brasschaat by Antwer pen. De jongelui, die vrij regelmatig in België. Frankrijk en Duitsland zyn opge treden gaan volgend jaar nu ook voor het eerst naar Engeland en wel voor een 5-daagse trip. Een uitnodiging daarvoor kwam onlangs bij het bestuur binnen. De Leidse muziekambassadeurtjes kon men echter binnenkort ook nog in Lei den zelf horen. Woensdagavond luisteren zij op het LFC-terrein de wedstrijd LFC- Quick Boys op, waarvan de baten ten goede komen aan het Rotterdams Zee hospitium en verder zijn 27 en 28 sep tember present in de nieuwe Leidse sporthal aan de Boshuizerkade. pen mankeerde niets; er deden zich ook heer C. Nagtegaal. Het geraamde tekort op de lopende exploitatierekening van het Leids Open baar Slachthuis ter bestrijding waarvan de Leidse gemeenteraad onlangs maat regelen nam door een verhoging van de tarieven een keurlonen, is geen ver schijnsel van alleen dit jaar. Blijkens het jaarverslag van 1967, dat dezer da gen verscheen, werkte het Slachthuis ook vorig jaar met een tekort, namelijk 62.458,11. In 1966 slaagde het Slacht huis er nog in een winst van f 32,52 te maken. Het aantal slachtingen, dat in 1967 werd uitgevoerd ten behoeve van de binnenlandse consumptie, en het aantal daaraan verbonden keuringen, was ho ger dan in 1966. In totaal werden 21.636 dieren geslacht en onderworpen aan een keuring krachtens de Vleeskeuringswet. Voor de export werden 65.335 dieren geslacht en gekeurd. Dit aantal is een belangryke daling ten opzichte van het voorgaande jaar, toen nog 84.690 die ren geslacht werden. Het aantal invoer keuringen liep ook terug tot 2.412.311 kg volgens het gewone tarief en 702.998 kg volgens het tarief voor vleeswaren- fabrikanten. De hoeveelheid vlees en vleeswaren, die uit het buitenland wer den ingevoerd en gekeurd, steeg iets en wel tot 818.996 kg ('66: 750.239 kg). Leidse Universiteit Doct.ex. rechten vrije studier., de heer J. Th. J. v. d. Berg (Heemstede): doct. ex. Ned. Recht, de heer W. J. Blackstone (Leiden). VOORSCHOTEN Geslaagd. Aan de Nederl. Econ. Hogeschool te Rotterdam is geslaagd het propadeutisch herexamen de SCHOOL TIMORSTRAAT Naar aanleiding Van het bericht in de krant van woensdag 18 sept. J.l. onder „Uw mening" het volgende: By nader ontvangen gegevens ligt de nalatigheid van het laten repareren der hekken in het geheel niet bij het hoofd raars klaargemaakt en de Leidse Jeugd der school, personeel of oudercommissie, actie staat weer gereed, hun daarbij doch het schoolbestuur behoort Jiier zorg de nodige service te verlenen. Er komt voor te dragen. j hoe langer meer vrije tijd, de jeugd (Naam en adres by red. bekend). I moet worden beziggehouden, mear be- LEIDSE JEUGDORGANISATIE EN LJA GAAN WINTER TEGEMOET i in het komende jaar te kunnen open- hoog bedrag Ondanks dalende conjunctuur stijgende lijn Prof. dr. J. Koekebakker, voorzitter van het Nederlands Comité voor Kinder postzegel», heeft gisteren tyden» een feestelijke bijeenkomst in de „Rijnstroom Martlia"-stlchtlng in Alphen aan den Ryn de verdeling van de opbrengst van de kinderpostzegelactie 1967 bekend ge in de totoalophrcngst 5.100.000,-) is 2.025.000,- bestemd voor de hygiëni- kinderbescherming stichting „De Werkgemeenschap Bosch en Duin", de stichting „Medisch kleu- terdagverbiyf" in Maastricht, huize „St.- Joseph" in Roermond en de vereniging „Onderlinge Vrouwenbescherming" in Rotterdam. De heer A. G. de Vries, hoofddirecteur van de PTT In Nederland, heeft het the ma van de nieuwe kinderpostzegels van 1968 bekend gemaakt. Het Is ditmaal gebaseerd op het sprookje. Gemeentebestuur wil minder woonarken tcherming. gaat naar «Ie (hulp aan vers de traditio De actie, aldus de heer De Vries, is ook vorig jaar weer een groot succes geworden en deze sprookjesachtige ac tie moet dan ook worden gecontinueerd, de justitiële kinderbe- Voor de nieuwe kinderpostzegels voor n Imlf miljoen gulden 19«8 heeft de PTT voortgeborduurd op zogenaamde menggroephet sprookje. De nieuwe serie zal be- ■hillcnde activiteiten bui- I staan uit verschillende sprookjesfiguren, iele kinderheschernilngs- j Evenals vorig jaar bevat de serie vijf li. en W. willen het aantal \x schepen In Leiden geleidelijk gaan minderen. Bovendien wordt streefd, de arken zoveel mogelyk te lo kaliseren in bepaalde gebieden. Volgens de nu nog van kracht zijnde wettelijke regeling heeft de gemeente de verplich ting vrije Uggelegrnheid te bieden, heeft opdracht gekregen te onderzoeken of voor de Haarlemmertrekvaart aanvaardbaar alternatief kan worden gevonden, waardoor ook aan het verian- terrelncn), 400.000,- de Nederlandse Antillen en 150.000,- naar het buitenhuid. on- De heer Koekebakker toonde zich ver- er- heugd, dat de opbrengst van de kinder- gc- postzegelactie in 1967 ondanks de da- frankeerzegels met toeslag ten bate OEGSTGEEST lende conjunct tyd stijgt. In 1966 bracht deze in Nederland, nog al- ictle 4.700.000,- Uit de „pot" voor de hygiënische e justitiële kinderbescherming konden o.n 11 grote projekten financiële steun het kind, terwijl eveneens een velletje met tien frankeerzegels van de lage waarden zal worden verkocht. De waarden en voorstellingen zyn: 12 en 8 cent (kabouter); 15 en 10 cent (reus), 20 en 10 cent (heks); 25 en 10 cent (draak) en 45 en 20 cent (tove- De ontwerper van de nieuwe serie kinderzegels is de heer R. de Oxenaar. De prijzen zyn 1,75 voor de serie en 2,50 voor het vel frankeerzegels. De nieuwe kinderzegels blijven voorlopig tot 31 december 1969 geldig. aangewezen ryksinstantie onderhande- gen van de gemeente Oegstgeest met be- lingen geopend over de aankoop van de trekking tot het nieuwe recreatiegebied pUl zou worden tegemoetgekomen. Op de Rynzichtweg verleende mevr. S. uit Amsterdam, rydende in haar per sonenwagen. geen voorrang aan de heer J. v.d. S. uit Voorschoten. Mevrouw S. - reed by de westeiyke afrit. De auto's den gegeven: 150.000.- voor het vak- j raakten elkaar in de flank, waardoor internaat „Valkenheide" in Maarsbergen dc wagen van de heer Van der S. over enige weken geleden voor hetzelfde feit en eenzelfde bedrag voor dc ..Rynstroom- de kop sloeg. De wagen is total loss, er I door de politie te Alphen waren aange- Mnrt ha "-stichting in Alphen aan den deden zich geen persooniyke ongelukken houden, waarby zJ een auto total loss Ryn, bedragen van 100.000,- voor de Ivoor. hadden gereden, Gistermiddag zyn door de politie te Wassenaar twee mannen aangehouden die reden in een sportwagen, die ze 's morgens in de Morsstraat te Leiden gestolen hadden. Nadat ze eerst in Leiden een aanry- ding hadden veroorzaakt, die blikschade tot gevolg had, waren ze met de wagen doorgereden naar Wassenaar, waar ze autopech kregen. De beide mannen, een 21-jarige yzer- vlechter uit Alphen en een 28-jarige wegenbouwer uit dezelfde plaats afkom stig. De politie te Wassenaar kwam een kykje nemen en betrapte aldus de man- Uit het onderzoek bleek, dat ze kwame jeugdleiders zijn moeilijk te vinden. Voor de mensen die daarvoor ge schikt zijn. heeft de L.J.A., die geves tigd is in het stadhuis, een serie cur sussen op touw gezet, bestaande uit handenarbeid A en B, handenarbeid als vrij et ij dsbested i ng, vrije creatieve handvaardigheid (voortgezette oplei ding), volksdansen, kamperen en een cursus kerstversieringen die twee les sen. omstreeks half december, omvat. Sinds kort heeft de L.J.A. de be schikking over een eigen gebouw: ge bouw IJdo, Hooglandse Kerkgracht 4. Daar zal op 23 september om 8 uur een algemene voorlichtings- en inschrijf- avond worden gehouden, die voor iedere belangstellende openstaat. Voor de jeugd tot 14 jaar is een pjrogramma opgesteld, dat op zaterdag- midag 19 oktober begint met een op voering van „Gestolen Prins" door de Toneelgroep Arena uit Den Haag. Ver der geeft de kinderoperettegroep „Mas- kerette" uit Leiden in november een voorstelling van „De muts van Sin terklaas'. In maart treedt het Scapino- ballet uit Amsterdam op. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis dat zij voornemens zijn met toepas sing van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet aan de n.v. Bouw- en Exploitatiebedrijf B. J. Huurman en Zoon, Herengracht 10, al hier, vergunning te verlenen voor het bouwen van achttien woningen en twaalf autoboxen op een terrein aan de Lekstraat, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie Q, nr. 1188 (ge deeltelijk). zulks voor wat betreft de situering in afwijking van het vige rende bestemmingsplan „Leiden-Meer- burgerpolder 1960". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen percelen kunnen gedu rende veertien dagen by Burgemees ter en Wethouders schriftelijk bezwa ren indienen. De bouw- en situatie tekeningen liggen gedurende genoem de termijn ten Stadhuize (kamer 111) ter inzage. Leiden, 20 september 1968. (Advertentie) t)e films in de week van 19 tot 26 tember zijn als volgt: Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Nacht vr. en zat. 23.30 uur L'ave tura (18 jaar). Lido: De hel van Macao (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Luxor: De Soemerai (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.1( Studio: De bruid gaat in het zwart (18 jaai Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: Guess who's coming to dim (14 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 Rex: De kanonnen van Navarone prol. (14 jaa. Dagelyks 2 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uu Nachtvoorst. - vrydag en zaterd. 23: This crazy sexy world (18 jaar). BON? teries vertel lojen breng PUNT Tv m C ar KORRELTJE De wetenschap doet onze kennis temen in dezelfde mate als waarin nze trots doet afnemen. (Claude Bernard Marktberichten BARNEVELD, 19 sept. Elerveiling Aanvoer 675.100 stuks. Stemming kale 52-53 10,55-11.06, 57-58 13.10-13.41, 63 1422-14.47, 66-67 14.59-15.00. R'ARENDSVEEN, 19 sept. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 24—36; Sim Ra 27—36; Sim Wit 19—26; Sim Arth; 2428; Keefer 2728; Espéranoe 32; Scania 2835; Yellow Dusty 42; Lelies: White Superior 628; T,- rinum 6061. Rozen: Garnette en 0 rol 611; Zorina 1417; Carla 47; Baccara 3355; Super Star 40; Bregina 1114; Nordia 1622: ral Princess 2123; Tawny Gold ll 18; Spanish Sun 1215; Seventeen' 17; Geplozen Chrysanten: Migoli 23: Bianca 34; Evelyn Bush 211 Regalia 2226; Breitner 1624; Pa mela 1822; Alec Bedser 1632; Bom holm 24—29; Imca 28—31; Clingendaa 3536; Cyclamen 851.30 per stuk Eikenblad' 4653; Snijgroen 39-46 Freesia's 4286; Montbretia 46— Irissen 301.80; Gladiolen 5585; 0: nithogalum 3091; Dahlia': TroschrysantenGolden Orfé 507( Lilian Hoek 45—76; Davine 72—9? Subliem 1.02; Stardust 551.07; Grac 71—91; White Hope 62—88; Lucida 7 —96; Koens Elite 64—1.10; Purple Ge: 83—1.10; Gompie 1.10—1.35: Gigolet: 821.08: Skippie 1.311.45: Lilia Hoek Geel 93—98; Tros gemengd 1.0 —1.23; Tokyo 1.60—1.65; Indianapol: 1.752.20 per bos. TER AAR, 18 sept., Groente Snij bonen natuur I 1,00, idem II 55-75, stok prinsessebonen 80-1,00. dubbele prinses sebonen 1 85. idem II 35-40. witte pronk bonen I 50-60, idem II 25-40, stambom: I 70-1,10, idem II 80-85, spekbonen 35 kroten 11-12. snijbonen kas 1,45-1," idem stek 40-60, andijvie 10-17, uien 11 groene kool 23-30, spruiten export A 70 idem B 72, idem D 46-60, spruiten bic nenland A 25-32, idem B 25-30, peren 10 stoofperen 11-13, appelen 15-18, alles kg. Sla I 16-25, idem II 5-15, bloemka A I 1,05-1.16, bloemkool A II 20-53, m1 loenen 30-95 alles per stuk. Selderij 4- per bos. Tomaten export A extra 4,0 4,15, idem B extra 4,15, idem A I 3,?: 3,85, idem B I 3,95, idem C I 3,45, ide CC I 2,40. Tomaten binnenland A' 2,60-3,25, idem B 2,40-3,40, idem C'. 2,40 per bakje van zes kilo. LEIDEN 20 sept. Vee Stieren H Melkkoeien 100. vette koeien 275, koeien 45. vette kalveren 55, vette scb*- pen 60, fokschapen 120, vette lammere 1625, varkens (zeugen) 34, schrammö 157, biggen 678, paarden 1, geiten 35, totaal 3199. Prijzen: stieren (s) 4,60 en 4,90; melkkoeien 975, 1250, 1650, vette koeien (s) 3.65, 4,20. 5,15, vare koeie: 600. 1000, 1425, vette kalveren 3,90, 4.25, vette schapen 105, 125. fokschapen 140, 160. 180, vette lamme ren 120, 140, 165, zeugen (drachtige 375, 400, 450, schrammen 85, 95, 115 biggen 68, 74, 78, geiten 30, 75. en 115 Handel: slachtstieren vlot, melkkoeien rustig, vette koeien rfedelyk, vare koe ien kalm, vette kalveren vlug, vette schapen goed, vette lammeren stug duur, fokschapen goed, geiten tamelijl vlot. duurder. LEIDEN 20 sept. Kaas Goudse extra kwal. tot 4,20, le kwal. tot 4,02, Leidse le kwal. tot 3,74' aanvoer 3 partijen Goudse kaas en 4 partyen Leidse kaai Dinsdag zijn door de politie te Lei den twee jeugdige inbrekers aange houden, die 14 september jl. in de Lee manstraat d.m-v. braak een woonhui1 zijn binnengedrongen en daaruit di verse seiraden en ringen hebben ont vreemd. Het betreft een 18-jarige Leid se tuinman en 'n 16-jaige straatmaker eveneens ui tLeiden afkomstig. Op dezelfde avond werd door beid* knapen een poging tot inbraak onder nomen in de Dijkstraat. De jongen* die al meermalen met de politie in aan raking zijn geweest, worden vandaal voorgeleid bij de Officier van Justitie te Den Haag.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4