Michels even uit rol: enkelblessure Cruyff genezen BREUK DEFINITIEF TUSSEN CEBINAC EN MAX MERKEL Ajax op keihard duel ingesteld MCC gelast tournee af Einde van een hoofdstuk Joego-Slaaf laat club in de steek Feijenoord kwam drie doelpunten te kort i EMBER 1968 DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) ELRENBERG Rinus .Michels viel gistermiddag even uit zijn rpl. De altijd ijzig kalme Amsterdammer ,ch*eErg ongebruikelijk, want Michels pleegt doorgaans zeer ernstig, ja vaak zelfs nors te kijken. )e vrolijke stemming was gauw verklaard. Een intensieve training in het goed geoutilleerde stadion van lavreuth had uitgewezen, dat Johan Cruyffs enkelblessure geheel is genezen. Voor Michels en voor Ajax [en opluchting. Terwijl de leden van het Amsterdamse gezelschap zich later op de middag in het Pegnitzer lotel Zur Post te goed deden aan de sobere maaltijd, vertelde in de lounge van het Merkur Hotel te Neuren berg de Joego-Slavische rechtsbuiten van F.C. Nürnberg, Zvezdan Cebinac, over het conflict met Max pferkel. Een conflict, dat maandag ontstond, toen Merkel de 28-jarige Cebinac tijdens een trainingspartijtje op sportveld „Valznerweiher" zonder opgaaf van redenen naar de kleedkamer stuurde. PSV las Merkels verklaring in ver schillende in Nürnberg verschijnende dagbladen. „Ik voelde me beledigd. Wat denkt Merkel wel. Als hij bezwaren te gen me heeft kan hij me dat zelf ver tellen. Ik ben profvoetballer en wil zelfs in het derde elftal mijn contractuele verplichtingen volledig nakomen. Maar ik moet uit de krant vernemen hoe trainer ov<>r mij denkt. Dat gaat Onderhoud Cebinac, die voortreffelijk Duits spreekt, verzocht onmiddellijk FC Nürn- bergs president Walther Luther om eer onderhoud. „Onder deze omstandighe den kan ik niet meer spelen", zei hij „Ik kan me zo niet concentreren op de wedstrijd tegen Ajax. Ik zou graag het trainingskwartier willen verlaten. Als Merkel zo over mij blijft praten, zal ik mijn contract normaal nakomen, niets extra's meer doen en dar ga ik aan het eind van dit seizoen weg want ik heb verschillende goede aanbie dingen. Het interesseert me dan ook niet of ik in het tweede, derde of de elftal speel". Walter Luther toonde begrip. Hij riep Merkel erbij en er werd gepraat. Cebi „Merkel keek me bijna niet aan Hij leek erg kwaad, maar hij zoekt r uit. Ik durf te beweren, dat alle contractspelers het langst heb getraind. Ik heb alle oefen- petitiewedstrijden mee gespeeld ben goed in vorm. Waarom Merkel mij moet behandelen is mij niet dui delijk". Andere ploeg Met het gesprek bereikte Cebinac in ieder geval dat hij vanavond speelt, j Merkel bracht zijn aanvankelijke voor- J nemen de Joego-Slaaf niet op te stellen, niet ten uitvoer. Het kostte de jeugdi- j ge Erich Beer zijn plaats in de ploeg, j want Merkel stelde ook tot veler ver rassing ex-international Heinz Strehl op. Van de wedstrijd heeft Cebinac de beste verwaohtingen. „Jullie Nederlah- ders zullen opkijken, FC Nürnberg mag dan in d$ cpnjppjjtie nog niet zoveel hebben gepresteerd, reken er op dat er vanavond een heel andere ploeg in het I veld komt. We zijn vol zelfvertrouwen I en overtuigd dat het een uitstekende i wedstrijd wordt. Let op mijn woorden: Ajax is met ons nog lang niet klaar". Keihard Dat Nürnberg anders voor de dag zal komen dan in de competitie, is ook de overtuiging van Ajaxbestuurder Jan Hordijk, die trainer Michels ook nu weer met raad en daad terzijde staat. „De jongens weten dat het moeilijk wordt, zij zijn ingesteld op een keihard topduel. De opstelling van FC Nürn berg is voor ons geen verrassing. We hadden wel verwacht dat de ploeg ook op eigen veld met een „Ausputzer" zou Ajax bereidt zlóh in-het Stadtische Stadion in Bayreuth voor op hernieuwde kennismaking met de Europa Cup. Van links naar rechts: Keizer. Van Duivenbode, Buur en donk, Bals fop de voor grond), Groot, Hulshoff, Pronk, Nuninga, Cruyff en Suurbier. Toen was alles koek en ei tussen Max Merkel en pupil Cebinac. Nu niet meer. Cebinac nam Merkel iets kwalijk en verscheen na deze training niet meer. Op de foto Cebinac met de Deen Hansen. D'OLIVEIRA NIET WELKOM IN ZUID-AFRIKA BLOEMFONTEIN De Zuidafrlkaan- se premier John Vorster heeft gister avond verklaard dat het Engelse MCC- crickctteam. zoals het nu Is samenge steld. niet welkom is in Zuid-Afrika. De premier doelde hierbij, zonder na men te noemen, op de toevoeging aan de ploeg van Basil d 'Ollveira. Hij zei verder dat de ploeg, die volgende maand naar Zuid-Afrlka gaat, niet die van de MCC ls. maar die van Zuid-Afrika's po litieke tegenstanders. In eerste instantie lieten de keuzehe- ren van de MCC Basil d 'Ollveira. een in Kaapstad geboren kleurling, uit de ploeg. Maandagavond werd hij echter toch nog toegevoegd omdat Bowler Tom Cartwright met een blessure kampt. Volgens berichten uit Londen heeft de selectiecommissie de tournee afgelast en de beschuldigingen van Vorster als zou d 'Olivelra om politieke redenen zijn opgesteld, ontkend. Drie Amerikanen sprongen 2.21 m SOUTH LAKE TAHOE De 1500 me ter en het hoogspringen, de laatste twee finales van de Amerikaanse Olympische selectiewedstrijden atletiek, hebben gis teren overwinningen opgeleverd voor respectievelijk Jimmy Ryun en Ed Car- Ed Carruthers overbrugde 2.21 meter en evenaarde daarmee de beste presta tie van dit jaar, die op naam staat van de Australiër Peter Boyce. Carru thers werd overigens alleen winnaar doordat hij minder foutsprongen had dan Reynalde Brown en Dick Fosbury. die dezelfde hoogte als Carruthers haal- Jimmy Ryun versloeg zijn tegenstan ders in een tactisch gelopen wedstrijd. Hij voerde de eerste ronde het veld aan, maar liet zich daarna terugvallen naai de achterhoede. Met nog 400 meter af te leggen demarreerde Ryun en hij had op 300 meter voor de finish de leiding, die hij niet meer afstond. Zijn tijd was 3.49.0. Martin Liquori (3.49.4) en Tom van Ruden (3.49.8), die de tweede en derde plaats bezetten, verzekerden zich eveneens van een plaats in de Ameri kaanse olympische ploeg. Opening boksseizoen ROTTERDAM Op maandag 23 sep tember wordt het boksaelzoen 1968—1969 geopend met amateurwedstrijden in gebouw Odeon in Rotterdam. In de A- klasse komen tegen elkaar uit: Wim Jansen (RBV Huizeftaar) tegen M. Heij- dens (DOD Enschede), Hans van Leenen (RBV Huizenaar) tegen D. Berger (DOS Enschede). Walter d«- Hooghe (RBV Hui zenaar) tegen B. Berendse (Muscular Arnhem). Het programma wordt volge- maakt met wedstrijden ln de B- en C- spelen. We zijn niet pessimistisch, maar ook niet te optimistisch. FC Nürnberg per slot van rekening kampioen van Duitsland en dat wordt je maar niet zo twee drie". Waar houdt een voetballer zich mee zoet, wanneer er niet getraind wordt? Veel poseren voor de fotografen, veel handtekeningen uitdelen en winkels kijken. Of zou dat bij het poseren horen? Roemeense clubs niet uit E.C. BOEKAREST De Roemeense voet balbond heeft gisteren in een brief aan de Europese Voetbalunie (UEFA) ge protesteerd tegen de nieuwe loting, maar besloot toch dat de Roemeense clubs aan de Europese bekertoernooi zouden deelnemen. Daarom zal Steaua in de Roemeense hoofdstad in het veld komen tegen het Tsjecho-Slo- aakse Sparta, Trnava, dat reeds maan- ag in Boekarest was aangekomen. Valentin Granatkin, de voorzitter van de Russische voetbalbond, heeft in een interview in Soviet Sport gezegd dat Ruslands protest tegen de beslissing van de UEFA de Oost- en Westeuropese ploe gen te scheiden in de Europese beker toernooien kan worden gevolgd door het bedanken als lid van de UEFA. indien de UEFA doorgaat met zijn huidige po litiek. Granatkin, die tevens vice-president is van de FIFA de Internationale Voet balbond, zei dat hij het Russische pro test voor de FIFA zou brengen. „Wette lijk kan de FIFA geen invloed uitoefe nen op de beslissingen van de UEFA, maar het is een belangrijke organisatie en wij hopen dat de FIFA zijn afkeuring zal uitspreken over ontwettige en schan delijke beslissing van de UEFA. ..aldus Granatkin. Art Hernandez. Belg nam leiding Kalden schoot een in Toekomstronde liok. maar SWZDV WOU GERARDMER De vijfde etappe _,an de Ronde van de Toekomst is gis- (Van onze dammedewerker) SCHOONHOVEN Door overtuigend mei 146 van Denk en Zet te winnen heeft het Haagse SWZDV zUn tweede overwinning in de provinciale damcom- Petitie binnen. Doordat Kalden een afgrijselijke bok schoot kregen de Schoonhovers bij de aanvang een kleine voorsprong ten ge schenke, die zij evenwel spoedig moes ten prijsgeven aan de veel sterkere Poortbewoners uit Den Haag. Eveneens voor de tweede ronde speel de Papendrecht thuis tegen het Dordtse DDV, een duel dat de uitslag 1010 op leverde. DEZ—SWZDV luw persoon"tlce ult-sla8e' S«hepXj. Kalden 2—0. A l; i—l. D. Veer—J.' Olivier' 0—2 Oosirom—A. Massalink 0J2. T .dt «auema 0—2, A Mesker—A. Ltonl B de Hoop—W. de Vlaming 0—2. -A. Jacobs Jr. 0—2. totaal #—14. teren gewonnen door de Fransman Alain Vasscur. H(j had voor de 195,5 kin van Belfort naar Gerardmer 5 uur 50 min. en 29 sec. nodig. In de eindspurt zegevierde Vasseur over zijn landgenoot Robert Bouloux. De Italiaan Boifava, die als 24ste met een achterstand van negen minuten op de winnaar binnenkwam, moest de lei ding in de algemene rangschikking af staan aan de Belg Michel Coulon. Boi fava zakte naar de zeventiende plaats met een achterstand van 7.35 op de gele truidrager. De uitslag van de vijfde etappe: 1. Vasseur -r 5.50.29 (met bon. 5.50.09). 2. Bouloux (Fr) 5.50.22), 3. Roger de Vlae- ielg) 5.50.37 8. Fabrl' (It) 5. Cllson (Lux) z.t„ 7. Abrahamlan 8. Rlgon (Fr-O) z.t,9. Petrov (Ru.sl) (Belg) (Zw i vijf etappes Fabrl (It) op 40, 5. GUson (Lux) op 1.01. (Rual) op 4.00, gesprek tussen hem en Merkel geweest. De trainer heeft niet beloofd dat hij zich in de kranten zou verontschuldigen". FC Nürnberg# voorzitter Walter Luther zei vanmorgen, dat Cebinac mogelijk wegens contractbreuk zal worden ver volgd. Max Merkel: „Zolang ik in de voetbalsport meeloup heb ik zoiets nog nooit meegemaakt. Dit is het einde van het hoofdstuk-Cebinac in de geschiede nis van FC Nürnberg. Liever een minder goede, maar correcte speler, dan hem weer ophalen. Ik dacht, dat gisteren alles as uitgepraat, ik heb zelfs gistermiddag met hem getraind en er is nergens over gepraat. Vanmorgen gaat hij er plotse ling vandoor. Ik heb Cebinac geen enkele toezegging gedaan en neem hem daarom deze stap hoogst kwalijk". Cebinac zal vanavond vervangen wor- WERELDKAMP. IJSHOCKEY Tsjechen zien van organisatie af PRAAG Tsjccho-Slowakije heeft 't aanbod ingetrokken dc wereldkampioen schappen ijshockey 1969 in Praag te doen houden. Het stelt zich nu kandidaat voor de wereldkampioenschappen van 1971. De organisatoren zijn van mening dat onder de huidige omstandigheden het nu niet mogelijk is de wereldkampioen schappen volgens de vereiste maatsta ven te doen plaatsvinden in de Tsjecho- Slowaakse hoofdstad. Nicols besloten met zege DEN HAAG Voor de hoofdklasse van de competitie van de Koninklijke Neder landse Honkbalbond de laatste wedstrijd va speeld. Harlem Nicols v HCHW. is gisteravond dit seizoen ge in met 4—3 van Ondanks zege gewipt voor Jaarbeursbekcr Van der Helde), maar dat waa niet voldoende om de Engelsen uit de twee de ronde van het toernooi om de Jaar- beursatedenbeker te houden. I Feijenoord startte overdonderend, vol goede voornemens om de hatelijke „4" binnen de kortst mogelijke tijd in te lopen. Gesterkt door fanatieke aanmoe- ROTTERDAM Feijenoord heeft digingen van de toeschouwers golfden het niet gehaald. Ongeveer 45.000 de aanvallen voortdurend op doelman .nhangers hebben de Rotter dammers gisteravond tegen Newcastle United strijdend ten onder zien gaan, strijdend tegen een nadelig saldo var vier doelpunten, die een weck geleder in de uitwedstrijd moesten worden ge ïncasseerd. Feijenoord reduceerde het verschil weliswaar tot twee treffers (20 door doelpunten van Kindvall Van onze sportredactie) NEURENBERG. Het is van morgen vroeg tot een nieuwe, naar het zich laat aanzien definitieve, breuk tussen FCNiirnbergs trainer Max Merkel en rechtsbuiten Zvez dan Cebinac gekomen. Omdat den door de 21-jarige Erich Beer. Merkel niet, zoals volgens de Joego-Slaaf was afgesproken, via de dagbladen had toegegeven, maandag fout te hebben gehan deld door Cebinac van de training weg te zenden, achtte laatstge noemde zijn verblijf te midden van zijn medespelers niet langer nood zakelijk. Ook Eindhoven krijgt zesdaagse De verontwaardiging onder de Nürn- bergers over het ongemotiveerde ver trek van Cebinac was vanmorgen groot. Aanvoerder Ludwig Müller: „Dat is toch niet te geloven. Laat een speler je zo maar in de steek. Ik ben zelf bij het Benvenuti won op punten TORONTO Nino Benvenuti, de Italiaanse wereldkampioen in het mid dengewicht, heeft gisteravond in Toron to in een gevecht over tien ronden op punten gewonnen van de Amerikaan EINDHOVEN Ook Eindhoven krijgt een zesdaagse wielerwedstrijd. De stichting Zuidnederlandse ontmoetingen zal volgend jaar bet Vlaamse festival openen met ren zesdaagse in de Philips Jubileumhal. Een onderzoek heeft uitgewezen dat In de hal een wielerbaan kan worden ge bouwd. De zesdaagse, waarvoor 20 sep tember het startschot zal worden gege ven, wordt mede in het kader van de feesten voor de 25ste bevrijdingsdag en de opening van het nieuwe stadhuis te Eindhoven gehouden. De organisatie van de wedstrijd, waaraan Nederland se en Belgische koppels deelnemen, is ijl handen van Ton Vissers, ploegleider van Willem II Gazelle en Siem Waarden- Feijenoord heeft de volgende ronde van het toernooi om de Jaarbeurasteden- beker niet gehaald. De nederlaag van 4—0, die de ploe<j in Engeland had geleden, bleek onoverkomelijk. Er is nog wel geprobeerd er wat aan te doen. Zoals Ovs Kindvall, die hier de Newoastle Uniteddoelman McFaul belaagt. McFaul. Furieuze duels kenmerkten de gehele wedstrijd, duels waarin nogal eens zware overtredingen werden begaan en door de Duitse scheidsrechter Fritz tamelijk willekeurig bestraft. De Engel sen kwamen nauwelijks aan de bal en tekenend was dat Pleters Graafland pas in de 17e minuut het eerste schot te verwerken kreeg. De oud-internatio nal zou verder gedurende de gehele ontmoeting weinig gevaarlijk werk meer te doen krijgen. Een meester Gezien do overweldigende veldmeer- derheld, liet liet eerste doelpunt lang op zich wachten. Kindvall, die zich in het eerste en laatste gedeelte een mees ter toonde In weergaloze solo's, rond de een vrije trap van de goed spelen de" Israel na bijna een half uur doel treffend af. Feijenoord trachtte onmid dellijk een tweede doelpunt te forceren, maar de acties verliepen te gehaast. De passes werden minder zuiver en het was in de rust duidelijk dat er een wonder zou moeten gebeuren om Feijenoord in het Jaarbeursstedentoer- nool te houden. I.ascroms had al na twintig minuten het veld (tegenstribbelend) verlaten, toen hij zich bij een botsing pijnlijk in het gezicht verwondde. Ondanks ver woede pogingen van Feijenoord om in de tweede helft de Engelsen op de knieën te krijgen, kwam er niet meer dan één treffer' uit. De opkomende Van der Helde wist na 54 minuten McFaul uit moeilijke positie te passe ren. Het legioen wilde meer, maar de Rotterdammer# zagen zich gestuit door felle charges, die Moulijn voor zichtig maakten, Van Hanegem tot re presaille# brachten en het tempo deden zakken. Jaarbeursbeker SOFIA Sla vla Sofia en de Schot se voetbalclub Aberdeen hebben giste ren ln de Bulgaarse hoofdstad met 00 gelijkgespeeld ln hun eerste wed strijd In het toernooi voor jaarbeurs steden. Er waren 18.000 toeschouwers. De returnwedstrijd wordt op 2 oktober In Aberdeen gespeeld. Engelse league COVENTRY In een wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse League heeft Tottenham Hotspur gisteravond In Coventry met 21 gewonnen van Coven try CHy.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9