Leidse Kantonrechter stuurt verkeerszondaar naar cursus K&G MOET VOETBALFANS VAN DE BEELDBUIS HOUDEN „Ontzegging" en nog veel meer voor doorrijden na botsing Sporthuis Lanfers OPHEFFINGS UITVERKOOP WF BIOSCOPEN Triënnale van Rijnland" primeur voor Leiden Annie uit Nieuwe Wetering won vliegreis naar Israel DE LEIDSE COURANT De Leidse kantonrechter, mr. W. de trekking ditmaal nog voorwaardelijk Koning, heeft gisteren tegen enkele met een proeftijd van 2 jaar. grove verkeerszondaars weer een zeer Verdachte stond terecht, omdat hij met gevoelig vonnis geveld. zijn auto op het voorrangskruispunt Omdat een 34-jarige bloeinenkweker Gooweg-Gravendamseweg geen voor uit Noordwijkerhout volgens zijn me- rang had verleend aan een mede-auto- ning een groot gebrek aan kennis van mobilist. Deze kon door een uitwijk- enkele essentiële verkeersregels aan manouevre weliswaar een botsing de dag legde, veroordeelde hij de kvve- voorkomen, doch schoot zelf de weg- ker niet alleen tot een boete van ƒ75 berm in, sloeg over de kop en moest subs 15 dagen, maar stelde hem tevens vanwege enkele opgelopen kwetsuren met voor de keus: binnen 2 jaar een ver- geruime tijd in een ziekenhuis wordenj keerscursus volgen of anders nog eens verpleegd. OP TAPTOE-AVOND Verdachtes verweer kwam hier op neer: „Als hij niet zo hard had gere-, den zou ik het kruispunt veilig heb ben kunnen oversteken en er dus niets zijn gebeurd". De officier laakte zowel verdachtes wijze van rijden als diens „schuldenafschuiverij". Het kwam dan ook tot vermelde eis. De kantonrech ter uiteindelijk tot vermeld vonnis, waarover de bejaarde Noordwijker zichtbaar tevreden was. ONVERZEKERD RIJDEN Het rechtscollege nam het een 21- jarige loodgieter uit Voorschoten erg De officier, mr. J. Th. de Wit, was tot j kwalijk, dat deze opzettelijk 2 over- dezelfde conclusie gekomen en eiste j tredingen had begaan. Toen de lood- mede daarom een geldboete van 80.- gieter tijdens een routinecontrole van subs 16 dagen. Verdachte ..hield voet de Rijkspolitie werd aangehouden, bij stuk" en zei als laatste woord, j bleek namelijk, dat hij niet alleen geen „Daar neem ik geen genoegen mee, *--* want die bromfietser was de hoofd- een boete van 150,subs 30 dagen De kweker stond terecht, omdat hij destijds met zijn auto in de Kerkstraat te Noordwijkerhout rechtsaf een inrit was ingereden zonder daarbij voor rang aan een bromfietser te verlenen. De bromfietser liep enkele verwondin gen en zijn brommer nogal wat ma teriële schade op. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan: „Ik gaf duidelijk richting aan en daar had hij op moeten letten". Waar op de kantonrechter reageerde met de opmerking: ,,U heeft niet bepaald een goede opvatting van veilig verkeer' vrouw, doch daar die even te voren was gestolen, nam ik even de scooter om een boodschap te doen", voerde verdachte als excuus voor zyn over tredingen aan. Het scherp gestelde requisitoir van mr. De Wit, resulteerde in een eis tot twee geldboete van respectievelijk 75, en 100,subs 20 dagen alsmede een week voorwaardelijke hechtenisstraf proeftijd van 2 jaar. Omdat verdachte de overtredingen opzettelijk beging, wees de kanton rechter diens verzoek om uiterste cle mentie radikaal van de hand. Hij laak te in 't bijzonder, dat verdachte on verzekerd rondreed en vonniste hem voor deze overtreding daarom met 125,subs 25 dagen. Voor het ove rige vonniste hij geheel conform. ADVERTENTIE Het bestuur van de Drie October Vereeniging ziet in Ajax niet zo'n grote tegenstander. Het houdt er wel degelijk rekening niee dat de belangstelling min der groot zal zyn dan voorheen, maar dat dat nu zo'n vaart zal lopen, nee dat wacht men toch niet. „Stel dat Ajax met grote cyfers verliest dan kraait er geen haan meer naar hetgeen er gebeurt in de returnwedstryd" opperen zij. Dat >u het „gunstigste" zyn, maar ook dan betwijfelen wy of de voetbalsupporters, i de Ajax-fans in het bijzonder ook dan niet reikhalzend uitzien naar wat het antwoord wordt van hun favorieten. Won Ajax niet enkele jaren geleden met 5-1 van Liverpool en speelde Bill Shankley's equipe desondanks twee we ken daarop voor eigen publiek niet op nieuw voor volle tribunes? Louter en alleen omdat er nog een wonder werd verwacht. Speculerend op het feit dat In de Europa Cup vaak gespeeld wordt met gevestigde reputaties. Trouwens het 'itadion in Amsterdam is op dit moment i vrijwel uitverkocht. Het blijft een \utig punt voor de Drie October Ver-, aipng, die ,Jiet opwarmertje?" voor de feestdag, de Taptoe, ziet samen vallen met het Europa Cup-duel Ajax 1- F.C. Nürenberg. Misschien dat .K. G. met haar grote faam als redder in de nood kan optreden.waardoor het aantal deelnemers van '67. 8.000, nog benaderd kan worden. Daar men zich niet behoeft in te schrijven en eerst kort voor het vertrek nog kan aansluiten is met geen mogelijkheid te zeggen, hoe groot nu de deelname zal zijn. Het Leidse Muziek gezelschap heeft toegezegd i.v.m. zijn 40- jarig bestaan met een zeer speciaal deel te nemen aan deze „fakkel optocht". De wisselprijs, de Spaanse De gen, zal ditmaal worden toegekend aan de beste speeltuinvereniging. Vorig jaar viel deze prijs ten deel aan de r.k. korf balvereniging Crescendo. We kunnen „De Leeuw" uit Tiel en „De Limonaire 1900" uit Luik. Een jury bestaande uit journalisten zal het beste orgel aanwij zen. Na de humoristische optochten die de laatste jaren door Leidens straten zyn getrokken zal dit jaar weer een his torische stoet voorbij trekken: „Van Smeekschrift tot Handvest". ,s Avonds zorgen o.a Ria Valk, the Spotlights en the Flinstones voor varité in de Stads gehoorzaal. Dit jaar dus geen beateveuement. De belangstelling vorig jaar was niet over weldigend. Zou $t niet komen door de beseheiden naam die het vorig jaar op tredende beatgezelschap had? Een voor aanstaande Nederlandse beatgroep zou, lijkt ons, genoeg tieners naar zich toe lokken. Angst dat het een oncontroleer bare zaak wordt behoeft men niet te hebben gezien de ervaringen van de af gelopen twee jaar toen er weliswaar en kele rookbommen op de Lammermarkt tot ontbranding kwamen, maar de poli tie heeft geen moment behoeven in te grijpen. Een groots vuurwerk besluit ook dit jaar weer de 8-oktoberfeesten. Bij de foto: Mond open, hoofd achterover. Deze man weet hoe hy een haring verorbert. Over de smaak ervan behoeft niet ge twist te worden. Dat spreekt, dachten wij, voor zich. Een beeld waarmee wjj straks op 3 oktober ook weer veelvuldig geconfronteerd zulen worden. Haagse politierechter Eei voorstellen dat naast het Drie-Octo- bad e; ber-bestuur ook de kermisexploitanten zitten, toen' hy op 12 augustus op de Var- niet „happig" zullen zyn op het even- kenniarkt bij het achteruit rijden tegen tueel uitzenden van de voetbalwedstrijd. een geparkeerde auto botste. j Dat gaf hem geen zorgen, want de Maar of dit onderdeel, het Lunapark, timmerman ging er althans snel van een succes zal worden hangt voor een ,joor- Doch iemand die het alles had ga- groter deel af van de weersomstandi»- ^geslagen was zo actief om het num- heden. De deelname is in ieder geval al mer van de aanradende auto op te ne men en zo kon de timmerman worden opgespoord. Maar voor de Haagse politierechter liet hij verstek gaan. „Hy vond het blijkbaar niet de moeite waard om te verschijnen", opperde de rechter. Reeds vijfmaal eerder is de timmerman voor diverse verkeersdelicten veroordeeld en ook wegens het autobesturen onder Invloed van drank. Hij bleek ook niet zijn auto te hebben verzekerd en de officier waagde het te veronderstellen, dat de timmerman ook ditmaal onder in vloed van darnk verkeerde en daarom zo snel weg wilde. De eis luidde 100,- boete voor de aanrijding, 100,- boete voor bet onver zekerd zyn, een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid voor het doorrijden. De rech ter veroordeelde tot resp. 65,- en 100 boete, zes dagen gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Xleuw op het Schuttersveld zullen zijn de mini-cars, het heftruckspel en het schuif spel. Ook de achtbaan is weer pre sent, zodat er voldoende afwisseling li. Traditiegetrouw wordt men op 3 ok tober weer vroeg wakker geschud. Re veille, koraalmuziek en de uitdeling van haring en wittebrood zijn voor de „vroeg- komers". Het ochtendprogramma, dat tot voor kort steevast de „Militaire Pa rade" vermeldde is veranderd. Geen mi litairen op de Breestraat omdat de over heidsuitgaven beperkt zijn. Jan Klaassen en Ktrijn, die vanuit de popenkast vele jaren „hun Leidse vrienden en vrien dinnetjes de groeten deden" zijn vorig jaar al aan de kant gezet. Ook nu is daarvoor het programma van Up-Kiki en Tant Els. Vanaf 8.15 uur zijn zij in Zuid- West, om 9 uur op de Lage Morsweg, om 9.45 uur in de Pieter Bothstraat en tenslotte om 10.30 uur in de Zeeman laan. Iedere voorstelling duurt een half uur. Om half tien wordt i.s.m. het KNGV een demonstratie trampoline-springen gegeven op de Douzastraat. Commen tator zal zijn Klaas Boot. Een uur eerder zullen op het Levendaal behendigheids wedstrijden worden gehouden voor brom fietsen. terwijl om half tien 8 10 or geldraaiers de klanken van hun orgel over de Kaasmarkt uitstrooien. O.m. zijn te bewonderen het grote Gavioli-orgel ADVERTENTIE BREESTRAAT 53 LEIDEN vanaf woensdag 18 september AI onze kwallteitsartikelen gaan er met een KORTING van 20-50% uit TELEFOON 01710—21931 Rare slinger TWEE WEKEN GEVANGENIS Een 31-jarige beroepschauffeur uit Sassenheim maakte op 30 juni een rare slinger met de door heiu bestuur de auto. Dat leverde niet alleen 1300 schade op aan een auto die uit de te genovergestelde richting kwam, doch resulteerde voor de chauffeur in ver schijnen voor de Haagse politierechter, niet vanwege de aanrijding, doch wèl omdat hij dronken achter het stuur zat en daar was de aanrijding een ge volg van. Verdachte kwam nl. uil de richting Leiden en wilde naar Lisse. Doch op het kruispunt aan de Teyiingerlaan kwam een auto uit de tegenoverge stelde richting en toen was het met een raak. Uiteraard had de rechter in de eer ste plaats belangstelling voor de drank en constateerde, dat verdachte daar zelf niet al te zeker van was. „De ene keer hebt u het over drie gla zen en de volgende over zes," puzzel de de rechter. Maar wat wel duide lijke taal sprak, was het alcoholgehal te in het bloed van verdachte: 1,75 en dat is meer dan het dubbele van het Een politieman verklaarde, dat ver dachte er weliswaar niet zo erg slecht aan toe was en tot de „lichte gevallen" gerekend moet worden, welk stand punt ook door de dokter was ingeno men. Maar het strafblad van verdach te was niet te best. Om met de rechter te spreken, „krioelde" het van allerlei verkeersovertredingen en dat was voor de Officier aanleiding een maand ge vangenisstraf te eisen, benevens in trekken van het rijbewijs gedurende een jaar en nog 150,boete, omdat het rijbewijs van verdachte was ver- De rechter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf, een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid waar van vier maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen, plus 40,boete „Ik ben nu bezig aan een drankont- wenningskuur," deelde verdachte mee. „Dat is uitstekend," prees de rechter „misschien zien we u dan hier niet schuldige' Dit gaf bij de kantonrechter kenne lijk de doorslag inzake verdachtes ge brek aan verkeerskennis. Vandaar ook dat hij tot vermeld vonnis kwam. RACE-MANIE Hoewel hij al viermaal werd ver oordeeld wegens een overtreding van de maximum toegestaande snelheid en de proeftijd van een voorwaardelijke intrekking van zijn rijbevoegdheid nog niet om was, werd een 26-jarige be roepschauffeur uit Leiden er weder- I om op betrapt, dat hij met zijn auto i op de Rijnsburgerweg 80 km/u reed. I Boverdien bezat hij ditmaal geen gel dig kentekenbewijs voor zijn auto. „Ik merkte echt niet. dat ik zó hard reed", verzekerde verdachte de rech ter. Hij had helaas verzuimd een gel dig kentekenbewijs aan te vTagen „Ge- vergeetachtigheid", aldus zijn excuus. De officier laakte verdachtes „race manie" in hoge mate en eiste ter cor rectie hiervan ditmaal een geldboete van 75,subs 15 dagen en een voor waardelijke intrekking van verdach tes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar Inzake de tweede overtreding eiste hij 50,subs 10 dagen. De kantonrech ter vonniste conform. AUTO GEKRAAKT Een 21-jarige vrouwelijke kantoor bediende uit Santpoort mocht op 25 mei j.I. een ritje maken met de auto van haar vriend. Op het kruispunt Hoge Duinweg-Zilkerduinweg verleen de zij geen voorrang aan een van rechts komende auto. De botsing kwam dermate hard aan, dat zij met auto en al tweemaal '„over de kop" ging en van geluk mag spreken, dat zij be- j trekkelijk „heelhuids" uit de brok stukken" te voorschijn kon komen. „Uw vriend zal wel niet blij zijn ge weest met de afloop van dat ritje" merkte de kantonrechter tijdens het onderzoek o.m. op. Verdachte beaamde dit met een hoofdknikje- Zij was niet bepaald spraakzaam en gaf de feiten middels hoofdknikjes toe. Gezien de ernst van het feit eiste de officier zowel een geldboete van 100,subs 20 dagen als de onvoor waardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. De rechter verhoogde de geldboete tot 150,subs 30 dagen, doch stelde de intrekking der rijbevoegdheid ditmaal nog voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte knikte dank baar. GEEN VOORRANG Een 69-jarige automobilist uit Noord- wijk kreeg van de kantonrechter nog een kans zijn rijvaardigheid en oplet tendheid in het verkeer te bewijzen. De officier eiste tegen de bejaarde automobilist naast een geldboete van 100,subs 20 dagen een onvoor waardelijke intrekking van diens rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den. De kantonrechter wilde hem nog een kans geven en stelde naast een geld boete van 150,subs 30 dagen de in- rijbewijs bezat, doch niet tegen W-A. verzekerd was. „Ik gebruikte altijd de fiets van m'n Alphen aan den Rijn AANRIJDING VAN TANKWAGEN LIEP GOED AF Gistermorgen omstreeks 07.50 uur werd een tankauto met oplegger uit Rot terdam, bestuurd doo rde 55-jarige Rot terdammer J. Luiten, aangereden door een vrachtwagen met aanhangwagen. De vrachtwagen, ebsturud door de 29- jarige P. B. uit Deventer, schoot door zijn remmen. Gelukkig bleef de tank van de voorste wagen, die 28.000 liter benzine bevatte, heel. Het ongeval vond plaats op de Steekterweg. WOUBRUGGE VERBODEN WAPENBEZIT De hardnekkige geruchten als zouden twee inbrekers door de politie van Wou- brugge aangehouden zijn, biyken op verkeerde inlichtingen te berusten. In werkelijkheid zijn twee inwoners van Rotterdam aangehouden die in het bezit waren van revolvers, waarvoor ze geen vergunning hadden. Zy waren per auto naar Woubrugge gekomen. Wat de man nen precies van plan waren, is nog niet bekend: de politie van Leiderdorp stelt een nader onderzoek in naar de motie ven voor het verboden wapenbezit. klare taal JONGE GENEVER Camera: Dt ben nieuwsgierig-geel prol. (18 Jaar) DageUjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht. vr. en zat. 23.30 uur: The Servant, 18 Jaar. Lido: Carmen als baby (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Rebel ln ketenen (18 jaar) DageUjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.16 uur. Studio: De bruid gaat in het zwart (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ik, een markies prol. (18 Jaar) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De kanonnen van Navarone prol. (14 Jaar) Dagelyks 2 on 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Nachtvoorst. - vrydag en zaterd. 23.30 The Terror (18 jaar) KORRELTJE Men kan niets zo dwaas bedenken, of een of andere wysgeer heeft het al eer der gezegd. (Cicero) PUNT in de handige kneepfles f 10,50 per liter RESULTATEN SPARTANEN Zoals gisteren reeds vermeld behaal den de Spartaan C-jongens het kam pioenschap van Zuid-Holland. De eind stand is: 1. Spartaan 18237; 2. VLTC 17869: 3. Sparta 17629: 4. Holland 17545 5. AAV '36 17296; 6. PAC 15919. Opvallend is dat VLTC door een hoge score in de laatste wedstryd Sparta van een „zekere" 2e plaats verdrong. Resultaten Spartaan-jongens: 80 m: P. Paardekooper 10.4 sec.; L. van Schoten 10.8 sec. 800 m: C. Zonneveld 2.21.4 m; E. van Trigt 2.22 min. Verspringen: L. van Schoten'5.06 m; J. Bakker 4.70 m. Hoog: J. Akerboom 1.45 m; J. Bak ker 1.05 m. Kogel: P. Paardekooper 12.04 m; J. Akerboom 11.91 m. 4 x 60 m: 30.5 sec. AAD V D POEL Tydens de Ned. kampioenschappen voor B-Junioren welke zaterdag op de Sintelbaan Ookmeer te Amsterdam voor de 2e maal door regen niet afgewerkt konden worden gooide Aad v. d. Poel (Spartaan) de discus 41.73 m wat slechts enkele centimeters onder het I Leids recprd ip. Ter stimulering van kun stenaars in het op Lei den georiënteerde gebied organiseert de afdeling culturele zaken stadhuis Leiden in samenwerking niet de directeur van het stedelijk museum „De La kenhal" binnenkort een voor deze streken unieke „openbare aanbesteding" voor het uitbreiden van 't moderne-kunstbezit van de gemeente Lelden. Alle beeldende kunste naars uit de regio kunnen werk inzenden, dat: a) van 22 november tot 15 december in „De Laken hal" wordt tentoongesteld; b) zal worden gewaar deerd voor toekenning van een gemeenteUjke kunst prijs van f 2.000; c) zal dienen als etalage waar uit gemeentebesturen hun nieuwe aankopen kunnen Als dit experiment slaagt denkt men er over dit om de drie Jaar te herhalen. Men speelt daarom nu reeds met de naam Triën nale. De periode van drie jaar acht men enerzyds nodig om het kunstzinnig aanbod zo ruim mogeiyk te maken en anderzijds om een aantrekkeiyk ni veau van de gemeenteiy- ke aankoopfondsen voor dit doel te verkrygen. Het gebied dat men hier voor heeft aangegeven om vat de plaatsen Katwijk, Leiden, Leiderdorp. Lisse, Noordwijk. Noordwijker hout. Oegstgeest, Rijns burg, Sassenheim. Valken burg. Voorhout. Voorscho- Openbare aanbesteding gemeentelijk kunstbezit ten. Warmond en Wasse- Kunatenaars uit genoem de gemeenten kunnen van af 1 oktober a.s. deelne mersformulieren en regle menten afhalen bij 't ste delijk museum „De La kenhal" en by de gemeen tesecretarie van hun woon plaats. Deze formulieren moeten vóór 30 oktober by de directeur van het mu seum ln bezit zijn. Een jury zal beslissen over toelating van inzen- beeldhouwwerken en klein- plastiek, wandkleden, ke ramische werken e.d., die niet ouder dan 3 jaar mo gen zijn. Deze jury beoor deelt ook de toegelaten inzendingen voor toeken ning van de kunstprijs. De aankoopcommiasle bepaalt welke werken voor de be schikbare f 13.000 eigen dom van de gemeente wor den, adviseert dat althans aan het college van b. w. V oorrang Vooral met het oog op de Intergemeentelijke aamen- erklng ln liet stadsge- wt rden de tebesturen van genoemde genieenten uitgenodigd de expositie te bezichtigen en zo mogelijk hun aanko pen te doen. lilerblj heeft elk gemeentebestuur voor rang b(j de aankoop van werk van In z(jn gemeente woonachtige kunstenaars. Gedurende de tentoonstel ling zuilen ook particulie ren gelegenheid hebben kunstwerken aan te ko pen. Hierby aal de ryka- subsidieregeling voor aan koop door particulieren van toepassing zyn. „Het was zo'n tyd geleden, lk wist eigenlijk al niet meer waarover Ik hnd ge schreven". De twaalfjarige Annle Westste.vn uit Nieuwe Wetering Is nog steeds verbaasd over het feit, dat haar opstel, dat zij enige maanden geleden schreef, met een eerste prys bekroond werd. Vóór de grote vakantie, toen zij nog in de zesde klas van de dhr. sc hool zat, gaf hoofdonderwijzer R. Bruut alle kinderen de opdracht een opstel te schrijven over een bybels onderwerp. Aan de Vereeniging tot Verspreiding der Heilige Schrift had hy Medstryd-formullcrcri ontvangen. De kinderen hadden de opstellen al geruime tyd Ingeleverd toen hy op liet laatste moment besloot ze te laten mee dingen naar de pryzen, en ze op te sturen naar Amsterdam. Enkele weken geleden kwam Annies zusje Mieke. die nog steeds op de 28 leer lingen tellende lagere school zit, thuis inet de boodschap dat meneer Brunt 's avonds langs zou komen voor Annle. Niemand van het gezin Weststeyn uit de boerdery aan de Voorweg dacht nog aan het opstel en het was dan ook een grote verrassing toen bleek, dat de Jury Annie's opstel „De toren van Bahrl" be kroond werd met een eerste prys: een veertiendaagse reis naar Israël. Het la volkomen nieuw voor Annie. ZjJ is nog nooit In het buitenland geweest. 31 oktober zal met negen andere prfjswlnnaartjes per vliegtuig vertrekken. Vier daarvan hebben ook een opstel geschreven, de vyf anderen stuurden een tekening In over hetzelfde onderwerp. „Nadat u gisteren driemaal een flinke maaltyd heeft opgegeten en 6 glazen bier gedronken hebt, bent u nog ver- i haasd, dat u vandaag ziek bent en geen I honger heeft?" „Daaraan ligt liet zeker niet, dokter. Ik had nameiyk ook gisteren al geen Marktberichten ROTTERDAM, 16 sept. Vee Aan voer totaal 1628; slachtrunderen 1122, varkens 506. Pryzen; slachtrunderen 485-525, 425-470, 380-405, 360-370; var kens 240-244, 326-230, 230-236; stieren 430-490; worstkoelcn 355-370; alachtzeu- gen 180-195; zware varkens 200-215. Resp. aanvoer, handel en pryzen: slacht runderen. iets minder, rcdeiyk, onver anderd. behalve 2e en 3e kwaliteit, wel ke Iets minder; varkens, iets minder, goed, even hoger, prima's boven note ring. TER AAR, 16 sept. Groente - Sny- bonen kas I 1.20-1.45, ld. II 35-45, id. stek 35. andijvie I 11-20, andijvie 11 9-10. spruiten export A 50, ld. B 60, spruiten binnenland A 28-38, id. B 25- 40. id. D 40, aardappelen 9. witte pronk- bonen I 56-85. id. II 25-35, uien 16-20, snijbonen natuur I 60-1.40, id. II 35-60. stokprinsessebonen II 55, dubbele prin- sessebonen I 1.00-1.15, id. II 90, spek- bonen 45, stambonen II 90, kroten 15. groehe kool 29-31, witte kool 4, kromme komkommers 20, komkommers stek 15- 117, peren Triumf de Vlënne 21, Confe rence 20 alles p. kg. sla I 22, ld. II 11- 20, id. C 5, komkommers I 17-36, ld. U 121-24, bloemkool Al 93-1.06, id. All 45-72, id. BII 37-43, ld. afwykend 15- 21 alles p. stuk, tomaten export A extra 3.40-3.50, Id. A 1 3.50, ld. B extra 3.80, ld. B I 3.60, Id. C I 2.40, tomaten binnen land A II 2.40-3.00, ld. B II 2.40-3.00, ld. CII 2.40 p. bakje van zes kilo, seldery 5 per bos. Lelden, 16 september. GROENTE Appelen 40-41; andyIe 11-21; Migurkon 31-86; pronkbonen 29-86; snijbonen 35- 152; spekbonen 53; stambonen 33-122; kroten 18-20; Chinese kool 20; rode kool 6-9 groene kool 13-23; postelein 12- 52; prei 26-45; rabarber 7-10; spinazie 11-57; spruiten A 84-104; B 97-105; kom kommers 15-46; tomaten A 350-370; B 370-390: C 250-280; uien middelfijn 6-20; waspeen 31-35; witlof 117-183 per 100 kg; meloenen 12-184; bloemkool A 46- 127; B 21-95; C 43-46; knolselderij 16-18; bospeen 36-52; peterselie 11-16 radys 9-13; seldery 7-16 per 100 bos. BODEGRAVEN, 17 sept. Kaas-Aan voer 68 partijen. Pryzen: le soort 3.91- 4.00. 2e soort 3.75-3.90, extra tot 4.26. Handel redelijk. LISSE, 16 sept. Bloembollen Nar cissen I en II p. 100: Bicolor en trom pet narcissen: Beersheba 10-7.80, Co- vent Garden 16.30-12.60, Dutch Master 18.30-13.60, Early Glory 11.50-9.25, Go blet 13.10-10, Golden Advance 11-10, Golden Harvest 27.40-13.40, Golden Top 18-15.15, King Alfred 22.40-16, Magnet 9.50-8, Magnificence 23.60-16, Mrs. E. H. Krelage 11-10, Mount Hood 10.60-8, j Queen of Bicolors 12.20-8.50, Rembrandt 22 85-14.60, Unsurpassable 31.40-17.80. Willem de Zwyger 21.85-10.70, Grootkro- uige narvissen: California 9.50-8, Carl ton 15.40-10, Flower Record 11.60-8, Fortune 16.95-10.80, Helios 11.70-8. John Evelyn 14 10-1180. Mrs. R. O. Back- j house 12-10. Mercato 11.50-9, Scarlet Elegance 12-10.10, Sempre Avanti 27-10- 20.80. Walt Disney 9.50-9, Yellow Avan ti 27.10-20.80, Walt Disney 9.50-9, Yel low 8un 12.60-8.60. ROTTERDAM 17 sept Vm Aan voer totaal 2695; melkaanvoer 4323, slachtrunderen 220, gebruiksvee 625, vette kalveren 231, graskalveren 135, nuchtere kalveren 1186, varkens 26, blg- geu 11, paarden 15, veulens 6, schapen en lammeren 213, bokken en gelten 27. Pryzen: slachtrunderen 485-525, 425- 470, 380-405, 360-370; vette kalveren 385-410, 365-380, 340-360; stieren 430- 490; worstkoelen 355-370; kalf- en melk koeien 110-1575, varekoelen 900-1200, vaarzen 900-1050, pinken 600-800, gras kalveren 400-525, nuchtere kalveren 165- 175, mestkalveren: stieren 210-300, vaar zen 180-230; schapen 95-135, lammeren 100-140. Resp. aanvoer, handel en prij zen: slachtrunderen, Iets meer, kalm, als gisteren; kalf- en melkkoeien, ta melijk, redelijk, goed prijshoudend; vaar zen en pinken, als vorige week, rustig, stabiel; graskalveren, groter, goed, ruim pryah.; vette kalveren, korter, vlot, ruim pryah.2 nuchtere kalveren, even ruimer, stroef. Iets styver; schapen en lamme ren, korter, goed, ruim prysh.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3