Kooi krijgt snellere verbinding met centrum Ontdekkingsreis door Beroepenland' voor lagere schooljeugd BIOSCOPE Twintig-tonner zeven uur in berm van sloot Ook in Leiden terrein voor langparkeerders Doorstromingsverordening is aan vernieuwing toe Auto stallen en met bus verder Winterdienstregeling NZH De winterdienstregeling 1968/'69 van de NZH, die op zondag 29 sep tember ingaat, is mede bepaald door de per 1 oktober in te voeren irbeidsverkorting van 45 tot 43% uur per week. De gevolgen hiervan lunnen goeddeels worden opgevangen door een frequentieverlaging op *en aantal lijnen op zaterdag- en zondagmorgen. Deze maatregel vindt trouwens zijn rechtvaardiging in het juist op die tijdstippen gedaalde aantal reizigers. Overigens zijn er ook een paar belangrijke uitbreidingen van de dienstregeling te vermelden. In Leiden krijgt Kooipark een snellere ver binding met het centrum, terwijl de bus verder in het Morskwartier zal doordringen. De wijzigingen vindt men hieronder per lijn gespecificeerd. Van de niet-genoemde lijnen zijn geen veranderingen te melden. Verbeteringen in Morskwartier en Bollenstreek STADSNET LEIDEN LQn 18/14 Klngltjn Station - Hout kwartier - Noor derkwartier - Kooipark - Centrum - Station Lanimonsohnns - Zuid-west - Boshuizen - Kort Rapenburg - Station. Ala gevolg van de doorbraak Hool- gracht-Ooaterkerkstraat is het mogelijk dat de bussen van de ringlijn 13/14 via de Hooigracht en Levendaal/Korevaar- atraat het centrum aandoen. Het staart je Station-Beestenmarkt wordt dan overbodig. Tevens wordt de Professorenwyk, wel ke reeds door de lijnen 40/42 wordt be diend, verlaten. Tussen Koolpark en Station Lammenschans wordt dus ge reden via Zijlsingel, ir. Driessenstraat, Hooigracht, Korevaarstraat en Lammen- schansweg. Na het station Lammen schans wordt vla de Koninginnelaan de bestaande route naar Zuid-west ge volgd. Dg halten van de Hjnen 13/14 tussen Zijlsingel en Koninginnelaan worden: Zijlslngel/Oosterkerkatraat; Ir. Dries- senstraat/Hoolgracht; St. Jorisateeg/Le- vendaal voor lijn 14; Korevaarstraat (Fiat) voor lijn 13; Lammenschansweg/ Leliestraat: Station Lammenschans en Koninginnelaan v.v. In Zuidwest wordt de route van de rlnglljnen 13/14 gelijk getrokken met die van lijn 41. namelijk C. Schuytlaan, ^weelincklaan, Debussystraat. Verdlstr., Brahmslaan, Kennedylaan, De Bazel- laan, Montgomerystraat en Vijf Mei- De haltepluatsen op het gezamenlijke traject luiden onder voorbehoud: Sweelincklaan, Debussystraat/Vcrdistr., Kennedylaan b(j Kennedy-winkelcen- trum), De Bazelstraat/Montgomerystraat en Vijf Meiplein. I.tfn 15 Lelden Morskwartier - Station - Leven- daal - Leiderdorp. In het Morskwartier wordt de route naar de nieuwe woonwijken via Dam- laan en Diamantlaan verlengd. Als ge volg daarvan zal niet meer over de Hoge Morsweg worden gereden. In de rich ting Leiderdorp wordt de reiaduur ver kort omdat de routewijziging van de ringlijnen 13/14 het overbodig maakt door het Koolpark te rijden. In plaats daarvan wordt rechtstreeks over de Lage Rijndijk naar Leiderdorp gereden. In Leiderdorp krijgt lijn 15 zijn eind punt definitief aan de Mauritssingel/ Hubrechtsplein. Lijn 31 Katwjjk - Hoornes - Rjjnsburg - Lelden Station - Meerburg. De laatste dienst van 23.55 uit Oegst- geest naar Meerburg en van 0.20 van Meerburg naar het Station vervallen. De bus van 0.05 uit Meerburg rijdt niet verder dan het Station. INTERLOKALE LIJNEN Als gebruikelijk vervalt tijdens de wlnterdienst de route langs het kam peerterrein. Hjn 40/43 Noordwljk - Rijnsburg - Voorhout - Lel den - Leiderdorp. Met het oog op de verkeerscongesties wordt de rijtijd tussen Leiden Station en Leiderdorp met twee minuten ver- Op zaterdagen wordt tot 8.00 en op zondagen tot 10.00 een half-uurdienst over de lljnencombinatie gereden, dus om het uur over Rijnsburg en om het Weer groot bouwplan op stapel in plan Westeinde Zoeterwoude uur over Voorhout. De bus van 23.53 uit Noordwijk zal om 0.32 van Lelden Station naar Leiderdorp vertrekken ten einde de aansluiting uit de richting Noordwijkerhout en Voorhout via lijn 60 te verzekeren. Lyn 43 Den Haag - Wassenaar - Oegstgeest - Lelden. LUn 43 Den Haag - Wassenaar - Voorschoteu - Op zondagmorgen tot tien uur half- uurdienst over het lijngedeelte Leiden- Oegstgeest-Wa8senaar-Den Haag (43) en afzonderlijke halfuUrdienst Leiden- Voorschoten-Waasenaar. De laatste bus uit Den Haag (0.10) rijdt voortaan via Oegstgeest ln plaats I van via Voorschoten. Noordwijkerhout - Voorhout - Leiden. De laatste bus (23.55) uit Noordwij kerhout Sancta Maria wordt iets ver sneld, waardoor de aansluiting op de laatste bus (lijn 40) richting Professo- renwijk en Leiderdorp te Lelden Station wordt verzekerd. Lijn 90 Den Haag - Wassenaar - Katwijk - Noordwijk - Duinstreek - Haarlem. Ljjn 91 Den Haag - Wassenaar - Katwijk Rijn- Lijn 93 Den Haag - Wassenaar' - Katwijk - Noordwijk - Bollenstreek - Haarlem. In overeenstemming met de verkeers situatie tussen Hollandse Spoor en Staatsspoor in Den Haag kan de rijtijd van de uitgaande bussen overdag twee en 's avonds drie minuten worden ver sneld. Dit heeft overigens consequen ties voor lijn 93, die dan ook twee mi nuten vroeger van het eindpunt Sancta Maria moet vertrekken om de aanslui ting te Noordwijkerhout Brink op lijn 90 te verzekeren! De laatste bus uit Den Haag (0.06) wordt wat versneld. Teneinde de wachttijd van in Heem- stede/Aerdenhout overstappende trein reizigers wat te bekorten zal de bus van 23.45 uit Haarlem richting Noordwijk voortaan om 23.35 vertrekken. Ruim 2000 leerlingen van de hoogste klassen van de. lagere scholen in Leiden en omgeving zullen in de komende drie weken een ontdekkingsreis gaan maken door beroepenland middels de tentoon stelling, die vanaf volgende week maan dag drie weken lang op verschillende plaatsen ln Lelden wordt opgesteld. De tentoonstelling „Ontdekkingsreis door Beroepenland", onlangs ontworpen door de departementen van Onderw ijs en So ciale Zaken, Is naar Lelden gehaald op Initiatief van de commissie Beroepen- voorlichting, die ook in voorgaande jaren de schooljeugd voorlichtte. Iu te genstelling tot voorgaande tentoonstel lingen biedt deze nieuwe tentoonstelling een beter en inzichtelijker beeld van de mogelijkheden ln beroepenland. Het doel van de tentoonstelling is be paald niet, dat de jeugd na een bezoek je van een uur nu precies zal weten wat zij wil. „Voor een verantwoorde be roepskeuze zjjn leerlingen van de hoog ste klasen van lagere scholen beslist nog te Jong", aldus jeugdconsulent van het Gewestelijk Arbeidsbureau de heer Boo- nekamp. „Als we njet deze tentoonstel ling- de jeugd een beetje wakker ma ken en aan bet denken zetten zijn we al helemaal tevreden". Aan de tentoonstelling, die ingeleid wordt met een poppenspel van de Ha genaar Van Deth, liggen drie hoofd gedachten ten grondslag: laten zien, dat er vele, vele beroepen zijn; dat er voor ieder beroep geleerd moet wor den en dat er een duidelijke samenhang bestaat tussen de beroepen. Na het pop penspel maken de jongelui een rond gang langs een groot aantal panelen met fotoseries over vele beroepen. In deze foto's heeft men getracht het we zenlijke van een bepaald beroep te van gen. Het ls de bedoeling, dat de jeugd voor af of na een bezoek aan de tentoonstel ling, dat ongeveer 1 uur in beslag neemt, aan het denken gezet wordt. Met dat doel heeft het ministerie van Sociale Zaken een lees- en plakboekje samen-. gesteld, dat met de eigen onderwijzer kan worden doorgenomen en behan deld. Ook ln dit boekje heeft men er bewust naar gestreefd de grondgedach ten van de tentoonstelling te verwerken. Aan beroepenkeuze Is een 12-jarlge im mers nog niet toe; men mag het meisje of de jongen echter wel suggereren, dat het kiezen van een beroep niet iets is, dat men „ln een vloek of een zucht" doet. Met de tentoonstelling „Ontdekkings reis door Beroepenland" die drie weken ln Lelden zal blijven zal men niet alle lagere scholen van Leiden en omge ving kunnen bewerken. Het is daarom de bedoeling, dat de expositie in het voorjaar nog zal worden gehouden in Voorschoten, Katwijk en Oude Wete ring. Wat de plaatsen in Leiden betreft: van 16 tot en met 19 september wordt de tentoonstelling gehouden in de La gere Land- en Tuinbouwschool aan de Boerhaavelaan; van 23 tot en met 4 oktober in de Christelijke Lagere Tech nische School aan de Vijf Meilaan en van 7 oktober tot en met 11 oktober In de Petrakerk te Leiden-Noord. Hier mee hoopt men de jeugd van de scholen ln Lelden, Leiderdorp, Zoeterwoude, Warmond en Oegstgeest te kunnen be- Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit J., z.v. J. K. Guijt en N. de Zwart; Arjan A., z.v. A. Heemskerk en A. de Hoog; Anna M. E., d.v. F. J. M. van Adrichem en M. Lelieveld'; Wilhelmina A. M., d.v. C. G. G. van Veen en P. S. B. Mulder; Jan netje J., d.v. J. M. van Hal en E. van der Kwaak; Johannes, z.v. G. J. Keij- zer en J. Mulder; Helena P.. d-v. P. den Hollander en N. van der Plas; Anouska A., d.v. P. Veenman en G. A. de Graaf; Miranda E., d.v. P. van der Kwaak en E. de Meij; Karin M. J., d.v. J. J. Filarski en M. J. Rosbergen; Marie L., d.v. P. W. van Hoeve en G. M. Brouwer. Gehuwd: P. W. M. Stuifzand en A. D6 LEiDöL COUxtAn Prof. dr. J. Mulder plotseling overleden Op 61-jarige leeftijd is dezer dagen plotseling overleden de bekende ortho pedist prof. dr. J. D. Mulder, eerste ge neesheer van de Annaklinlek en sinds maart vorig jaar buitengewoon hoogle raar aan de universiteit. Prof. Mulder werd ln 1907 te Amster dam geboren. Na zijn studie en promo tie aan de gemeente-universiteit te I Amsterdam, werd hjj in 1935 verbonden aan de orthopedische afdeling van het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. In 1952 kwam hij naar Lelden. De crematie heeft inmiddels in alle stilte plaatsgevonden. DONDERDAG 12 Ö- AGENDA LEIDSE GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 23 september des avonds i te half acht bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende onderwerpen: Benoe ming lid bestuur van de Vereeniging tot Bevordering van de Bouw van Werkmanswoningen: verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen om medewerking voor de aanleg van handiwasbakken in zijn scholen voor g.l.o. aan de Lust hoflaan 2, Damlaan 22, Caeciliastraat 11 en Haarlemmerstraat 32; idem om medewerking voor de aanschaffing van een zangmethode ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Ter Haarkade 1; gelden voor L de eerste inrichitmg van een lokaal van i - de protestants-christelijke kleuterschool Kennedylaan (Lisztpad), uitgaande van de Vereniging voor Christelijke Frö belscholen; krediet voor de inrichting ten behoeve van de openbare en de r.k. school voor imbeciele kinderen van een lokaal voor motorische therapie in de schoolgebouwen De Costastraat 104 en Hayerstraat 64; aanschaffing van meubilair en leermiddelen ten be hoeve van de Rem brandt-scholenge meenschap; wijziging getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk per ver plichte leerkracht vakonderwijs wordt gegeven aan de openbare scholen voor elementair buitengewoon onderwijs aan debiele kinderen, aan lichamelijk ge brekkige kinderen en aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden; verhoging bedrag, dat voor het jaar 1968 per leerling voor de openbare school voor imbeciele kinderen be schikbaar wordit gesteld en het verle nen van een aanvullend voorschot op de exploitatie-vergoeding voor het jaar 1968 ten behoeve van de bijzondere school voor imbeciele kinderen, uit gaande van het bestuur van het Liefde werk van de Heilige Cunera; het aan kopen van de percelen Groenesteeg 87, 100 en 102; ontbinding van de pacht overeenkomst met de heer H. Th. van Noort met betrekking tto een perceel weiland, gelegen nabij de Hoge Mors weg; ontbinding van de pachtovereen komst met de heren P. Óverdevest en J. Dornifs met betrekking tot percelen weiland, gelegen in de Broek- en Simonitjespolder; ontbinding van de pachtovereenkomst met de heer C. J. Lubbe met betrekking tot percelen weiland, gelegen in de Broek- en Si- montjespolder; ontbinding van de pachtovereenkomst met de heren G- C. de Groot en D. Hakkenberg met betrekking tot percelen weiland, ge legen in de Broek- en Simontjespolder; verordening, regelende het verlenen j van zogenaamde tegemoetkomingen voor vrijwillige beschikbaaretelling van woonruimte ten behoeve van «de door stroming (Dooretromingsverordening 1968); plaatsing van een automatische huisetlefooninstalLatie met een Ujnkie- zereinstallalde in- het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst; krediet voor het verlenen van aanvullende voorschotten op de aan de ter plaatse gevestigde gezinscolonnes toekomende gemeentelijke subsidies over het jaar 1967. 3ENj Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 ju Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 \m Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 Nacht, vr. en zat. 23.30 ui Servant, 18 jaar. Lido: Carmen als baby (18 ja# Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en i Rebel in ketenen (18 jan Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: De bruid gaat in het zwart (18 Jui Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uj Trianon: Ik. een markies prol. 18 jat Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 Rex: De kanonnen van Navarone prol. (18 jat Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 u Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 1 Nachtvoorst. - vrijdag en zaterd. 233 The Terror (18 jaar PENT Een 22-tons kraanwagen is gisteravond omstreeks 8 uur op de Wilgenlaan te Voorschoten, een zijweg van de Veursevveg naby de „Gouden Leeuw", tereeht gekomen in de berm waardoor het gevaarte overhelde naar de daar gelegen sloot. Met groot materieel trachtte men daarna de kraanwagen weer overeind te helpen, doch het spreekt vanzelf dat dit niet een kwestie van „een uurtje" zou worden. Betons, zware binten, werden dwars over de sloot gelegd, waarna men de beide armen van de kraanwagen uitklapte die houvast kregen op de betons. De kraanwagen kon zich daardoor zelf optillen en vanmorgen 0111 5 uur was de zaak geklaard. Al met al was men zeven uur in touw geweest (om 10 uur was men begonnen met het „reddingswerk") 0111 deze reus weer op het juiste spoor te zetten. Als Haarlems experiment slaagt: RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Geslaagd voor het kand. ex. Neder landse taal- en letterkunde de heer J. Hogenhout, Den Haag. Regeling met beperking Ook het bepalen van het bedrag van de uitkeringen zal volgens b. en w. volgens een andere maatstaf moeten geschieden, omdat in de naaste toe komst de heffing van de personele belasting zal worden beëindigd, waar regeling worden door het begrip huurwaarde ingevolge bepaalde, 1 de Wet op de Personele Belasting komt 1 grot De gemeentelijke doorstromingsver ordening, die met ingang van 1 januari 1966 van kracht is, heeft een herzie ning nodig. Dit is gebleken uit prak tijkervaringen. Aldus delen b. en w. aan de Leidse raad mede in een voor stel voor '11 nieuwe „Doorstromingsver- ordening 1968". Volgens de nieuwe verordening zal b. beperkt tot verhuizen door b. en w. aan te wijzen, woning complexen. Aan de andere kant wordt verruiming verkregen door in deze Vaste bedragen gevallen de vergoeding ook toe te ken nen bij het verhuizen naar een grotere Voor wat het verhuizen van „goed koop" naar „duur" betreft, geldt thans een regeling van algemene strekking. Een uitkering wordt verleend aan de- de bepalingen iiicccN gcDienen. van de verordening wordt voldaan verhuizen naar een-woning mei hogere Stikvoorta Bouwbedrijf^ die huur, welke naar inhoud gelijkwaardig |P I of kleiner is. Het is b. on w."gebleken. tegemoetkoming (in de sector „van goedkoop naar duur"), wordt toege kend, indien de huur van de te verla ten woning meer bedraagt dan 30 gul den per week, of 130 gulden per maand. Hierdoor worden de uitkeringen nader beperkt tot hen, die een woning vrij maken welke geschikt is voor toewij zing aan woningzoekenden met lagere inkomens. Nu de laatste woningen in de cerate fase van het plan Westeinde I in aan houw zyn gaat de aandacht zich «leed* meer richten op de tweede fase. In het gebied, dat hiervoor bouwrijp gemaakt wordt, Is men nu begonnen met het maken van de zundpalcn. De ontwate ring van de veengrond die hiermede wordt beoogd Is in het eerste gedeelte genen, die Met bijzonder veel tam-tam heeft de NZH gistermiddag in Haarlem in tegen woordigheid van o.a. de burgemeesters van Leiden en omliggende gemeenten het eerste park-and-ride-centrum van ons land geopend. Een parkeergelegen heid voor langparkeerders, die tegen be taling van 0,45 hun auto de hele dag kunnen laten staan bij het hoofdkantoor van de NZH aan de Leidsevaart. Wil men bovendien daarna per bus naar en van het stadscentrum rijden, dan betaalt men vijftig centen meer. Voldoet het experiment, dan komt misschien ook in Leiden een dergelijke parkeergelegen heid op het (bij het station gelegen) ter rein van de NZH. Burgemeester mr. O. P. F, M. Cremers van Haarlem verrichte de feitelijke ope- ningsdaad door de slagboom omhoog te doen. Hij zei onder meer, dat het Haar lemse gemeentebestuur dit initiatief bij zonder toejuicht. Er wordt ook al ge dacht aan zo'n parkeergelegenheid in Haarlem-Noord. Een benzinemaatschap- ZOETERWOUDE Een winst van één woon- of slaap vertrek als gevolg van doorstroming is in de huidige situatie van onmiddel lijk belang, ongeacht het feit, of de te verlaten woning een eengezinshuis dan wel een etagewoning is. Ingevolge de nieuwe verordening zal daarom een uitkering worden verleend bij verhui zing naar een woning, welke één of meer kamers minder bevat. B. en w. achten het echter wel ge wenst om in het geval van een ver schil van één vertrek tussen de beide woningen een lagere uitkering te ver strekken dan bij een verschil van twee of meer vertrekken. pij heeft deze parkeergelegenheid (voor 130 auto's) gecompleteerd met een inge nieus service-centrum, waarin de auto zelfs een voledige technische keuring kan ondergaan. Voor Haarlem betekende deze primeur een feestelijke middag. Er kwamen bloe menmeisjes aan te pas en muziekkorp sen. Het gemeentebestuur ontving de genodigden in de Gravenzaal van het stadhuis. Het idee voor deze nieuwe par keergelegenheid is van oud-hoofdcontro leur D. M. A. van Gelderen.' GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN gronden, hot worden, een groot bouwplan op stapel staan. Dit omvat 152 woningen. Met 64 hiervan zal nog dit jaar een aan vang worden gemaakt. Als de interesse voor dit gunstig gelegen gebied zo groot blQft, zullen direct hierop de overige 88 worden gerealiseerd. Van de vier dagwinkels, die nu met een aantal gara ges gebouwd worden aan de Kerklaan, zijn er inmiddels twee verkocht. Dc n.v. Stikvoort wenst nog geen mededeling te doen over de branches die hierin ge vestigd worden. Onder de gegadigden zouden zich een dameskapsalon en een snackbar (Patat-frites) bevinden. Voor de verkoop van de woningen is behalve het Voorschotense bouwbedrijf nu ook een makelaarskantoor uit Zoetermeer ingeschakeld. verlaten woning, het maximaal effect voor de doorstroming in de weg staat. De tegemoetkoming voor verhuizing ran „goedkoop naar duur" zullen een rast bedrag moeten krijgen en wel: 900.- wanneer de woning, welke wordt betrokken, een gelijk aantal vertrekken beval; 700.- wanneer die woning één ver trek meer bevat; 500.- wanneer die woning twee of meer vertrekken groter is dan de woning welke wordt verlaten. Onder „vertrekken" wordt verstaan uitslui tend woon- en slaapvertrekken, die oldoen aan redelijke eisen van he- behouden Minimum Een betere aansluiting met de real teit wordt volgens het college verkre-1 gen door voortaan geen vergoeding toe bew< te kennen voor te verlaten woningen, opgeroepen de doorstroming niet lang zijn. Hiertoe kunnen in de sector 114.00 tot 16.15 T.B.-ONDERZOEK Onder auspiciën van het plaatselijk j FOTU-comité (Fonds tot opsporing van tuberculose) zal de Zoeterwoudse bevol king in de komende weken weer onder zocht worden op tuberculose. Die ge schiedde voor de laatste maal twee jaar geleden. Hoewel dezev gevreesde ziekte de laatste jaren sterk is teruggedrongen blijft waakzaamheid geboden. Ook nu nog komen ziektegevallen aan het licht. Hopelijk Is de Zoeterwoudse bevolking j hiervan goed doordrongen en zal dit' lot uiting komen in een grote opkomst.; Voor de Hoge Rijndijk Parochiehuis) zijn de volgende tijden vastgesteld. Vrij dag 20 .september van 14.00 tot 16.15 en van 1900 tot 21.15 uur. Maandag 23 september van 14.00 tol 16.15 uur. De het dorpsgedeelte worden or „Ons Huis". De tijden zijn hier: woensdag 2C GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis dat zij voornemens zijn aan L. van Vliet, Roomburgerweg 25, alhier, ver gunning te verlenen voor het plaatsen en handhaven voor een tijdvak van vijf jaren van een tuinderswarenhuis op een terrein aan de Roomburgerweg 24. kadastraal bekend gemeente Lei den, sectie T, nr. 5156, zulks met vrij stelling ingevolge artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van 't geldende bestemmingsplan in hoofd zaak 1960 (voormalig Zoeterwoude). Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen percelen kunnen gedu- I rende veertien dagen bij Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwaren indienen. De bouw- en situatieteke ningen liggen gedurende genoemde ter mijn ten Stadhuize (kamer 111) ter inzage. Leiden, 12 september 1968. (Advertentie) AANKOOP PERCELEN GROENESTEEG Aan de gemeente zijn te koop aan geboden het woonhuis, erf en winkel woonhuis met naastgelegen woning aar de Groenesteeg 87 100 en 102. eigendomsverwerving van deze perce len is voor de gemeente van belang, aangezien deze gelegen zijn „Mijn zoontje Is pas vier jaar." (Zoontje tot de conducteur): „En 1 der ia 37!" KORRELTJE Marktberichten LEIDSCHENDAM, II sept. Eieren Aangevoerd waren 79.800 kipeieren. D, noteringen waren voor 3900 eiei 17.00-/ 17.50; 11900 eieren no. 1 15,ft 16,95; 15300 eieren no. 2 15,00-15,9- 16200 eieren no. 3 12,40-13,40; 1800! eieren no. 4 10.55-10.70; 8800 eieren 5 8.50-8.95; 4100 eieren no. 6 7.30-7 7» 1100 kneus I 6.00-12.00; 500 kneus 11,50. DEN BOSCH, 11 sept. Vee Aa voer totaal 6663; 2327 runderen r graskalveren: 591 vette kalveren; 16S nuchtere kalveren; 393 schapen- fokzeugen; 762 slachtvarkens; 619 bi gen; 824 slachtrunderen. Prijzen: meli en kalfkoeien 1000—1640; gulste koeit 910—1340; graskalveren 410—615; kal! vaarzen rood bont 1200—1625; zwar bont 1100—1425; klamvaarzen 1050- 1375; guiste vaarzen 900—1200; pinke 635840; nuchtere kalveren 22035(1 weide schapen 80—115; weide lammtj 80110; drachtige zeugen 35< 475; biggen 6373; slachtrunderen, t tra kwal. 4.90—5.25, idem le kwal. 4 —4 80, idem 2e kwal. 3-80—4.15. idem 3e kwal. 3.553.75; vette stieren 4 20 4.80; worstkoeien 3.403.65; vette kalveren, le kwal. 3.854.10, idem kwal. 3.603.80, idem 3e kwal. 3.30 3-50; nuchtere slachtkalveren 1.40— 1.75, per stuk 6095; slachtzeugen, kwal. 1.851.90, idem 2e kwal. 1.80- 1.85; slachtvarkens 2.05—2.20; vetle schapen 105135; vette lammeren 110 —145. Overzicht handel; melk- en kali- koeien: behoorlijk - traag - stug prijsh: guiste koeien: normaal - vrij stil - oplopend; jongvee; als vorige - even gedrukt - even gedrukt; vette kalve ren: gewoon - tamelijk vlot - duur. nuchtere slachtkalveren: ruim - lui weinig veranderd; schapen en lamme- ren; minder groot - iets levendiger stijf prijsh.; fokzeugen: minder - kalm- prijsh.; lopers en biggen: matig - rede lijk - ruim gehandhaafd; slachtvee ruim - rustig - prijsh.; slachtzeugen: groot - willig - duurder. UTRECHT, 12 sept. Vee Totale aanvoer 4293. 1234 runderen, 160 vette kalveren, 46 graskalveren, 300 nuch tere kalveren, 1130 schapen. 468 var kens boven 100 kg, 36 varkens beneden 100 kg, 841 biggen, 78 bokken ten. Prijzen: melk- en kalfkoeien 950— 1450; kalfvaarzen 9251075; koeien 900—1025; pinken 700—825. stieren 725—825; graskalveren 425- 600; nuchtere kalveren 4080; fokka] veren 125350; schapen 85140; lan meren 100160; drachtige varkens 475; lopers 85115; biggen 66 bokken en geilen 10—58; vette koeie: le kwal. 4.304.60, idem 2e Inval. 4 4.25, idem 3e kwal. 3.75—4.10; vet!» kalveren le kwal. 3.754.00, idem kwal. 3-653.75, idem 3e kwal. 3.20— 3.55; nuchtere kalveren 1.40—1.80 zware vette varkens 2.152.20; zouten 2.352.40; slachtzeugen 1.751. jonge slachtzeugen 1.821.95. Over zicht handel: melk- en kalfkoeien: rus tig - niet prijsh.; vette koeien: matig- prijsh.; vare koeien; rustig - niet prijsh; vette kalveren: vlug - even lager; gras kalveren: rustig - prijsh; nuchtere kal veren: rustig - prijsh; fokkalveren: willig - hoger; schapen: willig - hoger; varkens: rustig - ruim prijsh; biggen: rustig - ruim prijsh. GOUDA, 12 sept. Kaas Aanvoer 99 partijen kaas. Prijzen: le kw. 3.91- £e;4.00 p. kg. 2e kw. 3.76-3.90 en extn 4.01-4.35 p. kg. De handel wasgoed. het BARNEVELD, 12 sept. - Eierveilini ,aiJ gebied, begrensd door de Herengracht, - Aanvoer 571.400 stuks, stemming re- l»(i(i tot 21 15 Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel, I delijk lot vlot; 37-48 5.03-9.56, 52-58 i.«84i 62 67 1364_1448 7J.72 9.00 inder dan 10 gulden per week of 43 Vrijdag 27 september allei B. hebben ook afgelopen tweeëneenhalf jaar. dat in vele gevallen de kwaliteit, de ligging en het comfort van de gewenste wo ningen reeds voldoende prikkel vor men voor verhuizing naar een duur dere woning, zodat de verhuizing dan niet extra behoeft te worden gestimu leerd door hel verlenen van een ge meentelijke bijdirage in verhuis- en wederin richbingskosten. Slechts nieuwe complexen Voor een als m de aanhef bedoelde toewijzing zullen in principe slechts gereedgekomen nieuwe complexen wo ningen in aanmerking komen. Geen oonbaarheid. B. en w. tekenen hierbij aan. dat het college de bevoegdheid moet heb ben. in daartoe geëigende gevallen rekening te houden met de verschillen in oppervlakte. Het is zo schrijven zij namelijk niet steeds reëel om zonder meer uit te gaan van het ver schil in het aantal vertrekken, b.v. wanneer van één der beide woningen de oppervlakte van één of meer slaap kamers aanmerkelijk groter is. Van „groot naar klein" In hun uiteenzetting aan de raad geven b. en w. voorts als een bezwaar te kennen, dat bij verhuizing van een eengezinswoning naar een etagewoning een verschil van tenminste twee ka mers, doch bij verhuizing van 'n etage- 19.00 tot 21.1 rezen dat zij die c Igelegenheid zijn altijd 'komen, die uiteraard gen i Er wordt op- I ig niet in de onds kunnen de beoalingen van de verordening af j held bestaat, te wijken, indien zij van oordeel zijn de doorstroming op die manier beter te kunnen bevorderen dan door strikte toepassing RAAD OEGSTGEEST KAN GELD LENEN VAN N.V. BANK DER NED. GEMEENTEN Over jaar opnieuw op de helling In de tweede helft van 1969 zullen b. en w. zich naar aanleiding van de alsdan bestaande woningsituatie op nieuw beraden over de onderhavige materie, omdat de minister van volks huisvesting voornemens is, de Beschik king geldelijke steun doorstroming (op grond waarvan de rijksbijdragen wor den verleend voor de instandhouding van de gemeentélijke doorstromings fondsen per woning en per inwoner) met ingang van 1 januari 1970 in te RONDGANG DRUMBAND Y.I.O HIP De drumband VIOS die eerder <te verordening! rondgang door de Zuidbuurt en aangren- zende straten zou maken, welke toen door de slechte weersomstandighelen i geen doorgang kon vinden, zal avond dit deel zoeken. De NV Bank der Nederlandse Ge- heeft de raad van Oegstgeest oktober ;n lening te willen verstrekken gevraagd was van 1.000,-, samengesteld uit de bedra- gemeentebe. i «e° 130 00° - "»r bo™ van een VERVANGER DS. L. DOORN De heer E. Loerakker te Dieren, die solidat Jl. zondag reeds voorganger was te Zoe terwoude en daarna door de Ned. Herv. Gemeente voor de tijd van één jaar en zes weken was benoemd tot hulppredl-1 doen tegen kant beeft deze benoeming aangenomen. De^looptljd Dit in verband met in dienstgaan vj Doorn als reserve leger-predikant. loods voor gemeentewerken; 150.00,- voorzieningen aan het terrein var gemeentewerken en 400.000,- als con- vlottende schuld. Enkele voorwaarden van deze lening zijn: 6.74 pet. rente, halfjaarlijks te vol- koers van 99,75 pet. lening is 25 jaar. W. stellen voor de lening te aanvaarden. hebben ltesloten dinsdag voorlichtingsavond te beleg gen ter begroeting van hen, die zich in de loop van dit jaar in de gemeente hebben gevestigd. B. en w. vertrouwen erop, dat de raadsleden ln zo groot mo gelijke getale aanwezig zullen zijn om met b. en w. en vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen als vangende party" op te treden. De kosten van de avond worden g'- raamd op 1000,-, samengesteld uit zaalhuur, koffie en het laten vervaar digen van een aantal dia's van oud e» nieuw Oegstgeest over dergelijke dia'» heeft de gemeente n.l. niet de beschik king.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4