Warm huldebetoon van Hazerswoudse Groenendijk voor karmel-feestelingen WEINIGE TRAININGSMOGELIJKHEDEN WREKEN ZICH BIJ DE TREFFERS GROTE DEELNAME AAN HAZERSWOUDSE TAFELTENNISKAMPIOENSCHAPPEN 1968 SLEUTELGAT 9 GROFVUIL- OPHAALDIENST DE LEIDSE COURANT LTAD MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 Feest rond pastoor Alberti en broeder Vogels oor Alberti en broeder Vogelt» be wonderen de hostieschalen, die hun door parochie en kerkbestuur werden i geboden: links de secretaris van kerkbestuur, de heer Th. Verktey. Het 40-jarlg profosslefeest (en 85-ja rig kosterschap) van broeder Llborius Vogels en het 25-jarig profesHlefecst van pastoor Laurentius Alberti, gisteren ge vierd, is een feest geworden voor de gehele gemeenschap van de St. Bernar- dusparochie In de lluzerswoudse Groe nendijk. Belde jubilarissen hebben gis teren geconstateerd, dat zy zeer velen een warm hart toedragen. Vóór de aanvang van de eucharistie viering betraden broeder Llborius Vo gels en pastoor Laurentius Alberti het gebouw van de Scheepjeskerk, vooraf gegaan door bruidjes en de medecon celebranten. De parochiegemeenschap, die in zeer groten getale in de stem mig versierde kerk present was, ver tolkte als Intredezang „Zingt God den lieer den Almachtige Koning ter ere". 1 Ir werd daarna een eucharistieviering gevierd, waarbij pastoor Alberti dc hoofdcelebrant was, Concelebrantep wa ren: deken A. Lamot van het dekenaat Zoeterwoude, pater drs. Alfons Kroese (ovérsté Voin "het kloÖstÜr'M dé Groenen dijk), pater Bartholomous Blemans (prior van het klooster te Smakt-Ven- ray), de heer Joop Streng (priesterzoon van de parochie), de paters Elias Wes- sels en Hubertus Llnssen (belden deel uitmakend van de communiteit In de Groenendijk). Applaus Pater drs. Alfons Kroese, net terug van een oriëntatiereis betreffende het religieuze leven door Venezuela en de West, hield de feestpredikatie. Hij zei dankbaar te zijn, dat twee collega's in deze tijd, dat het religieuze leven in ons land een vraagteken is, de jubilea mogen vieren. Vrede, liefde en gerech tigheid moet ons aller doel zijn, zo zei hjj. „Ad muitos annos voor belde fees telingen", zo besloot de pater. De ge hele parochiegemeenschap applaudis seerde daarna uitbundig voor de Jubi larissen. Na de predikatie boden Thea Verdfl- gaal en Jan Groen, namens de jeugd van de Groenendijk, aan pastoor Alberti en broeder Llborius een overvloedig gevul de mand met fruit aan. Hiervóór had den deze kinderen een toespraakje op rjjm gehouden. De zang tijdens deze feestelijke eucha ristieviering werd verzorgd door kinderkoor onder leiding van zuster Francesco (van de Ursullnen). De heer J. Wesselingh sr. dirigeerde het dames koor. De heer J. Wesselingh Jr. bespeel de het orgel tijdens de dienst, die ein digde met „Pelgrimstocht der mem op de wijze van het overbekende „Land of hope and glory". Onder luid applaus verlieten de jubilarissen tenslotte het kerkgebouw, Receptie In een gloeiendhete zaal van het pa rochiehuis vond vervolgens een receptie plaats, waar niet alleen alle parochia nen present waren. Behalve familieleden, genodigden en kennissen togen ter re ceptie: het voltallig gemeentebestuur van Hazerswoude met secretaris J. Ver- lare, ds. J. v. Drie uit Leiderdorp, dok ter H. A. Blaauwendraad, emeritus-pas toor H. J. A. M. v. d. Ven, de deaervitor van de St.-Michael-parochie pater Igna tius Wlshaupt en vele anderen uit het maatschappelijk en religieuze leven, De heer Th. Verkley sprak de jubila rissen toe in zijn functie van secretaris van het kerkbestuur, namens de paro chiegemeenschap. Broeder Llborius hul digde hij speciaal om zijn 35-jarig kos terschap. „Steeds weer bent u in actie met de voorbereidingen voor de H.H. Missen. Daarnaast legt u nog kilometers af ln uw functie van broeder-portier. Voor iedereen hebt u dan een goed woord, wie er ook maar aan de karmel- poort verschijnt. U bent niet meer uit het dorpsbeeld weg te denken." Pastoor Alberti noemde spreker een man van weinig woorden. „We kunnen u betitelen als de grote vernieuwer; uw wegen op dat terrein liepen niet altjjd over rozen. De jeugd heeft uw grote belangstelling, eveneens de bejaarden zorg, de zorg over de zieken." Namens de gehele parochie overhandigde hy pas toor Albert! een hostieschaal. De voorzitter van de parochieraad, de heer M. A. J. Gordijn, wees eveneens op de activiteiten, door de pastoor in de vijf Groenendijkse jaren aan de dag gelegd. Broeder Llborius noemde spreker in deze ttfd van vernieuwingen in de Kerk de man, die meer op de voorgrond treedt. „Uw eigen persoonlijkheid schuift u steeds naar achteren. Daarom ook vroeg u als parochiegeschenk een hos tieschaal, te gebruiken tijdens de eucha ristievieringen." De heer H. Verdegaal sprak de feeste lingen toe namens de jeugd van de Groe nendijk. Zich richtend tot de pastoor: ,,U leeft mee met deze jeugd, die kri tischer en zelfstandiger is dan voorheen. U benadert zc op hun eigen manier." Spreker wenste de pastoor en de broe der vele jaren toe. Pastoor Alberti, die mede sprak na mens zijn medebroeder, broeder Libo- rius, vond het een moeilijke zaak, zijn dankbaarheid tot uitdrukking te bren gen. Kort maar krachtig zei hij dan ook: „Dank u voor deze mooie dag". Daarna togen nog zeer velen ter receptie. De jubilarissen hebben verder de zondag doorgebracht in het gezel schap van hun medebroeders onder wie vertegenwoordigers van de verschil lende communiteiten van de ongeschoei de karmelieten in ons land) en hun fa milieleden. Joop de Boer, Betty van Wetten en de combinatie Aardjan van de Poei/Lla Timmermans zijn Hazernwouds tafelten* nlsknmploen 1968 geworden. Aldus het resultaat van een toernooi, dat zaterdag vanaf twee uur 's middags plaats vond In garage Bos aan de Dorpsstraat en de winnaar pas tegen middernacht ople verde. De organiserende vereniging „Avaiiti" zag tot Invar grote vreugde een record aantal Inschrijvingen (111 voor liet enkelspel, 27 voor het mixed dubbel) èn de meeste titels hij haar eigen leden helanWen. Immers, alleen Betty v. Wetten hield de eer hoog van de andere Hazerswoudse tafeltennisvereniging „Slagvaardig". In de middaguren werden de wedstrij den voor de junioren gehouden. Na af loop, toen Aardjan v. d. Poel de prijzen had uitgereikt, stonden de volgende re sultaten op het scorebord: A. jongens ongeoefend: 1 René de Bakker, 2 Hen- nle v. d. Poel, 3 Bart Pannebakker. Ver- Uezersronde: 1 Nico Koot, 2 André v. d. Poel. B-jongens clubspelers: 1 Herman Lammere, 2 Jan v. Wetten, 3 Theo Lou- vvers. C-melsJes clubspelers: 1 Cockle Timmermans, 2 Bea v. Wetten; 3 An- göle Pannebakker, Verliezersronde: 1 Ellle Pannebakker, 2 Nora v. Beek. D-meisjes ongeoefend: 1 Klazien Koo- ter, 2 Tilly Pannebakker, 3 Mieke Zaal. Verllezersronde: 1 Anneliès Timmer mans, 2 Alice Kooter. E. Gemengd dub bel: 1 Theo Louwers/Els Vreeburg, 2 Jan v. Wetten/Lla Timmermans, 3 Pie Kerkvllet/Angèle Pannebakker. In de avonduren kwamen de senioren aan acht tafels aan bod. De meeste be langstelling trok wel de finale heren PATER ANDRé KRIST VIERDE IN ALPHEN ZILVEREN FEEST Pater André Krlsl, missionaris In dei Angola, heeft zondag in de Plus X-paro- chle zijn zilveren priesterfeest gevierd. Om kwart voor twaalf uur celebreerde I do jubilaris eon plechtige gezongen eu-1 charlstiovlerliig in de Plus X-kerk. IIij werd daarbij geassisteerd door pastoor A. Groen der parochie en emeritus-pas toor Koning van Stompwjjk, die thans te Alplien woont. Het met dttnies en he ren zangers van het Sint-Boni acluslcerk- j In een aantrekkelijke wedstrijd heeft' Custollum er voor gezorgd, dat dc wissel-1 beker niet naar Valbovol gaat. Het Woer- dense team, dat beschikt over vior spe lers die in het eerste team hebben ge speeld, had de grootste moeite met dol Alphenaren. Custollum dut in Arlo del Jong oen sublieme aanvaller had, slaag-1 do er ln alle setstanden een eervol aan zien te geven en zelfs do tweede set ruim schoots te winnen. In de eerste set werd Castellum opl een 0-5 achterstand gezet, alvorens hel aun scoren toekwam. Bij de thuisclub I hadden Johun Koolatra en Ton v. d, Bos met enkele verrassende tweeslagen. Dc 15-7 setzege was echter gezien het Woer-1 dense spel verdiend. Castellum bleek ock ln de tweede set het 3-2-1 systeem spelen, met een enkele switch. Het Woerdense team, dat nu en, dan een penetrant hanteerde, moest deze 6et echter prijsgeven. Ondanks vier maal fout serveren stolde Custellum de lö-ö setzege toch veilig. Een 4-0 achterstand voor Castellum werd in de vierde set tot een 7-6 voor sprong omgebogen. Ook in deze set maakte Castellum op- vallend veel netfouteu. Toch slaagde i Castellum er ln het puntenverschll in deze set tot een minimum te beperken.' 13-15. Zonder Pleun de Jong In de Woerden- se gelederen ging de strijd in de laatste j set tot 11-11 gelijk op. Het duo Arle del Jong-Ton v. d. Bos vormde ook nu weer het beste Alphense blok. Toch draaide de aanval van de bezoekers, met Peter Mey ers als de beste afmaker uitstekend, het- o„Pn reniilteerrh» ln 11-15 koor versterkt kinderkoor van de Pius X zong o.I.v. do heer Juc. Verklop de vier stemmige mis van Cliarpentlor, met or gel- en trompetbegeleiding van de lieren •Tos. Pijpers, rosp. G. v. <L Vitte. Voorafgegaan o.a. door een rij meis jes en jongens, met bosjes fleurige bloe men Jn de hand, werd de Jubilaris de kerk binnengeleid. Bij het Evangelie wees de jubilaris kort op de betekenis van de uitverkie zing tot priester, zijn roeping als mis sionaris en z(jn taak en werk In de ver re missielanden, Vervolgens hield pater Krist een korte predikatie waarin hij even stilstond bij zijn jubileum, dat hij een hoogtepunt ln zijn leven noemde. De invitatie om zijn zilveren priesterfeest in Alphen te ko men vieren en de betaling door de paro- ehlunon van de kosten der oierkomst, hnci spreker na zo'n korte periode van enkele jaren van zijn verblijf in Neder land nauwelijks vernacht. Dc pater dankte allen hiervoor en voor alles wat men In Alphen bij voorgaande gelegen heden voor hem heeft gedaan. Tot besluit van de kerkelijke viering speelde de heer G. v. d. Vate met orgel begeleiding van de heer Jos Pijpers, een trompetsolo als feestcantate. Vervolgens recipieerde pater Krist met zjjn familieleden in een der lesloka len van de Plus X-school, waar vele pa- parochlanen en andere inwoners der ge meente hem kwamen feliciteren en ver rassen met geschenken. Onder uen wa ren o.a. pastoor A. Groen en em. pas toor Koning, pastoor Velthuijse en ka pelaan Boer van de Plus X-parochie, alsmede wethouder C. M. Deerenberg met echtgenote, de heer J. A. M. Hers- bach, raadslid en dc heer J. Heerkens uit Tilburg, de geboortestad van de jubi laris, die als architect hem in veel op zichten in de opbouw van zijn .nissle- statie behulpzaam is geweest. Het was een gezellige receptie met ver versingen, versnaperingen en rokertjes, een der vele goede zorgen van do heer B. T. A. van Beek van de Plus X-paro chie. Naar verwacht wordt zal pater Krist eind deze maand naar zijn missie per vliegtuig terugkeren. enkelspel tussen Joop de Boer, van het Alphense „Baronie", overgekomen naar „Avanti" en inmiddels ook benoemd tot voorzitter van deze vereniging, en Léo Sraathof. Joop de Boer versloeg zijn ri vaal (ook al van „Avanti") met 21-13 13-21 en 21-16. Dezelfde Joop de Boer reikte de prijzen uit aan: A-heren club spelers: 1 Joap de Boer, 2 Leo Straat hof, 3 Karei Drekxhage, 4 Aardjan Pannebakker. Verliezersronde: 1 Kees Stolwijk, 2 Aardjan v. d. Poel, 3 Jac ques v. Beek. B-dames clubspelers: 1 Betty v. Wetten, 2 mevr. Vermeulen- Rietveld, 3 Trees Groenewegen. Verlie zersronde: 1 Nel Stolwijk, 2 Anneke Rietveld, 3 Lenl Straathof. C-heren bo ven 85 jaar: 1 P. Kempen, 2 J. A. Out, 3 C. Kerkvliet, 4 F. Pannebakker, 5 A. M. Stolwijk. D-heren ongeoefend: 1 Cees Jacobs, 2 Hans de Frankrijker, 3 Jos v. d. Werf, 4 Jan Olierook. Verliezers- ronde: 1 Theo v. d. Poel, 2 Jan Fase. E. Gemengd dubbel: 1 Aardjan v. d. Poel/Trees Groenewegen, 2 Jan v. Wet ten/Trees Groenewegen, 3 Joop de Boer/ Lia Heijker. De vereniging „Avanti" droeg zorg voor een puike organisatie. Opvallend was, dat diverse lcubspelers van „Slagvaardig" verstek lieten gaan. Najaars-feesten te Hillegom De Najaars-volksfeesten staan weer voor de deur: 14 tot en met 17 septem ber gonst het in Hillegom van de festivi teiten voor het 63ste jaar georganiseerd door de Harddraverij „Hillegom en Om streken". Zaterdag 14 september a.s. vindt om 2 uur n.m. de opening van het Grote Luna park plaats op het terrein Jonckheer Mockkade, dat drie dagen geopend blijft. Tegelijkertijd vangen de kinderspelen aan op de rolschaatsbaan achter de Ju- lianaschool gaan de Jongens van 7-10 jaar hot tonnetje rollen beoefenen waar voor in totaal 6 prijzen zijn uitgeloofd. Een autosteprace voor meisjes gaat om 2.45 uur van start. Jeugdige hengelaars kunnen 2 uur hun geluk beproeven in de Noorder Leldschevaart bij de zgn. Kalkovenbrug. Voor de jongens van 8 tot en met 12 jaar is een maximum deelname gesteld van 65 deelnemers. De leiding heeft de Hillegomae Hengelsport- vereniging „De Vroegte Wint". Van 2.30- 4 uur tonen de Jongens en meisjes van reap. 10 tot 13 en van 14 tot 17 jaar op de speelplaats van de Mariaschool ln een straattekenwedstrijd hun artistiek kun nen. Achter „Treslong", op het parkeer terrein, vindt voor luxe wagens een rij- vaardlgheldswedstrjjd plaats: een wed strijd voor plaatselijke dealers en voor particulieren. Geldprijzen van 50,-, 30,- en 20,-. Maandagavond 16 september vindt op de feestelijk geïllumineerde Meerstraat om 7.00 uur n.m. do zeepkistenraces plaats om het kampioenschap van Hille gom voor jongens van 10 tot en met 14 jaar. Voor paren van 17 jaar en ouder is daar eveneens huppelbal. Dinsdag 17 september is de grote dag der Hillegomse Najaarsfeesten. Volks- en kinderspelen vinden plaats op een terrein achter het voetbalveld aan de Valckslootlaan van 9-12 uur. Voor meis jes van 10 tot en met 12 jaar ringsteken op autostepe; voor jongens van 10 tot en met 12 jaar mastvechten. „De sport der sterke Hillegomse mannen": tonknuppe- len; voor dames van 13 tot 20 Jaar ring steken op de fiets en eveneens om 10 uur voor Jongens van 13 tot en met 16 Jaar voor paren boven 18 jaar vindt eveneens om 10 uur 's morgens plaats. De Inter nationale kortebaandraverD start om 2 uur op de Meerstraat. In totaal 2650 aan prijzen. Hlllegoms najaarsfeesten worden uitgeluid om 10.30 uur met een groot vuurwerk. Jongetje, dat te water raakte, door jongens gered Zondagmiddag om 16.00 uur geraakte de 4-jarige B. ten Bosch (wonende aan de Oude Singel) te water tijdens het spelen in de Oude Rijn, De 17-jamge Erik Looy uit de Temminkstraat sprong gekleed te water en slaagde erin, ge assisteerd door de 9jarige Pieter van der Broek uiit de Hoogd. Kerkgracht het jongetje te redden. VERKEERSSLACHTOFFER OVERLEDEN De spastische jongen, die 13 augus tus jl. bij een aanrijding uit de wagen, bestuurd door zijn moeder, viel, is inmiddels overleden. Het was de 17- jarige R. van der Berg uit "Wassenaar. Veehouder reed tegen opengaande brug Vanmorgen om 7.30 uur reed do 26- jarlge veehouder Van N. tegen de open gaande brug op de provinciale weg nr. 5. Daarvoor was de veehouder door de afsluitboom van de brug gereden. De brug werd ontzet en de afsluitboom is kapotgegaan door de klap van de aan rijding. De veehouder, die zegt dat de remmen weigerden, kreeg glassplinters ln zijn pols. De wagen wordt technisch onderzocht. Bridge Donderdagavond jl. werd het bridgeseizoen van de Leiderdorpse Bridgeclub geopend met een kennisma kingsavond voor de nieuwe leden en te vens oefenavond. Ondanks het fraaie zomerweer waren ongeveer 60 leden aan wezig, waaronder alle nieuwe leden. Donderdag a.s. wordt de jaarvergade ring gehouden. Naast de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penning meester ls er bestuursverkiezing. Aftre dend zijn: secretaris, penningmeester en eerste wedstrijdleider, die zich allen her kiesbaar hebben gesteld. Het program ma voor het a.s. winterseizoen zal be kend gemaakt worden. Op 19 september wordt hiermee aangevangen, Indien de vergadering tijdig is geëindigd is er ge legenheid om te bridgen. Ook kunnen enkele nieuwe leden zich op deze avond nog aanmelden als lid of telefonisch 26860 en 20839. Fleurige expositie van Leidse volkstuin vereniging Roomburg In de stal van de heer v. d. Krogt aau de Vlletweg was zaterdag een fleurige expositie Ingericht van eigen produkten van leden der Leidse volkstuinvereni ging „Roomburg". Zelfgekweekte voort brengselen uit eigen tuin op het gebied van groenten, fruit en bloemen stonden er te pronk. Een vreugdevol teken ln een tijd, dat het do volkstuinder niet zo erg voor de wind gaat, zei de heer A. Zaalberg, ere-voorzltter van de Leidse bond, die de tentoonstelling des middags opende. Dc heer Zaalberg constateerde een nog steeds levendige activiteit bij de Room burgleden. Deze vereniging is een voor trekker by het showen van eigen werk. Hier kon men zien, met welke zorg en arbeid deze recreatieve activiteiten zyn omringd. Bq deze gelegenheid sprak de heer Zaalberg nog wel even zyn bezorgd heid uit over de toekomst van veel Leid se volkstuinders. In de Merenwijk krij gen ze geen kans. Maar waar moeten deze tuinders, die daar verdreven wor den, ondergebracht worden? zo vroeg hij zich af. Hy hoopte op een gunstige oplossing; maar op het moment gaat er eerder grond af dan dat er bij komt. Velen hebben zaterdag hun bewonde ring voor de vaak prachtige produkten niet onder stoelen of banken gestoken. Het was amateurwerk van de bovenste (volkstuin) plank. Prijzen: De prijs voor de gecombineerde stand: 1. C. A. Stam, 2. G. van Veen. Prijs voor gecombineerde mand of iets dergeiyks met produkten: 1. C. A. Stam, 2. J. van Hooven. Prijs voor de best gekweekte groot- bloemige chrysant: 1. C. A. Stam, 2. G. van Veen. Prijs voor bloemstukje, mits zelfge maakt: 1. A. J. BruBche, 2. H. van Riet. Prys voor de best gekweekte dahlia in vaas: 1. W. Pouw, 2. D. Hemerik. Prys voor de best gekweekte plant in pot, eigen kweek: 1. G. van Veen, 2. H. van Riet. LEIDERDORP VERBRIJZELD VOETJE Zaterdag staptent by een NZH-halte aan de Tollenaarsingel te Leiderdorp (omstreeks 177.15 uur) uit de bus, die richting Leiden ging, enkele passagiers uit, waaronder een moeder met een zes jarig zoontje. De bus. die daar moet draaien, reed over het voetje van het jongetje. Het voetje werd verbrijzeld. De bus reed door. De politie van Leiderdorp verzoekt eventuele getuigen (inzittenden van de bus) kontakt met haar op te nemen. Tel, (01710) 21025. LEIDSE UNIVERSITEIT Diploma-zwemmen in het Zweilandhad Jn het Zwellandbad slaagden 77 meis jes en jongens voor het zwemdiploma B tydens de door de Stichting ter Bevorde ring van het Zwemonderrlcht ln Lelden en Omstreken georganiseerde examens. Dit waren: Meisjes E. van Egmond, B. J. Becker, G. Sor- gedrager, M. B. Jongmans, K. M. Breu- ker, M. Strijk, A. Dammer, B. W. M. var der Ploeg, E. Kooreman, Y. E. Th. var der Meel, I. A. M. Lammere, S. Vilders, N. Monas, C. M W. den Hollander, M. J. A. den Hollander, J. P. van der Mey, G. R. Schröder, A. van Elk, H. C. van Bruchem, E. de Bruin, G. van Vliet, W. van Ryn, W. Barkema, E. Kromhout, M. Byieveld, I. J. J. Marijt, M. Gelok, M. van der Mey, A. Kloos, F. Witteman, R. van Zijp, C. E. Burgmeyer, W. M. de Jonge, W. J. F. van der Schee, M. de Mooy. Jongens B. Beider, R. Kest, L. P. Nieuwenhuis, A. van Elk, C. I. J. Paauw, F. Hoekstra, M. Poldervaart, M. M. de Bork, C. J. Singerling, R. J. van Mens, M. I. de Groot, H. P, J. Everts, G. M. C. Hui- berts, R. W. Hoogendoorn, P. van Wa- veren, R. Steenvoorden, J. Smit, G. J. A. de Boer, A. de Ras, D. Elzenga, H. van Nood, M. van Duyn, R. Cramer, F. Du- soswa, F. de Rooy, B. Sondermeijer, J. Bontje, L. H. van der Voet, M. J. Spaan donk, A. Holtzappel, J. Barkema. LEDENVERGADERING DIERENBESCHERMING De ledenvergadering van de Dieren bescherming zal plaatsvinden op 19 sep tember (donderdag) en niet een week eerder, zoals aanvankelijk het plan was. De vergadering zal plaatsvinden in res taurant Van der Heqden, om 20.00 uur. Subsidie Wit-Gele Kruis Lisse-De Engel Het bestuur van de afdeling Lisse- Beekbrug van het Wit-Gele-Krula heeft verzocht een subsidie te mogen ontvangen in de door deze afdeling gemaakte kosten van een interne ver bouwing van het wljkgebouw in de Engel. Volgens de in februari 1964 vastge stelde subsidieregeling kruisvereni gingen verleent de gemeente een bij drage ineens van een derde deel vun de kosten van aankoop, eerste inrich ting en uitbreiding van wijkgebouwen van kruisverenigingen. De regeling spreekt niet over verbouwing van be staande wijkgebouwen, zodat strikt ge nomen, het verzoek niet onder de toe passing der regeling te brengen is. B. en W. menen echter, dat voor een in grijpende verbouwing, daardoor een wijkgebouvv weer of beter aan moder ne eisen van gezondheidszorg voldoet, een gemeentelijk subsidie verantwoord is. Hel wijkgebouw in de Engel is des tijds als oud pand door de kruisvere niging aangekocht. Het is in 1951 in grijpend verbouwd, waarvoor een be drag van plm. 11.350,werd besteed. BU de totstandkoming in 1957 van de nieuwe subsidieregeling, werd, min of meer los van de verordening, alsnog een subsidie van 1/3 deel van de ver- bouwingskosten toegekend. Daarmede kwam dan een rentevergoeding, toe gekend op grond van d# tot dan gel dende, te vervallen. Met de verbouwing, welke ln 1951 werd uitgevoerd, is toch geen oplos sing verkregen, welke voor een lange reeks van jaren voldoende was. De laatste jaren vertoonde het gebouw ernstige gebreken en er was geen spra ke meer van voldoening aan de eisen, welke door de huidige opvatting t.a.v. de plaatselijke gezondheidszorg wor den gesteld. Men heeft daarom ernstig naai' een andere oplossing gezocht en zelfs is nieuwbouw overwogen. Voor een kleine gemeenschap, zoals de En gel. ls dit echter geen haalbare zaak gebleken, zelfs niet wanneer 1/3 deel der kosten door de gemeente zou wor den gedragen. Daar de bestaande toe stand beslist niet te handhaven was, heeft men gemeend het gebouw te moeten opknappen. Met het oog op de beperkte middelen is daartoe eerst het interieur onderhanden genomen. De totale kosten van deze inwendige ver bouwing hebben 13.049,32 bedragen. Het komt b. en w. voor, dat het al leszins verantwoord is, hierin van ge meentewege met toepassing van de re geling te subsidiëren tot 1/3 deel der gemaakte verbouwingskosten, alzo met een eenmalig van 1/3 x 13.049,32 is 4.349,77. Voor de goede orde delen zij nog mede. dat de vereniging voornemens is ook het uitwendige van het gebouw een flinke beurt te geven. Zij wil daar toe ovegTaan, zodra voldoende mid delen beschikbaar zijn. Alsdan wordt wederom op een subsidie van de ge meente gehoopt. Een raming van deze kosten is echter nog niet beschikbaar. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN in de week van 19 t/m 26 aug. F. F. J. Schouten, Hooigracht 12, Gorinchem, Wieldraaierstraat 7; L. A. Deckers, Franchimontlaan 49, Oegst- geest, Apollolaan 15; A. P. J. Slob, Schubertlaan 147, Hazerswoude, Vale- riusstraat 25; G, Klaverwyden, Plan tage 7, Utrecht, Schillerlaan 17; We duwe Filippo-Ummel8,Hoge Ryndijk 198, Krommenie, H. D. Arlnkplein 7; G. H. Kottelaar, Stuwstraat 16, Heer len, Beneluxlaan 11; J. de Graaf, Van Banchemhof 13, Leiderdorp, Wielewaal laan 31; C. J. W. Haasnoot-Weyers, Ter Haarkade 13, Katwyk, Treubstraat 19; I. E. M. Crooy-Vodegel, J. Urlusplant- soen 177, Duitsland;, L. Schuitemaker, Kennedylaan 86, Veenendaal, Pr. Willem- Alexanderpark 563; C. vyibrief, Verdi- straat 185, Leiderdorp, Kastanjelaan 28; L. F. de Bos. Anna v. Burenhof 34, Al phen a. d. Ryn, Venusstr. 276; B. A. de Boer, Vlietweg 60, Zoeterwoude, Stomp- wljkseweg 13; J. L. Staudenmayer, Pe ter van Anrooystr. 14, 's-Hertogenbosch, Dyiestr, 8; P. v. Velde, Sweelincklaan 22, Zelhem, Slotemaker de Bruinestr. 12; B. M. C. v. d. Meer, Rijndyk 24, Lisse, Ooievaarstr. 102; A. Lyphart, Vreewqkstr. 5, Wassenaar, Anemonen- weg 42; H. B. R. v. Wegen, Zoeterwoud- seweg 110, Delft, Willem Eilderdykhof 58; H. J. M. Guérin, Hoflaan 68, Canada; B. C. B. M. Mohamed, Doezastr. 34, Ma rokko; J. J, Leipoldt, Noordeinde 2a, Oldebroek, Magnoliastr. 16; M. A. Nag- tegaal-'t Hart, Utrechtse Jaagpad 109, Voorschoten, Jan Steenlaan 24; Wedu we C. H. den Harten-v. Ginneken, Room- burgerweg 2b, Bergen op Zoom, v. De- demstraat 11; G. M. C. C. Bruijnlnckx, Witte Singel 27, Schiedam, Fazantlaan 59; W. A. W. v. Gestel, Witte Rozenstr. 24, Zweden; N. C. H. Knape, Bruckner- straat 35, Deventer, Ceintuurbaan 179; L. E. J. M. Tolenaar, Rqnsburgerweg 31f, Voorburg, Park Vronestein 14; R. A. Keus, Flanopad 4, Vlaardingen, Pr. Hendriklaan 16; J. E. M. Rutten meer- genaam Roethof, Meerburgerstr. 6, De venter, Gibsonstr. 34; J. Breugem, Mo- riaansteeg 6, Zwolle, Monteverdllaan 132; J. W. Manden, Oude Vest 87a, Oegst- geest, Leytweg 1203; M. I. A. E. Schol- vinck, Oude Singel 70, 's-Hertogenbosch, Jullanaplein 11; M. J. M. Snijders, Hoge Rijndijk 124, Utrecht, Koetsveldstr. 91; B. Have, Cobetstr. 63, Culemborg, Slot- straat 13; I. J. v. Wijk, Middelstegracht 20, Vlaardingen, Sumatrastr. 32; C. v. d. Zwan, Veerstr. 31, 's-Gravenhage, Sche- veningseweg 45; D. H. von Maltzahn, Nieuwsteeg 2, Brummen, Elzenbosweg 14; M. F. Amrani, Doezastr. 34, Noord- wyk, Hoofdstr. 77a; J. Ravensbergen, President Steinstr. 7a, Benthuizen, Kon. Julianastr. 43; H. M. Lake. Rynsburger- weg 10, Amsterdam, Weesperpleln 1; H. Hogenboom, Rynsburgerweg 10, Was senaar, Rijksstraatweg 324; M. G. Spy- kerman, Merelstr. 3, Oegstgeest, Leyt weg 905; B. H. M. v. Venrooq, Tromp straat 77, 's-Gravenhage, Harderwykstr. 160; S. D. R. Middendorp, De Sitterlaan 114, 's-Gravenhage, Waalsdorperweg 102; Weduwe J. H. Zwetsloot-v. Bemmelen, Seringenstr. 23, Deventer, Diepenveen- seweg 184; A. N. Vroom, H. de Vriesstr. 88, Schagen, Haydnstr. 2; ,J. M. A. Ar- kesteijn, Hugo de Vriesstr. 78, Woerden, Baanstr. 33; C. C. Vlam, Boshuizerlaan 17, Ooststelllngwerf, Oosterwolde, Brink 3; H. v. Zwet, Klikspaanweg 32, V.S. v. Noord-Amerika; D. P. wymans, Wit te Singel 77a, 's-Gravenhage, Bahstr. 4; M. C. de Regt, De Mey v. Streefkerkstr. 9. Groningen, Chopinlaan 20; W. Smeenk, Cronesteinkade 30, Groningen, Borneo- plein 3a; J. J. Groen, Pieterskerkhof 34, Groningen, Chopinlaan 20; D. Sijbesma, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; J. F. Kuijten, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; M, Diploma-zwemmen Diploma zwemmen in de Leids^ Overdekte Zweminrichting op zater dag 7 september 1968 van 7.00 tot 9-00 uur 's avonds; DIPLOMA A. Johannes Nieboer; Benny Offerbeek; Dies Verburg; Roel Blom; Anthonius Nijs; Krijn v. d. Spijk Cornells Nieuwenburg; Djurre de Jong Fransiscus Molenaar; Pieter Berken bosch; Boudewijn Sjouke; Hermanns v. Benten; Eelco Koolhaas; Paulus v. d. Drift; Jan Willem v. Rheenen; Cor nells v. d. Vlist; Mirjam de Mink; Christina v. Vliet; Maria v. Leeuwen; Karen Bakker; Annemarie de Wekker; Francina Nieuwenburg; Maria v. d. Ploeg; Foka Slagman; Alexandra Del fos Casperina de Graaf-van Denderen Theresia Foks; Carolien van Grieken; Marion Borreman; Johanna van Stijn; Monica v. Buuren; Margaret van der Steen; Helena Muuse; Dirk Uit den Boogaard; José Langhout; Peter Nico- laas Pikaar; Maria Olsthoorn; Chris tel Braes; Wilhelmus Bousie; Gerrit" Westmaas; Carl a Peute; Mathilde Brakxhoven- DIPLOMA B. Dirk van Leeuwen; Wilhelmina Chaudron; Tonia Chau- dron; Arnoldus Kloosterman; Lidia Nieuwenburg; Soraya Meester; Marijke Muilenburg; E. van Steyn; Annemieke Tetteroo; Jeroen Teske; Johannes van Buuren; Ton Nieuwenburg; Mark v. d. Beek; Johannes Nieuwenhuijsen; Cor nells Brandt; Marion Dreef; Djonisius v. d. Mee; Quirina Lek-Koot; Apolonia Koot; Fransisca Schouten-v. d. Werf. Middendorp, Kolfmakersteeg 5, Heem stede, Wagnerkade 97; M. R. Kaersen- hout, Beethovenlaan 253; Capelle a. d. IJssel, Hoofdweg 57; Weduwe C. S. v. Rijn-Den Hoedt, Storm Buysingstr. 12, Leidschendam, a.b. w.s. t/o Veursestraat- weg 4; J. P. L. Tieman, Rynsburger weg 10, Wassenaar, Rozenplein 14; A. Jongman, Rijnsburgerweg 10, Oegst geest, Karei Doormanlaan 9; G. F. Pet, Munnikenstr. 72, Dubbeldam, Groene- kruislaan 2; N. L. Krijger, Witte Sin gel 27, Rijswijk (Z.-H.), Oranjelaan 49; R. J. v. d. Krogt, Sweelincklaan 21, Oegstgeest. Endegeesterstraatweg 5; J. F. v. d. Horst. Sibeliusstr. 7, Velsen, Middenduinerweg 44; E. de Vries, Rijns burgerweg 140, Katwyk, Overrijn 7; J. v. d. Leek, Roodborststr. 36, Heemstede, Vijfherenstr. 58; E. G. Ruestow, Mare- dyk 46, V.S. v. N,-Amerika; P. Ver mond, Tlmorstr. 32, Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5; W. J. v. d. Burg, Prins Frederlkstr. 7, Oegstgeest, Ende geesterstraatweg 5; A. Kouprle, Staal- wijkstraat 26, Oegstgeest, Endegeester straatweg 5; B. M. Angevare, HogeRyn- dyk 166, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; J. Bavelaar, Oude Rijn 22, Oegst geest, Endegeesterstraatweg 5; P. A. v. d. Heide, Nieuwstr. 8a, Hilversum, Vaartweg 89; F. A. v. d. Reyt, Pieters kerkhof 4c, Tilburg, Prof. Cobbenhagen- laan 204; P. Sloos-v. Doorn, Haverstr. 80, Schiedam, Herenstr. la; J. J. v. d. Reyt-De Vries, Haagweg 35, Tilburg, Prof. Cobbenhagenlaan 204; M. E. M. de Bree, Roodenburgerstr. 28, Rotter dam, 's-Gravendijlcwal 156D; F. de Gast, De Mey v. Streefkerkstr. 58, Hengelo-O., F. Zernlckestr. 299; H. v. Loo, Hoge Ryndijk 68, Leiderdorp, Maurltssingel 29; J. F. Bik, Herenstr. 146, Rotterdam, Mathenesserlaan 346; A. W. de Bruqne, Herenstr. 142, Oegstgeest, Frans Hals laan 215; H. Zwart, Herengracht 33-35, Oestgeest, Endegeesterstraatweg 5; M. Was, Groeneveldstichting 2, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5; H. L. Rennen berg, Noordelnde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; J. R. M. v. d. Lugt, Klikspaanweg 17, 's-Gravenhage, Pr Maurltslaan 52; A. Olivier, Kennedy laan 76, Duitsland; J. E. Baerts, De Genestetstraat 92, Rotterdam, Schulp weg 121a; A. M. Overvliet, Lopsenstr. 22, Oegstgeest, Schotenburgstr. 11; W. D. F. v. Olphen, Plet Paaltjenspad 1, Bloe- mendaal, Vinkenbaan 62; W. C. A. v. d. Voort, W. de Zwijgerlaan 223a, Leider dorp, Molenaarstraat 27; F. Redel, F. van Mieri8str. 20, Delft, Poptahof Zuid 616. Kaartclub Hartebrug. Woensdag a.s. (11 september) begint were een aantal klaverjaswedstrijden. Eenieder is van harte welkom. Ingang: LEIDSE HENGEL COMPETITIE De laatste wedstrijd is gevist op 8 september 1968 in de Vliet bij gunstig weer en goede vangst. De stand van de hele competitie is als volgt: 1. Sport vrienden 1 en kampioen ÜBvL. en 0. 25 punten, 235 stuks; 2. DVS 1 - kam pioen Leids Dagblad beker 24, 345; 3. Sportvrienden H 18, 198; 4. De Brasem 18, 180; 5. De Bliek 14, 167; 6. S. en G. 14, 134; 7. Hengelsport I 13, 207;. 8. HS V 12, 186; 9. DVS II 12. 137; 10. Heng. sport II 11, 129; 11. Zaalberg-DW 11, 102; 12. De Rietvoorn 8, 104; 13. De Zinker 2, 93. LEIDSE AGENDA MAANDAG 9 SEPTEMBER Rest. Elgenzorg: Jaarvergadering Centr. Org. van Voetbalscheidsrechters, 20.00 uur. „Doelen" - Leidse Amateur-fotografen, 20.00 uur. DINSDAG 10 SEPTEMBER Zuiderkerk Ingebruikneming nieuw orgel. 20.00 uur. De Korte Vliet (Vlietweg 5) Expo sitie „Colourform". 15.00 uur. WOENSDAG 11 SEPTEMBER Ons Centrum (Hooigracht 84) - Open bare les Esperanto. 20.00 uur. Toegang Tentoonstellingen Tot donderdag 26 september expo seert in het trappenhuis van het Aca demiegebouw der Leidse Universiteit de Leidse schilder Henk van der Vet. De tentoonstelling, die vijftien schil derijen omvat en is georganiseerd door het Leids Academisch Kunstcen trum, is van maandag tot en met vrij dag te bezichtigen van negen tot twaalf -an twee tot zes uur. Zq is zater dags en zondags gesloten. DINSDAG 10 SEPTEMBER Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit terlaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenslraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. DONDERDAG 12 SEPTEMBER Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4