Zuiderkwartier haalde netaan 1 punt binnen Goede entree van LZC In veldhandbalsport Leidato 1968 groot succes: 40.168 bezoekers ontvangen Father Jan Vaneman van Petrusparochie overleden BIOSCOPEN Vicus Orientis pakte het anders aan Zege met groot gemak Volgend jaar nationale beurs met nog meer ruimte BETALING ABONNEMENTSGELD PER GIRO MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Acht jaar Leids kapelaan na Afrikaanse missie Va een zeer kortstondige ziekte Is gisteravond omstreeks kwart voor ne gen in het St.-Elisabeth-ziekenhuis over leden father Jan Vaneman, kapelaan van de Petrusparoehie in Lelden. Father Vaneman, lid van de congregatie MUI HUI, was naar het Ellsabeth-zle- kenhuis overgebracht, nadat hy zater dagmiddag onwel was geworden. In kor- le tyd verslechterde zyn toestand zo dat men gistermorgen alle reden aan wezig achtte om hem het Sacrament dei Kieken toe te dienen. Father Vaneman, die 54 jaar werd, is vanaf 1960 kapelaan geweest Petrusparochie, nadat hij om gezond heidsredenen zijn arbeid in de missie van Oeganda had moeten staken. In het Afrikaanse land missioneerde hij van 1939 tot 1958 in vele belangrijke functies. In verschillende plaatsen hij pastoor en voorts was hij geruime tijd hoofd van het Tororo-college, op welk instituut hij tevens wiskunde do ceerde. In 1958 keerde hij, ziek, naai Holland terug en werd bijna een jaar verpleegd in het Franciscus Gasthuis in Rotterdam. Na zjjn herstel was hfl in het Gasthuis nog korte tijd conrector, waarna hy in 1960 door de bisschop van Rotterdam, dicht bij zijn Zoeterwouds ouderlijk huis, benoemd werd tot kape laan van „de Petrus". MAN GODS Kapelaan Vaneman was een pries ter. die meer sprak door zijn voor beeld dan door zijn woord. Hij kwam zelden op de kansel om te preken. Uit zijn verblijf in de missie had hy een Engels accent overgehou den en misschien was dit de reden, dat hij niet graag preekte. Als hij het deed, was het kort en op de man af. Schroomvalligheid was het zeker niet. Hij was een trouw en onder nemend huisbezoeker voor wiens vriendelijke aandrang geen deur ge sloten bleef. En eenmaal in huis. ontplooide hij die wonderlijke gave. die de harten wist te winnen, de gave van zijn volop beleefd priester schap. Het priesterschap straalde van hem uit als een charisma van menseiyke goedheid en van een door Uitgaansdag N.K.I.B. Men schrijft ons: Vanaf de Haven zrjn we 's morgens om 8 uur gaan varen met 125 gehandi capten en gasten voor de jaarljjkse uit gaansdag. De gehandicapten waren niet alleen vanuit Leiden maar "ook uit Roelofarendsveen, Rijpwetering, Lange- raar, Noordwjjk, Noordwljkerhout, Oegstgeest, Leiderdorp en Alphen. Iedereen had mooi weer besteld en een goed humeur meegebracht. De stem ming was prima en er kon volop geno ten worden van o.a. heerlijke koffie met gebak, soep, een lunch, thee, en fris dranken. Na een prachtige tocht naar de Rotterdamse havens voerden we over de Gouwe via Boskoop, Waddinxveen en Alphen weer naar Leiden. Eenmaal terug in Leiden wachtte ons een heerlijk diner in restaurant hot Kar- re wiel. Langs deze weg willen we nog had geen schoner testament kunnen graag de directie bedanken voor de prl- j achterlaten. Het is een gebed dat alles verzorging namens alle gehand leap- j omvat," aldus - - - Hii was b een diep geloofsleven gevoede le vensvreugde. Er was in hem niets gekunstelds of opdringerigs. Hij gaf zich aan de mensen zoals hij was. Iedereen die met hem in contact kwam, wist het bij aanvoeling: deze eenvoudige man is een groot priester, een man Gods. Ondanks zijn wankele gezond heid ijverde hij met jeugdige toe wijding, zich van harte aanpassend bij de nieuwe omstandigheden, rots vast in zijn geloof. Het is voor de parochie van St.-Petrus een groot gemis, dat Father Vaneman is heengegaan. Er zal om hem ge rouwd worden als om een goede, vaderlijke vriend en een wijze leids man door het leven. Father Jan Vaneman stamt uit een be kende grote Zoeterwoudse familie. Van de vyftien kinderen uit het gezin Va neman kozen er zeven de religieuze levensstaat. Vijf broers werden pries ter (Pakistan, Oeganda, Borneo en Aus tralië) en twee zusters (1 van hen is inmiddels overleden) traden in 't kloos ter. De thans ontslapen kapelaan van de Petrusparochie werd in 1938, na gym nasiale studie te Hoorn en Tilburg en de hogere studies te Roosendaal en Mill Hill (Engeland), tot priester gewijd in Westminster kathedraal te Londen. UITVAART De uitvaart van father Vaneman is vastgesteld op woensdag, 's Morgens om 10.30 uur is in de Petruskerk de plech tige mis van Requiem, waarna 's mid dags omstreeks 3 uur de begrafenis plaats vindt op het kerkhof van de congregatie te Oosterbeek bij Arnhem. Dinsdagavond om 7 uur is er in de Petruskerk ook nog een Eucharistievie ring. Na afloop daarvan is er in de kerk gelegenheid tot condoleance aan de familie en de huisgenoten van father Vaneman. Voor hen, die niet in de gelegenheid zijn om de kerkelijke plechtigheden by te wonen zy vermeld, dat men ook nog de rouwkapel in het St.-Elisabeth-zlc- kenhuis kan bezoeken, waarin het stof- feiyk overschot tot dinsdagavond ligt opgebaard. De bezoektijden daar zyn 's morgens van 10-11 uur, 's middags van 3-4 uur en 's avonds van 6-7 uur. Woensdagmorgen zal in de Petrus kerk de Missa Requiem van Perosl wor den uitgevoerd. De leiding van 't paro chieel koor doet by deze een beroep op zangers van Leiden en omgeving om assistentie te verlenen. KORFBAL Plechtige uitvaartdienst en begrafenis van pater P. de Bruyn MSC Ook liet tweede optreden van Zuiderkwartier in de overgangsklasse is goed verlopen. Tegen liet sterke Het Zuiden werd met 41 geiyk gespeeld. De Rotier dammers gingen overrompelend van start. Vooral de beglnaanval van de gaston met oud-international Jan Krygsman speelde een goede party. Binnen 11 minuten was het al 02 voor Krygsman en de zynen, maar In de volgende opstelling nam Zuiderkwartier langzamerhand het Initiatief over. Frits van 't Riet schoot zyn 3-3: HKV-Samos 6-3; Die Haghe-Archi- club met twee doelpunten vervolgens naast de gasten, die in de derde opstelling Pe' 5*8. weer sterker werden. De rus ging dan ook in met 2I. Na de thee bleek al gauw Overgangsklasse B: Deto-Roda 9-5; dat het uithoudingsvermogen van Zuiderkwartier byzonder goed was. Men ging Groen-Geel-Vicus Oriëntls 3-4; Rust tot het laatste fluitsignaal goed door en dat bracht het zeer verdiende geiyke Roest-Regenboog 2-6; punten opgeleverd. Het was een slechte en harde wedstryd. Jan Schooneveld en Jan Heemskerk werkten tweemaal een achterstand weg (2-2). Met een doelpunt van Jan Mul brak de rust aan (3-2). Na de rust was Blauw Wit iets meer in de aanval en beschikte tevens over meer routine, hetgeen de doorslag zou geven. Vin 3-3 en 3-4 maakte Wil jan Schoone- veld weer gelijk (4-4). Ook een vyfde treffer van de gasten werd nog beant woord door Maarten v. d. Plas uit een strafworp. Maar daarna liep Bi. Wit uit tot 5-7 en dat redde Madjoe niet meer. Camera Ik ben nieuwsgierig -geel 18 jaar. (Nacht vrydag en zaterdag 23.30). The raven 18 jaar. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido The scalphunters 14 Jaar. Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor De wraak van Django 18 jaar. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Hoofdklasse; Rapiditas-Ons Eibernest Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. 4-12; Deetos-Luto 7-6; Rohda-Blauw Wit studio The Trip 18 jaar. mnr Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.16 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Trianon Ikeen markies 18 jaar. Zuiderkwartier- Dageiyks: 2.30. 7.00_ en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 i r Zuiderkw., dat zich best wel zal kunnen handhaven dit Jaar. Dat Pater P. de Bruijn als kapelaan van de Willibrordparochie te Oegst geest bij zijn parochianen zeer geliefd was bleek zaterdagochtend jl. uit de grote belangstelling welke betoond werd bij de plechtige concelebratie van de uitvaart- Naast de familieleden en genodigden waren er tal van kerke lijke en burgerlijke autoriteiten aan wezig alsmede talrijke afgevaardigden van parochiële instanties en verenigin gen. Celebrant was pastoor J. Kooyman, diaken kapelaan Th. Kloosterman, ter wijl verder deelnamen de overste het Missiehuis Velsen-Driehuis P. Gom meren MSC, een neef van de overleden pater J. Notenboom MSC en pater J. Nouwens MSC. In het priesterkoor hadden plaatsgenomen deken W. Ha ring en de oud-pastoor N. A. Comman deur. Voorts waren o.m. aanwezig mgr, C. Kramer, pater C. Meeuwesse MSC de Oegstgeester dominees J. Irik, W. Verdonk en K. Vegter. Het college en de gemeenteraad wer den vertegenwoordigd door wethouder J. J. Thorn. Namens Huize Duinzicht was rector Th. Vught aanwezig. Ver der zagen wij mevrouw Gouverneur Deene (voorzitster parochieraad), ■ouw Sollewijn-Gepke (dienstver leningscentrum), de componist-dirigent K. Bornewasser, een speciale vriend pater De Bruijn. Voorts verple gend personeel van Endegeest. Het dameskoor, dat 2'/j jaar bestaat waarvan pater De Bruijn de direc teur en oprichter was, zong o.l.v. Ad Hoogenboom de Paus Joannesmis van Verhulst. Kapelaan Th. Kloosterman kenschetste de overledene in de pre dikatie als een man waarvan goed heid, levensblijheid en hartelijkheid uitstraalde. Spreker ging uit van Psalm 25. „Wij vonden op zijn werkkamer blad met deze psalm, naast de partituur op de piano. Pater de Bruijn ten. Ook veel dank aan alle mensen die liet hebben mogelijk gemaakt dat deze 'lag weer zo'n groot succes was. De heer H. Pannekoek, voorzitter van de ANIB, sprak een dankwoord en wees nog eens op het zwemmen voor de gehandicapten op woensdagavond. De heer W. Witteman, voorzitter NKIB, dankte voor de spontane hulp die van allerlei kanten werd aangebo den om zodoende onze reisclub een fijne dag te bezorgen, en deze dag mogelijk te maken. Een dankbare gast. LPKV organiseert jongdierententoonstelling te Kijpwetering De steeds astieve „Leidse Pluimvee- en Konijnenfokkers Verenigingdie niet alleen te Leiden maar ook in de vele dorpen om de stad haar leden telt, heeft het besluit genomen tot het houden van een Jongdieren-tentoon- stelling. Opmerkzaam gemaakt op een voor dit doel zeer geschikte zaal te Kijpwetering, n.l. van het nieuw ge bouwde Dorpshuis, werd besloten hier de tentoonstelling onder te brengen. Zaterdag en zondag is het dan zover Een groot aantal hoenders, konijnen en cavia's zullen hier bijeen gebracht worden. Het aantal ingeschreven die ren is de 350 gepasseerd, zodat dit een belangrijke expositie word, die een be zoek ruimschoots waar ids. De burge meester der gemeente Alkemade heeft zich bereidt verklaart deze tentoonstel ling zatrdag om 7 uur te openen. De tentoonstelling is geopend op de vol gende tijden: zaterdag 14 sept, van 7- 10 uur; zondag 15 sept. 15 sept, van 10-5 uur. SASSENHEIM ZWEMDIPLOMA'S Zaterdag slaagden voor het A-diplo ma zwemmen van de KNZB: Ria van Egmond, Koos Ritzen, Laura Koolstra, Lilian v. Reisen, Kitty Klebert, Thea de Wit, M. Vroonhof, Marlies Berg, Trudy v. Kampen. Mleke Ruigrok, Marie Luik, Loe8je Rutgrink, Maron Rutgrink, Olga Almektnders, Karin de Zwart, Marjo Huetlng, Sj. v. d. Berg, J. v. d. Berg. Geen afgewezen. Voor het B-diploma •slaagden: Janneke Schenk, Mar ja Rut grink, Mirjan v. Beek, Ellen Terpstra, Thea Molenaar, Joop Verdegaal. Afge wezen één. Voor het C.-diploma slaag den: Peter v. d. Merwe, Thea Molenaar, Marchlen ter Maat, Derk Hueting. Geen afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door de heer Brugman, van de technische ommissle van de zwemvereniging, sa men met een smakeiyke attentie. „Hij was blij met de vernieuwin gen, want hij zocht altijd openheid en ruimte." Kapelaan Kloosterman sprak leeft voor zichzelf, niemand sterft voor de woorden van St.-Paulus: „Niemand zichzelf, wij leven en sterven voor God onze Heer, wij behoren hem toe." Nadat aan het einde van de plechtig heid pastoor Kooyman de absoute had verricht begaven allen zich naar het parochiehuis waar gelegenheid was de familieleden te condoleren. Hierna werd de overledene overgebracht naar het Missiehuis te Velsen-Driehuis waar men te ongeveer 13.00 uur arriveerde. In de kapel van het Missiehuis had een kleine plechtigheid plaats waar 't woord werd gevoerd door de overste P. Gommeren MSC. „Pater de Bruijn was een harde werker, die veel voor de congregatie heeft betekend." Na de schriftlezing werd door een nicht van de overledene een lied ten gehore ge bracht waarna een tweetal liederen volgden van een opname van het koor van 't Missiehuis o.l.v. pater de Bruijn. Een koor dat destijds grote bekendheid genoot en waarvan verschillende platen zijn uitgekomen. De teraardebestelling had plaats on der grote belangstelling van de com muniteit, leraren, ordegenoten, het vol tallige kerkbestuur van Oegstgeest, de parochiegeestelijkheid, van de Willi brordparochie, de voorzitster van de parochieraad en een afvaardiging van het dameskoor. Alphen aan den Rijn BROMFIETSTERS BOTSTEN Vanmorgen om 08.40 uur vond een aanrijding plaats tussen twee bromfiets- sters op de Kortsteekterweg. De beide 18-jarige meisjes, A. Hulshof uit Bode graven en Gerda v. d. Ham uit Nieuw Vennep, keken gelijktydig om de re den van dit omkijken is nog niet be kend waardoor de brommers tegen elkaar aankwamen. De dames vielen, waardoor mej. Hulshof een hersenschud ding opliep en ontvellingen aan hoofd en handen. Dr. Gill verleende medische bijstand, waarna hij mej. Hulshof naar het Opedei-ziekenhuis te Woerden liet overbrengen. Na de nederlaag van vorige week heeft Vicus Oriëntis de zaken nu heel wat energieker aangepakt en het resultaat was, dat de eerste zege een feit werd. Het was een goed gespeelde wedstryd waarin de thuiselub aanvankelijk iets sterker was. 4-9. Voor de rust werd het 2-0. Na de her vatting liep het bij de Leidenaren iets beter en vlotter, waardoor men veel gemakkelijker ging spelen. Toen het eerste Leidse doelpunt dan ook een feit was. voelde V.O. dat de winst er in zat. öedVriaag geïedeVT"tegen Ör* Nassau. In Uitslag 3-4. Sperwers 2-Vicus Oriëntls 2. deze wedstryd werd Jan Duyvesteln wel ®"6- t node gemist. Bovendien miste Noorder- EST KLASSE 1 kwartier niet minder dan 8 strafworpen; FLUKS-DE ALGEMENE slechts één werd er benut. In de slotfase De eerste derby van dit seizoen Is wel kwam Noorderkwartier door Ed Molloy «int favnriPt vnnr a.. «.oSt startte no& wel tot 6-5 terug, maar verder kwam had ODO na 40 minuten spelen eer voorsprong. Twee minuten later viel het eerste doelpunt van Crescendo te noteren, toen Leny Kok een strafworp benutte. In de resterende 2 minuten voor het eind signaal wist ODO de stand zelfs nog op 1-5 te brengen. Na de hervatting was het al direct 2-5 door Ton Ouwerkerk (uit een straf worp), maar de Dortenaren bleven de toon aangeven en liepen uit tot 2-8, voor dat Crescendo nog even terugkwam. Doelpunten van Frans Cornelissen en Joke Schouten brachten de stand op de einduitslag werd zelfs nog meteen 'n sensationele geweest. De Aig. zeer snel en had op een gegeven moment niet 3-0 de leiding. De tweede helft ech ter zakte De Algemene duideiyk weg, waardoor Fluks niet alleen naast maar ook nog voorby haar opponent kon ko- In de spannende slotfase was Fluks de gelukkige en won door een doelpunt van Frans de Haas. Fluks 2-Regenboog 2 2-4; Fortuna 2- Fluks 3 4-4; Het Zuiden 4-Fluks 4 4-3; Ons Eibernest 6-De Algemene 2 2-3. KNS-READY KNS heeft met Ready, dubutat in de eerste klasse, broederlijk de punten ge deeld. Het was een wedstrijd waarin beide ploegen om beurten een voor sprong namen. Ready liep bij 5-5 uit tot 5-7, zodat de winst bijna zeker naar Den Haag zou, gaan. Mary Zirkzee en Wim Brakel zy niet. Ook de tweede wedstrijd in de KNKB s-Fortuna 2-3: Fluks-De Algemene; jaar. i het Rynsburgse Madjoe heeft geen len: Zuiderkwartier 6-5; KNS-Ready 7-7; DKC-OSCR 4-7. Zuid West 2A: Anlmo-Trekvogels 4-8; Crescendo-ODO 4-9; BKC-Zwervers 4-3; Pams-Dubbel Zes 8-0. Zuid West 3B: DKV-Vlaardlngen 5-0; Oranje Nassau-Noorderkwartier 6-5; Ahoy-Kwiek 0-8. Zuid West 3C: Velox-ALO 3-8; Madjoe Blauw Wit '51 5-7; Tjoba-HPV 10-2. LKB Klasse L: De Dan. 4-KNS 4 4-6; KNS 3-Fluks 5 3-0; De Algcm. 3-Crescendo 3 2-3. Klasse 2: De Dan. 5-Vlcus Or. 1-9; Noorderkwartier 2-KNS 5 5-1; De Alg. 4-Zulderkwartter 3 5-6. Junioren A: Trekvogels-Ons Eibernest 6-0; Sperwer8-DKC 2-0; Zulderkwartler- Fortuna 3-2; Fluks-De Dan. 4-3; Ons Huls-Succes 4-2. Junioren B: Noorderkw.-Dubbel Zes 4-3; Vicus Or.-KNS 7-3; Crescendo-De Algemene 0-2. Junioren C: Schiedam-DKC 5-2; OS- CR-Phoenix 1-3; De Dan. B-Madjoe 0-5. CRESCENDO. Naast het teleur stellende resultaat van het eerste team staan de goede en zwaarbevochte zege van het derde op de Algemene 3. De junioren verloren met 2-0 van De Alge mene, terwyi de uitslagen bij de adsp. en pup. zijn: Crescendo A-De Dan. A-De B. 2-1; Crescendo B-KNS C 2-1. Pupll- i-Crescendo a 2-2. Nacht vrydag en zaterdag 23.30 uur). In Venus' nrmen. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Geen mens is geiyk aan de ander; zelfs niet aan zyn eigen spiegelbeeld. (De Groene Kracht) Marktberichten ROTTERDAM, 9 sept. Vee Aan voer totaal 1640; slachtrunderen 1155, varkens 485. Pryzen: slachtrunderen 485-525. 425-470, 385-410, 360-375; var kens 237-242, 234-237. 226-234; stieren 430-490; woratkoelen 355-370; alacht- zeugen 175-190; zware varkens 200-210; Resp. aanvoer, handel en pryzen: iets korter, redeiyk. even styver in prys; varkens, iets meer. vlot, hoger. RIJNSBURG, 7 sept, Bloemen Tros Chrysanthen. Lyona 150-180; Indiana polis 170-190; Tokyo 180-200; White Spider 200-230; Lilian Hoek 35-75; 8.»„. w,m „r.Ke, Zwrtnclob I. «U» «ntir, oud.rt ploeg W«UudU. Mochten brachten KNS in de slotfase toch noz 'n de veldhandbalsport goed begonnen: de spelers uit Naaldwyk nogal eens een Grace /5-100; Tunyfull 150-180; Koens hrt v.rtl.nd.In Ie u'edntr(]d tegen Wh.ll.ndla 3 var- ...val opa.tten. dan of de verded.- Elite 35-75 per bos; Rozen Baecar. sloegen de Letdenaars de ploeg uit ging op de cirkel of keeper Van Straa- 10-58; Carol 3-7; Zorina 8-14; garnet Tdienöe gelijke spel (7-7). DKC 2-NKS 2 3-11. Naaldwyk met groot gemak. HVL was HS' -DE DANAÏDEN niet zo fortuinlijk. In Den Haag kwa- men de rood-witten uit tegen de reser- Ook de tweede wedstrijd heeft De Da- veg vaB operatie '65. Evenals verleden aaiden in winst omgezet en we gelovenk Ichoo, dtl van Frank Bnnte wel dat deze ploeg de belangrijkste SMeCter tekort wat betreft de afwerking. gadlgde voor de titel zon worden. De k r Hlf„a„d enkeie ma- wedstrljd tegen HSV was overigens niet |en b"unde;d.É zo'n beste voor de blauw witten. Het werd een moeizame wedstrijd waarin de op het fraaie veld, dat de Sport- schutters duidelijk afwezig waren. Het i stichting op het hoofdveld van de Leidse tempo was ook niet al te hoog. Een vyf- Hout had uitgelegd, stelde LZC zyn tal minuten voor het einde was het Wim supporters niet teleur. Op zeer gemak- Brugman die zijn club de zege bezorgde: keiyke wyze wisten de Leidenaars een 1-3. De Dan. 2-Rozenburg 2 4-1; Eureka I veldoverwicht te veroveren en het wa- 2-De Dan. 3 1-7. ren vooral oud-international Peter Kor- ver en Walter Görtz die als kwelduivel- tulge de tussenstanden 1-1, 2-2 - - tjes optraden voor de Naaldwykers. Hierna probeerde Operatie het echter CREsCENDO-ODO met afstandschoten en keeper Plet Hle- Zoals verwacht mocht worden zou het Nadat Westlandia een voorsprong had sland re rde hier yee, t tr Crescendo het tegen het gedegradeerde genome* liep LZC uit tot 5-1 voor de mJnder d{m mJUÜ ach£re Fn varkens kalm. ODO zeer moeilijk krygen. Daar het by betrouwbare keeper Peter van Straaten Crescendo nog allemaal niet zo best wil- voor de tweede maal werd gepasseerd, de lukken en de vele arbitrale dwalingen De ruststand werd 9—3 en na het wls- de moed er vlug uit haalden, had ODO selen van doel veranderde de wedstrijd het niet zo bar moeiiyk en haalde dan in een formaliteit. LZC bleef het tempo ook een forse zege. Regelmatig scorend i aangeven en dit lag te hoog voor de ten op zyn post. In het tweede half uur scoorde Westlandia nog slechts één maal, de spelers van captain Caron brachten de bal nog tien keer in de tou wen: 194. De Leidse doelpunten kwa men van de hand van Erik de Vos. die drie maal doelpuntte, terwyi Fick Meyer, Peter Korver, Karei Caron en Walter Gbrtz ieder vier maal raak schoten. VERLIES In Den Haag speelde HVL tegen Ope ratie '55 2 een technisch aardige wed stryd. Vooral ln het begin lukten het de Leidenaars aardig bij te biyven, ge- te 3-7;Am. Anjers Rose Sim 7-20; Rode Sim 6-20; Witte Sim 5-17; Dusty Sim 7-21; Crowly Sim 5-16; Arthur Sim 5-15; G. J, Sim 5-16; William Sim 6-20 Selecta Sim 5-19; Clear Yellow 10-29; Harvest Moon 10-28; Esperance 7-23 alles per stuk. Diverse snijbloemen. Anthurium 45- 210; Gerbera 15-45; Liatris 15-20; Col- villei 5-18; Gladiolen 5-13 alles per st. Statice 65-86; Atesrs 20-65; Anemonen 8-20 per bos; Dahlia's 200-550; Orni- thogalum 100-230 per 100; Grote Chry santhen Alex Bedser 20-32; Migoli 10- 24; White Hope 15-23; Breitner 15-35 per stuk; Freesia's Golden Yellow 35- 100: White Swan 100-225; per bos- AMSTERDAM, 9 september. Vee Aanvoer 228 runderen: 3.70-5.15; 82 var kens: 2.94-2 98. Handel runderen rustig, „Ja, de Leidato is een groot sukses. Gisteravond hadden we de 40.000ste. In totaal zijn er 40.168 mensen ge weest." Aan het woord is een van de bestuursleden van de Leidato. De 40.000ste was mevrouw A. van der Weyden. Ze was in gezelschap van haar man en schoondochter. Ze kreeg bloemen van het bestuur en een envelop met inhoud. Van bijna alle standhouders kreeg ze geschenken aangeboden; teveel om op te noemen. „Het getal 40.168 betekent, dat we ruim 10.000 mensen méér hebben ge kregen dan verleden Jaar. Enorm veel standhouders hebben al voor volgend jaar geboekt. Zelfs al betaald. Acht nieuwe zitten daarby, die dus dit jaar nog niet exposeerden. We verwachten wel, dat we er volgend Jaar ruim 1500 vierkante meter by moeten hebben. En dat mag ook wel, want behalve de Leid se deelnemers zullen het volgend jaar voor het eerst ook gegadigden van bul ten naar de Leidato komen. De Leidato wordt dan een nationale beurs. Alle standhouders zyn zéér tevreden. Ze heb ben goed verkocht en daar ging het ook om, deze tentoonstelling. De meesten zien we volgend jaar terug. Ook de verhuurder van de tent was vol lof. Hy vond de reklame die aan de Leidato is voorafgegaan uitste kend. Straks gaat hy naar Delft en hij weet nauweiyks waarover het gaat". Jubileum Willy Albert! „Zaterdag traden Wiily en Willeke Albertl met veel succes op. Het was toevallig een jubileumoptreden van Wil ly; het was precies dertig Jaar geleden dat hy voor het eerst optrad. Hij kreeg diverse geschenken van standhouders en van ons. Van een waardebon kocht hy een zilveren schaal. We hoorden het pas te elfder ure. Zondag trad Ronnie Tober op. Er waren wel wat fans van hem, maar het overgrote deel van het publiek was toch volwassen. We begonnen dit jaar met angst en beven. Maar het succes, dat tevens te danken is aan de uitstekende weersom standigheden, heeft onze angst laten overgaan in biydschap. Volgend jaar zyn we de helft groter. En dat mag Ik wel een mooi resultaat noemen". Leidato 1968 had elgeniyk alles mee zitten. Het mooie weer was de laatste twee dagen zelfs een kleine domper; het was te warm ln de tenten en het bezoek liep duideiyk iets terug. Anders was het record nóg sprekender geworden. Tienduizend méér bezoekers dan in 1967, een Leidse Jaarbeurs, die boven dien nog een beatfestyn op het program ma had staan dat veel Jeugdige bezoe kers trok. Dit Jaar dus geen beat-attrac- tie, maar wel een verrassend groot aan tal bezoekers. Het Leldalo-bestuur Is dan ook ge weldig te spreken over de positieve om standigheden van 1968. Hier kwamen naar voren de kracht van het Schut tersveld, zo gunstig gelegen, de aanwe zigheid van parkeerterrein, alle stand parterre, geen trapgeloop moest hy vissen en dit werkte door op het spel van de Leidenaars. Waren zy tocli al niet erg schotvaardig geweest, nu lukte het helemaal niet meer. Het kostte de toch niet veel sterkere Hage naars dan ook niet al te veel moeite om by de rust al een voorsprong te nemen van belangrijk kaliber: 95 en de eind stand op dezelde manier doorgaand te brengen op 1610. Voor de treffers van HVL-zyde tekenden Kees Lucas (3x), Theo Zwartjes, George Tiessema en Hans Kagic ieder tweemaal, terwyi Bert Martyn het tiental volschoot. LEIDEN nodigde ditmaal uit tot i aangenaam Burgerlijke Stand Geboren: Angellque Jannetje d.v. H. Stikvoort en H. P. Melnders; Johannes Cornells Eduard z.v. G. v. Zeist en T. Alles AL J. Franse; Sandrina Christina d.v. G. H. v. Kampen en C. T. Looyestyn; OPGEKNAPTE „HONK" AAN ROOSEVELTSTRAAT HEROPEND Burgemeester gaf blijk van belangstelling Zondagmiddag was burgemeester mr. G. C. van der Willigen aanwezig by de onofficiële „open house party", die werd gehouden ter gelegenheid van de herope ning van het gerestaureerde Jeugdhonk aan de Rooseveltstraat te Lelden-Zuld West. Zoals bekend is zyn in Lelden Zuid West drie nieuwe jeugdgebouwen ge pland, maar door bepaalde gemeenteiyke financiële problemen zyn deze nog niet moest het daarom nog steeds doen met ,,'t Honk". In dit honk waren de alom bekende jeugdsociëteit en de zondagse koffle- klub gehuisvest. In het afgelopen seizoen ging het honk er steeds slechter uitzien. Dit was dan ook de reden waarom een aantal leden van de DEO-klubs de kop pen by elkaar staken en bij hun Jeugd raad aankwamen met een plan tot res tauratie van „het Honk". De jeugdraad gaf hen volkomen do vrije hand en o.l.v. Bart v. d. Voort, Herman Wallaardt en de Jeugdraadpenningmeester dhr. Ple- ters ging men van start^ En zoals de vele genodigden konden zien was het resultaat bijzonder goed. In een volko men vernieuwd honk bedankte gisteren middag de Jeugdraad voorzitter dhr. alle DEO-leden die hun steentje hadden bygedragen by de verbouw. Het kerkbestuur was ook aanwezig en namens dit bestuur bood de sekretarls dhr. Kanbier aan de Jeugdraad een be drag van 500,- aan als een bydrage in de kosten van de aan te leggen verwar ming. Ook dhr. Kanbier bedankte de verbouwers, die deze zomer byzonder hard gewerkt hebben. Vervolgens sprak burgemeester Van der Willigen die dit initiatief ook byzon der toejuichte. Hy vond het byzonder ■Ptjtlg dat h]j met lege handen moest ko men, maar nu hy zelf het enthousiasme ln Zuid West had gezien zou hy dit zeker ln discussies ln de gemeenteraad over de Leidse jeugd, naar voren brengen. Als vertegenwoordiger van de Leidse Jeugdaktle was pater Sweers aanwezig, die namens de LJA zyn byzondere dank uitbracht aan de harde werkers. Last but not least sprak als woord voerder van de bouwers de voorzitter van DEO modern, dhr. G. Verhoef, die alle sprekers hartelijk bedankte, vooral het kerkbartuur voor zyn gift voor de in het Honk zo nodige verwarming. De party verliep verder ln ongedwon- Nogmaals het gouden feest van de R.K. Vakschool Het artikel over het gouden feest van de R.K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater in onze edities van zaterdag j.I. is op een storende manier verminkt doordat na de eerste inlei ding enkele (vitale) alinea's uit de tekst zijn gebleven. De vervallen ali nea's willen wij alsnog plaatsen ln het vertrouwen, dat de verminking hier door enigszins wordt weggewerkt. Nadat de school is genoemd: een bron voor dankbaarheid en levens vreugde, wordt verder opgemerkt dat de school om het zegenrijke verleden Wiemer, namens de gehele Jeugdraad, nu gaat feestvieren. Maar tegelijk hou- Johannes Cornells Paulus z.v. P. G. Hulsman en M. J. C. A. v. Leeuwen; Suzanna Denise d.v. H. G. Llcher en F. E. S. Sternfeld: Hendrik z.v. C. v. d. Weerden en J. Brussee; Hendrlka Mo nique d.v. P. J. L. Tyssen en W. J. A. Steenvoorden. Gehuwd: G. A. Sleverlnk en M. J. E. v. d. Linden; H. W. J. Blöte en A. W. Aanhane. Overleden: M. J. v. d. Berg 73 J., e.v. A. A. Hllgersom; A. Favler 41 j„ m.; A. C. Krul 85 J., w.v. H. Timmer; A. H. Blonk 91 j., w.v. J. Boelee; G. L. Ver schoor 87 j., m.; C. Solleveld 85 j., m. Bewusteloos aangetroffen jongen overleden De 18-jarige Rudolf Schouten, die zaterdagmorgen om 01.13 uur bewus teloos werd aangetroffen tegen de brugleuning van de Singelbrug (nabij het Utrechtse Veer) waarover we reeds hebben bericht is niet meer bij bewustzijn gekomen en gistermid dag in 't Academisch Ziekenhuis over leden. Over de toedracht van het on geval is nog niets bekend. Gedacht wordt dat de jongeman tegen de leu ning is gereden met zfjn brommer, om dat die enige meters verder licht be schadigd op de straat werd aangetrof fen. ZOETER WOITDE Predikant In militaire dienst Ds. L. Doom. predikant by de Ned. Her vormde Gemeente te Zoeterwoude. gaat eind September voor één Jaar en zes weken als reserve-legerpredlkant ln mi litaire dienst. De Ned. Hervormde ge meente zoekt op het ogenblik naar een oplossing om hem te vervangen. OPENING VRIJE CLUBS Vanavond van half zeven tot zeven uur is er een kennlsmaklngsbyeenkomst voor de leden van alle groepen In het clubhuis het „Splnneweb" aan de Zuid- huurt. Hier zal de indeling bekendge maakt worden en de leidsters. Iedereen Is welkom, ook degenen die zich nog niet hebben opgegeven. Er Is ook een club voor Jongens en meisjes van de eerste klas. Meisjes tot 16 Jaar en Jon gens tot 14 jaar zijn welkom. den het bestuur en de schoolleiding hun blikken op de toekomst gericht. De directrice, mevrouw Th. W. Noordman-Van Mechelen, vertelde ons dezer dagen over de voorbije vijftig j jaren, maar veel meer weidde zij uit I over de nieuwe periode, die de seho- lengemeenschap te wachten staat aan de Uaagweg. Al tien jaar hoopt men i op de realisering van een splinter- nieuwe nderzettlng, die daar naast dc Chr. Huishoudschool bij de Ter llaar- kade moet verrijzen. De school zal ge daante krijgen onder architectuur van de heren Van Oerle en Bos. „Den Haag" is niet zo soepel, maar inmidels staat hert project dan nu bo venaan de lijst van de school besturen dde mogen bouwen. Tot zover het weg gevallen geedeelte. Het artikel vervolgt dan met de mededeling, dat de nieuwe school onderdak gBat bieden aan het middelbaar en hoger beroepsonderwijs-1 Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zyn: per maand 4.46 per kwartaal ig,8fl per kwartaal per post 10,20 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite, Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschryven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdrachtformulier toe.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3