„TROMMELS EN TROMPETTEN" S)aCcidócSou/ïcmt Thom Kelling leefde voor mens en muziek Gaaf ensemblespel in blijspel van Br echt De film van vanavond cjyeg PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 SEPTEMBER Leuk voor de P.v.d.A. IJANS LAMMERS blijkt niet de enige voorman van „Nieuw Links" te zijn die vindt dat de huidige leiding bij de Partij van de Arbeid niet deugt. Als hoofdredacteur van een nieuw blad der Federatie van Jongerengroepen in de P.v.d.A. verkondigt Jan Nagel dat drs. Den Uyl als oppositieleider een misluk king is, een ministerscomplex heeft en zich tot taak stelt de grote tegenstander van Nieuw Links te zijn. Het nieuwe secretariaat, geleid door Kamerlid Wiel- draayer wordt een grote mislukking ge noemd en ook partijvoorzitter Tans krijgt de raad zijn zetel snel aan een jongere af te staan. Zulke kritiek in eigen huis moet de P.v.d.A.-leiding leuk zijn op het moment dat ze met andere partijen beraad gaat over een grote progressieve concentratie. Vooral wanneer, terwijl sommige deel nemers aan dit beraad hun uiterste best doen om alsnog de anti-revolutionairen erbij te betrekken, drs. Den Uyl c.s. weten wordt dat ze in de Kamer de ARP „als porselein" behandelt. Het wordt moeilijk een sterke cor,..„ tratie te scheppen, wanneer haar sterkste onderdeel intern tot een gezagscrisis wordt opgewekt. Geen zekerheid omtrent de kurk van onze welvaart JYE spanning rond de cijfers en prog- noses die minister Witteveen in de miljoenennota moet produceren, neemt toe. Want tegenover de optimistische ver wachting welke bij monde van het NVV de vakbeweging over der mogelijkheden in 1969 heeft uitgesproken en tegenover het optimisme van de president van de Nederlandse Bank, steken onder nemers een waarschuwende wijsvinger op. In „De Nederlandse Onderneming", het blad van de grootste werkgeversfe deratie, wordt deze week toegegeven dat het momenteel in Nederland voor spoediger gaat dan uit toch nog vrij recente ramingen van het Centraal Plan bureau viel af te leiden. Maar tegen over dit gunstige feit staat-volgens de werkgevers een minder gunstige ver wachting. Want volgens het internatio naal rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling, een nogal gezag hebbende orga nisatie, zal in de loop van de komende twaalf maanden een uitgesproken vertra ging optreden in de groei van produk- tie en internationale handel. Voornaamste oorzaak? De maatrege len die Londen en Washington getrof fen hebben om het evenwicht van hun betalingsbalansen te herstellen. Inderdaad zijn zulke maatregelen niet direct merkbaar; voor een belangrijk deel moeten ze zelfs nog in werking treden en het is dus best mogelijk dat de Nederlandse export hiervan vol gend jaar de repercussie zal hebben te voelen. Vóór deze redenering pleit, dat de groei van onze export dit jaar voor al in de richting van de Angelsaksische landen heeft plaats gevonden. Niet weg gecijferd wordt door deze redenering het feit, dat deze export alleen de gunsti ger ontwikkeling van onze produktie en afzet niet verklaart. Welke theorie gaat minister Witteveen ons over tien dagen als de beste voor schotelen? Haagse Comedie met lichtvoetige (Van o e kunstredactie) DEN HAAG Thom Kelling. zaterdag overleden zanger-gitarist- kestleider, was een man die niet alleen leefde voor zijn zo geliefde Zuid-Ame rikaanse mnzick, maar vooral ook vooi zijn medemensen. Hij was voorzitter van de Haagse Artiestenclub en daar aal men hot vele werk dat de heer Kelling in stilte deed naar waarde kun nen schatten. Slechts óén keer trad hij met zijn activiteiten naaf buiten. Dat was toen in het Scheveningse Circustheater der meer op zijn voorstel een benefit- voorstelllng gegeven zou worden d« nabestaanden van de musicus Bep Rowold. Toen ontpopte Thom Kelling zich als eert warm-sociaalvoelend r Die warmte trok hem blijkbaar 90k aan in de Zuidamerikaanse muziek. Aanvankelijk zou Thom Kelling marine officier worden, maar daar stak de tweede wereldoorlog een stokje voor. Omdat hij in zijn schooltijd al veel aan muziek had gedaan, besloot hij van zijn hobby zijn beroep te maken. Hij speelde onder meer in het orkest van Boyd Bachman en trad veel op voor militairen in het buitenland. Kort na de oorlog ging hij naar Portugal, waar hij al snel populair werd en er zelfs en eigen radioprogramma kreeg. Als zanger en musicus was hij op de Nederlandse t.v. en voor de radio graag gehoorde en geziene gast. Ook heeft hij meerdere keren gespeeld op palels Soestdijk. De begrafenis Is be paald op donderdag 12 september, 15.00 uur op de alg. begraafplaats de Kerkhoflaan in Den Haag. De danser Danny McQuire wordt ver liefd op het fotomodel Rusty Parker, een der dansmeisjes uit een onbete kenend cabaret in Brooklyn, die als miljoenen met haar hoopt ooit wereld beroemd te worden. Edoch, voor haar blijven het geen toekomstdromen, want via de „cover" van een bekend tijdschrift raakt zij algemeen bekend, waardoor er een grote carrière in het verschiet ligt. Danny wil haar succes niet in de weg staan, forceert een breuk en gaat met een gebroken hart op een langdurige toernee. Aangezien amor echter nooit pijltjes zó maar afschiet, komt er ook nu een happy end, al ziet het er aanvankelijk niet naar uit.Aldus de korte inhoud vah „Het zit in je benen", een luch tige filmkomedie, die de VARA-t.v. vanavond op het scherm brengt. Het verhaal is natuurlijk doorspekt met de overbekende clichésituaties, maar het zwaartepunt van de film ligt dan ook op de muziek die verrukkelijk geschreven werd door de componist Jerome Kern en de vaart, waar mee alles verfilmd werd. In de hoofd rollen zien we o.a. Rita Hayworth, Gene Kelly en Phil Silvers. (Nederland II - 20.45 uur). Ml Herman Kuiphof in vaste dienst NTS HILVERSUM. Sportjournalist Her man Kuiphof, die al enige jaren ge leden toetrad tot de televisiestaf de VPRO, om voor deze omroep de sportzaken te behartigen, zal binnen kort In vaste dienst treden bU de NTS als redacteur-presentator van „NTS- Sport". De laatste jaren was de heer Kuiphof door de VPRO-tv uitgeleend aan de sportredactie van de NTS, waarin ook enkele andere omroepmedewerkers als Jan Leijendekker van de VARA, Ad Versney van de KRO en Koen Ver- hoeff van de AVRO waren gedeta- Inmiddels heeft de NTS besloten haar eigen sportredactie onder leiding van Bob Spaak uit te breiden met enige medewerkers ln vaste dienst. Tot hen behoren thans al Jean Smits, Henk Ter- lingen en mejuffrouw Margo van den Broek. Jan Leijendekker gaat nu voor de VARA-televisie een eigen sportpro gramma maken, terwijl Ad Versney weer op zijn oude plaats bij de af deling informatieve programma's van de KRO-televisie is teruggekeerd. Echtpaar door kolendamp om het leven gekomen Winterswijk (ANP) De heer J. W. Westerum, 81 jaar, en zijn vrouw H. W. Deunk, 76 jaar, zijn vermoedelijk zater dagavond door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Zondagmorgen wer den zij dood in hun woning te Winters wijk aangetroffen door een zuster van de overleden vrou. Omdat toen het licht nog brandde en de tv aanstond wordt aangenomen, dat het bejaarde echtpaar reeds de avond tevoren het leven ver- voorstelling Brecht streef zijn enige blijspel „Trommels en Trompetten" aan het van zijn leven. Het kwam in septem ber 1955 in Berlijn in première, ongeveer een jaar voor Brechts dood. Het stuk is gebaseerd op een Engel se komedie uit het begin van de achttiende eeuw: „The Recruiting Officer" van Farquhar, in ons land bekend door „Galante Listen", enkele jaren geleden door de Haagse Come die met succes gebracht. „Trommels en Trompetten", waarmee het ge zelschap via Brecht Farquhar terug brengt, heeft alle kans eveneens een succes te worden. De lichtvoetigheid die de voorstelling kenmerkt, bracht het premièrepubliek zaterdagavond wel tot enthousiasme. Brecht heeft het thema van Farquhar vrij nauwkeurig overgenomen en dat is wel de voornaamste reden, dat zijn laatst voltooide stuk tevens zijn eerste blijspel is geworden. In een klein Engels dorpje strijken wat recruterings- offjeieren neer. Met man en macht proberen zij mannen te werven voor de oorlogen die Engeland in het buitenland voert. Ook de vrouwen in het dorp krijgen daarbij alle aandacht van de militairen. De dochter van de dorps- rechter, Victoria, is verliefd op de kapitein en om hem in te palmen meldt zich in travesti als vaandrig aan. Iet is daarmee een vrolijk werkstukje, dit in trigue-blij spelletje. Maar Brecht brengt enkele wijzigingen aan en voegt hier en daar iets toe, zodat het stuk aanzienlijk aan diepte wint. Allereerst plaatst hij het verhaal een zeventig jaar latera: in de tijd van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog. De strijd in de koloniën om autonomie en om af schaffing van de door Engeland opgeleg de feodale structuur, geeft aanleiding tot het uiten van sociale inzichten, zoals men dat van Brecht. kent. Ook zijn anti houding tegen het militaire apparaat blijkt Vooral aan het slot, schillende lijnen van de intrigue moeten worden afgesloten, blijkt de felheid var Brechts opvattingen duidelijk. De mili tairen hebben de dorpsrechter zover ge kregen, dat hij allerlei mannen uit het dorp op grond van vergrijpen, zij steeds ongestraft bleven, de militaire dienst in sturt. Zo wordt de zwaar mis lukte recruteringsactie toch Intussen moet de rechter zijn dochter op een voor hem eervolle wijze zien uit Man lag dood langs spoorbaan ROTTERDAM (ANP) Langs de spoorbaan bij de Delfhavense Schie bij Rotterdam is gisteravond omstreeks 11 uur de 55-jarige J. G. v. Wijk dood a: getroffen. De man had geen vaste wot of verblijfplaats en was zonder beroep. Over de doodsoorzaak tast men nog in het duister omdat de man niet door passerende trein is aangereden. Benelux: politiek van ontspanning wordt voortgezet (Van onze correspondent) BRUSSEL De ministers Luns er Harmei zijn het er over eens, dat de ontspannlng8polltiek, die de Nederland se en de Belgische regering tot nu toe gevoerd hebben, in het kader van de Oost-West verhouding, ln principe voort gezet moet worden. In verband met de recente gebeurte nissen in Tsjecho-Slowakije zijn beide bewindslieden echter van oordeel, dat eerst met de NAVO-partners overeen stemming bereikt moet worden over de wijze waarop de ontspanningspolitiek nu verder, gezien de gewijzigde omstandig heden, vorm inoet krijgen. De heren Luns en Harmei staan niet afwijzend te genover een vervroeging van de half jaarlijkse NAVO-conferentie, die nor maal in december op het NAVO-hoofd- kwartier in Brussel plaats zou moeten hebben. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken ontmoette zaterdag in Brus sel zijn Belgische collega.. Een paar da gen eerder had minister Harmei diep gaand overleg gepleegd met de andere Benelux-partners. Scene uit „Trommels en Trampetten" met van links naar rechts: Guido de Moor, Carl v. d. Plas, Gijs Tersteeg, Trina Snijders en Wiebe Brandsma. te huwelijken aan de kapitein. De dub belhartigheid van de gezagsdrager wordt op een zeer sprekende wijze zichtbaar gemaakt in die slotscène, waarin de heen en weer loopt tusen gerechtszaal (waar hij mannen de oorlog injaagt) huiskamer (waar hij alleen aan eigen voordeel denkt). Dit tafereel is een sterke afsluiting van een. stuk waarin prachtig materiaal yoor de acteurs is neergelegd- Er zijn veel rollen, die stuk voor stuk duidelijk getekend zijn- Elke figuur is heel ttref- fend gekarakteriseerd, tot de kleinste rol- Prachtige typen zijn te vinden: bulderende sergeant, een burgerman en zijn geliefde, die om allerlei bekrompen redenen jaren van hun leven voorbij laten gaan, zonder dat ze elkaar hun liefde bekennen;het eenvoudige dorps meisje dat er geen bezwaar tegen heeft de militairen op hun kamers op te zoeken. De voorstelling van de Haagse Come die onder regie van Joris Diels en Rei- nier Heidemann. neemt die vrolijkheid in het stuk terecht als een van de uit gangspunten. De lichtvoetigheid komt volledig over. Het decor van Herman Berserik is daarbij een grote steun: het is geïnspireerd door oude prenten e voorstelling is dan ook gedacht in het platte vlak- Steeds treden de acteurs als De Haagse Comedie met „Trommels en Trompetten" Auteur Bertolt Brecht vertaling Joris Diels Decors/kostuum.s Herman Berserik Muziek ''""r Kapitein I Degelijk indsma, Nannie rs, Jos Fiahr, Maria Manfred d HOLLYWOOD (AP) De schrijver Leon Urls (44) is zondag in het huwe lijk getreden met de artieste Marjorie Edwards (25). Het was het tweede hu welijk van Uris die in Januari is ge scheiden en het eerste voor mis Ed wards. Uris, de schrijver van o.a. „Exo dus" is in Hoolywood voor de filmbewer king van zijn jongste roman „Topaz". het ware uit de prent en verstarren het eind van hun scene weer in j houdingen. Het ontbreken van realisme dat daarvan het gevolg geeft in de kleurige decors aanleiding tot een speelstijl, waarin het chargeren een wezenlijk element is- Dat verschaft veel plezier aan het publiek, maar verschaft tevens de mogelijkheden het wezen van het stuk te onthullen. Dit decor verstrekt jammer genoeg het „kijkkastidee" wel; de nadelen doen zich duidelijk gelden. Deze sterke voorstelling roept meer bezwaren op. Zo is de leuke vondst om tussen scenes korte scenetjes, liedjes of mimenummers voor het doek plaats te laten vinden, een aanleiding geweest om materiaal daarvoor te roven uit andere tafere len. De gevangenisscène is daardoor aanzienlijk zwakker geworden, ook al is hij qua acteursprestatie een van de hoogtepunten uit de voorstelling. Verder is de grote slotscène onbevre digend, omdat Brechts bedoelingen aanmerkelijk minder duidelijk wor den getoond, dan mogelijk was ge weest. De al te grote haast waarmee het stuk naar zijn slot wordt ge bracht (die haast is doorgaans nood zakelijk in dergelijke blijspelen) maakte het voor het publiek ondoen lijk om de consequenties van de gebeurtenissen te vatten. De v stelling miste daardoor aan diepgang en werd een soort Victoria en haar huzaar in het Engels. In zijn vertaling heeft Diels de speakingnames vernederlandst, terwijl Brecht juist de Engelse namen hand haafde in zijn Britse tekst. De reden waarom Diels Brecht hier verbetert is onduidelijk, vooral waar de m zwakke equivalenten krijgen. Jurriaan Andriessen heeft een grote hoeveelheid uitstekende muziek voo stuk geschreven, waarvan hij zelf op merkt, dat de herinnering aan muziek van Weill niet weg te bannen is. Het is jammer, dat niet alel acteurs in staat zijn de liedjes qua zang goed te brengen, ook al redt men zich vaak wel. De ver staanbaarheid van de zangteksten was vaak miniem- In de hoofdrollen (Victoria en kapitein Branie) ziet men Marijke Merckens en Guido de Moor op amusante manier in de weer. Vooral Guido de Moor speelt zijn rol met groot vakmanschap en van scene tot scene houdt hij dat hoge peil vol- Zijn spel in de gevangenisscène, waar hij met zijn vaandrig (zijn geliefde in travestie) is opgesloten, heeft grote allure. Marijke Merckens stelt daar veel charme tegenover, maar zij mist de uit bundigheid die in zijn spel steeds te vinden is. Die uitbundigheid is er weer wel in het spel van Ko van Dijk, de bulderbast, die een reeks uitermate komische scenes heef te doen- Hoogte- De aflevering zaterdag van „Ja zuster, nee zuster" was het einde. Niet ln de zin van de allerbeste aflevering, maar wel door het feit dat Annie Schmidt definitief een punt heeft gezet achter deze serie die opgezet was als jeugd programma, maar waarbij gaandeweg al lang niet meer op de jeugd werd ge mikt, maar op de volwassenen die op een wat moeilijk k(jkuur het best aan hun trekken kwamen. Er is meer geëvolueerd ln deze reeks. Hoofdpersoon zuster Klivia van Hetty Blok moest duidelijk het veld ruimen voor Leen Jongewaards creatie als opa. De aflevering van zaterdag toonde het opnieuw: „Opa" was perfect, de zuster af en toe broddelwerk- Dick (B.B.) Swidde had ln de laatste aflevering een kapitaal aandeel en hij toonde zich een mannetjesmaker van formaat. Gastrol speler Albert Mol óók trouwens. Verder een afscheid waarbij weinig meer tc zeggen valt. Het is een fijne serie geweest. Dank zij Annie. Ilarry en Henk, maar die zUn al zo vaak er om geprezen. Dank zij ook alle vaste en losse medewerkers die telkens teksten kregen toegeschoven die zaten als een duur maatpak. „Ja zuster, nee zuster" zal 'n fijne her innering blijven. En er zal t.z.t wel een nieuwe serie komen. Ook al omdat er zulke aantrekkelijke nevenrevenuen voor de makers aan vastzitten. Van sleutelhangers tot grammofoonplaten met derzelfder royalties. Waarbij voor wat het laatste betreft vast staat dat de VARA er vrijwel gratis een anders on betaalbare reclame voor zal maken in zijn ultentreure op het scherm verschij nende gldspromoters. Zaterdag spotte de .VARA overigens met t.v.-reclames waar wèl voor be taald moet worden: die van de STER. op vaak aardige teksten van Peter Gocmans in het programma „Sterren falen overal", dat voor het overige een te grote taak toebedeelde aan José Marcello, wiens optreden bij een wat minder straffe dosering meer effect zou hebben geliad. Mies Bouwman sprak opnieuw met Jan de Hartog. Die praat zoals hij schrijft: een kostelijk verteller die precies weet welke toon hij moet aanslaan om van een praatprogramma televisie te maken. Oók een gul, sociaal voelend mens en een man die eerlijk genoeg is om eigen (niet ongepaste) ijdelheid te verbergen. Mies Bouwman had de rol van beschei den „aangeefster". Ze deed dat on navolgbaar goed. We zagen onze eerste complete Iron side met genoegen. Het Is, evenals Perry Mason, een serie met „ingebouw de handicap" die bijzonder handig wordt uitgebuit. De late ^Achter het Nieuws" stelde weinig voori gesprek van Herman Wigbold met D'66'er Van Mierlo, die opnieuw een hartstochtelijk pleidooi voor eigen onduidelijkheid hield, benevens een gezongen bijdrage van Eelco Nobel en Thijs van Leer, die meer actueel dan bU de tijd leek. als u begrijpt wat wij bedoelen. De extra Hier en Nu van het NCRV- team dat materiaal uit Iran bracht, was meer bij de tijd, al waren het geen prettige beelden van dit door aard beving getroffen gebied. Wel goed was het te constateren dat de hulpverlening er efficiënt verloopt, waardoor ver wacht mag worden dat ook bijdragen uit ons land terecht zullen komen waar ze werkelijk nodig zijn. Na wéér zo'n gladde Duitse Gilbert Bécaudshow herdacht de VPRO gister avond Henk van Randwijk, die vooral getoond werd in zUn sociale bewogen heid. Een boeiend programma over een idealist die nooit besefte een utopist te zUn. Utopisten hebbe meestal gelijk, maar bun gelijk is niet bereikbaar. Er waren twee negatieve puntenc Van Randwijk ls ook een boeiende t.v.-per- soonlijkheid geweest; daarover werd niet gerept. Voorts vonden we de tirade over „De Telegraaf" ongepast. Het Am sterdamse ochtendblad heeft onze sym pathie niet, o.m. door haar methode om b.v. via systematisch gevoerde rel len op te wekken tot b.v. opzeggen van een VPRO-lidmaatschap, Dat is een weerzinwekkende methode om journa listiek te bedrijven. Maar een omroep die dezelfde methode (uit weerwraak?) toepast, zondigt op gelijke wijze. Tenslotte „Geef 'm dc ruimte" een wat onduidelijk cabaretesk drieluik rond mime Rob van Houten, die zijn moeilijk aanspreekbare kunst goed beheerst-, Ann Burton, heerlijk jazzy, en Gerard Cox, die drie liedjes bracht op de vleu gels van „ergheid" maar die, dieper beschouwd, dc spot dreven met het ge mak waarmee ernstige zaken ten on zent pseudo-ernstig worden afgedaan. Waarbij te hopen valt dat hjj voor uit sluitend goede verstaanders heeft ge- Vg. punt: hij verschijnt ook in travestie en probeert als bloemenvrouwtje de jon gens in het bos te overtuigen van de genoegens van de militaire dienst- Gijsbert Tersteeg blijft te land on duidelijk als dorpsrechter- De door Brecht in hem geschetste dubbelhartig heid blijkt pas aan het eind. als er niet meer omheen te draaien valt- De vele bijrollen staan p hoog peil. Er is gaaf Ensemblespel. Do van der Stek valt op. evenads Jacques Luyer en Guus Hoes- Het is een grote kwaliteit van de regis seurs, dat zij het gehele ensemble tot deze prestaties hebben kunnen brengen JAN VERSTAPPEN NEDERLAND I (STER- rcclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56, 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort CVK-IKOR: 19.06 uur: Kenmerk KRO: 19.31 uur: Het leven begint bij 100, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 9 20.20 uur: Vrouwen, amusements programma 21.00 uur: Bonanza, tv-serie 21.50 uur: Verslag Zuidamerikaanse bisschoppenconferentie NTS: 22.15 uur: Tweede journaal TELE AC: 22.20 uur: Cursusin formatie NEDERLAND II STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.03 uur: Coronation Street, tv-serie 19.52 uur: Weer zien, herhalingen NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuw, actualiteitenrubriek 20.45 uur. Het zit in je benen, film NTS: 22.30 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS-NOT: 11.00 uur: Ontdekking in de samenleving 11.25 uur: Van Wilson tot Johnson De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I NCRV: 20.10—20.50 uur: Het grote podium, concert 23.30—23.55 uur: HILVERSUM II NRU: 20.15—22.00 uur: Internationale Gaudeamus Week 1 23.25—23.55 uur: Radiorama, mini-magazine Radionieuw8dienst HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM IIIElk heel uur vanaf 9.00 RADIO moderne muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de h'eke|p NRU^ U.2^ R^jportagc^ doopplechtig- PROGRAMMA HILVERSUM I (402 rn) NCRV: 18.00 Ste reo: meisjeskoor en licht Instrumentaal sex tet. 18.19 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. Spreker: de heer J. P. de Vries, voorzitter van de Gereformeerd Politieke Jeugdstudieclubs. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Stereo: metropolo orkest. 19.30 Stereo: lichte gram- mofoonmuzlek. 20.10 Stereo: het grote po dium: orgelconcert (opn.): oude muziek. 20.50 Rondetafelgesprek over de kritische functie van de Vrije Universiteit. 21.10 Het grote podium: orgelconcert (vervolg). 22.00 Stereo: Jazzmuziek (gr.). 22.15 Llteramn: radiokroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 NCRV-Vocaal ensemble: moderne lie deren (stereo). 23.15 Stereo: Instrumentaal kwartet (opn,): moderne muziek. 23.30 Jazz muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 De rech ten van de mens. praatje (III). 18.30 Stereo: A la carte, lafelmuzlek. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.George Lampe In gesprek met Aat maar...'.) 14.05 Schoolradio?14.30°Flzricato" muzikaal middagmagazine. 17.00 Overheids voorlichting: In de schaduw van de gouver neurs van de Nederlandse Antillen. Boekbe spreking door Henk Dennert. 17.10 Voor de HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo lichte grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NRU-programma. 9.40 Muziek uit. de Middeleeuwen en Renais sance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.13 Arbeidsvitaminen: populair verzoek - platenprogramma. (11.00—11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: komt vrienden ln het ronde: programma rondom het volkslied. 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoorlich ting: uitzending voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. NRU: 13.30 Dc Lichte Muze belicht: programma van vooroorlogs amusement ln Verhoog. NRU: Lichte grammofoonmuzlek. weck 1988: Noordelijk Filharmonisch orkest en solist: moderne muziek. In de pauze: ongeveer 21.05—21.30 Joods programma. 22.00 Stereo: lichte grammofoonmuzlek. Bond zon- zlng. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Radiojour naal. NRU: 22.85 Stereo; licht vocaal en semble (opn.). 23.25 Radiorama: veertien daags mlnlmagazlne. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL NED. (324 m) 18,00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesporlult- slagen. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.45 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00—20.30 Operakroniek. DINSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: klassieke muziek (gr.). 7.J0 Nieuws. 732 Ac tualiteiten. 7.45 Stereo: marsmuziek (gr.). i.OO Nieuws. 8.11 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Nieuws. 8.32 Toerlngclubvakantletips. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.45 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische ether- dendaagse muziek (opn.)). AVRO: 15.00 Ita liaans operaconcert (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Residentie orkest en solist: klas sieke en moderne muziek. 17.00 De zingende bougie: platenprogramma voor automobills- HILVÉRSUM 111 (240 'in en FM-kanalen) VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep; licht platenprogramma. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Pow-pow: licht platen programma. 12.00 Nieuws. 12.03 Zorro: tie nerprogramma. 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: gevarieerd platenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Er-Jee-Em-Drle: licht muziekprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03- 18.00 Mix: licht platenprogramma. (17.00 Nieuws). BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, me dedelingen, programma-overzicht en SOS-be- rlchten voor schippers. 12.48 Lichte muziek. 12.65 Buitenlands persoverzicht. 13. oo Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. (15.00 Nieuws, en beursberichten. 16,09 Program ma voor oudere luisteraars. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.18 Lichte

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2