Leiden heeft stationschef meer geen Commissieverkiezing in raad van Bodegraven is onverkwikkelijk Eerste ronde van Kleine Europacup '68 A. Favier ontvalt Leidse volleyball- wereld (41) A. B. Fluitsma wordt opgevolgd door wnd. chef J. A. Wiggers BIOSCOPEN HEMA TE LEIDEN HEROPEND Totaal ander aanzien van grondig gerestaureerde zaak Aanwinstenlijst R.K. Openbare Leeszaal en Bibl.-Steenschuur PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1968 Pionier van NEVOBO De agenda voor deze vergadering van de Bodegraatae gemeenteraad hield niet lil, dat het laat zou worden, noch dat er dingen zouden gebeuren die bo- roe.ring op de publieke tribune verwek ten. Zoals gebruikelijk worden op de eerste vergadering van het nieuwe „par lementaire" jaar de diverse raadscom missies gekozen, of herkozen. In het be gin van de vergadering deed de leider van de AR het verzoek om zjjn frac tiegenoot, de heer Groen, die nog steeds In geen enkele commissie zitting heeft, In de commissie voor publieke werken te doen verkiezen, zjj het als plaats vervangend lid. De voorzitter zou die mogelijkheid nazien. Bi) de verkiezing voor de commis sies werd de heer Groen als lid geko zen i.p.v. de heer Jongebreur CH. De heer Jongeneel, leider van de CH-frac- tie, vond dit zo onelegant van de raad, dat hy zich voor geen enkele commis sie toeschikbaar stelde. De vergadering ging in comité, maar na heropening was er niets uit de bus gekomen, zodat een nieuwe stemming moest plaats heb ben. Na enkele vergeefse stemmingen werd de heer Van Brlemen AR geko zen. De heer Koops kreeg als lid van de financiële commissie 15 van de 15 uit gebrachte stemmen. Café's niet langer open op vrijdag Een tweede tydvragend punt was het verzoek van de plaatseiyke Horecabe drijven om op vrijdagavond (koopavond) hun zaak tot 2 uur open te mogen hou den. Mevr. BUderbeek zette een lang betoog op om b. en w., die afwyzend geadviseerd hadden, over te halen. De heer Van Briemen was er vierkant te gen. Hy las een krantenartikel voor van een recente vernieling in een schoolge bouw door jongelui die te veel alkohol naar binnen hadden. De heer Jongeneel bleef ln het midden. Mevr. Bilderbeek ■telde voor een proeftyd te geven de zaken tot één uur open te houden. By stemming bleek het voorstel met 11 te gen 4 stemmen verworpen. De overige punten hadden weinig interesse. Diverse aanvragen van schoolbesturen via art. 72 der LO-wet waren hamerstukken. De woningadviescommissie onderging geen verandering. De leerlingen van de Chr.-school in Nieuwerbrug mogen in Gouda ln het overdekte zwembad gaan oefenen. De presentiegelden van de BOSKOOP Expeditiebedrijf „Plantex" Boskoop bestaat 40 jaar raadsleden werden zonder bezwaar ver dubbeld. De agenda sloot met enkele be- grotlngswyzigingen. Dakkapellen Als interpellatie vroeg de heer Koops naar het beleid van b. en w. inzake het zelf doen bouwen van dakkapellen aan de woningen ln Dronenwyk. Wethouder Karssen antwoordde, dat deze zaak soe pel bezien zal worden. Er moet iyn in zitten en niet stryden met de wetten der estetica. Mevr. Bilderbeek had groot bezwaar tegen aantal en inrichting van de kinderspeelplaatsen in de gemeente. B. en w. hadden een rapport laten sa menstellen waarin de kosten op 43.000 gulden geraamd werden. Voor Noord is de zaak in onderzoek. Voor Dronenwyk is het ln orde. In de tweede wedstrijd van de le Europacupronde zijn de Langeraar- ders, bekerhouders 1967, er ondanks langdurige offensieven, niet in ge slaagd, Alkemade United (Gerardus- school) te beletten tot de tweede ron de door te dringen. Onmiddelijk na de aftrap trok Langer - aar United op het doel van Alkemade United af. Onderwijzer/coach Hooge- veen van de La Salleschool had in zijn elftal verschillende veranderingen aan gebracht, waardoor de ploeg, vooral op het middenveld, belangrijk in kracht was toegenomen. ln de 3e en 14e minuut van de eerste helft wisten de jeugdige Alkemaders zich te ontworstelen aan de enorme druk en het waren resp. Peter Stroek en Martin Hogenboom, die voor 'n 2-0 voorsprong zorgden. Vlak voor de rust wist echter Jos v. d. Hoorn, telg uit 'n bekende Langeraarse voetbalfamilie 'n verdiend tegenpunt te scoren. Na de rust had Alkemade United beter vat op het Langeraarse spel. De rood-witte viermansverdediging paste 'n betere dekking toe, terwijl op het middenveld aanvoerder Peter v. d. Meer, Rudi v. d. Tang en Rob Cozijn, de Langeraarders het initiatief wisten te ontnemen. Na 18 minuten spelen in de 2e helft vormde 'n snel genomen vrije schop van Peter v. d. Meer de inleiding tot het beslissende doelpunt. De scherp op gestelde aanvalsspits wist snel door te breken en bepaalde de stand op 3-1. Het was uiteindelijk weer Jos v. d. Hoorn, die de Langeraarders op 3-2 bracht. Door de resultaten van deze beide wedstrijden heeft Alkemade Uni ted zich geplaats voor de tweede ronde van de Kleine Europacup 1968 met een totaalscore van' fl-2. TER AAR OEGSTGEEST Pater P. de Bruyn msc t De export van de boomkwekerij pro- diukten van de Boskoopse kwekers, die naar circa 30 landen him artikelen ver zenden, vereist een perfecte organisa- Geboren: Wilhelmus G. J., z.v. E. J. G. Rozendal en A. M. T. Hunneman; ^r.Leonardus M.. tv. G M. Zevenhoven f en grote deskundigheid. Gedurende J- Brouwer; Mannus J. M.. z.v. J. de verrendtijd heeret er in Boskoop f. M Wildenburg en M T. Baas; Ange- een zeer grote drukte. Vroeger werd I d,v' Brouwer en M. E. een en ander door kwekers/handelaren Klerks. Een van de pioniers van het Leidse volleybal, de heer A. Favier. is van nacht In het Diaconessenhuis overleden. De heer Favier was vrijdag in het zie kenhuis opgenomen om een maagope ratie te ondergaan. De heer Favier, die 41 jaar oud werd, was een van de men sen van het eerste uur. Hy was een van de oprichters van de bedryfsvereniglng „Sleutelring", die ln het begin der vyf- tiger jaren werd opgerich. Voor deze vereniging kwamen aan- vankeiyk alleen belasting-ambtenaren uit (de heer Favier was de laatste jaren adjunct-commies by de belastingdienst), maar toen zich geen jeugdige leden aan meldden en de kern verouderde, nam het bestuur het besluit ook nlet-ambtenaren in te schryven. De naam „Sleutelring" werd veranderd in WS (Volleybal Ver eniging Sleutelring). De heer Favier trad op de voorgrond als secretaris-wed- strydleider. Daarnaast vervulde hy nog verscheidene functies in het bestuur van de NEVOBO. Zo was hij lid van de scheidsrechters- de zaal en de technische commissie. Volleybal betekende alles voor de heer Favier. Vrijwel al zyn tijd wijdde hij aan deze zaalsport, die hy tot voor een jaar ook actief bedreef. Als eerste teamspe ler van WS en zelfs verscheidene malen ais speler in het afdelingsteam. Ook het leiden van wedstryden was hem niet vreemd. Tragische bykomstigheid is dat kort na het opgaan van WS in de vereniging Kangeroes (een samengaan dat tot doel heeft Leiden zo snel mogeiyk weer aan een eersteklasse team te helpen, ten einde zo goed mogelijk voor de dag te komen wanneer straks de beide sporthal len in gebruik worden genomen), een van de enthousiaste bestuursleden de vereniging is ontvallen. Een man wiens bestuurderscapacltelten de nieuwe ver eniging VC Kangeroes goed had kunnen gebruiken. RIJP WETERING „De Rippers" gaan wandelen Alle leden van „De Rippers" kunnen a.s. zaterdag, 7 september deelnemen aan de wandeltocht van 10 km. by de w.s.v. „NAS" te Leimuiden. Zich tevo ren opgeven hiervoor is niet nodig! Degenen, die meedoen, dienen al leen te zorgen, dat zy in uniform om 12.45 uur bij café „Rustoord" zyn. Van daar vertrekt dan een extra bus naar Leimuiden. Alleen de inschryfkosten 1,25 komen voor rekening van de deelnemers. Dit wordt ln de bus opge haald. De buskosten betaalt de ver eniging. Vanzelfsprekend rekent het be stuur op een grote deelname. anmorgen om 11.00 uur nam het personeel van het stattion afscheid van haar chef, de heer A. B. Fluitsma. De heer Fluitsma ls ruim een jaar (van af 1 mei 1967in Leiden chef geweest, maar nu zal hij naar Den Haag vertrek- I ken ln verband met z(jn benoeming al- Door een betreurenswaardig misver- i daar als hoofd van het Rayonkantoor, stand is in ons blad van gisteren bij het De heer J. A. Wiggers, chef van liet bericht van het overiyden van pater P. rayon Den Haag, sprak namens de de Bruyn msc. kapelaan te Oegstgeest, rayondlrektie de heer Fluitsma enkele uit een groepsfoto een verkeerde keuze lovende woorden toe. Tevens zette hjj gemaakt. De juiste foto wordt hier-1 de nieuwe organisatie van de NS uit hoven afgedruktt. een. i De films in de week van 5 tot 12 sep- j tember zijn door de Katholieke Film J Centrale als volgt gekeurd: Camera Ik ben nieuwsgierig -geel 18 jaar. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30). The raven 18 jaar. i Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. j Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido The scalphunters 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor De wraak van Django 18 jaar, Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vanmorgen om tien werd de vernieuw- ligen sprak daarna het officiële ope- de HEMA in de Haarlemmerstraat her opend. De winkel, die er een verdieping heeft bygekregen, die met roltrappen met de begane grond is verbonden, heeft in kor te tyd een totaal ander aanzien gekre gen. Alle artikelen zijn nu „op ooghoog te" geplaatst en het interieur is danig gemoderniseerd. „Bijzondere fleur" D direkteur van de NV HEMA, de heer J. W. de Roo, deelde mede, dat de komende maanden diverse filialen van de HEMA in Nederland zullen worden gebouwd en gerestaureerd, waardoor aan het eind van dit jaar de HEMA 90 zaken in geheel Nederland zal omvatten. „Het 31 jaar in Leiden gevestigde filiaal Lelden wordt dus vandaag her opend. Ik mag wel zeggen, dat van het oude filiaal niets is terug te vinden". Voor de belangstelling van „buiten de stad" voor een zaak in een stadscen trum noemde de heer De Roo drie zaken essentieel t.w. ten eerst moet het stad- centtrum over een aparte, byzondere fleur bschikken. Dit is te bereiken door goedverzorgde etalages, etc. Dan moeten er goede en regelmatige verbindingen met stad en omtrek zyn. En als laatste moet er In de stad een behooriyke par keerruimte gesitueerd zyn. Der heer De Rooda: dankte het stadsbe stuur voor de steeds ondervonden be- langsteling en medewerking. Voorts dankte hy het architectenbureau Elzas uit Amsterdam, dat de ontwerpen heeft gemaakt en de uitvoerders, aan- nemingsbedryf van Hoorn uit Capelle aan den IJssel. „Lichtstralen van de HEMA' ff ningswoord. Hy noemde Lelden behalve Universitelts- en industrie-stad tevens handels- en middenstandsstaö. Hy toonde zich byzonder verheugd met het nieuwe gezicht van de HEMA. „De HEMA stond vroeger bekend om het feit, dat het grootste bedrag dat je er kon besteden een gulden bedroeg. Dat is nu totaal anders; tegenwoordig is de gulden het kleinst mogeiyke bedrag ge worden." De burgemeester herinnerde aan de toekomstige bydragen die het gemeente bestuur de middenstand gaat schenken, in de vorm van de afsluiting voor alle verkeer van de Haarlemmerstraat, die „op handen is" en het creëren van par keerruimte in de stadskern. Hy was dankbaar voor het drinkglas, maar deelde mede, dat „het goede ge bruik" dat hy ervan zou maken bestaat uit een aanbieden ervan aan de direk teur van het Stedelijk Museum „De La kenhal". „Mocht die het niet kunnen gebruiken, dan zal ik het alsnog als persooniyk eigendom gaan beschouwen." Met sleutel van Leiden Hierna werd de burgemeester een wa pen van Leiden aangeboden, waarvan één der sleutels afneembaar was, met welke sleutel de burgemeester de ope ning verrichtte onder het uitspreken van de beste wensen voor de nieuwe HEMA te Lelden. „Waarom zijn we overgegaan tot rayonvorming? Dat is om drie redenen ten eerste om de kwaliteit van het pro- dukt op te vijzelen, byv. door de faktor vertragingen tot nul terug te brengen; lWtjSe„.frr.,dJ :f,r.b.e.te^ w! I Trianon Ik,e„ marKie. II j-r. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Studio The Trip 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i kommunikatie, niet alleen van boven tot onder, maar tevens van onderaf wer kend. Bij een ontsporing vindt enorm veel vertraging plaats door een niet- Rex ue kanonnen weten van de taak die eenieder daarby heeft, waardoor ondoelmatig wordt ge werkt. Dit brengt ons tevens op de derde reden, nl. de grotere efficiency die be tracht wordt. We moeten met minder mensen méér gaan doen." „KLAP TEVENS IN DE TOP'' De controleur wilde de heer Wiggers vervangen zien door een „groepsleider", die tevens aan het hoofd staat van ge spreksgroepen in het personeel. „De klap ten bate van de efficiency zal niet alleen in de lagere regionen NS vallen, maar tevens ln de top. Zo gaat de leiding van de stations verdwfy- nen; een voorbeeld ziet u met het heen gaan van de heer Fluitsma van Leiden.' REEDS VOLGENDE WEEK Daarna richtte de heer Wiggers zich tot de heer Fluitsma persoonlijk, hebben in Den Haag iemand nodig met doorzettingsvermogen, niet iemand die volgens het systeem der anciënniteit in dienst komt." De heer Wiggers herin nerde aan de vele standplaatsen die de heer Fluitsma de laatste jaren heeft ge had: Delft, Schiedam, Leiden en straks weer Den Haag. De benoeming in Den Haag zal reeds volgende week plaatsvinden. Met de bes te wensen voor de toekomst als hoofd van een goed geleid rayonkantoor, ein digde de heer Wiggers zyn betoog. „GEEN FRASE" Namens het personeel sprak daarna de waarnemend stationschef, de heer A. F. Olthof. In de toekomst zal er na- meiyk geen stationschef meer komen. Alle leiding gaat tot de totale ingang van het rayonsysteem berusten in han den van de waarnemend stationschef, ln dit geval dus de heer Olthof. De heer Olthof dankte de beminde chef voor diens immer taktische en pret tige optreden tegen de werknemers die onder hem stonden. „Het ls geen frase, als ik zeg, dat w(| er spyt van hebben dat u ons gaat ver laten," deelde hy mede. Hy overhandigde de heer Fluitsma een langspeelplaat met pianomuziek van Tsjaikowsky, als biyvend aandenken. i Navarone 14 (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 ii In Venus' armen. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i PUNT zelf verzorgd maar met de uitbreiding van de export werd dit steeds moeilij ker. In verband daarmede werd door enkele vooraanstaande kwekers-han delaren, te weten: Dik Veerman, M. Koster DAzn., W. C. van Kleef, M. Rosbergen Kzn., D. Frets en Jac. Smits, een stichting in het leven geroepen onder de naam „Coöp. Ver. Plantex Expeditiebedrijf' U.A. Vrijdag 13 september a.s. zal het precies veertig jaar geleden zijn dat deze Coöp. Vereniging werd opgericht. Teneinde dit feit feestelijk te vieren is een jubileumcommissie ingesteld die een bootocht heeft georganiseerd met het m.s. Erasmus van de havendienst Spido te Rotterdam door de havens van Rotterdam en 's avonds naar Hoek van Holland en terug. De Erasmus Ls een pleziervaartuig dat plaats biedt aan 400 personen. In de loop van de veertig jaar van haar bestaan is Plantex voor Boskoop een begrip geworden, en vrijwel het grootste expeditiebedrijf van bomen en planten in Nederland. Het bedrijf is ontstaan uit een initiatief van de „Bond van Plantenliandelaren" en ruim 100 handelaren zijn er lid van. Kinderspelen. Naar verluidt zullen de „Gruthof" en de buurtver. „Het Zui den" vrydag en zaterdag a.s. kinderspe len organiseren. RAADSVERGADERING De eerstvolgende openbare Raadsver gadering van de Raad van Boskoop zal worden gehouden op donderdag 26 sep tember a.s. des avonds 8 uur ten ge meentehuize. BGC-FLOREANT De opstelling van Floreant voor de thuiswedstrijd tegen Bergambacht a..s. zondag luidt: (van achter naar voor): J. de Knegt; J. Vermeulen; C. v. d. Veer, C. Vroiyk. J. Verbakei, M. van Frankvoort; T. Noordhoek; W. Nieuwerf J. Bontje: C. van Bemmel en E. Kers bergen. ALPHEN AAN DEN RIJii ATLETIEK Tydena atletlekwedstryden in Deu Haag om de Zuid-Hollandse atletiek- tltels, heeft Annie de Bruin van de Alphense Atletiekvereniging AAV '36c een uitstekende vierde plaats bereikt op het nummer 60 meter hardlopen voor meisjes C. Zowel ln de serie als halve finale werd ge eerste, terwyi ze in de finale de vierde plaats bezette met een tyd van 8,7 sec. Clubgenote Lisa Angenent werd op de 600 meter vyfde met een tyd van 1.59,3 minuut. Dlni de Hey kwam op de technische nummers tot 24,95 meter by het discus werpen 21,92 meter by het speerwer pen en 7,65 meter by het kogelstoten. Op de 100 meter voor meisjes werd Ellen Ikema vierde in de serie met een tyd van 15,6 sec., terwijl Lis Angeuent derde werd in 15,5 sec. Ondertrouwd: D. Kroon, 23 jaar en G. B. de Bruijn, 20 jaar; J. H. Baars, 26 jaar en C. M. Hoogervorst, 24 jaar. OUD-ADE Volleybalvereniging „SALV O" opgericht Deze week is men op initiatief van de heer T. v. d. Poel in het Dorpshuis van Oud-Ade tot oprichting gekomen van een volleybalvereniging. De nieu we vereniging gaat heten: „Salvo." In zyn openingswoord zei de heer Van der Poel, dat de nieuwe vereniging de samenwerking van twee dorpen be oogt, t.w. Oud-Ade en Rijpwetering. Het bestuur van Salvo zal onder voor zitterschap van de heer Van der Poel komen te staan. Op de oprichtings avond werd besloten, dat de vereniging met twee teams in de komende Lan delijke competitie zal uitkomen. Voorts ligt het ook in de bedoeling, dat de vereniging degenen die geen wed strijdsport wil bedrijven, toch in de gelegenheid gaat stellen .tijdens trai ningen de spieren wat losser te maken. Inlichtingen bij: T. v. d. Poel (voor zitter), Vrouwvenneweg 22, Oud-Ade en mevr. Warmerdam (secretaresse), BI ij versweg 3, Rijpwetering. KOUDEKERK A. D. RIJN ZWEM- en POLOCLUB Hoewel de Zwem- en Poloclub offi cieel nog geen jaar bestaat, rijn reeds de eerste clubkampioenschappen gehou den. Bij deze clubkampioenschappen werd school- en vrye slag gezwommen, ver deeld over verschillende leeftijdsgroe pen. De uitslagen werden behaai1 dooi het samenstellen van de tyden, behaald op belde slagen. Deze luiden als volgt: Jongens n meisjes tot 11 jaar: 1. Gilles Korstanje; 2. Nlesje Snydera; 3. Rudi Idalnga. Jongens en meisjes 12 en 13 jaar: 1. Ineke Berbee; 2. Plet van Hemerl; 3. Francois Slot. Jongens van 14 en 15 jaar; 1 Wlm Snyders; 2. Gert Snatersen: 3. Nico Op- pelaar. Heren 16 jaar en ouder: 1. J. Nieuwen- burg; 2. C. Oppelaar; 3. A. Bolte. De nummers 1 en 2 ontvingen uit han den van voorzitter v. d. Burg een me daille. Van de zyde van de ouders be stond grote belangstelling. V.V. „KOUDEKERK" Opstelling eerste elftal v.v. „Koude kerk" voor de ultwedstryd tegen het Leidse UVS op 7 september: doel: T. Vergunst; achter: A. van der Meydcn, Adrie Zweerls. W. Dykman, Arie Zwee- rls; midden: Albert Zweeris, W. Boon; voor: A. van Egmond, S. de Wit, G. den Hollander, L. Brommers. BEJAARDENSOCIëTEIT KATWIJK AAN DEN RIJN De heer A. van Raavenzwaaij, bedrijfs- leider van het filiaal te Leiden, sprak j Ontwikkelingslestuur daarna tevens zyn dank uit aan alle medewerkenden. Hy overhandigde de burgemeester een antiek drinkglas, waar de laatste „een goed gebruik van zou maken.' De Vereniging van Hulsvrouwen te Leiden die tevens vertegenwoordigd was, bood hij „lichtstralen van de HEMA" aan. Voorts dankte hy het winkelperso neel en het uitvoerend personeel voor de goede samenwerking, die het mogeiyk maakte, dat de verkoop gewoon door kon gaan. Burgemeester mr. G. C. van der Wil- Het bestuur van de bejaardensocië teit heeft thans een bestuur dat be staat uit: meVr. J. A. Mathot-Borst, voorzitster; mevr. A. de Best, penning- meesteresse; de lieer J. A. Balkman, voorzitter en de heer B. Bonevald, se cretaris. Na enige huishoudelijke me dedelingen kwam het punt: „Zouden we de bejaardensociëteit niet inter kerkelijk kunnen maken". Een stem ming wees uit dat de vergadering hier vóór was. Er zal dus nu contact op genomen worden met de besturen van andere kerkelijke instellingen om te informeren hoe die tegenover dit denk beeld staan. Indien deze er positief op reageren zal een nieuw bestuur geko zen moeten worden waarin ook leden van de andere kerkelijke gemeenten zitting hebben. Hier komen we dus later op terug. Geboren: Jacoba C., d.v. W. Schaap en L. A. van der Boon; Arie L., z.v. C. de Vreugd en A. Rijsdom; Johanna H., d.v. J. van Duyn en J. L. Ouwe hand; Agmes C., d.v. B. J. Bol en C. Kuyt; Peter R A., z.v. C. Heemrood en J. W. van der Gugten; Willem C., z.v. D. J. Ketting en W. J. van der Boon; Cornelia, d.v. H. S. Boonstoppel en G. C. Z. A. de Best; Arend J„ z.v. J. Ei tens en C. J. van Duyn; Dirk. z.v. K. Klaassen en G. Brussee; Ronald S., z.v. P. J. de Moov en H. Brandsma; Roubna d.v. A. Kandil en H. Sniber; Janneke. d.v. D. de Mol en B. van Duyn; Corin- da, d.v. C. Ouwehand en P. van Bee- len; Maike Manon, d.v. P. Kallenborn en E. M. van Rheenen; Péter, z.v. C. van der Plas en W. Schaap; Maartje J., d.v. M. J. den Hollander en W. van der Plas; Ryk F., z.v. W. Koud ijs en J. A. Slrubbe; Jan W., z.v. W. Haas noot en W. van Velzen; Tam ar; d.v. C. K. Hamer en L. B. Vis. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 6 SEPTEMBER Pieterskerk: orgelconcert Jan Wel- mers, 20.15 uur. Galerie Van der Vllst: opening ten toonstelling Rudi Polder, 20.30 uur. Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. Akademle-gebouw - Tentoonstelling schilderyen H. v.d. Vet, 16.30 uur. Amstel, van: Zusters achter slot; Cox: Laat de beslissing niet aan de slang; Puchinger: Christen en secula risatie; Rahner: Communisme en chris tendom; Schillebeekx: De zending van de Kerk; Spaan: Uppsala Wereldraad en wereld nood; Tillich: Perspectief op de protestantse theologie; Ascain en Arnoud: Geschiedenis van het geld en bankwezen; Diekerhof: Jullie hebben makkeiyk praten; Hartog: Inflatie; Heertje: Geldontwaarding; Het Mid den-Oosten en de Verenigde Naties; Psychologische aspecten in het bedrijfs leven; Stalpers: Doelstellingen voor een cultuurbeleid; idem: Zelfbehoud, aanpassing en cultuur; Cousinet: Soci alisatie van het kind; Duyckaerts: Psy chologie van de sexualiteit; Hoving: Juf, de vlinder heeft mijn pyama aan; Kemenade, van: De katholieken en hun ondewijs; Loye, de: Geschiedenis van de psygologie; Velde, van der: Jean-Jacques Ronseau, pedagoog; Bree- den: Ons leven met buurman-kange- roe; Bunt: Chemie in opmars; Schuu ring: Het weer vandaag en morgen; Sebera: Elektronenstructuur en che mische binding; Watts: Het teleweer- boek; Bloemschikken; Böhmig: Het grote tuinboek; Brouwer: Kindertand- heelkunde en orthodontie; Emmering: Wegwijzer voor de autorijder; Groot baby- en kleuterboek; Hechler: Radio- ZATERDAG 7 SEPTEMBER Leidato-hallen: openstelling „Leidato' m 11-17 en van 19-22.30 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Rooseveltstraat„Open-house-party"j en televisietechniek; Hooftman: over Jeugdgebouw „Het Honk", 14-16 uur. Leidato-hallen: openstelling ..Leidato' van 13-17 en 19-22.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reyst, Steenstr. 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten Tr - zfln de gehele week geopend. W. van Velzen; Tamara E. L„ De Oegstgeestse Apotheek is op zondag C Humor „n t 25 aug gesloten van 8-24 uur. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Russiche vliegtuigen; Hormung: Zelf- cadeautjes van raffia en pitriet; Kern- ster: Materialenkenisn; Knap: 20 ma nieren om uw rijbewijs kwijt te raken; Luokwood: Maak lappen-poppen in uw vrije tijd; Schreiner: Algeme vistech niek; idem: De snoek grijpt toe; Wild schut: Kunststoffen en rubbers; Al- leau: De geschiedenis van de grote bouwwerken; Boer: De kleinbeeldre- flex; idem: Zelfontwikkelen en ver groten; Egmond en de Poel: Kunst on derweg in Nederland; Herckenrath: Handboek voor single dubbel super 8: Pierre: De schilderkunst van het futurisme en dadaïsme; idem: De schilderkunst van het kubisme; Ruim telijke ordening en geografie; Boshou wers: De hedendaagse Zweedse letter- in a. ...„„I, o op wns. ue neaenuaagse 6weease leiier- W J w?t °ude Vest 187a' C B*™- kunde= Hawinkels: Bosch en Breukel. uv HorwkTJn J®! o°°rn' RjMuk 270; T. V C. Brandt- Alings: Reisvlinders vangen; Hermans: KJ? Hendroksen, Utrechtse Jaagpad 108; N. Beeren. J. P. Coenhof 14; C. F. Schnei- De strijd h|i wsmJ i—°ordL J°3é sjps;ePanv."Hb '"gsn* ïïrite v&ttisLstJi&iSï st&ssi s ^no den Dolder Zoeter- J. van der Bom-van der Star, Haar- Mandersloot: Pakistan: Riemens: Bel- woudsesmgel 108; A. W. van Koenen- lemmerweg 58a; H. C. van der Maat- gië: Russell: Oorlogsmisdaad in Viet- Hoogervorst. Plantsoen 95; J. D. Rut- tweemaal; Garcia Marquez: Het kwa de uur; Guiik, van: Het spook in de tempel; Hofdorp: Alarm in de Archi pel; idem: Oudejaarsavondmoord; Hoorn, van: De oogst is geborgen; Jackson: Het verloren weekend; Kerk wijk: Rotte fazant; Minco: Het huis hiernaast; Oosterbroek-Dutschun: twee donker; Oudwijk: Mijn oom Victor; Petrakis: Held van zijn dromen; Pin- get: De zoon; Radinger: De angstvis zwemt; Risseeuw: De familie Leen- houts; Roth: Noem het maar slaap; Ruyslinck: Wierook en tranen; Sande- ström: Een kort uur van liefde; Schou- wenaers: Tweemaal leven; Scherman: Broeders van de zee; Simenon: Mai- gret en de dorpsgek; idem: Maigret en de geschaduwde schoolmeester; idem: Maigret en de moord op de Quai des Orfrèvres; idem: De verhuizing; Stal- laert: De carnavalspop; Stauffer Bel- lardi: Virabella, de Spaanse furie. Franse romans Baby: Oui Tespodr; Claude: Ciel blanc; Constant: Marceau ou le chateau en Ardennes; Etcherelli: Elise ont la vraie vie; Caston: Le refuge; Kessel: Les cavaliers; Pieyree de Mandiargues: La marge; Simenon: Le chat; Simon: Histoire. Duitse romans Bergiers: Tag des Zorns; Holthaus: Ein glücklicher Mensch; Johann: Ge- und Verlust; Kein: Die Verhin- derung; Kernmayr: Nachtschwester Daniele; König: Die Personenperson; Kreiger: Geliebt, gejagt and verges- Remarque: Ziet zu leben und Zeit sterben; Zwerens: Heldengedenk- tag; VOORSCHOTEN Geboren: Ivonne E. M. d.v. H. G. L. H. Elllgens en E. M. Visser; Cornelia S. d.v. R. E. Laarman en W. H. Schook; Ma- rius M. z.v. J. v. Noort en C. N. 't Gil de; Maria E. d.v. C. J. Grundeken en M. R. Koppers; Michaëla A. d.v J. Klein en M. C.- Berg; Maria M. d.v. B. G. J. v. Vliet en W. M. Hoogeveen; Renée I. A. J. P. Zoeten en A. H. Bleuland van W. M. van Veen en M. fg KORRELTJE Waardering uitspreken kost de gever niets dan een moment attentie en een moment van inspanning. W. C. A. M. M. H. Th. Hogervorst; Kijk in de Vegte, Marnixstraat 65: P. Schroder. Obrechtstraai 49: M. Li- 'tunov, Opaalstraat 18: J. A. van Teij- lingen. Titus Brandsmalaan 100; G. Heijnekamp, Bemhardstraal 13; M. L. van der Loo, Opaalstraat 134; M. Ouwerkerk. Zaanstraat 117; T. Wilczek, Morsstraat 37; G. Beurse, Stieltjesstraat 50; R. Post, Schutterstraat 2; L Droogh- Weber, Wagnerplein 40; A_ van Peet, Joseph Haydnlaan 86; L. Lam. Sta tionsweg 7-9; J. E. Alwart. Drecht- straat 135; R. P. Elzas, Van Bemme- lenstraat 24; R. F. Zandvoort. Cobet- straat 17; A. J. J. Westen, Breestraat 45; H. van der Hoef, Hartmanstraat 18; A. J. M. van Leeuwen. Jacob Catslaan 65; H. G. van der Hilst, Hoge Rijndijk 298; P. G. A. Noordanus. Rijn- en Schiekade 102; W. A. Driessen-van Rooijen. Oa en Paardanlaam 18j X, W% gers, P. Paaltjenspad 3; E. M. M. Pool, de Sit terlaan 114; P. L. J. Siero. de Meij van Streefker'istraat 48; K. B. Man, Stationsweg 7-9; R. Fajkovic. Pasteurstraat 34a; A. A. J. M. Heems kerk-van Wljck, Morsweg 138; H. M. van der Staaij-van Rh&e, Vliet 44; S. Letronnière - de Jong, Pieterskerk- Choorsteeg 28; J. C. Kooreman, Han senstraat 5a; F R. Ellis, W. de Zwij gerlaan 163; K. Ouwehand, Houtlaan 55; F. A. Elstak. Molensteeg 18; I. Ka- raqay, Kennedylaan 10; K. C. F. Dario, Rijn- en Schiekade 101; C. P. de Ha- seth. Rijn- en Schiekade 107; S. A. Djojo, Koningstraat 13; R. Steehouwer. Mozartstraat 217; W. G. Hartman-de Ridder, Stationsweg 3a; H. G, A. Rei- mers, P. PaaLtjenspad 6. Schilstra: Dit land boven het IJ:. Schulte Nordholt: Het volk wal in dc duisterins wandelt; Storm; In vreemde spiegels; Versprille: Leiden in oude ansichten. Nederlandse romans; Aafjes: De denker in het riet; Beek, van: Blazen tot honderd; Blan: De di va en de dood; Brouwers: Joris Ock- loen en het wachten; Bruce: O.S.S. 117 in Tokio; idem: Chinees schimmenspel van O.S.S. 117; Burnier; De verschrik kingen van het noorden; Campert: Liefdes schijnbewegingen; Carmiggelt: Morgen zien we wel weer; Drouet: Een waas voor de ogen: Durbridge: Melis- sa; Fairbairn: Vijf gladde stenen; Fitz gerald: Do grote Gatsby; Flaubert! Ma dam* Boveryj Fleming! Jo leeft maar Fortuin Michaël Cl Hattem en E. Volkers. Ondertrouwd; Kok. Frederik H. M. en Froze Theodora C. Th. (Leiden/Voor schoten); Lelieveld P. J. M. en Wilhel mlna E. Vleugels Leidschendam/Voor- schoten); Lelieveld P. J. M. en Wllhel- Graaf Gijske (Den Haag/Voorschoten); Kiymelj, Franclscus A. en Boon, Age- dina L. (Leiden/Voorschoten): Tegelaar André en Middelkoop Lenie (Voorscho ten). Gehuwd: Lodewijk P. de Boer en Cathe- rina H. L. Nuyt Den Haag; Rljsdijk Hen- drikus Th. L. en v.d. Hoek Frederika J. M. Ramaker Willem Fr. Hoogeveen en Catharina H. v. Veen; v.d. Geest The odoras M. J. en Groen Bernadette M. A. Lipp Manfred A. Duitsland (Düsseldorf) en Zierfusa Marianne. Overleden: v.d. Lans Alburtus H. M. Marktberichten GOUDA, 5 sept. - Kaas - Aanvoer 109 partyen kaas. Prijzen: le kwal. 3,87- 3,97 per kg, 2e kw. 3.72-3.86, extra kw. 3.98-4.35. Handel kalm. UTRECHT, 5 sept. - Vee - Totale aan voer 4198, runderen 1182, vette kalveren 156, graakalveren 47, nuchtere kalveren 341, schapen 913, varkens 476, boven 100 kg, idem beneden 100 kg 75, bokken en geiten 32, melk-, kalfkoelen 975-1500, kalfvaarzen 950-1100, vare koeien 900- 1025, pinken 660-850, stieren 710-1240, graskalveren 435-600, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 110-315, schapen 85- 135, lammeren 100-155, drachtige var kens 350-500, lopers 85-110, biggen 62.50 -72,50, bokken, geiten 14-55, vette koeien le kw. 4,30-4.60, 2e kw. 4.15-4.25, 3e kw. 3.75-4.10, vette kalveren 3.85-4.10, le kw. 2e kw. 3.65-3.85, idem 3e kw. 3.30-3.65. nuchtere kalveren 1.40-1.85, zware vette varkens 2.10-2.18, zouters 2.20-2.25, sl. zeugen 1.70-1.78, jonge slachtzeugen 1.75 -1.85, melk- en kalfkoeien: matig, prijsh. vette koeien: redelijk, ruim prijsh., vare koeien: matig, niet geheel prijsh., vette kalveren: vlug, hoger graskalveren: rus tig, ruim prijsh., nuchtere kalveren: rus tig, niet prysh., schapen: idem, lamme ren: idem, varkens: matig, niet prysh., biggen: idem. 's-HERTOGENBOSCH, 4 sept. Vee Aanvoer totaal 6662; 2454 runderen; 271 graskalveren; 591 vette kalveren; 1568 nuchtere kalveren; 384 schapen; 13 fokzeugen; 723 slachtvarkens; 658 biggen; 828 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 10001640; guiste- koeien 9301360; graskalveren 415 625; kalfvaarzen, roodbont 12001625, zwartbont 11251425; klamvaarzen 10501275; guiste vaarzen 9001200; pinken 650850; nuchtere kalveren 230 355; weide schapen 70110; weide lammeren 65105; drachtige zeugen 345470; biggen 6072; slachtrunde ren extra kwal. 4.905.25, idem le kwal. 4.254.80, idem 2e kwal. 3.80 4.15, idem 3e kwal. 3.553.75; vette stieren 4.204.80; worstkoeien 3.40 3.65; vette kalveren le kwal. 3.85 4.05, idem 2e kwal. 3.603.80, idem 3e kwal. 3.303.50; nuchtere schapen 1.401.80, per stuk 6095; slachtzeu gen le kwal. 1.801.85; idem 2e kwal. 2.002.15; slachtvarkens 1.741.79; vette schapen 100130; vette lamme ren 105135. Overzicht handel: melk- kalfkoeien: ruimer - moeilijk - niet prijsh.; guiste koeien: redelijk - kalm - minder vast; jongvee: ruimer - traag - aflopende prijzen; vette kalveren: nor maal - vlug - prijsh; nuchtere slacht- kalveren: behoorlijk - lui - duur; scha- en lammeren: minder - trager - niet gehandhaafd; fokzeugen: weinig - matig - stabiel; lopers en biggen: rui- - stug - goed prijsh; slachtvee: behoorlijk - minder vlot - iets lager; slachtzeugen: ruim - vlot - weingi ver andering in prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 4 sept - Bloemen - Am. Anjers Sim Rose 13-23, Sim Rood 16-24, Sim Wit 1620, Sim Ar thur 15-16, Sim Keefer 18-19, Espérance 20-22, Fanfare 17, Scania 17-19, Rozen Garnette en Carol 4-6, Carol Princess 8-13, Super Star 25-28, Zorlna 9-12, Nor- dia 9-11, Seventeen 6-12, Carla 20-33, Baccara 30-38, Bregina 8-13, Spanish Sun 10-13, Gerbera 17-25. Lelies While Superior 10-14, idem Enchantment 67- 68, Geplozen Chrysanten Migoli 14-21, Burgerlijke Stand Geboren: Scarlet Jeanne Sharon, dr. v. H. L. van Echten en Y. Sitee; Llzette Marceile, dr. v. A. Nieuwenhui- zen in J. E. van Hooidonk. Ondertrouwd: J. P. Haasnoot en O. Noordraven. Getrouwd: C. Wester en L. H. A. Hupse; M. M. van Leeuwen en E. Sauer; J. Wassenaar en P. J. G. B. PhUipse; P. C. Cele en G. J. A. Saarberg; C. de Graaf en A. Foudraine. Overleden: M. F. E. P. Davidis «.v. Elenbaaa; A. M. Plemp van Dulvelandj H. P. Blek.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4