Geweer kon burgemeester Breen niet imponeren van LFC s oefenreeks Toeristische fietsroute LEIDATO- door de Bollenstreek EVENEMENTEN Ton van Dinten in UVS-aanval „Rouwkoop" met 12 senioren- elftallen in de competitie DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Rijmijker moest in Leimuiden zijn buisje laten ajbreken tvykse nielkhandelaat genieten en op jacht as. Op liet weiland vi J. V. (57wilde c eigendoi i broers stond. Hij dreigde zelfs r in zyn ouderlijk gezin Irecht vond hij een ge- jaar geleden niet zijn ongenoegen van liet apengeweld. Burgemeester H. L. Breen bleek scheeu woensdagmorgen met een vi door personeel met een vrachtauto, c De overheid stuitte echter op „hei hem echter na enige tijd het waper kon niet anders dan toezien hoe zij werden gemaakt. Noodgedwongen heeft de familie moeten terugtrekki en het verlies van geluk, hij gaat de niet bang te zijn, want hij ver- n sterke .politiemacht, bijgestaan ;e zomerverblijven te verwijderen. :egenstand, want de heer V. ver- e verslaan. De politiemacht wist ndig te maken en de Rijswijker erverblijven met de grond gelijk s familie V zich thans weer ln haar woonplaats aarschijnlijk wacht de jager nog een forse straf apenvergunning om de jacht te beoefenen. Eén ADVERTENTIE Jongerenmis dekenaat Leiden Allereerst onze excuses voor het feit, dat de bekendmaking van de eer ste jongerenmis op 1 september niet op tijd is geplaats; in het vervolg zal dat niet meer gebeuren. Na de vakan tie is er een nieuw bestuur benoemd (wegens tijdgebrek van het vorige) en is de oude gang van zaken wat veran- Eéns in de maand is de jongerenmis in een Leidse parochiekerk (de tijd hangt af van de omstandigheden in die kerk) en de overige 3 keer 's zaterdags in de Romanuszaal achter de Harte- brugkerk, 's avonds om kwart over 7. De zaterdag is om praktische redenen en het idee om het eens in de maand in een andere kerk te doen is niet al leen om meer bekendheid te krijgen, maar houdt vooral verband met het doel van de jongerenmis zelf. De jongeren werken wel zelfstandig, maar sluiten zich niet af. Misschien kan ik het nog wat duidelijker maken, wanneer ik in een paar woorden het slotgebed herhaal, dat een van ons met zijn drumstokken vertelde: „Ik heb hier twee stokken. Het ene. dat zijn de jongeren, het andere de ouderen. De jongeren: enthousiast en vindingrijk, de ouderen: wijs en be dachtzaam. Ik kan ze alle twee gemak kelijk breken, maar ik kan ze ook bij elkaar doen en deze twee samen vor men dan een enthousiaste bedacht zaamheid en zijn zó sterk, dat ik ze niet kan breken." WATERPOLO DKD/ZÏA N-comti. te sterk voor Slav ia fel Praha Slavia fel Praha heeft het gisteravond niet kunnen redden. Tegen een combi natie welke het Leiderdorps© DKD had gevormd met ZIAN uit Den Haag de TJsech» al vrij spoedig dat de toch wel povere techniek van de Praagse ploeg niet toe reikend was om de routine-speler van ZIAN te verontrusten. Scheidsrechter Aad Kapaan had nau welijks voor de eerste maal gefloten of een aanval van de Leiderdorpers was Sla via te machtig. Slechts door hardhan dig ingrijpen kon een doelpunt worden voorkomen en Bert Zaagman benutte de hem toegekende straf worp: 1-0. Enkele ogenblikken later lukte het de Haagse midvoor Henk Brokx genoeg ruimte te verkrijgen om de stand op 2-0 te bren gen. Een aanval over breed front bracht de Tsjechische midvoor Feix in een goede positie en via de binnenkant van de paal gaf hij de DKD-keeper het nakijken. draaide de doel- «KD op een nog wat varen achtereenvol- twee meter-duel), vluchtpoging) en Wim Deurloo (door een dekkingsfout) die de voorsprong opvoerden tot 5-1. Uit een strafworp scoorde Feixx kprt voor het einde van deze peri in de volgende speeltijd maakte deze Tsjechische speler er 5-3 van. In de slotfase bleef een sterker DKD aandringen. Dit resulteerde in een doel punt van Brokx, doch op de valreep Bertus Korbijn uit Benthuizen wil record „dakzitten" verbeteren in Boskoop £95 Jarige Bertus Korbyn uit Benthuizen, (Violenstraat 0 op het dak van het pand Zyde 50 te Boskoop (eigendom van de gemeente) een begin maken om het re cord „dakzitten", dal op 100 uur en 20 minuten staat, te verbeteren. Laatstge noemd record werd onlangs te Eramen gevestigd. Op maandag 8 september des avonds 6 uur hoopt Bertus het d te verlaten en het bestaande record De heer Korbijn ontving van burge meester Van Dedem van Boskoop verlof voor de poging tot verbetering vai bestaande record om dit te doen plaats vinden op het dak van een gemeentelijk pand. In het pand Zijde 50 is de dienst van gemeentewerken gevestigd. Eerst was men van plan de poging te breken op het dak van pand Zijde 54, maar de huiseigenaar wilde geen toe stemming geven. Bertus Korbijn is voornemens het re- cotd op 101 uur te stellen. Er bestaat een „TROS"-reglepieut in het dakzittec op de heer Korbijn zal worden uitgevoerd door de heer Ofman, wonende Zijde 54 (pand ernaast) en sup porters en medewerkers. De kosten van vijf dagen verlet dere kosten worden gedekt door kleine en grote bijdragen van supporters. Kor bijn zal wat eten en drinken betreft wor-1 den verzorgd door de heer Ofman, Zijde 54 te Boskoop. Na de eerste puntenmachine van 1 hoger toerental. Het gens Brokx (na eei uit lien Haag waren opfewa..™, Hrt bleek f-jOODVOl Sl O t at de toch wel povere Gisteravond vond de laatste oefen wedstrijd plaats voor LFC. Als tegen stander hadden de geelzwarten ditmaal ook een le klasser, nl. Stormvogels uit IJmuiden. Dat de parttyen van gelijk waardige sterkte waren, bewees wel de uitslag na tweemaal drie kwartier voetballen, daar Stormvogels noch LFC kans hadden gezien een doelpunt te scoren, zodat de stand blank bleef 1 0-0. Het was voor belde partijen een zeer goede en leerzame wedstrijd. Er werd heel snel gespeeld en aan beide zijden bleken de defensies in een goede te zijn, zodat moeilijk was for< iraak echnisch toch wel ii lan de geelzwarten, 1 vas geen af werker ii loelpunten uitbleven, ipel van Aat Heymani ien, maar de voorwaart- door- Stormvogels bleek De wereldberoemde musici Stan Getz en Charlie Bird spelen op 45-toerenplaal twee grote bossanova-successen Bij CINZANO k prachtige plaat ter waarde van f 4,25 voor slechts f 1,95. Leidse Universiteit DR. B. DAMSTEEGT LECTOR NED. TAALKUNDE BJj K.B. is dr. B. C. Damsteegt, weten schappelijk hoofdmedewerker by de lite raire faculteit teit. benoemd Nederland! opdracht de directie ..Ontdek Nederland op de fiets!" scheen zojuist kaart nr. 43 waarin een fietstocht vanuit Noordwfjk vla Hille- i;om door dc bloembollenstreek wordt beschreven, voorzien van een duide lijke routekaart. Genoemde serie be staat thans uit 48 kaarten. De fiets routekaartjes zijn uitsluitend door overmaking van 0,25 per kaart voor administratiekosten op giro 234507 van de „Stichting: fiets!" te Amsterdam te bestellen. NOORDWIJK-HILLEGOM >ze fietstocht in het gebied tussen .-dwyk en Hillegom leidt zowel door de duinen als het bloembollen- gebied. Wie van de bloeiende boller wil genieten moet wel bedenken dar1, als het weer een beetje meezit de velden in de tweede helft van april meestal in bloei staan. Noordwijk is mooi oud dorp, waar nog veel pa triciërshuizen te zien zijn. Aan de Of- fenweg aan de oostzijde van het dorp staat het gebouw van de Sint - Joris- doelen, wa ar naast een zestiende eeuws 'houten beeld van Sint-Joris een aantal oude wapens worden bewaard. Bezienswaardig is de vijftiende eeuwse zware dertiende eeuwse voormalige vissersdorp Noordwijk aan Zee is thans een be kende badplaats met veel accommo datie. Het dorp heeft een zeventiende eeuws kerkje met klokketorentje ter wijl in een van de oude vissershuisjes aan de Jan Kroonsweg het museum Oud-Noordwijk is ondergebracht. Het gebied van de boswachterij Noordwijk is een prachtig recreatiegebied. Het fietspad dat hierdoor is aangelegd leidt door duinen en bossen. In de omge- ving ran Hillegom door vele bollenvel den; in het centrum vindt men de de- morwtratietum Treslong die gratis toe- gankelyk is. Bezienswaardigheden zynl Wllly en Wllleke de vijftiende eeuwse kerk 1 t Hof Oosterkerk wordt opslagruimte voor warenhuis Hillegom dat thans als raadhuis dienst doet Over de Keukenhof hoeft niets ge- zegd te worden; deze bloementuin ge- De Oosterkerk aan de Herengracht door Vroom en Dreesmann gehuurd 1 dienst te doen als opslagruimte. De niet terecht internationale vermaard-1 kerk werd begin van het Jaar gesloten, heid. In Voorhout staat een neo-go- omdat er door de ontvolking van de binnenstad en de nabijheid van Pic- tische kerk en daarachter een kerk die bestaat uit het uit tufsteen ge bouwde koor van een veel grotere kerk. waarvan het schip door de ka tholieken gebruikt werd. Achter de kerk staat de pastorie waar een van Europa's beroemdste geneesheren, Boerhaave, werd geboren. LEIDEN Herman Schey solist op orgelconcert in Pieterskerk Op vrijdag 6 september a s. zal het laatste concert ln de reeks orgelconcer ten, die onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K O in samenwer king met het college van Kerkvoogden Nederlandse Hervormde Gemeente de Pieterskerk worden gegeven, plaatsvinden. Medewerking wordt verleend door de bas Herman Schey: aan het orgel Jan Welmers. Op het programma staan werken van D. Buxtehude. G. F. Handel, J. G. Walther, J. S. Bach, Joh. Brahms en A. Dvorak. Aanvang van het concert 20.15 uur. Kaartverkoop: Bureau K Sc O, Plantsoen 25 en 's avonds aan de kerk. Ver. v. Huisvrouwen heeft nieuw v programma de Leidse Universi- I tot gewoon lector In de taalkunde met als speciale t talenlabo ratorium der Leidse Unlvei teit. iaat- ook bij hen de ploeg, zodat en fonlatrie Wij zagen goed j 1953 werd bei en van v.d. Lin- gpi Dr. B. C. Damsteegt, die in 1915 te Rotterdam werd geboren, behaalde in zijn geboortestad het einddiploma HBS -B en legde daarna het staatsexamen gymnasium alhpa af. Vervolgens stu deerde hty aan de Leidse Universiteit Nederlandse taal- en letterkunde. In 1942 promoveerde dr. Damsteegt cum laude aan de Rijksuniversiteit te Utrecht bij prof. J. C. M. Warnsinck op het proefschrift „Nieuwe spiegel der zee vaart", dat door de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschappen in een reeks werd uitgegeven. Inmiddels was dr. Damsteegt benoemd tot leraar Nederlands aan de Gemeentelijke HBS Beekiaan te 's-Gravenhage; in 1945 werd hij in dezelfde functie benoemd aan het Gymnasium Haganum. Zijn belangstel- technieken en op het gebied van de logopedie middelbare school". DR. H. KNAAP LECTOR EXPERIM. NATUURKUNDE Dr. H. F. P. Knaap, wet. 'happelyk het Kamerlingh is bty K.B. bem Dr. Knaap werd in 1936 te Leiden ge boren en doorliep aldaar het Stedeltyk Gymnasium. Na het behalen van einddiploma gymnasium betha studeer- Hij promoveerde daar in 1962 bij prof. dr. K. W. Taconis op het proef schrift „The hendrogen isotopes gaseous and liquid states". Dr. die sinds 1957, onder meer als medewer ker van de Stichting voor onderzoek der Matetle, op het Kamer lingh Onnes Laboratorium verschillen- gevolg hij van de molecuul-fysica en de laborato- rium-astrofysica. Enkele malen 1 bleef hij voor korte of langere ttyd buitenlandse wetenschappelijke inst ten. In het studiejaar 1966-'67 was als assistent professor verbonden het Physics Department van de Unh sity of Toronto in Canada. Aanhangwagen door etalageruit Gistermiddag om 17.15 uur vernielde een aanhangwagen de etalageruit van bloemenmagazijn Krlest op de Bree- straat. Tijdens het koppelen van een 2- wtelige aanhangwagen aan een motorrij tuig kon de aanhangwagen plotseling niet meer onder controle worden gehou den. Over het naar de kant afhellende wegdek gleed de aanhangwagen in de richting van de bloemenzaak waar een schade van ongeveer 1.200,— werd aan gericht. LEIDERDORP Beeldenexpositie in Leiderdorps plantsoen Gisteravond is ln het plantsoen achter de herv. kerk aan de Eikenlaan door loco-burgemeester C. Meerburg een openlucht-beeldenexpositlte geopend. Deze tentoonstelling gaat uit van de Haagse Caroluskrlng en is te bezichti gen tot 25 september. Er ztJn werken te zien o.a. van Agnes Berck, Maart van der Burgh, Pim van Moorsel, Erna Postuma en Minke Roorda. terskerk en Hooglandse kerk (even als dc Oosterkerk van de Leidse Her vormde gemeente) te weinig belang stelling meer bestond. V. Sc D. heeft het gebouw gehuurd met ingang van 1 sept. Jl. tot en met 31 december 1970. De kerkvoogdij heeft echter nog steeds de bedoeling de kerk te verkopen en hoopt dat er in de ko mende ttyd Iemand gevonden kan wor den die er belangstelling voor heeft. De kansel en de verlichting bltyven ln het gebouw aanwezig doch de banken ztyn er uitgehaald. Ook het orgel zal men trachten te verkopen. Het gaat niet - zoals andere berichten luidden - naar de Vredeskerk Demontage en over brengen met opbouw In laatstgenoemde kerk is duurder dan het kopen van een geheel nieuw orgel. WIE WEET bekendgemaakt. Mevrouw A. E. Geus-Eggink gaf hierop een toelichting. Zty vertelde hoe de vereniging in 1918 ontstaan is uit het nationale bureau voor vrouwenarbeid. Het doel is o.a. de be langen van de Nederlandse hulsvrouwen te vertegenwoordigen en verantwoorde lijkheidsgevoel van de vrouw tegenover de maatschappij wakker te schudden. Sinds kort is er, als onderafdeling van de vereniging een jongerencontact ten behoeve van huisvrouwen die omdat ze kleine kinderen hebben, niet in staat zijn overdag naar bijeenkomsten te gaan. Een andere onderafdeling, het Insti tuut voor Huishoudtechnisch advies, werd toegelicht door mevrouw H. Lu- bach. Dit IVHA staat de huisvrouw bij bij allerhande huishoudelijke problemen. De eerstvolgende bijeenkomst, een le zing over Felix Timmermans, heeft plaats op 19 september. Burgerlijke Stand Geboren: Marlon E. d.v. S. Visser J. D. Allart; Sheila B. d.v. R. de Graaf en H. Leidekker; Ronald D. z.v. H. W. v.d. Wetyden eu H. C. vd Berg; Stefa- en G. Stapel: Anita D. d.v. J. v.d. Kaal en G. B. Banning; Joost z.v. A. den Hertog en A. A. Kroes; Adrians d.v. W. v.d. Linden en J. van Putten; Johan- nus G. M. z.v. J. C. v.d. Meer en H. M. G. van R(jn; Cornelia J. A. z.v. J. Mons en J. C. Haasnoot. Gehuwd: L. C. J. van der Pluljm. Overleden: P. Eveleens 68 jaar J. K. van Splunter 66 jaar man; B. T. Rutgers 67 jaar man; D. W. Koldewijn j 33 Jaar man: R. de Rooty 1 Kampen Als vervanger voor Gerard Desar, die zoals bekend een jaar in het vierde team van UVS zal uitkomen (dit i.v.m. studie redenen) heeft trainer P Kantebeen aangewezen de ex-DOCOS speler Ton van Dinteu. Van Dinten. die het afgelo pen seizoen reeds in het tweede elftal speelde, zal samen met Leo Holl •rhoedespelers vi ;ken voor de IJniuidense vart geen moeilijkheden op te ook hij wist zijn heiligdom mogelijke om toe komen, doch ook fensies met aan houdt beide clubs wel al het ich aan een doelpunt te iu zegevierden de de- het hoofd de beide man lands en docent aan de cursussen Neder- j 1 VOORHOUT Duivensport Leden van de post- chtivertVereniging „De Voórhouter" hielden met hun duiven een wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 126 km. Gelost werd om 7.30 uur. In concours 209 duiven. Aankomst eerste duif om 9.14 uur. De eerste tien waren: J. J. Berg 1; L. L. Bax 2: Gebr. Van Schie 3. 6, 7. 8 en 10; A. Diemei 4; N. Dysselbloem 5; P. Warmerdam 9. Spreekuur burgemeester Burge meester G. A. Stolwijk van Voorhout is verhinderd om op vrijdag 6 septem ber 1968 spreekuur te houden. onder baatbelasitng? Is dit al leen voor woonhuizen of ook voor be- dirij fisgebouwen Antwoord: Straat belasting kunnen gemeenten hebben ook al ligt het per ceel niet direct aan de weg. Het is voldoende dyt het wat betreft uitweg e.d. bij de weg is gebaat Wilt u een en ander zeker weten voor uw geval, dan kunt u zich tot uw gemeentebe stuur wenden, waar men u dient in lichten omtrent de juiste tekst, zo als die voor u geldt. Baatbelasting kan worden geheven van eigendommen die door bepaalde gemeentewerken bijzon der zijn gebaat. Dit kunnen dus zowel bedrijfsgebouwen als particuliere woonhuizen zijn. B.v. door aanleg van wegen, waterleiding, lichtnet etc. Men is dan verplicht die Jwlastinfl**» to talen. Bindster willen women. Kunt geven waar deze Ik »u de grafische school. Dinftelstraat 15, tel. 020-427398. Mocht het voor u gemakkelijker zijn om naar Den Haag te reizen, dan wordt ook daar bij vol doende deelname (en die is er waar schijnlijk well een avondcursus gehou- Begin juli 1969 gereed Eerste paal voor Ter Aars gemeentehuis de grond in hoog moe tl verdediging heeft e vonden. Eddy var lang teruggekeerd iden. Ook in de 1 mutatie plaats ge-1 Duyl, nog vakantie waar- 1 hij nog een week ziek is geweest, ia vervangen door Henk Rol, die momen teel in een duidelijk betere conditie ver keert. Voor het overige wtykt het elftal dat zondag ln de Kikkerpolder het Rot terdamse CVV ontmoet niet af van de formatie, die het vorig seizoen zulke hoge ogen gooide. Derhalve luidt de opstelling als volgt: doel: W. Sloos; ach ter: M. Balkhoven; H. Rol; B. Lardé en H Plezier; midden: A. Koren en J. Le- get; voor: S. Teske, A. van Dinten. L. Holl en G. Logeman. dpelmannen. Na 30 minuten in de 2e helft kreeg Kievit van Stormvogels een prachtige kans om te doelpunten, doch hij miste en ook deze kans bleef on benut. De rechtervleugel van LFC was niet erg sterk bezet, zodat van deze kant geen al te hoge eisen konden worden verwacht. Al met al was het toch het aankijken alleszins waard en was het een oefenpartij waarbij beide elftallen toch wel wat van elkaar hebben kunnen Leidenaar loopt snelle 1500 meter bij militaire kampioenschappen onderwty: wierp hty een nieuwe, succesvolle r de. In 1963 verliet hty onderwtys als gevolg van zijn be tot wetenschappelijk hoofdambti DR. P. ROEST LECTOR THEOL. FACULTEIT By K.B. i. dr. P. De zondagelftallen beginnen energie op 8 september aan de nle I competitie, hoewel dat geenszins wachten. Zo nam het eerste elftal deel aan het „Ome-Tinustoernooi", speelde 1 het interessante wedstrijden tegen s.v. 1 Nijkerk. ASC en andere verenigingen. Deze vriendschappelijke wedstrijden Ben de Ruyter (beiden Neptunus), Dolkes (HMCH) en Lucas van Kop penhagen (Lugdunum) zeker nog van zich zullen doen spreken. Ook verschillende lagere elftallen mag van een gunstige wijziging menstelling spreken. De spéél-I's van het selectie-elftal zijn: Dolkes. Robijn, Weduwer. De Ruyter, bty het I gio. ebben, legde .ekend in een bijzonder In- ast ice lensief trainingsschema, dat het elftal Zwan. W. Mugge, J. Stolk, H. Lobel de afgelopen maanden heeft afgewerkt. ,.n H. Verhagen. Ook de accommodatie Trainer S. Hoendermaker heeft bij het belooft veel goeds voor heit komende ardin- bestuur de hoop voeding gegeven, dat seizoen: twee zeer goed verzorgde L 1944 Rouwkoop 1 in staat zal ziin het ko- speelterreinen, een dit jaar gereedge- MkHndC Bergen op Zoom beslag gelegd op de titel voor de 1500 meter. Hij liep deze afstand in de tijd van 41.7 alpha bei «ie L' i'lfv Universiteit in 1944 mvolgens het kandidaatsexamen j twaalf in totaal de godgeleerdheid en het kerkeltyk voorbereidend examen af. Van 1944 tot 1952 was hij predikant te Nootdorp en godsdienstleraar bty het vhmo, daarna volgde zijn aanstelling tot predikt junct-dlrecteur van de Van 't Llndeu- houtatichtingen „Meerbosch" te Nijme gen en studiesecretaris van de Hervorm de Raad voor de catechese. Aan de Ka tholieke universiteit te Ntymegen legde hty in 1956 het doctoraal examen in de opvoedkunde af. In het daarop volgende jaar werd hij benoemd tot directeur van de Haagse Sociale Academie. Op 23 fe bruari 1968 promoveerde hij aan de Uni versiteit van Amsterdam lot doctor in krijgen dit jaar door inschakeling van een enthousias te staf hulptrainers de zo zeer nodige voorbereiding en zelfs de jeugdelftallen zullen een grondiger begeleiding krij gen. Naast een meer gedegen traming dan voorheen, zullen ongetwijfeld de vele nieuwe gezichten, die dit jaar de vaste gelederen van Rouwkoop ko men versterken, een bepalende factor kunnen betekenen in het voor Rouw koop al of niet gunstig verloop van de competitie. Ben van Dinten (Do- cos), Joh. Stam (Laakkwartier) en G. Uffen (Devjo) zijn nieuwe aan voer het zaterdagelftal, terwijl de zondagafdeling Bep Heek en De heer H. van VVelzen legt wegens gevorderde leeftijd ztyn bestuursfunctie in de woningbouwvereniging „De Een dracht" neer. Er is gelegenheid tot af scheid nemen op zaterdag 21 september r in restaurant .Van der meentehula - van de voltallige raad en de wethoudei nam burgemeester B. J. llogenhoom het den verricht door de fa. I'srern uit Al v. d. Vliet uit Amsterdai hoofdstad) de verdere I gend Jaar hoopt men met de bouw gereed t

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3