TOCH BLIJF DE BANGE VRAAG: „HAALT TOON HET IN DE STATES?' „Er is in dit steriele atoomtijdperk een grote behoefte aan romantiek" Moeder laat drie kinderen na zwerftocht in bos achter De Gaulle wreekt zich op Barrault Rudolf Schock, weer op tournee door Nederland: Robert Stolz: „Ik wed, dat deze man Broadway op de knieën zal krijgen" ivt TWEE MAANDEN IN AUTO EN TENT VERBORGEN NOG JONGEN EN MEISJE VERMIST Keuringstarieven voor vlees met 50 fo omhoog if Ontslagen als directeur van Odéon PAGINA 6 DE LBIDSE COURANT (Van een onzer verslag gever*) DEN HAAG. „De tijd is keihard, zo ehHoe moet ik dat nou zeggen? Zofrigidemodern, 't Atoomtijdperk, mensen naar de maan schieten, ennenoem maar op. In zo'n situatie krijgen de mensen behoefte aan romantiek. Romantische spulletjes in een moderne huiskameren operettemuziek". Met talrijke kraaiepootjes nadenkend rond de muisgrijze ogen trommelt 's werelds beroemdste tenor en hartenbreker Rudolf Schock met de vingers van zijn rechterhand op het tafeltje. Links kan niet, want hij heeft pas een operatie ondergaan aan die hand. „Net zoiets als prins Claus had, weet u wel. Ja, ja. Je kunt natuurlijk niet met je hand in een draag- verband op de Bühne komen". Hij grinnikt: „In rok met draagverband, mooie combinatie. Nee, tijdens mijn optreden gaat 't verband eraf". kwamen de concerten met Margit Schramm met Robert Stolz als dirigent. Ik zing graag onder Stolz. 't Geeft zo'n apart cachet, lie? De mensen denken wel eens dat Margit en ik getrouwd zijn. „Das ideale Operette-par", weet u wel. Maar mijn vrouw heet Gisela en we zijn nou.... laat me eens denken.... eh28 jaren gelukkig getrouwd. Ik zing maar zeven maanden per jaar Zijn haar is een tikje dunnend en aan de rossige kant, hij is fiks gebruind van een recente wandeltocht en sportief-non- chalant gekleed. Een grote uilebril ver dwijnt als sneeuw voor de zon als een fotograaf in de buurt komt. Miljoenen heeft hij de romantiek geschonken waar naar zij hunkerden. Zijn gouden keel geluid staat ontelbare grammofoonpla ten gegroefd, talloze malen stond hij voor de filmcamera, wekelijks is hij wel ergens in een tv-programma te ontdek ken en dagelijks stapt hij bij miljoenen de huiskamer binnen middels de radio. Toch liever opera's „De opvolger van Richard Tauber?" Schock schuift nerveus op zijn stoel. „Nou ja, zo noemen ze me wel. Ik heb eens in een film voor Tauber gespeeld. Richard Tauber en ik hebben veel over eenkomsten, dat wel. Maar opvolger? Nee dat zie ik anders. Kijk.... Tauber was in zijn tijd de populairste tenor. Nou en dat ben ik dan nu. Lehar com poneerde speciaal voor Tauber. Denk maar aan het Wolgalied of Dein 1st mein ganzes Herz. En ik zing Lehar dolgraag. Dat zijn allemaal overeenkomsten, he? Maar Tauber was het uitgesproken ope rette-idool. Ik heb betrekkelijk weinig operettes gespeeld. Op de bühne althans. Ik zing veel liever opera's. Maar dan werken waarin ik kan acteren. Dat trekt me enorm aan, levensecht acteren. Ca- varadossi in Tosca en Don José in Car men. Tiefland van d'Albert vindt ik ge weldig om te doen of Hoffmann's Er- zahlungen. De televisie heeft me de naam van operetteheid gegeven. „Zi- geunerbaron", Victoria und ihr Husar" enne... nou ja noem maar op. En zo Eerder zakelijk Schock trekt een grimas, haalt zijn zakkammetje tevoorschijn en haalt dit zorgvuldig door zijn kuif. Voor de foto graaf. Rechts is mijn foto-genieke kant", informeert hi] bereidwillig. De man die duizenden vrouwenharten snel ler doet kloppen en zelfs een versteend moederhart kan laten wegsmelten met zijn „Dein ist mein ganzes Herz" is eer der zakelijk dan romantisch. „Ik zing maar zeven maanden per jaar", zegt hij, „de overige vijf heb ik nodig om mijn zakelijke belangen te behartigen. Want u begrijpt wel dat ik niet onbemiddeld ben en kapitaal in zaken gestoken heb. Nou en daar heb ik dan vijf maanden mijn handen aan vol. Volgend jaar ga ik nog maar zes maanden zingen. Ik spaar er niet alleen mijn stem mee maar bovendien mijn gezondheid. Ik ben uiteindelijk ook niet meer een van de jongsten". Hoe oud bent u? Zonder aarzelen zegt hij: „52 ....en dat had u niet gedacht, hé?" En dan vertrouwelijk: „Mijn bloed druk is 'n ietsje aan de lage kant. Daar om drink ik voor mijn optreden altijd een glaasje champagne. Je komt er bo vendien ook nog door in de stemming, Nee, roken doe ik niet. Je moet je als zanger veel ontzeggen, dat wel. Je moet voorzichtig leven, veel aan sport doen om in conditie te blijven. Ik zwem, ski. rij paard en ben een hartstochtelijk wandelaar. Ik marcheer soms weken lang door bossen en bergen. En dan oe fenen, repeteren en werken, werken, werken. Nu trek ik een maand door Ne derland en België met „Ein Abend in SCHEVENINGEN, maandagavond De vraag ia allang niet meer: „Doet Toon het vanavond goed?" Dat is immers geen punt. Toon is sinds mensenheugenis in de rijen der onaantastbaren opgenomen en mist dan ook naar de stellige overtuiging van het volk elk vermogen om een buil te vallen. De vraag is alleen, of die verdom de Amerikanen bereid zullen zijn om dat toe te geven. Zullen ze de sportiviteit kunnen opbren gen om de prestaties van een buitenlander op één lijn te stellen met die van pakweg Sammy Davis, pakweg Frank Sinatra. Of zeg Danny Kaye. Veel meer goeie hebben ze trouwens niet, bedenk je opeens, terwijl je tegelijk doodner veus de gedragingen van je buurman observeert. Bloemen en applaus Schevenings Circustheater f in de schouders, los in de mond. Een Amerikaan dus. Ook op andere punten verschilt hij trou wens met de 800 Nederlanders, die op deze gore septemberavond naar het Scheveningse Circustheater zijn getrokken. Hij wordt bijvoor beeld niet gehinderd door de tobberige bezorgd heid, die koortsvlekken op de gezichten der vaderlanders heeft geschilderd. Geheel ontspan nen installeert hij zich in het pluche en legt hij de vlezige handen over elkaar. Oké boys, let's Je zag het gelijk, toen ie binnenkwam: vierkant - make fun. Wein Von Strauss bis Stolz". Met Margit Schramm en Robert Stolz uiter aard. Al slaat u me dood In oktober neem ik een nieuwe lang speelplaat op: „Rudolf Schock singt Ver- die Ariën". Verleden week heb ik een plaat met Puccini (ADVERTENTIE) Binnen 15 tellen klaar: vla-flip "En nog door d» melkman thuisbezorgd ook! volgezongen. (Van een onzer verslaggevers) BRASSCHAET Een Amsterdamse moeder, de 37-jarige A. R. K., heeft in samenwerking met haar vriend drie van haar kinderen achtergelaten In het bos by Braaschaet. Ze zette de kinderen buiten de auto, zoals „dierenliefhebbers" net voor bun vakantie hun hond of kat de polder insturen, zo vertelde een po litieman. Haar twee andere kinderen, een jongetje van zevun en een meisje van twaalf, worden nog vermist. ZU bevinden zich waarsohUniyk nog in ge selschap van de vriend van de moeder, de 39-jarige G. L. D. uit de hoofdstad, die met de vrouw samenleefde. De drie teruggevonden jongetjes, Theo, Alex en Robbie, respectievelijk 9, 6 en 4 Jaar, zijn inmiddels ondergebracht in een Amsterdams kindertehuis. Ze zijn het slachtoffer geworden van een fa miliedrama. De ouders van het vijftal zijn in af- En dan volgen toernees door Duitsland, operetteconcerten, lieder-avonden en tv- opnames. Er liggen nog een stuk of tien programma's op beeldband te wachten op uitzending. Wanneer? Ach Gott Al slaat u me dood. Ik weet niet eens hoe de programma's hetenEr iets bij over 50 jaar geluidsfilm en- de geschiedenis van het Metro- pole Theater in BerlijnJa, weet ik veel". Schock kijkt radeloos. De kraaie pootjes rond zijn ogen knijpen gespan open en dicht. Hij kijkt naar buiten -en zegtr „Ik hou van Holland. Ik ben Duisburger van geboorte. Was lid van de zwemclub daar. En toen kwamen we veel in Holland. En nou sta je er dan als idool.... Ik ben hier erg populair, ja jaDe reacties uit Holland zijn wunderbar". Tweemaal ontdekt Schock kijkt naar de bomen die bui ten vlak voor het raam staan, „weet u dat ik eigenlijk twee maal ontdekt ben? Voor de oorlog zong ik al, toen werd ik soldaat en had er genoeg van. De direc teur van de opera van Hannover heeft me uit de wei gehaald. Ik was boer ge worden. Hij heeft me compleet het thea ter ingedrevenToen kwam Bay- reuthhet Wagner-mekka, weet u wel. Ik was de sensatie van het jaar: Stolzing in de Meistersinger. 't Was me teen de topVan Londen vlieg je naar Wenen, je trekt van theater naar theaterDe film komt, de grammo foonplaat't gaat in razend tempo". Iemand roept „Herr Schock". Rudolf Schock veert recht: „Ik moet repeteren, sorry. Stuur 't interview op. Ik zit in 't Appollo-hotel in Amsterdam". Hij stuift weg. Buiten staan fans, rond zijn witte Mercedes. Op de achterbank ligt een rolletje verband en een partituur. Van de hartebreker. Hij wel. maar de 800 Nederlanders weten beter. Mijn lieve hemel, wat den ken die Amerikanen eigenlijk? Dat het allemaal vanzelf gaat? Dat het die man op het toneel zo maar is komen aan- en? Wat een idee, wat een verve lende kortzichtigheid (de show is nu kwartier aan de gang en de Ame rikaan naast je heeft pas vier keer ge lachen, waarvan slechts éénmaal luid. Is ie nou helemaal bedonderd?"). Zelf luister je in het begin nauwelijks ïar Hermans. Je vindt het ook niet nodig, want je kent zijn teksten im- door en door. IJzersterk, Iaat dat je buurman voor gezegd zijn. Je hoort net een half oor, dat rondborstige Sien, dat verrukkelijk hemellichaam uit de polder, inmiddels is omgebouwd tot tractorchauffeuse, maar ze blijft her kenbaar. Zelfs de glimlach van Toon. Kingsize meneer. En de pasjes van Toon. En de brede gebaren van Toon. s net, alsof je vrijblijvend naar h weekjournaal voor gehoorgestoord kijkt. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De keurlngstarievcn van de veeartsenljkundlge dienst wor den met ingang van 1 oktober a.s. met 50 procent verhoogd. Een desbetreffen de beschikking van dc minister van Landbouw is gisteren in de Staatscou rant gepubliceerd. Het gaat hier om de voor export bestemde levend vee. vers vlees en vleeswaren. De verhoging wordt in de eerste plaats door het ministerie gemotiveerd door de algemene kostenstijgingen. Bo vendien was een extra-verhoging nodig voor de keuring vers vlees en vleeswa ren, omdat de EEG zwaardere keurings voorschriften heeft voorgeschreven en de Verenigde Staten hun Imoorteisen heb ben verscherpt. Om aan de nieuwe eisen te voldoen en om de export veilig te stel len moest het keuringspersoneel met die renartsen worden uitgebreid, aldus de motivering. wachting van een beslissing van de rechtbank geschorst uit de ouderlijke macht. De omstandigheden waarin de kinderen thuis moesten leven waren volgens een hoofdinspecteur van de kin derpolitie uiterst kwetsend. De vader bemoeit zich niet meer met zijn gezin. Enkele dagen voordat personeel van de raad voor de kinderbescherming zich over de kinderen zou ontfermen, ni de moeder en haar vriend de kinderen mee in een oude Ford Taunus. De vlucht- tocht ging langs tal van campings ln België. De kinderen werden vaak onder ellendige omstandigheden twee maanden lang zo veel mogelijk in de auto of ln een tent verborgen gehouden. Het onderzoek, dat de Amsterdamse politie op last van de justitie instelt, bevindt zich nog in het beginstadium. Politiefunctionarissen hebben echter uit de verhalen van de kinderen en va vrouw zij ls al eerder naar huis ge gaan kunnen opmaken, dat woensdag j.l was besloten de kinderen maar op een stil plekje uit de auto te zetten. Dit gebeurde in de omgeving van Biasschaet. De oudste van de drie bleef kennelijk kalm en voerde zijn huilende broertjes binnen een paar uur naar de bewoonde wereld. In een nieuwbouwwijk belde hij bij particulieren aan. Daar bracht men de kinderen weer wat op verhaal, nadat men de politie had gebeld. De oudste wist te vertellen waar zij woonden en hoe het hem en zijn broertjes was ver gaan. Na contact te hebben opgenomen met de Amsterdamse politie heeft de rijkswacht de kinderen bij Wernhout aan de rijkspolitie overgegeven, die hen naar de hoofdstad terugvoerde. De Amsterdamse kinderpolitie heeft nu via Interpol de opsporing en aan houding verzocht van de Amsterdammer, die waarschijnlijk nog met de twee an dere kinderen in België is. De politie gaat na of D. kan worden vervolgd voor het achterlaten en het vehbergen vian kinderen, die door de kinderbe scherming bij de ouders zouden moeten worden weggehaald. De moeder is na verhoor weer naar huis gestuurd. De Belgische rijkswacht staat de Amsterdamse politie bij in het derzoek. SCHEIDING E.C. DUBBEL PROTEST BERN Na Polen heeft ook Bulga rije geprotesteerd tegen dc UEFA-be- slissing om clubs, die in de toernooien om de Europese beken uitkomen, in de eerste ronde te verdelen in een Oost- en Westeuropese groep. De Bulgaarse voetbalbond noemde de beslissing een bepaalde vorm van dis- oriminatie. maar heeft er overigens var afgezien de Bulgaarse vertegenwoordi gers uit de Europese toernooien terug te trekken. Een lid van de Europese Voetbalfederatie deelde mee dat het Bulgaarse protest in een zitting van h dagelijks bestuur zal worden behandeld. Taak voor Engels is duidelijk: de 800 getrouwen, de faas door dik en dun, die zich bij het verschijnen der eerste zilveren affiches onmiddellijk gereed hebben gemaakt wierook naar de zee te dragen, maken een moeilijke avond door. Lang voordat het doek opgaat, drentelen reeds nerveus door de gangen van theater als ouders die in tergende spanning afwachten, wat hun zoon het eindexamen heeft gebakken. Aan hem zal het in elk geval niet liggen, Toon heeft zijn best gedaan. Misschien haalt ie het met een taak voor Engels. Het is intense bezorgdheid, die op deze avond bij het Nederlands sprekend pu bliek de boventoon voert. Weet je, wat het namelijk ls? Ze gunnen het hem zo van harte. Als er één man is, die het dubbel en dwars verdiend heeft, dan is hij het. Ja toch zeker? In de aanval Nerveus hippend op de rand van hun klapstoel gaan ze dan ook vanaf de eerste seconde frontaal in de aanval. Hermans is nauwelijks een meter ge vorderd op het immense podium, of het applaus golft al over hem heen. Neen, we zullen hem niet laten versukkelen. Toon, Je kunt in elk geval op ons reke- Toon Hermans op weg naar Broadway,,Een Invest ie van kiezen of delen' Judith de Nijs snelste dame MONTREAL De Argentijn Horacio Iglesias is winnaar geworden van een internationale zwemmarathon in Mon treal. Hij legde de 20 kilometer af in 6 uur en 2 min. De Egyptenaar Abdel La- i- tif werd tweede. Judith de Nijs eindig de als derde en was de snelste dame. Het liefst zouden we hem op dit mo ment willen aanmoedigen zoals Je bij voetballers doet. Hup Toon, zet hem op. Je zou hem met toeters, bellen mirlitons willen aansporen. Over da he- Het is ln de ogen der 800 eau ge' nen zaak, maar toch blijven za twijfe len in de slagschaduw van Broadway. Berstens vol nationale trots. Met een gala-bal overgoten met apple-sauce. Met het vaandel van vader voor de buik op weg naar internationaal succes. Zodra Hermans over zijn vader begint, bars ten we in een holle schaterlach los. Leer ons 800 Nederlanders zijn vader ken nen. Foei is dat lachen. Vooruit, waar om doen die Amerikanen nu niet mee? Alsof Sammy Davis altijd zo leuk Kom op jongens. Allemaal. Je haalt in deze voorstelling de ware Jongens Jan de Witt er moeiteloos uit. Ze lachen net even te vroeg. Juichen net ev< hard. En barsten stuk voor stuk van de USA-commentaar: „Hij heeft charme en personalty, hij is zo different,, Hello folks De enige Nederlander, die volledig ontspannen de avond uitzit, is Hermans zelf. Zijn rust is bijna afstotend, z'n zelf verzekerdheid angstaanjagend. Zijn wit- zen made in USA lijken brandnieuw, maar goddank weten wij beter. Hij zingt ook de oude liederen opeens met een gronderig Amerikaans accent. Hel lo folks. Het is net de blijde terugkomst van een oom, die twintig jaar in Cana da heeft gewoond. Wat ook vreemd is: Hermans is woord voor woord verstaanbaar. Ook dat maakt ons weer doodnerveus. Kan dat eigenlijk welMogen we hem zo maar verstaan. Mijn God, wat maakt die man hel toch moeilijk. Je merkt, dat het lieve lied over de rozen een sterke uitbrei ding heeft ondergaan. In zijn Nederland- ze show was het een boeketje va stuks, nu heeft hij het al over twenty Of t i je het i het keerd? „Ach ja, dat doet ie ritme", denk je opeens, „niks i hand. Gewoon doorgaan". Toch blijf je aarzelen. Het ls net, alsof je naar een Nederlandse film ldjkt, die in het Engels is nagesynchroniseerd. Bleke Bet met de stem van All Jolson. Het blijft moeilijk wennen, maar Je bent bereid er je tanden ln te zetten, want de Nederlander heeft niet voor niets de faam, dat hij leergierig is. Hij heeft toch ook veertig zondagmiddagen de Russi- Naehtclubeigenaar verdronken UTRECHT (ANP) Hit h.t water van de Jachthaven „De Piashoeve" aan de Baambrugse Zuwe Is het stoffelijk overschot van de 47-jarige Amsterdamse nachtclub-eigenaar J. L. de Boo opge- dregd, nadat het door voorbijganger» drijvend was aangetroffen. De man verbleef het weekeinde in zijn woonark, die vlak bij het restaurant van de jachthaven was gemeerd. Het slachtoffer is vermoedelijk in het don ker te water geraakt en verdronken. De officier van justitie heeft opdracht tot sectie gegeven. De politie heeft overigens geen redenen om aan te ne men, dat het overlijden van geweldda dige aard is. (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS In Parijs is een ontslag bekend geworden, waarover veel Fran sen zich schamen: de directeur van het Theitre de France, Jean Louis Barrault, heeft 'n ontslagbrief op zijn tafel gekre gen. De brief is ondertekend door de minister voor Culturele Zaken, Malraux. De naam van Barrault roep onmiddel lijk herinneringen wakker aan de woe lige meidagen met do studenten ln Pa rijs. In de naaht van 18 op 16 mei werd Odeon, het Theatre de France, door een actiecomité van de studenten bezet. De avondvoorstelling met een Amerikaans ballet was om kwart over elf nauwelijks afgelopen, of een groep studenten, jon gens en meisjes, trok het gebouw bin nen. Binnen een paar minuten waren de grote zaal. het toneel, de loges, de gale rijen en zelfs de engelenbak bezet. Aan de mast op de voorgevel werden bordjes opgehangen: „Weg met het bourgeois- theater". Aangekondigd werd dat dit nog maar een begin was en dat ook alle andere theaters zouden worden bezet en voortaan zouden alleen nog maar re volutionaire stukken worden opgevoerd. Temidden van het tumult maakten alle ouvreuses en toneelknechten door zijuit gangen dat zij wegkwamen. Alleen de machinisten bleven op hun post en die zijn op hun post gebleven zolang de be zetting duurde: ongeveer een maand. Jfceui Louie Barrault en zijn vrouw Ma deleine Renaud, een bekende actrice, za ten rustig thuis, maar zodra zij telefo nisch op de hoogte waren gesteld van wat er in de schouwburg gebeurde, gin gen beiden naar Odeon. Jean Louis kon tegen de overmacht weinig uitrichten en probeerde met de studenten een rede lijk gesprek Ie beginnen. „Ik heb con tracten met het ballet en over een paar dagen komt een Tunesisch gezelschap. Ikwerk zonder winst en waarom moet juist mijn theater bezet worden? Als jul lie bourgeolü-cultuur zoeken ga dan naar de Folies Bergères. Ook Madeletn kreeg of nam het woord en had met haar zware stem geen luidspreker nodig om zioh verstaanbaar te maken. Best mo gelijk, zei ze,vdat jullie mij een bour- geois-actrice noemen, maar heb ik niet met vuur Oinesco Becket en Adamov gespeeld"? Het beroep van het echt paar was tevergeefs want nog diezelfde MCbt was de bezetting van het thea- De regering stond machteloos, maar probeerde het langs een omweg te win- ne. Barault kreeg de raad om zich hei melijk in verbinding te stellen met de E.D.F, de elektriciteitswerken, om de stroom naar Odeon te laten sluiten. Bar rault weigerde vierkant. „In de eerste plaats", zei hij. „laat ik mij niet laf voor dat karretje spannen en ten tweede wil ik geen risico van brandgevaar lo pen als er geen elektrisch licht meer is. Ik keur de houding van de studenten niet goed, maar ik probeer hen te be grijpen. De jeugd moet zich uitleven. Hij besloot met de woorden: „Dienaar? Ja! Knecht? Nooit"! Die houding en vooral die woorden rijn hem door het gaullisme niet vergeven. Gisteren lag zijn ontslagbrief in de bus. Te verwachten valt, dat dit muisje een dikke staart zal hebben. j sche lessen van de Teleac gevolgd. Waar om zou het dan op deze avond opeens I niet lukken? Leuke bek In de pauze klamp je kokhalzend van de opgekropte emoties de eerste de bes te» Amerikaan aan? Hoe vindt hij het. Haalt Toon de reis naar Broadway? Hij knikt. „Hij heeft een leuke bek", zegt hij, „what is his name?". De volgende. Je krijgt de heilige haast in een vertegenwoordiger van het ram penfonds, die donder6 goed weet, dat snelle hulp dubbele hulp is. „Wat vindt ie goed?". Het is een typische Amerikaanse, een stralende lach, een gaaf, door veel tandpasta ge louterd filmsterrengebit. Ze zegt: „Hij heeft een ongelooflijke personality Hij heeft charme. Hij is zo Europees". En Broadway? Waar blijft het hoge woord? Ze glimlacht. „We zullen wel zien" zegt ze, „het kan zijn dat het lukt. Ik geef hem een reëele kans. Dit soort entertainers hebben wij in Ame rika nog nooit gezien. Dit is so diffe- Na de pauze schakelt Hermans over j een hogere versnelling. De gein spat nu over het voetlicht, het orkest jaagt het tempo op. De 800 dampen van vreugde. Moesten ze zich voor de pauze tevreden stellen met de akten van hoop en liefde, nu kunnen ze daarna ook nog terugvallen op de oefening van geloof. Dit is de bronsgroene Yank, die het waar zal maken. Olée Hermans krijgt zijn eerste open doekjes uit de Amerikaanse hoek, hij davert door. Mis ter Tonio met zijn crazy-goochelact fun geert daarbij als daverende uitsmijter. Wereldsucces Om kwart over elf ls het voorbij. Ap plaus voor die man. Bloemen voor die man. En daarna weer die vraag: „haalt ie het?". De grijze Weense operettekei- zer Robert Stolz is er van overtuigd. Vanaf de vierde rij heeft hij ademloos toegekeken en het kost hem geen moei te om Hermans een brevet van totaal Amerikaans vermoge n uit te reiken. „Ik wed om alles wat ik heb, dat deze man straks een wereldsucces heeft'». Hij moet alleen niet in New York beginnen, eerst rustig twee maanden de zaak af tasten in de provincie. Boston, New Hea ven. En blijven schaven. Als hij dat doet krijgt hij Broadway op de knieën." Muzeman Paul van Vliet valt hem bij: „Grandioos. Vooral die rust, waarmee hij werkt. Ik vind het ongelooflijk". Henk Elsink: „Scheveningen is New York niet, maar dit kan bijna niet meer mislukken. Die man er zoveel aange daan, alle risico's heeft hij bij voorbaat uitgesloten". Old-timer Alex de Haas: „Ze blijven in dit land maar zwetsen over de opvol gers van de grote drie. Alsof er ergens een opvolger van Hermans zou zijn. Je kunt een inspecteur van belasting opvol gen, maar niet deze man. Wat hij doet is adembenemend uniek". Even later sta je op het Gevers Dey- nootplein. Een Nederlander met «ware zorgen. Die trots is als een ouwe aap. maar niet weet, of we het droog zullen houden. De regen valt met bakken uit de he- Good luck Toon.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6