Afscheid wnd. commandant Kosten en installatie nieuwe commandant op waardige wijze gevierd in kazerne WF Vooruitzichten Leidse Merenwijk STADSDEEL WAAR HET GOED WONEN WORDT H. Keereweer 40 jaar in dienst bij Krantz en Zn. NV ronde goed door PAGINA 4 DINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 „Het Is vandaag geen vrolijke dag", meende burgemeester mr. G. C. van der Willigen, gedurende de bijeenkomst gistermorgen ter ere van de Installatie van «en nieuwe brandweercommandant en daaraan gekoppeld liet afscheid van de heer W. A. Kosten. Iiy doelde hicrbU op het onlangs overlijden van de oud-brand weercommandant, de heer 8. W. Hagendoorn. De beer Kosten had de heer Hagen doorn Immer trouw bijgestaan, een deel van de algehele leiding overgenomen en zich veel met de preventie beziggehouden. Veel en goed werk had liij verricht. Aldus de burgemeester. De heer Van der Willigen roemde voorts de kracht die van de waarnemend brandweercommandant was uitgegaan. „Ondanks de zware fysieke eisen, die het beroep stelt. WU moeten niet het risico lopen, dat die eisen te zwaar gaan worden. U bent een lakende opleider aan het l.eldse instituut voor brandweerofficieren". De burgemeester noemde de reden, dat de heer Kosten geen commandant is geworden. Dat was namelijk „de moeite niet meer", gezien het naderend funktio- neel leeftijdsontslag van de gevierde officier. Dat is voor brandweerlieden gesteld op 55 jaar. Ook do vrouw van de heer Kosten toonde de burgervader zijn grote erkentelijkheid. Zij moet wel bijzonder veel begrip voor het beroep van haar man opbrengen, meende de heer Van der Willigen. „Lelden is U bijzonder erkentelijk voor het werk dat U ter harer ere heeft gedaan", met welke woorden hij de heer Kosten een pressepapier aanbood. De heer A. C. Broeshart, de nieuwe brandweercommandant van Lelden, heette hij daarop van harte welkom In Lelden. De burgemeester noemde de grote verant woordelijkheid die ile brandweer in Lelden heelt, gezien de vele Industrieën en grote gebouwen die de oude universiteitsstad telt. Hij herinnerde aan de mede werking die de raad steeds bereid Is te geven aan de brandweer, zoals bijvoor beeld de nieuwe verordening die laatstelijk door de raad is goedgekeurd. Verder noemde de burgemeester de hoge eisen die het beroep stelt en de hulp aan de buurgemeenten, die steeds uitstekend is als voorbeeld noemde hij de brand bij Slkkens onlangs, waaraan de Leidse brandweer veel ter bestrijding heeft bijgedragen. „Brandweercommandant zijn heeft te maken met werken met mensen. Ondanks het alomgekende streven naar openheid is de brandweer, in de beroeps, een besloten gemeenschap met eigen wetten en regels. De taak van de commandant is het aanzien naar buiten steeds op een hoog peil te houden". De representatie achtte hij ook aanwezig voor mevrouw Broeshart. „U moet zich weten in te passen in het beroep van uw man". Daarna overhandigde de burge meester de commandant diens legitimatiebewijs. Commandant Broeshart werd door hem welkom geheten. HU hoopte dat hU zich thuis zou voelen op de brandweer kazerne en dat hU nog vele jaren ge nieten mag van zUn funktle. Enthousiasme Tweede spreker wa* de heer J. van der Kraan, hoofd brandmeester te Lelden. Deze dankte de heer Konten voor dlenn pernoonlUke Inzet hU het bedrijf, waarbij als eigenschap aangemerkt diende te worden de persooniyke Inzet en het enthonslasme op anderen overbrengen. HiJ wenste de lieer Kosten een goede toekomst tegemoet In het burgerleven, waar li ij nu een betrekking aanvaard heeft. „Uw vitaliteit en gezondheid wer ken In ieder geval mede." „We missen Hagendoorn De volgende spreker was de heer Ba tenburg, die sprak ln plaats van de voorzitter van de Hoofden van Dienst, de heer Hoorn. HU herdacht tevens oud- brandweercommandant Hagendoorn, die vele Jaren voorzitter is geweest van de ADVERTENTIE inde handige ki klare taal JONGE GENEVER teepftes f1Q,5fl per Ster De bijeenkomsten voor de bejaarden van de parochies „Lodewijk" en „Pe trus" beginnen weer op donderdag 5 september. Aanvang 14.00 uur. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom, in de zaal van het St-Jacobshof aan de Doezastraat. Hoofden van Dienst. „We missen hem node". Hij dankte verder de heer Kosten voor de van hem ondervonden mede werking en hoopte voor hem een goede toekomst. Met welke woorden hU hem een kist sigaren overhandigde. De heer Broeshart heette ook hU van harte welkom. Oók ln de gelederen van de Hoofden van Dienst, waarbij hij de hoop uitsprak dat eventuele zakelijke geschillen geen vriendschapsbreuk zou den kunnen veroorzaken. „U. uw vrouw en uw gezin wens ik verder het beste ln Leiden." Namens de commandanten ln de buurt wenste de heer J. C. Lekkerkerk uit Voorschoten de heer Broeshart welkom. HU verklaarde het verschil tussen de vrUwillige en de beroepsbrandweer: „Als er een schoorsteenbrandje ls, rukt de beroepsbrandweer uit met een nevel spuit en twee volgwagens; als de vry- wllUge brandweer hetzelfde krijgt te doen, hestant de bestrUdingsploeg uit twee man op de fiets, die elk een emmer water meenemen." Een groot bloemstuk werd daarna door hem aangeboden. „Aan het gloren De commandant te Den Haag. de heer J. van Houten, sprak na een korte koffiepauze. Hij stelde, dat de kansen van de brandweer in Nederland „aan het gloren" zijn. De pioniers hebben nog het gevecht om erkenning meegemaakt, wat de heer Broeshart niet zoveer zal behoeven te doen. Aldus de. heer Van Houten. Burgemeester J. Detmers van Zoeter- woude sprak daarna een welkomstwoord tot de heer Broeshart. Daarna was het woord aan de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer W. Harteveld. Deze sprak een af scheid uit aan de heer Kosten, die zich steeds voor het welzijn van de vereni ging heeft ingespannen. Hij bood hem daarbij een autoradio aan en tevens het erelidmaatschap van de vereniging „De Vlam", alsmede een lijst van namen van het brandweerpersoneel. De heer Kosten dankte daarop alle npgekomenen voor hun belangstelling. Het stemde liern weemoedig de hem vertrouwde sfeer te meten verlaten. De heer Broeshart was de laatste spre ker. Hy nam zich voor de brandweer te Leiden in goede zorg te dienen, waarna hij alle leden van het Lelds brandweer corps de hand drukte. Burgerlijke Stand Jolenta Maria d.v. W. A. Loos en J. M. de Wagenaar; René Cornelis Johan nes z.v. C. de Roode en A. J. L. Pen- nings; René Gljsbertus z.v. J. C. v. d. Laan en J. Roem; Ronald z.v. A. de Lange en N. v. d. Plas; Marco z.v. H. J. Zandvliet en E. P. T. A. Nagtegaal; Oscar z.v. T. J. Smits en R. I. van der Vaart; Adriana Maria dv. P. J. Moren- kamp en A. M. Koppers; Hermanus z.v. H. v. d. Berg en N. T. C. Zaalberg; Ger- da Nelleke d.v. A. v. d. Bos en G. Velt- hoven; Carrie Maria d.v. A. C. v. Nes en E. T. M. Osinga; Cornelis Pieter z.v. C. Metselaar en W. G. de Jonge; Ce cilia Catharina d.v. H. Stam en C. M. M. Geertsma; Louis Dick z.v. P. v. Milt en M. G. Bakkenes: Dirk Arend z.v. D. Verdoes en A. Vlieland; Margreet Ma- thilde d.v. M. v. d. Akker en A. v. d. Akker; Lijdia d.v. A. H. Straatman en G. de Jonge; Francina d.v. J. M. Kok en M. W. Slingerland: Jeroen Herbert z.v. E. P. Elink Schuurman en J. L. E. A. Gastelaars: Katja Patricia d.v. M. F. A. Stevens en M. J. Zeegers; Bar bara d.v. H. Roman en B. Bekooy; Adri an René z.v. M. v. Ruler en A. J. B v. d. Linde; Ilona d.v. J. Zwart en A. A. M. v. Goozen; Léonie Yvonne d.v, T. Carree en M. G. Borst; Betty d.v. G. Ouwehand en G. H. Dekker; Erik Christian z.v. H. G. v. Beusekom en M N. Molenaar; Reinier Wim z.v. K. Terp stra en T. Oostenveld; Josephina Johan na Maria d.v. J. J. M. Sanders en M. C. Versteeg; Mnoique Johanna d.v. A v. Winsen en M. J. J. Vintgens; Her manus Stefanus z.v. W. Blansjaar A. v. d. Wal; Richard Johannes Mat- theus z.v. J. E. M. Middendorp en E. H Rodenburg; Nancy Carole d.v. P. C. H. v. Haasteren en P. Langezaal; Adeleida Grietje d.v. E. Rous en P. v. Rijn; Re- nate Ingeborg Maria d.v. W. C. M. Lies- ker en A. J. Oliver. Gehuwd; A. A. Sluijmer en I. van Leeuwen; J. F. J. Koot en C. J. C. Hel- vensteijn; W. J. v. d. Meer en J. C. Planje; C. A. Kapaan en J. P. v. d. Horst; C. Wester en L. H. A. Hupse; A. Hendriks en A. G. M. Oudshoorn. Kleuter te Sassenheim redt vriendje van verdrinking ADVERTENTIE JONGE MODE c „N I C K I E TREND' bij Boutique „LA ROSE" BREESTRAAT 35 (bij Trlanon-theater Er moet met 24 grondeigenaars wor den gepraat ovqr.liet plan Mtyenwyk. et 20 ervan ls een akkoord bereikt, de vier anderen hebben tot 11 september de tyd. Als er dan geen akkoord met hen wordt bereikt, zal tot onteigening wor den overgegaan. Dit en nog meer nieuws over Leidens toekomstige uitbreiding, die een soort stedebouwkundig parade paardje moet worden, staat te lezen In een krant, speciaal met het oog op de ontwikkeling ln de Merenwyk door het Bureau Voorlichting van het stadhuis uitgegaan. WIJKSTATION Het is niet uitgesloten, dat de N§ een wykstatlon in de Merenwyk zullen projecteren. Onlangs zyn er besprekin gen daaromtrent gevoerd tussen b. en w. van Leiden en vertegenwoordigers van de NS-dlrectie te Utrecht. Er is toegezegd de mogelijkheid te onderzoe ken. De afstand hoofdstatlon-Merenwijk- station is in principe niet te klein om tot hets tlchten van een halte overte gaan. Vooral voor de toekomst kan het sla tion belangryk zyn, gezien de provin ciale weg 4. die langs het station voert en andere, wegen die de Merenwyk aan sluiting geven op Oegstgeest en War mond. Dit 7,yn overwegingen, waardoor de mogeiykheden stellig uitvoerig zullen worden onderzocht. De NS heeft goede ervaringen met haltes als Ryswijk en Mariahoeve (by Den Haag). „DURE BUURT" Men kan gevoegeiyk aannemen dat de Merenwyk een dure (qua huurprijzen) wijk zal worden. Mensen die dat betalen kunnen zullen er heen trekken, waardoor goedkopere woningen in de stad be schikbaar zullen komen, zodat die bezet kunnen worden door mensen die er meer recht op hebben. De toekomst zal leren, of het gemeentebestuur de doorstroming tot de Merenwyk zal stimuleren, bv. door premies beschikbaar te stellen. ONDERWIJS Er is becyferd, dat de Merenwyk 13 lagere scholen zal tellen (5 openbaar, 4 katholiek, 2 hervormd en 2 gerefor meerd), 6 gymnastieklokalen en 7 kleu- Vanmorgen kwart over elf vond in restaurant „De Doelen" een receptie plaats, waarbij de heer H. Keereweer werd gehuldigd ln verband met zijn 40- jarig werknemersjuhiieum by de firma 4. J. Krantz en 7,n. N.V. De heer Kee reweer vierde het jubileum temidden van zijn familieleden en de directie van het bedrijf, alsmede enige naaste mede werkers. Allereerst sprak de directeur van het bedryf, de lieer G. W. Burge meester. De heer Burgemeester zei liet prettig te vinden dat de gemeente be langstelling toonde voor nrlteldsjuhlIoH als de»-, wat een ruggesteun voor de Industrie betekent. Hij gaf daarna het woord aan burgemeester mr. G. C. van der Willigen. „Kostbare tijd" De heer Van der Willigen zei. dat hij zijn „kostbare tijd", zoals de heer Bur gemeester dat gesteld had, met plezier voor een goedgevieid Jubileum beschik baar stelde. Hij veronderstelde dat niet elke dag de heer Keereweer een pluim op de hoed werd gestoken. „Daar \Jn de Jubilea voor", meende hy. Twee za ken hadden de burgervader, naar diens zeggen, genoopt te komen. Ten eerste wilde hy de jubilaris gelukwensen, wal hij by deze deed, en in de tweede plants deelde de burgemeester mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubi laris de erepenning In brons te geven, behorende bij de oide van Oranje-Nas- ■au. „Er wordt vaak verondersteld, dat het vanzelfsprekend is als een werk gever een onderscheiding krijgt. Dat Is onjuist", deelde de burgemeester mee. ..De werkgever kan namelijk de onder- schelding niet aanvragen, als hy daar toe redenen aanwezig acht en ook de werkgever kan om diverse redenen geen prjja stellen op de onderscheiding, b.v., als hy de verhouding tot zijn werkge ver niet van dien aard acht, dat daar een onderscheiding toe op zyn plaats Tot slot sprak de heer L. Kransen- berg nog, hoofd van de afdeling plan ning. Van nog enkele vrienden en col lega's ontving de heer Keereweer di verse blijken van belangstelling. Met enige welgekozen woorden dank te de heer Keereweer daarna de burge meester. directeur en collega's voor hun belangstelling. terscholen (3 openbare, 2 katholieke, 1 hervormd en 1 gereformeerde). Het staat wel vast, dat er gpen scho len voor voortgezet onderwas ln de Me renwyk zullen worden gebouwd. TERRASSEN Alle woningen in de Merenwijk zul len 'Worden vóórzien 'vart een balkon of een terras (waarvan de minimum-afme ting 3 meter ls, zodat het kleinst moge lijke terras negen vierkante meter op- upervlakte bedraagt). GEEN SPORTVELDEN In de Merenwyk komen geen sport terreinen. Deze zyn buiten de toekom stige wyk geprojecteerd. Er zou met de nodige sportvelden 12 ha. grond ge moeid zijn, wat te veel bleek te zijn. In het Boerhaavekwartier (Kikker polder) is 6 hectare beschikbaar, waar mee een goede verbindingsweg tot de Merenwijk tot stand moet komen. De andere zes hectare denkt men in overleg met Oegstgeest en Warmond tussen de spoorlijn en de trekvaart te vinden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 29 aug. tot 8 sept. zijn door de KFC als volgt ge- Camera: Le Gendarme de Saint Tropez (prol.), alle leeftyden. (Nacht, vr. en zat. 23.30): The young one, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. «Ido: Bruggenhoofd Beachi, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. .uxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. (prol.). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. thuis (a.l.) studio: SameD uit, Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Wat deed je toen het licht uitviel?, a.l. DageUjks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Terugkeer voor de wreker, 14 j. (Nacht, vr. en zat. 23.30): Liefdes spel, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Naar eerst thans bekend werd raakte vrijdagmiddag even voor vier uur, op een bouwwerk aan de Platanenlaan te Sas senheim waar geheid wordt, een kleu ter in een grote, diepe kuil waarin ruim IV2 meter water stond. Het was de 4- jarige Johan Rozenbroek, die daar met nog enkele vriendjes van zyn leeftijd het spelen was en daarby in de kuil terecht kwam. Twee van zyn vriendjes renden in paniek weg, maar de 5-jarige Freddy Beyk had, zo klein als hij was, de tegenwoordigheid van geest een plank te pakken, die hy de ^onge drenkeling die al enkele malen kopje onder was geweest, toestak. Jo han klemde de plank stevig vast, terwijl Freddy deze naar zich toe trok. Vlak aan de kant trok hij z'n vriendje hoofd en arm op het droge. Behalve enkele malen het uitbraken van modder water en een nat pak. had de jeugdige drenkeling geen gevolgen van zijn on vrijwillig bad. Ook de kranige 5-jarige redder, moest door zijn moeder ver schoond worden. Op de foto rechts de redder, links de drenkeling. De waterleiding misère in de De Wetstraat De bewoners van de De Wetstraat hebben van de Leldae Duinwatermaat- schappy een brief ontvangen naar aan leiding van hun klachten en de perspu- blikaties (In L.C. jn N.L.C.) over de on- voldoende watervoorziening. In deze brief wordt vastgesteld, dat de van aansluiting op het waterleidlngsnet inderdaad' niet meer aan de eisen van de tyd voldoet. Er zullen vier dingen moeten gebeu- n om in de toestand verbetering te brengen. Ten eerste zal een hoofdleiding en worden aangelegd. Ten tweede zullen dienstleidingen moeten worden aangelegd tussen de hoofdleiding en de woningen. Ten derde zal in de woningen achter de voordeur een meterput moeten worden gemaakt. Tenslotte moeten de binnenleidingen worden aangepast. Het aanleggen van een hoofdleiding wil de LDM geheel voor haar rekening in, mits tenminste 5 van de 36 ei- genars vooraf te kennen geven dat zij hun perceel op de hoofdleiding willen doen aansluiten. Verder is de LDM bereid om aan de- W0NINGB0UWVER. „BUITENLUST" genen die voor 1 oktober opdracht ge ven tot het leggen van een dienstleiding slechts de helft van de kosten in reke ning te brengen. De totale kosten be dragen 175,-. In de andere kosten (het maken var een meterput en de aanpassing van df binnenleiding) kan de LDM geen bij drage verlenen en valt ook niet onder de premieregeling woningverbetering. Wat dit laatste betreft bestaat de mo gelijkheid wel, wanneer men door ver anderingen in de binnenleidingen het z.g. sanitaire niveau van de woning wil verbeteren, b.v. door verbetering van closets en of aanleg van douche of-bad installatie. In dat geval dient men vooruit een kostenbegroting op te maken en deze in te dienen by het Bureau voor Volkshuls- vesting. Wil men eventueel in aanmer king komen voor toekenning van de premie dan is deze te volgen gedrags lijn strikt noodzakelijk. Op rekening en nota's achteraf wordt geen premie toe gekend. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht oude en jonge duiven van af St. Kath. Wavre op 1 sept. jl. Aantal duiven 300. Gelost om 7.40 uur met 1-2 W. L. Onstenk, 3-5-6 J. v. Alphen sr., 7 W. v. d. Nieuwendyk, 8 H. v. Riet, 9 J. C. Koster, 10 C. v. d. Nieuwendyk. RIJPWETERING Val tegen brug had TE OEGSTGEEST VULDE BESTUUR AAN ernstige gevolgen Volgens onze informatie worden mo menteel in deze omgeving weer stoffen aangeboden aan de deur. die afkomstig zouden zijn van een beurs. Naar het sehynt wordt daarby soms de naam Peek Cloppenburg gebruikt. De directie van Peek Cloppenburg verklaart echter met nadruk dat zy met deze stoffenverkoop niets van doen heeft. BENOEMINGEN LEIDSE KAAI) De Leidse raad benoemde als lid in de studiecommissie inzake huisveslings- aangelegenheden uit de kring van de studentenhuisvesting, mr. C. J. D. Waai. Ais lid in dezelfde commissie uit de kring van het bedrijfsli „Een goedbezochte jaarvergadering," zo mene ledenbijeenkomst van de woning- bouwver. „Buitenlust", gisteravond in „De Roode Leeuw" te Oegstgeest ge houden, kunnen betitelen. Alv opening van de vergadering over te gaan sprak de voorzitter, de heer E. J. Massink een kort woord ter nage dachtenis aan het overleden lid van de raad van commissarissen de heer B. ten Haken. Deze werd als lid van het bestuur gekozen in 1931 en werd I benoemd" tot op 17 juli 1934 lid van de raad van j commissarissen. Op 3 augustus j.l. over- De heer J. A. P. Moonen, administra- leed de heer Ten Haken na vijfender-1 teur der vereniging, kan de functie tig jaar zijn krachten te hebben ge- can le secretaris waarnemen omdat geven aan de woningbouwvereniging, de woningbouwvereniging heeft beslo- Door de aanwezigen werd een ogen- ten haar administratie binnenkort toe blik stilte betracht. te vertouwen aan het Gemeentelijk Administratiekantoor te Leiden. De zÜn bodes zullen dus niet geanimeerde j Massink gaf een korte toelichting op ""*1 de wlJziging hetgeen nog werd aan- gevuld door de heer M. E. Meden dorp, die voorstelde de heer Vogelenzang vanwege zijn verdienste voor de ver eniging te benoemen tot commissaris. Besloten werd aan de wensen van het bestuur tegemoet te komen, zodat de heren M J. Zaalberg. J. P, Brouwer en' J. Haasnoot werden herkozen. De heer J. A. P. Moonen gaat optreden als 1ste secretaris en de heer Vogelenzang werd De heer Massink verklaarde i deur" komen en de huurders-leden van Buitenlust zullen straks de huur voor de eerste van de maand dienen over te maken. Zoals te doen gebrui kelijk machtigden de aanwezige leden het bestuur tot het aangaan van een geldlening, het kopen van grond en het vaststellen van een bouwplan, be nevens tot betaling van de daaruit Voort. Directeur Burgemeester sprak daar na nog enige woorden tot de jubilaris. Hij roemde diens trouw aan het bedryf en de toewydin*:. Hy bood de jubllariB eeu enveloppe met inhoud aan. Collegialiteit Daarna was het woord aan de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer M. Boer*. De heer Boers roemde vooral de collegialiteit van zyn \rien/l VOORSCHOTEN GEBEURTENISSEN BIJ DE V.A.M. De directeur van de Stichting Vak- pleiding voor het automobiel-, mo- orrijwiel- en aanverwante bedrijf tV.A.M.) te Voorschoten, ir. J. Har donk, werd in 1943 tot controleur van het leerlingcnstelsel benoemd en heeft zich dus 25 jaar in dienst van de vak opleiding gesteld. De Stichting VAM werd in 1948 opgericht en bestaat dus 20 jaar. De uiblreiding van 't examen- en opleidingscentrum m Voorschoten wordt nu in gebruik genomen. Tijdens een receptie op woensdag 25 september, zal er gelegenheid zijn de heer Hardonk met zijn jubileum te feliciteren en tegelijk de uitbreiding van de examenhal te bezichtigen. openingswoord dat het bestuur alle zeilen bijzet om te Oegstgeest een zo groot mogelijk woningcontingent toe gewezen te krijgen. Het bestuur ver richtte in het afgelopen jaar téveel werk. Wanneer wij willen blijven bou wen dan moeten wij zo nu en dan met vuist op tafel slaan „anders blijft de molen niet draaien", w, Het bouwplan dat nu uitgevoerd 1 voortvloeiende kosten, wordt, zijnde 32 flatwoningen in vier lagen met c v. en lift. heeft veel moei- RONDVRAAG lijkheden opgeleverd alvorens tot uit voering kon worden overgegaan. „Hel De rondvraag beperkte zich tot een bestuur strijdt nog steeds voor leden aantal praktische punten en leverde die geen woning hebben." aldus Je kritiek op de slechte toestand waarin voorzitter, mededelende dat het 17e brandgangen achter de woningen van bouwplan thans ter goedkeuring aan bouwplan 12 t/m 15 verkeerden. Voor- Den Haag is aangeboden. Ook dit flat- "tter Massink zegde toe dat het wach- gebouw zal met lift worden uitgevoerd, ten is op de goedkeuring van Den Haag Daarnaast sprak de heer Massink met v'oor De rekenkunstei KORRELTJE Sommige mensen bereiken de hoogste sport van de ladder, maar ontdekken dan pas, dat die tegen de verkeerde muur staat. Marktberichten ROTTERDAM 3 sept. Vee Aanvoer totaal 2663, weekaanvoer 4330. slacht- runderen 225, gebrulksvee 646, vette kal veren 275, graskalveren 90, nuchtere kalveren 1043, varkens 15, biggen 33, paarden 10, veulens 4, schapen en lam meren 270, bokken en geiten 52. Pryzen: slachtrunderen 480-520, 420-465, 380- 405, 360-375, vette kalveren 370-390, 350- 365, 325-345, stieren 430-485, worstkoei en 355-370, kalf- en melkkoeien 1100- 1500, vare koeien 900-1200, vaarzen 900- 1025, pinken 600-700, graskalvereii"350- 500, nuchtere kalveren 165-175, mest- kalveren stierkalveren200-270, (vaarskalveren) 150-200, schapen 90- 120, lammeren 100-125, Handel: slacht runderen iets meer, kalm, als gisteren, kalf- en melkkoeien gewoon, stil, ge drukt, vare koeien matig, slepend, niet geheel prijshoudend, vaarsen en pinken als vorige week, lui onveranderd, gras kalveren kleiner, redeiyk, iets styver, vette kalveren korter, goed, ruim prijs houdend, nuchtere kalveren als vorige week, traag, iets lager, schapen en lam- eren iets minder, stroef, even lager. BODEGRAVEN, 3 sept Kaas Aanvoer 77 partijen Goudse kaas. Prij- :n: le kwal. 3.903.98; 2e kwal. 3.73 -3.89; extra kwal. 4.22. Handel kalm. TER AAR, 2 sept. Groente Andij vie I 2336; andijvie II 19; dubbele prinssebonen I 6590; idem II 30; snijbonen natuur I 751.05; idem II 40—70; snijbonen kas I 1.051.50; idem II 4560; idem stek 3540; stokprin- sessebonen I 7595; idem II 6070; witte pronkbonen I 5085; idem II 25 40; augurken E 8; spekbonen 2740; uien 17; tuinbonen II 8; stambonen I 901.05; idem II 50; kroten 18; savoye kool 35; rabarber 710; appelen: Ja mes Grieves 15—29, alles per kg. Sla I 18; idem II 511; bloemkool All 15 75; komkommers I 1536; idem II 15, alles per stuk. Tomaten AI 2.40—2.75; tomaten B I 2.403.15 per bakje van kilo. Doordat de jongeman V. van de Lam- menschansweg te Leiden gisterenavond omstreeks half acht de draai tot de Paardenbrug met een te hoge snelheid nam, kwam hy met zijn bromflejs in aanraking met de ijzeren staander van deze ophaalbrug. Hierdoor kwam hy te vallen en smakte hy met kracht tegen genoemde staander. De gevolgen waren vrij ernstig. Dokter Heljnen uil Roelof- arendsveen, die spoedig ter plaatse was, constateerde hersenschudding, gebroken pols en arm, terwijl 't slachtoffer voorts nog een lange, diepe snywond in het ge laat had bekomen en enkele tanden uit zyn mond waren geslagen. Per ambu-| lance is de jongeman naar het Acade-LeiieT'white Superior Enchantment misrh Ziekenhuis in Leiden overge-35.60 Valota 60. Rozen Garnette en Ca- bracht. De bromfiets had nagenoeg geen|,.ol 3.6 Zorina 9_13> Bregina 9-12, Nor- schad(' dia 9-10, Seventeen 8-9, Coral Princess - 11-14, Carla 23-29, Baccara 23-37, Ju- rnrphftlfp IfAlfii ppfctp nior Mlss 6_7' Tawny Gold 10-11, Ge- UIGIIUIlU IVUllll CGI die plozen Chrysanthen Alec Bedser 15-24, Bornholm 20-28, Migoll 14-22, Evelyn Bush 17-24, Escorte 15-16, Breitner 14- 24, White ope 13-17, Pamela 16-18, Ray- onanthen 46-64, Kalanchoë 27-34, Cy clamen 100-155 p. st. Eikenblad 22-42, snijgroen 46-65, Dahlia's 18-38, Gladio len 25-53, Montbretia 28-53, Irissen 27- 115, idem Prof. Blaauw 130-135, Free- 26-90, Ornithogalum 20-61, Asters ROELOFARENDSVEEN 2 sept. Bloe- Am. Anjers Sim Rose 14-25, Sim Rood 16-25, Sim Wit 15-19, Sim Arthur 16-21, Sim Keefer 22-23, Espérance 16- 25, Fanfare 20, Scania 2-23, Clear Yel low Sim 19. Yelow Dusty 24, Lena 19-24, betrekking tot 't laatste bouwpl: over een aantal woningen in de „vrije" sector. „Hel is een groot voordeel dat wij wal het bouwen betreft nog speeds aan de gang blijven, wij moeien de „bouwmotor" zolang mogelijk in tact houden." Het verslag van de penningmeesters, de heren Zweistra helft Steeds wist het Haagse HMSH naast de ploeg uit Voorhout 'e komen. De grote schotvaardigheid van de Foreholte-aanval moest de vele defensie- fouten compenseren en dat lukte ter nauwernood. By de rust was de stand 6-7 in het voordeel van de Voorhoutse dames. Na rust wtst Lia van Werkhoven met een paar prachtige reddingen het trouwen van haar achterhoede te win nen en een straffe mandekking door Dora Hermans aan de gevaarlijke HM- vTrkfalr" 'lank<f voorster voor da woorden SH-aanval.ter bracht™ het «elf. de zich schriftelijk akkoord met de nagedachtenis aan de se- ertroawea n de defehrie terug. Na 7-7 - - -1 cretaris van de raad van commissaris- hep Foreholte snel uit tot 7-10 en toen sen de heer Ten Haken. „Hij was een stortte HMSH in elkaar. Een veel betere vriendelijke en milde persoonlijkheid." j conditie van de Voorhoutse ploeg en een BESTUUR „By de specificatie van het woning- nu zeker spelende defensie brachten de bezit is het van belang," aldus mr. eindstand op 9-14. Een goede overwln- Het tijdelijk afwezig zijn van de heer Vroom, „dat de alg. vergadering voor ning van Foreholte dut de eerste punt- P. Vogelenzang alsmede hel verschei- het eerst gehouden is in het Oude jes thuisbracht. Doelpunten kwamen den van de heer Ten Haken bracht Dorp van Oegstgeest. Het zwaartepunt I van Hannie van Dijk (6x), Nora Turn- enige wijzigingen in het bestuur en de is nl. in Oegstgeest-Noord kombn te hout (5x), Hanna Wang (2x) en Ellen ra«d van commissarissen. Voorzitter1 liggen." I Oostdam (lx). Debutante in de eerste klasse Fo reholte is de eerste ronde goed door gekomen. Met 'n invalster voor doel- vrouwe Magda Rietveld begon Foreholte zeer nerveus. Vooral de achterhoede en de reserve-doelvrouwe Lia van Werkho- 13-37, Troschrysanthen Koeus Elite 40- ven konden moeilijk hun normale vorm 75. Lilian Hoek 24-80, Golden Orhpy bereiken. Foreholte scoorde li®t eerste 56-57. Pomona 52, Lucida 5865, Aurora doelpunt en heeft steeds met een doel- 29-47, Stardust 58-77, Gompie 82. Goud punt verschil de leiding gehad in de le Elsje 86-88, Gemengd 85, White Spider betreft de betegeling brandgangen. De kosten worden bij uitvoering van dit werk verdiscon teerd in de huur. Mr. J. C, Vroom sprak namens de raad van commrissanissen een kort woord ten besluite, het bestuur veel kracht en werklust toewensende in 't Bralwèr wert van verenWn». Hij be 155, Lyona 130-140, Tokyo 195 per bos. RIJNSBURG, 2 sept., bloemen Diverse snijbloemen: Dahlia's 300-750; Ornithogalum 100-230 per 100; Anthu- rium 35-200; Gerbera 15-39; ColviUei 5-15; Gladiolen 5-13; Rozen Baccara 5-38; Zorina 8-13; Garnette 2-7; Carol 2-7; Am Anjers Dusty Sim 8-24; Clear Yellow 6-24; Esperance 7-23; Orange Truimph 7-23; Harvest Moon 5-23; Ro de Sim 7-22; Selecta Sim 6-22;William Sim 6-21; Witte Sim 5-20; Rose Sim 5-19; Crowly Sim 6-18; Grote Chry santen Golden Orphy 18-24; Alex Bed- esr 15-27; Breitner 15-23; White Hope 13-20; Migola 10-16 alles per stuk. Tros Chrysanten White Spider 200-250; Tuny full 180-220; Golden Delight full 160- 190; Indianapolis 150-190; Tokyo 160- 180; Lyona 140-170. Koens Elite 45-75; Lilian Hoek 35-65; Freesia's White Swan 100-160; Yellow 35-105; Diverse sny bloemen: Statice 80-100; Ridderspo ren 35-65; Asters 19-45; Anemonen 10- 25 alles per bos.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4