Willeke vanavond in kleuren en televisieportret van Jim Clark Integrale ,Meistersinger via Hilv. II DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1968 Nieuwe cijfers, maar dezelfde problemen ÏITANNEER het Centraal Planbureau op Prinsjesdag cijfers kan produce ren, die niet veel afwijken van de jong ste becijferingen van de vakbeweging, dan staat vast dat de regering met be trekking tot enkele zaken een optimisti scher geluid moet laten horen dan vorig jaar begin 1968. Dit optimisme betreft dan de groei van de produktie en in verband hiermee de betalingsbalans. Daarmee zou dan ook bevestigd wor den, dat de conjunctuur in Nederland zich de laatste tijd mede onder in vloed van de gunstiger situatie in een voor ons interessant deel van de we reld vrij snel van een inzinking is gaan herstellen. Volgens het weten schappelijk bureau van het NW kan een voordelig saldo op de nationale betalingsbalans van ongeveer 700 mil joen gulden venvacht worden. Voor de vakbeweging is de eerste in- leressante conclusie uit deze ontwikke- lingsschets, dat Nederlands economie derhalve weer meer ruimte laat zien en dat het kabinet-De Jong achter de feiten aan zou lopen, wanneer het voor 1969 een sterke afremming van de loonbeweging zou blijven proclameren. Deelt het Centraal Planbureau het op timisme van de vakbeweging en weet de regering geen erg zwaarwegende factoren te noemen, die ons noodzaken om de „ruimte" toch behoedzaam te naderen, dan wacht Nederland voor 1969 een loonberaad, waarbij niet alleen maar kleinigheidjes de inzet zullen vor- INTUSSEN nemen nieuwe cijfers niet weg, dat de Nederlandse natie nu en in de nabije toekomst toch met beken de problemen te kampen zal krijgen. Ook de NV V-adviseurs verhelpen niet, dat de gunstiger ontwikkeling geen be trekking heeft op de werkgelegenheid. En niemand is zo vermetel dat hij de oplossing van de werkeloosheid durft te zetten op de kaart van via hogere lo nen meer koopkracht en via meer koop kracht uitbreiding van de werkgelegen heid. Juist door de gunstige produktiestij- ging is andermaal bevestigd dat aan de huidige werkeloosheid voornamelijk structurele oorzaken ten grondslag liggen. In een hoofdartikel erkende gis teren ook De Volkskrant, een blad dat toch doorlopend heeft aangedrongen op meer overheidssubsidie om werkgele genheid te scheppen dat „geldinjecties alleen te weinig helpen omdat ze slechts op korte termijn soelaas bieden en structureel geen veranderingen van betekenis te weeg brengen". Maar omdat er voor het scheppen van werkgelegenheid onder alle omstan digheden investeringen nodig zijn en voor structurele veranderingen een krachtige bijdrage van het bedrijfsleven nodig is. zou als men de werkeloos heid inderdaad krachtiger wil gaan aan pakken de economische ruimte toch weer wat kleiner kunnen blijken, dan optimisten nu voorspellen. |T\OOR het regeringsbeleid blijft boven- dien van belang dat uitvoering van dringende taken, zowel op haar urgen tieprogram als op het verlanglijstje van egeringspartijen en/of oppositie, meest- »1 grote bedragen vergt. En die be dragen komen, via de belasting slechts ten dele door een loonsverhoging beschikbaar. Verder ontbreekt nog altijd een be- trouwbare raming over de stijging van de kosten die het levensonderhoud ko mend jaar (bijvoorbeeld door de belas ting tóegevoegde waarde, het huurbe- en sociale maatregelen) zal onder gaan. Zullen troonrede en miljoenennota ons terzake over een paar weken meer diets kunnen maken? In elk geval zijn deze zaken van groot belang om een goed oordeel te kunnen vormen over de reële mogelijkheden van een verbeterde conjunctuur. Bovendien geloven we dat, als er meer ruime is, de hele natie in de eer ste plaats iets zal moeten doen aan het punt dat velen de laatste jaren als hel allervoornaamste hebben aangeprezen het verbeteren van het lot der ach tergebleven volkeren van Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Of gaan we daaraan pas weer na een forse loonsverhoging denken? Verkapte „numerus dausus" llfAT de medische faculteit in Nijme- gen gaat doen om het aantal studen ten tot een redelijk maximum te be perken, komt, hoe men de maatregel ook interpreteert, neer op een verkapte „numerus clausus". Van de ruim 350 eerstejaars kunnen er slechts 250 op de practicacoleges geïnstrueerd worden. Ondanks het feit dat de landelijke plaatingscommissie Nijmegen 365 eerstejaars toegewezen heeft, zullen er dus ongeveer honderd moeten worden afgevoerd. Nijmegen doet dit door een beoordeling van de eerste tentamens: wie het eerste trimes ter zijn tentame biologie, fysische che mie en organische chemie absoluut of relatief niet zo best maakt, 'zal geen plaats krijgen op de practica van hét tweede trimester. In feite betejtent dit: weg gaan of een jaat verépelen. De vakken waarin de betreffende ten tamens worden afgenomen zijn goed deels 'n vervolg op het in gymnasium- of h.b.s.-6 gegeven onderwijs. De voor menig jong student beslissende tentamens zijn dan ook zo iets als een voortgezet eindexamen, maar dan met het karakter van een vergelijkende test. In de meeste gevallen zal dan ook het kennispeil van juni '68 wel een betrouw bare voorbode zijn van het kennispeil in december aanstaande. Wordt er dus een reële kans gegeven? Erger vinden we, dat op die manier de beslissing van de plaatsingscommis sie om iemand naar Nijmegen te ver wijzen als een straf kan gaan werken. Wie rond kerstmis in Nijmegen „afge wezen" te horen krijgt, zou misschien in Utrecht of Groningen een royaler kans hebben gekregen. Het invoeren van zo'n verkapte „nu merus clausus" moet de onderwijsauto- riteiten toch maar weer eens aan het denken zetten. Kan men in de gegeven omstandigheden de keuze van een stu die-inrichting helemaal vrij laten? En als men jongemensen teleurstellen moet, kan dat dan niet beter geschieden na hun eindexamen dan een half jaar la ter, wanneer zij zich reeds op een be paalde carrière hebben Ingesteld? En wat op langere termijn nog belang rijker is: moet niet spoedig een zo be trouwbaar mogelijke raming worden ge geven van het kwantum wetenschappe lijke geschoolde werkers dat de maat schappij per jaar behoeft en moet wanneer zo'n kwantum groter is dan de bestaande mogelijkheden op hogeschool en universiteit niet hoge urgentie wor den toegekend aan het scheppen van meer mogelijkheden om in die richting te kunnen studeren? Het werken met een „numerus clau sus" dient niet onder alle omstandighe den te worden afgewezen. Maar als men haar toepast, moet het mogelijke ge daan zijn om de belangen van de maat schappij en die van de jonge studenten zo goed mogelijk te dienen. Nieuw-Guinea TW EDERLANDSE Kamerleden die een bezoek gebracht, hebben aan Indone sië, lijken nog al tevreden met de ver klaringen die zij daar gekregen hebben omtrent de volksraadpleging in West- Irian. Niettemin is het buitenwereld nog steeds niet duidelijk, hoe deze volks raadpleging precies zal plaatsvinden en met name wat Djakarta onder de „vrije keuze van Papoeabevolking verstaat. Zakelijk vinden we dit trouwens wei nig belangrijk meer. In onze krant is meermalen de conclusie uitgesproken, dat gezien de voorgeschiedenis er voor de Papoeabevolking politiek geen an dere reële toekomst meer is dan een plaats binnen het Indonesische staats verband. Zo beschouwd is het enige be langrijke van de volksraadpleging, dat Djakarta erin slaagt organisatie en uit slag van het referendum voor V.N.- waarnemer Ortis Sanz juridisch aan vaardbaar te maken. Belangrijker voor de Papoea's dan verklaringen van minister Malik en an dere autoriteiten inzake de volksraad pleging vinden we dan ook de in Dja karta tegenover Nederlandse parlemen tariërs herhaalde verzekering, dat de In donesische regering de materiële wel stand van West-Irians bevolking verbe teren wil. Hoewel Nederland na het ven-liegen van illusies als condominium juridisch geen verantwoordelijkheid ten opzichte van de Papoea's meer heeft, moeten we ons moreel ten opzichte van de ontwik keling van hun land nog meer verplicht voelen dan terzake van Indonesië zelf. Daarom hopen we nog steeds op zeer concrete afspraken binnen het raam van de Nederlandse hulpverlening aan Dja karta, die een deel van die hulpverle ning rechtstreeks ten goede van West- Irian zal doen komen. Zeker wanneer de Papoea's straks de finitief een plaats gekregen hebben bin nen de Indonesische staat, mag 'Djakar ta achter zulke Nederlandse intenties geen verlate koloniale aspiraties zoe- Eisenhower gaat vooruit WASHINGTON (AP) Ex-president Dwifjht D, Eisenhower gaat nog steeds vooruit en mag nu „af en toe wat lezen", zo hebben artsen van het Walter Reed- ziekenhuis bekendgemaakt. De artsen zeiden, dat er geen essentiële verande ring ls ingetreden in de toestand van de generaal. Noodtoestand in Brazzaville KINSJASA (Reuter) In Congo-Bra- zaville is de noodtoestand afgekondigd. Volgens goedingelichte kringen in Kins- Jasa zijn de twee ex-ministers Nichel Bindi en André Homessa, tegen wie een arrestatiebevel ls uitgevaardigd, na de staatsgreep tegen het bewind van pre sident Massamba De Bat gevlucht. President Massamba-De Bat. wiens macht beknot is door de na de staats greep gevormde nationale raad van de revolutie, heeft een beroep op de strijd krachten en de leden van de linkse jeugdorganisatie J. M. R. N. gedaan de wapens neer te leggen. De troepen en de leden van deze linkse jeugdoi-gani- satle zouden met elkaar «laags zijn geraakt. Filmacteur William Talman overleden ENCINO. CALIFORNIE (AP) De ac teur William Talman, de officier In de Perry Mason t.v.-serie, ls gisteren op 53-jarige leeftijd gestorven. Talman was het laatst in de film „The ballad of Josei" met Doris Day opgetreden. Hij werd het meest bekend door de rol welke hij gedurende negen jaar vervuld heeft als de officier van justitie Hamilton Burger, tegenover Raymond Burr als Perry Mason, de t.v - bewerking van de Erie Stanley Gardner- verhalen. De reeks is in 1966 beëindigd, maar loopt nog im de V.S. en andere landen. De Avro-televisie presenteert de kij kers vanavond van 20.20 tot 21.20 uur via Nederlan 1 een kleurenshow met felle contrasten waarin Willeke Albert! speelt, zingt en danst en als gasten ont vangt: Henk van Ulsen, Jerry Rlx. de Como Brothers en Bertil Vellers „New Sonnd Ine" onder leiding van Henk Eikerbout. Een andere Willeke dus dan we ken nen? „Ja, het is zo fijn, dat ik nu de kans krijg om die dingen te doen, die ik al zo lang In mijn hoofd had zitten". Zoals? „Een acrobatennummer, waaraan ik ongeveer twee maanden heb gewerkt. Een zogenaamd parterrenummer met de Como Brothei-s". Willeke speelt samen met Henk van Ulsen een fragment uit „School voor vrouwen" van Molière, ze zingt met Jerry Rix „Tea fot two" en een pot pourri van haar Hollandse successen en ze danst met het „Turtles"-ballet on der leiding van Bobby Fisher en Helen Leclercq. De teksten zijn van Herman Pieter de Boer en Ernst van Altena; de produktie is in handen van Tonny Schifferstein en de regie heeft Theo Or deman. Louis Paul Boon Zondagavond zendt de KRO-televisie een documentaire uit van Hans Keiler en Aad Nuis over de Belgische schrij ver Louis Paul Boon. Louis Paul Boon werd geboren in 1912 te Aalst, een kleine industriestad in Oost-Vlaanderen. Van zijn zestiende tot zijn zevenentwintigste is hij werkman in een brouwerij daar; de oorlog maak te hem werkeloos. In 1942 verschijnt zijn eerste roman De voorstad groeit (bekroond met de Leo J. Krijnprijs), later door anderen gevolgd (zie hieron der). Direct na de bevrijding werkt hij aan de roode vaan, een communistische krant. Maar een conflict met de par tijleiding maakt hem na enkele jaren opnieuw werkeloos. Pas sinds 1954 is hij als redacteur verbonden aan het so cialistische dagblad Vooruit, dat te Gent verschijnt. Daar is hij belast met de pagina Kunst en Letteren boven dien schrijft hij voor deze krant een da gelijks cursiefje. Louis Paul Boon woont in Erembodegem, een voorstad je van zijn geboorteplaats. (Ned. I, 22.25 uur1 Fidelio De opera Fidelio, die de KRO-televi sie zondagavond via Nederland 1 in kleur uitzendt, wordt opgevoerd door de Hamburgse Staatsopera. Het Hamburgs Philharmonisch Staats orkest en het koor van de Hamburgse Staatsopera staan onder leiding van Günther Schmidt-Bohlünder. In 1803 kreeg Ludwig van Beethoven van de directeur van het Theater an der Wien de opdracht tot het schrijven van een opera, die in de herfst van 1805 in première ging. Het werd geen overweldigend succes. Het bezwaar van het publiek was, dat de opera „Leono- re", zoals Beethoven haar aanvankelijk noemde, te lang was. Beethoven werk te het stuk tweemaal om en bracht het aantal bedrijven terug tot twee. Boven dien veranderde hij de naam in Fidelio. In deze door Joachim Hess voor de te levisie bewerkte opera worden de rol len van Leonore bespeeld door Anja Sil- ja, die voor hoofdcipier Rocco door Ernst Wieman en Florestan door Ri chard Cassilly. Sportlieden AVRO'S „Sportpanorama" presenteert zaterdagavond 31 augustus van 19.06 tot 19.56 uur op Nederland I en maan dagavond van 19.03 tot 20 uur op Ne derland II een programma rond drie figuren, die in het recente verleden van zeer grote betekenis zijn geweest voor de sport. Het zijn autocoureur Jim Clark, de zwemster Dawn Fraser en de turnster Vera Caslavska (bei de laatstgenoemden in het programma van maandag). De 32-jarige Schotse autocoureur, die na zijn wereldtitel in 1963 en 1965 de klassieke fout maakte nog de volgende race te willen rijden, vond in april van dit jaar de dood op het Duitse circuit Hockheim-Ring. In deze Engelse produktie. getiteld „Nine days in summer", die als een ere saluut aan Jim Clark kan worden be schouwd, zijn o.m. beelden opgenomen van wedstrijden in Zandvoort, Spa, Le Mans, Silverstone, Nurburgring, Mos- port, Manza, Watkins Glen en Mexico- City. Twee avonden later, dus op maandag 2 september kan men kennismaken met de Australische Dawn Fraser, die de eerste vrouw is geweest in de ge schiedenis van de zwemsport, die op drie" achtereenvolgende Olympische Spelen op hetzelfde nummer een gou den medaille won. Op 1 maart 1965 eindigde haar zwemcarriëre toen zij voor tien jaar werd geschorst. Een an dere olympische kampioene is de Meer eerstejaars in Eindhoven EINDHOVEN (ANP) Op de eerste dag voor inschrijving van eerstejaars studenten aan de t.h. in Eindhoven heb ben zich meer studenten gemeld dan vo rig jaar in het geheel. Gisteren lieten 742 eerstejaars zibh inschrijven In 1967 werden op de eerste dag 588 studenten ingeschreven, wier aantal vervolgens op liep tot 718. Heinenoordtunnel vrijwel gereed ROTTERDAM (ANP) De Heienoord- tunnel onder de Nieuwe Maas tussen Heinenoord en Barendrecht is voor het grootste deel gereed. De twee burge meesters van beide gemeenten openden gistermiddag tijdens een eenvoudige door Rijkswaterstaat georganiseerde plechtigheid de laatste sluitvoeg van de 1000 meter lange tunnen. Daarmee kwam de tunnelverbinding tussen de bei de oevers van de Nieuwe Maas tot stand. De Heinenoordtunnel, die dicht bij de Barendrechtse brug ligt, is een belangrijk onderdeel van de nieuwe i - binding Rotterdam-Zeeland via het Hel legatsplein. De aansluitende wegen ten zuiden van de nu in ruwbouw gereedge komen tunnel zijn voor het belangrijk ste deel klaar. Het (snel) wegennet van de tuimel tot aan Rotterdam zal pas over enkele jaren in gebruik kunnen worden genomen. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56, 20.16) NTS: 18.50 nar: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: Negen dagen in de zomer, grand prix- reportage NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Willeke internationaal, showprogramma in actie kunnen zien in de AVRO-uit- zendhxg „Pro Sport" uit- de sporthal in Eae. In deze Tsjechische produktie ziet men deze bijzondere turnster aan het werk tijdens haar training. Sa menstelling en presentatie van beide „sportpanorama's" zijn in handen van Bob Bremer en Koen Verhoeff. Weekendsport In het NTS-programma, dat zondag avond 1 september van 19.30 tot 20.25 uur 'op Nederland 1 wordt uitgezonden, komen de volgende onderwerpen aan de orde: De voetbalwedstrijden PVS- Feijenoord en SpartaAjax, de honk balwedstrijd Harlem NicholsHCK, de Europese kampioenschappen zeilen voor FinjoUen, de kampioenschappen mara thon en steeplechase te Leeuwarden, de kampioenschappen voor vijf- en tien kampers in Vlaai-dingen en de wereld kampioenschappen wielrennen op de weg te Imole (Italië). In het NRU-sportprogramma „langs de lijn" wordt zondag van 14.30-17 uur via Hilversum-1 en van 18.10-18.30 uur via Hilversum II radioreportages ge geven van de wegkampioenschappen in Imola. Voorts wordt aandacht besteed aan de voetbalwedstrijden Sparta-Ajax PSVFeijenoord en GooilandZwolse Boys; de vijf- en tienkamp in Vlaar- dingen; het concours-hippique in Rot- Tsjechische turnster Vera Caslavska. Nog op 14 maart j.l. heeft men haar terdam, het interntafeltennistoernooi in Hengelo, de paardenkoersen in Alkmaar en Baarlo en vex-der nog honkbal-, korf bal- en handbalnieuws. Wagner Op zondag 1 september van 14.30 tot lfi.10 uur en van 21.15 tot 22.30 uur (Hilv. I) in het programma van res pectievelijk de N.R.U. en de A.V.R.O. Prinses Marina begraven LONDEN (AP) Prinses Marina, hertogin van Kent, is gisteren in great Windsor Park ter aarde besteld. De 61- jarige prinses werd begraven naast haar echtgenoot, de hertog van Kent, die in 1942 sneuvelde. De plechtigheid werd onder meer bij gewoond door koningin Elizabeth, ko ning-moeder. Elizabeth, koningin Helena van Roemenië, koning Konstantijn en ko ningin Anne-Marie van Griekenland en koning-moeder Frederika van Grieken land. Ook de hertog van Windsor bevond zich aan de groeve. Overeenkomstig haar wil is prinses Mai-ina ter ruste gelegd in een stille hoek van het park. De stoffelijke resten van haar echtgenoot waren donderdag avond in alle stilte uit het koninglijk mausoleum naar deze plaats overge bracht. alsmede op donderdag 5 september van 20.05 tot 22.30 uur. eveneens in het programma van de A.V.R.O., wordt de opname uitgezonden van de uitvoe ring van de opera „Die Meistersinger von Nürnberg" van Richard Wagner, die op 25 juli j.l. werd gegeven in het Festspielhaus te Bayreuth in het kader van de Festspiele 1968. Men hoort in deze opera, die ook ste- reofonisch te beluisteren is, de bari ton Theo Adams "als Hans Sachs, de sopraan Gwynneth Jones als Eva en de tenor Waldemar Kmentt als Wal ter in de voornaamste rollen. Voorts het koor en orkest van de Festspiele; het geheel onder leiding van Kar' 21.10 uur: De Saint, tv-serie 22.00 uur: Seth Gaaikema, cabaret 22.30 uur: De IJssel, documentaire NTS: 22.50 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen o: 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.03 uur: Rodeo, talentenjacht NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Lucy Show, tv-serie 20.45 uur: Politiemuseum, 21.55 uur: Zomaar een warme dag, filmimpressie 22.10 uur: Evangelie NTS: 22.15 uur: Tweede journaal TELEVISIE MORGEN DEN HAAG (ANP) Naar door de handelsafdeling van de Tsjecho-Slo- vvaakse ambassade in Den Haag wordt medegedeeld, is de jaarbeurs in Brno, die oorspronkelijk op 8 september zou beginnen, een week uitgesteld. De jaar beurs wordt thans gehouden van 15 tot 24 september. Conferentie van Medellin weert vier deskundigen MEDELLIN (KNP) Naar het K.N.P. verneemt zijn vier deskundigen, die uitgenodigd waren op de algemene vergadering van de Latijns-Amerikaan se bisschoppen op het laatste ogenblik uitgesloten. Onder hen bevinden zich de namen van twee bekende Belgen: kanunnik F. Houtart, directeur van het instituut voor sociologisch godsdienstig onderzoek (FERES), en A. Vanlsten- dael, secretaris-generaal van de inter nationale coördinatiecommissie voor ontwikkelingshulp, tevens lid van de pauselijke commissie „Justitia et Pax". De twee andere uitgesloten experts zijn: pater Arroyo, Chileens jezuïet, onderdirecteur van het liturgisch insti tuut voor Latijns-Amerika, en pater Velasquez van het studiecentrum voor sociale actie. Zoals men weet was A, Vanlstendael, voormalig secretaris-generaal van het Internationaal Christelijk Vakverbond, een van de oprichters van de C.L.A.S.C., de bij het ICV aangesloten christelijke Latijns-Amerikaanse vakbeweging. De reden van hun buitensluiting is niet bekend. Evenmin is bekend of nog meer genodigden de toegang ge weigerd is. Wel bekend is, dat de heex Vanlstendael voor de bisschoppenver gadering naar Medellin gegaan was maar daar te horen kreeg, dat zijn uit nodiging was ingetrokken. Regis Debray in hongerstaking LA PAZ De Franse marxistische schrijver Regis Debray. die een gevan genisstraf van dertig jaar uitzit in Boli via wegens ondermijnende activiteiten, ls, volgens 't blad El Diario 'n honger staking begonnen. Debray's vrouw, Elizabeth, zou gezegd hebben, dat haar echtgenoot de staking begonnen is omdat hij per dag maar 10 minuten met haar mag spreken, dit in tegenstelling tot de samen met Debray vei-oordeelde Argentijn Ciro Roberto Bustos, die 3 uur bezoek per dag mogen hebben. KRO-RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering NTS: 14.30 uur: Nieuws in het kort 14.32 uur: Wereldkampioenschap pen wielrennen op de weg 18.55 uur: Barend de Beer CVK-IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Negro-spirltuals in Paramaribo NTS: 19.30 uur: Sport in beeld 20.25 uur: Journaal KRO: 20.30 uur: Fidelio, opera 22.25 uur De wereld van Louis NTS: 23.10 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Het geheim van de grot, tv-spel VARA: 19.30 uur: Bespied op hoog niveau, documentaire NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.05 uur: Praten als Bregman, tuinadviezen 20.30 uur: Als ik vier drome darissen had, film 21.00 uur: Cimarron Strip, NTS: 22.15 uur: Tweede journaal WIJZIGINGEN BLIJVEN MOGELIJK De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA: 20.45—21.50 uur: Henk en zijn gasten, cabaret 23.10—23.55 uur: Lui luisteren, HILVERSUM II KRO: 20.20—21.30 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek platen 22.45—23.55 v amusementsprogramma Goal, muzikaal 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM H: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO MORGEN HILVERSUM I KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uur: Stereo-club 22.45—23.55 uur: Audiovïsie op festivals AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.30—16.10 uur: Bayreuther Festspiele 1968 AVRO: 21.15—22.30 uur: Bayreuther Festspiele 23.20—23.55 uur: Muziek voor middernacht Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 8.00. 10.00, 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM n: 8.00. 13.00, 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA 16.22"stereo: Melodieën-Expres: licht ge varieerd muziekprogramma. 18.45 Stereo: Londens Symfonie orkest en solist: modern planoconcert (gr). 19.30 Nieuws. 19.35 Ar tistieke staalkaart. 20.15 Stereo: Metropole show. 20.45 Henk en zijn gasten, cabaret programma (opn). 21.50 Stereo: Lichte or kestmuziek (gr). 22.00 Stereo: Londens Sym fonie orkest: klassieke muziek (gr). 22,30 Nieuws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Lichte luisteren^111 gevarieerd platenprograïrxmi 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO: 18.24 Uitslagen Kanjer Koning Kompetitie. 18.3" commenta- iportages'en" gekrulde nieuwtjes, met lichte grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nleu-— BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nie 18.28 Paardesportultslagen18.30 Franse 18.32 Lichte muziek. 18.52 Taalwenken. 18.65 Lichte muziek. 19.00 Nieuws en weerberlt Gevarieerd muziekprogrammi •richter ZONDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 8.00 Nieuws 8.15 Stereo: Badlnerle: klassieke muziek (gr 8.55 Inleiding hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10X :nade orkest: opera- i balletmuziek. 11.45 Buitenlands commen- 11.55 Mededelingen, NCRV: 12.00 De Nieuws. 13.07 Voor de jeugd. 13.20 NCRV Kinderkoor met Instrumentale begeleiding: geestelijke liederen. 13.40 Stereo: Klassiek strijkkwartet (gr.). K10VisI< CVK: "Ï7.00 Gereforr vljrle muziek (gr.). 19.30 De missionaire si- uatie van geref. kerken ln de wereld, lezing. 9.45 Stereo: moderne grammofoonmuzlek. 0.05 Com nu met sangh: geestelijke llede- ->oclub: muzlka- itereofans. Mldavond: Nederlandse cabaretliedjes. 22.15 Reportages van de Zuldamerlkaanse Bis schoppenconferentie In Medellin, Colombia. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Ove- weglng. 22.45 Audio-visie op festivals. 23.55- HILVERSUM II (298 m) - VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen.) 9.45 Humanistisch Ver bond: In termen van geweld, toespr"-'- J de heer H. J. J. Lips. IKOR: 10.00 den schip, de 12.00 Muzikaal onthaal: boni show. 13.00 Nieuws. 13.07 Radioj< waarin: De toestand 13.20 Verslag Wereldkampioenschappen wie diojournaal, listen (le acte), wereld van levensbeschouwelijke Instellingen; VARA: 17.00 Stereo: Tango rumba orkest met zangsollsten. 17.30 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Me dedelingen. 18.10 Langs de lijn sportreporta ges en -beschouwingen. VARA: 18.30 Boe ketje romantiek: liedjesprogramma. 18.95 Zin en tegenzin, discussie over 'n actueel o derwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 1 avant la zlzlque! 20.00 Documentaire. AVRO: 20,30 Rits, een open programma. 21.15 Ste reo: Bayreuther Festspiele 1968: Die Meis tersinger von Nürnberg, opera van Wagner (2e acte). 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal.; 22.50 Portugese muziek. 23.20 Muziek middernacht met onder andere licht 1 mentaal sextet en zangsollste. 23.39—24,00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrruit: zomen platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juisi op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met re delijke groeten: verzoekplaten. 13.01 13.07 Nederlandse 'figÉffiÉ- plaat. NRU: 14.00 BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Licht zlekprogramma. (13.00 Nieuw, weerbei mededelingen, programma-overzicht en SOS- berichten voor de schippers. Aansluitend: portage wielrennen. 13.15 Gevarieerde muzl 14.00 Nieuws. 14.03 Sport en muziek met t :-godsdlenstige uitzending. 10.0) e muziek. 23.40—23.45 Niet woord. 7.15 Ba dinerle: klassieke en moderne grammofoon muzlek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuw: 8.32 Toerlngclub: vakantletlps. 8.45 Voor d hulsvrouw. NRU: 10.00 Muziek van dez eeuw (gr). KRO: 11.00 N ieuws. 11.02 Voo de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Stereo: grammofoonmuzlek. 12.21 Voor boer en Stereo: Lichte gre Schoolradio. 14.30 Stereo: Operamuziek (gr) 15.00 Gereformeerde mlddagdlenst. NRl' 15.30 Zoeklicht op Nederland: lnformatit over Noord-Brabant afgewisseld met Uch« muziek. (1G.00-16.02 Nieuws.) 17.20 Over heidsvoorlichting: Suriname en zijn buret landen In ontwikkeling. Spreker: de heer llstlsch strijdlied. 7.23 Uit geslapen: lie hl' grammofoonmuzlek en reportages. (7.30-7.5 Van de voorpagina, persoverzicht). VPRO 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Uitgeslapen: lichte gram mofoonmuzlek en reportages (vervolg), r~ Stereo: Klassiek" 12.26 Mededelingen t.b, i Nleur itwikkellngswerk. Stereo: Klassieke mu ziek (gr). 14.25 Wim. Woutertje en Her mlen, hoorspel (slot). NRU: 14.45 Stereo Licht orkest (gr). AVRO: 15.15 Voor di vrouw. 15.45 Dlxlelandmuziek (gr). 16.o; Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmuzlek 16.16 Stereo: soprnan, bariton en pianobege leiding (gr.): romantische duetten. 16." I Voor de Jeugd. 17.30 Brabant Journaal. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III (240 m en FM-kanaler NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit. licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popmuziek (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 zoekplaten. KRO: 1 Utelten. 13.08 TNT: knalmuziek. 14.03 Popmuziek. 15.00 Nleu ster: licht muziekprogramm x kuni 0 Nleu\

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2