DE SPORT IS BINNEN Opening in vijf dagen voor Sporthal aan Boshuizerlaan Elke avond groots sportevenement Leidse kampioen schappen atletiek 12-Klassige R.K. lagere school in Leiderdorp? Bona Stars in Lew Lake toernooi Beschermde monumenten te Oegstgeest Brandweercommandant W. A. Kosten verliet functie voor bedrijfsleven AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT PLANNEN VAN LEIDSE SCHOUWBURG- VERENIGING VOOR KOMENDE SEIZOEN Vierentwintig september 1968 wordt een historische dag, die met gulden let ters geschreven zal worden In de anna len van de Leidse binnensporten, want op die dag zal aan de Boshuizerlaan de eerste Sporthal van Lelden in gebruik genomen worden. „De sport is binnen", gaat het programma voor de opening van de Sporthal heten. Eindelijk kunnen de binnensporten zich in Leiden ten volle gaan ontplooien. En dat heugelijk lelt zal niet ongemerkt voor begaan, want vele grootse sportevenementen zullen de opening luister bijzetten. Van dinsdag 24 september tot en met zater dag 28 september zal elke avond een groots sportgebeuren in de hal plaatsvin den. De officiële opening zal worden ver richt worden door do voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, Jhr. mr. A. Feith, die nu eens niet het traditionele lint zal doorknippen, maar.en dat puntje, puntje blijft tot dan een verras sing.. De organisatoren beloofden, dat 't iets origineels zal zijn. Voor jhr. mr. A, Feith de opening verricht zullen de genodigden, - de ste openingsavond zullen er bijna louter en alleen genodigden in de hal toegela ten worden- verwelkomd worden na mens het college van b. en w. en za de voorzitter van de Leidse Sportstich ting, drs. J. P. v.d. Reyden een toe spraak houden. Jazz-ballet rard Bakker en Bert van der Helm een demonstratie-wedstrijd zullen spelen. Nog andere wedstrijd Tamboerijnoefeningen van „Aspasia", een demonstratie Lange Mat springen o.l.v. de heer Chris van Oort en een ten niswedstrijd tussen enige top-junioren zullen de avond verder vervolmaken. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door het Juniorenkorps van „Kunst en Genoegen". De korfbalwedstrijd „Ons Eibernest -kampioen 1967 van Neder land- tegen Blauw-Wit - de Ned. kam pioen 1968 - zal centraal staan op don derdag 26 september. Een zaalvoetbal wedstrijd tussen teams uit Den Haag en Leiden, dat gevormd zal worden door spelers van de 3 Leidse eersteklassers, en de schermdemonstratie door leden van de Leidse Politie Sport Vereniging zijn de andere hoogtepunten. Tijdens de schermdemonstratie zal men een sabelgevecht kunnen zien tus sen de heren Verzijden en De Vos. Het geheel zal weer muzikaal omlijst wonden door K. G. De eerste officiële interland, die in de Sporthal zal plaatsvinden, zal zijn de op vrijdag 27 september geplande internationale handbalwedstrijd Neder landWest-Duitsland. Verder zal men die avond kunnen zien een zaalhockeywedstrijd tussen teams uiit Den Haag en Leiden; judo, 28 september /.al tenslotte de laatste feestelijke (vijfde) openings dag zijn. De Nederlandse kampioen volleybal Blokkeer speelt dan een in ternationale wedstrijd tegen Racing Club de France. Daarvoor zal nog badmintonwedstrijd heren dubbel speeld worden. De laatste twee d; zal het Leidse Jeugdorkest De Burcht voor de muziek zorgen. Vijf dagen topsport dus in Leiden. De Leidse Sportstichting heeft maanden lang veel werk aan gehad met als resultaat, dart Leidens eerste Sporthal glorieus zal worden inge speeld. Zaterdag a.s. vindt het eenste ge deelte van de Leidse Kampioenschap pen Atletiek 1968 plaats op de sintel- baan van de Leidse Hout. De tech nische nummers vangen aan om 2.30 uur, de loopnummers om 3.45 uur. Op het programma prijken zowel senior- als junior-onderdelen. Vooral laatst genoemden zijn zeer goed bezet. Bij de senioren staan o.m. op het programma: Dames: speerwerpen, vérspringen, dis cuswerpen, 100 meter en 400 meter. Heren: kogelstoten, hoogspringen, 110 meter horden, 400 meter en 1500 meter. Zoals uit de advertentie in dit blad blijkt, organiseert het bestuur van de Leidsche Schouwburgvereeniging we derom twee series van acht abonne mentsvoorstellingen voor het seizoen 1968/1969 en zoals gewoonlijk op maan dag- en dinsdagavond. Ondanks de reorganisatie in de toneelwereld is het 't bestuur gelukt om twee series samen te stellen met dezelfde gezelschappen als vorige jaren in het abonnement zijn opgetreden. Voor de data en prijzen en voorwaarden mag naar de adver tentie worden Ter gelegenheid van de eerste abon- nementsvoorstelling op 23 en 24 sep tember zal het gezelschap Centrum 'n voorstelling geven van „Slachtveld," een blijspel van Boris Vian. Het ge zelschap Theater zal waarschijnlijk op 21 en 22 oktober een voorstelling ge ven van „Moordenaarsavond" van'José Triana. Daarover worden nog onder handelingen gevoerd. Behalve deze voorstellingen en de voorstellingen, die de Volksuniversi teit K. en O. zal geven, kan nu reeds worden aangekondigd, dat het bestuur van de Leidsche Schouwburgvereeni ging voor de avond van 3 oktober Leidens Ontzet heeft gecontracteerd het Cabaret Adam en Eva, dat een programma zal geven, dat zij „Feest" hebben genoemd. De leiding hebben Fiert en Frans Koster. Op 20 september 1968 en 21, 22 en 23 oktober 1968 zal Herman van Veen optreden met het gezelschap „Harle kijn." Op 15 oktober 1968 heeft Boude- wijn de Groot een avond in de schouw burg aangekondigd. Voor de avond van 12 september 1968 heeft de Hoofdstad- Operette een voorstelling aangekondigd van „Czardas-Fürstin." Het Cabaret-gezelschap van Seth Gaaikema heeft de schouwburg gere serveerd voor zaterdag 25 januari 1968 en het gezelschap „Pepijn" onder lei ding van Paul van Vliet voor 21 en 22 maart 1969. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Johanna dr van J- H. Hagen en J. P. van Dam. Ingrid Anna Maria Engelina dr van T. A. L. M. Ver beek en M. C. van Stralen. Brendalina Geertruida Maria dr van J. S. Hoogen- boom en G. M. Maurlks. Arthur Pieter Andries zn van J. Spaargaren en S. H. Ramp. Franeisca dr van P. F. Scheep maker en H. Lous. Rémi Guy Jules zn van G. J. A. Caron en M. C. A. Turk. Tariq zn v. W. Shadid en M. A. Sammy. Cornelia zn van T. Ouwehand en C. van Duljn. Robert zn van R. van der Zeeuw en S. M. L. Baart. Overleden: C. Segaar 88 jr, vrouw. A. van der Kwast 90 jr, wed. van J. Steen- i voort. A. Marinus 61 jr, vrouw. Gehuwd: R. de Roo en J. W. Mulder. R. F. Sipkes en W. A. M. Kroone. C. J. Timmers en E. van der Vijver. P. Vro lijk en G. J. Stouten. R. Holswilder en P. J. Ouwerkerk. T. N. Tettero en H. J. M. Junschlager. T. van Dtjk en J. van der Ende. LEIDERDORP EHBO-DIPLOMA'S De EHBO te Leiderdorp heeft diplo ma's uitgereikt aan: Dames: M. H. C. Akerboom-Gillissen, H. Bavelaar-Fidder, N. v.d. Berg-De Jong, J. C. Brouwer, E. J. Chandon, C. Corts-Sple», H. T. M. Dijkshoorn-var Driel, M. A. van Egmond, J. J. Feyen- Smeele, M. Geerlings, J. H. Glasbergen, M. de Gunst-Bruines, J. Hoogenboom, L. Hoogenboom, A. Hoogervorst, A. W, Hoogervorat-van Harteveld, N. Hoog straten, H. M. Hummel, Ph. Jansen- Bouwmeester, I. M. J. Heuzenkamp, J. Knotter-v. d. Reyden, C. Koning, Er. Th. Lauwaars-Ruysch van Dugteren, Prins. W. Rodenburg-Lodder, T. Schel lingerhout, C. Scheurwater-v. d. Zwan, M. J. Schildwacht, I. Scholtz, A. Spieren burg, Th. M. Streefland-Blk, N. Swa- nenburg-Nanning. J. Truijers, Olivier, M. TJlrich-Madlener, T. Versteeg, G. Gijsman. Heren: P. v.d. Berg, I. Th. Gyzentf, H. Heykoop, J. O. Kiel. W. G. Kruis. L. Noordanus. G. v. Rooyen, W. J. v. d. Veer, A. K. Verstraaten, J. v. d. Zwan, A. A. Zaayman en P. de Carpentier. Als dank boden de cursisten dokter P. van 't Woud een kunstaardewerk as bak aan met het EHBO-embleeni. De dames Sterk en Schippers en de heer D. de Jong kregen een bloemstukje gedroogde bloemen voor het vele wi dat zij voor de vereniging verzetten, Dubbel steun getrokken De officier van justitie bij de Haagse politierechter vond een 47-jarige bouw vakarbeider uit Leiden wel uitgerekend. De man trok van 3 juli-28 oktober het vorig jaar uitkering van de gemeen telijke sociale dienst, maar vermeldde op het formulier niet, dat hij ook eer kering ontving van het Sociaal fonds voor de Bouwnijverheid. Verdachte is reeds eerder met de rech ter in aanraking geweest, doch omdat het reeds een aantal jaren is geleden, wilde de officier volstaan met een eis van 75,- boete en voorwaardelijk drie weken gevangenisstraf. „Daar ga ik mee accoord", stemde dachte in. De rechter veroordeelde tot 70,- boe te en drie weken gevangenisstraf voor waardelijk. Vanavond start in de Oude Rai in Am sterdam het traditionele Lew Lake toer nooi. Elk Jaar weer komen alle ere-divi- sie teams, dus ook het Leidse Bona Stars, uit op dit toernooi, wat derhalve een zekere graadmeter is geworden, hoe de krachtsverhoudingen in de komende competitie ongeveer zullen liggen. De Bona Stars ontmoeten in hun eer ste wedstrijd Wilskracht uit Amster dam. een zeer snelle ploeg, die fel op de bal zit, om zo enigszins hun gebrek lengte te compenseren. Afgelopen zondag hebben de Leidenaren hen al verslagen in het Mosquito's toernooi, hadden aanvallend toch wel moei te met hun behoorlijk goed sluitende verdediging. Daarom zjjn er deze week enige systeempjes speciaal tegen de zo- ingestudeerd en vanavond zal af- standschutter P. de Jong weer aanwe zig zijn en misschien de 2.1S meter lan- pivot P. van Tuyl van Serooskerke A. de Jong, wanneer zij van hun blessures genezen zijn. Opstelling: H. Stol, C. Pleij, C. den Hollander, P. Ruy- ars, R. Wallaart, P. de Jong, B. Cleef en Th. Bark. DRIE T.B.S.'ERS BIJ SELECTIE Drie TBS-spelers uitgenodigd voor de centrale training. Bondscoach E. Steuer heeft bij zijn voorlopige selectie drie Bona Stars spelers uitgenodigd voor de centrale training. Dit zijn: P. de Jong, P. Ruysenaars, P. van Tuyll van Se rooskerke. Jeugdspeler Han Vermeulen ontving een uitnodiging voor de cen trale jeugdtraining. Voorlopige lijst door minister ingediend De minister van cultuur, recreatie maatschappelijk werk heeft onder dag tekening van 8 juli 1968 aan de raad Oegstgeest toegezonden het ontwerp van de lijst van beschermde monumenten voor de gemeente Oegstgeest. Binnen drie maanden kan de raad de minister in overweging geven mo: qienten aan de lijst toe te voegen of daar van af te voeren. Op de lijst komen de volgende percelen voor: (enkele klaarblijkelijk foutieve vermeldingen zijn dezerzijds gewijzigd, hiervan is mededeling gedaan aan de mi nister) 1. 2. en 3. Dorpsstraat 65, 67 en 71. 4. Endegeesterstraatweg 5 (Kasteel Endegeest). 5. Haarlemmerstraatweg 2 (Haaswijk) 6. Haarlemmerstraatweg 6 (Groene- of Willlbrordkerk). 7. Haarlemmertrekvaart 23 (Tolgaar- derswoning). 8. Haarlemmertrekvaart (Tolhek). 9. Louise de Colignylaan (De Hoge 10. Poelgeesterveg 1 (Kasteel Oud- Poelgeest, enz). 11. Rhijngeesterstraatweg 9 (Paviljoen Rhijngeest). 12. Rhijngeesterstraatweg 47 (Oude R.K. Pastorie). 13. Rhijngeesterstraatweg 38 (Klein- Curium). 14. Terweeweg 53 (Ora et Labora) ZOETER W OUDE TAFELTENNIS or de bekercompetitie die volgen de week begint heeft de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging Effect '54 met 2 teams ingeschreven. Een bijzonderheid it voor deze wedstrijden de teams bestaan uit vier spelers. In het aenio- renteam komen uit: J. du Prie, M. Ver- steegen, J. R. v.d. Berg en W. Mlnnaard. Het juniorenteam bestaat uit: B. Huls bos Gzn. F. Hulsbos, A. de Jonge en B. Hulsbos J.D.zn. Geboren: Cornelia Th. M., d.v. Th. L. Zandbergen en M. M. A. van Steyn; Ronny A. W. M„ z.v. W. A. M. Zwet sloot en N. Janssens; Nicole A. A. M., d.v. A. J. Berg en H. C. van Klink; Ma ria A., d.v. P. Oudshoorn en P. A. Ho- n; Jannetje E., d.v. A. van der Linde R. C. T. Corts; Florentla E. J. A. M. H. J. M. J. Kortmann en J. M. G. Belt; Esther A. W., d.v. A. M. Pleterse en A. Wassenburg; Antonius J. M., J. L. A. M. Vollebregt en A. G. M. Westgeest. Ondertrouwd: J. A. Schouten, oud 27 jaren, wonende te Hazerswoude en A. M. Kaiser, oud 23 jaren; J. C. van Vught, oud 22 jaren, wonende te Arn hem en P. J. C. Berg, oud 23 jaar. Getrouwd: C. C. A. van Haastert en A. C. M. van der Ham; F. N. J. Dobbe en H. P. M. Koek; R. P. M. de Brabander M. A. C. van der Krogt; P. J. van Leeuwen en A. M. Th. Koek. Overleden: C. P. J. Paardekooper, oud 78 jaren. 15. De Voscuyl 17. 16. Wtjttenbachweg 27-29 (het oude raadhuis). 17. Wijttenbachweg 43 (Schoutenburg). 18. Wyttenbachweg 6 (Toorenvelt). 19. Wipwatermolen t.o. de Irlslaan B. en w. stellen de raad voor tegen de lijst geen bezwaren in te brengen en evenmin panden daaraan toe te voegen. Krediet reconstructie Rijnsburgerwe» Oegstgeest verlaagd Bij besluit van 11 juli 1968 is door de raad van Oegstgeest een krediet van 700.000,- verleend voor de reconstruc tie van het laatste gedeelte van de Rijnsburgerweg. Dit bedrag was een voorlopige raming. Blijkens het definitieve plan met uit gewerkte raming kan het bedrag worden teruggebracht tot de werkelijke raming t.w. 613.000,-. Tevens ter voldoening aan de wens van Ged. Staten het krediet terug te brengen tot het lagere bedrag stellen b. en w. voor daartoe te besluiten. AGENDA RAAD VAN OEGSTGEEST Aan de agenda van de vergadering van de raad van Oegstgeest, op 5 sept. as., ontlenen wjj het volgende: Voorstel van de burgemeester tot verhoging van de jaarwedden van de wethouders; voorstel van b. en w. tot wflzlging van de Algemene Politiever ordening; idem tot benoeming van een commissie ad hoe, ter voorbereiding van een nieuwe politieverordening; idem tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de notulering der raadsver gaderingen; idem inzake het ontwerp van de lijst van beschermde monumen ten; Idem tot vaststelling van 'n nieuwe verordening op de winkelsluiting; idem tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling met Lelden met betrekking tot de keuringsdienst van slachtdieren en vlees: Idem Inzake het beroepschrift te gen de aanschrijving m.b.t. Leidaestraat- weg 2; idem tot verpachting van jacht- recht aan A. J. Kranenburg; idem tot afbraak van de panden Dorpsstraat 90- 98; idem tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de reconstruc- •an de De Kempenaerstraat; idem tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. het clublokaal van Fiks; idem tot verkoop van het pand Balistraat 3S; Idem tot verlening van kredieten voor verschillende onderwijsdoeleinden: Ideni inzake wijziging van de voorschotten overschr(jdingsbedrag per leerling over het tijdvak 1958-1962; comptablliteita- beslulten. Grofvuilophaaldienst te Voorschoten gaat „proefdraaien" Na het officiële gedeelte zal een jazz- ballet onder leiding van Marjolein Briër een enige minuten durende uit voering geven, waarna leden van de Nederlandse Invaliden Sportbond -de- zelfden die binnenkort afgevaardigd zul len worden naar de Para-Olympische Spelen in Israël- een demonstratie rol stoelbasketball geven. Hoe is de naam? De naam van de Sporthal zal ook die avond onthuld worden. Zoals bekend Is er een prijsvraag voor de beste naam geving van de Sporthal uitgeschreven. Tot nu toe zijn er reeds meer dan 400 suggesties bij de jury binnengekomen. Degene, die de uitverkoren naam inge zonden heeft zal ook op die avond zijn prijs a 250,in ontvangst kunnen ne- Basketballwedstrijd Hét sport hoogtepunt van de avond zal ongetwijfeld zijn de basketballwed strijd NEDERLAND-BELGIë studenten. De muzikale omlijsting wordt de hele avond verzorgd door de Chr. Muziekver eniging „Kunst en Genoegen", terwijl de Leidse cabaretier Cees van Ooyen de verschillende onderdelen humoristisch aan elkaar zal praten. Tafeltennis Woensdag 25 september worden de feestelijkheden voortgezet. De dames gymm. ver. „Aspasia" een begrip in de Ned. gymnastiekkringen uit Rotterdam zal om te beginnen twee ritmische oefe ningen uitvoeren, waarna Nederlands tóp-tafeltennissers, de Leidenaren Ge- Morgen opgeven voor haring en wittebrood Het bestuur van de Stichting parochi ële Scholen Meerburg te Zoeterwoude wendt zich tot b. en w. van Leiderdorp met het verzoek gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor de bouw van en twaalfklasslge rooms-katholieke school voor gewoon lager onderwijs te Leiderdorp. Voor de bouw van deze school heeft het bestuur verzocht om het terrein, ge legen bij de Prins Willem-Alexander- school, ter beschikking te stellen. Na der zal nog onderzocht worden of dit terrein voor de bouw van de onderha vige school in aanmerking komt, In principe gaat b. en w. met deze plaats bepaling akkoord. Bij de aanvraag heeft het bestuur de volgende stukken overgelegd: a. een verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door ten minste 50 leerlingen. b. een verklaring, waarbij de vereni ging zich verbindt om, voordat met de bouw wordt begonnen, als waarborgsom een bedrag, gelijk staande met tien ten honderd van de stichtingskosten, in de gemeentekas te -storten. c. een verklaring, waaruit blijkt: 1. dat de school bestemd zal zijn voor het geven van lager onderwijs; 2. dat de school uit twaalf lokalen zal bestaan; 3. dat de school ruimte zal moeten bieden aan 413 leerlingen; 4. dat per lokaal ten minste een aantal van 39 leerlingen zal worden geplaatst. d. een verklaring, waaruit biykt, dat het bestuur der stichting voor de te bouwen school is aangesloten bij een Commissie van Beroep. jiu jitsu en karate, te demonstreren door Sportschool Luiten en een wed strijd gewiehitsheffen. De Zuidhollandse kampioen De Vries, halfzwaargewicht- klasse zal een aanval doen op het Nederlands record. De laatste dag telijk beeld kon krijgen. Om hierin ver betering te brengen stellen B W voor in de toekomst gebruik te maken van een aanslagbiljet, dat bijvoorbeeld ook wordt gehanteerd bij de betaling van de hondenbelasting. Op dit aanslagbiljet zal het jaarlijkse verschuldigde school geld worden vermeld. Dit bedrag kan worden voldaan in vier termijnen, te re kenen vanaf het begin van het school jaar, 1 augustus, tot het einde van het schooljaar. BUITENBERGPLAATS De hoofdleidster van de openbare kleuterschool „Klein Duimpje" heeft ver zocht een buitenbergplaats te maken voor het buitenspelmateriaal. De kleuterschool, thans gevestigd in een noodlokaal van de openbare lagere school aan de Kom van Aaiweg, heeft geen buitenberging. Het aanwezige buitenspelmateriaal wordt daarom op geborgen in de hal, die toegang geeft tot het leslakaal. Deze toestand kan, vooral bij slecht weer, moeilijk gehand haafd blijven. Voor de realisering van een buiten bergplaats is een bedrag nodig van 2500,-. De inspektrice van het kleuteronder wijs heeft bericht, dat deze bergplaats als een zeer gewenste voorziening moet worden beschouwd en gaat mitsdien akkoord met het daarvoor -benodigde krediet van 2500,-. AANKOOP GROND B W stellen de gemeenteraad voor te kopen van mevrouw J. C. M. Verha gen-Stadhouder te Vught het in de Bos polder gelegen perceel grond, groot 3.74. 00 ha, voor de prijs van 2,25 per m2 in totaal derhalve voor 84.150,-. b. te kopen van de heer J. F. H. J. M. Verhagen te Leiden de in de Bospolder gelegen percelen grond tezamen groot 0.14.30 ha voor de prijs van 2,25 per m2, vermeerderd met een schadevergoe ding van 0,75 per m2 in totaal derhal ve voor 4290,-. c. pachtvrij te maken de van mevr. J. C. M. Verhagen-Stadhouder te Vught te kopen grond, tegen een aan de heer J. F. H. J. M. Verhagen te Lelden te betalen schadevergoeding van 72.130. Meer dan driehonderdvijfüg mensen hebben gistermiddag in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal de scheidende waarnemend brandweercommandant W. A. Kosten en zijn gezinsleden de hand gedrukt. Zelf was de heer Kosten, die in Oegstgeest gaat wonen en in Amster dam een functie heeft aanvaard in het particuliere bedrijfsleven, het opgewekte en stralende middelpunt van de feeste lijke bijeenkomst. De grote verscheiden heid van de receptiegangcra bewees, dat de heer Kosten, sinds 1945 bij de Leidse brandweer werkzaam, zich vele vrien den heeft gemaakt. Onder de receptie- gangers waren burgemeesters, wethou ders, hoogleraren, brandweercomman danten uit omliggende plaatsen, hoofden van dienst, raadsleden en directeuren van bedreven. Van de laatstgenoemde categorie hebben versscheidenen de heer Kosten „in de nood" leren kennen eu zo was het dan ook niet toevallig, dat de directie van Sikkens vertegenwoor digd was op deze afscheidsreceptie. Maandagochtend, als de heer A. C. Broeshart tot commandant van de brand weer wordt geïnstalleerd, wordt officieel afscheid genomen van de heer Kosten. Gistermiddag werden geen toespraken gehouden. Wel werden cadeaus aange- Met ingang van woensdag 4 septem ber zal in Voorschoten bij wijze van proef worden overgegaan tot instelling van een maandelijkse grofvuilophaal dienst. Deze regeling houdt in, dat gro tere pakken, dozen, zakken en ander grof vuil (behoorlijk gebundeld) één maal in de 4 weken, op de woensdagen, kunnen worden aangeboden aan de rei nigingsdienst tot een maximum van Vó m3 per gezin. Met het instellen van deze grofvuil ophaaldienst ven-alt de mogelijkheid om tijdens de normale ophaaldiensten grotere pakken, dozen, zakken en an der grofvuil groter dan 'i hl. (ongeveer 20x30x40 cm) mee te geven. De grofvuilophaaldienst is als proef bedoeld. In de praktijk zal moeten blij ken of deze regeling in een behoefte voorziet, tenvijl bovendien aan de hand win «ie hieruit voor gemeentedienst voortvloeiende financiële consequenties moet worden beoordeeld, of voortzetting gerechtvaardigd is. Los van deze nieuwe regeling blijft de mogelijkheid bestaan tegen het daar voor geldende tarief op woensdagen, na telefonisch yerzoek aan de reinigings dienst, grofvuil weg te laten halen. Op 4 september zal de nieuwe grof- VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 29 aug. tot 5 Hept. zijn door de KFC als volgt ge- Camera: Le Gendarme de Saint Tropex (prol.), alle leeftijden. (Nacht, vr. en zat. 23.30): The young one, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 on 9.16 uur. Lldo: Bruggenhoofd Beachi, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. (prol.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) prol. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Wat deed je toen het licht uitviel?, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Re\: Terugkeer voor de wreker, 14 j. (Nacht, vr. en zat. 23.30): Liefdes spel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Om niet te vergeten: vandaag is weer de eerste dag van de rest van uw leven. Marktberichten LEIDEN 30 aug. Vee Stieren 18, melkkoeien 95. vette koelen 250, vare koeien 50, pinken 9, vette kalveren 102, vette schapen 60, fokschapen 90, vette lammeren 1740. varkens 36. schrammen 109, biggen 640, totaal aan voer 3230. Prijzen: stieren 750, 1025 en 1225, stieren 4,60 en 4,85, melkkoeien 975, 1250, 1650, vette koelen 8,70, 4,25, 4,70 en 5,10, vare koeien 675, 1000 en 1400, pinken 600, 726 en 850. vette kal veren 3,20, 3,65 en 3,95, vette schapen 105, 125 en 145, fokschapen 130, 145 en 165, vette lammeren 125, 140 en 360, zeugen (drachtige) 375, 400 en 450, schrammen 85, 95 en 115, biggen 67, 73 en 75. Geiten aangevoerd 37 prijzen 30, 70 en 90 per stuk. Handel fokstieren matig, slachtstleren willig, melkkoeien rustig, vette koeien iets flauwer, varo koelen matig, pinken rustig, vetto kal veren vlug, vette schapen goed, vette lammeren stug, fokschapen vlug, zeu gen, schrammen en biggen stug, geiten vlug. LEIDEN 30 aug. kaas Aangevoerd 7 partijen. Goudse kaas 4 prijzen extra kwal. 4,15, le kwal. 3,95. Leidse le kw. tot 3,70 p. k.g. (3 partijen). vuilophaaldienst de volgende straten doorrijden: Leldseweg, Hofweg, Krln- kadc, J. P. Coenstrant. Vondelstraat, Marnixstraat, Beresteijnstraat, Burg. Vernèdepark e.o., Papelaan (n.w.l. Donklaan, Dobbeweg. do gehele wijk Boschgeest, de wijk Noord-Hofland. Geboren: Ivonne Engelina Maria d.v. H. G. L. H. Elligens en PI. M. Visser; Cornelia Sophia d.v. R. E. Laarman en W. H. Schook; Marius Martinus z.v. J. v.d. Noort en C. N. 't Gilde; Maria Eli sabeth d.v. C. J. Grundekcn cn M. R. Koppers; Mlchaëla Adrlana d.v. J. Kloln en M. C. v. d. Berg; Maria MechtUd d.v. B. G. J, v. Vliet en W. M. Hoogeveen; Renée Isabelle Antoinette d.v. J. P. de Zoeten en A. H. Bleuland van Oordt; José d.v. W. M. Veen en M. Platje; Arnoud Willem z.v. W. C. A. M. For tuin en M. H. Hh. Hogervorst; Michael Cornells Gerhard z.v. G. C. A. M. v. Hattem en E. Volkers. Ondertrouwd: F. H. M. Kok 25 j., te Leiden, en Th. C. Th. Freeze 21 J.; P. J. M. Lelieveld 23 J., te Leldschendam, en VV. E. Vleugels 20j.; G. G. W. Hart- grlnlc 24 J., te 's-Gravenhage, en G. v. d. Graaf 23 j.; F. A. Klljmei) 25 J.. te Lel den, en A. L. Boon 21 j.A. Tegelaar 27 j. en 'L. Middelkoop 20 j. Gehuwd; L. P. de Boer 56 j. en C. H. L. Nuyt 45 j., te 's-Gravenhage; H. Th. L. Rijadijk 19 j. en F. J. M. v.d. Hoek 22 J.; W. F, Ramaker 24 j., te Hooge veen, en C. H. v. Veen 20 j.; Th. M. J. v. d. Geest 21 j. en B. M. A. Groen 20 j.; M. A. Lipp 25 j., te DUsaeldorf (Did.), en M. Zierfuss 25 J. Overleden: Albertus H. M. J. v.d. Lans 50 J. OEGSTGEEST Ondertrouwd: J. H. Haage en J. G. Aalbers; W. Claij en H. M. van Selow. Overleden: K. Bout, e.v. P. van Hei ningen; J. Jonkman, w.v. A. L. Nouwens; M. J. T. Nota; C. Boekee; A. Koot; J. P. J. M. van ReiJn. Getrouwd. F. C. V. de Groot eu J. L. M. de Groot; J. van Gorkom en G. M. J. W. de Wit; C. F. van Bcusekom en R. J. Oslnga; A. van Du(jxenbode cn W. J. de Wit; A. A. Wltzler en H. E. F. Ros; J. G. de Ruiter en J. de Moot). Morgen is het weer de inschrijving voor de uitdeling van haring en witte brood op 3 oktober, de feestdag van Lei dens Ontzet. Op zaterdag 31 augustus be staat gelegenheid voor inschrijving 's middags van 4 tot 8 u. in „De Burcht" ingang Burgsteeg. Dan komen de Lei denaren b\j honderden om zich, liun fa milie en hun kennissen te laten inschrij ven voor dit by uitstek traditionele on derdeel van de feestviering. Ook velen van buiten de stad zouden dit evenement niet gaarne willen missen. Op „Den Burcht" is het zaterdags een gezellige drukte, maar men hoeft meestal niet te wachten, omdat het 3 October- bestuur zijn maatregelen neemt en, ge holpen door een groot aantal commissie leden, zorgt voor een vlotte afwerking. Aan de hand van de inschrijvingen heeft men kunnen vaststellen, dat de aanmeldingen komen uit alle delen van de stad. Vorig jaar werd de feestgave voor niet minder dan 7.000 personen ver strekt, uit alle lagen van de bevolking, zoals ook in 1574 jong en oud, arm en rijk gelijkelijk van de goede gaven van de bevryders mocht profiteren! Haring weer direkt voor consumptie geschikt. De broden en de haringen, die worden uitgedeeld, zyn zoals iedereen weet van uitstekende kwaliteit. De ha ringen zijn tegenwoordig tevoren ont- zouten en men kan die terstond met smaak verorberen. Alleen nog even schoonmaken. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 30 AUGUSTUS Leidato-hallen SchuttersveldOpe ning Leidato Huishoudshow. 16.00 uur. Openstelling: 30 aug. van 19.0022.30 uur; 1 en 7 sept. van 1117 en van 19 22.30 uur; 2 t/m 6 en 8 sept. van 13 17 uur en van 19 tot 22.30 uur. MAANDAG 2 SEPTEMBER Jacobazoal De Burcht Algemene le denvergadering Ned. Kath. Sportbond, 20.00 uur. Stadhuis Leidse raad. J.9.80 uur. Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 25 aug. gesloten van 8-24 uur. WIJZIGING FONDS Door de gemeenteraad van Leiderdorp werd op 26 juni 1959 besloten een sub sidie ad. 875,- ter beschikking te stel- aan de Harmoniekapel Leiderdorp. Een fonds werd in het leven geroepen een muziektent dat in stand zou worden gehouden door de Harmonie kapel. Door rentebijschryvingen steeg dit bedrag tot 1118,54. De afdeling harmonie van de Harmo niekapel Is inmiddels echter ter ziele, gegaan en daarvoor in de plaats werd opgericht een drumband, die binnen korte tijd tot een flinke vereniging van byna 100 leden uitgroeide. Aangezien de financiën voor deze vereniging, die voornamelijk uit jonge leden bestaat, veel te wensen overlaten heeft het be stuur van de Harmoniekapel verzocht de bestemming van het fonds voor de muziektent te wgzigen en dit -bedrag te bestemmen voor de aanschaf van instru menten, uniformen en verdere uitrusting het majorettenpeloton. AANVULLEND KREDIET De restauratiekosten van de Munnik- kenpoldermolen zijn veel te laag ge raamd. Voor de reparatie aan de roeden 1732,50 uitgetrokken, welk bedrag met 190,46 werd overschreden, ter wijl ook een tweede stelpost, onvoorzien, ruimschoots werd overschreden. Dacht met een bedrag van 2887,50 te kunnen volstaan, in werkelijkheid bleek ;8,34 nodig te zijn. Tezamen met de te verwachten overschrijding van het be- voor de kosten van toezicht en voorbereiding door de Dienst van Ge meentewerken, stelt B en W van Lei derdorp de gemeenteraad voor een aan vullend krediet ad 3600,- te ramen ten behoeve van de restauratie. AAN SLAGBILJET De heffing van het schoolgeld voor hel kleuteronderwijs in Leiderdorp zal wan de gemeenteraadsleden hun fiat geven aan het voorstel van B en W, wor den gewijzigd. Dit voorstel beoogt de betaling soepeler en overwichtelijker te laten verlopen. Tot dusver werden de schoolgelden door de kinderen aan de hoofdleidster afgedragen, een methode de meeste ouders in de loop der tijd van afzagen. Aangezien de bedragen steeds groter werden vonden de meesten het niet meer verantwoord hun kin deren met grote geldsommen de straat op te sturen en in plaats daarvan maak ten zy gebruik van het girobiljet. Een vaste betaaldatum was er niet zodat de ontvanger nooit een ovareich- Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENORACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20838 1

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5