IMMENSE HAL VAN MOOrn? OP HET SCHUTTERSVELD DORIS DAY MEDISCHE DIENSTEN BIOSCOPEN Misverstanden begonnen in het donker. Oplossing: DE LEIDSE COURANT DE LEI DATO-KERM IS OPENDE VANDAAG DE POORTEN IN DEZE WINKEL VAN SINKEL IS ALLES TE KOOP Foto boven: Vanmiddag heeft de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willi gen, de zevende Leidato-huishoud- show-Leiden, die haar tenten voor 'n week op het Schuttersveld heeft op geslagen, met enige plechtigheid ge>- opend. De Leidato - LEIdse Detailhandel en AmbachtstenTOonstelling werd voor de eerste maal in 1952 gehou den en werd herhaald in de twee volgende jaren. Van 1955 tot en met 1963 liet men verstek gaan, doch in 1964 stonden de poorten van de Stads gehoorzaal weer voor deze manifes tatie open. Naar de organisatoren verklaren heeft de Leidato veel goodwill ge kweekt voor de Middenstand uit Lei den en omgeving. Behalve de ver koop op de show zelf, moet de na werking van de tentoonstelling zeker niet onderschat worden. Men groeide met de jaren de Stads gehoorzaal uit, waar slechts 1400 m2 beschikbaar was. Dit jaar heeft men dan een grote hal van ongeveer 100 bij 40 meter op het Schuttersveld op gesteld (zeg vooral niet dat het een „tent" is) met een vloeroppervlak van niet minder dan 4000 m2 dus. Die vergroting bleek geen sprong in het duister te zijn, want ook deze ruimte is vlot „verkocht" volgens de orga nisatoren en er moesten zelfs nog aanvragers worden afgewezen. De zevende Leidato is dus waar lijk een Leidato nieuwe stijl. Koperskermis Het lijkt een complete kermis, maar dan een kermis zonder de ge bruikelijke vermakelijkheden, wan neer men de artisten die er gaan op treden tenminste niet als kermisver makelijkheden wil beschouwen. Voor de grote hallen is een plantsoen in gericht, compleet met vijver en ba rokke tuinbeeldjes, die het zakelijke karakter een beetje moet verdoezelen. Van dit strak-zakelijke krijgt men ook nog niet de indruk bij het be treden van de hal, waar een zeer kunstzinnig entree is gemaakt van kostbaar bloembindwerk in moderne, doch niet al te bizarre opstelling. Kostbare orchideeën en andere luxe Flora's-kinderen staan er in hun exo tische schoonheid opgesteld door de astistieke zorgen van het bloemiste- rijbedrijf Mulder. Maar dan komt men ook echt in de busines. Een groot en bekend Amerikaans warenhuis lanceerde ja ren geleden eens de slagzin „U kunt hier alles vinden, behalve een witte olifant". Wel, een witte olifant is er natuuriyk ook op de Leidato niet, maar verder is er wel zo goed als alles wat in het dagelijkse leven in een huishouden nodig is. Het voert vanzelfsprekend te ver om alle standhouders bij name te noemen. Er zjjn er te veel en dan zou het een te dorre opsomming worden. En verbeeld je, dat we er ongeluk kigerwijze een zouden vergeten. Maar er is dan ook werkelijk van alles te zien: van Radio en TV met alle aanverwante zaken tot meube len, bedden en tapijten. Van wasma chines, koelkasten en vatenwassers tot de kleinere en kleinste huishou- deiyke apparaten toe. Er is speel goed van het goedkoopste tot kost bare electrische spoorwegen en auto- renbanen toe. Verlichtingsapparaten zijn er te kust en te keur en in alle vormen en formaten. Een combinatie van zgn. warme bakkers hebben een stand ingericht met een volledige electrische bakke rij, maar ook is er een „koude" pud dingfabrikant aanwezig, die dit na- gert ht kant en klaar levert. Ér zijn boeken en aanverwante zaken. Er is een autoshop en er zijn spiritualen, zaken overigens die zich niet zo goed met elkander laten rijmen. Er zijn fototoestellen van alle rang en stand, zelfs een apparaat waarmee men automatisch het verloop b.v. van een ontluikende bloem kan fotograferen. Er zjjn naaimachines en complete keukenuitrustingen, bromfietsen en buitenboordmotoren, schoenen, steen kolen en olie, kinderwagens, baby artikelen en curiosa. En dan zullen we bij ons eerste bezoek nog wel ar tikelen over het hoofd hebben ge- Voorlichting Wat we niet mogen vergeten is de aantrekkelijke voorlichtingsstand van de gemeente Leiden, waar vier fa cetten van het stedelijke openbare leven uit de doeken worden gedaan: de vaarweg om Leiden, de plantsoe nendienst, de veemarkt-sporthal en de nieuwe Merenwijk. Op voorlich- tingsgebied werken ook een tweetal Leidse bladen, die broederlijk vere nigd gebruik maken van één stand. De lezer ziet het dus wel, er is voor elck wat wills en voor ruime, zowel als krappe beurzen. Men moet dat allemaal zelf maar gaan zien en is men vermoeid van het lopen en kijken, en is er bij evt. kopers nog wat overgebleven, een kop koffie of een frisdrankje is er in het ruime restaurant met grote bar ook nog te gebruiken. ADVERTENTIE Anjers zijn er nu volop. Profiteer ervan. Vooral nu de prijs zo meevalt. Neem die fijne kleuren mee naar huis. En verras er uw kennissen mee. Anjers brengen sfeer! ROELOFARENDSVEEN Rijnlandse processie trok naar Kevelaer Ook uit Roelofarendsveen werd dit jaar weer deelgenomen aan de jaarlijk se processie naar Kevelaer. Met enke le autobussen begaven de pelgrims zich op weg, waarbij dit keer ook de mu ziekvereniging „Liefde voor Harmonie", welke de processie muzikaal zou op luisteren. Ook deken Th. van Niekerk bevond zich onder de deelnemers, even als pater Houtsma, tot voor enkele ja ren kapelaan in Roelofarendsveen. Het was mooi weer en de deelnemers heb ben van deze paar dagen weer genoten. Op de eerste dag werd de mis op gedragen door deken Th. van Niekerk met concelebratie van 8 aanwezige gees telijken. De openingspredikatie werd ge houden door pater Dorrestein, de Ma- riapredikatie door de bekende redenaar pastoor Drost terwijl de slotpredikatie gehouden werd door pater Houtsma. Enkele deelnemers werden gehuldigd o.a. een inwoner uit Haarlem kreeg de gouden medaille voor het feit dat hij 50 jaren aan de processie naar Keve laer had deelgenomen. Van Roelofarends veen kregen D. v.d. Meer J.z. en D. v.d. Meer (van Gebr.) een medaille voor 40 jaren deelnamen en B. v.d. Meer Cors.z. de zilveren medaille voor 25 ja- n deelname. Vermelden wy nog, dat de deelname weer belangrijk groter was dan vorig jaar. EHBO-CURSUS In begin sept. wordt door de plaatse lijke EHBO vereniging weer een nieuwe cursus begonnen. Nog enkele dames en heren kunnen hieraan deelnemen. Voor velen dus een mooie gelegenheid om zich in dit werk te kunnen gaan bekwamen. Wil men aan deze cursus deelnemen dan moet men zich uiterlijk 1 september a.s. hiervoor bij een van de bestuursleden hebben aa'ngemeld. Treinstremming tussen Leiden en Alphen a. d. Rijn Het treinverkeer op de Hjn Alphen a.d. Rijn-Leiden is gistermiddag vanaf 13.09 uur vijf kwartier gestremd ge weest. De stremming werd veroorzaakt doordat het schip „De Vijf Gebroeders'.' uit Ouderkerk a.d. IJssel klem zat on der de verkeersbrug, die over het Gal gewater loopt. Het schip liet ook de spoorbrug over dit water niet vrij. De treinen uit de richting Utrecht reden tydens de stremming tot Leiden- Lammenschans en keerden daar. Tussen Leiden-Lammenschans en Leiden reden NZH-bussen. ALPHEN AAN DEN RIJN DRIE AUTO's OP ELKAAR Op de kruising Willem de Zwijger laan-Oranje Nassousingel te Alphen aan den Rijn vond gistermorgen om streeks kwart over tien een botsing plaats, waarbij drie personenauto's wa ren betrokken. De heer H. J. G. L. uit Amsterdam, die de voorrangsweg overstak maar de van rechts naderende auto van de heer J. W. A. uit Baarn niet t ij dag zag werd met zijn auto dooi de Baarnse wagen gegrepen. De op de Kennedylaan staande auto van de heer M. L. de V. uit Alphen kreeg een klap mee en werd aan de linkerzijde ingedeukt. Beide andere auto's werden vrijwel geheel vernield. Persoonlijk HAZERSWOUDE Voetbal Hazerswoudse Boys Btart zaterdagmiddag de competitie in de vier de klas KNVB, zaterdagvoetbal, met een uitwedstrijd tegen Vlaardingen. Het team is als volgt samengesteld: doel: P. van Ark; achter: D. de Gelder, C. Tor, A. Schellingerhout, P. Zaal; midden: P. Zwart en H. Petri; voor: J. de Ruiter, A. Raaphorst, D. de Gelder en P. Pos. De wedstrijd begint om drie uur; de bus voor spelers en supporters vertrekt om half twee vanaf het kruispunt Dorps- straat-Gemeneweg. Hazersw. Boys 2 speelt haar eerste wedstrijd ln de reserve-klasse van de KNVB tegen Excesior Maassluis 2. Puzzelrit De grote puzzelrlt, die de Jongeren Organisatie van de Holl. Mij. van Landbouw ieder jaar organiseert, wordt zaterdagavond 31 aug. gehouden. Automobilisten, bromfiets- en motor fietsberijders kunnen inschrijven tussen zes uur en half acht ln het Verenigings gebouw aan het Raadhuisplein. De win naar van de tocht, die voert langs de fraaiste plekjes uit de omgeving van Hazerswoude, wacht een fraaie prijs: een kaas van zeventien pond. De start vindt plaats om half zeven. RIJPWETERING DANSEN MET „AFTER TEA" Ten bate van het Dorpshuis „Rflp- wetering" wordt as. zaterdag, 31 aug. weer een grote dansavond gehouden, uiteraard ln het Dorpshuls. Muzikale medewerking verleent de zeer popu laire popgroep „After Tea". Voorts is nu in verkoop de nieuwste hitsong: „Poor old peresine Thomas", 10.000 watt kleuren lichtshow! Gezien de te verwachten grote toeloop op deze avond, wordt geadviseerd van tevoren reeds kaarten te kopen. Deze zijn ln voor verkoop verkrijgbaar bij de heer F. ten Cate, Hertogweg 9 (tussen 7 en 10 uur 'b avonds). Lelden Leidse hulsartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek 30 aug. t/m 5 sept.: Apotheek Reljst, Steenstr. 35, tel. 20136. Alkeniade dkt. R. H. C. Glabbeek, Peeklaan 22, O. Wetering, tel. 01713- 511; dkt. G. A. Broekhorst, Dr. Sta- penseastr. 6, tel. 01721-269. Wljkverpl.: zr. M. Koot, Spoorstr. 1, Roelofarends veen, tel. 01713-2420. Alphen a. d. Ryn za.: dkt. J. H. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072; zo.: A. J. Zwartendijk, Stationsstr. 5, tel. 2472. Apotheek: Allart, Raadhuis straat 206, tot 13.00 uur, daarna Son- berg, Wilhelminlaan 67. Wljkverpl.: zr. Bom, Roerdompstr. 34, tel. 3540. Bodegraven dkt. E. Bol, Wilhel- minastr., tel. 2113. Apotheek: Bodegra ven. Dierenarts: G. Hofland, Vy verlaan, tel. 3798. wykverpl.: zr. A. de Groot, Irenestr., tel. 2599. Boskoop dkt. P. J. Bom, Burg. Co- lijnstraat 60, tel. 2136. Wykverpl.: zr. C. C. M. Hooyschuur, Reyerskoop 51 (zydeur), tel. 2805. Hazerswoude dkt. v. d. Berg, Bus ken Huetstr. 22, tel. 344. Ongevallen: 01714-278. HlUogom dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstr. 132, tel. 5417. Tandarts: A.H. Disselhorn, Hoofdstr. 306, Sassenhelm. Katwijk a. d. Rijn dkt. H. M. Hue- tlng, Rijnstr. 42, tel. 2102. Katwijk a. Zee dkt. J. Tlmmers, Groen v. Prinstererweg 41, tel. 4004. Apotheek: De Jong, Kon. Julianalaan 18. Koudekerk a.d. Rijn Wykverpl.: zr. v. d. Leek, B. G. Cortslaan 34, Lei derdorp. tel. 01710-23109. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp dkt. v.d. Berg, Busken Huetstr. 22, Hazerswoude, tel. 01714- 344. Ongevallen: 01714-278. Leidschendam 31 aug.: dkt. J. W. Ludwig, Voorb.weg 4a, tel. 3532; lsept.: dr. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts: 070-543035. Wljkverpl.: Groeng Kruis, Bonifaciusatr. 2, tel. 3449. Ziekenauto: tel. 3923. Lelmulden zie Alkemade. Lisse dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Tandarts: A. H. Disselhoen, Hoofdstr. 306, Sassenheim. Wljkverpl.: zr. J. Dubbeldam, Wagenstr. 40, tel. 3882. b.g.g. 4117. Nieuwkoop en Noorden dkt. M. Sanders. Nieuwkoop, tel. 01725-1555. NoordwIJk dkt. D. de Beer, Want- veld 11, tel. 2751. Apotheek: Apotheek a. Zee. Hoofdstr. 59. tel. 3068, b.g. 2487. Wljkverpl.: Gr. Kruis en W.-G. Kruis, Van Panhuysstr., tel. 2907, b.g.g. 2338. Noordwykerhout dkt. H. H. A. M. Verdeyen, Kerkatr. 28, tel. 02533-2285. Tandarts: A. H. Disselhoen, Hoofdstr. 306, Sassenheim. wykverpl.: zr. L. B. Lanke, Dorpsstr. 47, tel. 2468. Oestgeest dkt. W. Held, Marelaan 36, tel. 522255. Apotheek: gesloten op zondag 1 sept. van 8-24 uur. wykverpl.: zr. V. d. Kleij. tel. 33772, b.g.g. 22222. Rijnsaterooude zie Alkemade. Rijnsburg Katwijk a. d. Rijn Sassenheim dkt. J. M. van Nes, Hoofdstr. 155, tel. 7119. Tandarts: A.H. Disselhoen, Hoofdstr. 306. Valkenburg zie Katwijk a. d. Ryn. Voorhout dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. wykver- pleglng: zr. Meyssen, Jac. Beierenwegl, tel. 02532-7796. Voorschoten dkt. J. M. A'baubanel, Choplnlaan 32, tel. 3875. Tandarts: 9.30 spoedgevallen, B. v. Wijk, Brouwenlaan 1, tel. 3667. Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, tel, 2525. Wykverpl.: zr. Zui- dam, Curielaan 41, tel. 4647. Warmond dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02532- 7393. Wljkverpl.: zr. Meyssen, Jac. van Belerenweg 1, Voorhout, tel. 02532-7796. Wassenaar Noord: dkt. W. A. Rö- mer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501. Zuid: dkt. H. S. Boogaart, St. Graven- zandeweg 1, tel. 4466. Apotheek: Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts: W. H. Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508. Spreekuur: 18-18.30 uur. Woubrugge dkt. J. Nooter, tel. 01729-104. Wijkverpl.: zr. J. C. Boven kerk, tel. 01729-238. b.g.g. 320. De Zllk dkt. H. H. A. M. Verdeyen, Kerkstr. 28, N'hout, tel. 02533-2285. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01725-2527. ZOETERWOUDE S. J. Z. In de derde en laatste ne- derlaagwedstryd ontvangt SJZ zondag a.s. de derdeklasser RK DEO uit Noot dorp. De groen-wltten, die de eerste twee wedstryden wonnen treden aan in de volgende formatie: Doel: T. Vurens, achter: G. v.d. Geest, Jac. Olsthoorn, L. van Veen en L. v.d. Ham; midden: L. Bosman en Th. van Klink; voor: Jac. Wortman. Chr. Bosman, J. Koek en Jac. van Slingerland. Aanvang 14.30 uur. GROFVUIL OPHALEN Maandag a.s., de eerste maandag van de maand, rijdt de speciale auto weer voor het ophalen van grofvuil. Interessante start van korfbalseizoen A.s. /omlag gaal de korfbalcom|ietltle van start en meteen staan er al enkele Interessante wedstrijden voor de Leidse teams op het programma. In de Hoofd klasse ontvangt Ons Eibernest meteen een sterke tegenstander, t.w. het Am sterdamse Westerkwartier. In de Over gangsklasse speelt Virus thuis tegen Da to en o.l. moet Vlcus hier twee punten aan overhouden. Veel zwaarder krijgt het pas gepromoveerde Zuiderkwartier het tegen het Eindhovense PSV, dat onze stadgenoten ontvangt. Gezien de huidige vorm van de Leidc- naars ziea wy geen winstkansen voor de geel-blauwen. Ook ln de eerste klasse krygen De Algemene en de Danaïden een zware opgave. De Algemene gaat thuis van start tegen Sperwers en ryet een geiykspel mogen de Blauw Witten biy zijn. De Danaïden speelt thuis tegen het TRIANON: „Wat deed je toen het licht uitviel?" De filmmakers hebben het ware verhaal van de grote electrlclteltsstoring die enkele Jaren geleden New-York en omgeving gedurende een avond en een nacht ln het donker hield, dankbaar aangegrepen om er een gezellige film van te maken. Doris Day speelt de ster Angela Garrison die door de duisternis ln tal van gecompliceerde situa ties terecht komt. Haar huweiyk met Peter Garrison (Robert Morse) dreigt hierdoor zelfs schipbreuk te ïyden. Tussendoor speelt een geslaagde bank overval, waarvan de bult telkens zoek raakt, vanwege de duisternis. Begrypelijkerwy8 komt alles goed a>s de lichten wper aangaan. Het echtpaar Garrison verzoent zich en het geld komt weer bij de rechtmatige eigenaar (een grote bankinstelling) terug. De dief wordt zelfs op vorsteiyke wyze be loond, daar hy het gestolen bedrag „gevonden" heeft. Het is een probleemloze film geworden en ln het begin kan men zelfs het eind al voorspellen. Toch is een bezoek aan deze film de moeite waard voor diegenen die zich enkele uurtjes willen ontspannen. Ook is het voor de wat oudere generatie wel vertederend een eveneens wat ouder geworden Doris Day, die nog steeds „het meisje van hiernaast" ls, terug te zien. Toegang: alle leeftyden. FLASHBACKS EN MONOLOGEN LIDO: Bruggehoofd „Beach Red" De tweede wereldoorlog mag dan veel ongeluk en ellende hebben veroorzaakt, de filmmaatschappijen heeft i(| een schat aan Ideeën bezorgd. Een daarvan Is „Bruggehoofd Beach Red", een van de meest Indringende films die over dit wrede gebeuren handelt. In 1943 moet een niet al te omvangrijke groep Amerikaanse mariniers een eiland, in de Stille Qceaan aan Japanse honden zien te onttrekken. Onder com mando van tfhplteln MacDotiuld, achter Welke rthnnl Cornel Wilde schuil gaat, landen de Amerikanen op het eiland waar al meteen de eerste slacht offers door de Jappen worden gemaakt. De Jappen, verscholen ln de duinen, vagen vele Amerikanen van het strand maar kunnen toch niet verhinderen dat hun tegenstanders tenslotte de ge heimzinnige, altyd „levende" Jungle weten te bereiken. Op de voet wordt de stryd gevolgd, niet alleen van de hele groep maar ook van het Individu, dat men met behulp van flashbacks en monologen naar voren haalt. De meesten zyn onervaren en gruwen by het zien van de misvormde overbiyf- selen van hun neergeschoten kameraden. Angstvisioenen overvallen hen dan. Zullen zij het thuisfront nog terug zien? Hun verloofde, hun vrouw of zomaar een meisje waarmee zy daags voor hun vertrek nog optrokken? Een zekere Mouse wordt al gauw een arm afgerukt maar ln de ogen van zyn vrienden is hy zeer fortulniyk. Hy kan Immers naar huls terugkeren en of iemand hem later zal volgen valt sterk te bezien. Uniek In deze film zyn de opnamen ln het vyandeiyke kamp, dat van de Jappen, die zich in de jungle met gemak denken te handhaven. Keuring van deze oorlogs film ls 18 jaar. KEIHARD EN PUUR REX: Terugkeer van de wreker Nog maar net Is Ben Wyatt na 6 Jaar (on schuldig) zitten In de „nor" op vrye voeten, of hy. de befaamde gun-flghter, wordt te hulp geroepen hy zyn oude vriend uit de burger-oorlog Domingo, die wordt bedreigd door een bende. Als Wyatt te hulp komt ls hy te laat. Rokende puinhopen ls alles nog, wat over Is van het vroeger zo trotse bezit van de Domingo's. Vader en moeder Domingo zyn vermoord, maar de beeld schone AnIsa heeft weten te ontkomen. Ben Wyatt wordt onmlddeUyk door het meisje tot tlo oom) gemaakt. Tydens zyn speurtocht naar de moordenaars ontmoet Wyatt de jonge Lee Sutton, die gewond is en voortvluchtig wegens moord. Anlsa wordt verkikkerd op hem. Alle Ingrediënten voor een keiharde, pure western zyn dus aanwezig: de goede revolvorheld, het bedreigde, beeldschone meisje, de glamour-boy en een gemene bende, dlo een hele streek en dorp ondfer haar macht probeert te krijgen. De revolverheld wint uiteraard, het Jonge stel krygt elkaar en de bende delft het onderspit. Wat wil de liefhebber van dit genre nog meer? Toegang: 14 jaar en ouder. NACHTVOORSTELLINGEN REX gaat vrydag- en zaterdagnacht een suksesfllm met Hlldegard Knef een bekend sex-idool draalen, „Liefdesspel". Keuring: 18 Jaar. Luis Bunuel is geen regisseur zonder meer. Reeds Jaren staat hy aan de top en zyn film „The young one" is representatief voor hem. Acteurs in de spannende en realistische produktie zyn o.a. Zachary Scott en Bernle Hamilton. Keuring: 18 jaar. Te zien in CAMERA. PROLONGATIES Louis de I unes doet het biykhaor goed In Lelden en dat Is niet erg verwon derlijk, als men bedenkt, dat deze man In staat moet worden geacht de groot ste kniesoor krom te laten liggen van het lachen. In STUDIO gaat zo van hem „Samen uit, samen thuis" de negende week ln. Bourvil en Terry Thomas staan hem in deze by. Ook CAMERA prolongeert een werk van de befaamde De Funes, „Le gendar me de St.-Tropez". Louis Is ln deze film een brigadier die het zyn meerderen en minderen „knap moeliyk" weet te maken. Een heftig gemanlpuleer met een gestolen Rembrandt is de hoofdschotel ln dit zoveelste lachsukses van De Funes. „Ik ben nieuwsgierig - geel" gaat de tweede week in in LUXOR. Deze gerucht makende Zweedse film is In wezen niet zo schokkend als de mare rond deze film ons wil doen geloven. Sinds het pleidooi van dr. Trimbos Is de film, na een enkele coupure hier en daar, ln de Nederlandse theaters toegelaten. Delftse DKC, dat na een éénjarig ver- biyf in de Overgangsklasse is terugge keerd in de eerste klasse. Toch zien wij onze stadgenoten winnen. De resultaten van Fluks en KNS zullen niet ver een geUJkspel afliggen. Crescendo gaat in de tweede klusse op bezoek by Zwer vers. Een geiykspel behoort tot de geiykheden. Noorderkwartier speelt de eerste wedstryd thuis tegen DKV, waar van niets bekend is. Het by keuzo naar de KNKB gepromoveerde Madjoe be gint met een ultwedstryd tegen Hesco, hetgeen ons inziens een te zware op gave voor de Rynsburgers ïykt. Het programma luidt: Hoofdklasse: Ons Eibernest-Wester kwartier; Luto-Rapldltas; Blauw Wlt- Overgangsklasse H: Roda-Spangen; VIcus-Deto; Regenboog-Groen Geel; Het Zuiden-Rust Roest PSV-Zulderkwartler. Zuid West 1: De Danalden-DKC; For- tuna-HSVDe Algemene-Sperwers; Ready-Sperwers Ready-FIuks; OSCR- KNS. Zuid West 2A4 Tr ek vogels-GK V ODO-Anlmo; Zwervers-Crescendo; Dub bel Zes-BKC. Zuid West 3B: Vlaardingen-Delta Noorderkwartler-DKV; Hoogvllet-Oi Nassau. Zuid West 3C: Alo-Schiedam; Hesco Madjoe (31-8). CRESCENDO De adspiranten B spelen thuis tegen De Danaïden D om 4 uur. De A adspi ranten spelen ook om 4 uur, echter uit tegen Zuiderkwartier B. De Junioren A komen in het veld tegen De Danaïden A en deze wedstryd begint om 12 uur a.s. zondag. Crescendo speelt haar eerste wedstryd togen het derde team van de groen witten. Aanvang 2 uur. Crescendo 1 begint met een moeliyke ultwedstryd tegen de kampioen van de derde Klasse. Zwervers. De opstelling van het eerste team luidt: de dames Joke Schouten, Els Cornellssen, Ank Mulder, Lenl Kok, Llesbeth Beugelsdljk en Trees Drtes- sen. De heren Aad Schouten, Cees Cor nellssen, Ton Ouwerkerk, Jan Henslng, Louis Kok en Frans Cornellssen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3