'rogramma K&O voor het komend seizoen Leiderdorp en Oegstgeest N.Y. Koningsveld te Leiden samen met andere bedrijven px£t»tóe Leidse raad moet schenking en bijdrage aanvaarden OOK LEIDSE KAASMARKT IN 1967 VERDER ACHTERUIT Veemarkt handhaafde zich Benzinepomp aan Haagweg mag verdubbeld worden Pater M. van Eijk osc pastoraal medewerker parochie St. Jans Onthoofding cr U ST US 1968 STAD DE LEIDSE COURANT Ook Fons Jansen zal te zien zijn voor K&O Behalve het reeds gepubliceerde (in fe Leidse Courant van 9 aug. j.l.) Ier de plannen van K&O voor het izoen 1968/1969, werden gisteren in jn persconferentie in rest. Van der pijden bijzonderheden gegeven over !t vele en veelomvattende werk op lltureel en vormend of creatief ge- ed dat de vereniging het volgend rsusjaar gaat doen. wordt veel aan toneel gedaan, zo- pel traditioneel als modern, theater- rodukties worden gegeven en vele incerten (alle reeds eerder genoemd) Voor de jeugd is hetzelfde te bele- i, echter met voor hen aangepaste water komt (27 of 28 nov.), Centrum of 13 febr.), Studio (26 onv.) en 'aarsehijnlijk Theater eind januari ogmaals. Als theaterproduktie zal op of 2 mei „Er zit een haar in mijn :p" worden gebracht. muziek zal te beluisteren zijn drietal concerten van Chaia Tstein (21 nov.), het Amsterdams •ijkkwartet (27 febr.) en de prijs- ars van het Internationaal So- Concours, die uiteraard nog niet :end zijn; deze serie in samen wer- ig met het L.A.K. ssieke muziek wordt op 19 sept. •acht door het Residentie-orkest, 21 dec. is er een Kei'stconcert van Promenade Orkest en het Rotter- Philharmonisch Orkest geeft 29 een Belcantoconcert. jJALLET EN DANS Ballet en dans zal ook het komen- seizoen niet ontbreken. Het Neder- ids Danstheater geeft een vijftal irstellingen, vanwege de daartoe iodigde accommodatie echter niet in iden, maar in Scheveningen (13 dec- -_i 21 febr.) en Den Haag (17 28 maart), resp. in het Circusthea- het Congresgebouw. De Hoofdstadoperette zal twee uit ering en geven van „Die Csardas- -stin" van Emmerrich Kalman, op okt. en 20 dec., terwijl „Fiesta Gi- la" 10 en 14 april te zien zal zijn. t Nationaal Ballet geeft in het Cir- itheater te Scheveningen op 16 nov. 'n uitvoering van „Doornroosje" van I. Tschaikowski. Cabaret zal ook veel worden ge- icht. Vermeld dient, dat het ca- retprogramma „Hop, hop, hop" (AB cabaret) met Wim Kan drie dagen rder al in Leiden komt dan eerder xd bericht en dus is te zien van 9 17 januari (behalve de 12de). m zal in Camera vertoond wordeii, 16 oktober „De Dutchman" van ithony Harvey; op 13 november Ro- rt Dhéry's lachsukses „Allez Fran- en 11 december de beroemde Ja- nse Oscarwinnaar „High and low" Akrira Kurosawa. Dok Filmclub 16 zal regelmatig ver- tingen van exclusieve films organi- i is te zien „Que viva Mexi- Burgerlijke Stand dertrouwd: T. Muller W. A. Muller, Weeda en C. E. van Loene; M. On- e en G. van Leeuwen; C. J. de Vos A. A. J. E. Verhaar; P. v.d. Draaij L. C. Sinke; P. J. Philippo en A. M. :eda; C. Domen en A. F. v. Leeuwen; Bekkering en R. H. Erkelens; H. Q. tiley en L. M. Huizinga; A. C. M. Drift en M. J. M. van Ulden; J. A. Schouten en M. O. van Dlest; J. A. jeman en H. M. P. Olivier; J. F. M. nzing en H. J. v.d. Pluijm; H. M. kstra en E. M. Groenewegen; J. A. A. Samson en M. A. H. Boshuizen; P. M. van Kempen en C. de Vos; J. Groenewegen en J. M. C. Kriek; Casu en C. M. Kettenis; J. S. N. 'ey en A. C. F. de Weijer; B. E. de oot en A. A. Arkema; A. Noppen en E. Kastner; L. ter Wee en G. v.d. oek; J. A. P. W. Willems en C. P. M. 'erleden: K. J. Botesz 47 jaar e.v. P. de Vuist; J. Massaar 71 jaar e.v. J. Tierolf; G. v.d. Vos 52 jaar man. boren: Paulus A. M. z.v. A. P. M. ïemskerk en A. M. Kortekaas; Johan- co"; „Treasure eiland" van Walt Dis ney, de tekenfilm „Destination Moon" van George Pal, enzovoort. Ook een programma van oude Nederlandse films zal worden gegeven. LEZINGEN In samenwerking met de Commissie voor het Studium Generale der Rijks universiteit Leiden worden in het A- cademliegebouw (Rapenburg 73) vele cursussen en lezingen gegeven. Hiervan noemen wij de volgende on derwerpen. „Buitenlandse politiek, waarde (n)- loos2", „Kosmopolitiek", Psychofar maca" (gewennings- ,ep verslavings middelen), „Hoping gebruik bij sport*' „Leven in de stad van de toekomst", enzovoort. Lezingen met dia en film worden gehouden over vreemde gebieden, w. o. Canada, Nigeria, Rusland, wildre servaten, „Olie op de golven". Ook de creatieve cursussen zullen volgend sei zoen weer vele doe-het-zelvers kun nen verleiden lid van zo'n cursus te worden. Beeldende expressie, fotografie, auto techniek, gamelanspelep, elektrotech niek, tuin- en plant en pottenbakken zijn de terreinen waarop een desge wenst de nodige (of nadere) oefening kan verkrijgen. In samenwerking met de R.K. Huis houdschool wordt een cursus „Koken voor mannen" gegeven: ook aan de keukenpieten is klaarblijkelijk ge dacht. TALENCURSUSSEN Degenen die een vreemde taal wil len leren, zij het op de conventionele methode, zij het modern, (volgens een „horen-zien-doen" -systeem) kunnen eveneens onder leiding van K&O hun hart ophalen. Engels, Duits, Italiaans, Latijn, Rus sisch, antieke cultuurgeschied., Spaans en Zweeds zijn enkele van de even tueel te leren of te verbeteren talen- Op maandagen wordt in lestijden van l'/j uur Engels gegeven, eveneens Duits, Italiaans, Latijn, antieke cul tuurgeschiedenis, Russisch en V.I.F. V. I. F. betekent „Voix image France". De cursus gaat de taal Frans anders aanleren dan we gewend zijn op de mrilddelbare school - het tot in den treure leren van grammatikale regels. Het woord „voix" (stem, klank) duidt al ongeveer de manier aan, waarop de lessen gaan plaatsvinden. Door middel van klanken en lichtbeel den (film, dia) wordt de leerling ge- konfroniteerd met de taal zelf (de „le vende taal). Hierdoor zoals geble ken is kan men een bepaalde taal stukken sneller leren dan op de oude „beproefde" wijze: het „uiit-het-hoofd- stamp-systeem". Ook op dinsdagen zal er V.I.F. te stu deren zijn en op woensdagen Duits, Zweeds, Spaans, Engels en V.I.F. De onderafdelingen Leiderdorp en Oegstgeest zullen ook niet werkloos zijn. Leiderdorp gaat van 4 tot 25 sept. een beeldententoonstelling houden van de Caroluskring uit Scheveninger (die in Oegstgeest te zien is). Even eens in september vangt een cursu: creatief spel voor volwassenen aan. D< kindergroep Maskerette geeft 16 okto ber een kindermatinee. Het verdere programma: 1 november: literaire avond door Miep Diekman; 27 december: concert in de Scheppingskerk; 27 februari: kindermatinee door Krank Koopmans Poppentheater; in februari: cursus aanleg en onderhoud van tuinen; in februari: schikken van voorjaarsbloe men; 21 maart: literaire avond door Cees Buddingh; maart/april: cur Frans door Drs. L. L. van Maris en april: excursie naar Schoonhoven. OEGSTGEEST start in: Oktober met een cursus Boetseren Pottenbakken, een cursus Spreken het Openbaar, een cursus Beeldende Expressie en een cursus Vrije Expres sie voor kinderen. Verder: 18 oktober: concert door het Philip Emmanuel Kwartet in de Groenekerk; 27 decem ber: kindermatinee in het Gemeente centrum en na Kerstmis: lezing met excursie „Ken Uw Musea". ADVERTENTIE Prof. Soeteman gast-hoogleraar in Amerika Prof. dr. C. Soeteman, hoogleraar de, Duitse taalkunde aan de Leidse ui versitelt, is dezer dagen naar de Vere nigde Staten van Amérïka veitt'dkken, waar hy gedurende het komende aca demiejaar een gastprofessoraat zal ver vullen aan de University of Texas te Austin. Prof. Soeteman zal daar col leges geven in de Duitse taal en lite ratuur van de middeleeuwen. JAARWEDDE WETHOUDERS Volgens een schryven van Gedeputeer de Staten dezer provincie kan de wedde van de wethouders met ingang van 1 januari 1968 worden verhoogd. De bur gemeester is van oordeel, dat, gelet op de sedert 1 januari jl. doorgevoerde ver hoging van het salarispeil voor 't over heidspersoneel, er voor de Leidse raad alle aanleiding aanwezig is de door Ge deputeerde Staten aangegeven verho ging te aanvaarden. De directies van de grafische kunst inrichting Reproductiecompagnie n.v., Koningsveld en zn. n.v., n.v. Fotolitho inrichting Koningveld en zn., n.v. Pho- togravure-van Leer en n.v. clichéfa briek Van den Boogaart hebben be sloten tot volledige samenwerking, De ingrijpende technische en econo mische ontwikkelingen die zich in de reproduktiebedrijven voltrekken en die de komende jaren belangrijke in vesteringen vergen, hebben de ge noemde ondernemingen ertoe gebracht hun krachten te bundelen. De aktiviteiten richten zich op de levering van drukvormen voor alle drukprocede's, zoals clichés, fotolitho's zetwerk, stypen, matrijzen, stempels enz. In de gekozen vorm van samenwer king zullen de tot nu toe afzonderlijk werkende naamloze vennootschappen blijven voortbestaan in de vorm van erkmaatschappijen binnen concern- verband. Opgericht wordt een nieuwe over koepelde naamloze vennootschap waarvan het bestuur zal worden ge vormd door de heren M. Stas, A. Ko ningsveld en S. P. Volkers. De samenwerkende ondernemingen hebben naast de hoofdzetels Rotter dam Leiden en Utrecht, vestigingen in Amsterdam. Den Haag, Arnhem, Eindhoven en Enschede. De nieuwe vennootschap zal ernaar streven de werkgelegenheid, die thans wordt geboden (de totale personeels sterkte van de samenwerkende onder nemingen bedraagt 550) te handhaven. Ontslagen zijn niet te verwachten. De werknemersorganisaties zijn van deze samenwerking op de hoogte ge steld. nes J. L. z.v. J. A. M. v.d. Berg en J. F. M. v.d. Hoorn; Karin d.v. J. F. van den Wyngaard en B. C. de Vries; Jacob M. z.v. J. v.d. Marei en K. J. van Duij- venbode; Raymond J. M. z.v. T. J. M. Rooyakkers en J. M. Nijssen. LEIDERDORP Geboren: René z.v. J. Kleijn en J. J. Otto. Ondertrouwd: W. A. Bomgaras 20 j. en I. Sayers 20 j.; A. Achouri 25 j., te Brussel, en J. Rasser 22 j. Gehuwd: J. P. Kaper 26 j. en E. V. v. Gent 23 j. X a 2,30 „sch® »o°' ap o«*9' I» „aa :aP*a: ^•t0dc \|3° ctiCC®-®» De wètéldbèröertiöe mi/sicï Stan Getz en Charlie Bird spelen op de originele 45-toerenplaat twee grote bossanova-successen Bij CINZANO krijgt U desgewenst deze prachtige plaat ter waarde van f 4,25 voor slechts f 1,95. PRO-RECTOR SOC. VOORZIENINGEN VAN LEIDSE UNIVERSITEIT Het groeiende belang voor de univer siteit van de vele sociale voorzieningen, vooral ten behoeve van de studenten, heeft het bestuur van de Leklse Univer siteit doen besluiten de functie van pro jector sociale voorzieningen In te stel len. Op aanwyzlng van de Senaat zal met ingang van het cursusjaar 1968/'69 prof. dr. P. Muntendam deze functie ver- Bij Koninkiyk Besluit is de voor de instelling van een tweede prorector het prorectoraat, dat door prof. dr. D. J. Kuenen wordt bekleed nood zakelijke wyziging van het bestuursre glement van de universiteit goedge- Studenten voorzieningen Het is de bedoeling, dat prof. Mun tendam in opdracht van het universi teitsbestuur aandacht en zorg zal ge- ïan alle zaken op het terrein van de studentenvoorzieningen, zoals zij on- neer door de Stichting Pro Civi- tate en de met haar samenwerkende organisaties worden behartigd, alsook de sociale vraagstukken, welke tot de bemoeiingen van de Algemene Leld- Studenten-Vereniging behoren. Door prof. Kuenen worden alle wetenschaps zaken, zowel op het gebied van het on- Sporthal Boshuizerlaan Voor de bomv van de sporthal aan de Boshuizerlaan, welke op 24 septem ber a.s. officieel in gebruik zal worden genomen, is door de burgery een bedrag van f 100.000,bijeengebracht. Van dit bedrag is de helft door de LeldscheVer- eenlging van Industriëlen geschonken. Het resultaat van de actie onder de bur gerij heeft er In belnngryke mate toe by gedragen, dat de sporthal zo spoedig kon worden verwezenlijkt. De leden van het comité Actie '67 Sporthal Leiden, bestaande uit mej. G. de Groot, alsmede de heren drs. J. P. v. d. Reyden, mr. F. R. Bonte, J. v. Egmond en P. F. S. Blegstraaten, dat de actie heeft ge voerd, verdienen voor hun initiatief gro te waardering. Dit delen b. en w. de Leidse raad mee. Van de Nederlandse Sport Federatie is mededeling ontvan gen, dat aan de gemeente Leiden voor de bouw van deze hal uit de totogelden een bydrage van f 125.000,is toege kend, waarvan f 50.000,fonds perdu en f 75.000,als renteloos voorschot. Aan de toekenning zyn enkele voor waarden verbonden, waarvan de voor naamste zyn, dat de bouw uiteriyk op 31 december 1968 moet zyn voltooid en dat het gebruik van het object voor de sport gewaarborgd moet biyven. Het renteloos voorschot moet in 20 geiyke jaariykse termynen, of zoveel eerder als mogeiyk is, worden terugbetaald. Voor de aanvaarding van de gift van de burgery en de bydrage van de Ne derlandse Sport Federatie is een be sluit van de raad vereist. B. en w. geven de raad in overwe ging de schenking van de burgery en de bijdrage van de Nederlandse Sport Federatie onder dankzegging te aan vaarden, en met die federatie een over eenkomst van geldlening aan te gaan tot een bedrag van f75.000,-. Op grond van de „Rijksregeling sub sidiëring sportaccommodaties" is voorts een rykssubsidie in de stichtlngskosten van de sporthal verkregen tot het maxi male bedrag van f 200.000, B. en w. regelen schoolgebruik B. en w. geven voorts te kennen, dat de sporthal In beheer en exploitatie dient te worden gegeven aan de Sportstich ting, met dien verstande evenwel, dat daarby dient te worden bepaald, dat het schoolgebruik van de sporthal door het College wordt geregeld. DIPLOMAZWEMMEN DE ZIJL In het zwembad De Zyi zyn wederom zwemexamens afgenomen, voor het di ploma A slaagden: M. Bovenlander J. Dulveman C. Neuteboom A. Van Zanten F. Haneveld I. Boogaard J. Bavelaar J. Schimmel T. v.d. Veer H. Los H. Los C. Van Waveren J. Gottmer P. Starre J. Van Duyn J. Van Wyk W. Voor het diploma B slaagden: De Looff N. Van Barneveld W. Kleinheren- brink W, Van Leeuwen M. Schilder J. Postma I. Maasdyk E. en Maasdyk 8. derwys als op dat van het onderzoek, behandeld. Voorts zal de prorector sociale voor zieningen zich met andere sociale voor zieningen binnen de universiteit kunnen bezighouden, indien hem daartoe een verzoek van het universiteitsbestuur be reikt. Morgenmiddag zal aan prof. dr. M. H. Cottle de Penning der Leidse Univer siteit worden uitgereikt. Dit gebeurt door de rector-magnificus, prof. dr. P. Muntendam, in de senaatskumer van het Academiegebouw. Prof. dr. Cottle, hoogleraar In de keel- neus- en oorziekten aan de Chicago Me dical School, ontvangt de in 1958 inge stelde universtteitspenning op grond van zyn grote activiteiten, ontplooid op het gebied van de rhinologie in samen werking met de Leidse keel-, neus- ea oorheelkundige kliniek. De Leidse kaasmarkt is, evenals alle idere kaasmarkten, op haar retour. Op de boerdery wordt steeds minder knas gemaakt. Goudse wordt byna niet op de Leidse markt aangevoerd. Verhoudingsgewijs liep de Leidse markt nog het minrt achteruit. Aldus het jaar verslag 1 *7 van de gemeentelijke Markt- en Havendienst. Het vorig jaar werd in totaal 37.737 kg kaas aange- rd, in 1966 bedroeg dit nog 88.201 kg. In 1964 was deze aanvoer nog 178.311 kg- Aan Goudse kaas werd in 1967 21.815 kg en aan Leidse 15.922 kg aangevoerd tegen resp. 69.129 en 19.072 In het Jaar daarvoor. In de sector boe renkaas liep de markt in 1967 terug van 247 (1966) tot 104 partijen. Als veemarkt handhaafde de Leidse markt zich als nummer 9 van de voor naamste Nederlandse veemarkten. Ver geleken met 1966 werd een percentuele teruggang gemaakt van 7,94 (van 132.929 stuks tot 122.388). De veehan del werd getroffen door een langdurige sluiting van de varkensmarkten. Er was praktisch geen handel In slachtschapen geen of althans zeer weinig LEIDERDORP RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandag 2 september des namiddags om 8 uur byeen. Aan de agenda ont lenen wy o.m.: Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aansluiting op het waterleidingnet van de Zyilaan en Meye- poldermolen en inzake de verhuur van deze molen. Voorstel tot goedkeuring van het geven van een andere bestem ming aan het „fonds muziektent" van de harmoniekapel Leiderdorp. Voorstel tot wijziging van de legesverordening met betrekking tot het verstrekken vnn inlichtingen uit het bevolklngs- en ver- biyfregister. Voorstel tot verhoging van het krediet voor de restauratie van de Munnikkenpoldermolen. Voorstel Inzake het verlenen van een jaariykse subsidie aan het Comité Nationale Herdenking van de 4e mei te Leiderdorp. Voorstel tot beschikbaarstelling van lokaalruim te, ten behoeve van de Protestants Chris- teiyke school aan de Spllnterlaan, in de R.K. kleuterschool aan de Stern- straat en de R.K. Lagere Meyegaard- school. Voorstel tot beschikbaarstelling van lokaalruimte, ten behoeve van de Protestants Christelijke school aan de Splinterlaan, door beschikbaarstelling van twee rydende schoollokalen. Voor stel tot wyziging van de schoolgeldver ordening voor het openbaar kleuter onderwijs. Voorstel tot herziening van het theoretisch getal wekeiykse lesuren vakonderwys. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor het ma ken van een buitenbergplaats bij de openbare kleuterschool „Klein Duimpje" aan de Kom van Aalweg. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen in de Bos polder, van mevr. J. C. M. Verhagen- Stadhouder te Vught en van de heer J. F. H. J. M. Verhagen te Lelden en tot het pachtvry maken van deze gronden. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van buitenspelmateriaal ten behoeve van de I openbare kleuterschool „Klein Duimpje". De commissie voor de beroepschriften fieeft gistermiddag in een uitspraak het college van b. en w. in het ongelijk ge steld t.a.v. de weigering van een ver gunning om een benzinepomp te ver dubbelen. De eigenaar van het Fina-station aan de Haagweg, by de spoorwegovergang, wilde een van zyn drie pompen ver dubbelen voor het leveren van gewone superbenzlne. B. en w. achtten dit ontoelaatbaar met het oog op 'n moei- ïyker wordende verkeerssituatie daar door ter plaatse. De eigenaar daarentegen voerde aan, dat door de nieuwe opstelling de ruimte juist beter benut zal worden, daar min der lang gewacht zal behoeven te wor den. De overwegingen van de commissie, die de argumentering van b. en w. zwak vond, hebben ertoe geleid, dat besloten Is, de gevraagde vergunning alsnog te verlenen. 'MSE AGENDA 'DAG 30 AUGUSTUS Lel allen (Schuttersveld) Ope ning Ldo Huishoudshow. 16.00 uur. Openstelling: 30 aug. van 19.00—22.30 )r; 1 en 7 sept. van 11—17 en van 19 22.30 uur; 2 t/m 6 en 8 sept. van 13— 17 uur en ,ygy 19 tot 22.30 uur. MAANDAG 2 SEPTEMBER Jacobazaal De Burcht Algemene le denvergadering Ned. Kath. Sporthond, 20.00 uur. Stadhuis Leidse raad. 19.30 uur. ZOETERWOUDE Met ingang van 28 augustus Is op voordracht van do Provinciaal van do Kruisheren door de bisschop van Rot terdam benoemd tot medewerker in do pastorale activiteiten in de parochie Kt.- Jans Onthoofding en H. Kruisverhef fing to Zoetenvoude de weleerw. pater M. van Ejjk osc. Pater M. van Eyk ls de eerste Kruis heer, die vanuit de vernieuwde oplei ding In het gewone parochiewerk wordt ingezet. Pater Van Eyk werd 24 augus tus 1940 te Sommeren geboren, hy deed zijn gymnasiale studies "aan het College van het H. Kruis te Uden en trad in 1960 toe tot de orde van de Kruisheren en legde op 28 augustus 1961 zyn eer ste professie af. Van '61 tot '63 stu deerde pater Van Eljk filosofie aan de Vrouwenweg te Zoeterwoude en daarna in Kuyk theologie. Hy werd 8 Juli 1967 gewyd en heeft daarna pastoraal werk gedaan aan de Theologische Hogeschool te Amsterdam. Pater M. van Eyk neemt vandaag zyn intrek in de pastorie aan de Zuidbuurtseweg. VRACHTAUTO MAAKTE SCHUIVER Een vrachtauto van een expeditlebe- dryf uit Voorburg maakte gisteravond om half acht een lciyke schuiver by het verlaten van de rykaweg 4a. Komend vanuit de richting Amsterdam schoot hy op de afrit naar de Europaweg ver- moedeiyk door te hoge snelheid uit de bocht, ramde een hek en een verkeers bord en belandde aan de andere zyde onder aan het talud waar de wagen kantelde. De chauffeur en zyn byrij- der bekwamen geen letsel. De lading bestaande uit t.v.-ontvangers en was- combinaties, liep schade op. op de markten. Afgezien van de slul- tingstyd voor aanvoer van varkens heeft er in 1967 een goede en levendige han del plaatsgevonden. In het voorjaar van 1968 bleek de schade te zyn ingelopen en waren de aanvoeren weer op het oude peil. Warenmarkten Het jaarverslag noemt de woensdag se warenmarkt kleiner van omvang en minder In omzet. Toch biykt het publiek deze markt op hoge prys te stellen. Verschillende afdelingen doen het goed. Wel had deze markt met meer ver- keersmoeliykheden en slechte weersom standigheden te kampen dan de zater dagse markt, die over het algemeen goede zaken deed. Bruggen Leiden ls geen hoog genoteerde ha venstad. Toch moesten in het verslag jaar 1967 in de binnenstad 30434 maal de bruggen open om ln totaal 1098.975 ton door te laten (doorvaart 476.700 ton, bestemming Lelden 622.275 ton). LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Le Gendarme de Saint Tropez (prol.), alle leeftyden. (Nacht, vr. en zat. 23.30): The young one, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Bruggenhoofd Beachi, 18 Jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. (prol.). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) prol. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Wat deed Je toen het licht uitviel?, a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Terugkeer voor de wreker, 14 j, (Nacht. vr. en zat. 23.30): Liefdes spel, 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Marktberichten GOUDA, 29 aug. Kaas Aanvoer 1 partijen. Prflzen: le kw. 3.88-3.98, 2e kw. 3.72-3.87 en extra kw. 3.99-4.35 (al les per kg). De handel was flauw. UTRECHT, 29 augustus. VEE Totaal 4126; runderen 1147; vette kal veren 182; graskalveren 40; nuchtere kalveren 314; schapen 1162; varkens boven 100 kg 426; varkens beneden de 100 kg 41; biggen 759; bokken en geiten 55; melk- en knlfkoelen 985-1500; kalf- vaarzen 940-1100; vare koeien 900-1050; pinken 700-825; stieren 750-1200; gras kalveren 500-575; nuchtere kalveren 40- 80; fokkalvcren 110-300; schapen 90- 130; lammeren 100-160; dr. varkens 350- 450 lopers 85-110; biggen 65-73; bokken en geiten 14-60; vette koelen le kwal. 4.20-4.50; 2e kwal. 4.05-4.15; 3e kwal. 3.65-4.00: vette kalveren le kwal, 3.40- 3.55; 2e kwal. 3.40-3.55; 3e kwal. 3.00- 3.35 nuchtere kalveren 1.40-1.85; zware vette varkens 2.15-2.20; zouters 2.35- zeugen 1.70-1.80; melk- en kalfkoelen rustig en prijshoudend; vette koeien Idem; vare koelen idem; vette kalveren redeiyk prijsh.; graskalveren rustig niet prysh.; nuchtere kalveren rustig pry ah. fokkalveren Idem; schapen willig prysh. lammeren willig en ruim prijshoudend; varkens redely k ruim prysh.; biggen idem. 'B-HERTOGENBOSCH 28 aug. Vee Aanvoer totaal 6587, runderen 2336, grnskalveron 246, vette kalveren 645, nuchtere kalveren 1689, schapen 483, fokzeugen 18, slachtvarkens 647, big gen 523. slachtrunderen 751, pryzen: inelk- en kalfkoelen 1010-1650, guste- koeien 950-1375, graskalvercn 435-640, klamvaarzen rood-bont 1200-1650, zw - bont 1125-1425, klamvaarzen 1075-1400, gustevaarzen 925-1210, pinken 660-860, nuchtere kalveren 225-350, weldescha- pen 75-115, weldelammeren 80-110, drachtige zeugen 325-450, biggen 59-71, slachtrunderen p. kg. 4.90-530 extra kw. Idem 4,30-4,85 le kw. idem 3,85-4,20 2e kw. Idem 3,60-3,80 3e kw. vette stie ren 4,25-4,85, worstkoelen 3,45-3,65, vet te kalveren le kw. 3,75-3,95, Idem 2e kw. 3,50-3,70, Idem 3e kw. 3,20-3,40, nuch tere slachtkalveren 1,35-1.80 per stuk 60-95, alachtzeugen le kw. 1,80-1,85, id, 2e kw. 1,74-1.79, slachtvarkens 2,00-2,15, vette schapen 110-140,. Handel: melk en kalfkoelen vry normaal, erg traag, Iets aflopende pryzen, guste koelen min der groot, zwak, moeizaam of niet te handhaven, jongvee even minder, stil, niet prijshoudend, vette kalveren rui mer. rustig, weinig verandering ln prys, nuchtere slachtkalveren flink, lui duur, schapen en lammeren gewoon, kalm, nauwciyks of niet pryshoudend, fokzeu gen normaal, kalm, stabiel, slachtvee even nilnder, rustiger, moeizaam of niet pryshoudend, slachtzcugen gewoon, ta melijk vlot, duurder, lopers en biggen minder, goed onveranderd. BARNEVELD, 28 aug. pluimvee Aanvoer ca. 13.000 stuks, handel traag, pryzen ln guldens per kg; slachtkippen 1.10-1.30; slachtkippen 1.55-1.60. PUNT „Als het de chef is, zeg dan dat alles in orde Is en dat hy nog rustig een paar weken op Muliorca kan biyven."

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3