S)e£<2idóc(2otirta/nt cpyeg TVorgels piano's hi-fi installaties mossel* versteege Wiener Eisrevue volgende week met wereldpremière in Den Haag T.v.-reportage huwelijk prins Harald PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 Vakantie en toerisme lyiEER vakantie en een ruimere vakan- *"*tie-ultkering betekent niet, dat het toerisme in Nederland nu „op rolle tjes" loopt. Dit blijkt wel uit de mede delingen die de economisch adviseur voor toerisme en horecavraagstukken, dr. M. Tideman, in een op verzoek van het Nederlands Katholiek Vakverbond geschreven artikel gedaan heeft. Dr. Tideman bevestigt dat het met de reisverkeerbalans in Nederland niet goed gaar: er wordt buiten de grens veel meer uitgegeven dan er in Neder land zelf binnenkomt. Als vakantieoord wordt Nederland voor buitenlanders veel minder aantrekkelijk: het tekort op de reisverkeerbalans bedraag momen teel ongeveer driehonderd miljoen gul den. De oorzaak hiervan is natuurlijk niet alleen dat hier minder buitenalnders ko men; zwaar telt mee dat steeds meer Nederlanders, en vaak degenen die voor hun vakantie het meest uitgeven, het vertier en hun rust over de grens zoe ken. Als eerste oorzaken noemt dr. Tide man het duurder worden van ons land en het achterblijven van de recreatieve voorzieningen bij het sterk veranderde leefpatroon. DIJ de cijfers van dr. Tideman zou den we, zijn eindconclusies geheel overnemend, een paar vraagtekens wil len zetten. Hij stelt bijvoorbeeld dat van de drie miljard gulden die tegenwoordig aan vakantie-uitkeringen uitbetaald wordt, in eigen land één miljard wordt uitge geven; de 25 procent Nederlanders, die naar het buitenland trekken, maken daar één en een kwart miljard op. Maar dan volgt nog het cijfer van de 40 pro cent bevolking, die in het geheel niet op vakantie gaat. Dit aanzienlijke deel van onze bevolking zou dus slechts be schikken over 25 procent van het totaal bedrag der uitgekeerde vakantiegelden. Nu wordt er bij vakantie in Neder land zelf of daarbuiten natuurlijk niet alleen van vakantie-uitkeringen geleefd. Niettemin zouden we bij de door de heer Tideman als oorzaken van het niet op vakantie gaan genoemde omstandighe den gezinsomstandigheden en gevon denheid aan bedrijf als beroep als belangrijke derde willen noemen: het niet over voldoende middelen beschik ken om op vakantie te kunnen gaan. In deze categorie zal men dan ook de meeste mensen vinden die. zoals dr. Ti deman terecht constateert, hun vakan tie-uitkering helemaal niet of slechts ge deeltelijk aan uitgaan en recreatie be steden. llfE menen dit te moeten betwijfelen, "'man is dat voor het verbeteren van de reisverkeerbalans de werving van buitenlandse toeristen aanzienlijk verbe terd moet worden. Dit betekent feitelijk een grondige reorganisatie van ons he le VVV-wezen en een veel meer reële aanpak van het hele recreatiebedrijf. Daarmee zijn flinke investeringen ge moeid. De eerste aangewezene hiervoor is het bedrijfsleven zelf; daarnaast wacht dr. Tideman meer subsidie de overheid, waarbij hij dan akkoord zou willen gaan met een beperkte, maar reëel toegepaste toeristenbelasting. Verbetering van de reisverkeerbalans wordt evenwel niet alleen verkregen door het aantrekken van meer buiten landers, maar ook door het houden van meer vakantiegangers in eigen land. Om dit te kunnen bereiken, zullen dezelfde voorwaarden moeten worden ingelost. Dan stuit men waarschijnlijk op de moeilijkheid dat vele Nederlanders te rugschrikken voor 'n vakantie in eigen land omdat het hier door de komst van buitenlanders zo „vol" geworden is. Er is de laatste jaren namelijk wel het nodige gedaan aan nationale vakan tiespreiding, maar internationaal is men amper aan het begin van de oplossing van dit vraagstuk toe. Meest recente voorbeeldhet gaan samenvallen van de grote zomervakantie van de grote in dustrie en de scholen van Noordrijn land-Westfalen met de Nederlandse. Omdat klimatologisch het eigen land bovendien op wat langere termijn ii zomer altijd een hoogst onzekere zaak blijkt te zijn en hiervoor menig Neder lander te weinig variatie in het patroon van vakantiémogelijkheden is, wordt het houden van Nederlandse vakantie gangers in eigen land een moeilijke taak. En toch zal men die taak moeten aan pakken omdat één van onze grootste aan trekkelijkheden voor een toerist in het verleden het lage prijspeil voor lopig wel voltooid verleden tijd zal zijn. Een activiteit a Is de heer Tideman vraagt, zal zeker wel het een an ander kunnen verbeteren. Of het ook voldoende zoden aart de dijk zal zetten om de reisverkeerbalans beslissend te verbeteren? T?EN van de conclusies van dr. Tide- En dan wordt het toch echt noodza kelijk om bij plannen tot verdere ont ginning van onze recreatiemogelijkhe den sterk het accent te gaan leggen op het houden van Nederlandse vakantie gangers in eigen land. Wanneer dr. Tideman pleit voor veel meer marktonderzoek en hij heeft daarin gelijk dan zal het niet in de laatste plaats moeten gebeuren gericht op meer belangstelling bij landgenoten voor het eigen land. Een goede actie die vrucht afwerpt, zal dan niet alleen onze betalingsbalans ten goede komenn, maar ook andere be langrijke zaken, zoals de werkgelegen heid en de regionale spreiding van wel vaart. Dat er goede mogelijkheden zijn, staat voor ons vast. Mits men zich niet blind staart op de mogelijkheden om vooral meer buitenlandse gasten aan te trekken. Doodvonnis van Studentenraad IN hun actie om de organisatie het NéderlandSëho^e ondértvijs té moderniseren en aan te passen aan ac tuele behoeften, schieten de studenten vaak net iets te ver door. Zo lijkt het ons dat de Nederlandse Studenten Raad zijn streven om de Academische Raad te verbeteren geen goed heeft gedaan, door van minister Veringa te eisen dat deze Raad tijdelijk „dood verklaard" wordt. Wat stelt de Nederlandse Studenten Raad namelijk? De academische Raad het belangrijke adviesorgaan voor de overheid uit de academische wereld zelf zou geen nieuwe zaken in behan deling mogen nemen en de behandeling van lopende zaken moeten opschorten tot zijn eigen nieuwe plaats en werkwij ze is bepaald. Over de bestuursvorm van universiteit en de organisatie van het hoger onderwijs zouden belangheb benden met de overheid moeten spre ken zonder inschakeling van de Acade- f mische Raad. Tfek een vergelijking en ge komt tot de conclusie dat de modernisering van onze parlementaire democratie dan maar tot stand moet komen zonder in schakeling van de Staten-Generaal. Of dat we gaan proberen de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie te verbeteren met als begin het in de ijskast stoppen van de SER. Dat ook de Academische Raad op de helling moet, lijkt ons een reële zaak. Maar dat de reorganisatie van ons ho ger onderwijs wel even zal worden uit gemaakt in gesprekken tussen minister enerzijds, studenten en wetenschappelij ke staf anderzijds, gaat te ver. Veronderstel dat de „mammoet" op die manier tot stand had moeten komen. De reorganisatie van het voortgezet zou dan wellicht heel anders uit de bus ge komen zijn. Dat in zo'n geval „anders" identiek is met „beter" valt te betwijfe len. Koers Zuidamerikaanse Kerk onzeker DE Zuidamerikaanse bisschoppencon ferentie, die op het ogenblik in Medel- lin vergadert, staat onder vrij sterke invloed van Rome. Terwijl de nationale bisschoppenconferenties een grote mate van zelfstandigheid genieten, is deze continentale conferentie aan belangrijke inperkingen der vrijheid onderhevig. De vast, beslist over stemmingen en con- Paus roept haar bijeen, stelt het onder- clusies. kiest de voorzitters. Rome moest zelfs de lijst van rap porteurs goedkeuren en heeft daarvan naar het schijnt gebruik gemaakt om enkele minder gewenste sprekers te weren. Op de achtergrond speelt een zeker wantrouwen mee, dat het Vaticaan ten opzichte van continentale kerkelijke formaties nog altijd heeft. De man, die namens Rome toezicht moet houden, is voorzitter kardinaal Samore, een uitgesproken conservatieve figuur. Hij toonde dit bij de opening van de conferentie door nog eens dik te onderstrepen hoe de juridische verhou dingen tussen dit orgaan en het Romein se bestuurscentrum liggen. De afgevaar digden hebben beleefd naar hem geluis terd en even beleefd geapplaudiseerd. Maar het was duidelijk, dat velen zich niet door zijn aanwezigheid zullen laten afremmen bij het zoeken van oplossingen voor de Latijns-amerikaanse problema tiek. Op de conferentie bestaan verschil lende stromingen. Naar men mag aan nemen behoort het merendeel der bis schoppen tot het centrum, terwijl links en rechts van dit centrum zich kleine maar vastbesloten minderheden opstel len. De koers 'die uiteindelijk gevaren fADVERTENTIE zal worden hangt af van de reactie der meerderheid. Door wie laat zij zich over tuigen: door de verdedigers van het kerkelijk establishment of door de voor standers van een grondige vernieuwing? Niemand kan het zegggen. De situatie lijkt veel op die, welke binnen de Latijns-Amerikaanse delegatie op het concilie bestond. Zij vertoonde vaak het beeld van een „zwevende mas6a", die onder invloed van gebeurtenissen en uiteenzettingen vrij gemakkelijk nu eens naar links dan weer naar rechts te be wegen was. De linkse minderheid heeft ongetwij feld het voordeel, dat veel priesters en bewuste gelovigen op haar hand zijn. Dit blijkt o.a. uit een petitie van 800 priesters, die voor een goedkeuring van geweldgebruik in onhoudbare situ aties hebben gepleit. Zij heeft ook enkele zeer goede woordvoerders, zoals Helder Camara en de vice-voorzitter Brandao. Bovendien spelen de voorbereidende documenten haar in de kaart. Deze zijn door behoudsgezinde elementen reeds „marxistisch" genoemd. En dat zouden we toch wel een goed voorteken wil len noemen. Nieuwe Beatleplaat morgen in tie handel (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Beatles hebben het op muzikaal terrein bijna zes maanden laten afweten. Na „Lady madonna" die de reis naar de eerste plaats op de hitparade overigens niet haal de bleef het doodstil op de pla- tenmarkt. Totdat eindelijk deze week kend werd, dat morgen de nieuwe Beat- le-beschrijf bij de handelaren ligt. Evenals dat het geval was met „La dy Madonna", hebben de Beatles met hun nieuwe schijf ingehaakt op het laat ste modeverschijnsel, namelijk om pla ten zo lang mogelijk te maken. Ruim ze ven minuten duurt „Hey Jude", een langzaam doordreunend melodietje van John Lennon en Paul McCartney. Doet de titel „Hey Jude" overigens ten on rechte politieke aspiraties vermoeden, de achterkant „Revolution" heeft die wel degelijk. Er wordt in dat nummer gesproken van een revolutie, die een evolutie zou moeten zijn, maar alleen maar dient om nodeloos bloed te ver gieten. Dit nummer heeft weer duidelijk bindingen met de richting, die de Beat les al met „Lady Madonna" insloegen: de rock 'n roll. Robert Stolz dirigeert ,zijn' muziek DEN HAAG Nederland beleeft, in de Haagse Houtrusthallcn. volgende week donderdag de wereldpremière van de nieuwste produktie van de Wiener Eisrevue. die onder de naam „Con fetti" voorbestemd is voor een twee jaren durende tournee door West-Euro pa, Canada en Rusland. De „moeder stad" Wenen krijgt deze revue, waarin de drievoudige wereldkampioen Emme rich Danzer op ontwapenende wijze zijn prof-debuut maakt en waarin de charmante tweevoudige Europese kam pioene Ingrid Wendl na een contract in de Verenigde Staten gerijpt met Amerikaanse show ervaring is terugge keerd, pas omstreeks Kerstmis te zien. De voorbereiding van „Qonfelti" be gon reeds ongéveer een jaar geleden, doch de feitelijke instudering ond^r leiding van regisseur Will Petter start te op 1 juli j.l. Na de repetities krijgt de show op dit moment een aantal „try outs" in het Duitse grens- plaatsje Passau, waar het succes nu al overweldigend is. Den Haag is de van de formele première gegund, omdat de Wiener Eisrevue hier als één der weinige Europese steden se dert haar oprichting elk jaar terug keert. Vanwege dit feestelijke feit zal prof. Robert Stolz, die ook voor Con fetti" de muziek schreef en arrangeer de, op de première aanwezig zijn en >uverture door het 24 man sterke revueorkest persoonlijk dirigeren. Het optreden in Den Haag heeft de- keer nóg een bijzonderheid. Kwam de Wiener Eisrevue in het verleden steeds in de winter naar de dan kou de Houtrusthallen, nu zal zij er al in de eerste helft van september zijn. Bovendien zal thans geen gebruik wor den gemaakt van de in de hallen aan wezige, voor een show minder geschikte Hokij-accommodatie. De Wiener IJsre- vue richt nu in één der hallen zelf een veel intiemer ijstheater in met eigen transportabele ijsvloer en comfortabele van kuipstoelen voorziene „zitinrichting". Bikini's en hoepelrokken „Confetti" kenmerkt zich net als vo rige produkties van de Wiener Eisrevue door haar kostbare aankleding. Super latieven als verbazingwekkend en sprook jesachtig, hoe versleten en vaak mis bruikt ook, zijn het meest toepasselijk voor de circa 650 kostuums van de mi nuscule Ijifcini's tot de omvangrijke hoe pelrokken alfe' deze onder de stralen van zestien schijnwerpers ,en, aph£_lichl- kanonnen pikant en gracieus door een versterkt korps de ballet in geraffineer de choreografie op het ijs worden ge bracht. Te weinig geld voor cultuurexport ARNHEM (ANP) „Onze activitei ten in het buitenland op cultureel gebied zijn kwalitief en kwantitatief onvoldoen de en ongericht. Bijna overal zijn het onze diplomatieke vertegenwoordigingen, die belast zijn met de culturele en ande re voorlichting van overheidswege". Dit stelt de directeur van het Haagse Ge- Gemeentemuseum, mr. drs. L. J. F. Wijsenbeek in een pre-advies, dat op za terdag 7 september aan de orde zal ko men op de culturele dag van de VVD te Arnhem. Mr. Wijsenbeek vergelijkt de fondsen waarover de ministeries van Buitenland se Zaken, CRM en Onderwijs en Weten schappen voor culturele activiteiten het buitenland kunnen beschikken -n ruwe schatting 2 miljoen gulden per jaar met die van onze buurlanden: West- Duitsland 800 miljoen D. M., Engeland 40 50 miljoen pond, terwijl de halve be groting van de Quai d' Orasy voor cul tureel werk bestemd is. „Wat mij vooi ogen staat is een Nederlandse versie van de British Council, een onafhanke lijk moederinstituut in eigen land, met een of meer dochterinstituten in daar voor in aanmerking komende landen" aldus mr. Wijsenbeek. Verdere pre-ad- viezen zijn uitgebracht door drs, L. var Leeuwen, VVD-raadslid van Rotterdam „De jeugd moet uit eigen initiatief de weg naar de kunst leren kennen; gisseur Erik Vos: „Kunst is als melk; beide moeten worden verkocht, beide kennen concurrentie van artikelen van minder allooi, beide hebben propagan da nodig"; de Haagse architect Sj. Schamhart: „De verstarring wordt te groot, er moet meer ruimte voor expe rimenteren komen" en het Friese VVD- statenlid mr. D. F. Went: „Cultuur- belevenis en cultuurbesef zijn princi piële voorwaarden voor de ontplooiing de staatsburger". Dramatisch <n ongewild dramatisch hoogte punt vormde vorige week in Passau de opvoering van een beknopte ijsinterpre- tatie van de amusante operette „Die verkaufte Braut". Deze onder de titel „Slavische Rapsodie" gepresenteerde fantasie wordt uitgevoerd door o.m. een ballet van 24 Tsjecho-Slowaakse meisjes, overgenomen van de Tsjechi sche ijsrevue. De meisjes hoorden op de dag waarop de Russen binnenvielen met tranen in de ogen de inzet van de muziek van „Hun" componist Friedrich Smetana. Ti even bij het ballet te blijven: behalve de Slavische Rapsodie brengt het onder meer een Mexicaans tafe reel met daverend ritme, een pittige circusimpressie en 'n romantisch Ween- se scene, die afgesloten wordt met een heerlijke Weense wals, het visitekaar tje van de Wiener Eisrevue. Kampioen Danzer Bij de solisten is de 24-jarige Emme rich Danzer „top of the bill". Voortge komen uit de Wiener Eislaufvereni- gung, die hem vanaf zijn vierde levens jaar in staat stelde de ijssport te beoe fenen en in dit geval zat er geen dwang van ouders achter lag het voor de hand, dat hij zijn eerste prof-con tract tekende bij de Wiener Eisrevue, die een verlengstuk van de Weense ijs- club is, toen er voor hem in de s teursport na de vele behaalde kampi oenschappen niets meer te bereiken viel. Overigens staat het nog lang niet vast, dat er een tweede contract zal volgen, want Emmerich Danzer speelt met de gedachte of schaatsleraar te worden dan wel in de zaak van zijn vader (groot handel in groenten en fruit) te treden. „Mijn leven is wel aanzienlijk veran derd" zo zegt hij, maar hij traint da gelijks nog bijna evenlang om zijn grandioze vorm, door velen reeds via t.v.-reportages bewonderd, te handha ven. Op de voor hem nog wat onwennige ijstheatervloer en in een nog vreemde omgeving ziet men - Danzer tot dusver twee keer per avond wat schuchter op komen. Maar nauwelijks klinkt de hem Gijs Stappershoef verlaat opleiding NTS-regisseurs (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het hoofd van de NTS-regie-opIeidlng In studio Sandber- gen In Hilversum, de heer Gijs Stap pershoef heeft aljn ontslag gevraagd; Deze ontslagaanvrage is hem verleend met ingang van 1 maart 1969. Vol gens de heer Stappershoef zijn vooral het laatste jaar meermalen moeilijkheden ontstaan met de NTS- leiding over de vraagstukken betref fende de regie-opleiding. bekende muziek of hij vergeet alles en presenteert een Kür, die zijn weerga niet vindt. Niet voor niets is hij nog altijd wereldkampioen 1968. Emmerich Danzer zingt ook in dit programma. Hij brengt zijn via de gram mofoonplaat reeds bekend geworden „So was hatte ich gern". Als men ziet wat er op dat moment rondom hem op het ijs staat, kan men met deze ver- zuchtig wel instemmen.. Eenzelfde ontwapenende terughoudendheid als bij zijn soli toont Danzer als hij een paar vormt met Ingrid Wendl, de leading la- 'an „Confetti". Ingrid trad geruime tijd op in de Verenigde Staten, waar zij weliswaar vele nieuwe facetten van de showbusiness leerde kennen, maar haar Weense charme en gratie be>yaa)$?r- Deze „Pawlowa van het" ijs" krijgt men in v^ghillende soli te ziep., Trampoline op schaatsen Verdere solisten: Emmy Puzinger, de mascotte van de Wiener Eisrevue, die met de Belgische kampioen Fernand Leemans een dans- en een verbluffend acrobatisch paar vormt, het perfecte Franse adagiopaar Felix en Monique Heininger tevens levensgezellen, die op tournée in Wateringen (burgerlijk) Delft (kerkelijk) in de echt werden verbonden de Belgische kampioene Michele Colberg, sexy als steeds de niet-minder ravissante Hamburgse Inge Paul, de springer Hugo Dümler en het komische duo Herbert Bobek en Ri chard Ledwig, die onder meer een heer- VARA-medewerker Milo Anstadt heeft de vijandelijke bezetting van Praag van het begin af meegemaakt. Hij was in de Tsjechische hoofdstad tot gister nacht, mèt cameraman en geluidstech nicus en hij legde gisteravond een werkstuk Tsjecho-Slowakije na de aardbeving op tafel. Dat werkstuk, in hoofdzaak opgebouwd uit interviews kon uiteraard weinig hard nieuws bevatten na het vele ma teriaal dat in de afgelopen dagen op de tv vertoond werd. Wèl gaf het een voortreffelijk beeld van de verander de stemming in Praag: militant-tot- het-uiterste tijdens de eerste dagen van de inval, teleurstelling en ont hutstheid na het bekend worden van het Moskouse dictaat. De documentaire zou overigens aangrijpender indruk hebben gemaakt als VARA's „Achter het Nieuws" hoofdmomenten ervan niet eerder de avond had uitgezonden. Uitzending die bovendien op „I" door de NTS was herhaald, zodat een deel der kij kers driemaal hetzelfde te zien e horen kreeg in een paar uur tijds. Achter het Nieuws had er beter af kunnen blijven. Het had de beelden van Hans Jacobs uit Boekarest, nauwelijks nieuws bevatten, ook beter tot een minimum kunnen terugbren gen. De uitzending liep nu overbodig lang uit. Wanneer dat gebeurde or technische problemen die de montage van „Tsjecho-Slowakije na de aardbe ving" vertraagde op te vangen had men beter gedaan met de „Half Hour Story" niet af te voeren. Ons respect voor de NTS-rubriek Per soonlijk. gisteravond gewijd aan Hu- bert Humphrey. De wijze waarop Amerikaans materiaal hier werd aan gebracht met uitspraken van Neder landse omroepcorrespondenten in de V.S. gaf deze uitzending opnieuw het perspectief van door Nederlandse ogen gezien te zijn. Het is natuurlijk wel een dure methode, maar voor rijkste, want zonder leden opererende omroep is dat nauwelijks een Vg. De sterren van de Wiener Eisrevue kampioen Emmerich Danzer, col lega Ingrid Wendl en de man, die in Den Haag de première komt dirigeren, de ook in ons land populaire Robert Stolz. lijke boksparodie brengen. Bobek leert ook kennen als een grootse tram polinespringer-op-schaatsen. Aparte vermelding verdienen de chim pansees Jacky en Joe, die onder leiding de Zwitser Lucien Meyer, een hart- veroverende show presenteren en op mi- niatuurschaatsen als het ware een amusante imitatié geven van- alles wat hun menselijke kunstbroeders en -zus ters gedurende de circa drie uren op hef ijs. brengén. Al meLal is „Confetti" 'n sprankelende shóW/mie van 5 tot en met 15 september iri 't Haagse Hout- rustij stheater elke avond om 8 wordt gepresenteerd. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) AVRO: HILVERSUM II (298 i mofoonmuzlek. HILVERSUM 1 (402 m) Nieuws. 7.10 Ochtendgyirm; Lichte grammof ze dag. AVRO: muziek. VPRO: lek (gr.). (9.35-9.' LUziefc klankbeeld. i-ermatie: achtergrc 14.10 Stereo: Lichte Vlusonette: licht Stereo: Lichte grai De Nachtwacht ove Nederlands Studente ïziek (opn). VPRO: programma voor 1 HILVERSUM 1 Nieu\ FM-k: ink-kla; Nieuws. 11.03 Micro-notities. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Agenl OO. 13.00 Nieuws, 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help: gevarieerd platenpro- gramma. TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Actua liteiten. 14.12 Iene miene muze., is de baas: platenprogramma. AVRO: 15.01 Muziekkantjes Opere BRUSSEL NED (324 iekprogran aria. 17.00 TELEVISIE HEDENAVOND NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.06 uur: Berenstreken, t.v.serie 19.31 uur: Tom Jones Show NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Hier en nu Sn Latijns Amerika 21.00 uur: De zaak Rohrbach, t.v.-spel 22.15 uur: Omzien naar 22.20 uur: Tète Ted, cabaret NTS 23.10 uur: Tweede journaal NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.15 uur: Huwelijk in Oslo, reportage 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest 19.25 uur: Met uw verlof, vakantieprogramma 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur: ZonZin, amusements programma 21.10 uur: Het verhaal van de zee, documentaire KRO/RKK 22.00 uur: Paus Paulus VI in Zuid-Amerika NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Wielrennen Televisie morgen NEDERLAND I NTS 13.00 uur: Democratische Conventie 'VIJZIGINGEN BLIJVEN MOGELIJK De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogram ma's. HILVERSUM I AVRO 20.30—21.15 uur: Het Omroeporkest 22.55—23.55 uur: Muziek voor de kleine HILVERSUM II NCRV 20.10—21.55 uur: Avondpermissie, programma voor militairen 23.00—23.55 uur: Hallo Europa, schakelprogramma RADIO- NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 In Oslo wordt vandaag het huwelijk gesloten tussen prins Harald van Noor wegen en mejuffrouw Sonja Harald- sen. Van deze plechtigheid zendt de NTS van 18.15 tot 18.50 uur op Neder land 2 een samengevatte reportage uit. „Vakantie en werkloosheid" is het on derwerp van de nieuwe aflevering uit de serie „Met Uw verlof", die de NTS vanavond van 19.25 tot 20 uur op Nederland 2 uitzendt. Daartoe staan de camera's opgesteld in bosbad Hoe ven te Hoeven (N.-B.). Deze kleine gemeente is gelegen in een gebied met een zeer hoog percentage werklozen. Deze werden door wettelijke voor schriften en door een daling van het inkomen in hun vakantiebesteding be perkt. Daarnaast echter kent Hoeven een voortreffelijk geoutilleerd recrea tieterrein, waar jaarlijks duizenden vertier zoeken. Henk Mochel cn cameraman Chris van Duuren verbleven voor de NCRV- actualiteitenrubriek „Hier en nu" eni ge tijd in Latijns-Amerika. Zij bezoch ten op deze reis onder meer Cuba, Ve nezuela en Columbia. De NCRV-tv heeft in de maanden april, mei en Ju ni regelmatig gedeelten van hun re portage uitgezonden. Om 20.20 uur vanavond kan men in een wat lange re „Hier en nu"-uitzending een samen vatting zien van deze reportages, onder de titel „Hier en nu in Latijns-Ameri ka". Daarna volgt de slotuitzending /an „De zaak Rohrbach".

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2