Rigoureuze aanpak leverde Italië eerste vruchten op Liston en Patterson willen met het verleden breken Selectiezwemmen in V.S. van hoger gehalte dan Spelen BAANSPORT LOOPT OP HAAR ACHTERSTE BENEN AMATEURSTAYERS KREGEN FORSE KAAKSLAG Val Koch deed voor Wiersma deur dicht Noorwegen wil boycot ülym] Spelen Keetie Hage snelste in achtervolging Negen sprinters „streden' voor acht plaatsen DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sportredactie) ROME De Nederlandse amateur- slayers hebben het op de eerste dag var de wereldkampioenschappen bijzonder mocilük gehad. Cees Stam, nationaal kampioen, wist zich met grote moeite de finale te plaatsen en Dries Hel sloot, het vorig jaar derde in het wereld kampioenschap, werd in zyn serie door de Italiaan Carniel en de Spanjaard Ju lia geklopt en zal nu via een herkansing de finale moeten zien te bereiken. Dat alles kan men op rekening van de rassend sterk rijdende Italianen schrü- ;n, die de grote overwinnaars va amatcur-stayerswedstrjjden schijnen te worden. Voor insiders blijkt dat o gens geen verrassing te zijn. Italië heeft namelijk een half jaar geleden de zaken rigoureus aangepakt. Men contracteerde de ervaren Belgische gangmaker Belle Meuleman als trainer. Hij werd bijgestaan door de Italiaan Lorenzetti die nu, na een valpartij, in het ziekenhuis ligt. De Italianen lieten twintig stayersfietsen raison 12.000 gulden bouwen, ze kochten bij de laatste motorenbouwer, de Fransman Pasquet, al het nog aanwezige materiaal op, ze wezen vijftien renners aan en het spel kon beginnen. Men smeet met geld. Meuleman en Lorenzetti kregen Sport en politiek V—V -| OSLO Het Noorse Olympische co mité overweegt zijn inschrijving voor de Olympische Spelen van Mexico in te trekken, indien de politieke situatie in Tsjecho-Slowakije ongewijzigd blijft. Voorts hebben de Noorse en Deense sportbonden in overweging gekregen, evenals Zweden, het sportieve contact tot nader order te verbreken met de lan den van het Warschaupact. De nationa le sportfederaties van beide landen advi seren de bonden geen wedstrijden te hou den tegen afvaardigingen van de vijf lan den, die vorige week Tsjecho-Slowakije zijn binnengevallen. Het bestuur van de Kon. Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft besloten voorlopig geen renners te laten deelne men aan wedstrijden in Oost-Europa. Vooral de Ronde van Polen was van groot belang, omdat die de afronding be tekende van de training van onze Olym pische wegploeg in september (de Ron de van Polen is van 5 tot 15 september) emplooy te geven. Alsnog deelnemen aan de Ronde van de Toekomst zou al leen kunnen wanneer het NOC erin zou toestemmen, dat de wegploeg en de be- beleiders later dan 21 september naar Mexico zouden vliegen. Een woordvoer der van de KNWU zei echter niet aan te nemen, dat het NOC hiermee akkoord zal gaan. „We zoeken wel naar eén op lossing, maar vrezen dat wij die niet zul len vinden". Voorts besloot de Oostenrijkse voetbal bond op 8 september niet tegen Honga rije te spelen, zegde de NeVoBo de tour nee af van de dames- en herenvolley- balploeg naar Polen en liet de Arnhem se handbalvereniging Swift de Poolse club Slask weten dat zij niet welkom is. TOCH NAAR O.S.? Generaal vraagt herziening vonnis MEXICO CITY Generaal Humbert Mariles, de eerste gouden-medaillewin naar van Mexico, wordt wellicht uit de gevangenis ontslagen om in oktober de Olympische Spelen te kunnen bijwonen. De generaal is enige jaren geleden we gens moord veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. zijn gouden medaille bij de Olympische Spelen van 1948 tijdens het individuele springnummer van de Grote Prijs der Naties (paardesport) en leidde vervolgens zijn land naar een tweede gouden medaille bij het springen voor Het opperste gerechtshof van Mexico heeft thans een cassatieverzoek van ge neraal Mariles in behandeling. Deze be toogt dat het slachtoffer van zijn aggres- sie, de bouwvakker Jesus Valazquez Mendez, stierf door gebrek aan medische hulp. Op 14 augustus 1964 raakte generaal Mariles betrokken bij een auto-ongeluk In Mexico City. Tijdens de woorden wisseling, die volgde, zou Mariles zijn pistool hebben getrokken en de chauf feur van de andere wagen hebben neergeschoten. vorstelijke salarissen, zelfs de amateur- renners ontvingen 100.000 lires (onge veer 600 gulden) per maand. En alle onkosten, tot het kleinste schroefje toe, alle verblijfkosten, alles werd betaald. De Italiaanse stayersschool trainde in Oomo, Milaan, Varese en natuurlijk op de velodromo Olympico in Rome. De vruchten van dat alles plukte men alvast gisteren. De drie deelnemende Italianen en daarbij moet men bedenken dat de nationale kampioen Introzzi in het ziekenhuis ligt, plaatsten zich allen voor de finale. Ene Antonio Carniel won de eerste serie, ene Giuseppe Grassi de tweede en in de derde serie werd ene Antonio Castello tweede. Drie Italianen in de finale, produkten van een nieuwe aanpak. De overige finalisten, waarvan reeds bekend zijn de Zwitser Herger, de Spanjaard Julia en onze Cees Stam, zullen het dan ook bijzonder moeilijk krijgen. Vooral voor Nederland, dat in de stayersnummers altijd een vooraan staande rol speelde, betekent dit Ita liaanse offensief een forse kaakslag. Rumoerig Intussen blijft het in de stayerswereld rumoerig. Gisterochtend pakte veteraan- gangmaker Frits Wiersma zijn koffers. ,Jk pas ervoor", zei hij. De overigens onschuldige val die Noppie Koch gister avond door een klapband maaktehad voor hem de deur dicht gedaan. Die val leverde tenminste toch nog iets positiefs op, omdat de rgl nu op zestig centimeter werd geplaatst, hetgeen weliswaar min- Hans Wind eerste prijswinnaar in finnjollenklasse Medemblik De Deen Hans Wind, tijdens de Olympische Spelen van Japan winnaar van het brons, is gisteren eer ste geworden in de openingswedstrijd van het Europese kampioenschap in de finnjollenklasse. In totaal zullen deze week op het IJsselmeer voor Medemblik zes wedstrijden worden gevaren. Van iedere -deelnemer zijn de beste vijf resultaten bepalend voor de eindrang schikking. (Den), 2. ^kerson (Zwe), 3. Beck (Ned), 4. Dehmel (O-Dld), 5. Pym (Eng), 6. Mankin (Rusl), 7. Raudaschl (Oost), 8. Mares (W-Dld), - trenskjold (Noorw), 10. Maynard (Eng), Record voor Van Doniselaar DRIEBERGEN Joop van Domselaar heeft gisteren tijdens de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschappen, die Driebergen worden gehouden, het na tionale record op het onderdeel klein ka liber geweer 60 schoten knielend verbe terd. Van Domselaar kwam tot 569 pun ten, één punt meer dan het oude record dat sinds 1967 op zijn naam stond. ook het ge- Rond het enige Nederlandse meisje dat deelneemt, de Zeeuwse Keetie Hage (19), speelde zich gisteren een klein drama af. In haar serie achtervolging had ze tegen de sterke Russin Obodovskaja (tweede in het wereld kampioenschap) gedurende tweeduizend meter de leiding. Op de laatste kilo- meiter viel ze echter terug, zodat de Russin won. Maar Keetie Hage eindigde in de bijzonder goede tijd van 4.09.1, dat was acht seconden sneller dan ze ooit daarvoor gereden had. Daarmee plaatste ze zich tooh in de kwartfinales. Keetie Hage kwam echter by het bereiken van de finish (ze reed ook nog een halve ronde te ver omdat geen bel was die de laatste ronde KWARTFINALES ROME. Keetie Hage uit St.-Maar- tensdijk heeft vanochtend b(j de achter volging dames voor een grote verrassing gezorgd. Zij reed in haar rit tegen de Oostduitse Hannelore Mattig 4.03.64, de snelste tüd van alle kwartfinalisten en meer dan twee seconden sneller dan de Engelse wereldkampioene op de weg. Beryl Burton. Bij de finish zei ze: „Ik ben veel min der moe dan gisteren. Misschien haal ik nu wel de finale", klonk het er aarzelend achteraan. In het Nederlandse kamp, waar men plotseling in haar een serieuze kandidate voor een regenboogtrui ziet, wordt de Zeeuwse nu met alle zorg omringd. Chef d'equipe Adri Zwartepoorte vertelde: „We hebben stiekum een grotere ver snelling op haar fiets gemonteerd. Ze weet daar zelf niets van. Het was een risico, maar het lukte". Zij reed met een versnelling 54x16, dezelfde die ook de mannelijke amateurachtervolgers gebrui ken. Vanavond komt Keetie Hage in de halve finale uit tegen de Russin Obo dovskaja, van wie ze maandag heeft verloren. De uitslagen waren: Eerste kwartfinale: 1. Raisa Obodov skaja (Rusl.) 4.08,73; 2. Lisa Maffeis (It.) 4.13,41. Tweede kwartfinale: 1. Beryl Burton (G.-B.) 4.05,83; 2. Andra McElmury (V.S.) 4.08,17. Derde kwartfinale: 1. Nina Korokajeva (Rusl.) 4.05,74; 2. Milena Tartaigni (It.) 4.09,46. Vierde kwartfinale: 1. Keetie Hage (Ned.) 4.03,64; 2. Hannelore Mattig (O - Dld.) 4.10.00. Dries Helsloot 3®' het nog eens moeten proberen. Hij slaagde er gisteren niet in zich rechtstreeks in de finale amateurstayers te rijden. Dit is het moment waarop hij wordt gepasseerd door de Italiaan Carniel, de serie werd. finales, die echter, met het resterende programma, werden afgelast omdat de baan door regenval onbruikbaar was (Rusl) 4 >lglng d£ rton (GB Hage (Ned) - 1 (I mury (VS) 4.10.12 en MaffeLs (It) 4 1 illle (Fr), Stuwe (O- (Rusl), Did), Blobner (W-Dld) en Baguinlans (Fr; achter Notter de 50 km ln 40.27.6, 2. Julia tSp) achter Mora op 290 meter, 3. Helsloot (Ned) achter Walrave op 6 ronden en 25 m. 4. Crab (Zwlts) achter Luglnbuehl op 7 ron den 370 m., 5. Duschel (W-Dld) achter De Graat op ronden 20 m, 6. Kuten, (Fr^ achter Laval 'op 11 rortdea 380 meter. Tweede serie: Grassi (It) de 50 kn>..in 40 min. 28,?Y?Ce.; 3, Stam fNed) op es metCr, (Zwlts) op 5 ronden, 5. Marechal' (Fr) op S ronden, 6. Lausmeyer (W-Dld) op 8 ronden. •lio (ft) op 32.5 m. 3. Mark NEW YORK Twee man nen achten zich in staat de uitspraak „ZU komen nooit terug" voor verliezende wereldkampioenen in het zwaargewicht tot een farce te maken. Het zijn Floyd Patterson en Sonny Liston, die belden van plan zUn de titel dc meest lucratieve van het profboksen te her overen. Het is meer dan vflf jaar geleden sinds Patterson twee zware, vernederende nederlagen leed in de eerste ronde van zUn partijen tegen Liston. En er z(jn meer dan vier jaar verlopen sinds Lis ton, tot dan beschouwd als onverwoestbaar, als een ge broken man op zijn stoel zat, toen hij met dramatische on verwachtheid de titel kwijt raakte aan Cassius Clay. .Lelijke beer' bokser van augustus leden. Dat zou ook zo zijn, als Cassius Clay niet in con flict was geraakt met de Amerikaanse regering en daardoor niet in actie kan komen. En zo zijn de oud kampioenen op weg naar een come-back. Liston werd door het gezaghebbende maand blad Ring uitgeroepen tot bokser van de maand augus tus en voor het eerst sinds drie jaar weer in de wereld ranglijst opgenomen, nadat hij in juli een veelbelovende jonge zwaargewicht, Henry Clark genaamd, had gestopt. Patterson heeft wel geen plaats bij de eerste tien bok- 1 de :reld, hij bokst volgende maand tegen Jimmy Ellis, de houder van een van de versies van het wereldkampioenschap zwaar gewicht. De titel staat daar bij niet op het spel. Terroriseren Liston, de „grote lelijke beer", die de ring terrori seerde, totdat de snelle wend bare Clay zijn entree maak te, houdt vol dat hij pas 36 jaar is en heeft een ge boortebewijs geproduceerd, om dat de bewijzen. Weini gen zijn geneigd dat te ge loven. Ringautoriteit Nat Fleischer vestigt er de aan dacht op dat Liston een dochter heeft van 21 jaar. Liston won zijn laatste zeven gevechten alle binnen de daarvoor gestelde limiet. Het had meer weg van slopen dan van boksen, maar hij won Het meest verbazing wekkende was dat zijn con ditie aanzienlijk beter was ddn in 1964 en 1965 toen hij tweemaal door Clay werd verslagen. Patterson is 33, maar in de twaalf jaar sinds hij de wereldtitel in het zwaar gewicht voor de eerste maal veroverde, heeft hij harde klappen te verwerken gehad. Op 14 september heeft hij in Stockholm een afspraak met Jimmy Ellis, die als wereld kampioen wordt erkend door de wereldboksorganisatie Het geeft Patterson onver wacht uitzicht om in een wat verdere toekomst de titel voor een derde keer te her overen, hetgeen niemand ooit is gelukt tot dusverre In de verwarde situatie bij de zwaargewichten maken Cas sius Clay. Joe Frazier en Jimmy Ellis allen aanspraak op de titel. Als Clay, of Mu- hammed Ali zoals hij ge noemd wenst te worden, in de loop van dit jaar de lantste ronde verliest van het gevecht om gevangenis straf te ontgaan wegens dienstweigering. kan de situatie wat duidelijker wor den door een duel Frazier Ellis Tegelijkertijd zijn Lis ton en Patterson dan weer volop in de running. Ada Kok raakte tegenstandster maar kreeg er 3 bij LOS ANGELES Sharon Stouder, de olympische kampioene van Tokio zal Ada Kok niet voor dc tweede maal het olympisch goud voor de neus kunnen wegkapen. De 20-jarige Amerikaanse zwemster, die in Tokio ook twee gou den medailles op de estafettes verover- i zilver op de 100 meter vrije slag achter de onverslaanbare Dawn Fraser niet In geslaagd zich te plaatsen de Amerikaanse olympische Met een tijd van 1 min. 5.1 sec. bleef ze op de vlinderslag slechts 0.6 van Ada's wereldrecord verwij derd. Dat was echter niet voldoende. Ze finishte met deze tijd namelijk sleéhts als vierle, althans in de ogen in de meerderheid van de-jury. - Ellie Daniel werd eerste geplaatst met 1.04.8, Susie Shields tweede met ens 1.04.8 en Toni Hewitt derde met 1.05.0. De verschillen tussen deze zwemsters waren zo gering, dat de drie groepen juryleden elk een andere volgorde van aankomst bepaalde. Men kwam tenslotte tot een uitslag door al de waarnemingen op te tellen en te de len door het aantal juryleden Geruststellend voor de Nederlandse vooruitzichten is het allemaal niet. Ada Kok raakte met Sharon Stouder welis waar een gerenommeerde tegenstand ster kwijt, maar kreeg er in feite drie van dezelfde klasse bij. Want ook Ada Kok is dit seizoen niet sneller geweest dan 1 min. 04 8 seconden. De 100 meter vlinderslag was overigens het enige nummer gedurende de eerste twee da gen van de olympische selectiewed strijden in Los Angeles, waarop het we reldrecord niet werd gebroken. Op de overige vijf nummers geschiedde dit Wereldrecords Debbie Meyer en Claudia Kolb namen er elk twee voor hun rekening, Cathy Ball een. Het wereldrecord op de 200 meter vrije slag werd letterlijk ver pulverd. Het was dit jaar van 2 min. 9.7 seconden teruggebracht tot 2 minu ten 8.8 sec. (Eadie Wetzel op 3 augus tus in Lincoln). Onder deze laatste tijd bleven in Los Angeles niet minder dan acht zwemsters: drie in de series (2.07.9 van Linda Gustavson, 2.08 0 van Debbie Meyer en 2.08.3 van Jan Henne) en vijf in de finale (2 06.7 van Debbie Meyer, 2.07.9 van Jan Henne, 2.08.0 van Jane Barkman en 2.08.2 van Linda Gus tavson en Pam Kruse). Volgens het harde Amerikaanse selec tiesysteem zal de achttienjarige Linda Gustavson, die in de series een wereld record vestigde, niet in de olympische ploeg worden opgenomen, omdat zij ln de finale slechts als vierde eindigde. Handicap Het gehalte van de wedstrijden in het coliseum van Los Angeles was in feite hoger dan hetgeen de Olympische Spelen in oktober te zien zullen geven. Daar immers zullen per onderdeel slechts drie Amerikaanse zwemsters aan de start verschijnen. Wat een handicap dal is, kan men constateren uit de volgende cijfers: Amerikaanse zwemsters bezetten dc eerste zes plaatsen op de wereld ranglijst van de 200 meter vrije slag, de 400 meter vrije slag en de 200 me ter wisselslag. Op de 100 meter vlinder slag kan van de niet-Amerlkannse zwemsters alleen Ada Kok zich met de beste zes Amerikaansen meten, op de 400 meter wisselslag alleen dc Oost duitse Sabine Steinbach en Marianne Seydel en op de schoolslag alleen de Russische Galina Prozumensjikova cn de Wcstduitse Uta Fromater. In cike olympische finale zouden naar alle waarschijnlijkheid tenminste zes Ameri kaanse zwemsters doordringen, als de inschrijving openstond voor iedereen. Voor een voetballer, «lietis sport ten minste de helft van zijn werk is, werpt het vaststellen van een huwelijksdatum zelfs moeilijkheden op. Dan trouiven we op maandag. Dat is de enige dag waarop we geen training hebbenzet Jan van Beveren, doelman van Sparta en het Nederlands elftal, tegen zijn bruid, Petra Warringa. En zo werd dan gistermiddag in Emmen, ivaar de Van Beverens al jaren wonen, het huwelijk gesloten. (Van onze sportredactie) ROME Het is triest om te moeten vaststellen, dat dc baansport op haar laatste -benen loopt. In Rome, bü dc wereldkampioenschappen wordt dat C eens benadrukt. Er zijn oorzaken aan te wij- i. Luister naar de Belgische wereldkampioen op de sprint, Patrick Sercu (24): „Ik heb dit jaar écn echte sprintwedstrijd gereden. Dat was de Grand Prix van Parijs. Voor de rest heb ik niets aan mtjn regenboogtrui. Wü baanrenners krijgen veel te weinig publiciteit. De wegsport is door de kran- n de televisie populair gemaakt. De mensen zitten thuis aan de televisie, zien de sport en zo worden ze supporters". Sercu wees naar de piste. „Weet je dat hier in Rome sedert acht jaar geen wedstrijd voor profs is geweest? De sprint, de hele baansport gaat op tanier kapot. En als er een wedstrijd wordt gehouden moet die vaak door regenval worden af gelast". Luister ook naar Noppie Koch, ervaren man in de gtayerswereld: „Er waren dit seizoen zeven wedstrijden voor ons, waarvan er ook nog vier verregenden". Het beeld van de devaluatie de baansport kreeg gisteravond in Rome dui delijke contouren. Slechte tweehonderd mensen op Oplossing voor problemen stuit op bezwaren de tribunes en dat in Italië waarvan men zegt dat het wielerminnend is. Voor het nummer sprint professionals waren er bovendien welgeteld negen deelnemers. Ontzettend Het zouden er eigenlijk twaalf hebben moeten zijn, want ook Japan had met drie profsprintera inge schreven. Maar helaas, een dag voor de afreis naar Rome hielden de Japanners in Tokio een laatste generale training. Daar gebeurde een ontzettend ongeluk. De renners Ilirama (in Amsterdam het vorig jaar vüfdc bij het wereldkampioenschap), Itoh cn Madrame duikelden op volle snelheid over elkaar. Hirama is dood, Itoh ligt met een schedel- basisfractuur in het ziekenhuis en Madrame ver klaarde nooit meer te zullen fietsen. Aldus moesten er gisteravond in Rome negen renners op de prof-sprint strijden voor.... acht plaatoen in da kwartfinales. Een schertsvertoning die tenslotte toch niet doorging omdat boven dc eeuwige stad, nadat het de hele dag drukkend warm was geweest, een onweer stortregens loosde. Droom Zo staat het met de baansport, die duidelijk nieu we wegen zal moeten gaan bewandelen om uit deze impasse te geraken. Men sprak in Rome van een open toernooi, zoals men dat de laatste tijd ook bij het tennis kent. Amateurs en professionals samen. Men weet namelijk nu al, wie er de finale sprint-profs zullen rijden, Sercu en de wereld kampioen Beghetto. Er zit totaal geen verrassing in. Maar als bij voorbeeld de Fransman Moreion (amateur) bij dit gezelschap gevoegd zou kunnen worden, dan had men meteen een toernooi dat belangrijk aan spanning en vooral aan verrassing Een open wereldkampioenschap stuit echter op zovele bezwaren. Moet men de profs dan wel en de amateurs dan niet betalen? Indien wel: moet men de wielersport op de Olympische Spelen dan daar aan opofferen? Dat zou op een onoverkome lijke tegenstand van het Oostblok stuiten. Dus de droom van een open titelstrijd blijft zeker voor lopig een utopie. Bedreiging Een tweede mogelijkheid: verplaats de baankam- pioenschappen naar de winter en laat ze op over dekte banen rijden. Dan zullen ook enige vedetten van de weg eraan deelnemen. Dan zal er meer publiek komen. Maar ook hier zijn er bezwaren omdat men zo weinig sportpaleizen heeft. Men ziet het, de moeilijkheden zijn bijzonder groot. De baansport wordt daarom met een totale ondergang bedreigd. Het kan nog enige jaren duren, maar als er geen nieuwe wegen worden ingeslagen zal het pessimisme van bij voorbeeld wereldkampioen Sercu bewaarheid \v orden. Hij zei in Rome: „We zijn nu nog met negen sprinters, ik denk dat het er vol gend jaar nog slechts zeven zijn. En zo loopt het met ons verder berg ef". Nog dit jaar discussienota over sport DEN HAAG Nog dit jaar is een ministeriële discussienota over sport te verwachten. Een enigszins onwillige minister Klompé heeft dit beloofd na algemene aandrang door de Tweede-Kamercommissie voor Cultuur, Recreattie en Maatschappe lijk werk. Bij een mondeling overleg tussen dc bewindsvrouwe en de commissie voerde minister Klompé het bezwaar aan, dat een sportnota te veel verwachtingen in de sportwereld kan wekken. De com missieleden, vooral de vertegenwoordi gers van de P. v. d. A., zagen dit niet zo somber in en bleven op de uitwerking van een dergelijke nota aandringen. Men verlangde, dat hierin een ordening wordt weergegeven van de denkbeelden zoals die op het departement over de sport leven. Tenslotte kon minister Klompé zich verenigen met de suggestie tot de indiening van een discussiestuk, waarin een aantal sportzaken aan de orde wor den gesteld. Het departement van C.R.M. houdt zich al met het stuk bezig, zodat het nog dit jaar aan de Tweede Kamer kan worden aangeboden. Ashe Amerikaans tenniskampioen BOSTON Arthur Ashe hcert als eer ste niet-blanke dc nationale tennlstitel van de Verenigde Staten voor zich op geëist. In de finale van de kampioen schappen ln Boston versloeg hij de 20- Jarige Bob Lutz met 46, 63. 810, 6 Margaret Court en Maria Bueno won nen de titel In het damesdubbclspel door een overwinning op hel Britse paar Virginia Wade cn Joyce Williams: 63, 7—5. Een dag eerder had Margaret Court de titel in het damcsenkelspel reeds op haar naam gebracht. De titel in het gemengd dubbelspel ging naar de Brit Peter Curtis cn de Amerikaanse Mary Ann Eisel. Zij wonnen met 6—4, 8—6 van het niel-geplaatste Amerikaanse paar Gerry Terry en Toy Frctz. Tom Okker won in Quebec dubbelspel QUEBEC Tom Okker hrrfl „mm met de Braziliaan Thomas Koch, van wie hij in het enkelspel verloor, de titel in het herendubbelspel van het toernooi van Quebec op zijn naam gebracht. De Nederlands-Braziliaanse combina tie won in de finale met 6—4, 61, van de Spaans-Indiase dubbel Manuel Santa- na-Ramanathan Krlshnan. Koch had za terdag de enkelspeltitel gewonnen door een zege ln drie sets (7—5, 06, 64) op Santana. Als toegift speelde Okker een wedstrijd tegen Krishnan. Hij won daze met 62, 46, 03

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9