W Interkerkelijk kon takt door fusie sociëteiten GROFVUIL* OPHAALDIENST. 70-Jarig „Trou moet Blycken gaat slotfeest in Keukenhof vieren w Marktberichten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 LEDENVERGADERING AFD. LEIDEN VAN DE KAPPERSPATROONSBOND Gisteravond Is met de eerste leden bijeenkomst van het seizoen '68-*69 In hotel „Bellevue" het nieuwe afdelings seizoen van de afdeling loeiden van de Nederlandse Katholieke Kapperspa troonsbond geopend. De opening werd verricht door de voorzitter van de af deling, de heer E. M. Langezaal. De heer Langezaal bracht de belangstellen den dank voor hun grote opkomst, on danks de parfumerlebeurs te Utrecht. Hjj hoopte voor een grote deelname aan de aktlvltelten van de afdeling voor het komende seizoen. Hierna gaf de heer J. Duyndam een overzicht van de werkzaamheden van de afdeling, gevolgd door een financieel verslag van het afgelopen verenigings in het bestuur vonden enige mutaties plaats. De bestuursleden bleven dezelf den, maar hun funkties zijn verwisseld. De heren Duyndam en Langezaal vor men nu het sekretariaat, penningmees ter is de heer A. Zuidhoek en penning meester van de Technische Club is de heer H. Smit. Bij een automatiek aan de Hooi gracht sloeg vanmorgen de vlam In een pan met vet. De gealarmeerde brand weer bluste het vuurtje met poeder. De training voor DOCOS beginnen woensdagavond 7 uur in de Kikkerpolder. LEIDSE AGENDA DINSDAG 27 AUGUSTUS Microtheater Imperium (Vestestraat 40) Opvoering „The corn is free" van Envlyn Williams, in het kader van de uitwisseling Oxford-Leiden. Spelers: Youth Drama Group uit Oxford. 20.00 Burgerlijke Stand Geboren: Ptricia d.v. .1, v. d. Hoogt en E. Knul; Babette Andrea d.v. V. v. Mastrigt en J. E. J. Groenewegen; As- trld Gerarda Helena d.v. A. A rle Groot en H. C. J. Vink; Maaike-Manon d.v. P Kallenborn en E. M. v. Rheenen; Maartje Johanna d.v. M. J. den Hollander en W v. d. Plas: Edwin Johannes Jacobus z.v L. G. Honsbeek en J. C. Nievaart: Pnola d.v. N. H. W. Wenting en A. Helfen- steijn; Hermanus z.v. C. G. Nastee-aal en H. J v. Herwaarden; Patrick Wil helmus Johannes z.v. W. A. van der Plutjm en L. A. Brandt; Anton Johnn z.v. A. J. v Rosse en D,, Borg; Cindy Maria d.v. B. J. Overes en H A. Zon- derop; Ronald Sjoerd z.v. P. J. de Mooil en H. Brandsma: Martin z.v, A. Vermeij en E. Knippenberg; Mnoiaue Martha Cornelia d.v. J. J. Degen en H. du Prie; Marinus z.v, J. T B. M. Meertqns en C. Stol; Remco Willem z.v. W. van der Zeeuw en A. J. 'Stokkermans; Peter z.v. C. v. d. Plas en W. Schaap: Alhertus Jacobus z.v. A. .1. Eradtis en P. J. Zwei stra; Ingrid d.v. H. E. Samshuiizen en A. M. Grootaert; Claudia Alexandra d.v. T. v. Meurs en H. M. Arnoldus: Eric Paul Minco z.v. P. H. Dijkstra en A M. Thijssen; Saskia d.v. F. H. Gubler en J. H. Braggaar; Loubna d.v. A. Kandll en H. Zniber; Johanna Maria Tjitske d.v. A. C. M. Keijzers en T Sloterdijk; Janneke d.v. D. de Mol en B. v. Duljn; Ella Magdalena d.v. H. J. Overhoff en M. H. G. Zandman; Mnolca Linda d.v. G. C. v. Duijn en M. J. Wiebes; Bianca d.v. R. Kulvenhoven en I. S. Bloemers; Johanna d.v. A. B. Hoek en J. Verlind. Gehuwd: P. v. Meurs en L. den Har- tigh; A. N. M. Hoogduin en E. M. G. Kolderman; D. Stouten en P. Schelle- Uens; A. Streefland en J. J. v. Fulpen; L. H. Dingjan en J. M. C. v. Zijp; P. A. Arkeveld en C. M. Lolkes de Beer. „Kapsel is het etiket" Een nieuwe slagzin werd geïntrodu ceerd. Deze luidt: „Een goed verzorgd kapsel is het etiket van uw persoonlijk heid". Het programma voor het komen de seizoen is druk bezet. Zondag 20 ok tober a.s. wordt de officiële jaarviering (de elfde ln successie) gehouden. Aan gevangen wordt met een H. Mis in Hui ze Duinzicht te Oegstgeest, om 17.00 uur. Daarna volgt in het Willibrordge- bouw te Oegstgeest het officieel gedeel te, bestaande uit de jaarrede 1968, om lijst door een optreden van het mannen koor „The seaside singers" uit Noord- wijk. Een diavoorstelling wordt daarna ge geven, waarna de dansliefhebbers de voetjes van de vloer kunnen laten gaan. In verband met de wereldkampioen schappen te Wenen, zal het Nederlandse team 11 november komen demonstre ren voor de afdeling, in Leiden (of Oegstgeest). Van de verdere aktiviteiten noemen wij een avond „haarstukjes, toupets en pruiken", de stedenwedstrijd Utrecht Leiden, een kerstkapselaVond en de cur- De „vaktechnische clubs tot vakver betering voor dames- en herenkappers" beginnen maandag 16 setember a.s. weer, om 19.30 uur, in het Willibrord- gebouw te Oegstgeest. Twee prominen ten on ltangebied, de Amsterdamse P. Kruisinga en 7,|in stadgenoot mevr. N. Amerongen-Brinkliuizen, zullen resp. de heren- en damesvakken leiden. Van de elf jaar, dat de afdeling bestaat, be staan de technische clubs tien jaar. Bel de clubs z|jn reeds volgeboekt. Gebleken is, dat behalve voor de zui- ver-vaktechnische problemen steeds meer belangstelling ontstaat voor het sociaal-ekonomische leven in het kap- persbedr|jf. Hierover sprak de heer Lambermont na de pauze. Opgemerkt zij, dat de voorzitter van de afdeling Leiden, adviseur op organi satorisch gebied is geworden van de technische afdeling van het landelijk hoofdbestuur. Verder gaat de afdeling nauwer sa menwerken door middel van onderlinge wedstrijden met de Christelijke kappers patroonsbond in Leiden. Sociale problemen De heer J. C. J. Lambermont, voor zitter van he NKOV, sprak na de pauze over diverse sociale problemen die zich bij het runnen van een bedrijf in het algemeen en een kappersbedr|jf in het bijzonder kunnen voordoen. Zo behan delde hjj de vestiging In een nieuwe w|jk, krediet, sociale diensten en bij standswet, de samenwerking met de ar beidsbureaus, opvolging In het bedrjjf (speciaal van vader op zoon), etc. De BTW-avond, die gisteren zou wor den gegeven, kon geen doorgang vin den, omdat van regeringswege de daar voor noodzakelijke bescheiden „nog niet binnen zijn". Deze avond is nu gepland op eind oktober. Voor het dames- en herenvak zijn nog wisselbakers beschikbaar gesteld, ter wijl iedere cursist op het eind van de cursus een diploma krijgt. Teach-in over Tsjecho-Slowaki'r in Gehoorzaal De Algemene Leldse Studenten Ver- ilglng organiseert op dinsdag S sep tember In de Stadsgehoorzaal te Lelden 'en teach-in over de crisis In Tsjecho- Slowakjje. Hierbij zullen verschillende sprekers o.a. de historische, economische en stra tegische achtergronden van de crisis be lichten. Speciale aandacht zal ook wor den besteed aan de interne machtsstrijd binnen de communistische partij van Tsjecho-Slowaktje. Inlichtingen: A.L.S.V. kantoor, Witte Singel 25, Leiden, tel. 34285. Als spreker zijn nu reeds bereid ge- ronden: dr. A. L. Constandse, over de historische achtergronden; drs. H. L. Verhaar, over de economische situatie Tsjecho-Slowakije; Wouter Gortzak, de ideologie van de Tsjechische re gering; Igor Cornelissen, over de machts strijd binnen ée communistische partij de rol der intelllgentia. LEIDSE HENGEL COMPETITIE De derde zondag is gevist op 25 aug. De stand is als volgt: 1 Sportvriend 20 pnt 189 stuks; 2 DVS I 18 p., 293 stuks; 3 Sporttvrienden H 16 pnt., 144 stuks; 4 De Bliek 12 pnt., 137 stuks; 5 De Bra sem 12 pnt., 123 stuks; 6 S. en G. 12 pnt. 109 stuks, 7 Hengelsport I 10 pnt., 150 stuks; 8 HSV 8 pnt., 134 stuks; 9 Hen gelsport 2 8 pnt., 97 stuks; 10 DVS II 8 pnt., 86 stuks, 11 Zaalberg-DW 8 p., 85 stuks, 12 De Ruisvoorn 6 pnt., 70 st. 13 De Zinker 2 pnt., 66 stuks. Hoogste aantal persoonlijk: 1 J. van Loon 67 stuks, 2 W. v. Berkel 63 stuks, 3 P. Zandbergen 61 stuks. OEGSTGEEST AFSCHEID VAN Dr. C. C. VLAM In het gymnastieklokaal van 't Rijn lands Lyceum zal zaterdagmorgen om tien uur tijdens een bijeenkomst af scheid worden genomen van dr. C. C. Vlam, die benoemd is tot rector van de rijksscholengemeenschap in Ooster- wolde (Fr.). Om kwart over elf begint de hal van het lyceum een receptie >r ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden. V00RLICHTÏNGSSPEKTAKEL IN LEIDSE STADSGEHOORZAAL Meer dan 1000 eerstejaars konden keus maken Meer dan 1000 eerstejaars-studenten waren vanmorgen b|jeen in wat gerust het grootste voorilchtingsspektakel van Leiden genoemd mag worden. Alle stu dentenverenigingen, alles wat maar met studenten te maken heeft, zoals ge meente en universiteit gaven voorlichting over het ingewikkelde functioneren van de universiteit. In meer dan 40 stands kon de eerstejaars op deze markt z|jn keus bepalen. Welke vereniging en waar om. In de bovenzaal van het gebouw werden de nieuwe studenten onthaald op films en konden z|j informatie krij gen over alles wat met hun studie sa men hing. De heer Willems, organisator van de eerstejaarsdagen, deelde ons mee, dat hij juist deze gezellige vorm van voor lichting had gekozen, om de studenten Individueel te kunnen benaderen. „Zo kunnen zij eigen initiatief ontplooien, om de moeilijkheden, die zij ongetwij feld hebben op te lossen. Vandaar ook deze markt. Versierd met ballonnen, of rode vlaggen, al naar gelang de aan pak van de betreffende studentenver eniging. „Dat eigen initiatief vindt de heer Willems zo belangrijk omdat ge bleken is dat veel eerstejaars anders alle voorlichting gelaten over zich heeD laten komen. Nu z|j zelf er op uit moeten, hebben zij daarmee ook de mo gelijkheid om zich intenser te laten voorlichten in die zaken, waar zij werke lijk zin in hebben. Een korte rondgang door deze markt leverde een bonte ver- scheldenheid op van verenigingen van uiterst konservatlef tot uiterst progres sief. Overal foto's, overal mondelinge informatie, overal kleurige tafeltjes met folders en pamfletten. Een kleine optel som maakte duidelijk, dat alle verenigin gen bij elkaar nu reeds voor het vol gend jaar zo'n 130 sprekers voor avon den en fora hebben geboekt. Dat Is een succes van het vormingswerk aan de Leidse universiteit, dat alle verenigin gen nu propageren als een noodzakelijk bestanddeel van wat zij aan hun leden te bieden hebben. In een klein hoekje van de zaal staat het standje van de Disputoren Raad. Het heeft niet veel folders aan te bieden. Maar het is de achtergrond, waar alle verenigingen pro van hebben. Want de Disputoren Raad is een nieuwe instantie, die de eerste stap betekent naar een algemene koördinatie van alles wat er aan de universiteit op het gebied van vorming gebeurt De eerstejaarsdagen worden morgen besloten met een studievoorlich ting. De hoogleraren van elke studie richting zullen spreken voor hun nieu- studenten en daarna de informatie dagen besluiten met een gezamenlijke maaltijd. DIFLOMAZWEMMEN UN „DE VLIET" Een groot aantal jongelui is in het vembad De Vliet in het bezit geko- en van een zwemdiploma. De geslaag den zijn: Jongens, diploma a: Onno Jan Voorhoeve. Rudy Dickhoff, Adrie Gies- ke, Ron Philips, Gerard Montanus, Gé Peterse, Nico Dickhoff, Hans van Zeijl, Paul Cramer, Freedy van Schooten, Carl Elfert, Wlm de Jonge, Arno Nater, Mi- chiel de Nooy, Jan Dexel, Marcel Rom- pes, Christiaan Kuiper, Maarten Vlam, Ronald Gordijn, Peter Bakker, Ronny ar, Einar van Hemert, Kees-Jan v. Leeuwen, Hans Stolker, Pieter Oost- Repko Hoek, Leendert Meyaard, Chris Winkel, Jan v.d. Zon, Hans van Niekerk, Frans Hoefsloot, Rob Bakker, Freek Pelgrim, Hans Koot, Ronald Dick hoff, Philip Theunissen, André van der Reyden, Eric Welbers, Albert Gussen- hoven, Gert Kamphof, Kasper Engels, Peter v.d. Heijden, Robin Voorman, Ton Akveld, Johan Markensteln. Meisjes diploma a: Petra v. Peet, Cora Segaar, Marjolein Oosterveer, Annemieke El- derhorst, Maria Magdalena Verwer, Su- Vis, Petra Vorst, Ellen Stoffer, Geesje Keiman, Jeanette Kleeveus, Ma- rlëtte Kelfkens, Hester de Mooy. Mar lies Boten, Dina Weeda, Jacqueline Swartsenburg, Hester v. Wielingen, Pr|jna Vlasveld, Melinda Voorman, Mir jam Veel. Jongens, diploma b: Ronald Dickhoff, Arend Ph. Teunissen, Peter Groesbeek, Herman Doeleman, Gerrit Gerritsma, Hans van Zeijl, Arco v. Bem- mel, Jan M. de Jong, Eric de la Rie, Johannes H. Langeveld, Roel Cramer, Freddy Pet, Lennard Hendriks, Robbie Laken. Meisjes, diploma b: Marian van R|jn, Jacoby Treur, Nicoline Segaar, Connie Versteeg, Lenie v. Voorthuyzen, Greetje Jansen, Gaia-Milène Son, Adri- M. Jans, Astrid v. Koperen, Louise de Wolf, Ellen Hendriks, Marianne de Bock, Cornelie Llnge. Jongens, diploma Frans J. F. Smit, Nicolaas Smit, Adrianus Weyrwas, Petrus Onderwater, Teun Bogaard, Nico Friedhoff. Meisjes diploma c: Charlotte van Keulen en Ma- riëtte Beurze. WIE WEET Prijzen staatsloterij Een lezer meent, dat er bij de vroegere staats loterij ook een hoofdprijs was van 40,000.- De lotprijs bedroeg toen 80.- per heel lot. Antwoord Dit is niet juist. Grote prijzen waren toen 25.000.-, 30.000.-, 50.000.- en 100.000.- en een grote premie van 30.000.- VIERDAAGSE Is het al bekend wanneer volgend jaar de Vierdaagse van Nijmegen begint? Wij zijn 16 jaar en willen volgend jaar meelopen. Hoe is het met de slaapgelegenheid en wat zijn precies de afstanden? Antwoord: Omdat de volgende Vier daagse van Nijmegen nog zo ver is, kunnen wij jullie nu het beste vast op geven het inlichtingen- en aanmeldings adres in Den Haag. Het is de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, Val- kenbosplein 18, tel. 070-394846. De melding kan plaats hebben uiteriyk tot 1 juni 1969. NOORD WIJK WARMOND PAARDELIEFHEBBERS IN WARMOND RICHTEN RUITERSPORTVEREN. „STAL DE LEEDE" OP Reeds een aantal jaren wordt nabij de boerderij van de heer Timmer bij de VVarmonder Tol de ruitersport be dreven. Deze, vooral voor kinderen, aantrekkelijke bezigheid, was tot nu toe min of meer een privé-hobby van de heer Van Leeuwen. De laatste tijd is echter de gedachte gerijpt dat cr aan het geheel wat meer gestalte ge geven moest worden. Een comité ad hoc had daarvoor een vergadering bij een geroepen om te komen tot de op richting van een ruitersportvereniging. De heer A. A. van Dijk, een van de initiatiefnemers, lichtte de bedoeling toe. Hierbij werd vooral duidelijk dat ondanks strengere regels, de tot nu toe aanwezige gezelligheid en vriendschap niet verloren mag gaan. Voorts, dat er veel aandacht zal worden besteed aan de sport op zich, zoals opleiden tot diploma's, deelname aan wedstrij- Contributiekosten Om de onkosten te dekken en wat noodzakelijke verbeteringen te kunnen aanbrengen, kortom om de -vereniging soepel te doen draaien, zijn de tarie ven als volgt samengesteld: juniorle den een vaste contributie van 15.- per maand en 2.50 per lesuur; senior leden een vaste contributie van 20.- per maand en 3.- per lesuur. Voor buitenleden denkt men aan een tarief van ongeveer 6.50 per lesuur en geen vaste contributie. Na wat discussie konden de aan wezige kandidaatsleden zich hiermede verenigen en kon men overgaan tot de bestuursverkiezing. Deze werd voor lopig als volgt samengesteld: voorzit ter de heer A. v. d. Wagt, Willem Warnaarlaan 6, Sassenheim; secretaris de heer A. M. A. Eggen, Sweiland- straat 30, Warmond; penningmeester de heer M. A. G. Zwaan, Laan van Rijckevorsel 26, Lisse. De instructie zal gegeven worden door de heer G. Schöl- vinck, geassisteerd door mej. M. de Munnik. De technische adviezen zullen komen van de heer L. J. A. van Leeu- Nadat het drieledige bestuur achter het groene laken had plaats genomen, werd er nog wat van gedachten ge wisseld en hieruit bleek overduidelijk dat 't enthousiasme groot was. Staande de vergadering zegden reeds een aantal leden een renteloos voorschot toe, ter wijl zich reeds een gToot aantal dona teurs opgaven. Als vorm en naam werden gekozen; Stichting ,,Stal De Leede." Het bestuur gaat zich nu ver der oriënteren en plannen uitwerken, waarna spoedig een eerste algemene ledenvergadering zal worden uitge schreven. RIJNSBURG Ondertrouwd: Cornells H. van Win- sen, 19 jaar, Warmond en Alida H. P. de Mooij, 19 jaar; Dirk W. van Duijn, 22 jaar, Katwijk en Jobje R. de Win ter, 19 jaar. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN van 7 t/m 14 aug. 1968 H. Spreitzer, Griegstr. 17; G. Pars, Vlietweg 18; J. P. Berendsen-Raatge- Witte Rozenstr. 24; J. P. Wasse- Paramaribosir. 9; K. O. Liem, Opaalstr. 106; B. J. Hesseling, Toscani- nilaan 10; G. J. van Leeuwen-van Looij, Surinamestr. 48; C. van Altena, Hoge Rijndijk 34; A. Lijphart, Vree- wijkstr. 5; I. Mosel-Tjerkstra, de Meij van Streefk. str. 62; J. Ouwehand, Vreewijkstr. 22, A. F. J. Toers Bijns, Schubertlaan 65; G. N. van Baarlen, Lekstr. 49; R. E. Kleinveld, Opaalstr. 114, H. Kiewit, Corantijnstraat 92; J. van der Zwan, Joseph Haydnlaan 92; P. M. D. Dam, Rembrandtstr. 27; L. F. M. Walenkamp, Rijnsburgerweg 43; J. Broersma, de Sitterlaan 28a; J. F. Hen- sing, Vivaldistr. 70; E. P. G. M. Schuurman Bakker, de Meij van Str.k. str. 45; L. A. J. Olijhoek-Voorwinden, Opaalstr. 148; H. P. Jansen, Oude Sin gel 20; C. W. B. van Ommeren, Noord- einde 2a; L. de Joode, Rijn en Schie- kade 32; A. L. H. Redelé, Oude Vest 191, M. E. Weijers, Lorentzkade 17; J. G. Pot, Kagerstr. 16; A. M. Geerlinp Hofstee,J. v. Goijenkade 6; J. M. van den Bergh, Jacq Perkstr. 6; M. Boeke- stijn, Hoge Rijndijk 50a; W. H. Kool, Herensteeg 21a; N. Francken, de Goe- jestr. 18; P. Jansen, Colenbranderstr. 22; N. van der Marei, Mezenstr. 2; H. C. Tuerlings, Boerhaavelaan 7; M. E. Hageman, da Costastr. 19; J. G. de Jong, Haagweg 30; E. B. M. Franken, Herengracht 25; R. M. Mercelina, Zoe- terwoudsesingel 102; J. H. Jaspers, Roodenburgerstr. 30; H. E. Korenromp Zijlsingel 37; H. b'A. Cherif, Joh. de Wittstr. 44; E. C. J. Nielsen-Sabee, Verdistr. 19; N. J. van der Wall-Liberg Zoeterwoudsesingel 107; A. van Bo- chove, Houtlaan 55; M. D. Lie Hon Fong, Witte Singel 93; J. M. Tuinbol de Moed-de Kwaasteniet, Oude Rijn 52; C. Stins-Deuning, Stuyvesanthof 54; E. Graver, Noordeinde 2a; A. C. Niesing. Witte Rozenstr. 21; M. J. J. Troost-Scheffers, Opaalstr. 118; C. Bonte-Ceelen, Meerburgerkade 46; H. M. van Es, Noordeinde 2a; M. Poest- koke, Hogewoerd 157; P. J. van Hoek, Komkommerhof 1; F. Schroder, Ob- rechtstr. 49; A. Bavinck, Jacq Urlus- plantsoen 347. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschanspleinLammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). VOORSCHOTEN Ome Tinus-toernooi van Rouwkoop Aan de vooravond van het officiële seizoen amateur-voetbal is door de beide plaatselijke voetbalverenigingen de afgelopen weken een druk program ma afgewerkt. Zowel SVLV als Rouw koop zijn al enige weken gastheer in een goed georganiseerd toernooi. Zondag werden de finalisten be kend van het door Rouwkoop georgani seerde Ome-Tinustoernooi, zo genoemd op voorstel van het oud-besturslid Per- fors, die door het beschikbaar stellen van een wisselbeker de heer T. den Hollander, oud-kantinebeheerder en -accommodatieverzorger blijvend wilde bedanken. De uitslagen in dit toernooi waren: Aid. zaterdag: Rouwkoop 2UVS 2; 32; Rouwkoop 1UVS 1: 1—2; Wou- brugge 2Rouwkoop 2; 24; Rouw koop 1Woubrugge 141Rouwkoop 2Semper Altius 2: 31 aug.; Rouw koop 1Semper Altius 1: 51; Rouw koop 2Ornas 2: 44: Rouwkoop 1 Ornas 1: 01. Afd. zondag; Rouwkoop 2De Ooie vaars 2: 26; Rouwkoop 1De Ooie vaars 1: 60; Rouwkoop 2Meerburg 2: 51; Rouwkoop 1Meerburg 1: 4 1; Rouwkoop 2—S.V. NIVO 2: 0—5; Rouwkoop 1—SW. NIVO 1; 3—0; Rouwkoop 2Triomph 2: 23; Rouw koop 1Triomph 1: 7—0. De finale tussen Ornas en SV NIVO zal op een nog te overleggen datum eveneens op het Rouwkoopterrein ge speeld worden. De heren De Ruiter en Van de Swan scoorden gisteren in de wedstrijd tegen Triomph 1 beiden een hattrick. Het is duidelijk dat Triomph de triomf aan Rouwkoop moest laten. GOUDEN LEEUWTOERNOOI SVLV had zondag in het traditionele Gouden Leeuwtoernooi Wippolder op bezoek. Aanvankelijk was het moeilijk te voorspellen hoe deze krachtmeting zou uitvallen. Toen Wippolder-linksbuiten W. v. d. Graaf uit een voorzet van J. Stallinga 01 liet noteren, begrepen'de SVLV- vooirhoedespelers, dat zij niet konden volstaan met individueel voetbal en dit had met een kopbal van J. Zoete melk, op een voorzet van Frans van Leeuwen de gelijkmaker als resultaat. Bij de rust was de stand zelfs 21, door een afstandsschot van SVLV- rechtsbuiten F, Stikvoort. Na de rust scheen het pleit 9nel beslist, toen Uljee SVLV naar een 31 voorsprong schoot, maar een wedstrijd duurt negentig minuten en via Van Rossel en weer v. d. Graaf bracht Wippolder de eind stand op 33. Een gelijkopgaande strijd, waarin SVLV toch de beste kansen op de volle winst heeft gehad. De uitslagen in dit toernooi, waar aan van iedere deelnemende club vier elftallen deelnamen, zijn voor de eerste elftallen als volgt: fVLV 1Lisse 1: 3—2; SVLV 1—DSO: 1—1; SVLV 1— Wippolder 1: 33, De ook in dit week end gespeelde wedstrijd Rouwkoop 1 (zat.)—SVLV 1 eindigde in een 0—0 gelijkspel. Het door Rouwkoop geor ganiseerde pupillentoernooi Rouwkoop UVS werd geheel in het voordeel van UVS beslist. De laatste wedstrijd in het Gouden-Leeuwtoernooi: 1 sept. SVLV—VTL. Vrijdag 30 aug. speelt Rouwkoop 1 tegen Gouda 1 (le klasse KNVB). Jubileum-grammofoonplaat uitgekomen De sociëteit „De Rank" en „soos 1725" zullen samengaan. Het doel van deze lusie is te komen tot een inter kerkelijke sociëteit, waarnaar de re- s pekt ie vel ij ke soosbesturen reeds ge ruime tijd streefden. Om technische redenen kon dit stre ven echter nog geen doorgang vin den. Het samengaan heeft twee kan ten, een ideële en een praktische. De praktische reden ligt voor de hand die betreft het grotere bestrijkings- gebied dat de soos nu heeft. De ideële zijde is het interkerkelijke kontakt. AKTIVITEITEN De samengestelde sociëteit, die ken nelijk „De Rank" wordt genoemd, is in ieder geval druk doende aller lei aktiviteiten op touw te zetten. Zo wordt allereerst iedere zaterdag een dansavond georganiseerd. Ook wordt een danscursus gegeven voor jongelui van 16 jaar en ouder, resp. voor jongeren van 18 jaar en ouder. De dansavonden worden weer ver zorgd door bands uit de omgeving.. Discussie-avonden wordt georgani seerd in samenwerking met andere groeperingen in Noordwijk. Verder staan op het programma onder meer cabaretavonden, klaverjasdrives, bow lingavonden, etc. Men kan in het bezit komen van een lidmaatschapskaart op 28 augustus van 19.00 tot 21.30 uur of op een der ■ociëteitavond en. Reeds enkele weken staat de Mu ziekvereniging „Trou moet Blycken" te Lisse door Verschillende activiteiten in de belangstelling en nu gaat deze 70-jarige op zaterdag a.s. een groot feest tegemoet op „Keukenhof." Zaterdagmiddag wordt een „Feest- optocht" gehouden. Tussen half 3 en 3 uur zal een kleurrijke stoet vertrek ken vanaf de Haven, waarvoor spe ciaal de jeugd wordt uitgenodigd. De kinderen worden verwacht op 't mid denparkeerterrein aan de Haven. Voor afgegaan door bazuinblazers, ruiters en ponys zal de soet onder begeleiding van „Kunst en Genoegen" uit Leiden naar het Kasteel Keukenhof trekken, waar verschillende acitiviteiten plaats hebben en waar tevens de officiële uitslag van de grote verloting feestelijk wordt bekendgemaakt. De kinderen krijgen op de Haven een vlaggetje en na de feestelijkheden, bij de uitgang van het Keukenhofter rein, zal aan de kinderen die hun vlaggetje keurig hebben bewaard een versnapering worden uitgereikt. De laatste lootjes worden in de ko mende dagen nog aan de man gebracht. Nog enkele dagen en dan zal bekend zijn, wie de „Trou moet Blycken"-auto als hoofdprijs heeft gewonnen. Zater dagmiddag a.s. zal gravin van Lynden 's middags om ongeveer half 4 de spanning verbreken door op feestelijke wijze de hoofdprijs bekend te maken. Iedereen kan hiervan getuige zijn en is welkom binnen de hekken van het Kasteelterrein Keukenhof. Er zijn nog slechts enkele tientallen loten verkrijgbaar op de volgende adressen: Van Heemskerkplein 1, Nach tegaalstraat 3 (Poelpolder). Nassau- straat 16 en bij de plaatselijke banken. Grammofoonplaat In het kader van de jubileumviering heeft „Trou moet Blycken" ook een grammofoonplaat laten uitgeven onder het motto „Klank en Kleur." De ene kant is gevuld met twee fraaie marsen en een stukje trommel vuurwerk. De keerzijde werd verzorgd door het Ge mengd Zangkoor „Looft den Heer" te Lisse, welk koor op uitnemende wijze een „sanctus" presenteert met solo zang van de bekende zangeres Lize Schoo. Het is een kleine LP 33 toeren- opname van de gezamenlijke uitvoe ring van 28 mei j.l. in Rehoboth. Aan gezien het kwantum beperkt is, wordt aangeraden zo snel mogelijk te be stellen. Zaterdagavond zal een grote taptoe worden gegeven onder leiding van de heer P. Drost op het Hobaho-parkeer- terrein aan de Schoolstraat. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Le Gendarme de Saint Tropez (alle leeft.) Dagelijks; 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. LIdo: De Pasja (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui. Trianon: Rondom het Oudekerksplein (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur, Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur! Rex: The bridge on the River Kwai. PUNT „Van der Vaart, loop 'ns naar beneden en k|jk of er dan helemaal geen betering ln komt!" KORRELTJE Overal, waar de mensen geproefd heb ben en bezitten, gaat de drang om rr te hebben onmiddellijk meespreken. ROTTERDAM, 27 aug. - Vee - Aan voer totaal 2789, weekaanvoer 4472, sl. runderen 200, gebrulksvee 708, vette kal veren 340, graskalveren 207, nuchtere kalveren 1056, varkens 4, biggen 31 paarden 10, veulens 10, schapen, lamme ren 191, bokken, geiten 32, slachtrun- deren: 485-525, 425-470, 385-410, 365-380 vette kalveren: 365-380, 340-360, 320-340 stieren: 430-490, worstkoeien 360-375, kalf-, melkkoeien 1100-1525, vare koeien 925-1225, vaarzen 900-1025, pinken 600- 700, graskalveren 325-475, nuchtere kal veren 170-180, mestkalveren, stierkalve ren 200-280, vaarskalveren 150-200,, schapen 95-125, lammeren 100-130, Slachtrunderen: korter, kalm, als giste ren; kalf-, melkkoeien: tamelijk, kalm gedrukt; vare koeien: matig, rustig, niff geheel prijshoudend; vaarzen, pinkc; I als vorige week, stil, iets minder; grav kalveren; iets kleiner, lui, gedrukt; vet te kalveren: groter, tamelijk, niet ge heel prijshoudend; nuchtere kalveren: Iets ruimer, stug, even lager; schapen: lammeren: kleiner, kalm, als vorige week. BODEGRAVEN, 27 aug. - Kaas Aanvoer 53 partijen Goudse kaas. Prij- zen: le kwal. 3.93-4.00, 2e kwal. 3.85- 3.92, extra kwal. 4.27, Handel: kalm. TER AAR, 26 augustus. Groenten Postelein 28-38; dubbele stokprinsesse- bonen 1.00-1.16; stokprinsessebonen I 85-1,10; snijbonen natuur I 80-1,05; idem II 35-85; idem stek 35; stambonen 1 1.15 stambonen II 85 kroten A 14-18; kroten B 10; witte pronkbonen I idem II 25-55; spinazie 67-69; spcn.uu- nen 55-65; snijbonen kas I 1,20-1,55; idem n 55-65; idem stek 55-70; andijvie 35-42; kromme komkommers 20; alles per kg. Sla I 40-41; sla H 11-31; bloem kool A II 15-37; komkommers I 19-34; komkommers II 15-26 alles per stpk; selderij 7 per bos; tomaten A extra 2,80- 2,85; idem A I 2,50-2,85; idem B extra 2.75-2.85; idem B I 2,60-3.00; idem C extra 2.40 idem C I 2.40 per bakje van zes kilo. Peren Clapps Favorite 10 per kg- RIJNSBURG, 27 aug. Bloemen Am. Anjers: Selekta Sim 3—12; G. J. Sim 4—14; William Sim 4—13; Rode Sim 3—13; Witte Sim 3—12; Rose Sim 412; Dusty Sim 515; Arthur Sim 312; Harvest Moon 617; Keefer 5 15; Clear Yellow 617. Rozen: Bac cara 1532; Zorina 711; Garnette 2 5; Carol 25. Grote Chrysanten: Alex Bedser 18—30; Migoli 14—20; Breitner 2033. Diverse Snijbloemen: Gladiolen 210; Anthurium 45175; Gerbera 10—28; Colvillei 3—11, alles per situk. Omithogalum 150—250; Dah lia's 370650 per 100. Riddersporen 20 50; Asters 2045; Anemonen 815; Troschrysanten: Tokyo 120160; Tu- myfull 120—150; White Spider 140— 200; Grace 65—85; Delightfull 60—80: Indianapolis 125165; Koens Elite 25 50; Lilian Hoek 3560; Lyona 100 140. Freesia's: Golden Yellow 35— 100; White Swan 100190, alles p. bos. R'ARENDSVEEN, 26 aug. Bloemen - Am. Anjers: Sim Rose 516; Sim Rood 5—10; Sim Wit 7—12; Clear Yellow 6 10; Arthur Sim 68; Keefer Sim 8 10; Lena 78; Espérance 79; Sca nia 68; Fanfare 10; Yellow Dusty 15: Gerbera's 14-—23; Valota 3865; Rozen: Garnette en Carol 35; Bregina 36; Elsbeth 67; Coral Princess 57; Zo rina 68; Carla 1522; Nordia 59; Baccara 1325; Tawny Gold 56; Spa nish Sun 79; Lelies: White Superior 57; Enchantement 3950; Geplozen Chrysanten: Migoli 1419; Breitner 11 —20; Evelyn Bush 18—25; White Hope 12; Alec Bedser 1822; Diplomaat 23; Bornholm 26. per stuk. Troschrysanten: Delightful] 54; Koens Elite 30—66; Li lian Hoek 1926; Lucida 5558; Bam bino 2426; Goud Elsje 70; Tunefull 1.60; Indianapolis 1.251.35; Snijgroen 28—75; Dahlia's 10—33; Eikenblad 12 18; Ornithogalum 1850; Montbrs- tia 3046; Freesia's 1270; Irissen 35 1.05; Gladiolen 3769; Asters 12— VOORHOUT Ondertrouwd; E. Otten 29j., Bens- berg-Refrath, en M. M. A. Th. Warmen- boven 28j.; L. F. P. M. v.d. Klugt, 23 j., Noordw|jkerhout, en S. J. M. v, r |jk 21 j.; C. R. L. Noordermeer 23 j- en W. M. A. v. Gerven 23 j.; J. P. W. Zuidhoek 18 j„ Noordwijk, en M. W. W. Meijer 19 j.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4