IA Haagse Rechtbank Van kerk naar kerker na insluiping in Zoeterwoudse kerk Leids Kantongerecht UW MENING Castellum in moeilijkheden door maatregelen van het volleybal-districtsbestuur DINSDAG 27 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT De 46-jarige Haagse opperman is welhaast even trouw bezoeker van kerk als van de politierechter, welke ge beurtenissen trouwens nauw met elkaar z(jn verbonden. Z(jn achttien veroordelin gen hebben op dat gebied toch wel Iets te zeggen vooral, omdat zij veelal met het bezoek aan één of andere kerk te maken hebben. Zoals in het geval op 1 juli dit jaar. Het was één van de weinig warme dagen van dit seizoen en de op perman was per bromfiets aan het toeren geslagen. Zodoende kwam hy terecht te Zoeterwoude en zag er een kerk staan. Zgn belangstelling kwam boven en hij liep de geopende kerk binnen, waai hy meteen op 't tabernakel aanstevende. Daar lag een tot een prop verfrommeld doekje en dit feit zou de ergernis van de opperman hebben opgewekt. Dus ving hij aan met het doekje netjes op te wen, hetgeen allemaal op zichzelf geen Btrafbaar feit zou hebben opgeleverd. Maar de zaken werden anders, toen hij met het doekje in de hand probeerde de sleutel om te draaien van een kastje. „Misschien wilde U op die manier vi gerafdrukken voorkomen", aldus de v< onderstelling van de officier van justitie in Den Haag. Terwijl de opperman daar zo stond te morrelen, kwam een echte kerkbezoeker het gebouw binnen. Na een vriendelijke groet, verliet de opperman de kerk, doch de echte kerkbezoeker vertrouwde de zaak niet en waarschuwde een politie man en de pastoor. De opperman kon bij de bromfiets worden aangehouden minder vrijwillig naar de kerk worden teruggevoerd. De officier van justitie vond thans kennelijk de kerker een beter plaats voor de opperman, die in 1967 voor he laatst een straf vanwege „kerkbezoek' had uitgezeten. De eis luidde twee maanden gevangenisstraf. Even ontstond er een klein menings verschil tussen de rechter en de (echte) kerkbezoeker, die zei al dadeiyk bij be treden van het gebouw te hebben gezien, dat verdachte bezig was het kastje te openen, maar verdachte zelf zei, dat het een pogen was om dat te sluiten. Overigens stonden er twee zilveren kelken, ieder ter waarde van plm. 500,- doch daar had verdachte geen belang stelling voor. „Wanneer er geld zou heb ben gelegen, zou ik dat wel hebben mee genomen", gaf hij toe. De rechter veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. „U kunt de kerken niet met rust laten", aldus de rechter. Verdachte zou hoger beroep gaan tekenen. „U kent de weg", constateerde de rechter. Drinkebroer kon heel wat op Een 62-jarige sloper uit Lelden be keek het bierdrinken uit een andere ge zichtshoek dan de Haagse politierech ter, waarvoor hy terecht stond wegens dronkeschap. Met drinkebroers-trots had de sloper san de politie verteld wel 20 glazen bier op te kunnen. De feiten v echter anders uit. Op 14 juni reed hij met vier k vijf gla zen bier achter de kiezen in Noordwijk over de Beeklaan, van links naar rechts koersend. De bemanning van een politieauto die achter hem reed zag tot haar schrik dat op de Terenweg de auto van ver dachte recht op een „Staphorster" aar ging, zoals een afzettingshek in vak- Kath. bureau voor Hu welij ksvoorlichting te Leiden Het Katholiek Bureau voor Huweiyks- en Gezinsmoeilijkheden te Leiden is eni ge tijd geleden met een geboorterege lingsspreekuur begonnen. Een publikatie in de pers en een voorlichtingsavond voor priesters, maatschappelijk werk sters en artsen is daaraan voorafgegaan. De jongste encycliek van Paus Paulus over de geboorte-regeling brengt geen verandering in de werkwijze van het Bureau. Een ieder, die advies wenst in zake problemen van de geboorte-rege ling, kan zich melden op het spreekuur (de eerste en de derde dinsdag van de maand), en de hulp krijgen, die hy ver langt. Behalve de omstreden middelen be staan er ook methoden, die correspon deren met de opvattingen uit het pause lijk rondschrijven. Drs. P. J. STOLKER teamleider Spartaan-jeugd trots aan kop Ook in de 2e ronde van de C-jon- gens competitie (District Zuid-Holland) heeft De Spartaan getoond over de bes te papieren voor een eindzege te be schikken. Alhoewel hun concurrenten VLTC Sparta en Holland allen een be ter puntentotaal hadden dan in de eer ste wedstrijd zal het hun toch moeilijk vallen De Spartaan van de troon te sto ten. Uitslagen: 4 keer 60 m. estafette 1 Holland 1 30.2, Spartaan,30.3, 3 V LTC 30.6, 4 Spar ta 31.5, 5 PAC 31.6, 6 AVR 31.8. Kogelstoten: 1 C. Wulffraat 12.73, 2 J. Akerboom Sparta 11.97, 3 E. Pieck Sparta 1.72, 4 P. Paardekooper Sp. 1 11.50, 5 F. Wickel AVR 11.12, 6 M. van Lijf Sparta 11.20, 9 F. Frankhuizen H. 1 10.19, 14 H. Brugman Hol. 1 9.76. Hoogspringen: 1 Van Voort PAC 1.50 m. 2 M. Merkelbach Hol 1 1.45, 3 H. de Boer Sparta 1.45 m. 4 J. Akerboom Sp. 1 1.40 m. 5 P. Visser Hol. 1 1.40 m. 6 E. van Riet V LTC 1.40 m. Verspringen: 1 J. Zuidhoff Sparta 5.57, 2 R. de Ceuninck V LTC 5.43 m. 3 L. van Schooten Spart. 5.28 m. 4 H. Lemmers Spart 1 5.13 m. 5 Van Wijn gaard PAO 4.98 m. 6 W. Visker AVS 4.89 m. termen heet. De koers werd echter net op tijd verlegd waardoor de „Staphor ster" aan vernieling ontkwam. De rechter kwam niet onder de in druk van verdachtes verklaring tegen over de politie, dat jenever zijn medi cijn is. Hij vond het maar een kwalijke zaak. Vanwege het nog blanco strafblad vonniste de rechter 10 dagen gevange nisstraf. ontzegging van de rijbévoegd- heid gedurende een jaar en aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is in genomen. LEEDSCHE POSTDUIVENOLUB Wedvlucht oud en jong op 25-8-'68. Aantal duiven 340. Gelost om 8.15 uur met NO-wind. Nulpunt 68.888. 1. W. L. Onstenk; 2. W. v. d. Nieuwendijk; 3. J. van Alphen Sr.; 4. J. Laterveer; 5. J. van Alphen Sr. 6. A. J. van Hove; 7. W. Teske; 8. W. Bey; 9. P. H. van Zonneveld; 10. J. van Alphen Sr. KATWIJK DODELIJK ONGEVAL 7-JARIG JONGETJE DOOR POMP GEGREPEN De 7-jarige Jantje Ouwehand uit de Boenlaan in Katwijk is gistermiddag omstreeks half twee, toen hij op een afgelegen stuk terrein nabij de Provin ciale weg, waar reconstructiewerk zaamheden worden uitgevoerd, met enige vriendjes aan het spelen was, door een aldaar in werking zijnde drainage-pomp gegrepen en op slag gedood. Nachtelijke stremming van Voorschoterwes: n Bij gunstige weersomstandigheden zal de Voorsohoterweg in de nacht van woensdag op donderdag 28/29 augustus en indien dit noodzakelijk is in de naoht van donderdag op vrijdag 29/30 augustus a.s. wegens werkzaam heden aan de afsluitbomen van de Hooghkamerbrug voor alle verkeer gestremd zijn. De stremming gaat in te ca. 01.00 uur en zal ca. 5.30 uur be ëindigd zijn. Het verkeer uit beide richtingen zal via de Vink worden omgeleid. ADVBRTENTnc klare taal JONGE 11 1 WF GENEVER 1 1 in de handige kneepfcs f ld,50 per liter NIEUWE VERKEERSLICHTEN IN LEIDEN LUfiJCl— 5 „Gouden Dahlia" in Haarlem GROTE TENTOONSTELLING T.G.V. GOUDEN BESTAAN NEDERLANDSE DAHLIAVERENIGING Ter gelegenheid staan van de Nederlandse Dahïiavereni- ging, wordt op vrydag 6, zaterdag 1 zondag 8 september aanstaande ~in de Kennemersporthal in Haarlem een in ternationale Dahliatentoonstelling ge houden onder de naam „Gouden Dah lia". Daartoe komen vaklieden en lief hebbers uit verscheidene delen van de wereld, onder meer 120 leden van de American Dahlia Association en leden van de Engelse, Duitse en andere Euro pese groepen. In 1918 werd de vereni ging opgericht door drie belangrijke fi guren uit bloemboUenkringen, van wie alleen de tbans 86-jarigo heer J. F. C. Dis uit Heemstede nog in leven is. De vereniging begon met 30 leden en heeft er thans 480, onder wie 250 han delskwekers. Deze kwekers wonen in de kuststreek tussen Alkmaar en Wasse naar, verder zijn er kwekerijen in Naar- den, Baarn en Aalsmeer. De 250 han delskwekers plantten in 1967 30 miljoen het 50-jarig be- dahliastekken uit. Er zyn 30 verenigin gen met ongeveer 1500 leden aangeslo ten bij de Nederlandse Dahliavereniging. De export van dahliaknollen bereikte een omvang waarde van Kinderwagen met baby reed sloot in Zaterdagavond keerden de heer en mevrouw D. Heijns van familiebezoek naar huis terug met de baby in de kin derwagen. Vanuit het uitbreidingsplan Aardam-West moesten ze de Aardam- seweg oversteken naar het voetpad. Net op dat moment kwam de jeugdige bromfietser de R. uit Aarlanderveen langs. Hij botste met zijn bromfiets tegen de moeder op en kwam met haar ten val. De kinderwagen kreeg een duw en tuimelde van de vrij hoge wal kant de sloot in vlakbij de sluis. De heer Heijns stapte onmiddellijk Tn het water en greep de baby. Deze heeft tot nog toe geen nadelige gevolgen van het bad ondervonden. De moeder kreeg won den en builen door de aanrijding. De politie onderzoekt de zaak. Geslaagd. De heer L. A. Egberts Jz. heeft met goed gevolg het theore tisch en practisch examen afgelegd voor het diploma „Erkend bloemsler- kunstenaar". Dit is de hoogste graad, die in deze tak is te bereiken. In vijf jaar tijd dit diploma te behalen, is een prestatie op zich. Export Zestig landen behoren tot de regel matige afnemers van de dahliaknollen. West-Duitsland importeerde in 1967 zes miljoen met een waarde van 2,2 miljoen gulden, Engeland 4,5 miljoen t.w.v. 1,75 miljoen gulden, Amerika 3,5 miljoeD t.w.v. 1,5 miljoen gulden. Voorzitter van de organisatie is thans de heer F. Swart uit Lisse. Als ruimte voor de tentoon stelling, die de grootste van de afge lopen vijftig jaar zal worden, staat dit jaar de Nederlandse dahliavereniging de Kennemersporthal te Haarlem ter be schikking. De oppervlakte voor de ex positie is 1.600 vierkante meter waar 80.000 tot 100.000 bloemen te zien zul len zyn. Architect is J. J. Schipper, di recteur van de Gemeentelijke dienst voor Hout en plantsoenen in Haarlem. Er zyn vijfendertig inzendingen waar van dertien van Nederlandse firma's, een gecombineerde inzending uit Bel gië en een gecombineerde inzending uit Engeland. Verder zyn er inzendingen van amateurverenigingen. De tentoon stelling zal vrijdagmiddag 6 september officieel worden geopend dloor de bur gemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. LEIDEN Hersenschudding na aanrijding Giermiddag om 16.30 botste een brommer, die uit de Atjehstraat kwam, tegen een personenauto, komende uit de Lombokstraat. De bromfietser, een 16-jarige inwoner van Leimuiden, kreeg door de botsing een hersenschudding, zyn duo-passagier, een 15-jarige Ryns- aterwoudenaar, bekwam schaafwonden aan beide henen. Belden werden per EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De bromfiets was ver nield. De auto, bestuurd door een. in woner van Zoeterwoude, werd bescha digd. Prof. dr. H. P.Blok overleden Prof. dr. H. P. Blok, sinds september 1950 bijzonder hoogleraar in de Bantoe talen aan de Leidse universiteit en sinds 1957 buitengewoon hoogleraar in de bantoelstiek aan deze hogeschool is de leeftijd van 74 jaar overleden. Prof. Blok werd in 1894 te Rotterdam geboren. Reeds in 1925 aanvaardde hy een privaatdocentschap aan de Leidse universiteit voor de egyptologie, in 1927 volgde hy te Utrecht prof. von Bissing op als byzonder hoogleraar in de cul tuurgeschiedenis van het oude Egypte en het nabye Oosten. Dader 8 inbraken in Oegstgeest gearresteerd De dader van de serie inbraken, die in februari en juni in het winkelcen trum aan de Lange Voort zijn gepleegd Alkmaar gearresteerd. Het is de 36-jarige M. G. J. uit Nijmegen, die ook Alkmaar zijn geluk beproefde, maai daar op heterdaad kon worden betrapt. Bij nader onderzoek bekende hij te- de acht inbraken in Oegstgeest op zyn geweten te hebben. ROELOFARENDSVEEN De Treffers kampt nog steeds met ruimteprobleem Op vrijdag 30 aug. a.s. des avonds te 8 uur komt de tafeltennisver. „De Treffers" vor het houden van de al gemene jaarvergadering in café Heemskerk bijeen. Op de agenda treft men hiervoor de gebruikelijke te behandelen punten aan. De jaar- verctagen van penningm. en sekre- taris zijn de leden toegezonden. Hier in wordt een overzicht gegeven van de gehouden aktiviteiten van het af gelopen jaar, alsmede de problemen waarvoor de vereniging zich gesteld ziet. Het grote probleem, waarop de nadruk wordt gelegd is wel het niet ter beschikking hebben van de nood zakelijke (geschikte) speelruimte vooi de spelers (sters) van de tafeltennis vereniging. Uiteraard drukt dit ook zijn stem pel op de te leveren prestaties en ak tiviteiten voor de leden. Immers hier door is ook een bewuste doelmatige training praktisch niet mogelijk. Het ziet er naar uit dat de enige oplos sing wordt de realisering van een ei gen tafeltenniszaal. Een ruime finan ciële medewerking van buiten de vereniging zal dan onontbeerlijk zyn. Het feit dat men in „De Treffers" plaatselijk een topvereniging bezat mag hiervoor niet alleen meespreken Van nog groter belang is de nuttige werkzaamheid voor de jeugd tei plaatse. Hopenlijk zal het nog komen de overleg het ruimteprobleem voor een van de meest aktive plaatselijke verenigingen tot een oplossing bren gen. Zoals uit het jaarverslag van de penningm. bleek is mede hierdoor ook het evenwicht in ontvangsten en uitgaven in het afgelopen jaar ver stoord aangezien het boekjaar met nadelig saldo van 98,98 afgeslo- en werd. Ook de - plaatselijke sportver. Dosr. komt de aandacht vragen voor haar jaarvergadering welke wordt gehou den op woensdag 28 aug. des avonds te 8 uur in de kantine op het sport park. Een belangrijk voorstel op de ze vergadering is het voorstel tot ver hoging van de contributie. In de categorie „zware gevallen" >or het Leids Kantongerecht liet gis teren een opvallend aantal verdachten verstek gaan. De tegen hen aanhangig gemaakte zaak kreeg niettemin een openbare behandeling en zowel de eis als het vonnis waren over het geheel genomen niet bepaald mild. Zo eiste de officier, mr. J. Th. de Wit, legen een niet verschenen 20-jarige schilder uit Llsse zowel een geldboete 75,subs 15 dagen als één weck voorwaardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. tot deze eis, omdat de schilder zonder enige rijbevoegdheid een motorrijwiel bereed en reeds eerder op soortgeiyke clandestiene rit was be trapt. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, vonniste bij verstek conform en zette voor verdachte aldoende de cel deur alvast op een kier. Wie het laatst lacht Over het wangedrag van een 22-jarige beroepschauffeur uit Haarlem, die even- te zijn. Bovendien mocht hij verstek liet gaan, was het rechts- zijn auto rijden, omdat hem bij :ollege evenmin best te spreken. Uit het onderzoek bleek, dat de jeug dige Haarlemmer op Rijksweg 4 a met zijn vrachtauto een voor hem rijdende personenauto ging inhalen en wel op het moment, dat hy zelf al door een per sonenauto werd ingehaald. Het gevolg was, dat deze auto de middenberm werd ingedrukt met alle gevaren van dien. „Toen die auto in de middenberm te recht kwam zat verdachte al omkij kende hard te lachen en reed zonder zich ergens om te bekommeren hard door", verklaarden drie getuigen. Dit feit vonden de officier en kantonrechter byzonder ergerlijk en had dan ook tot gevolg, dat verdachte conform de eis bij verstek werd veroordeeld tot een geldboete van ƒ150,subs 30 dagen en een onvoorwaardeiyke Intrekking van zyn rijbevoegdheid voor de tyd van aes maanden. Ongeremd Omdat de remleidingen in een zeer on- deugdelyke staat van onderhoud ver keerden, trapte een 22-jarige tuinder uit Katwijk op het kruispunt Oude Ryks- vveg/Rijksweg 8 onder Sassenheim door de rem van zyn auto en kon derhalve met de onberemdare auto geen voorrang verlenen. Een fikse botsing was het ge volg. De officier laakte dit feit in hoge mate en eiste ter correctie een geldboete van 100,subs 20 dagen. De kanton rechter verlaagde de geldboete welis waar tot 75,subs 15 dagen, doch vonniste de tuinder daarentegen bij ver stek ook nog met een voorwaardeiyke intrekking van zijn rybevoegdheid voor de tyd van zes maanden met een proef tijd van 2 jaar. Onverzekerd Een wel voor de balie verschenen 20- jarige tuinder uit Warmond moest zich verantwoorden, omdat hij met zyn auto ondreed zonder tegen W.A. verzekerd onthulde de kantonrechter nog, de rijbevoegdheid voor enige tyd werd ontzegd. „Mijn vriend miste de bus en toen heb ik hem na lang aan dringen even naar Leiden gebracht", voerde verdachte als excuus voor zyn zowel clandestiene als onverzekerde rit aan. De officier vond verdachtes gebrek aan verantwoordeUJkheldsgevoel bijzon der laakbaar en eiste naast een geld boete van 200,subs 40 dagen „als stok achter de deur" een week voor- waardeiyke hechtenisstraf met een proeftyd van 2 jaar. Gezien de ernst van de feiten achtte de kantonrechter de bijkomende straf nog aan de veel te milde kant. Hij bracht de geldboete te rug tot ƒ100,subs 20 dagen doch vonniste de jeugdige tuinder daarnaast met twee weken voorwaardeiyke hech tenisstraf met een proeftyd van 2 Jaar en een voorwaardelijke ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden eveneens met een proeftyd van Tegen een muur Een 28-jarige kellner uit Sassenheim slipte in de nacht van de 23e april jl. met zyn auto in een bocht van de Heren straat te Voorhout en kwam tengevolge hiervan met een daverende klap tegen terecht. De klap kwam zo hard aan, dat de muur gedeelteiyk be zweek en de schadeclaim ruim 3.500,- bedroeg. Verdachte kon geen verkla ring voor zyn slipparty geven. „Mis schien een klapband", giste hy. Hy giste verkeerd, want van een klapband was, geen sprake. „Verdachte delijk veel te hard en verloor daardoor in die bocht de macht over het stuur", zo verklaarde verbalisant onder meer. De officier kwam tot de conclusie, dat verdachte zeer roekeloos en gevaar- ïyk had gestunt en eiste zowel een geld boete van 100,subs 20 dagen als de onvoonvaardelyke ontzegging van de rybevoegdheid voor de tyd van 6 maan den. De kantonrechter wilde verdachte nog wel een kans geven, stelde daarom de intrekking van diens rijbevoegdheid ditmaal nog voorwaardelijk met een Lctliaacil propftijd van 2 jaar. doch verhoogde de j heengaan!' O/r Langzaam maar zeker naderen de verkeersvoorzie- ningen by de Bostelbrug, de Haarlemmerstraat i Apothekersdyk hun voltooiing. Wanneer de lichten werking zullen (reden zal het intense verkeer ter plaati beter aan banden gelogd kunnen worden. Ook bov gebruik wordt gesteld. 'I vei keer op de Prinsessekade moet voor mar de Apothekersdyk af te huigen r.yn lichten geplaatst (zte foto). Het valt nog de uitgebreide Installatie In „TUINBOUW EN PLANTKUNDE" MAAKT BEZWAAR TEGEN BERBICE-PLANNEN TE VOORSCHOTEN Met de vele anderen, die ongerust zyn over het voortbestaan van het land goed „Berbice" door de dreiging een „Tweedeling", heeft thans ook het hoofdbestuur van de Kon. Nederl. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde te Den Haag In een schrijven aan I w. van Voorschoten kenbaar gemaakt. „T. P." zegt In dat sehryven het z op prys te stellen indien het landgi in het nieuwe bestemmingsplan Ade- geest opnieuw als een geheel wordt op genomen, zodat een eventuele tweele dige bestemming onmogelijk zal zyn. Daarom wordt er op aangedrongen de grens van het bestemmingsplan Ade- geest zoveel noordelijker te willen ver schuiven, dat het gehele landgoed Ber bice, Inclusief de aan de noordzyde lo pende weg en de daaraan gelegen oude boerderij In het nieuwe bestemmings plan wordt getrokken. Een aantasting van de noordeiyke rand, aldus wordt in het sehryven ge steld zoals nu mogelijk blijft door het bulten het nieuwe bestemmingsplan Jeugdgebouw „Het Honk" in St. Antoniusparochie Na wekenlang getimmer, geschilder, etc. Is eindeiyk het tydstip aangebroken, dat het Jeugdgebouw „Het Honk", ge legen aan de Rooseveltstraat/hoek Tel- derskade weer ln gebruik kan worden genomen. Het Jeugdgebouw was dringend aan een intensieve restauratie too en aan het enthousiasme van een groep jongeren is het te danken, dat de voltooiing van de ze restauratie thans is bereikt. Avond aan avond, alsmede menige zaterdag, werd door hen gewerkt met een niet- aflaatbare yver. De Stichting Jeugdcommissie St.-An- tonius-parochie is daarvoor zeer dank baar gestemd. De resultaten van de res tauratie zyn te aanschouwen op zondag 8 september a.s. 's middags van 14 tot 16 uur. Leimuiden, 25 augustus, Langs deze weg, wil lk myn bewon dering en respect kenbaar maken voor de wyze waarop het Nederlandse volk In confrontatie wordt gebracht met de crisis ln Tsjecho -Slowakije, via pers, radio en t.v. goede verslagen en commen taren van de Ned. dagbladen hebben mijn bewondering. De reportages van de actualiteiten rubrieken, via de radio die praktisch elk uur doorkomen, zyn pri- verzorgd. Ondanks dat deze repor tages vaak geïmproviseerd worden sa mengesteld, geven zo toch een zo juist en actueel mogeiyk beeld van de ge beurtenissen ln Tsjecho - slowakye. Ook dankzy de voortreffeiyke medewerking buitenlandse radio- en t.v.-lnstellln- zo als ln W.-Duitsland en Oosten rijk. Ook de dramatische en aangrijpende filmverslagen die via t.v. actualiteiten rubrieken en t.v.-journaal onze huis kamers binnenkwamen, hebben een die pe Indruk op my gemaakt. En ik weet zeker dat heel veel mensen dit zelfde ervaren hebben, want je mag zijn wat je wil, maar deze verschrikkeiyke gebeur tenissen kunnen niet zo maar langs je Adegeest houden ervan zou onher- roepeiyk de totale vernietiging van het bosrijke landgoed tot gevolg hebben. Tenslotte wordt gewezen op de zeld zame uit de 17e eeuw stammende nog zeer gave oranjerie een der oudste in ons land die by een evt. oprolling van het bos door de aantasting van de noordrand van het landgoed zyn waarde geheel zou verliezen. LEIDERDORP FAMILIE/WEMMEN IN „DE DOES" Het jaarlijkse zwemfeest van de Lei- derdorpse zwemvereniging „De Does" werd zaterdagmiddag onder een strak blauwe hemel gehouden. Mede daar door was de belangstelling groot v. d. Horst; jongens: 1 Piet Bogerd, 2 Wim Sprey. Groep 3 meisjes: 1 Els Jansen, 2 Anneke Devilee en Sylvia Lonkhuizen; jongens: 1 Peter Smit, 2 Bert Lans. Twintig meter schoolslag: groep 1, meisjes: 1 Wouke Lans, 2 Yvonne Rui ter; jongens: 1 Peter Hendrikscn, X Erik van Ark; groep 2 meisjes: 1 An neke M. v. d. Horst, 2 Madeion Schol z; jongens: 1 Paul Jekel, 2 Piet Bogert; groep 3 meisjes: 1 Truus van Wijck; jongens: 1 Bert Lans, 2 Jan Pander. Vijftig meter schoolslag: groep 1, meisjes: 1 Joke v. d. Bosch, 2 WiLma Zwemmer; jongens: 1 Harry Tortieken; groep 3. jongens: 1 Dick Honders. Da mes: 1 J. Scholtz, 2 E. Stockman. He ren: 1 D. Hendriksen, 2 hr. Pley. Lucht bedden race: meisjes: 1 Mieke Hendriksen, 2 Anneke Nayé; dames: 1 mevr. Keizer, 2 mevr. Segaar; jongens: 1 H. Tortikke (groep 1), F. Lam an (groep 2), D. Hendriksen (groep 3). Gecostumeerd: 1 Els de Bruin, 2 Joke v. d. Bosoh. Ballonracc: meisjes: 1 Joke v. d. Bosch. 2 Yvonne Sehemkes; jongens: 1 Paul Koops, 2 Bores Roos. Familie-estafette: 1 en wisselbeker: fam. v. d. Kwaak, 2 fam. HokkeLing, badmeester Van der Lans kon dan ook I 3 fam- Snaterse, 4 fam. MacLean, 5 meer dan tevreden zijn over de inzet ^am- Sehemkes. liet enthousiasme waarop aan de I verschillende spectaculaire onderdelen werd deelgenomen. De uitslagen van dit zwemmen in familie-verband zijn als volgt: Stokzwemmengroep 1 meisjes: 1 Bebtina Hoogenboom, 2 Yvonne Rui ter; jongens: 1 Jean not Wals Fisz, 2 Erik van Ark. Groep 2 meisjes: 1 Irene Vriend, 2 Marijke Miolet, 3 Anne M. L.P.V. „De Rijnklicvers" Wed vlucht vanaf Roosendaal, afstand 68, km bp 25 augustus '68. In concours" 472 duiven. Gelost om 8.15 uur met N. O.-wind. Uitslag (eerste 10): 1 en 8 Chr. v. d. Pluym, 2 H. Kettenis, 3 en 9 A. G. Holland, 4 J. Bramtenaar, 5 J. v. Alphen, 6 v. d. Wal/Tisseur, 7 Gebr. Kok, 10 P. Veelenturf. Thuiswedstrijden in Leiden r grote Veel gebreken Hij was op weg naar een bevriende automonteur, die hem zou helpen met repareren van de mankementen aan zyn auto. Onderweg werd hij toevallig aan gehouden. Aldus „het excuus", dat een 21-jarige radio-monteur uit Leiden aan voerde voor het feit, dat zyn auto bij „deze toevallige aanhouding" nogal wat gebreken vertoonde. „U had zich waar om dan ook met deze auto niet op de weg mogen begeven", zo diende de rechter verdachte van repliek. Omdat alle gebreken, zo bleek ook uit het onderzoek, thans waren verholpen, liet de officier het ditmaal nog by een eis van een totale boete van ƒ115, subs 23 dagen. Hek vonnis weed Ï0Q>— subs 20 dagen. bewondering spreek ik uit dige Tsjechische en Slowaakse journa- listen en radio en t.v.-reporters en tech nici. Deze mensen gaan onder zeer moei- ïyke omstandigheden en met groot ge vaar voor eigen leven door om het Tsje- cho-Slowaakse volk, door middel van vlugsohrifteu en via geheime radio- en t.v.-uitzendingen moed in te spreken, door het geven van juiste berichten over de toestand in hun land. En door oproe pen van allerlei aard, welke volgens be richten spontaan en moedig opgevolgd worden. De Wereld Is op het ogenblik prac tisch alleen afhankelijk van deze helden, wat berichtgeving aangaat over de ware toestand ln dit land, dat nu bezet Is door vyf z.g. „Bondgenoten", deze be zetting Is een laffe en absurbe bezet ting onder leiding van Moskou. RH Nog voor het begiin van de volley balcompetitie heeft de volleybalvereni ging Castellum en met. name het be stuur, ziel» al voor grote moeiiyklx-den geplaatst gezien. Het bestuur van de afdeling Leiden heeft nl. zonder de be treffende verenigingen hierin te ken nen beslist dat alle teams in de eerste klasse hun thulswedstryden moeten spe len In de Leidse sporthal. Het spreekt voor zichzelf dat de Alphenaren, die met niet minder dan vier teams t.w. twee dames- en twee herenteams in de ze klasse vertegenwoordigd zijn hier door voor grote moeltykheden geplaatst orden en wel om de volgende redenen: 1 Voor Jeugdige en nog studerende le den (en dat zyn er bij Castellum zeer veel) ls do wekeiykse reis naar Lei den zo kostbaar en vooral zo tyd- rovend, dat zij de keus hebben tussen twee dingen; a. Stoppen met volleyballen, b. In een lagere klasse te gaan spelen. Veel Castellum-Ieden hebben dit reeds duideiyk doen biyken. 2 Het stimulerend effect, uitgaande van de thuiswedstrijden der hogere teams, alsmede de gemeenschapsband ont breken nu volkomen. Nooit zal een team dat ln de eerste klas speelt voor eigen publiek kunnen spelen, wat zo wel voor de spelers, als voor het Cas- tellum-publlek een onplezierige zaak genoemd kan worden. 3 De volleybalsport in een plaats als Alphen met 30.000 Inwoners wordt volkomen onaantrekkeiyk, met als lo gisch gevolg dat men er mee gaat stoppen en zijn keuze op een andere tak van sport laat vallen. 4 Hoge reiskosten. Voor Caslelllum be tekent deze maatregel, dat het 450 gulden meer kwijt Is aan reiskosten. 5 Castellum beBchlkt over een uitsteken de zaul, waarin zelfs hoofd- en over- gangswedstrijden gespeeld kunnen worden. Al deze punten in aanmerking geno men blijkt duideiyk dat het bestaans recht van Castellum wordt aangetast, en dat er ingegrepen wordt in de meest elementaire vorm van het verenigings leven. Stel eens voor dat de voetbal vereniging Alphen haar thulswedstry den b.v. In Gouda moest gaan spelen! Niet alleen het verenigingsleven van Castellum wordt bedreigt, ook het alge meen belang van de voUeybalaport, want wat Is een klub die „geen thuis" meer Al deze consequenties zyn het gevolg van een maatregel van het afdelings bestuur die, zoals de toelichting dulde- l«k moest maken genomen fa om orga nisatorische redenen. Castellum heeft nu een protest ingediend by het dis- trictsbestuur en hoopt dat deze maat regel nog ongedaan gemaakt kan wor- Het is voor de groen-witten te hopen, want anders kon de volleybalsport die de laatste Jaren In Alphen byzonder aan populariteit heeft gewonnen wel eens een geduchte klap krygen. Indeling veldhandbal competitie Zondag 1 september een belangrij- ke datum voor de handballers ln Neder land daar dan ln het gehele land do veldhandbalcompotltie weer gaat draal en. In de hoofdklasse van de dames zh! de stryd gaan tussen: Hygiëa (Den Haag), het Amsterdamse Nlloc, r.k. Pos- terholt, PSV uit Eindhoven, Swlft (Roermond), r.k. Velo uit Wateringen, het Vllsslngse Walcheren en do tweede Amsterdamse ploeg Zeeburg, By de he ren zal de Nederlandse kampioen moe ten komen uit de volgende teams: Aals meer, de Amsterdamse ploegen van AHC '31 en Nlloc, Atllla uit Utrecht, ESCA (Arnhem), het Hengclose Olym- pia, Operatie '55 uit Den Hang en Slt- tardia (Sittard). De Leidse ploegen zyn Ingedeeld In de afdeling Den Huag, bc- hulve de heren van HVL, die uit zul len komen in de eerste klasse van het district West B. De overige Indelingen zijn: Dames, 3e klasse A: Turnlust 2, Klandla, Foreholtc 2, Kwiek Sport 2, Northa 2 en HVL. Dames, 3e klasse D: Jong Arlu 2, Kwiek Sport 3, Wings 2, DSO 2, HVS, Athene 3, Gonu 2 en LZC. Heren, 3e klasse A: Turnlust 2, ËDH, Wlugs 3, HVS, HVL 2, EHC 3 en Quln- tus 3, Heren, 3e klasse C: HM8H, MSV 2, Animo 4, Westlandla 3, Odis, HVL 3 cn LZC. Dames junioren, 4e kinase B: SOS, Westlundla 8, Athene 2, EHC 3, Jagers, Hygiëa 2, HVP 2 en LZC. He ren Junioren, 2e klasse B: Flamingo's, LZC, Hollandia, EHC, Northa en HVP. Het programma voor aj. zondag ver meldt de volgende wedstrijden: Sport park Roomburg: 14.30 uur: HVL 1- Hermes 1 (heren), 12 uur, HVL 1- Kwiek Sport 2 (dames) 13.00 uur: HVL 2-Qulr'3 (heren). Sportpark Leidse Hor.. 11.15 uur: LZC-WIngs (dames), 12.15 uur: LZC-Odis (heren), 10.00 uur LZC-Flamingo's (heren junioren). De heren van HVL t spelen tegen West landla 3, de dames junioren van LZC gaan op beaoek by SOS.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3