Inbreker wist hoe het hoorde: buiging voor de rechter Raad van Voorschoten parkeerbijdrage Algemene met eens met Bank Nederland UW MENING Nieuwe kantine van „v.v. Koudekerk" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1968 NIEUWE AMRO-BANK VOORSCHOTEN OFFICIEEL GEOPEND, VOOR DE HAAGSE RECHTBANK HUIS WAS GELIJK EEN PAKHUIS MET VEEL LEVENSMIDDELEN Voorstel tot restitutie aangehouden B. en W. zullen voorstel ter vernietiging wordragen Aan het slot van de zeer lange raads vergadering van Voorschoten deelde burgemeester L. de Kool de raad mede, dat hü officieel de leden van de raad ter kennis bracht, dat hij het door de raadsleden aangenomen voorstel om te rugbetaling van de parkeerbydrage, wel ke is ingevorderd bij de Algemene Bank Nederland, ter vernietiging zal voordra gen aan het college van Gedeputeerde Staten, omdat het gehele college van b. en w. van oordeel is, dat dit genomen raadsbesluit In stryd is met het alge meen belang. „Het besluit is genomen op vrydagavond en thans is het zater dag, zodat aan de gemeentewet Is vol daan van melding .binnen, één. dag na 's raads beslissing", aldus de burge meester. Dit betekende een sensationeel slot van een vergadering, waarin de Inge komen mededelingen de meeste spreek- tyd vroegen. In de Schoolstraat is een supermarkt gebouw verkocht aan een bankinstel ling. Aan de hand van artikel 119 van de oude bouwverordening heeft het col lege van b. en w. een bijdrage van f 25.000,gevraagd in de kosten van aanleg van een vijftal parkeerhavens. Om een supermarkt te veranderen in een bankgebouw was de goedkeuring van b. en w. nodig. Het pand is aan zijn bestemming onttrokken. De raad wilde een bank nog niet zien als een geldwinkel en waren het eens met b. en w. voor zover het de bestemmings verandering betrof. Alle fracties vonden evenwel een koppeling van een parkeer bijdrage aan een ontheffingsverlening in de bestemming een vreemde zaak. Juridisch bleek het college van b. en w. bijzonder zwak te staan. Baron mr. De Vos van Steenwijk (VVD) toonde waar- wering voor het financiële beleid van Nieuw bedrijfspand voor N.V. „De Bink" N.V. Drukkerij ,,De Bink", gevestigd Stille Rijn 9 te Leiden, gaat het hart van de stad verlaten. Dit wordt mo gelijk nu de gemeenteraad van Leiden haar goedkeuring heeft gegeven voor de verkoop van een stuk grond groot 2.000 m2 aan de Roosevelt straat. De N.V. was reeds sinds 1963 op zoek naar een geschikt terrein voor de bouw van een nieuw bedrijfspand. Men hoopt voor het eind van dit jaar de eerste paal in de grond te hebben. Het pand wordt dooi- het architectenbureau ir. M. P. Scholten en G. H. Bellaard in Leiden ontworpen. WEDSTRIJD MET BLOEMBAKKEN GROOT SUCCES De Leidse bloembakkenwedstryd, die de Leidse Bloemist-patroonsvereniging en de Leidse afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinb,ouw en Plant kunde ook dit jaar weer gezamenlijk onder het motto: „Geef uw gevel een corsage", organiseerden, is weer een groot succes geworden. Er waren ruim 100 deelnemers méér dan vorig jaar, hetgeen de organisatoren uiteraard een zeer verheugend feit vonden. In de afge lopen week heeft de deskundige jury de laatste 250 bloembakken aan een keu ring onderworpen en op punten gewaar deerd. Hierbij bleek, dot de bewoners van flats helaas, aldus de jury nog niet tot een collectieve deelname waren ge komen, waardoor een onderlinge wed strijd tussen de gezamenlijke bewoners van diverse flats mogelijk zou zijn ge worden. In november a.s. zal tijdens een speciaal daartoe belegde bijeenkomst van de deelnemers, die hiervoor t.z.t. een uitnodiging ontvangen, de uitslagen be kend worden gemaakt en de prezen wor den uitgereikt. b. en w., maar toonde aan dat deze handelwijze van b. en w. niet door de „beugel" kon. Namens de VVD diende de heer De Vos van Steenwijk daarna een motie in, waarin de raad zich uit sprak, dat de notheffing van b. en w. in de bestemmingsverandering van het pand onvoorwaardelijk gegeven moet worden en niet gekoppeld aan een bij drage in de parkeervoorzieningen. De fractie-woordvoerders waren niet altijd even hoffelijk in hun woordkeuze. De heer Schuurman (KVP) sprak over gemarchandeer, de heer Schep (BP) over sleutelgeld, de heer Kloosterman (PC) over een ongezonde zaak en mevr. Stoker over de onaangename indruk welke dit voorstel geeft. Baron De Vos van Steenwijk (WD) maakte het wel heel erg bont bij de vergelijking tussen een Russisch persbureau en de verde diging van wethouder Van der Laan (KVP) van dit voorstel. Met een woeste ruk schoof de wet houder na deze WD-vergelijking zijn stoel naar achter en met deuren slaand verliet hij de raadzaal. Na enige tyd keerde wethouder Van der Laan weer op zijn zetel terug en eiste van de VVD- woordvoerder terugneming van-de Rus sische vergelijking. De KVP steunde haar wethouder en mr. De Vos van Steenwijk betreufde zijn uitlating. Het voorstel van de VVD kwam daar na in stemming en door afwezigheid van drie raadsleden staakten de stem men 7 voor en 7 tegen, waardoor dit voorstel In dé volgende vergadering weer aan de orde komt. Mr. Esselaar KVP) diende daarop een voorstel in tot terugbetaling van de reeds ingevorderde parkeerbijdrage en dit voorstel werd met uitzondering van de drie wethouders aangenomen. Over dit voorstel sprak de burgemees ter aan het einde van de vergadering de „banvloek" uit. Brief De overvolle tribune was ook geko men naar aanleiding van de behande ling van de brief van Leidseweg-Noord- bewoners over de slechte waterhuishou ding en ondeugdelijke riolering. De gemeenteraad zag het allemaal minder zwaar dan de briefschi-yvers. Het meest kritisch was ook bij dit voor stel weer de WD. Baron De Vos van Steenwyk (WD) stelde dat er te veel risico's genomen zijn en vond in de be antwoording van b. en w. van de brief een ondertoon die alle handelingen goed probeerde te praten. De riolering ter plaatse is onvoldoende en er bestaat te veel overlast voor de bewoners. Ir. Fran ken (KVP) wees op de herhaling in Noord-Hofland b(j het bouwrijpmaken, ook in „Boschgeest" zijn deze fouten gemaakt, waardoor Papelaanbewoners in het water kwamen te zitten. De KVP vroeg zich af of de technische advi seurs wel juist zijn. De heer Uijterllnde (PC) was van oordeel, dat de gemeente verzuimd heeft voor een deugdelijke noodultlaat bij de riolering zorg te dra gen. Mevr. Stoker (PvdA) vond het pp de weg van Openbare Werken liggen om zich eerst goed te informeren alvorens een sloot te laten dempen en vroeg wan neer de gemeente gereageerd heeft op de klachten van de bewoners? De heer Scheps (BP) zei het met 'n spreekwoord: „Waar gehakt wordt, daar vallen spaan ders". Wethouder Van der Laan (KVP) deelde mee een kritische nood, maar ook begrip beluisterd te hebben voor de enorme moeilijkheden waar Openbare Werken mee te kampen heeft. Deze dienst werkt al 2 jaar onder hoge druk. Foto-onderschrift Gisteren is te Voorschoten door burge meester L. de Kool het nieuwe bebouw van de AMRO-bank officieel geopend. Ter gelegenheid van dit gebeuren over handigde de directie van de bank een cheque van 1000,- voor doel aan de burgemeester. Een technisch bureau in Den Haag heeft de adviezen gegeven. Er zijn niet te grote risico's genomen. Hoewel b. en w. in de beantwoording meedelen dat er geen nooduitlaat voor het riool is, is deze nooduitlaat wel degelijk aanwezig. Het uitvallen van het gemaal aan de Hofweg heeft de extra moeilijkheden veroorzaakt. Door het opnieuw graven van de sloot is de oude situatie weer hersteld, de sloot wordt niet eerder ge dicht voordat het rioolsysteem afdoen- De derde brief van bewoners van de Leldseweg ter hoogte van de Zilver- fabriek over het bezwaar van de ver- keersomleiding vroeg ook veel spreek tijd. Voorgesteld werd een maximum snelheid lager dan vijftig kilometer per uur in te voeren. B. en w. zullen zich laten adviseren. De behandeling van de raadsvoor stellen begon eerst omstreeks elf uur. De raad ging akkoord met de ringlei ding vöor water van Den Haag via Was senaar naar Lelden én dan weer via Voorschoten naar Den Haag terug. Met een keurige buiging voor de heren betrad een 50-jarige chauffeur de rechtzaal, Cornells weet hoe het hoort. Het reclasseringsrapport zei niet voor niets over hem: „Een man die een beschaafde indruk geeft." Doch een verdere achtergrond-infor matie luidde: „Hij heeft behoefte aan luxe, royaal doen en vriendschap." En dat klopte allemaal met de feiten, die overigens niet zo best waren. Men zou kunnen zeggen, dat verdachte een dubbel leven leidde. Overdag de keurige chauffeur, ge zien bij zijn collega's doch in het late avonduur en ook wel des nachts: de man die uit inbreken en stelen ging. Terwille van de luxe en royaal doen. De feiten logen er beslist niet om, want hoewel de Officier van justitie zich had beperkt tot drie gebeurtenis sen, was er toch veel meer gebeurd. Daar was ten eerste diefstal van le vensmiddelen uit een geparkeerde be stelauto, in de nacht van 12-13 febru ari te Leiden. In de nacht van 26-28 april inbraak in een winkel aan de Zilkerduinweg te de Zilk (Gem. Noord- wijkerhout) en ten derde: inbraak in de nacht van 6-7 mei in een schuur aan de A. H. Kooistraat te Nieuwveen. De buit was altijd gelijk: levensmid delen, dranken en sigaretten. „Het was in zijn woning een compleet pakhuis met levensmiddelen," zo constateerde de Officier van justitie. DE TEL KWIJT Hoeveel inbraken verdachte wel had gepleegd? „Tien", zei hij nu. „Voor de politie hebt u twintig ge zegd," corigeerde de president van de rechtbank en verdachte sprak dat niet tegen. Hij was de tel wat kwijt ge raakt. Een groot gedeelte van de goederen had hij verkocht aan collega's en wel tegen zeer billijke prijs. Er was dan ook niemand die tegen deze concur rentie op kon. zegd," corrigeerde de president van de de president van de rechtbank; „geen wonder dat men u graag mocht." Nu bleek het een vraagstuk te zijn, of en in hoeverre de echtgenote van ver dachte met de inbraken en diefstallen bekend was. Na de inbraak te Nieuwveen werd verdachte onderweg door de politie diep in het nachtelijk uur aangehou den. Zijn vrouw bevond zich toen ook in de auto. „Wel vreemd," vond de president van de rechtbank. „Ik had haar toevaHig gevraagd mee te gaan naar een kennis," aldus de verdedi ging van verdachte. „Ik twijfel er toch wel aan of zij er niets van wist," gaf de president te kennen. Verdachte was niet bereid ge weest de namen te noemen van zijn klanten. „Onder zijn vrienden was hij de jo viale man," wist de Officier van justi- INTERESSANT ORGELCONCERT VAN KLAAS BOLT IN PIETERSKERK Klaas Bolt de organist van de Oude of instrument en later werd uitgebreid met Sint Bavokerk te Haarlem, die in 1956 en 1957 winnaar was van het Haarlemse Orgel Improvisatieconcours, gaf gister avond in de Pieterskerk onder auspiciën van K &0 en in samenwerking met het college van kerkvoogden van de Ned. Herv. gemeente een interessant en knap concert, dat echter de grens van de tijdsduur voor een orgelconcert nogal overschreed. Of door leken dit musicolo gisch en orgelistisch concert geheel werd gewaardeerd menen wij in twijfel te moeten trekken. Maar dat doet niets af aan de grote knapheid van de organist en zijn prestaties. Medewerking werd verleend door de begaafde solo-trompe- tiste van het Noord-Hollands Philhar- monlsch Orkest, Nelly Boerée. Zij be schikt over een prachtig instrument en uitermate knappe blaastechniek, die haar helaas door onbekende oorzaak in het begin van de „Rostocker Suite" in de steek liet. In de beide Trumpet Tu nes van Stanleys en Purcell glorieerde zij evenwel met de glans van haar in strument. Klaas Bolt wist met de juiste orgelklank haar te begeleiden. De organist gaf een korte toelichting op de samenstelling Van het orgel, dat in de 17e eeuw werd gebouwd als barok stemmen verwand aan de Renaissanse. In verband met dit prachtige instrument was het programma samengesteld uit werken van componisten, die in de 17e en 18e eeuw hebben geleefd. Mede aan de hand van de dispositie, werden deze werken uitgevoerd met die registers die in die tijd gebruikt werden. In donkere kleuren vertolkte Klaas Bolt een Preludium van Georg Böhm, alsmede een koraal met variaties van Scheiden an n. Van Telemann, een tijdgenoot van Bach, hoorden wij ook een Koraal met variaties in wat lichtere kleuren. J. S. Bach was aanwezig met twee koraal voorspelen waarvan het „Vater unser im Himmqlreich" ons bijzonder trof door de buitengewoon gave verklanking van de twee polyfonisch tegen elkander lig gende stemmen. Van de vier Engelse componisten uit die tijd hoorden we van Handel en van Walond een Voluntary, die beiden een heel interessante interpretatie kregen. Vooral door het bijzonder knappe spel van de organist werd de eenwezigheid van het programma vergeten. Klaas Bolt en Nelly Boerée hebben vooral aan muziekkenners een rijke avond gegeven. tie die minder waardering voor ver dachte bleek te hebben. Hij eiste tien maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijke en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. En verder verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geld en goederen. De raadsvrouwe zei het toch altijd nog een vraag te vinden, waarom verdach te de inbraken pleegde. „Voor de luxe", merkte een rechtar op. Pleitster verzocht een korter ge vangenisstraf. Vonnis op 3 sept. AFFICHES OVER EN WEER IH. Leiden, 23 aug. 1968. Het „ingezonden stuk" van B. S. en een ander (uiteraard buiten verant woordelijkheid van de redactie) heeft óók mij Versteld doen staan. Alleen „het feit op zichzelf", dat beiden de moeite namen en zich de inspanning getroost ten een „ingezonden stuk" in ons aller Leidse Courant te schrijven is een c delijk bewijs, dat de voortreffelijke vakkundige ontwerper van de Leidato- affiche volledig geslaagd is in zijn si nistere en zakelijke opzet. Hij streefde er namelijk naar, dacht ik, een zo groot mogelijk aantal mensen commercieel zodanig te prikkelen dat het op één of andere manier zou reagerenMijn diepste bewondering voor, en alle lof aan deze reclame-ontwerper, dat hij drie mensen (B. S„ J.W. en H. P.) ruim een week voor de aanvang van het Lel- dato-spektakel tot een zó grote reactie wist te bewegen. Allemaal ondanks de kritiek van mijnheer (of mevrouw) B. S„ die er, sorry, „helemaal intrapte". HENK PFAUTH, Postbus 11, Leiden is graag bereid tot verdere discussie. Tosca van den Haak en Ab Steenvoorden exposeren in Galerie 't Duivenhuys De uit Noordwijk afkomstige beeld houwster Tosca van den Haak expo seert momenteel in Galerie 't Duiven huys aan het Rapenburg nr. 94 groot aantal z.g. kleinplastieken, wegend dierfiguren, in gebakken klei of Tosca van den Hoek is eén geboren Noordwijkse, praktisch gevormd in de pottenbakkerij van de familie Mertens, waar zij vroeger aan de draaitafel zat. Later werd deze kunstenares gevormd door Cor Reuser, terwijl zij aan de Vrije Academie te Den Haag. zat, waar zij studeerde bij Rudi Rooijackers. Deze beeldhouwster ontpopt zich ook hier weer als een gevoelig waarneem ster van de dierpsychologie en verstaat de kunst het dier zij het som: grappige wijze in zijn houding er weging meesterlijk te vangen. De liefde voor en de kennis van het dier moet haar wel zijn aangeboren, zo levens echt als wij dat woord hier mogen bezigen weet zij haar sujetten en allure te geven. Vooral de vogels zijn gevoelig getroffen, soms wat badinerend maar altijd waar, een enkele maal nei gend naar het karikaturale, zoals b.v. een figuurtje van een wijze uil. Ondanks het kleine formaat van deze plastieken verraadt het een krachtige stijl. Een stier toont zij als een massa gebalde kracht. De haan is werkelijk de wat hautaine machtswellusteling, innig is het geestige veulentje in zijn nog onbeholpen bokkesprongen. Een der mooiste onder de kleine figu ren vonden wij (persoonlijk) het prach tige en zo gevoelig getroffen „merel". Geestig is de musicerende ezel, een der figuren uit de bekende Bremer Straat muzikanten. BENOEMINGEN BIJ LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren zijn benoemd: dr. J. van Brummelen, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij het Rijksherbarium, met in gang van 1 maart 1968 tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; R. A. Garrett Ph. D. voor het tijd vak van 15 juli 1968 tot 15 mei 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in delijke dienst bij de Fysiologische Scheikunde; drs. J. van Heijst, wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 juli 1968 tot weten schappelijk medewerker le klasse in vaste dienst; A. J. Otto, arts. voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de afde ling Longziekten; drs. H. L. Wesseling, wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 maart 1968 tot we tenschappelijk medewerker le klasse vaste dienst; dr. M. H. Würzner, wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren, met in gang van 1 september 1968 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst. OEGSTGEEST Geboren: Charlotte Clair, d.v. M. Helfferich en van: C. van Hasselt; Ma ria Gerarda, d.v. C. P. Lubhe, en van J. W. M. Scholtes; Paulus Adrianes, z. v. D. Lugtigheid, on van G. M. C. van der Poel; Lucas Alexander, z.v. J. J. Prein, en van J. L. M. Heijstek; Hen- dricus Johannus, z.v. H. J. J. Smit en van H. C. vander Luit; Carolina Jaco- ba Jolanda, d.v. T. A. C. Spoor, en van W. E. M. Tordoir; Yvette, d.v. G, J. W. Brandhorst, en van J. M. Vlas veld; Ralt Peter, z.v. P. D. Wychgel. en van U. L. G. Vogt; Jacqueline Hé- lène, d.v. K. Gordijn en van G. Lub bers. Ondertrouwd: IJ. A. C. Mulders en M. E. Roijackers; G. A. van Zuijlen en M. S. van der Kwast; J. de Wolf en J. .C van der Kwast. Getrouwd: L. J. Zwetsloot en H. W. M. Heemskerk; G. W. Plomp en J. A. van der Heide; H. J. van Riel en H. W. G. Groeneweg; D. L. Dekker en B. Vogelenzang; T. Muntinga en M. G. H. Moens; H. J. Reuter en A. N. Neute boom. Overleden: D. Marsh, sieren, of het nu „altmodisch" of dern is. En dat kan zeker niet van alle huidige sculptuur worden gezegd. Naar ons gevoelen ontleent het werk van Tosca van den Haak, zoals dat in he sfeervolle Duivenhuys wordt getoond, zijn grote waarde. Ab Steenvoorden stelt de mens cen traal in z(jn werk, maar dan de mens in zijn eigen verscheurde tijd, ondergedom peld in de barre steenmassa's waarin hij moet leven. In bizarre prentjes maar nooit onaantrekkelijk van compo sitie weet Steenvoorden in klein bestek veel te zeggen. Het is echter geen lokkelijk beeld dat hij van de men zijn omgeving biedt. Soms valt het ook moeilijk de zin van zijn gewrochten te onderkennen in de hem eigen gevoelige, ragdunne maar trefzekere lijnvoering. In kleur weet hij prachtige effecten te bereiken. Steenvoorden hanteert een heel eigen techniek; enkele grotere potlood tekeningen zijn subtiel als mooie, tech nische wèlverzorgde litho's. Maar altijd beweegt zijn werk zich op het geheimzinnige, duistere vlak: de mens in de chaos, in de stenen baaierd van onz esteden, in eucaliptische land- „Astronaut" is geen menj wanstaltig dier, „Strijd" is vervuld van sinistere dreinging. Zelfs „Kermis" is geen feest. Toch moet Steenvoorden ook licht- prenten zien in het prachtige prentje „Vrucht", waar in de opengesne den appel de pit, het zaad, als een veel belovend embryo de nieuwe vrucht reeds aankondigt. Het zijn geen opwekkende beelden, die Ab Steerivoorden schetst. Het is ech ter een kunst die .fascineert en de be schouwer met de neus op het niet al tijd lokkende leven drukt. De tentoonstelling duurt tot 15 sep tember en is behalve op maandagen dagelijks van 2-9 uur te bezichtigen. Ook op zondag. Gedurende de expositie zal Tosca vkn den Haak van tijd tot tijd het maken van plastieken demonstreren. W. PRINS. Franciscus Band showde in Frankrijk Met het Majorettekorps Romako uit Rotterdam heeft de Franciscus Band van de Hartebrug-parochie zondag de stadsfeesten opgeluisterd van de Franse plaats Cany-Barville. De Leidenaren tra den met de Rotterdamse majorettes op in een toernooi, waaraan een groot aan tal groepen uit België en Frankrijk deelnamen. Zaterdagmorgen vertrok de band met de bus vanaf de Mare. Na een voor kwam men om half acht i bij de Jeugdherberg te St. Valery Ja een goede nachtrust vertrokken de Leidenaren naar de eigenlijke plaats waar zij zouden optreden. Er was voor die dag een show gepland van alle mo gelijke majorettekorpsen. Zo waren er nog twee uit Nederland en twee uit Bel gië en verschillende uit Frankrijk. Om twee uur werd de groep opgesteld om tocht door de plaats te maken. Met de majorettes van Romako moest de Franciscus Band voorop, na 't plaat selijk korps. Aangekomen bij het toer- nooiveld werd elke groep aan het pu bliek voorgesteld. Nadat alle groepen zo binnen waren gekomen, begon de eigenlijke show. De Franciscus Band opende met Romako. Het was een zeer goed optreden met veel aardige momen ten erin, dat de handen telkens weer op elkaar bracht. Zij konden dan ook met opgeheven hoofd het veld verlaten in de zekerheid, dat de Nederlandse kleuren goed vertegenwoordigd waren. Na weer een mars door de plaats als afscheid werd er gauw omgekleed voor de thuisreis. Maandagmorgen om half 5 was de Band weer terug in Leiden op de Mare. Jongeman onder vrachtwagen te Oegstgeest De 11-jarige jongen B. Krumperman is gisteren bij de verkeerslichten aan de Leidse Buurt in Oegstgeest met zijn fiets terecht gekomen onder het achter wiel van een vrachtauto. De jongen liep een bekkenfractuur en wonden aan het hoofd op. Hij werd overgebracht naar het St.-Elisabeth Ziekenhuis in Leiden en vandaa.r naar het Academisch Zie kenhuis. Men hoopt, dat de jongen over zes weken weer hersteld zal zijn. i De vrachtwagenchauffeur, die rechts- af ging in de richting van het Rijnzicht- viaduct, had de jongen, die rechtdoor wilde rijden niet opgemerkt. LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 1521 aug, Camera: De vierkante recruut (a.L) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur, Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Lido: Hoe versier ik zo'n meisje?' (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Luxor: Laatste gevecht van Chubas- co (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Er is maar één James Bond (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15, uur. Rex: The Bridge on the River Kwai (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 i Nachtvoorstellingen vrijdag en zater dag 23.30 uur: Camera: Kooi der Liefde (18 jaar). Rex - Parasieten der Liefde (18). KORRELTJE Wie intens leeft, zal er rekening ii,eB moeten houden, dat hij ook intens ver driet te verduren zal krijgen. PUNT - c!: Marktberichten LEEUWARDEN, 23 aug. Kaas - Commissienoteringen (in gulden p. kg): Goudse kaas 3.30, Edammer kaas 3.05, Broodkaas 3.05. Handel: redelijk. LEIDERDORP Geboren: Natasja d.v. Johannes J. an der Vlist en Ida A. van Dijk, Does laan 55; Anna E. J„ d.v. Gerardus E. v. d. Lubbe en Elisabeth C. Rooijakkers, Emmastraat 7; Mirjam, d.v. Egbert To renbeek en Pietronella Volker, Splinter laan 114; Anne Marie, d.v. Magiel Po lak en Hubertine A. H. van Kins, Bloem hofstraat 8; Wilhelmus P. J., z.v. V helmus J. M. Koster en Leonarda J. Vou Diest, Fred. Hendriklaan 58; Petronella J. M„ d.v. Bep de Lange en Maria C. van der Poel, Pinksterbloem 74; Maria J. E., d.v. Wilhelmus Th. Bik en Anto- nia J. M. van Haasteren, Fred. Hendrik plantsoen 36; Maaike, d.v. Kees d'An- gremond en Fenneke Pols, Tollenaersin- :1 4. Ondertrouwd: Pieter van der Laan, 25 jaar, wachtmeester bij de Kon. Ma rechaussee, wonende te Rotterdam, Nellie Buurman, 25 jaar, telexiste, v nende te Leiderdorp; Nikolaas van Linden, 19 jaar, elektro-monteur, v nende te Leiderdorp, en Adriana Catha- F. Douwes, 20 jaar, kinderverzorg ster, wonende te Leiden; Arend van der Chijs, 24 jaar, bedrijfsleider, wonende te 's-Gravenhage, en Annelies Oechies, 20 jaar, wonende te Leiderdorp. Gehuwd: Cornelis J. van Beelen, 25 jaar, arbeider, en Adriana W. Reijngoud, 18 jaar, hulp in de huish., wonende te Leiderdorp; Jan M. de Koning, 29 jaar, groentehandelaar, wonende te Leider dorp, en Chiene Visser, 23 jaar, zonder beroep, wonende te Leiderdorp; Willem Minnee, 24 jaar, verz. insp., won. te Lei derdorp, en Elisabeth M. van Kampen, 23 jaar, typiste, wonende te Leiderdorp; Leendert Baars, 26 jaar, boomkweker, wonende te Leiderdorp, en Maria Mun- nik, 23 jaar, kantoorbediende, wonende te Leiderdorp; Jacobus S. van Sinttruij- en, 25 jaar, ingenieur, wonende te Delft, en Teggy M. Rauws, 21 jaar, secreta resse, wonende te Leiderdorp. iROFVUIb OPHAALDIENST. MAANDAG 26 AUGUSTUS Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat, Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauri tsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. DINSDAG 27 AUGUSTUS Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4