©e£cidie6ommit Nog kans op wijzigingen i.v.m. Tsjecho-Slowakije Huize Klivia en Pension Hommeles op „IF NTS-zendtijd moet worden verminderd 1! ^Wêê j Tri*. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 AUGUSTUS 196S Naar nieuwe methodiek TJE ontwikkelingen in het bedrijfeleven stellen ook de vakbeweging bij haar streven naar een zo goed mogelijke po sitie voor de werknemers voor nieuwe taken. Daarover is in uw krant reeds dikwijls geschreven. Eén toelichting ter herinnering. De werkgelegenheid op kortere en langere termijn wordt een van de belangrijkste vraagstukken. In enkele bedrijfstakken is al duidelijk geworden, dat de toekomst sommige werknemers een behoorlijke vergroting van hun aandeel in de pro- duktie en een betere positie in de maat schappij belooft; anderen zien zich daar entegen door de ontwikkelingen in de werkgelegenheid ernstig in hun toekomst bedreigd. De vakbeweging staat hierdoor voor de moeilijke taak om na zorgvuldig wik ken en wegen te beslissen welke metho diek ze moet volgen om het algemeen belang te dienen en de belangen van een deel der werknemers niet te scha den door die van anderen tot wat eco nomisch maximaal mogelijk is te die- "rEN voorbeeld van de nieuwe methodiek lijkt ons te zijn, dat de vakbonden het bij hun voorstellen' voor de nieuwe driejarige CAO in de metaalindustrie niet in de eerste plaats gooien over de boeg van directe loonsverhogingen, maar eer stens krachtig pleiten voor een beter so ciaal beleid in de ondernemingen, con trole op de technische en economische ontwikkeling in de bedrijfstak er. in spraak van de werknemers op bedrijfs niveau. „Poen niet langer primair" heeft een der vakbondsbladen het vragender wijze gesteld. Een ander voorbeeld, maar dan om te laten zien hoe gecompliceerd deze kwestie kan zijn. In brede kringen vindt men dat de regering bij het wetsontwerp inzake het minimumloon te voorzichtig gebleven is. Onder meer is opgemerkt dat de stijging van het wettelijke mi nimumloon jaarlijks niet zou moeten worden beslist door koppeling van dit mi nimumloon aan de kosten van het levens onderhoud, maar aan de loonindex. Al- leen op die manier kan we ondeschrij- ven dit voorkomen worden dat de mi nimumloners nog verder achterop raken bij de beter betaalde werknemers. Maar nu wordt het moeilijker. De re gering is terzake voorzichtig waar ze vreest dat een fors optrekken van mini mumlonen (dan nog altijd natuurlijk re latief fors!) grote consequenties zou heb ben op het algemene loonpeil. De groe pen die in de buurt van de minimumlo ners liggen, willen dan ook forser om- hoog vanwege de denivellering. Op dit punt spreekt de vakbeweging uit taktische overwegingen? zich niet duidelijk uit. Het Christelijk Natio naal Vakverbond dat terzake nogal ac tief is, heeft in zijn bondsorgaan laten schrijven, dat de regering als hij bang is door een algehele forse loonsverhoging, de economisch-zwakke bedrijven in moei lijkheden te brengen, dan maar gebruik moet maken van de ontsnappingsclausu le dié voor zulke bedrijven uitzonderin gen mogelijk maakt. IS dit de aangewezen weg? Dan worden de minimumloners in de economisch-zwakke bedrijven waar schijnlijk in dubbele mate de dupe. Bo vendien wordt, hoe verder men gaat, waarschijnlijk ook 't aantal economisch zwakke bedrijven groter. Wat dit voor de werkgelegenheid betekenen kan, laat zich niet overzien, maar zou wel eens een heel riskante zaak kunnen worden Zorgvuldigheid lijkt ons in elk geval op haar plaats. En mèt de overheid zal het bedrijfsleven, inclusief de vakbewe ging, zorgvuldig hebben na te gaan wel ke nieuwe methodiek het algemeen be lang vereist. Zelfs wanneer deze nieuwe methodiek >or een deel van haar achterban niet op hel eerste gezicht begrijpelijk en aantrekkelijk is. RADIO PROGRAMMA Terecht „neen" OTAATSSECRETARIS Grosheide is het niet eens met de PSP-paiiementa- riër die keuze en inhoud van opstellen bij het eindexamen op scholen voor voortgezet onderwijs zou willen benutten als middel om te weten te komen hoe het studerende deel van de Nederlandse jeugd kiest, denkt en oordeelt over ac tuele onderwerpen. Terecht zegt de staatssecretaris hier „neen". We beamen dat na één zo'n opinieonderzoek 'n volgende maal kan didaten bij het kiezen en maken van hun eindexamenwerkstuk beïnvloed zou den kunnen worden door de mogelijk heid van niet-taalkundige overwegin gen. Naar onze mening geldt dit dan in nog sterker mate voor hen die de opga ven moeten samenstellen. Bovendien is het altijd gevaarlijk uit de keuze van het onderwerp voor een eindexamenwerk conclusies te trekken. Vaak is de keuze het resultaat van een aftelsom; meermalen hebben leerlingen zich nu actuele onderwerpen regel matig voorkomen globaal op bepaal de titelmogelijkheden geprepareerd. En tegenwoordig bestaan er dermate veel mogelijkheden en middelen om ook bij een bepaalde bevolkingsgroep de doorsnee-opinie te meten, dat er geen enkele reden bestaat om van een eind examen iets anders te maken dan een zuiver eindexamen. Dus ook geen onbe doeld opinieonderzoek. Autowrakken in zijn augustusnummer weer eens aandacht voor de snel groeiende stapel autowrakken, die Nederland „rijk" is. Elik jaar worden hier zo'n honderdduizend auto's afge dankt en 't tijdstip nadert snel, waarop de aohthonderd bestaande autokerk hoven de toevloed niet meer kunnen verwerken; nu al blijven er honderden autowrakken langis de weg staan of liggen. De „Kampioen" herinnert aan de aan bevelingen van een studiecommissie van de stichting Recreatie: beperking van het aantal autokerkhoven, betere si tuering van deze „laatste rustplaatsen" omwille van het landschapsschoon en 'n snellere vernieling van autowrakken. De ANWB vindt het goede sugges- tAea, maar hunkert naar spoedige daden omdat met het groeien van de voorraad de oplossing van hét probleem lastiger wordt. Wij geloven, dat de hoogste spoed vereist is bij het aanschaffen van vol doende installaties, die de wrakken grondig kunnen vernietigen. Wanneer het particuliere bedrijfsleven de winst uit staalschroot onvoldoende vindt, moet de overheid maar een initiatief nemen. De ANWB kan het billijken wanneer de overheid dan via een motorrijtuigen belasting op wrakken, de eigenaars er toe aanspoort afgedankte auto's te laten vernietigen. Na de wijziging in het controlesysteem bij de motorrijtuigen belasting zal het evenwel uiterst moei lijk zijn om wanneer iemand zijn auto buiten de eigen omgeving „te vondeling" zet en de nummerplaten ver nietigt, de eigenaar op te sporen. Meer stimuleert dachten we zo'n systeem van exploitatie van de destructie-instal'laties, datde eigenaar van een afgedankte auto er enig belang bij heeft zijn wrak naar het „slacht huis" te brengen of laten brengen. Tenzij de toestand in Tsjecho-Slowakije noopt tot in grijpende programma wijzigingen, komen de lief hebbers van t.v.-amusement vanavond via Neder land II ruimschoots aan hun trekken. Voor de wat serieuzer kant zit de KRO op Nederland I. Morgen avond zit er in tegenstelling tot vanavond weer eens weinig variatie in de programma-opbouw op de beide netten. De NCRV zit op „een" met „De zaak van Rohrbach", terwijl de AVRO op „twee" er een drama over Lodewijk XI tegenaan gooit, gevolgd door een documentaire over China. Tenzij., de Tsjechische gebeurtenissen zulks ver hinderen. De KRO heeft haar programma voor vanavond al gewijzigd. Dit In verband met het niet-uitzenden van een reportage van het Poolse Sopot-festival, waar toe zoals bekend de KRO besloten heeft na de inval in Tsjecho-Slowakije. Allereerst wordt om 20.20 uur een t.v.-programma gebracht met Liesbeth List, die zou optreden in So pot, en met de Tsjechische zangerés Judita. Om on geveer 20.50 uur volgt de eerste aflevering van Brandpunt, waarin onder meer een verslag wordt gegeven uit Bogota. Om 21.20 uur worden fragmen ten uitgezonden uit de show: „In person at the gol den rose festival", een Zwitserse produktie met on der andere Nina Moskouri Alexandra en Ma deleine Bell. Om 21.50 uur volgt dejweede aflevering van Brandpunt met een uitvoerige reportage over Nieuw-Guinea. De avond wordt om 22.50 „met evan gelie" door praeses De Graaf besloten. Tot slot volgt het laatste NTS-journaal. Wim Sonneveld Via het tweede net allereerst de laatste herhaling van de reeks herhalingen van „Ja zuster, nee zus ter". Het is de aflevering waarin Wim Sonneveld een uitgebreide gastrol speelt. In „Ja zuster, nee zuster" zijn in de loop der tijd veel, heel veel liedjes gezongen, waarvan er een groot aantal populair is geworden. Maar geen daarvan is Jot zo grote hoog te gestegen als „De kat van Ome Willem" uit deze aflevering. Ook „In 'n rijtuiggie" en „Op de step" hebben het ver gebracht. Tussen deze liedjes door speelt een ingewikkelde persoonsverwikkeling tussen de echte Wim Sonneveld en zijn dubbelganger Arie Pruiselaar jr., alias Arie Pruiselaar sr. alias een pastoor, een mevrouw, een vrachtwagenchauffeur en Willempie Sonneveld. (Ned. II, 19.03 uur). Na „Achter het nieuws" (20.15 uur) en „Ironside" (20.45 uur) weer een herhaling van „Pension Hom meles" (21.35 uur), waarin als gast twee topster- ren van 't Nederlands toneel optreden, die nog maar kort zijn overleden. Het zijn Ko Arnoldi, toneelman in hart en nieren en Mien Duynmaer van Twist. In Pension Hommeles spelen zij resp. een leraar klas sieken in ruste en een pianolerares. Sportreportages platenprogrc HILVERSUM II (298 m) KRO: 18.24 Kar jer Koning competitie. 18.30 Nieuws, 18.. Actualiteiten. 19.05 Stereo: De Sprlngplanl jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.: Sjook: programma voor te Uvlntlger. 20.1 BRUSSEL NED (324 m) Paardesportuitslagen. 18.3 haling) 18.32 Grammofoor iling). ïziek. 19.00 Nlèi dr. i ,d veling. In het NTS-sportprogramma, dat zondagavond van 19.30 tot 20.25 uur op Nederland 1 wordt uitgezon den, zal aandacht worden besteed aan: de voetbal wedstrijden Holland-Sport-ADO en Volendam-GVAV, het atletiekduel (dames) Engeland-Nederland in Lon den, de autoraces in Zandvoort, de Europese zeil- kampioenschappen (Finjollen) op 't IJsselmeer, de draverijen op Duindigt, de training van de wielerprofs en het concours hippique in Oostende, waarvan ook zondagsmiddags van 16.05 tot 17 uur een rechtstreekse Eurovisiereportage wordt uitge zonden, In het NRU-sportprogramma „Langs de lijn" wordt zondagmiddag van 14.30 tot 17 uur op Hilver sum 2 en van 18.05 tot 18.30 uur op Hilversum 1 een rechtstreeks verslag gegeven van de voetbalwedstrij den Holland Sport-ADO, Ajax-NAC, TelstarAZ'67 Arie Pruimelaar ar (Hetty Blok) en laatste herhaling >eld), zuster Klivia opa (Leen Jongetcaard) in de van „Ja zuster, nee zuster" )ond Nederland II)'. en FC TwentePSV. Verder wordt aandacht be steed aan het internationaal tafeltennistoernooi in Hengelo, de autoraces in Zandvoort, korfbal, atle tiek en honkbal. VARA-VERENIGINGSRAAD Waakhondcommissie jaar moeten de C.H.U.-Kamerleden zich in zekere zin als op schoolbanken ge plaatst voelen. Tenminste wanneer enke le christelijk-historische jongeren waar weten te maken wat ze van plan zijn: een permanente kritische begeleiding van het werk der C.H.U.-fractie om tegen de tijd van de eerstkomende Kamerverkie zingen, wanneer de kandidaatstelling aan de orde komt, via de christelijk-histori sche jongerenorganisatie rapport uit te brengen over de zittende kamerleden. Het kwartet jonge „schoolmeesters" gaat erop letten of de fractie in haar geheel en de kamerleden afzonderlijk wel voldoende deskundig, actief en slagvaar dig zijn. Ze hebben het vermoeden uit gesproken dat enkele Kamerleden met deze kritische begeleiding wel moei te zullen hebben; er zitten in de C.H.U.- fractie inderdaad relatief nogal veel volksvertegenwoordigers va het rusti ge, onopvallende type dat in christelijk- historische kringen lange tijd als het ideaal van haar eigen stijl gegolden heeft. Nu kan de waakhond-commissie het doen en laten van de C.H.U.-parlemen- tariërs hoofdzakelijk door waarnemin gen van buitenaf gaan volgen: de hande lingen nalezen, krantenverslagen lezen, zelf in de kamer komen kijken. Een deel van het parlementaire werk zal voor de vier critici minder goed te volgen zijn, terwijl ook het belang van dit werk we denken bijvoorbeeld aan goede con tacten met de kiezers niet onderschat mag worden. Er zijn op die manier soms hard-wer- kende en kundige volksvertegenwoordi gers, die belangrijk werk verrichten in de fractiekamer, terwijl hun inbreng dan weer door anderen in het openbaar gebruikt en verwerkt wordt. Aan de be oordeling van het werk van een fractie als geheel, doet dit geen schade; wel kan er dan bij het samenstellen van een rap port over de kamerleden persoonlijk een scheef beeld worden geschapen. In de meeste politieke partijen is men wel in staat een kritisch oordeel over de kwaliteit van fractie en kamerleden te vormen zonder speciale waakhond-com missie. Als er bij de kandidaatsstelling toch fouten worden gemaakt en onvol doende of weinig-betekende kamerleden blijven zitten, ligt dit minder aan ge brek aan juiste kennis over hun werk als wel aan allerlei andere onplezierige factoren. De C.H.U.-jongeren geloven kennelijk dat het schort aan een juiste kennis over het niveau en de bewegelijkheid van hun fractie. We zijn benieuwd of en hoe hun rapport straks in de openbaar heid zal worden gebracht. Een actie als de hunne zou in bepaalde fracties inzo- verre wel een averechts kunnen gaan werken, dat zich bedreigd voelende ka merleden meer eigen public-relation hoofdzaak gaan vinden. Bij de C.H.U. zijn we daar niet zo bang voor; het zal dc fractie toch al de uiterste moeite kos- bedroefd zo nodig boos en enthousiast te worden. Het punt voor gedrag op het rapport in C.H.U.-parlementariërs zal zeker „goed" zijn; zelfs wanneer hun vorde ringen blijken tegen te vallen. En nu afwachten of het al dan niet op „blijven zitten" uitdraait. HILVERSUM, (A.N.P.) „Het NTS- programma dient in zijn zendtijdpercen tage te worden teruggebracht, zodat de NTS zich kan beperken tot haar wet telijke taak, n.l. het brengen van ont moetingsprogramma's. Het programma kan dan ook heel gemakkelijk op har monische wijze worden ondergebracht in het totaal van dc televisieprogram ma's van alle zendgemachtigden", aldns VARA-voorzitter J. B. Broeksz In zijn openingsrede op de verenigingsvergade ring van deze omroep, die vandaag er morgen in Hilversum wordt gehouden. De omroeporganisaties stonden volgens de heer Broeksz op het standpunt dat de NTS ontspanningsprogramma's moet uitzenden zolang te een té ruime zend tijd heeft. De minister zou de zendtijd van de NTS moeten verminderen daarentegen die van de omroeporgani saties moeten vergroten. De VARA- voorzitter vond te totale uitzendtijd van de NTS, AVRO-RTN en TROS in een zeer onjuiste verhouding staan tot die van de principiële omroeporgani saties de KRO, NCRV en VARA. Hij wilde hierbij momenteel nog in het midden laten bij welke categorie de VPRO moet worden ingedeeld. De drie eerstgenoemden hebben plus minus 55 procent van de zendtijd en de drie laatstgenoemden 37 procent, daarbij zijn andere zendgemachtigden en de VPRO buiten beschouwing gelaten. De heer Broeksz hoopte, dat bij het in werking treden van de definitieve omroepwet aan deze ongunstige ver houding een einde zou komen. Daarop was volgens hem zelfs wel enige kant, nu men zich in de omroep niet alleen gaat verdiepen in het percentage, maar ook in de inhoud van het gezamenlijk programma. Op het punt van de omroepvrijheid sprak de heer Broeksz als zijn wens uit dat aan de omroep in de grondwet dezelfde vrijheid van meningsuiting zal worden gegeven als aan de pers. Vol gens de omroepwet zal de regering straks kunnen controleren op drie cri teria, te weten de openbare ordet de goede zeden en de veiligheid van de staat. „Maar", a-luds de heer Broeksz, „dat IADVERTENTIE 'BB 29 augustus t/m 7 september (behalve zondag 1 september) aanvang 21.00 uur. (»t,.iv.a.n.a.93..pi 2030,..) Kaarten bij de V.V.V.'s te Delft. Den Haag, Rotterdam, Schiedam. Utrecht en via de V.V.V.-Theaterbespreekbureaus. Prijzen der plaatsen f 12.50, f9.-, f7.-. f5.50. f4.50. f3.50 en f2.-. gebeurt ook door de Nederlandse rech ter en wel evenzeer ten aanzien van de pers als ten aanzien -van de omroep. Het zou volgens hem anders zijn wan neer in de wet aan de regering, na uitspraak van de onafhankelijke rech ter, het recht was verleend maatrege len te nemen ten aanzien van zend gemachtigden. In de omroepwet echter hanteert de regering zowel de rechte lijke als de uitvoerende maoht." De t.v.-informatie over Tsjecho-Slowa kije heeft thans een peil bereikt dat vrijwel uitstekend is te noemen. Er zijn een paar vaste punten, o.m. Henk N'eumans commentaren, die keer op keer weer blijk geven van diens ana lytisch vermogen en enorme feiten kennis, benevens het voortreffelijke werk dat Johan van Minnen in Wenen doet waar hij thans dank zij de gast vrije en hardwerkende Oostenrijkse t.v. telkens weer zorgt voor nieuws. Gisteren leverden ook andere omroepen broederlijk hun aandeel: de NCRV zocht het bij Tsjechen in Nederland, filmde en ondervroeg o.m. op de bij eenkomst in de Rotterdamse Ahoyhal en zorgde ook voor een deskundigen- gesprek dat hout sneed. Dick Verkijk zond weer materiaal uit het grens gebied. Deze VPRO-medewerker bleek het hoofd kpel te kunnen houden toen een al te geëmotioneerde Amerikaanse deed vermoeden dat de Rassen Tsjechische kinderen naar hartelust neerknalden. Wat in Tsjecho-Slowakije gebeurt is een naargeestige misdaad die op zich afschuwelijk genoeg is. Elke onware of aterk overdrijvende berichtgeving is uit den boze omdat ze in de kaart van de misdadigers speelt. Verkijk had dit gelukkig door. Zelfs de TROS kwam met eigen bij dragen. Pim Reyntjens reis naar de Tsjechische grens leverde weinig op. ook al door de wat zinloze vragen die hij aan een vrachtwagenchauffeur stelde. Maar de wijze waarop het Eind- hovense Tsjechische bruidje voor de camera's werd gebracht was charmant. Het idee om de ambassadeur van de U.S.S.R. met papieren protesten te overladen lijkt sympathiek maar zou, geloven wij, weinig zoden aan de dijk zetten. In zijn dagelijks rapport aan Moskou heeft Z. Exc. nog van geen goed Nederlands woord voor de misdaad van zijn superieuren kunnen gewagen. En omdat ambassadeurs mensen met een bovenminimale intelligentie plegen te zijn zal hij dit volledig kunnen be grijpen. Al zal in dat rapport die in stemming wel niet gegeven worden Het TROS'se Zonzin is bijna afgelopen. Gisteren was het peil gezakt tot een niveau dat de eerste letter van de titel volmaakt overbodig deed zijn. Omdat er gisteren zoveel belangrijker dingen aan de orde waren willen we er verder geeu woord aan verspillen. V». NEDERLAND I (STER- reclameuitzcndingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.07 uur: Daktari, tv-serie 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Liesbeth List, amusementsprogramma 20.50 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering NTS: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Wegeninformatie 16.05 uur: Paardesportreportages 18.55 uur: Barend de Beer CVK/IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Treurzang 21.20 uur: In person at the golden Rose festival, fragmenten 21.50 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek 22.50 uur: Evangelie 22.55 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NTS: 19.30 uur: Sport in beeld 20.25 uur: Journaal NCRV: 20.30 uur: De zaak Rohrbach, 21.58 uur: De Verenigde Veluwse NTS: 22.10 uur: Tweede journaal 1 NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Barend de Beer VARA: 19.03 uur: Ja zuster nee zuster, tv-musical 19.50 uur: Reactie op reacties NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.15 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Ironside, tv-serie 21.35 uur: Pension Hommeles, tv- musical NTS: 22.25 uur: Tweede journaal AVRO: 19.30 uur: Oltenia, ballet NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.05 uur: U moet sterven Sire, 21.20 uur: China toen en nu, documentaire NTS: 22.10 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. RADIO HEDENAVOND HILVERSUM I VARA: 20.45-21.25 uur: Het testament, luisterspel 23.15-23.55 uur: Lui luisteren, platenprogramma HILVERSUM II KRO: 20.00-21.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek platen 22.45-23.55 uur: Goal, muzikaal sportprogramma Radionieuwsdienst HILVERSUM I. 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO MORGEN HILVERSUM I HILVERSUM I: AVRO: 12.00-13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.30-16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO: 20.30-21.30 uur: Rits, open programma 1.50-23.55 uur: 't Mag geen naam hebban, cabaret HILVERSUM II KRO: 9.00-10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30-17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30-21.30 uur: Stereo-club 22.45-23.55 uur: Audio-visie op festivals Radionieuwsdiensl HILVERSUM I: 8.00. 13.00. 17.50, 19.30, 22.30. 23.55 mmuzlek. 18,52 Taal- 18.55 Grammofoon- berichten. 19.30 Lich- s en berichten. 23.15 1 Gut Jomtof, komende joodse kerk gelisch Luthf 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthi bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 1 Radiojournaal, waarin: De toestand ln wereld, lezing. 13.25 Info: vragen en a woorden. 14.00 Vacanze: platenprogram uit en over Italië. NRU: 14.30 Festival 1 1968 (Noorwegen): Fllharmonl solist: semi-kl opn). (In de ïrschenen: kun.' ereo: Licht strljkor- Kesi. i6.55 Stereo: Vibrato: platenprogram ma voor stereo liefhebbers. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 S.O.S.-berichten. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Cabaretliedjes met Instrumen taal kwartet. NRU: 18.50 Dat zie ik an ders: discussie over Europese politiek. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 En avant la zizlque20.00 Godsdienst en vrijheid, lezing over de Unltarische kerken in Hongarije en Roemenië. AVRO: 20.30 Rits: een open fes°tivainnpi:aag' 1968°: ^Symfonfe-orkesï 3van 23.55-2 HILVERSUM II (298 m) KRO: Nieuws. 8.15 Stereo: Badinerie: klass muziek (gr). 8.55 Inleiding hoogmis. Eucharistieviering met jongeren. Toon-Banklicht muziekprogramma. :rne muziek. 11.45 Buitenlands 11.55 S.O.S.-berichten. NCRV: ïnbljbel: bijbels klankbeeld. lal (gr): klassieke Stereo: Klassieke Visioen en visie, Utera 14.30 Langs de lijn: muziek (gr). 14.10 'ankbeeld. NRU: reportag» gewijde muziek. ÏKOR 18.30 Muziek als ordening van schouwing. 18.45 Kerk veraf e NCRV: 19.00 Nlepws. 19.07 Ste sjeke gewijde muziek (gr). 19.31 luziek (gr) 1 ln Semi-klasslekej Sopraan en orgel: klas-| sieke en "moderne kerkmuziek (opn). KRO: .30 Stereoclub: muzikale en technische srlandse cabsretlledjes. 22.15 Actualiteiten. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Audio- vlsle op festivals. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM in (240 m en FM-kanalen) AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruit: zomers platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist 3.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederland; iten Revue op de plaat. NRU: 14.i Nieuws. 14.02 Rome - Ankai programma voor de g< Ml 15.00 Athene - "Rabat - Belgrado: >r de gastarbeiders. AVRO: 1.02 Rhvthm and blues: oude amen. 16.35 Hillbilly Time: country- en western muziek. 17.00 Nleuwi Radiojournaal met totouitslagen. 17.0; lellngen, program MH (17.00 en 18.0( s). 18.30 Katholiek-godsdienstige uil ig. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.3( Licht muziekprogramma en tips. 22.00 Nieuws MAANDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 uws en ochtendgymnastiek. 7.20 Soclalis- h strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- en reportages. (7.30-7.35 Van dc voor- ina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 uws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Lichte gram- loonmuzlek en reportages. 9.00 Stereo: ssleke pianomuziek (gr). 9.05 Stereo: dens Symfonie-oi de Nederlandse Radlo-orkes remière door 14.45 Gevarieerd AVRO: 15.15 Ritmische (gr). 16.15 Stere. Hermien, hoorspel, iziek uit Zuld-Ame- jeugd. 7.55 SOS- HILVERSUM derne muziek. 16.40 Voor Draaiorgelklanken (gr). 1 •lichting: Den Haag aan Actualiteiten; ia. (7.30 Nieuw Tverweging; 8.00 'oerlngclul N .30 Bejaardenprogram SOS-berlchten. NCRV: 12.00 Lichte gra dek. 12.21 Voor boer en tu idedellngen 1 HILVERSUM 111 (240 1 :oekplatenprogramma. KRO: 13.03 Actualiteiten. 13.08 TNT: 1.00 Nieuws. 14.03 Popmu- ws 15.03 Holster: licht muziek- BRUSSEL NED (324 - 12.00 Nieuw .03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkronlek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, 1 dedellngen, programma-overzicht, cn Si fchlnpers. 12.48 Lie persoverzicht 13.00 ■■PHH in beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 G«- muzlek. (15.00 Nws.). 18.00 Beui

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2