Sobere vormgeving verleent 't getoonde grote kracht UW MENING Gaaf werk van Caroluskring in Laan van Alkemade te Oegstgeest CIRCUS R0BERTI Dolle verwikkelingen door De Funes scherpzinnig opgelost Geen aanstoot Het leven zonder franje Ongewone politiefilm Na ch tvoors tellingen Prolongaties Bona Stars favoriet in Mosquito s toernooi VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 MATER AMABILISSCHOOL TE LEIDEN OPENDE SEIZOEN MET OLE-GEROEP Het nieuwe leerseizoen is aangebro- Deze opkomst beloofde veel tientallen meisjes staan voor het nieuwe cursusjaar van de Ma ter Amabillsschool. Gisteravond was er in het Sint Antonlus Clubhuls een al gemene kennismaking. De meisjes vari ërend ln leeftijd tussen de 16 en 18 jaar, ontmoetten elkaar in de meeste gevallen voor het eerst, en nu was er ook de gelegenheid om kennis te maken iet een rjj van docenten. De avond werd geopend met een H. Mis, welke werd gelezen door pastoor j. J. A. van Well, die op de school ver schillende gespreksgroepjes zal gaan leiden. „Als Je de toestand in de we reld bekykt" aldus pastoor Van Well, „dan vraag je je af, wat de zin van de menselijke samenleving is". Deze vraag is, behalve in het groot, ook in klei ner verband te stellen. Wat is de zin eigen leven, wat is de zin van de M. A.-cursus? Nu is de kunst tus sen alle zin, onzin en tegenzin, de zin te ontdekken, die het leven verrijkt. korte pauze sprak de voorzit ter, de heer H. I. J. Schrandt van het schoolbestuur een kort welkomstwoord. Hij uitte zijn waardering voor de gro te opkomst op deze mooie zomeravond. de LEIDENAAR INNOORDWIJK DODELIJK VERONGELUKT Op de Herenweg te Noordwijk, ter hoogte van de Johannahoeve, is de 24- jarige Leidenaar P. van Heerde giste- met zijn auto, waarschijnlijk door slippen, tegen de vangrail gebotst. De wagen sloeg daarbij over de kop, de be stuurder werd er uitgeslingerd en ern stig gewond naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Daar is hy enkele uren later aan zijn ven dingen overleden. Een vriend, die bij het slachtoffer in de wagen zat, bleef KINDEREN, 8 EN 10 JAAR, STALEN BROMMER Twee kinderen van acht en tien Jaar hebben gistermiddag in Leiden eer bromfiets ontvreemd. In de Zonnebloem- straat te Katwjjk werden ze op het ver voermiddel, waarmee ze „een eindje wa- rjjden" aangehouden. De kinderen xijn de broertjes van Z. uit Lelden. ZJj waren reeds by de puolitie te Leiden be- Geen taptoe. De jaarlijkse taptoe parade, die doorgaans in de tweede nelft van augustus werd gegeven ei «en waardig sluitstuk van het zo «Izoen kon worden beschouwd, zal dit yar niet doorgaan in verband met de ^wijzigde vakantietijden. BEEN GEBROKEN Vanmorgen om 08.15 uur werd een 17-jarige Hagenaar gewond bij 'n aan rijding op het rywielpad bij de Haagse Schouw, door een auto. Over de schuld vraag Is nog niets bekend. De Hagenaar kreeg door het ongeval en gebroken rechter onderbeen en is per E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Twee toernooien als voorbereiding op korfbalcompetitie Ook het a.s. korfbalweekeinde staat weer in het teken van de voorbereiding op de komende competitie. De tournooi- en van Fluks en Zuiderkwartier zijn in dat verband verreweg het meest inte ressant. Op het jubileumtournooi van Zuiderkwartier bestrijden in de hoofd afdeling De Danaïden, HKV, Eindhoven, Volt en Zuiderkwartier elkaar. Verder wordt deelgenomen door De Algemene, Crescendo, KNS, Luto, Wandelbos en Wit Zwart. Er wordt gestreden in 8 af delingen, van Overgangsklasse tot de kleinste pupillen. Ook het Fluks-tour- nooi is sterk bezet. In de hoofdafdeling strijden De Algemene, Vicus Oriëntis, Fortuna, Swift (A'dam) en Fluks om de wi8selprij8, welke in het bezit is van de Algemene. Voorts nemen Luto, Ons Eibernest en Pams met één of meer teams deel. Beide tournooien beginnen 10.00 uur. KNS zal met twee teams Inemen aan het tournooi van DEVD te Amstelveen. Hedenavond zal op de Montgomerystraat een oefenwedstrijd gespeeld worden tussen Zuiderkwartier i Algemene, aanvang: 18.45 uur. toekomst. Deze leerlingen zullen moedelijk ook wel in staat zyn om even tuele tegenzin by enkele graden vorst, eveneens te overwinnen. De leidster van de Mater Amabilis- school, mej. E. Kerckhoffs, maakte de indeling in groepen (klassen) bekend reikte de roosters uit. Met kenneiyke gretigheid werden de roosters bekeken. De leerlingen weten nu wanneer zij geconfronteerd worden met cultuur, po litiek, medische problemen, koken wo ninginrichting, naaien en opvoedkunde. De secretaresse van de school, mej. M. Onderwater kon ook gisteravond nog enkele nieuwe leerlingen inschrijven. De mogelijkheid tot aanmelding bestaat nog. er zijn nog slechts enkele plaatsen vrij. Men dient zich dan wel mogelijk te melden aan de leidster, Ho ge Woerd 57 te Leiden. Vervolgens werden de dames, heren docenten aan de meisjes voorgesteld. De heer F. Jansen, die in de toekomst de meisjes zal begeleiden by het opvoe ren van toneel en cabaret, stelde zich het meest uitvoerig voor. Een kort pro grammaatje verzorgde hy, met liedjes uit het Leidse Studentencabaret en zong enkele ln ruimere kring bekende Fran se chansons. Veel sukses oogstste hij met het nummer van de fantasierijke stukadoor, die zich in een heldenrol denkt in de Spaanse arena. Met olé-geroep is dan ook het nieuwe seizoen ingeluid. Leidse Radicalen stelden nu-. Jurgens kandidaat De Politieke Party Radicalen, Actie centrum Leiden, heeft gisteravond onder voorzitterschap van mevrouw Van Eerd- Coppens uit Oegstgeest in restaurant Zomerzorg een openbare vergadering gehouden. Voor de verkiezing van een nieuwe partyvoorzitter op het congres van de PPR, dat op 5 oktober a.s. te Arnhem zal worden gehouden, heeft het Actiecentrum Lelden mr. Jurgens kan didaat gesteld. Het woord werd gisteravond gevoerd door de heer L. Brouwer, voorzitter van de Bond van werknemers in de bouw- nyverheid „St.-Joseph", die een inlei ding hield over „Bond en Politiek". Spreker stelde daarbij, dat er een verband bestaat tussen de vakbeweging en de politiek. Beide werken op maat schappelijk terrein, maar de vakbewe ging is een belangengemeenschap met de pretentie de belangen te behartigen van haar mensen in een bepaald werk gebied. De politieke partijen hebben een breder terrein, waarbij de partijbelan gen met de groepsbelangen te maken hebben. De vakbeweging moet zich, al dus de heer Brouwer met de politiek bemoeien, maar zich er niet aan binden. Op de inleiding van de heer Brouwer volgde nog een gedachtenwisseling. AFFICHES OVER EN WEER Leiden, 21 augustus. Het ingezonden stukje van de heer B. S. over affiches heeft mij als leek verbaasd. Een aanplakbiljet heeft m.i. de. func tie het publiek te attenderen op een gebeurtenis. Derhalve moet de affiche opvallend, overzichtelijk en voor ieder een waarneembaar zijn. Dit is zeker het geval met de aanplakbiljetten, die voor corso en Leidato zyn ontworpen. Niet gezegd kan dit echter worden van de affiche, die voor Viva Mexico is vervaardigd. Het aanplakbiljet is door de donkere kleuren in het middenvlak en de vervaging van de letters Viva Mexico (te dicht op elkaar) onduldeiyk. De kritiek, die de heer B. S. heeft op de ontwerper van de affiches van corso en Leidato ïykt mij onbilUjk. De beide Leidse affiches zgn in ver houding met het aanplakiljet van Viva Mexico „bleek", doch daarom des te duidelijker. J. W. Introductiedagen voor eerstejaars Evenals voorgaande jaren zullen on der auspiciën van de Commissie Stu dievoorlichting van de Universiteit op 26, 27 en 28 augustus voor de aanko mende studenten introductiedagen worden georganiseerd. Deze dagen worden op maandag 26 augustus om 10.00 uur in de Pieterskerk geopend door de studentenvertegenwoordiger, de heer H. Mulder, waarna prof. dr. L. Kukenheim zn. de eerstejaars wel kom zal heten. Na de lunch is er gele genheid kennis te nemen van het werk van studentenartsen, -decanen, -pas tores, psychologen, en organisaties op het gebied van de algemene en maat schappelijke vorming. Dinsdag, 27 aug. worden in „stands" in de Stadsgehoor zaal onder meer inlichtingen verschaft over de verschillende studierichtingen, instituten, studenteninstellingen en verenigingen. In de middaguren worden de eerste jaars door de burgemeester van Lei den, mr. G. C. van der Willigen, op het stadhuis ontvangen. Woensdag, 28 augustus, staan de mor genuren in het teken van het studen tenleven, studfcntenbelangenbeharti- ging en civitas voorlichting; des mid dags wordt per faculteit door hoogle raren en stafleden nadere informatie over de studie gegeven, in de meeste gevallen gecombineerd met rondlei dingen door laboratoria en instituten. Inter Leiden overspeelde Leonarduselftal Onder stralende weersomstandigheden werd woensdagmiddag het toernooi om de „kleine Europacup" geopend met de wedstrijd tussen het schoolelftal van de H. Hartschool en dat van de St.-Leonar- dusschool. Niemand kon van enig ter voordeel spreken, daar de wedstryd op een neutraal terrein gespeeld werd. Grote belangen stonden op het spel: de verliezer zou van verdere deelname zyn uitgeschakeld en de winnaar zou mogen doorbekeren. Geen wonder dat tot het uiterste De Leonardus-elf huiverden van sfeer, waarin ze moesten aantreden, waren bij de aftrap al van slag. Dat kwam hun duur te staan, want op een vlqmende dieptepass van Peter Verplancke sprintte John van Haast recht en knalde ineens in de linkerbo venhoek: 1-0. Nog geen twee minuten later was de score reeds opgelopen tot 2-0 uit een beheerste schuiver van Hennie de Bruin. En toen Jan Smits na een mooie solo 3-0 van maakte was het verzet broken. De bevlieging van Inter maakte van Leonardus een hulpeloos slachtoffer. Bij de rust was de stand dan ook opgelopen tot 9-0. In de tweede helft kwam Leonardus tot enkele gevaariyke tegenstoten, maai de verdediging waar Peter Piket uit blonk bleef overeind. Aan de andere kant van het veld ging de kanonnade door. De eindscore werd daardoor 13-0 was misschien nog hoger geworden als de keeper van de Leonardusschool niet bekwaam zyn doel verdedigd had. Leonardus bleek een sportieve Verliezer at is de verklaring voor het feit, dat deze wedstryd in zo'n vriendschappe- ïyke sfeer gespeeld werd. OEFENPROGRAMMA DOCOS Het eerste elftal van DOCOS neemt zondag deel aan het Van Geemen- wisselbekertoernooi van de vereniging St.-Pancratius in Badhoevedorp. In "t toernooi spelen verder mee Renova en KBV. De wedstrijden beginnen om 12 uur; vertrek 10.30 ur vanaf Albert's Corner. Volgende week donderdag avond speelt een combinatie van DO COS 1 en 2 een oefenwedstrijd tegen Roodenburg. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. GAAT VOOR DE JEUGD OPTREDEN IN RIJNSBURG, LEIDEN EN VOORSCHOTEN Vanmiddag om half vijf in Rijnsburg, zaterdag en zondag 15.00 uur in Leiden maandag en dinsdag in Voorschoten zal liet jcugdeircus (de artiesten zijn volwassenen die speciaal een jeugd programma brengen) Roberti zijn tent openstellen om te laten zien „wat nog nergens ter wereld ooit is gezien." Vanwege het verwachte jeugdig pu bliek zijn de prijzen laag gehouden. De respektievelijke standplaatsen zijn: in Rijnsburg: nabij de brug over 't Oegst- geester Kanaal; Leiden: hoek Telders- kade/Moflaan; Voorschoten: M.O.C.- terrein. Uit het programma halen wij het volgende: mini-panters, gedresseerd door direkteur Roberti. VrijheidsdreS' suren met zes Shetland-ponys, door Bernardo. Duivendressuur door mevr. Doris Roberti-Althoff. Bongo door een aap en verder clowns, een illusionist (ofwel: goochelaar), drie „niet-zo-dom- me" ganzen, dwergbokken, honden en ponys. De voorstellingen worden ge geven in een „tweemaster," die plaats beidt aan ruim zevenhonderd personen. De Caroluskring, een groep kunste- iars uit Scheveningen, exposeert tot 4 september op het grasveld aan de Laan van Alkemade te Oegstgeest. Het is eer verkoopstentoonstelling: de 25 pet. sub sidieregeling is voor eventuele kopers van toepassing. Het geëxposeerde werk is beeld houwwerk, waarby vooral de aandacht wordt getrokken door de betrekkeiyk nieuwe materialen die worden gebruikt, althans: de minder conventionele. De Caroluskring bestaat uit de kun stenaars (en -essen): Agnes Berck, Ma rian Gobius. Gerard Lagman, Maart van der Burgh, Erna Postuma, Pim Moorse], Ad van Moorsel en Ninke Roorda. Het tentoongestelde werk is gaaf spreekt door zyn overwegend tradi tionele vormgeving een groot pu bliek aan. Alle vormen zyn min of meer figura tief en duidelijk te herkennen. Agnes Berck gebruikt veel kunst steen. Haar „Peinzende Sfinx" en „Tor so" zyn fiere beelden, die* een zekere on- afhankeiykheid van de afgebeelde sug gereren. Een „tuinbeeld" en het beeld „verwachting" zyn eenvoudig van opzet en sterk ontroerend. Marian Gobius is 'n beeldhouwster die haar beelden (zij heeft „meisje" inge zonden) als het ware laat spreken. De suggestie van realiteit is knap uitge- Gerard Lagman heeft gestileerde vor men gemaakt in al. cement. Zijn „Mo delstudie" mag BURGERLIJKE STAND Geboren: Richard Hendricus z.v; F. Sauter en E. de Moet: Michaël Corne lls Gerhard z.v. G. C. A. M. v. Hattem E. Volkers; Sonja d.v. A. H. Schaap P. M. v. Linden; Johannes Wilhel- s Maria z..v W. Reumerman en P. W. Henning; Martyn Sebastiaan z.v. H. Schoonhoven en M. T. Esseveld; Geer hard z.v. G. W. v. Hulzen en A. Jansen; Daphne Hélène d.v. W. Kooistra en E. J. Vermeulen: Monique Jannetje Anna H. J. N. v. Staden en W. A. C. Moerkerk: Rodion Paul Valentin z.v. P. Spierenburg en, J. T. Rehling; Dina Johanna d.v. J. v. Amerongen en W. H. Kooimans: Iris Rosalinde d.v. G. C v. d. Plas en M. H. J. Keyzer; Wilhel- mlna Jacqueline d.v. H. N. F. van den Hoogen en W. Slinger. Overleden: H. A. Mainz 58 j., m.; J. van Dyk 21 j„ m.; B. L. J. Salemans 47 J„ m.; M. v. Loef 49 j.. w.v. T. Vos; J. Leugering 81 j„ w.v. P. Kikkert; M. v. d. Burg 89 j.. w.v. N. Bavelaar. Geboren: Arend J. z.v. J. Eitens en C. J. van Duijn; Johanna d.v. G. Kralt en J. Heemskerk; Dirk z.v. K. Klaassen en G. Brussee; Johanna G. d.v. Q. I. v.d. Poel en G. A. van Dorp; Johannes z.v. A. J. J. Beynders en C. G. Later- veer; Mark J. z.v. P. Wevers en W. A. Romeijn; Eric z.v. J. A. La Lau en J. Philippo; Sanne z.v. A. J. R. Tuine- breyer en I. Schelvis; Monique d.v. J. Waasdorp en J. Korpershoek. Gehuwd: H. A. M. v. Dam en E. Phi lippo; J. Mark en C. P. van der Veist; H. Berveling en J. Hoogstraten; H. Bo- terman8 en E. du Prie; T. R. van Game ren en I. A. Oppelaar; H. D. van Kla veren en L. van Haaster; J. L. A. Bouwen en C. M. de Koning. Overleden: M. M. van der Valk 60 jaar echtgenote van P. J. van Rijn. Ondertrouwd: J. F. J. Koot met C. J. C. Helversteijn; A. A. Sluijmer en I. van Leeuwen: A. Hendriks en A. G. M. Oudshoorn; L. C. J. van Kampen en T. C. van der Pluym; C. N. Vermeulen en W. Hartevelt; C. W. Prins en M. E. Seller; W. F. G. Terborgh en H. M. Dupuis; A. L. M. Bennis en A. A. G. v. Marwijk; H. A. M. Erckens en M. H. A. B. Hogervorst; B. Dekker en W. B. de Snoo; H. W. J. Blöte en A. W. Aanhane; H. W. M. J. Mom en M. J. A. Vreuls; W. M. Stuifzand en A. J. Jansen; H. J. H. Lanslnk en D. Baksteen; R. E. de Tombe en M. Spiering; J. C. D. van der Vyver en J. M. Sjardin; H. Kette- n P. J. van Bendegem; F. W. F. Zwart en S. de Tombe; A. P. T. Byisma A. M. J. van Dongen; E. Plu en M. F Mieloo; W Bodegom en B. W. Tim- lans; H. M. C. Eykelhof en P. A. M. van der Lanai W. CL Nyenhuis en M. 2. van SohalU. Maart van der Burgh heeft Chinees aandoend werk ingezonden. Zijn „B schutter" (het sterrebeeld) uit beton vervaardigd en zijn uit een boomstronk gesneden „Draak" getuigen van een krachtige zienswyze, waar eenvoud in vormgeving de sterkste punten daarin zyn. Erna Postuma heeft twee ontroeren de werken „Moeder en kind" gemaakt, beide uit kunststeen. De vormgeving is door haar strakke eenvoud sterk symbolisch en welhaast teder. Pim van Moorsel heeft star, kubis tisch en onverzettelijk „Koning David" vereeuwigd in aL cement. Zijn „Vogel" is groots in vormgeving, machtig, koud en hoekig, met gespreide vleugels. Van Ad van Moorsel is de kip in zink grappig. Vermeld staat, dat er 'n twee maal zo grote kopie van bestaat in brons (die viermaal zo duur is). Slotstuk is „Knielend figuur" van Ninke Roorda. Een sober, abstrakt beeld is het, van oker-geverfde kunst steen. De vormgeving ervan is zeer goed. De gehele tentoonstelling staat op 'n buitengewoon hoog peil. De kunste naars zijn allen gerenommeerd, waar door het getoonde ln ieder geval een zekere garantie voor kwaliteit bete kent. De tentoonstelling is zéker de moeite waard bekeken te worden. AD VAN D. OEGSTGEEST GEEN VOORRANG Op het kruispunt Korenbloemlaan- Dahllalaan werd gisteravond 20.45 uur een echtpaar van middelbare leeftijd aangereden door een auto, waaraan ze geen voorrang verleend hadden. Het echtpaar (H. P. G. en mevrouw S. C. G.-de H. uit Noordwyk) kwam met een brommer tegen de voorzyde van de auto, die uit de Dahliastraat kwam, De auto werd bestuurd door de 18- jarige J. P. de J. uit Oegstgeest. De bromfiets viel en de beryders lie pen verwondingen op. De heer G. werd met een vleeswond aan het hoofd, en zyn echtgenote met vleeswonden aan been en hoofd per EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Wagen met bier gekanteld Gistermiddag om 13.30 uur Is *-«*n vrachtwagen met aanhanger gekanteld op rijksweg 4a. De wagen was beladen met 110 dozen bier. De chauffeur reed richting Voorburg. Hy bemerkte, dat één doos ging schui ven. In een lnvoegstrook wilde hy stop pen. om de doos weer vast te maken. Daar kwam de chauffeur in de zachte berm terecht, waardoor de wagen lang zaam naar rechts ging overhellen en la ter kantelde. Het voertuig bleef daarby onbeschadigd. Een kraanwagen heeft de vrachtauto weer rechtgetrokken. Slechts enkele tientallen flessen waren gebro- CAMERA: Le gendarme de St.-Trope® Allemachtig! Die Ixmls de Funes kan er wat van! Tranen niet tuiten krygt het publiek van het lachen om dew befaamde zot, die sinds *yn suksesftlms „De eend en de Cadillac" en de serie „Fantomaa" nog niets van zyn streken verloren heeft. Voor zyn groot sukses tn Nederland pleit tevens het feit, dat zyn film „Samen uit, samen thuis" al voor de achtste week in Leiden draalt. Welnu, „Le gendarme de St.-Trope*" zal het zeker zo lang kunnen uithouden. De Funes speelt een agent die bevorderd wordt tot brigadier in Salnt-Tropwt, een waar lustoord voor agenten. Agenten die tenminste de hele dag willen luieren, naar de film laat aanzien. Een Rembrandt wordt gestolen, waarmee de dolle verwikkelingen beginnen die uiteraard snel tot een hoogtepunt komen, wat niet meer wordt verlaten voor het woordje „FIN" op het doek. Dolkomische situaties, logisch, met De Funes. De regie van deze gezellige proöuktle heeft Jean Girault. Voor do verwerkeiyking zorgde de befaamde cineast Louis Malle. Keuring: alle leeftyden. LUXOR: Ik ben nieuwsgierig - geel De film „Ik ben nieuwsgierig - geel" zal waarschyniyk geen aanstoot geven by het Nederlandse bioscooppubliek. Regisseur Vllgot Sjöman gaat erin zyn ervaringen met meisjes tonen en dat bleek genoeg materiaal op te leveren voor twee films, een zgn. gele en een blauwe versie (de kleuren van de Zweedse vlag). Sjöman wilde het Jeugdig protest aan de kaak stellen. Het optreden van Lena (de vrouweiyke hoofdrol, Lena Nyman) is niet schokkend, ondanks de seks die ze brengt. De geruchtmakende film wil ons laten konfronteren met „de draaikolken en stroomversnellingen waardoor aankomende generaties moeten gaan". Een en ander wordt benaderd door het grote probleem van de tegenwoordige jeugd, de houding tot het seksuele leven, proberen te doorgronden: geen gemakkeiyke taak. De keurig voor deze film is 18 jaar. TRIANON: Rondom het Oudekerksplein De enige weken geleden ln pre mière gegane Nederlandse film „Rondom het Oudekerksplein" van cineast Roeland Kerbosch toont het dagelijkse leven ln de Amsterdamse rosse-buurt. De filmer Kerbosch noemt zyn film „een amusant socJo-documtalr gebeuren". Hy verhaalt het verleden en heden van de Amsterdamse penoze-figuur Haring Arie, een werkeiyk bestaande jongen uit de twyfelachtige buurt, die een paar maanden geleden over hetzelfde onderwerp een boekje heeft laten uitkomen. Filmer Kerbosch pretendeert geenszins een „op de wetenschappeiyke toer" ge maakte documentaire te hebben gemaakt. Hy laat het „leven" zien zonder franje. De bioscoopbezoeker hoeft geen conclusies uit de film te trekken en geen oplossingen te geven. Hy ervaart de film zoals hy hem wil ervaren. Keu ring: 18 jaar. LIDO: De Pasja Een film waarin Jean Gabin de hoofdrol vervult Is ln het algemeen gezien het aanzien waard. Ook De Pasja vormt hierop geen uitzondering. Het is een wat ongewone misdaadfilm. Jean Gabin, als com missaris Joss, wil op liet eind van zyn veertig-jarige loopbaan afrekenen met de misdaad. Zyn vertrouwen in de rechtspraak Is geschokt, want deze straft niet meer, maar verklaart beroepsmoordenaars ontoerekenbaar en laat ze, volgens zyn Inzicht, uit de kliniek ontsnappen. Hij beraamt een plan om door twee benden een overval te laten plegen op een posttrein. De bedoeling is dat de twee benden met elkaar slaags raken en zo elkaar vermoorden. Dit plan lukt en commissaris Joss rekent per- soonUjk af met de hoofdfiguur Quinquln met wie hy nog een rekening te vereffenen had. Deze Quinquin had een goede vriend van Joss, inspecteur Gouvion, vermoord. Zo men ziet, een ongewoon gegeven, evenwel met veel vaart en verve gebracht. Jean Gabin, overtuigt volkomen als de wrekende commissaris die, zoals hy het zelf zegt, afscheid wil nemen met een Bartho- lomeusnacht van de misdaad. De muziek die in deze film een opmerkeiyke plaats Inneemt en van voortreffeiyke kwaliteit is, is van Gerge Gainsbourg. Toegang: 18 jaar. In CAMERA gaat het bekroonde filmwerk „De lift naar het schavot" draaien, waarin spelen Jeanne Moreau en Maurice Ronet. Een thriller van de bovenste plnak! Verfilming: Louis Malle. De keuring is 18 jaar. REX brengt voorstellingen van „Duel der hartstochten" waarin niemand min der dan Brigitte Bardot (BB) de hoofdrol vervult, en dat betekent in ieder geval op hoog peil staand Bpel. Haar manneiyk® tegenspeler is Raymond Pellegrim. Keuring: 18 Jaar. „The bridge on the river Kwal" is, zelfs nu hy voor de „zoveelste" keer ln Lelden is, een suksesfilm. Hy gaat de derde week in. Het spel van William Holden, Alec Guinness en Jack Hawkins als de hoofdpersonen (Guinness is de gefrustreerde majoor) iB in één woord schitterend. Keuring: 14 Jaar in REX. STUDIO gaat de achtste week het grootste sukseswerk van de laatste tyden van Franse makeiy, „Samen uit, samen thuis" draaien. De belevenissen van een drietal vreemde figuren uiteraard gespeeld door Louis de Funes, Bourvil en Terry Thomas zyn dolkomisch. Keuring: alle leeftyden. LEIDSE BIOSCOPEIS Films in de week van 1521 aug. Camera: De vierkante recruut (a.l.) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hoe versier ik zo'n meisje (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Laatste gevecht van Chubas- co (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Er is maar één James Bond '(14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Bridge on the River Kwai (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen vrijdag en zater dag 23.30 uur: Camera: Kooi der Liefde (18 jaar). Rex - Parasieten der Liefde (18). KORRELTJE Velen zullen zich tijd en ergernis be sparen, als zy niet kyken naar wat de buren doen, maar zelf hun tyd nuttig besteden. Voor de Lcldw basketball-veren!ging Bona Stars staat het komende weekend geheel in het teken van het oefenpro gramma ter voorbereiding van de ko mende competitie. Het Amsterdamse Mosquito's organiseert a.s. znterdag en zondag een groot Jubileumtoernooi, 'voor 82 teams, waaronder 2 bui tenlandse, zjjn uitgenodigd. De Bona Stars zyn in een poule in gedeeld met U.S. Giants en HAV. Deze 3 wedstrijden moeten door de pupillen coach Kallenberg gewonnen kunnen worden. Echter, winst is niet het voor naamste, alle speler* krijgen nu de kans te tonen wat zq in hun mars heb ben, en kunnen tegeiyk routine opdoen. Ook zullen verschillende systemen ge test worden, waardoor de mogeiykhe- den en de zyvnkke punten duideiyk zul len worden. De Lcldenaren, die als fa voriet starten, zullen niet volledig uit komen, o.a. de studie is er debet aan, dat enkele prominenten hebben moeten afschryven. Desondanks mogen we ver wachten, dat de Bona Stars met hun ryke spelersarsenaal hoge ogen zullen gooien. Opstelling: Th. Bark. C. den Hollander, P. Ruyasnaars, B. v. Cleef, H. Stol, J. Ma&ssen, R. Wallaart. A. de Jong en C. Pley. Marktberichten LEIDEN, 23 aug. Ve® Aanvoer: stieren 9, melkkoeien 80, vette koeien 275, vare koeien 40, pinken 25, vette kalveren 132, vette schapen 120, fok schapen 80, vette lammeren 1486, var kens (zeugen) 33, schrammen 88, big gen 474, paarden 1, geiten 30; totaal 2873. Prijzen: slachtstieren s. 4.60-4.86, melkkoeien 975-1300-1700, vette koelen 3.80-4.35-4.75-5.15, vare koelen 085- 1025-1375 pinken 600-750-825, vette kal- n 1. 3.25-3.00-3.90, vette schapen 105-125-145, fokschapen 130-145-100. ette lammeren 125-150-160, drachtige zeugen 375-400-450, schrammen 85-95- 115, biggen 67-73-75, geiten 30-70-100. Handel: slachtstleren redeiyk, melk koeien rustig, vette koelen willig, vare koeien redelijk tot matig, pinken kalm, vette kalveren vlot, vette schapen goed, vette zulglammeren vlot, fokschapen williger, zeugen, schrammen en biggen redelijk, gelten goed. Kaas Aangevoerde partyen: Qoud- 3, Leidse 5. Pryzen: Goudse tot 4.00, Lelde tot 3.70, Handel kalm. Medische diensten LEIDEN Leidse hulsartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huls arts te raadplegen. Na zaterdagmid dag 12 uur belle men voor spoedgeval len de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Tot Hulp der Menscheid, Hooigracht 48, tel. 21060. OEGSTGEEST Arts: E. W. F. van Walchren, Oranje laan 29. tel. 52130. Wykverpl.: zr. De Jonge, tel. 54500, b.g.g. 22222. VOORSCHOTEN Arts: S. v. d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527. Apotheek: Voorschotense Apotheek, Leldseweg 66. tel. 2525. Wykverpl.: zr. Zuldam, Curie laan 41, tel. 4647. Tandarts: G. M. Manschot, Pauwen straat 1, melden 9.30 uur.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3