PTT Sterftecijfer door longkanker stijgt onrustbarend naar kantoor <307 SPOEDBERAAD VAN KABINET Bogota onderging schoonheidsbehandeling MINSTENS 30 DODEN PER DAG Geen telefoon, luchtverkeer verward Paus zal in Bogota buiten politieke strijdvragen blijven Burgemeester van Moskou breekt bezoek af aan Amsterdam Meer invloed van kiezers in Rusland Luns teruggeroepen Kamerlid wil einde maken aan vogelplaag STAD GOED VOORBEREID OP KOMST VAN PAUS WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 Dr. de Groot: „Verschrikkelijk" (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het sterftecijfer als gevolg van kanker, vooral door kanker in de luchtwegen en de longen, wordt steeds hoger. Tussen 1955 en 1966 is dit cijfer zelfs met 88 procenttoegenomen. Volgens dr. M. J. W. de Groot, hoofd van de afdeling gezondheidsstatistieken van het Centraal Bureau voor de Statistieken, is het niet uitgesloten dat het sterftecijfer van long kanker bij mannen binnen niet al te lange tijd het dubbele zal zijn van 1955. Uit het jongste maandbericht van het C.B.S. blijkt, dat het stijgende sterftecijfer als gevolg van kanker in hoofdzaak te vinden is bij mannen boven vijftig jaar. ,,Dit wijst op een ongewoon ernstige ontwikkeling", aldus dr. De Groot. Volgens zfjn statistieken stierven per honderdduizend mannen twaalf jaar geleden 428 mannen tussen vfjftig en zeventig jaar aan kanker; in 1966 was dit aantal tot 540 gestegen. In dezelfde perioden stierven per honderdduizend inen 1476 (in 1955) tot 1746 (1966) mannen boven zeventig jaar aan wat dr. De Groot noemt „kwaadaardige nieuwvormingen". Feit is, dat het gevaar voor kanker (Advertentie) Het bestuurscentrum van PTT heeft een aantal meisjes en jongens nodig dat in het bezit is van een MULO-diploma. Als zij bereid zijn om de handen flink uit de mouwen te steken, biedt PTT ze voldoende kansen om vooruit te komen. Zij zullen merken dat de salariëring, sociale voor zieningen en werksfeer prima zijn. Sollicitaties en inlichtingen bij de Personeelsdienst van de Centrale Directie der PTT, Zeestraat 9, Den Haag. Telefoon 61 44 11, toestel 7104. Onderhandelingen NeckermannHulst FRANKFORT (Reuter) Het West- Duitse postorderbedrijf Neckermann Ver- iand in Frankfort zal binnenkort een be- «ng verwerven in textielcentrale Hulst K.V. in Hulst. De onderhandelingen tussen de twee Postorderbedrijven zijn nog steeds aan Ie gang. Het resultaat van het overleg al op 3 september op een persconferen- in Rotterdam worden bekendgemaakt, ildus de mededeling van Neckermann. 3e twee ondernemingen werken al se- 'ert het einde van het vorige jaar nauw amen en hebben in mei eon gezamen- ijke catalogus uitgegeven. van speciaal de ademhalingsorgai ('luchtwegen en longen) steeds toeneemt. „Deze toeneming heeft een zeer ernstig karakter", aldus dr. De Groot. „In 1955 bedroeg di^ nog 1 op 5, nu reeds 1 op 3 sterfgevallen door kanker". Verschrbkkel ijk Dr. L. Meinsma, de bekende arts die sinds 1963 met overheidssteun de strijd tegen het sigaretten roken heeft aangebonden, noemde deze cijfers en gegevens „verschrikkelijk". Hij was er overigens niet door verrast, omdat hfj deze ontwikkelingen heeft zien aan komen. Hij weet dat langzamerhand ook de sigaretten rokende bevolking het ver band tussen roken en longkanker wel beseft, maar dat dit besef alleen nog altijd niet voldoende is om het roken te laten. Hoopgevend is echter, dat er toch vele mensen zijn, die serieus proberen van het sigaretten roken af te komen, of overstappen op de veel minder gevaar lijke sigaar of' pijp. Zou bij de mannen het aantal rokers in de loop der jaren dank zij voortdurende waarschuwingen met tien procent zijn gedaald, bij jonge vrouwen is het sigaretten roken met eveneens ongeveer tien procent toe genomen. In dit opzicht doet zich bij jonge vrouwen een stuk „emancipatie" voor, ditmaal echter dan in ongunstige betekenis. Hoe ernstig het niet deze zaken ge steld is, blijkt ook uit het feit, dat thans dertig mensen per dag sterven aan ziekten, die mede het gevolg zijn van het roken van sigaretten, zoals bijvoorbeeld hart- en vaatziekten. Daarbij komen zelfs de cijfers van verkeersslachtoffers nog ver achteraan. Intussen heeft de sigarettenindustrie in Amerika en ook die in Nederland de afgelopen jaren veel geld uitgegeven aan onderzoekingen om een „schone, veilige sigaret" te fabriceren. Resul taten heeft dat echter niet opgeleverd. Ook de zogenaamde filtersigaret' bleek in het geheel geen oplossing te zijn. Dr. Meinsma gelooft dan ook niet in de „schone sigaret", zijn advies: stop ermee of ga over op pijp en sigaar, omdat het gevaarlijke inhaleren dan achterwege kan blijven. Tsjecho-Slowakije: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Rechtstreeks telefoon verkeer met Praag was vanmorgen niet meer mogelijk. Wel Is de PTT er nog in geslaagd via Warchau enkele gesprekken tot stand te brengen. Vanochtend om half tien wend het telexverkeer onder broken. Ook telegrafisch is het niet meer mogelijk Tsjecho-Slowakije te bereiken. 'De luchthaven van Praag is om „tech nische redenen' gesloten. Aldus werd uit Frankfort bericht. De KLM heeft bericht ontvangen, dat het luchtruim boven Hongarije voor alle luchtverkeer gesloten is. Het gevolg is, dat de KLM de vluchten KL 541 en KL 546, respectievelijk de diensten Am sterdam-Ankara en Caïri-Amsterdam, die gewoonlijk over Hongaars grond gebied gaan, vandaag over Joego-Slavië gaat omleiden. Vlucht KL 288 Boekarest-Zagreb-Dus- seldorp-Amsterdam wordt normaal uit gevoerd, evenals de vluchten naar War schau en Moskou. Zij leiden geen van drieën over Hongaars of Tsjechisch grondgebied. Hoe de situatie in het luchtruim boven Tsjecho-Slowakije is kon de KLM van ochtend nog niet zeggen. Men berichtte ons om elf uur dat elke vlucht naar Praag „wordt bekeken". Op de woens dagen vliegt de KLM overigens niet op Wereldburger vraagt hulp aankoningin PORTO ERCOLE (Reuter) De Nederlander Frits Citroen (51) ligt met zijn jacht, waarvan de motor defect is, voor het Italiaanse Porto Ercole en mag van de politie niet meren om zfjn motor te laten her stellen. Hfj heeft zijn vrouw, twee zoons, een hond en een kat aan boord cn zwerft al enige jaren de wereld rond. Citroen vermoedt dat hfj onge wenst op Italiaanse bodem is om dat hfj zich tot wereldburger heeft uitgeroepen of omdat hfj een slech te invloed heeft op dc matrozen van de Amerikaanse zesde vloot die bfj Napels ligt. Hfj heeft, zegt hfj, verscheidene matrozen gespro ken op zfjn toch langs de Ita liaanse kust. De wereldburger heeft aan presi dent Saragat van Italië en aan koningin Juliana geschreven. Als mjjn motor gerepareerd is, zegt hfj. gaan wfj naar de Stille Oceaan. „Een jaar op het ene eiland en een jaar op een ander, zonder de bureaucratie van dc beschaafde landen". DE LEIDSE COURANT :-*ET(W 'T Twee studenten van de universiteit van Kaapstad, die demonstreerden tegen het ontslag van hun neger docent Archie Mafeje, werden door voorstanders van de apartheid met verf bekogeld. Zoals bekend heeft premier Vorster gedreigddat hij desnoods met geweld een einde zou maken aan de demonstraties van de studenten. Osservatore Romano: Zijn zending is bovennatuurlij k' BOGOTA (AP) De Colombiaanse minister van Binnenlandse Zaken, Mi- sael Pastrana, heeft gisteren gezegd, dat de Colombiaanse regering er vast op vertrouwt, dat Paus Paulus goed ont vangen zal worden en dat niets zijn be zoek zal verstoren. Hij legde deze ver klaringen af op een rumoerige perscon ferentie, waar meer dan 200 uitenland- se verslaggevers heftig protesteerden tegen de beperkingen, die hun worden opgelegd. Hij beloofde dat de regering aan politie en leger zou bevelen, de be perkingen tegen de pers op te heffen. Hfj ontkende, dat de beperkende maatrege len („het is hier moeilijker werken dan in Vietnam" zei een Mexicaanse jour nalist) op verzoek van de nuntius wa ren genomen. Tienduizend jonge Colombiaanse arbei ders uit alle delen van het land zijn van plan om vrijdag een sit-downdemonstra- tie te houden voor de plaats, waar het eucharistisch congres wordt gehouden, en aan de Paus een open brief aan te bieden waarin geprotesteerd wordt tegen de onrechtvaardige arbeidsvoorwaarden. „Wij zijn het slachtoffer van structuren en stelsels, die onze menselijke waardig heid geweld aan doen", aldus een van de woordvoerders. Het Vaticaan heeft gisteren een ant woord gegeven op de linkse en progres sieve perscampagne, die de reis van de Paus afschildert als een steun aan au toritaire regimes en economische machts posities. „Het ziet er naar uit", aldus de Osservatore Romano, „dat men van een pelgrimerende Paus op het eucha ristische altaar een vonnis verwacht over maatschappelijke en politieke zaken". Het blad noemt dit „buitensporige ei sen en aanspraken". De Paus gaat niet naar Bogota „om voor of tegen heersen de ideologieën, voor of tegen het geweld, voor of tegen de revolutie te spreken". Hij gaat op een missie van „bovennatuur lijk geloof". De Osservatore brengt in herinnering, dat de Paus op al zijn bui tenlandse reizen een houding heeft aan genomen van „eerbied en onafhankelijk heid" jegens de politieke autoriteiten van het ontvangende land. Een van de scherpste opmerkingen aan de buitenzijde houdt in, dat het Va ticaan een groot deel van zijn gezag heeft verspeeld door het uitgeven van de pauselijke encycliek over de geboorten- regeling. De Osservatore wijst deze be wering van de hand en zegt „dat het mo rele gezag van de Paus spontane erken ning vond bij de volken die hij op zijn reizen bezocht: mohammedanen, hin does, christenen en ongelovigen". SCHIPHOL (ANP) Nadat hem de berichten over de inval in Tsjecho- Slowakfje hadden bereikt volgens waarnemers werd hfj gisteravond reeds van te voren ingelicht door de Sovjet- Russische ambassadeur in ons land heeft de burgemeester van Moskou, de heer V. F. Promyslov, die op speciale uitnodiging van burgemeester Samkal- den een bezoek van een week aan Am sterdam brengt, vanochtend laten weten, dat hfj liever terstond naar Moskou terugkeert. Reeds had de vaste tolk, een Neder lander, die tijdens dit bezoek aan hem was toegevoegd, vanochtend uit protest verstek laten gaan. Bij gebrek aan een Aeroflotlijntoestel, dat vandaag niet op Schiphol vliegt, liet de Moskouse burgemeester zich noodge dwongen voor deze vlucht met zijn vrouw en zijn vier wethouders boeken voor de KLM-vlucht van 13 uur vandaag naar Moskou. Eigenlijk zou hij als er in Tsjecho-Slowakije niets gebeurd was morgenmiddag per Aeroflot naar huis zijn teruggekeerd. De Russiche gasten, die door burge meester Samkalden in het Amstelhotel te Amsterdam waren ondergebracht, zou den vandaag een bezoek brengen aan Eland-Brandt N.V. en aan het rijks museum. Ook de afscheidsreceptie, die burgemeester Samkalden in zijn eigen ambtswoning voor vanavond had belegd en waarbij het stadsbestuur van Moskou kennis zou maken met genodigden uit handels-, industriële en culturele krin gen komt nu te vervallen. MOSKOU (AP) Het Russische rege ringsblad Izvestia heeft in een artikel voorgesteld dat de kiezers het recht krij gen om hun parlementaire vertegenwoor digers bindende instructies te geven. Op formele basis gebeurt dit al in en kele van d3 Sovjet-republieken. Het gaat hier om afgevaardigden naar plaatselij ke, regionale en republikeinse vertegen woordigende lichamen. Dit systeem schijnt bedoeld te zijn om de regering een schijn van democratie te geven terwijl die in werkelijkheid wordt beheerst door de communistische partij. Alle volksvertegenwoordigingen in de Sovjet-Unie, ook de nationale, de Opperste Sovjet, komen slechts hoogst zelden bijeen en hebben zeer weinig in- De Russische professor in de rechten, V. Kotok deed dit voorstel en noemde het „een duidelijk bewijs voor het feit dat de socialistische democratie de meest uitgebreide, vertegenwoordigende en rechtvaardigste is". (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Onmiddellijk na het bekend worden vah de Invasie van Rus land en zfjn bondgenoten op liet grond gebied van Tsjecho-Slowakfje heeft premier De Jong gereageerd met het bijeenroepen van een spoedberaad van het kabinet. Minister Luns is onmiddellijk teruggeroepen van zfjn vakantie in eigen land. De Russische ambassadeur V. S. Lavrof heeft vannacht omstreeks half vier een bezoek gebracht aan minister-president De Jong. Hij overhandigde persoonlijk een boodschap, waarin mededelingen werden gedaan over de activiteiten in Tsjecho-Slowakije. Vanmorgen om elf uur is het kabinet begonnen met de spoedzitting over de toestand in Tsjecho-Slowakije. De minis ters Bakker (Verkeer). Den Toom Toom (Defensie) en Beernink (Binnen landse Zaken) konden niet meer tijdig terug zijn voor dit beraad. De eerste editie van het communis tische dagblad „De Waarheid" is vandaag geheel gewijd aan de Russische activitei ten in Tsjecho-Slowakije. Het blad liet vanmorgen vroeg weten, dat het niet af wijkt van het oorspronkelijke standpunt dat een verwerping van Russische in menging inhield. De Katholieke Volkspartij is „diep geschokt en verontwaardigd over de brute inmenging, waaraan Tsjecho-Slo wakije ten offer is gevallen". Het partijbestuur van de PSP heeft vanmorgen verklaard met diepe veront waardiging en afschuw kennis te hebben genomen van de bezetting van Tsjecho- Slowakije. Men is van mening, dat de zaak van het socialisme hierdoor ernstig wordt benadeeld. Het Tweede-Kamerlid voor de Boeren partij, mr. H. C. J. M. Kronenburg, heeft het initiatief genomen voor het bijeen roepen van de Tweede Kamer In ver band met de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije. Op de griffie ligt 'een lijst waarop de leden kunnen intekenen teneinde te komen tot het bijeenroepen van de Kamer, om uiting te geven aan haar ontsteltenis en afkeuring over de over- romoeUng van Tsiecho-Slowa'-Me door vreemde troepen en de schendlmr van de soevereiniteit van deze staat, even als de schending van de vechten van de mens die hiermee gepaard gaat. Op verzoek van premier De Jong zul len de vaste-fweede-Kamercommissies voor Buitenlandse Zaken en voor Defen sie vanmiddag bijeenkomen ln verband met het kabinetsberaad van vanochtend, om de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowa kije te bespreken „Een schoftenstreek". Dat was de eer ste reactie van senator O M Boetes, toen hij het nieuws over de gebeurtenis sen in Tsjecho-Slowakije vernam Aan gezien de heer Boetes, pacifist-socialist en geoefend demonstrant, met een maag- zweer te kampen had, werd het commen taar verstrekt door zijn merkbaar ver ontwaardigde echtgenote. „Het is uitermate onjuist, dat de Russen zich niet aan de afspraken van Clenm houden Als er wordt gedemonstrerd., In Den Haag of Amsterdam, zal Ik er btj zijn." Bij ons bezoek vorig jaar aan Rusland hebben wij een aantal geschen ken gehad, die wij nu onmiddellijk aul 'en '.-'•u"sti>ren naar de Russische am bassade, met een begeleidend schrijven, We zijn er spuugmisselijk van", aldus mevrouw Boetes, mede namens haar man. De voorzitter van de Anti-Revolutio naire fractie ln de Tweede Kamer, mr. B. W. Blesheuvel, heeft het vol gende commentaar geleverd op de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakfje: „Woorden sohieten te kort om uitdruk king te geven aan de afschuw en grote verontwaardLglrhg, ook ln onze kring, over de laffe aanval van de Sovjet-Unie en vier van zijn satellieten op Tsjecho- Slowakfje. Mijn gedachten gaan ln de eerste plaats uit naar de bevolking van Tsjecho-Slowakije. Wat moet het bitter zijn de vrijheid te hebben geproefd en haar dan in een nacht te moeten ver- Mlnister Den Toom van Defensie heeft wel zijn vakantie in Zuid-Italië onder broken. Op zijn dringend verzoek Is van morgen een Friendship naar Italië ver trokken om de minister thuis te brengen. Deze hoopt vanavond nog ln Nederland „Dit betekent nieuw leven in de zo langzamerhand verdwenen koude oor log. Dat de Russen beweren socialis tische verworvenheden te beschermen, slaat eenvoudig op niets. Integendeel: dit ingrijpen in Tsjecho-Slowakije is volledig ln strijd met de socialistische beginselen", aldus het commentaar van de heer Han Lammers, één van de op richters en voormannen van de Nieuw Links-beweging. DEN HAAG (ANP Het Kamer lid A. J. W. Krosse (KVP) heeft minis ter Lardinous (Landbouw en Visserij) gevraagd een einde te maken aan de vo gelplaag op vele frultteeltbedrijven. In schriftelijke vragen wijst het Kamerlid er op, dat tijdens de oogstperlode ernsti ge schade aan de vruchten wordt toege bracht door vogels en hij noemt met na me kramsvogels en spreeuwen. De heer Krosse bepleit het wijzigen van de Jacht wet, waardoor het mogelijk zal worden ook op zon- en feestdagen een vuurwa pen te gebruiken voor het verjagen van vogels. Ook vraagt hij de toepassing \?hn biologische bestrijdingsmiddelen. t Een Ford Taunus verdween geheel onder een trein toen een 81 jaar oude automobilist uit Laren door het rode licht van een met knipperlichten beveiligde overweg reed en prompt door een dicscltrein werd gegrepen. De man was op slag dood. De auto moest met behulp van snijbranders worden verwfjderd. BOGOTA (K.N.P.). Geen enkele stad in Zuid-Amerika heeft in zo weinig tijd zoveel klaar gestoomd als de Colombiase hoofdstad Bogota, dat Paus Paulus met een bezoek komt vereren. De Colombiase hoofdstad heeft zich grondig op dit Internationale gebeuren voorbereid i.et een reeks vooral materiële voorzieningen: talrijke bouwwerken, nieuwe wegen en voorzieningen voor de opvang van twee miljoen katholieken en andere belangstellenden. Hot centrum van het Eucharistisch Congres was tot voor kort nog een veefokkerij. De eigenaars gaven dit terrein enkele jaren geleden cadeau aan de gemeente Bogota om er ziekenhuizen, opvangcentra en andere instellingen voor de armen te bouwen, die tot dusver met tienduizenden de krottenwijken rond de stad bewonen. In enkele maanden is onder hoogspanning gewerkt om dit terrein gereed te maken voor het congres. Behalve de gedachtenlskerk, die al klaar is en dertien miljoen gulden heeft gekost, staan er op he»t reusachtige plein (plaats voor 650.000 bezoekers) een openluchtkerk, geflankeerd door zevenendertig kleine altaren. Het is de bedoeling, dat vrijdag aanstaande honderden bisschoppen en priesters aam hoofdaltaar én zij-altaren de heilige mis met de Paus zullen celebreren. Verwaoht wordt, dat op die manier aan de rond 600.000 communikanten de Heilige Eucharistie vlot kan worden uitgereikt gedurende de Devies chauffeurs: blijf glimlachen Voor de opvang van dc bezoekers zfjn 10.000 gidsen aangesteld, herkenbaar aan hun armband. Zfj opereren vooral op dc luchthaven van Bogota, op de stations, op de centrale punten in de voorsteden en op de feestterreinen zelf. Alle buschauffeurs hebben opdracht gekregen te blijven glim lachen, wat er ook gebeurt. Dezelfde op dracht kregen kelners en diensters In de eucharistievieringen. Het terrein is al van verre te zien door een hoog kruis van cement, dat 's nachts verlicht is. De deelnemers aam de feestelijkheden moeten flink lopen, want alle vervoer op de terreinen van het Eucharistisch Congres is verboden. Bussen en taxi's brengen de deelnemers tot anderhalve Iktlometer van de terreinen. Een uitzondering is gemaakt voor Paus Paulus en zfjn begeleiders, die met helikopters naar de plaats zelf vervoerd worden. Het organisatiecomité beweert, dat ongeveer 750.000 mensen ln ongeveer anderhalf uur de terreinen kunnen verlaten. De toegangswegen zijn door verbreding en vernieuwing erop berekend. Moeilijkheden zullen echter niet uitblijven op drukke kruisingen. Dit probleem geldt niet voor de rond 10.000 congresgangers, die onderdak hebben gekregen in de zogenaamde Vivlendas del Papa Paulo, een enorm huizenprojeot. Dit project, tevens een herinnering aan het Eucharistisch Congres, Is bedoeld voor de laagste inkomensgroepen en wordt na het congres verhuurd of verkocht op lage rente. Burgemeester Vergilio Barco van Bogota heeft handig gebruik gemaakt van het Eucharistisch Congres en van de traditionele trots vun de Bogotanos op hun hoofdstad om geld. vrijwilligers en alle nodige medewerking los te krfjgen teneinde nieuwe wegen aan te leggen, oude wegen te verbeteren en trottoirs, openbare verlichting en betere transportmogelijkheden aan te brengen Met 't oog op andere noodzakelijke voorzieningen heeft hij ook openbare werken doorgedreven als scholen, sociale centra, parken en dergeljjke. Al met al heeft Bogota de laatste maanden werk bezorgd aan 15,000 arbeiders, 40 kilometer nieuw wegdek gekregen, betere accommodatie voor bezoekers en de eigen inwoners gecreëerd. De 400 jaar oude stad heeft hiermee een schoonheidsbehandellng ondergaan, die voor weinig steden ln Zuid-Amerika ls weggelegd. Vele huisvrouwen hebben grote schoonmaak gehouden. Ondanks de getroffen voorzieningen zullen vele bezoekers bij particulieren onder gebracht moeten worden. Voor hulsvesting bij particulieren Is een gastenset ter beschikking gesteld, bestaande uit een stretcher, deken en linnengoed. Voor het congres «tas ook nergens een schilder of timmerman meer te krfjgen, omdat ledereen Ingeschakeld was, vooral om bussen en taxi's op te knappen. Ook de handel ziet zijn kansen. De hotels hebben hun accom modatie uitgebreid, Overal langs de routes zijn kleine eetgelcgenheden uit de grond gestampt. De verkopers van religieuze artikelen zfjn min stens verdrievoudigd. Om abrupte prfjsstfjglngen te voorkomen, hééft de regering In Bogota een prfjsstop afgekondigd voor hotels, restaurants en transport. Het transport Ls een van de grootste problemen geweest, omdat de 12.000 voertuigen bussen en taxi's die voor het congres nodig zullen zijn, het maximum vormen, dat dc wegen ln de spitsuren kunnen verwerken. De politie heeft de twee miljoen bewoners van Bogota dringend verzocht om tfjdene de congresdagen hun auto thuis te laten. Maar honderdduizenden Bogotanos hebben kennelfjk besloten de drukte maar helemaal te ontvluchten en zijn op vakantie gegaan bulten de stad. NEDERLANDSE I STEUN VOOR LUCHTBRUG NAAR BIAFRA ROTTERDAM (ANP) De stichting mensen ln nood te Den Bosch zal ge durende veertien dagen twee vliegtui gen van de Zweedse transair-luchtbrug „Sao Tomé-Blafra" financieren, zo heeft de heer W. A. Janssen, directeur van de stichting „Mensen ln nood" meege deeld. De kosten per vlucht zijn 3800 dollar waarvan 2800 dollar materiële kosten en 1000 dollar personele kosten (vier bemanningsleden). De financiering geschiedt uit de op brengst van de nationale Biafra-actle. De regering onderzoekt op het ogen blik in overleg met enkele andere re geringen of en, zo ja, welke verdere stappen kunnen worden gedaan ter be vordering van een doeltreffende hulp verlening aan de slachtoffers ln Nigeria. Dit heeft premier De Jong mede namens minister Luns (Buit. Zaken) verklaard in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Boot (KVP), Boerama (AR) en Tllanus fcCHUk

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7