STOPT GERARD DéSAR? Rijbewijs ernstige in het geding na voorrangsfouten Staal (HC-Groep) en beton (HBM) samen in één groot concern 15,5 miljoen gemoeid met ruil van aandelen Activiteiten twee concerns UVS onzeker: Twee Duitse badgasten in Katwijk verdronken ■TH Gedeelte Rapenburg vier maanden voor alle verkeer dicht Tafeltennisvereniging P.I.T.-'54 vernieuwde bestuur Toch aansluiting op aardgasnet groot deel Vliet wijk 1 Voorschoten Verkeersmaatregelen aan de Leidse weg te Voorschoten Vragen aan b. en w. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER DINSDAG 20 AUGUSTUS 1968 PE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Met de fusie tussen de Hollandsche Beton Maatschappij in Rijswijk en de in Leiden gevestigde Hollandse Constructie Groep N.V., waarover wij gisteren reeds in het kort schreven, is totaal een bedrag gemoeid van ongeveer f 15,5 miljoen. De HC-Groep N.V., die bestaat uit negen jespecialiseerde werkmaatschappijen zal via een aandelenruil met de loll. Beton Mij opgaan in een bouwconcern, dat voortaan Hollandsche Jetongroep N.V. zal heten. De fusie zal kunnen worden geëffectueerd door een bod van de HBM op de aandelen van de HC-Groep. Aandelen HC-Groep nom. 5000,kunnen omgewisseld worden tegen 4000,— aandelen van de Hollandsche Beton Maatschappij, beide inclusief het dividend over het boekjaar 1968, met dien verstande, dat ten laste van de belastingvrije agio reserve vóór de omwisseling door de Hollandse Constructie Groep N.V. per 20 uitstaande aandelen één nieuw aandeel zal worden uitgegeven. Een en ander geschiedt onder het voorbehoud, dat voldoende aandelen ter omwisseling worden aangemeld. Bestuur OOK GUNSTIG VOOR HET PERSONEEL de fusie van belde jngeveer 8000 werknemers betrokken. HC-Groep N.V. alleen is werkgever Voor bijna 2500 werknemers. De bestu- n beide concerns spraken gisteren n het fusiebericht als hun overtuiging tit, dat de beoogde samenwerking tus sen deze twee uit verschillende sectoren komende ondernemingen het vooruitzicht biedt, dat ook de mogelijkheden voor het gezamenlijk personeel gunstig zul len worden beïnvloed. Het Leidse concern, dat de laatste jaren al hecht samenwerRte met de HBM zal met behoud van zijn huidige bestuursorganen als werkmaatschappij in de organisatie van de Hollandsche Beton Maatschappij N.V. worden inge past teneinde tot een volledige aanvul ling te komen van eikaars activiteiten. Een bijzondere positie zal evenwel in het geheel worden ingenomen door Te- bodin Advies- en Constructiebureau N.V. (510 man personeel), dat deel uit maakt van de HC-Groep. Om de onaf- De twee bowconcerns, welke met el- lar de Hollandse Beton Groep N.V. ;aan vormen zijn als volgt samenge- iteld: Tot de Hollandsche Beton Maat- ichappy behoren drie werkmaatschap- H.B.M. Nederland, voor utiliteitsbouw West-Europa. Hiertoe behoren de lochterondernemingen Schrale's Beton- Aannemingsmaatschappij en Beton- )inv v/h Kool Wildeboer. Intervam, voor woningbouw, utiliteits- 3uw ln West-Europa. Hierin zijn o.m. jpgenomen de Betonfabriek Utrecht en de dochterondernemingen: Bouwbedrijf Brabant-Oost; Volker Bouwmaatschap pij; Metro Materieel- en Transportmaat- Eehappij; Algemene Bouwmaterialen In- justrie Abex met fabrieken in Hoog kerk, Valkenburg (Z.-H.), Wezep en het oofdkantoor in Utrecht; en Holvam, en vennootschap onder firma. Interbeton, voor aannemingsactivitel- |u buiten West-Europa. Deze heeft de reende dochters: Hamsa Konstruksie in Zuid-Afrika; Aircan Concrete Pro mote, een betonfabriek in Ghana; Vol- r «vam (Pakistan); VAM in het Mid- fea-Oosten; Contratistas VAM Sur- imericana in Columbia; Holland Maat- chappij in Curagao; en de Nationale kannemings Maatschappij in Suriname. Samen pl.m. 5500 werknemers). Het is volkomen onzeker geworden, of iterard Désar In de komende competitie te kleuren van het Leidse UVS zal hoog- louden. Zondagavond heeft ky zyn bestuur me degedeeld, dat hy voornemens is ermee e stoppen. Aanstaande donderdag zou iij zijn laatste wedstrijd spelen voor hot Nederlands amateurelftal. Zijn studie, hij wil zo spoedig mogelijk afstuderen in zijn studie chemie aan de Leidse Universiteit, en zijn benoeming lot leraar aan het Stedelijk Gymnasium lemen te veel tjjd in beslag om ook nog üe trainingen van UVS (drie maal ln de Meek) en voor het Nederlands amateur elftal te blyven volgen. I. Klok grote winnaar bij zeilwedstrijden te Nieuwkoop Het afgelopen weekend zouden voor 4 eerst in het westen zeilwedstrijden 'laatsvinden in de. Top-klasse, die in Mesland erg geliefd is. Helaas moesten te wedstrijden zaterdag worden afgelast regens slecht weer. Zondagmorgen 10 uur begonnen de 'edstrtjden. Regen en windstoten van windkracht 8 maakten het zeilen er niet angenamer op. Bij de start nam wed- trrjdnummer 271. met aan het roer J. Llok, de leiding. Nr. 65 kreeg pech, ge doken masttop en viel uit. Klok wist ijn voorsprong steeds op te voeren - die oorsprong groeide zelfs aan tot acht oinuten tegen het einde van de strijd. )m de volgende plaatsen werd een fel tevecht geleverd. Mej. A. Joustra wist te Klok als tweede te eindigen, derde verd Th. van Bunningen en vierde de Van der Zwaan. .de tweede wedstrijd startte men óór de wind, waardoor alle boten op eo kluitje naar de eerste boei gingen, lier vielen diverse deelnemers uit met ech. j. Klok slaagde er ook nu in pri ms inter pares te worden, eveneens iet groot verschil. Tweede werd Th. v. tenningen, derde De Vries en vierde leJ- A. Joustra. Dankzij het vele werk van de watersportvereniging Noord- uid Nieuwkoop waren de wedstrijden itatekend geslaagd. De H.B.M. heeft de deelnemingen on dergebracht in vier groepen: I. Aannemingsbedrijven. Hiertoe be horen de Hollandsche Aanneming Maat schappij voor baggerwerken in de ge hele wereld; Strabed Maatschappij tot uitvoering van beton- en baggerwerken, gevestigd in België; Ascon Ltd. in Ier land; Nederlandse Maatschappij voor Werken Buitengaats (Netherlands Off shore Company). II. Fabrieken en handel. Schokindus- trle, fabricage van palen voor Neder land; Betonmortelfabriek Rotterdam Befaro, voor het Waterweggebied; Be tonmortelfabriek Beatrix, voor Eindho ven, Helmond e.o.; Hollandsche Bouw- stoffenhandel (Holbouw), voor Neder- III. Projectontwikkeling en beleg ging. Maatschappij Voorbereiding Bouw- projekten, voor West-Europa; H.B.M. Belegging Maatschappij, voor West- Europa; Holvam, eigenares van 't kan toorpand H.B.M. in Rijswijk. IV. Diversen. Raadgevend Inge nieursbureau Delta Consult, voor buiten Europa; Decorient, adviesbureau Verre Oosten; Corporacion Financiers Del Ca- rlbe, financieringsmaatschappij in Co lumbia; Jackblock-patenten over de ge hele wereld; Architectural Aids, exploi tatie van Jackblock-uitrusting over de gehele wereld. CONSTRUCTIEGROEP De Hollandse Constructie Groep om vat de volgende N.V.'s: Hollandsche Constructiewerkplaatsen in Leiden. Deze bouwt allerlei staal constructies. (425 werknemers). Nederlandsche Electrolascli Maat schappij in Leiden met regionale vesti gingen in Limburg, Europoort en Gro ningen. De maatschappij houdt zich o.m. bezig met het leggen van pijpleidingen voor olie en gas; de bouw van allerlei apparaten, zoals voor de opslag en. het transport van vloeibare gassen, instal laties voor de aardgasvelden in Gronin gen, indampinstallaties voor de chemi sche industrie, ketelhuisinstallaties, wa terpijpketels en aardgasbranders. Op 't gebied van zinkers en leidingen voor het transport van gas wei'kt de N.E.M. sa men met het aannemersbedrijf Dirk Verstoep Nederland. Op het gebied van kernenergiecentrales bestaat een samen werking met het Duitse concern A.E.G. onder de naam AECON. (800 werkne mers). Apparaten- en ketelfabriek Den Haag in Goes, gespecialiseerd in de bouw van apparaten voor de chemische industrie. (250 werknemers). Starako Constructiefabriek, o.m. voor stalen ramen. (160 erknemers). Rijnlandse Metaalbescherming Maat schappij in Leiden met een dochteron derneming in Rotterdam, brengt be schermende lagen van o.m. verf en kunststof aan op staalconstructies. (160 werknemers). Elektrotechnisch Ingenieursbureau El- contor. Handelmaatschappij Elascon in Leiden, dak- en wandbeplating, zoals rrjwiel- overkappingen (25 werknemers). Tebodin, Advies- en Constructiebureau in Den Haag met een vestiging in Maas tricht. (510 werknemers). hankelijke positie van dit bedrijf te ver zekeren wordt „Tebodin" als een afzon derlijke deelneming in de nieuwe orga nisatie opgenomen, CO-ORDINATIE Teneinde een doelmatige coördinatie van de bestuursfuncties te bereiken, zal de voorzitter van de Raad van Bestuur van de Hollandse Constructie Groep N.V. toetreden tot de Raad van Bestuur van de Hollandsche Beton Maatschappij N.V. Voorts zal een commissaris van de Hol landse Constructie Groep N.V. worden voorgedragen als lid van de Raad van Commissarissen van de Hollandsche Be ton Maatschappij N.V. en zal de voor zitter van de Raad van Bestuur van de Hollandsche Beton Maatschappij N.V. worden benoemd tot commissaris van de Hollandse Constructie Groep N.V. LEIDSE OPLICHTER IN DUITSLAND GEARRESTEERD In Frankfort (W.-Duitsland) is de 29-jarige Leidenaar Arie O. gearres teerd. Hij wordt beschuldigd van op lichting. Voor een Amerikaanse zou hij voor 12.000 Mark effekten kopen, met welk geld hij echter de benen nam. De vrouw nam een privé-detec- tive in de arm die erin slaagde de man op te sporen. De detective gaf de tip door aan de politie te Frankfort, die de man arresteerde. O. wordt tevens door de Nederland se recherche gezocht. In Leiden zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan een poging tot oplichting bij het kopen van een auto ter waarde van 10.000,- Ook zou hij in Nederland veel aanko pen hebben gedaan zonder te betalen. Bij zijn manipulaties gaf hij zich vol gens de politie uit als kapiteinstraal jagerpiloot. SCHOOL KRIJGT NAAM VAN AMERIKAANS HOOGLERAAR KANNER Gistermiddag omstreeks half 5 werd door leden van de Katwijkse reddings brigade de 47-jarige in Berlijn wonende H. G. K. Fleischer in ernstige toestand uit zee gehaald. De Duitser was op het zgn. vrije strandvlak by de Zeilver. „Skuytevaert" te water gegaan en kwam daarbij in moeilijkheden. De leden van de K.R.B. pasten direct hartmassage toe en dienden zuurstof toe, waarna de dren keling werd overgebracht naar het Zee- hospitium. De hulp heeft niet mogen baten; om kwart voor zeven is Fleischer overleden. Ongeveer tezelfder plaatse raakten later de 59-jarige leraar H. Mainz uit Hersfeld (W.-Dld.) tezamen met zijn dochter in moeilijkheden. Men achtte het raadzaam, in verband met de ernstige toestand waarin ook deze twee drenke lingen verkeerden, hen over te brengen naar het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Gis teravond omstreeks 11 uur is de heer Mainz daar echter overleden. Zijn doch ter is thans buiten levensgevaar. Met Ingang van donderdag 22 augustus zal het gedeelte Rapenburg tussen Nonnensteeg en Kolfmakerssteeg worden afgesloten voor alle ryverkeer. Deze afsluiting zal ongeveer vier maanden duren. De woningen Rapenburg 75 tot en met 91 zullen wel voor voetgangers bereikbaar blyven en voor noodgevallen (brandweer, EHD, e.d.) De reden voor deze afsluiting is de noodzakelijke reparatie van ca. 80 meter walmuur tussen Nonnenbrug en Kaiserstraat en de aanleg van riolering onder het wegdek. Er komt een riool op ca. 2 m diepte, waarop alle woningen worden aangesloten. Voorlopig zal dit riool nog lozen op het Rapenburg, totdat aanslui ting op het diepriool in de Langebrug mogeiyk is. Er komen ook vier riool schachten (verzamelpunten). Als voornoemd gedeelte is voltooid zal het aannemingsbedrijf (fa. Gebr. van Hees uit Utrecht) op vijf meter diepte een zinker (verbindingsriool) onder de gracht bouwen naar de overzijde. Is dat klaar dan zal eveneens 80 m kademuur ter hoogte van de Universiteitsbibliotheek worden gemaakt, evenals een riool in dat straatgedeelte. Voor de nieuwe walmuren (tweemaal 80 m) is het nodig, dat ongeveer 250 heipalen (dennenhout) worden geslagen. Gistermorgen om 11.80 uur werd op het pand Geversstraat 37 te Oegstgeest de naam „Leo Kanner School" onthuld. Deze school, die voor moeliyk opvoedbare kinderen ln het leven ls geroepen, zal voorlopig en met ingang van medio novem ber aldaar worden gevestigd ais onderafdeling van de Paedologische Kliniek. Leo Kanner is een bekend Amerikaanse hoogleraar emeritus van de John Hop kins Universiteit te Baltimore. Onder grote belangstelling onthulde de hoogle raar persoonlijk de naam. Hij verblijft namelijk voor enige tijd in Nederland, omwonenden rekening worden gehou- Dertig tot vijfendertig kinderen kunnen de school na de opening bezoeken, kinderen van alle gezindten. ZOETERWOUDE De tafeltennisvereniging PIT '54 heeft ior de aanvang van het nieuwe sei- ien orde op zaken gesteld. Dit gebeur de op een redelijk bezochte ledenverga dering die in de zaal Roeleven werd ge houden. De besprekingen werden ge leid door de ere-voorzitter J. W. Vink. In het goed verzorgde jaarverslag kon wedstrijdsecretaris G. Verhagen geen kampioenen noemen. Diverse tweede en derde plaatsen op de eindrangschikking het vorig seizoen stemden toch wel tot tevredenheid. Naar aanleiding van de lijst met de persoonlijke resultaten werden voor de hoogste percentages door de voorzitter prijzen uitgereikt. Bij de senioren was de erepalm voor mej. A. Beereboom (42 wedstrijden 81%). Paula van Teylingen kwam bij de juni- tot de hoogste score, (48 wed strijden 92%). Op voorstel van het be stuur zal men deelnemen aan de loterij die door het afdelingsbestuur wordt ge organiseerd i.v.m. de kosten van de or- iatie van de Europese kampioen schappen in 1972. Het financiëel ver slag kon niet worden aangeboden, het de leden worden toegestuurd. Nieuwe voorzitter Belangrijkste agendapunt vormde de bestuursverkiezing. Voorzitter C. van Teylingen en penningmeester P. Opdam hadden beiden bedankt voor hun functie. De kandidaten die door het bestuur wa- voorgedragen de opengevallen plaat- te gaan bezetten, kregen de steun de leden. Tot voorzitter werd ge kozen de heer J. v.d. Helm. Mevrouw G. Veen-Duinisveld gaat de financiën beheren. Als secretaris blijft de heer J. v.d Helm (Schenkelweg) in functie. De- zal met deheer P. van Goozen speci- l belast zijn met de zorg voor de jeugd. Ook in het nieuwe seizoen zal G. Verhagen het wedstrijdsecrettarlaat verzorgen, 'n Tiental leden stelden zich beschikbaar voor begeleiding van de jeugdteams naar de wedstrijden. Zaalproblemen PIT '54 heeft ook nog zaalproblemen. Men zou gaarne nog een tweede avond gebruik maken van de gymzaal. Deze is echter bezet. Er wordt getracht tot een oplossing te komen. Bert v.d. Helm zal meer als trainer fungeren. Onder handelingen met z(jn mogelijke opvolger :(jn in een beslissend stadium. PIT '54 ;al in het komend seizoen een geheel nieuw eerste herenteam moeten forme- Piet van de Raadt en Gerard van Velzen zijn overgegaan naar de Burcht terwyi Henry van Teylingen 's Lands wapenrok draagt. oorzitter kwam aan het einde van de vergadering met zijn eerste voorstel op de proppen: alle leden zul len verplicht worden enkele keren per jaar deel te nemen aan de oud-papier inzameling. Deze is onmisbaar voor PIT '54 en komt meestal neer op de schou ders van enkele (aktieve) leden. De drumband Vios heeft plaats voor nieuwe leden. Zowel leerling tamboers als hoornblazers kunnen zich aanmelden. Er is een nieuwe instructeur aangetrok ken wiens kwaliteiten borg: staan voor een uitstekende opleiding. Belangstellen den zijnv rijdagavond van 7 tot 10 uur van harte welkom in het Don Bosco- LEIDERDORP Dokter H. Bakema heeft als voor zitter van de prot.-chr. stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzor ging het ontmoetingscentrum „Nieuw Ouderzorg" officieel geopend. Met dit centrum, gevestigd onder de bejaarden woningen aan de Louise de Coligny- straat, wil men de bejaarden de moge lijkheid geven elkaar op prettige wijze te ontmoeten. Men is erin geslaagd van de kelder een centrum te maken. De bewoners van de bejaardenwonin gen kunnen ook op verjaardagen e.d. van de ruimte gebruik maken. Het be stuur heeft al enkele aanvragen gehad van verenigingen om het centrum te gebruiken. Het centrum heeft een recreatiezaal, Met ingang van 30 augustus zal het drie dagen per week geopend zjjn, nl. dinsdag, woensdag en donderdag van 10.30—12 uur en van 2.304.30 uur. UITSLAGEN ZOMERFEEST De uitslagen van de wedstrijden van de zomerfeesten te Leiderdorp zijn als Klaverjassen: 1 H. Hoogstraten 5374 pnt., 2 A. Rooda 5369, 3 G. Nagtegaal 5368, 4 mevr. Bohemen 5315, 5 B. Kap 5117. Uoedelprijs M. Klinkenberg 3323 pnt. Er waren 88 deelnemers; de leiding van dit toernooi had de heer P. Vervark. Polstokspringen. Er waren 26 deel- nemesr: 1 H. v. Zegveld, 2 H. v. Evert, 3 G. v. Meeteren, 4 C. v. d. Voort. Boegsprietlopen: 1 mej. A. Hagenaars, 2 H. v. Evert, 3 H. Brouwer, 4 C. v. d. Voort. Er waren 34 deelnemers. Vossenjacht. Er waren 72 deelnemers. 1 Syijvia Pfimdt, 2 Teun Hoogeboom, 1 Sylvia Pfundt, 2 Teun Hoogeboom, Pley, 6 T. Pley. Spuitbal-wedstrijd. Brandweer: Lei derdorp-Warmond 1-1. LEIDEN VERNIEUWINGEN IN BOUWKETEN In de bouwketen op de hoek Voor- schoterweg/Churchilllaan zijn tijdens een stilstand van de bouw, vanwege vacanties, vernielingen aangericht. In sluipers hadden in de periode van 1 augustus tot heden deuren, kasten en ramen vernield en de inhoud van de kasten over de grond ge gooid. Daar bij werd het aanwezige servies ver nield. De totale schade bedraagt ruim 5.000,—. BIJ BOTSING GEWOND Op de hoek van De Sitterlaan/Van der Waalstraat is een 57-jarige Leide naar gewond bij een botsing. De heer reed met zijn personenauto op de Sit- terlaan. Uit de Van der Waalsstraat kwam een vrachtwagen die geen voor rang aan de personenauto. Door de botsing werd de bestuurder van de personenwagen gewond en per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd, waar men een fraktuur aan de linker schouder konstateerde. Met betrekking tot de verkeers maatregelen bij de reconstructiewer- ken aan de Leidseweg te Voorschoten, heeft het raadslid L. A. Uyterlinde van de Prot. chr. raadsfractie aan b. en w. een aantal vragen gesteld. De vragen houden verband met het re kwest aan de raad van een aantal be woners van die weg over deze maat regelen. De vragen luiden: 1. Hebben Burgemeester en Wethou ders kennis genomen van het re quest van 14 augustus j.l. van alle op dat tijdstip niet met vacantie afwezige of in gemeentedienst werkzaam zijnde bewoners van de percelen Leidseweg nrs. 138 t/ni 198, waarin zij bij de gemeenteraad bezwaar indienen tegen de voorge nomen verkeersomleiding in ver band met de reconstructie van het voor deze percelen gelegen deel van de Leidseweg? Akkoord over gebied tussen Rapenburg en Witte Singel Na geheim beraad aan het slot van de gisteren gehouden vergadering is de Leidse gemeenteraad akkoord gegaan met het voorbereidingsbeslult voor het gebied tussen Rapenburg en Witte Sin gel. Door partlculiereu king met liet Genie drijf, wederom een enquöte in Vlietwijk up gehouden. Deze enquête heeft er toe ge- ten leid, dat thans 70% van de bewoners van de gemeente- en particuliere wo ningen aan liet Albert Schweitzerplant- soen, de Prof. Zernikelaan. de Prof Ein- steinlaan, Vlletzicht en het le gedeelte van de Raadhuislaan hun woningen wenst te zien aangesloten op het aard- Gezien de huidige belangstelling voor een aardgasaansluiting achten b. en w. hett hans verantwoord hieraan medewer king te verlenen. Het betreft hier 174 woningen, waarvan 146 gemeentewonin gen en 28 particuliere woningen. Laatst bedoelde woningwetwoningen zijn inder tijd door de gemeente aan de bewoners verkocht. De kosten van uitbreiding van het buizennet voor alle woningen, Inolu- - sief graafwerk, montagekostei Ben 22-jaiüge bloemist uit Rijnsburg liet gisteren op de zitting van de Leid se kantonrechter, mr. W. de Koning, verstek gaan. Hij had waarschijnlijk toch niels tot zijn verdediging aan te voeren. Uit de openbare behandeling van de tegen hem aanhangig gemaakte zaak bleek namelijk, dat de bloemist met zijn auto vanuit een uitrit pardoes en met onverminderde vrij hoge snel heid een voorrangsweg in Noordwijk was opgereden en dat terwijl een op de hoofdweg rijdende auto de uitrit al zeer dicht was genaderd. Er volgde dan ook een hevige bot- sing, die voor beide bestuurders gezien de materiële schade nog wonderlijk de goed afliep. ïyk Energiebe-1 aankoop van gasmeters worden geraamd H t d officier, mr J Th. de Ifn VliuKi'ül, .in .to» hoTli'üff iron t Q1 0011Plo Irnc. tewoningen is hiervoor nodigd van 146 keer 380.is 55.480 gulden. De bewoners van de particulie- woningen zullen dit bedrag ineens dienen te betalen. De kosten van uit breiding van het buizennet, etc. zullen worden gedekt uit de hogere baten we gens gas ver koop. De kosten van aanleg van dienst- en binnenleidingen ln de ge meentewoningen zullen worden gedekt uit een huurverhoging van 2,25 pér maand. Hiertoe is door de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning toestemming verleend. Op het ver zoek om verstrekking van rijksvoor- aohotten tai echts* afwijzend bMchlkt krediet^ be- j rectje eiS(e hij zowel een geldboete van 150,subs 39 dagen als de onvoor waardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. De kantonrechter onthulde tijdens zijn vonniswijzing nog, dat verdachte al tweemaal eerder voor een ernstige verkeersovertreding werd veroordeeld en nog een voorwaardelijke ontzeg ging der rijbevoegdheid op zijn naam had staan. Als gevolg hiervan stelde hij de geëiste ontzegging op 6 maan den, waarna hij inzake de geldboete b# ewetok conform voorheb*. TE LAAT GEZIEN Een 25-jarige vertegenwoordiger uit Katwijk stond voor de balie, omdat hij met een bestelauto op het kruispunt Bildtlaan-Hoorneslaan te Katwijk geen voorrang had verleend aan een van rechts komende personenauto. Uit het feit, dat de personenauto als het ware werd geschept, driemaal „rondtolde", de bestuurder uit zijn aulo werd ge slingerd en daardoor vrij ernstig werd gewond, trok de kantonrechter even eens de conclusie, dat verdachte het kruispunt met zeer hoge snelheid was op gereden. Deze ontkende dit ten stel ligste. „Ik reed niet hard maar m'n bestelauto was zwaar geladen en daar door kwam de klap zo hard aan, ver klaarde hij de reden van de ernst der botsing. Inzake de niet verleende voor rang gaf hij heel laconiek toe: „Ik zag hem te laat". „Een zeer ernstige onachtzaamheid", aldus de officier in zijn requisitoir, dat eindigde in de eis van 120,boete subs 24 dagen en een onvoorwaarde lijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tyd van 4 maanden. „Ik heb m'n rijbewijs nodig voor m'n werk" pleitte verdachte voor het be houd hiervan. Bovendien vond hij de eis vrij hoog, temeer omdat hij, zo verzekerde hij de rechter, nog nimmer te voren voor een verkeersovertreding werd veroordeeld. Waarop de kanton rechter prompt reageerde met de re pliek! „Hoe komt u daarbij. U werd «4 Aa^ameail eerder veroordeeld we gens een fikse overtreding van de maximun snelheid". Op een derge lijke documentatie had verdachte ken nelijk niet gerekend en dus zweeg hij verder maar. Inzake de intrekking der rijbevoegd heid wilde de kantonrechter verdachte Haag ditmaal nog wel een kans geven, dus stelde hij deze voorwaardelijk voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De geldboete stelde hij daaren tegen op 150,subs 30 da gen. NIET GEZIEN De kantonrechter adviseerde een 40- jarige opticien uit Oegstgeest zijn ei gen ogen ook eens aan een test te on derwerpen. „Aan uw ogen mankeert blijkbaar ook wel iets", meende de rechter. „Dat hoeft niet, want ze zijn nog best", vond de opticien. Toch had hij de aanleiding gegeven tot de twij fel aan zyn gezichtsvermogen. Want als enige reden voor het feit, dat hij met zijn auto op een kruispunt van de Hofdijck te öegstgeesit geen voorrang had verleend aan een van rechts ko mende auto met een schadelijke bot sing als gevolg, voerde hy aan: „Ik zag hem niet aankomen." Een zowel domme aLs gevaarlijke fout", aldus de officier en eiste hier voor een boete van 75,subs 15 da gen. „Nog al veel", vond de opticien. De kantonrechter vond van niet, vonniste derhalve conform en deelde de merkbaar ontevreden verdachte nog mede, dat hij tegen dit vonnis in hoger beroep kon gaan. an onder meer zwaar auto- vrachtverkeer over de, ge zien zijn constructie, hierop niet berekende dienweg vermeden dient te worden. Zulks zowel vanwege het gevaar van zettingen in de ho- gedruk-aardgasleiding welke langs deze weg loopt, als wel met het oog op de bedoelde percelen, die door de voorgenomen verkeers maatregel des te meer aan trillin gen onderhevig zullen zijn, alsook wegens de te duchten parkeer- en uitritmoeilijkheden? 3. Zijn Burgemeester en Wethouders, onderscheidenlijk is de burge meester, bereid te bevorderen, dal tijdens de verdere reconstructie van genoemd weggedeelte het ver- koer in de beide richtingen tijde lijk over de weldra geasfalteerde vroegere trambaan wordt geleid, daarbij in overweging nemende dat onder de dikke asfaltlngen een me- terdikke speciale zandlaag is aan gebracht en derhalve alsdan ver zakkingen en trillingen minder te duchten zyn en parkeer- en uitrit moeilijkheden op de dienstweg zich niet zullen voordoen? INDELING KORFBAL COMPETITIE BEKEND Hoofdklasse: Archipel (A'dam), Blauw Wit (A'dam). Deetos (Dordrecht). Dlo Haghe (Den Haag), HKV (Den Haag), Luto (A'dam). Ons Eibernest (Den Haag), Raplditas (Zutphen), Rohda (A'dam), Samos (Utrecht) en Wester kwartier (A'dam). Programma 1 sept.: Ons Elbernest- Weslerkwartier, Lulo-Rapidltos, Blauw Wlt-Deetos, Samos-Rohda, Archlpel- HKV. Overgangsklasse B: Deto (Eindho ven), Groen Geel (Wormer), Het Zuiden (R'dnm), PSV (Eindhoven), Regenboog (Dordrecht), Roda (Westzann), Rust Roest (Eindhoven), Spangen (R'dam), Vicus Oriënt is (Lelden) en Zuiderkwar tier (Lelden). Programma 1 sept.; Roda-Spangen, Vicus Oriëntis-Deto, Regenboog-Groen Geel. Het Zuiden-Rust Roest. PSV-Zul- derkwartier. Ziiid-Wcst 1: De Algemene (Lelden), De Danaïden (Leiden), DKC (Delft), Fluks (Lelden), Fortuna (Delft), HSV (Den Haug), KNS (Lelden), OSCR (R'dam), Ready (Den Haag) en Sper- Pro^ramma 1 sept.: De Danaïden- DKC, Fortuna-HSV, De Algemene-Sper- wers, Ready-Fluks. OSCR-KNS. Zuid-Went 2A: Animo (Souburg), BKC Breda I. Crescendo (Lelden), Dub bel Zes (Den Haag), Gymnasiasten (Den Hang), ODO (Dordrecht). PAMS (Den Trekvogels (R'dnm), en Zwer- ordrecht Programma 1 sept.: Trekvogels-GKV, ODO-Animo, Zwervers-Crescendo, Dub bel Zes-BKC'. Zuid-West 3B: Ahoy (R'dam), Delta lOoltgensplaal), DKV (Dubbeldam), Hoogvliet, Kwiek (Den Haag), Noorder kwartier (Lelden), Oranje Nassau Vlaardlngen) en Vlaardlngen. Programma 1 sept..: VIuardlngen-Del- ta, Noorderkwartier-DKV, Hoogvliet- Oranje Nassau. Zuid-West SC: ALO (Den Haag), Blauw Wit '51 (Dordrecht), Hesco (Dor drecht), HPV (R'dam), Madjoe (Ryns- burg), Tjoba ('sHeer Hen.lriksklnde- ren), Schiedam en Velox (R'dam). Programma 1 sept.: ALO-Schledam, Hesco-Madjoe. Het opvallendst by deze Indeling Is de promotie by kenze van het Rynsburg- se Madjoe nuiir de derde klasse KNKB. Voor de Rynshurgern een mooi en nn- verwn-!'» succes, maar we geloven niet, dnl -ladjoe al de kracht kan opbrengen een ploeg In het veld lo brengen, die In staat zal zyn een plaats in de KNKB te behouden. Voorts ls de CKB-cluh Oranje Nassau overgegaan naar de KNKB. Ook deze vereniging kreeg een plaats in de derde klas.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3