WERELDPRESTATIES IN RUSLAND TWEE PLAKKEN VOOR NEDERLANDSE R0EISTERS Zwemzege van jeugd met matige tijden Uitgeput op Mexicohoogte Duitsers herwonnen vertrouwen Kraan boven Uden opengedraaid AD, WAAR IS MIJN FEESTHOED Jan van Ispelen deed goede stap TOPTIJDEN IN W.-DUITSLAND Er gebeurt iets met SOUTH LAKE TAHOE In het Californische South Lake Tahoe, waar de Amerikaanse atleten zich onder nagenoeg de zelfde omstandigheden als in Mexico City kunnen voorbereiden op de Olympische Spelen, heeft Lee Evans zaterdag de 400 meter gelopen in 44,9 seconden. Evans, dit jaar 's werelds meest constante loper in de wedstrijd over een baanronde, was na zijn race zo uitgeput, dat hij geruime tijd met zuurstof moest worden behandeld. Met zijn twintigjarige landgenoot Larry James is Evans nu aanvoerder van de seizoenranglijst» Enige maanden geleden noteerde James in een wedstrijd over 440 yards 45.2 sec., een tijd die overeenkomt met 44.9 sec. voor de 400 De Riis Rein Aim heeft gisteren tijdens de Russische atletiekkampioen- schappen in het 1556 meter hoog ge legen Leninaken als derde atleet dit sei zoen de 8000-puntengrens op de tien kamp overschreden. Aun verzamelde 8026 punten. Op de wereldranglijst staan alleen de Duitser Kurt Bendlin (8086 puntenen de Amerikaan Bill Toomey (80S7 pnt) Snelste wereldtijd Ludnalla Samotessova, die eerder deze week het wereldrecord op de 100 meter dames evenaarde met 11,1 sec., liep zaterdag in de halve finales van de 200 meter met 23.- sec. de snelste wereldtijd van dit jaar, die eerder dit jaar ook voor de Australische Dï&ne Burge werd afgedrukt. De 26-jarige Antonina Okorova won het hoogspringen dames met 1,83 m. Wereldrecordhouder verspringen, Igor Ter Ovanesian, die na de Olympische Spelen zijn carrière wil beëindigen, toonde aan, dat men met hem in Mexico nog terdege rekening zal moeten houden. Gennadi Blitsnetsov bleef de opdringende jongere generatie van polsstokhoog springers met 5,12 m de baas. Bij de dames kwam verder Natalia Burda tot een wereldprestatie. Zij won de 400 meter in 53,5 sec., waarmee zjj met Lilian Board (G.-B.) en Monique Noirot (Fr.) de eerste plaats op de wereldranglijst van dit jaar deelt. De Nederlandse recordhoudster Myrna van der Hoeven (53,6) is daardoor gezakt naar de vierde plaats. Van Herpen 48.7 In Edinburgh heeft een lang niet op zijn sterkst uitkomende Benelux-atletiekploeg met 9067 verloren van Schotland. De enige Nederlandse overwinningen kwamen op naam van Monsels, Ben Lesterhuis en Fred van Herpen, die op de 400 m 48.7 noteerde. Monsels liep de 100 yards in 10.1 en Lesterhuis sprong 2.01 m hoog. Bij de dames gingen alle eerste plaatsen naar Schotland. Alleen Stans Brehm (25.2 op 220 yards), Miep van Beek (80 m horden in 12,-) en Ella Deurloo (hoog 1.56 m) brachten het tot tweede plaatsen. Tilly van der Made eindigde op de 440 yards met 56.4 sec. als derde. Heren 100 yards: 1. Monsels (B) 10.1, 2. Campbell Meulen (B) ialliday (S) 220 yards: 1. Campbell (S) 21.8 er Meulen (B) 22.3. 3. Housslaux Halllday (S) 22.8. 440 yards: 1. Van Herpen (B) 48.7. 3) z.t., 3. Van den Heuvel (B) 49. (B) Voor eerste keer interland afgelast (Van sportredactie) UDEN Het magnifieke sportcomplex in Uden bevat in normale tijden één zwembad. Gisteren waren er twee. Het met tribunes van een capaciteit van veertienduizend toeschou wers omzoomde voetbalveld van de plaatselijke vereniging U.D.I., waaromheen de sintelbaan, lag volkomen blank. Daar moest de dames- atletiekinlerland NederlandPolen worden gehouden. De eerste interland voor de Neder landse dames, die bevrijd waren van de druk „gaan we wel gaan we niet" omdat ze definitief waren gekozen voor Mexico, en tevens de laatste in eigen land voor de Olym pische Spelen. Veel hoop op een zege op het sterke Polen had men weliswaar niet, maar het kon een ..bevrijde" kracht meting worden. Het werd helemaal niets. Terwijl in de rest van het land het weer zich vrij beleefd gedroeg, werd boven Uden ergens in de loodgrauwe lucht een kraan opengedraaid. Wat nog nooit In de geschiedenis van het vaderlandse atletiekleven was voorgekomen, overkwam uitgerekend de ijverige organisatoren van „De Keien": om twaalf uur werd het sein „inrukken" gegeven, Terwfll nog velen onderweg waren, stapten de Nederlandse en Poolse dames in de bus om dan maar een excursie naar Philips' Evoluon in Eindhoven te gaan maken. Uden had er redding in groot formaat tegenaan gegooid. Toen om tien uur de catastrofe duidelijk begon te worden, werd de brandspuit uit de garage gereden. Ijlings werd begonnen met bet wegzuigen van hetw ater. „De pomp kon er gewoon niet tegenop. Er kwam meer water naar beneden dan de brandweer kon wegzuigen", zei een bestuurslid van „De Keien", de Udense atletiekvereniging. Er werden nochtans pogingen ondernomen. Toen het bleef hozen, zag men het onvermijdelijke van de situatie in. Op stukjes karton werd door kletsnatte handen geschreven, dat de interland maandagavond 19 augustus om 17.30 uur doorgang zou vinden. In de kantine van het fraaie complex waren alleen Myrna v. d. Hoeven en Marjan Ackermans nog te vinden. Zij moeten op maandag werken en hadden ook maar afgezien van het Evoluon. De rest had minder besognes en was ook al eerder dan het tweetal in Uden gearriveerd, waar de ploegen onderdak hebben gekregen in het tegenover het sportpark gelegen klooster en retraitehuis. Nic. Lemmens, bondsbestuurder van de KNAU, kon nog niet uit over deze unieke gebeurtenis, „Ik loop al heel wat jaartjes mee, maar er is in Nederland nog nooit een atletiekinterland afgelast. Zelfs bijna nooit een wedstrijd. Een keer konden dc junior- kampioenschappen geen doorgang vinden. Ik heb het wel een keer in Warschau meegemaakt, dat een interland niet kon doorgaan. Er zaten vijftigduizend mensen op de tribunes. Dat was heel erg". Zoveel zouden er in Uden niet zijn gekomen. Maar er waren toch duizend kaartjes verkocht. „Nee, niemand heeft zijn geld teruggevraagd". Een pleister op de wonde, want die duizend keer twee gulden zijn dan in elk geval in de Udense knip terechtgekomen. De mogelijkheid om de interland te splitsen en bijvoorbeeld alleen de technische nummers te ver werken, werd meteen verworpen. „Je zakt tot je knieën in de springbak". Het kon eenvoudig niet. Werpnummers moesten ook worden bijgezet in het mausoleum van de mogelijkheden. Terwijl een flauw zonnetje net doende was zich zichtbaar te maken, trok de lucht weer helemaal dicht en gutste het water voor de zoveelste maal omlaag. De brandweer had allang rechtsomkeert gemaakt, de organisatoren stonden wat verloren met de handen in de zakken onder een afdakje. Dat nou net hun moest overkomen, wat nog nooit, zeker niet na de doorlog, in ons land was gebeurd: een atletiekinterland afgelast. Intussen druppelden nog steeds kijkers binnen, al ging dat niet zo hard als de regen het deed. Nic. Lemmens: „Toen het duidelijk werd, dat de zaak niet kon doorgaan we hebben de interland om twaalf uur definitief afgelast hebben we direct de radio gebeld. Het moet twee keer zijn omgeroepen maar toen waren er natuurlijk al veel onderweg". „De Keien" wordt er misschien toch nog iets wijzer van. „We hebben de gemeente gevraagd en die heeft al zoveel gedaan, want dit hele complex is tot stand gekomen zonder enige steun om goten langs de sintelbaan aan te leggen. Het water stroomt van de betonnen tribunes zo de sintelbaan op. We geloven stellig dat de gemeente na dit (wijds gebaar over het ondergelopen stuk land) hiertoe zal be sluiten". En daarmee troostten de mannen van „De Keien" zich dan maar Zo uitgedost gaan de dames en heren van de Nederlandse equipe Mijl: l. Salve B) 4.13.5, 2. Morrison 0 4.14.5, 3. Overmelren (B) «,t„ 4. Wilson (S) g. 2 mijl: 1. Stuart (S) 8.52.2. 2. Dumont (B) 8.52.8, 3. Wetlock (S) 9.05.8. 4. Opdenoordt (B) g.l 220 yards: 1. Beatty (S) 25.0. 2. E (B) 25.2, 3. Wokke (B) g.t., 4. Pennicock IS) g.t. Duitse kampioenen De 68e editie van de Duitse atletiek- kampioenschappen. die vrijdag, zaterdag en zondag in het Olympisch stadion van Berlijn zijn gehouden, heeft het West- duitse zelfvertrouwen weer enigszins ver- Martin Jellinghaus en Liesel Wester- mann waren de meest imponerende deelnemers. De 23-jarige Jellinghaus veroverde twee titels. Zaterdag werd hij kampioen op de 400 meter met 46,- sec., daags daarna bleek hij op de 200 meter de snelste met 20,6 sec. Hij evenaarde het uit 1958 daterende Duitse record van Manfred Germar. Liesel Wester- riann, die onlangs het wereldrecord discuswerpen heroverde op de Oost- duitse Christine Spielberg, bleef met 62,50 meter slechts vier centimeter onder haar wereldrecord. loo m: Gert Metz 10.3; 200 m: Martin Jel- lnghaus 20.6; 800 m: Walter Adams 1.47.7; 500 m: Bodo TUmmler 3.43.6; 5000 m: Harald '9.17.8; 110 m' horden: Hlnrlch John 13.9; 00 m horden: Ralner Schubert 50.9; 3000 m teeple chase: Klaus-Ludwig Broslus 8.39.8; :0 km snelwandelen: Bernard Nermerlch .29.5; hoog: Thomas Zacharlas 2.12m; ver: Hermann Latzel 7.73 m; hlnkstap: Michael 5auer 16.11 m; polshoog: Klaus Lehnertz 1 m; kogelstoten: Helnfried Blrlebaeh 19.89 100 m: Ingrid Becker 11.6; 200 m: Rlta Jahn 23.7; 400 m: Helga Hennlng 55.3; 800 m: Ka rin Kessler 2.06.8; 80 m horden: Inge Schell Olympische garderobe AMSTERDAM Bij de presen tatie van de olympische garderobe voor Mexico is alleen de Panama hoed voor de her^n minder gun stig ontvangen. Toen wielrenner Jan Jansen zaterdagmorgen in het restaurant van de Bosbaan bij Amsterdam in vol defileerornaat „opkwam", klonk van alle kanten een niet meer te onderdrukken gelach. NOC-directeur ir. Ad. Pau- len maakte zich tot spreekbuis van de kritici: „Hij lijkt wel een haan, die een te kleine kam heeft". Toch zullen straks de deelnemers aan het olympische défilé op de openingsdag van de Spelen die hoed dragen, evenals trouwens de crèmekleurige schoenen, waarover Jan Jansen wat later zei, dat hij ze de rest van de Spelen in de kast zal laten staan. Het defileerpak bestaat uit een knalqranje blazer over een crème kleurige doorknoopjurk of een witte pantalon. De dames dragen een flatteuze velours baret in de „bonniestijl" op het achterhoofd. De totale garderobe van de olym piërs telt veertig artikelen, van een doosje schoensmeer tot een grote koffer om alles in op te bergen. Uiteraard zijn oranje en donkerblauw volgens traditie de favoriete kleurei.. Soms zijn zij gecombineerd, zoals in de trai ningspakken. Behalve Jan Jansèn presenteerden ook de atletes Truus Hennipman en Mieke Sterk de kleding van de Nederlandse olympiërs. Voorts showde nog Jansens tandemrijder Leijn Loevesijn een felkleurig oranje nylon regenpak. „Mooi om in te vissen", aldus deze ras- Amsterdammer. de herkansing ook derde, maar in de- klasse was die plaats wel vol doende voor een start in de eindstrijd. Truus Bauer en Toos van den Ende •n in de eerste herkansing vai dubbel twee veruit de sterksten. De combinatie van Vlking/Tachos had zich rechtstreeks in de eindstrijd geroeid. Hegemonie Oost-Duitsland OOST-DUITSLAND Oost-Duitsland heeft op dc Olympische Grünaubaan van Oost-Berlijn voor tienduizend toe schouwers onder ideale weersomstan digheden de hegemonie bij het dames- roeien heroverd. Tijdens de vijftiende Europese kampioenschappen behaalden de Oostduilse vertegenwoordigsters drie van de vijf titels. Anita Kuhlke pro longeerde haar kampioenschap bij de skiffeuses en de Oostduitse dubbel twee en acht veroverden ook goud. Nadat Rusland van 1954 tot en met 1965 oppermachtig was geweest bij de toernooien om de Europese titels, won Oost-Duitsland in 1966 in Amsterdam de landenprijs. Een jaar later namen de Russen in Vichy revanche door de zilveren molen, door Nederland ge schonken en bestemd voor hét succes volste land, weer op te eisen. Nederland, dat vorig jaar in Vichy als enig Westeuropees land een daille behaalde, was ook in Oost-Ber- lijn de enige natie die zich tenminste enigszins met de Oosteuropese landen kon meten. In een sterke race wonnen Toos van der Ende en Truus Bauer de zilveren medaille in de dubbel twee. Oost-Duitsland nam op 200 me- van de finish de leiding van de Russische twee over. Gisela Fager en Rita Schmidt moesten echter nog een felle aanval van de DDS-dubbel twee afslaan, alvorens zij zich Europees kampioen konden noemen. Het Neder landse tweetal volgde op een halve lengte. De overige vier boten hadden vele lengten achterstand. Bij de achten was Oost-Duitland op permachtig. De roeisters leidden van start tot finish. De Russische boot, die als tweede door de finish ging, werd gediskwalificeerd aangezien de ploeg twee valse starts had veroorzaakt. De Viking/Tachos-combinatie werd derde. Een niet Behalve skiffeuse Ineke Poelenije had de gehele Nederlandse afvaardiging zich geplaatst voor de finales. In de herkansing van de skiffs werd Ineke Poelenije derde achter Jana Fisakova (Tsjecho-Slowakije) en Maria Feteke (Hongarije) die wel naar de eindstrijd overgingen. De achterstand van roeister van de Goudse roei- en zeil vereniging op de Hongaarse bedroeg overigens slechts 0.8 seconde. In de vier met stuurvrouw werd De Vliet i rland (De Vliet) 3.50.72, ff: 1. Anlta Kuhlke (O-Dld) 4.00.79, Camu (Fr) 4.01.46. 3. Renate Slka (Oo irnhass (W-Dld) 4.06. 5. Jana Fisakova (Tsj-Sl) Fekete (Hong) 4.12.61. Dubbel vier: 1. Roemenië 3.31.07. 2. Ot Duitsland 3.33.30. 3. Rusland 3.33.42, 4. E (•arljlje 3.38.08, 5. Frankrijk 3.39.15, 6. Hon- B!Dubbej4"uvee: 1. Oost-Duitsland 3.47.13, 2. Nederland (Truus Bauer-Toos v. d. Ende) ilë 3.53.81, is^TsJet 6. Frankrijk Ook Grazer AK had goede start WENEN Grazer A. K., de tegen stander, van ADO in de eerste ronde het toernooi om de Europese beker bekerwinnaars, heeft evenals de Hage- s een succesvolle start gehad in de ve competitie. Op de eerste dag de Oostenrijkse competitie won Grazer A. K. de thuiswedstrijd tegen Wacker- Innsbruck met 31. BOKSEN IN BOEDAPEST BOEDAPEST Jan van Ispelen, de Nederlandse bokskampioen in bet mid- dengewicht, die door een hardnekkige armblessure zijn afvaardiging naar de Olympische Spelen nog niet kon af dwingen, heeft gisteravond in de eers te ronde van een internationaal toernooi in Boedapest door interventie van d« scheidsrechter in de derde ronde gewon nen van de Hongaar Benkoe. Bij een goed resultaat in het toernooi in de Hongaarse hoofdstad zal van Ispe len zonder twijfel worden toegevoegd aan 't tweetal Rudi Lubbers en Henko Baars, dat al zeker van uitzending is. Voor de andere Nederlanders wt eerste dag tevens de laatste van toernooi. Ben Zwezerijnen verloor op punten van de Hongaarse weiter Gyoe- ri., zwaarwelter Jacques van den Dol- der ging kansloos ten onder tegen Ko- vacs (Hong). Al in de eerste ronde staak te de scheidsrechter het gevecht omdat de Nederlander weerloos was. De Zaandammer Wolter Swart loor in het middengewicht op punten van de Hongaar Schrick. Anita Smith zesde bij torenspringen WARSCHAU De door het Neder lands Olympisch Comité afgewezen olympische kandidate Anita Smith is za terdag in de Poolse hoofdstad Warschau in een wedstrijden torenspringen voor dames op de zesde plaats geëindigd met een puntentotaal van 225,06 punt. De Poolse Pletkiewickz werd eerste met 280,26 punt. REUS Een internationaal rolhockey- toernooi in de Spaanse stad Reus is door de Europese kampioen Reus Depo- tivo gewonnen, dat in de finale KRC Dort met 63 versloeg. Terwijl de overige atletes al lang en breed op weg waren naar het Evoluon gingen Marian Ackermans (links) en Myrna v. d. Hoeven nog eens naar de baan. Het M,(M we& 9een diep, maar toch een kikkerbad je. ,£e hadden beter de zwemploeg naar Uden kunnen sturen", zei er een. EVIAN De Nederlandse zwemploeg onder de 18 jaar beeft zaterdag en zon dag in de Franse plaats Evian een vrij verrassende overwinning behaald op de Franse ploeg. Het verschil bedroeg ovc- slecbts een punt (9392) nadat de eerste dag met een voorsprong van 5241 voor dc Oranje-equipe was inge- Ondanks de overwinning waren de tij den vrij matig. Het feit dat deze wed strijd vlak na de Nederlandse kampioen schappen werd gehouden, zal daaraan niet vreemd zijn geweest. Ook de Haag zwemsters, die recht streeks van een trainingskamp in Span je naar Evian waren gekomen, verkeer den natuurlijk niet in een vorm, die voor topprestaties nodig is. De relatief beste prestaties kwam nog op naam van de veertienjarige Roger van Hamburg, die de 400 meter wisselslag won in 5.09.1. Hij was daarmee zijn drieëneenhalf jaar oudere tegenstander Haymann met 0,1 seconde de baas. Ook de 1.12.9 van Mia Plantings op de 100 meter rugslag en de 1.04.3 van Liesbeth Klumper (slechts 0,1 sec. boven haar Nederlands aspiranten- record) waren van goed gehalte. Bij de Fransen viel de vrije slagzwemmers Vigne op met 55.8 op de 100 meter vrije Uitslagen tweedaagse jeugdlnterlandwed- strljd Frankrijk—Nederland zwemmen: Meisjes 100 meter vlinderslag: 1. Janzen (N) 1.11.2. 2. Schaaphok (N) 1.15.5, 3. Coustel- 11e (rr) 1.18.5. 4. Castlau (Fr) 1.20.9. 100 meter vrije slag: 1. Moreau (Fr) 1.04.1, 2. Klumper (N) 1.04.3, 3. Prudhomme (Fr) 1.04.4, 4. Maaneman (N) 1.04.8. 800 meter vrije slag: 1. Van Kuilenburg (NI 10.29 8, 2. Maat (N) 10.312. 3. Astiu/ (Fr) 10.42.9, 4. Charles (Fr) 10.56.3. 400 meter vrije slag: 1. Klumper (N) 5.08.7, 2. Astruz (Fr) 5.06.1, 3. Ghys (Fr) 3.06.7. 4. 2. Prudhomme (F) 5.43.6, 3. Nocl' (Fr) 5.57.7. 4. Van Kuilenburg (N) 6.05.4. 100 meter rugalag: 1, Plantlnga (N) 1.12.9, 2. Desobry (Fr) 1.13.7, 3. Stedlng (N) 1.13 4. Beraud (Fr) 1.14. 200 meter schoolslag: 1. Macalre (F) 2.57 2. Haarsma (N) 2.57.1. 3. Van Veen 2.56.9. (d'Huln gediskwalificeerd). 4x100 meter vrije slag: I. Nederland (T« kamp. Van Kuilenburg, Klumper. Maane- Frankrijk marla (F) 4.29 0. 2. Andracn (F) 4.32.2, 3. Vai Llenden (N) 4.34.8, 4. Termeer (N) 4.43.9. 400 m wisselslag: 1. Van HamburR (N 5.09.1, 2. Haymann (F) 5.00.2, 3. Weyhenk. (N) 5.20.0, 4, Vanacker (N) 5.25.0. 200 meter rugslag: 1. Glelen (N) 2.22,8, 2 Randaxhe (F) 2.23.9, 3. Deekens (N> 2.25.5 Nljhuls (N) 2.44.6. 3. (ADVERTENTIE) •d gediskwalificeerd. De eindrangschikking voor de Zilveren Molen: 1. Oost-Duitsland 37.5 punten, 2. Roemenië 29.5 pnt., 3. Rusland 19 pnt., 4. Nederland 16 pnt., 5. Tsjecho-Slowakije 14.5 pnt., 8. Frankrijk pnt„ 7. Bulgarije 4.5 pnt.. 8. Oostenrijk 4 pnt9. West-Dultsland 3 pnt. Bokser overleden ROME De 19-jarige Italiaanse amateurbokser Raimondo Gaviani is kort na een bokswedstrijd, die vrijdag avond in Seui (Sardinië) werd gehouden, overleden. Gaviani ging in de derde ronde neer op een linkse tegen de kaak en werd direct naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij overleed zonder bij bewustzijn te zijn geweest. Mounter (F) 56.8. 3. Van Dienden (N) Ff.4. 4. Schlllemnns (N) 57.9. 800 m vrije Mag: 1. Vlgorlto (F) 9.13.9, 2. Andraca (F) 9.22.8, 3. Van Hamburg (N) 9.26.8. 4 Termeer (N) 9.52.1. 4X100 m Wisselslag: 1. Frankrijk 4.18.2. 2. Nederland (Glelen. Spoor, Van Denderen, Van Llenden) 4.30.5. 4x200 m vrije slag estafette: 1. Frankrijk 8.23.7. 2. Nederland (VBn Hamburg. Vsn Llenden, Brouwer. Schlllenians) 8.44.2. Recordlawine Naar het schijnt precies op tijd heeft de Duitse zwemploeg de vorm gevonden, waarnaar het gehele seizoen tevergeefs gezocht. In Wuppertal, tijdens de inter landzwemwedstrijd tegen Zweden die te vens als eerste olympische selectie gold. markeerden een Europees en liefst een endertig nationale records. Dc triomfweg die de Duitse zwemsport volgde om In een weekeinde uit het slop te gera ken waarin het dreigde te geraken. Dat Zweden met een bijna verpletterende nederlaag van 172131 genoegen moest nemen, was slechts een prettige bijkom stigheid. Vooral Hans Fassnacht en Lutz Stok- lasa zorgden voor prestaties, die de 1300 toeschouwers minutenlange ovaties ont lokten. De 17-jarige Fassnacht die nog niet zo lang geleden uit Mexico terug kwam omdat men hem tot professional dreigde te verklaren als hij niet onmid dellijk naar zijn vaderland terugkeerde, zwom op de 1500 m vrije slag een tijd die niet minder dan zes seconden onder de 16.52.7 lag, waarmee de Rus Semjon Belitz-Geiman vorig Jaar Europees re cordhouder werd. Ook Lutz Stoklasa had het vaste voor nemen zijn naam op de Europese record- lijsten te laten bijschrijven Op de 100 meter vlinderslag kwam de 18-jarige Westduitser echter Juist niet voorbij de 58,4 van recordhouder Alexander Gorda- jev. Het werd „slechts" een evenaring. Voor andere prestaties die op de we reldranglijst van dit laar bepaald niet misstaan, zorgden Michael Holthaus (4.46.8 op de 400 mter wisselslag), de grillige Uta Frommater (1.16,9 en 2.54,1 op resp. do 100 en 200 meter schoolslag) en Folkert Meeuw (1.09,0 op de 200 me ter vlinderslag). Daarenboven lijkt de 4.02,8 die de herenestafetteploeg op de 4 x 100 meter wisselslag maakte, een plaats in de olympische finale van dit nummer te waarborgen. In de Duitse recordlawine vielen ver der nog op de 54,1 van Wolfgang Kremer op de 100 meter vrije slag. de 1.58,4 van Hans Fassnacht op de 200 meter vrije slag en de 1.09,3 waarin' Gregor Betz dc 100 meter schoolslag aflegde. AMSTERDAM Een Nederlands team heeft gisteren op de banen van de Amsterdamse Golfclub met 102 gewon nen van een combinatie van buitenland se amateurs, die lid zijn van Nederland se verenigingen. EINDHOVEN Het Nederlandse B- Jeugdteam heeft gisteren op dc Links van de Eindhovcnse Golfclub 'n zware nederlaag geleden tegen de B-Jeugd- ploeg van W.-Duitsland. De gasten won nen met 81. van de Nederlanders zege vierde alleen Braun in zijn single tegen Jochems. UTRECHT Op het paard Sky High heeft Hans Brugman zaterdag op de tweede dag van de Utrechtse paarden dagen het springconcours MB gewonnen. In de eerste barrage maakten ruiter en paard geen fout in tegenstelling tot Ger- rlt Maathuis op Troonprins en Piet Bak ker op Wervelwind, die met resp, 4 en 12 fouten op de tweede en derde plaats SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT"

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9