Afscheid van de zomer Politie doet opnieuw inval .Kurhaus" te Horst in Vermoedens van justitie bevestigd door bewijzen Vrouw noemt haar man kwade genius Politiemannen gewond door aggressief straatpubliek MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Kort tailleurjasje met dubbele knopenrij en stiksels, hier gedragen op mini-jurk met enorme ronde zakken. Het materiaal is double face wollen laken, mosgroen-oranje en groen geruit. Het lijfje van de jurk is in ruit gewerkt. Model Elio Berkamyer. Voor de licht getailleerde lange omslagmantel, een wollen double In alle tinten van het groene bos dezi face (zwart camellcleurafgezet met brede camel bies. Kettingceintuur wollen visgraattweed met keerzijde v< om het middel. De wijde pantalon heeft omgeslagen pijpenModel soepele leren laarzen en leren ceimtuu bedrukte tweed. Hierbij camelkleur en chocoladebruine vensterruit. Belangrijke details: De Barentzen. an wollen jersey. Model Forquet. Het gedrapeerde mutsje de ondergescho Najaars- en wintercollectie 1968-69 ITALIË De ontwerpers hebben voor de verfijn de vrouw slanke modellen bedacht met gemarkeerde taille en soepele rokken, uit zachte plooibare stoffen. Hier horen accessoires bij. die er meer dan ooit één geheel mee vor- ..Het vrouwelijk karakter van de mo de triomfeert!" zeggen de couturiers. Maar intussen ruimen ze veel plaats in voor pantalons, laarzen, leren gor dels en franjes. Grijs in alle toonaarden is de nieuwe kleur. Daarna komt zwart-wit, wat groen, wat bruin, wat beigeeen gedempt palet dus, maar toch rijk door de fraaie wollen materialen zoals flannel in fijne visgraat, tweeds, wol len damast, voile en vederlichte pop lin. Effen stoffèn worden afgewisseld door zeer vage ruiten die soms niet geweven maar gedrukt zijn; andere dessins voor bedrukte stoffen zijn ont leend aan de natuur, bijvoorbeeld een stil varenmotief. De mantel met ver over elkaar slaan de voorpanden, hebbed kleine kragen, een duidelijke taille en geplooide of gegeerde rokken. Maar de mantel die over een wijde pantalon hoort. Is wat wat rechter, Zulke kachelpijp-broe ken staan plompverloren (plompe broek en verloren slanke mannequin benen), maar er zijn ook veel ande re pantalons. Het zwarte tailleurtje maakt een gran dioze rentree met zijn fluweel ge biesd kort jasje. Maar het pakje dat onder de mantel hoort heeft een lang jasje met ceintuur. In het kielzog van de tailleurs vaart een stroom blouses, vele met zeer wijde mouwen; en ge borduurde sweaters, De jurkjes met of zonder mouwen, zijn niet meer dan jurkjes, maar wel perfect van snit. Nieuw is hier de schijn-deux-pièce: lange tuniek waar onder 5 cm. rok uitpiept. De hooggeroemde vrouwelijkheid ver raadt zich in elk geval bij avond, door kijkgaten in geklede robes. Maar onder het witkanten pak met enkel- lange rok wordt daarentegen een soe pel shirt gedragen. Grapjes: garnering met franje van leer (sportief) of zijde (gekleed); Rus sische kozakkenblousesultra korte tunieken met zeer hoge rijglaarzen; kousen in de kleur of het dessin van de kleding; chenille haarnetten. SPANJE In vergelijking met Italiaanse en Fran se haute couture, is de Spaanse nog wat conservatief. Wellicht viel zij daardoor tot nu toe goed in de Ne derlandse smaak. Experts nemen echter een zekere ontwikkeling waar die voor de nabije toekomst een span nende competitie belooft. Het najaar van '68 zet in met veel souplesse en plissees, bijeengehouden door ceintuurs. De algemene lengte is juist boven de knie, waarop twee cou turiers een uitzondering maken: Ber- hanyer houdt van mini, Ochagavia van maxi. Voorop in de Spaanse mo de-parade loopt het opmerkelijke en succesvolle ensemble van lange rechte pantalon met lange tuniek of jasje en mantel. Ofschoon alle kleuren behalve oranje en geel hier als modekleuren gelden (en graag in verschillende combina ties worden samengevoegd),' zijn de tinten van het herfstbos favoriet. On danks de grote verscheidenheid prach tige wollen stoffen, geeft men una niem aan wollen laken met fluweelef fect de voorkeur voor ensembles; aan jersey voor japonnen. Tophit in wit en ca ra mei tin wollen ensemble van Pedro Romra wijde mantel met raglanmouwe, bezaaid met wollen pompons kleurschakeringen. die van chocoladebruin oplopen tot beige rosé: daaronder een lang jasje met korte kimonomouwtjes, opgezette en steekzakken en knopen met initialen {van de ontwerper), bij een rechte pantalon. De Spaanse mantels hebben ingezette, zeer wijde, of kimonomouwen, een ceintuur uil stof of leer, dubbele kno- penrijen, lossen panelen, grote of klei ne kragen, enorme opgezette zakken. De tailleurs: lange jasjes met cein tuurtjes, korte met dubbele rij kno pen (altijd kort boven maxirokken) Er is geen enkele rok meer recht. De stof danst en golft In plissees, niet-ln- gestreken plooien en losse panden, '/.o gaat het ook met de jurken (die al tijd worden gecompleteerd met jasje of mantel) waarvan de smalle lijfes een Ingesnoerde taille of een empire effect hebben. 's Avonds zien we enorme ri^gdecolle- tés maar ook het vierkant decolleté en de z.g. ,,glgot"-mouwen, uit de mo de van anderhalve eeuw geleden. Vleugelmouwen, ballonmouwen; een mantel bezaaid met wollen pompons; maxi-tailleur met gespleten rok over jurk in contrasterende kleur; robc- manteau van voren kort, opzij lang; elleboogstukken op mouwen; knielaar zen met zilveren of gouden hakken; tropenhelmen met opgeslagen „vizier"; vergulde knopen met monogram (van ontwerper). (Van 1 correspondent) HORST ,.We hebben bewijsstukken verzameld, die erop wijzen, dat ons vermoeden juist Is", aldus mr. A. N. Messchaert, officier van Justitie te Roermond. Hij zei dit na de huiszoeking, die hij vrijdag heeft verricht in het Kurhaus van mevrouw B. BrilcUcr-Grlmm te Horst. Het onderzoek had plaats, omdat er volgens mr. Messchaert aamvljzir.;cn waren, dat mevrouw Brüeker zich schuldig heeft gemaakt aan het ongeoorloofd uitoefenen van de geneeskunde. vrouw, we komen eens rondkijken". Ik antwoordde: „U mag gerust alles zien. Twee weken geleden zijn ze van de ge zondheidsinspectie hier geweest. Ook burgemeester Geurts en adjudant Dijk man waren er die keer bij. Ze hebben toen rondgeneusd en ook ditmaal heb ben zij alles gezien, sauna, modderbad enz. Boven in een van de kamers vroe gen ze me, wat er in de kost zat. Die kast was op slot. Ik moest even beneden de sleutel gaan halen. Toen ik terug kwam, hadden ze die kast al openge broken. Dat vindt ik nou geen stijl, hé. Trouwens, de hele manier waarop zij tewerk gingen, dat zou je zelfs in de Hitlertijd nauwelijks kunnen overkomen. Adjudant Dijkman heeft ook beneden al le kasten overhoop gehaald. Achteraf kan Ik er om lachen, maar vrijdag was ik helemaal overstuur en heb me in die toestand misschien nogal opgewonden. In ieder geval stond er ineens een dok ter voor de deur, die me wilde onderzoe ken. ïk heb dat pertinent geweigerd en hem weggestuurd. Ze wilden me wellicht krankzinnigheid opdringen of zoiets. Weet u wat ze hebben meegenomen? Niet meer dan een stethoscoop en een bloeddrukapparaat, die waren nog van mijn vader, die arts was. Ik heb van hem en van mijn grootvader, ook arts, nog een hele instrumentarium. Dat ge bruik lk niet. Ik bewaar hel In een kast in de spreekkamer. Verder hebben ze een doosje met lege medicijn flesjes, die ik een dag tevoren van een apotheek had gekregen, wal flesjes mot homeo pathische geneesmiddelen, die waren ook nog van mijn vader cn een paar no tities over mijn klanten ln beslag geno- In juni j.l. werd de Kurhausexploitan- te reeds op beschuldiging van een der gelijk vergrijp veroordeeld tot vijf maal 40 gulden boete of 20 dagen hechtenis. Zij ging echter tegen deze uitspraak in hoger beroep. De datum voor deze zit ting is nog niet vastgesteld. Mr. Mes schaert was bij de huiszoeking verge zeld door rechter-commi8snris mr. A. Jansen uit Roermond en adjudant Dijk man, groepscommandant van de rijks politie in Horst. Mevrouw Brüeker ont kende ook ditmaal ten stelligste, dat zij als arts zou zijn opgetreden. Mevrouw Brüeker, die in het telefoon boek in Horst ook wordt vermeld onder de naam „dr. B. G. Grimm, recreatie instituut en Kurhaus" (haar meisjes naam luidt Grimm), vertelde met haar sterk Duitse accent; „Toen zij binnen kwamen hebben zij alleen gezegd; „Me- „Johnson naïef, onevenwichtig, sentimenteel" STOCKHOLM (Reuter) „President .lohnson is naïef onevenwichtig cn sen- I (imenteel en daardoor een zeer gevaar- I lijk Individu dat rampzalige beslissingen kan nemen. Tot deze conclusie Is een Zweedse psycholoog, de 36-jarige dr. Bengt Boerjesson gekomen na een ana lyse van oen van de persconferenties j van het Amerikaanse staatshoofd. Na de bewuste persconferentie ln december van hel vorige jaar gehouden op de Zweedse televisie te hebben ge zien had de psycholoog de tekst opge vraagd en nog eens de film voor zich la ten afdraaien. Hij vindt dat president Johnson geen kritiek van zijn medewerkers duldt, de oppositie ln diskrediet brengt onder het motto „de vijanden zijn onder ons" en op protesten van de jeugd met kwaad aardigheid en bijna met haat reageert. Voorts vertoont de president, volgens dr. Boerjesson, Infantiele trekken, terwijl hij tevens moeilijkheden cn tegenslagen niet wil erkennen, zoals ten aanzien van de strijd in Vietnam. ren van de Venlose infanterie rijschool. Beweerd wordt, dat de overste, die een respectabele staat van dienst heeft, on der meer mevrouw Brüeker bij zich te logeren zou hebben gehad in het offi ciershotel op het kazerneterrein. Me vrouw Brüeker; „Het is allemaal onzin. Overste Lienemann kwam hier wekelijks een saunabad nemen. We hebben ver der verschillende keren gezellig gepraat. Hij heeft mij twee keer meegenomen naar het officierscasino, waar we wat gebruikten. Van een verhouding wns ech ter geen sprake". Na een aanklacht door de lieer Brüeker werd zijn vrouw ln mei door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tol zes maanden, waarvan vijf voorwaar delijk. omdat zij het artsendlploma volgens mevrouw Brüeker evenals haar vijftien andere getuigschriften helemaal echt vervalst zou hebben". Mevrouw Brüeker; „Ik heb permissie van de hoofdcommissie van dc volksge zondheid voor mijn sauna- en modder baden. U zou mij misschien een gediplo meerde kwakznlfster kunnen noemen. Ik wil existeren, Ik wil voor de mensheid daar zijn." De heer Brüeker heeft tegen zijn vrouw een nieuwe aanklacht Ingediend. HIJ be schuldigde haar van mishandeling, dief stal en poging tot moord. HIJ vertelt: „Ze heeft me de hersens willen inslaan. Jammer genoeg wist ik van de huiszoe king van vrijdag niets af. Ik was die dag In Den Haag. Ik had nog meer bezwa rend matertaai kunnen aanwijzen, bij voorbeeld haar kartothcek, waarin zij alle gegevens over haar patiënten be- (Va, verslag geve Mevrouw Brüeker wijl alle onaange naamheden, die zij de laatste tijd heeft meegemaakt aan haar man, met wie zij thans In een echtscheidingsprocedu re gewikkeld Ir. „Die man doet alles om mij zwart te maken. Hij is niet eerder tevreden, dan wanneer mijn moeder cn ik dood zijn. Mijn man overnacht nu nog in mijn huls, maar de president van de RoermondNe rechtbank heeft gezegd, dat hij het pand zal moeten verlaten. Mijn man heeft op 2 Juli geprobeerd mij te vermoorden. Hij viel mij met een mo ker aan. Gelukkig kon Iemand, die Juist een saunabad had genomen, hem de moker tijdig afpakken. Ook heeft hij ge tracht, gas, water en elektriciteit te la ten afsluiten". Mevrouw Brückner ls ook betrokken bij de affaire rond de voormalige Ven lose garnizoenscommandant overste Lie- neman, die onlangs werd overgeplaatst naar Den Haag. De Kon. Marechaussee stelt thans een onderzoek in naar het privéleven van luitenant-kolonel Llene- man op verzoek van een aantal offlcie- AMXTKRDAM Twee politiemannen zijn In de nacht van zaterdag op zon dag op dc Nicuwendijk in Amsterdam door het publiek aangevallen, toen zij twee dronken Jongelui aanhielden, die antennes van geparkeerde auto's zouden hebben gerukt. Ken cn ander speelde zich af omstreeks één uur, op het moment dut de csfé's leegstroomden. Het publick bemoeide zich mei de ar restatie cn keerde zich tegen do agen ten. die volgens een schatting van de politie, tegenover een menigte van cir ca 70 man kwam te staan. Er ontsond een vechtpartij, waarbij de politieman nen hun wapenstok werd ontnomen en hun uniformen flink werden beschadigd. Toen zij het onderspit dreigden te del ven, loste con van hen met zijn pistool enkele schoten ln de lucht, waarna de aanvallers terugdeinsden en er een eind nan het gevecht kwam. De arrestanten hadden inmiddels van de gelegenheid ge bruik gemaakt de benen te nemen. Do agenten, behorend tot het bljstandsper- soneel, werden licht gewond.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7