Paulus-zee verkenners 25 jaar geleden illegaal gesticht in een hooiberg Goed begin van ASC UITSTEKEND GESLAAGD PUPILLENTOERNOOI Drinkwatervoorziening Yoorschoten in de toekomst gewaarborgd Productiebedrijven Rotterdam-Den Haag-Leiden worden gekoppeld Ajax (L) behaalt tweede plaats in 2 PAGINA 4 DB LEIDSE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTUS In de hooiberg bij Van Schie aan de Kaag in de zomer van 1944 is het begonnen. Of eigenlijk al een jaar eerder, want de samenzweer ders in de hooiberg, waar Wout Perquin (thans directeur van het KVP partijbureau) onder gedoken zat, waren dezelfden als degenen, die sinds het vooi ar van 1943 onder de dekmantel van „Heemvaart" min of meer aan het door de bezetter verboden verkennen hadden gedaan. De zgn. Heemvaarders, die zich aan patrouillerende Duitsers ook wel pleegden voor te stellen als: „Mariacongregatie, Dagje Uit", allen leer lingen van de R.K. HBS aan de Mariënpoelstraat, besloten in 1944 evenwel echte en dus illegale verkenners te worden. Met Wout Perquin, een vriend van aalmoezenier Otho Thomaase ofm, richten zij de Paulus- Groep op en gingen voortaan opereren op basis van „Het spel van Verkennen". Band concerteert deze week op vijf plaatsen in Leiden De Paulus Groep ls tegenwoordig een zeeverkennersgroep, maar direct na de oprichting in 1944 was het nog niet he lemaal duidelijk welke richting de groep had. Boten had men niet. Wel bleet men de contreien rond dè sóclitingiplaata trouw: het waterrijke en gastvrije Alke made, waar de stadsjongens in de hon gerwinter nooit te vergeefs aanklopten. „Het ia al weer zo lang geleden, veel herinner ik me niet meer van onze acti viteiten ip dat eerste jaar", vertelt nu de heer Perquin, die de eerste hopman van de groep was. „Wel echter, dat men de bevolking van Oud-Ade en Alkemade niet genoeg eer kan bewijzen voor haar gedrag in dat laatste oorlogsjaar. Die mensen hebben enorm veel goed gedaan. WU, de seminaristen van Warmond en de mensen van het SFL, konden in Oud- Ade nog bijvoorbeeld aan melk komen voor een kwartje per liter't Is jammer, dat Otto Thomaase op het ogen blik in Amerika zit, want ik geloof, dat we, eikaars herinneringen aanvullend, hee! wat mooie en spannende avonturen van dat eerste jaar zouden kunnen op- REÜNIE De Paulus Groep, die het in 1945 di rect na de bevrijding onder leiding van schipper Ben Pleij voorgoed op het water ging zoeken, bestaat nu dit jaar 25 jaar. Een jubileum, waaraan op 5 oktober in het Bonaventura-lyceum uitgebreid aan dacht zal worden geschonken met een reünie en een feestavond voor de ca. 300 man, die ln de loop der jaren deel uit maakten van ..De Paulus". Van de zee- verkennersgroep of van de Paulus Band. Want in oktober 1946 kreeg de Paulus Groep een tak in de vorm van een drum band, thans 30 leden. RIVALITEIT Het idee een drumband op te richten werd geboren tijdens de Taptoe voor 3 oktober in 1945. Een aantal tromme lende leden van de Paulus mochten toen meelopen met de Franciscus-band van de Hartebrugparochie. Er vielen wat boze woorden, omdat de Paulus-drummers zich „weggemoffeld" voelden in de grote Franciscus-groep en Ben Schellekens kondigde daarop aan, dat de „Francis- cus" maar eens moest afwachten wat er VölgdnÖ jaar iöif gaan gebeuren. De on derlinge „franciscaanse" rivaliteit leidde er toe, dat deSleutelstad er een puike band bij kreeg. Veel gevraagd voor fees telijke gelegenheden, ter opluistering van jubilea. De band gaat trouwens nu ook het jubileum van de eigen groep opluisteren. Op vijf verschillende plaatsen in de stad zal het deze week 's avonds feestelijk daveren. De Paulus Band die tegenwoor dig onder de deskundige leiding staat van de heren v. Egmond (voor slag werk) en v. Nus (voor de bazuinen), zal morgenavond in het openbaar concer teren in de buurt rond de school; woens dag-, donderdag- en vrijdagavond tussen 6 en 9 uur komt Leiden Zuid-West aan de beurt, reap, bij de Churchilllaan, de Boshuizerkade en de Kennedylaan. Op zaterdagavond marcheert de band door de buurt van de Petruskerk. WILDE VAART Behalve de zeeverkennersgroep van 36 Jongens (wachtlijst van 2 jaar) onder leiding van Ton Verbaken en aalmoeze nier C. van Vliet ofm en de band, die geleid wordt door Bona-leerling Freek Versteegen, zit er sinds 1947 nog een derde loot aan de Paulusstam: „de Wilde Vaart". FOTO: De Paulusgroep in z\jn element bij Vinkeveen. Als men het uitrekent zit de groep ongeveer één maand per jaar op het water; twee weken zomer kamp (de laatste jaren in Vinkeveen), vier wekends en als het even kan 's za terdagsmiddags en een aantal zondagen. Voor de ouderen heeft het zeilen dan ook nauwelijks meer geheimen. Wat de Stam is voor de oudere land- verkenners, is de „de Wilde Vaart" voor de oudere zeeverkenners. Deze Wilde Vaartgroep bestaat uit zes man onder leiding van de marineman Van Schoo- ten en heeft de beschikking over een eigen kajuitpampus. Het spreekt vanzelf, dat de vloot van de Paulus Groep in de achterliggende jaren nog al sterk gewijzigd is. „De Pi raat" o.a., een machtige sloep, die vanaf 1948 vele jaren ontzag inboezemde op de Kaag, gaf in 1955 definitief de geest. Op een kwade morgen lag de trots van „de Paulus" op de bodem van de thuishaven, de Poelwetering. „De Piraat" was niet meer op te kalefateren. De huidige vloot bestaat thans uit ze ven fccHep'en! vief vletten, twee schou wen, welke in '50 door pater Otho Tho maase werden aangekocht en het kreu nende wacht- en sleepschip „De Pau- STOERE SCHOUWEN Vooral op de schouwen, die aanvanh»- ltfk tegen de zin van de groep werden aangekocht, is de Paulusgroep bijzonder trots. „Bij een flink windje zijn het de meest stoere boten die je kan denken", vertelde ons pater Van Vliet enthousiast. Met het der dagen zatte wachtschip „De Paulus' is het triest gesteld. HU moet nodig vervangen worden, want hij moet meer zelf gesleept worden dan dat hij zelf kan slepen. De motor bd&eeft het té vaak. NIEUW WACHTSCHIP In dit jubileumjaar wil daarom de Paulusgroep een nieuw wachtschip bij elkaar zien te krijgen. De kosten wor den geraamd op 10.000,Met ver schillende acties is al bijna 5.000, by elkaar gebracht (bollenpellen etc.) en men hoopt, dat het restantbedrag er ook nog wel zal komen. Het Jubileum zal tenminste voldoende impulsen geven om er nog eens flink „tegenaan" te gaan. GROFVUIL OPHAALDIENST DINSDAG 20 AUGUSTUS Buurt 6. Kneppelhoutslraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan. Lode- wijk van Deyselstraat. Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraal. Herm. Gorter straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof. Meerhof. Akkerhof. Weidehof, Teiders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraal, van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel) DONDERDAG 22 AUGUSTUS Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat. Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur- gerstra'at VRIJDAG 23 AUGUSTUS Buurt 8: Schubertlaan. Mahlerslr.. Handelstraat, Beet hoven laan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat. Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan. Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat. Griegstraat, Do- nizettilaan. PRIJZEN WEEKPUZZEL De prijswinnenden in de puzzel van vorige week zijn: mevr. A. P. van der Lansv. Schie, Huize St.-Agues te Voorhout (le prijs): de heer Jac. P. Smit, Irenelaan 2, Nieuwkoop (2e pr.) De prijzen worden toegezonden. ASC heeft gistermiddag de aanhang eer enige hoop gegeven voor de nieu- ..e competitie. De roodzwarte 'good- old'. die het afgelopen seizoen op het nippertje de degradatie-dans ontsprong ten koste van Altior in de na-competi tie met DOCOS, kwam in de eerste oefenwedstrijd in Rijswijk tegen Te Werve hoopvol voor de dag. De Leidse formatie, die c'it seizoen onder leiding zal slaan van trainer H. van der Horst, miste weliswaar nog wat conditie, maar het vertoonde spel gaf vooral in de tweede helft toch wel vertrouwen een beter seizoen. Jan Holland en gelegenheids-linksbuiten Koos Lan- singh bogen in die periode na de rust een 1-0 achterstand afstandschot van Mulder, waarop de weer herstelde doelman Hans Holland zich enigszins verkeek -- om ir een allezins verdien de 1-2 zege In de Leidse ploeg ontbraken nog Cees Righart van Gelder en Huib de Goev. Van de twee nieuwelingen Van Wouw (ex VVSB) en Kooien (ex LFC), die gezamenlijk de rechtervleu gel vormden, toonden vooral spelver deler Van Wouw zich een versterking. CONGRES D '66 IN LEIDSE GEHOORZAAL Het politiek congres van Democraten '66 zal op vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 september a.s. worden ge houden in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Leden van het hoofdbestuur van De mocraten '66 en de fractievoorzitter van deze partij in de Tweede Kamer, mr. H. A. F. M. O. van Mierlo, zullen tij dens deze persconferentie de congres stukken toelichten. AUTO GESTOLEN Zondagavond tussen 8 en 12 uur is op de Maredijk een auto ontvreemd. Het is een Fiat 600 D met oranje dak, ken teken HG 46-38. VOORSCHOTEN GEEN MEDEWERKING RIOLERING KLEUTERSCHOOL „KLEUTERHOF" Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de H. Laurentius. alhier, verzocht de raad om medewerking ten behoeve van het verbeteren van de riolering van de R.K. Kleuterschool „Kleuterhof" aan de Prof. Van der Waalslaan 26. Door de sterke verzakking van de grond ter plaatse was de riolering zodanig onder mijnd, dat deze niet meer bruikbaar was. In verband hiermede heeft het school bestuur direct opdracht tot herstel ge geven en is dit inmiddels ook uitge voerd. Wat het verzoek zelf betreft mer ken b. en w. op, dat het verzakken van rioleringen in Vlietwijk een normale zaak is. Het schoolbestuur heeft in het verzoek niet aannemelijk gemaakt dat dit geval een foutieve constructie aanleiding tot het verzakken der rio lering was. Het ophalen of vernieuwen de riolering is naar hun mening als normaal onderhoud aan te merken. Wan- een dergelijk geval zich bij open bare scholen of andere gemeentegebou- voordoet worden de kosten dan ook ten laste van de exploitatie gebracht. De aangebrachte voorziening kan evenmin als verandering van inrichting worden aangemerkt, ook al zijn de gres- buizen vervangen door een plastic-lei ding. Nu toch herstel plaats moest vin den maakt het weinig verschil welke lei ding wordt gebruikt. Weliswaar zijn de plastic-buizen iets duurder, maar dooi de grotere tolerantie van dit materiaal komen verzakkingen minder snel voor, zodat de meerkosten hierdoor weer wor den goedgemaakt. Nu de verbetering van de riolering derhalve een voorzie ning is in gebreken die niet zijn veroor zaakt door constructiefouten bij de bouw, er geen sprake is van verande ring van inrichting en evenmin van her stel, niet het gewone onderhoud betref fende, «tellen b en w. voor de gevraag de medewerking te weigeren. 30 jaar R.K.V.V. UDO (Oegstgeest) Achttien elftallen speelden gistermid dag op een drietal terreinen van 't Sport- •ncomplex „De Voscuyl" maar liefst vier-drie-kwart uur voetbal en maalden gezamenlijk 152 doelpunten. En dat al les zonder ééri wanklank. De R.K.V.V. UDO, in het byzonder haar jeugdcom missie, kan met Irots terugzien op een bijzonder goed geslaagd pupillentoer- waaraan medewerkten de jeugd Blauw-Zwart, Quick Steps, West- lanrtia, Foreholte, Meerburg en UDO. Een grote verrassing by de opening in het toernooi was de aanwezigheid in burgemeester T. A. J. van Eysinga i de beide wethouders N. v. d. Voet en J. J. Thorn. Verwelkoming Te kwart voor twaalf waren allen ■erzameld voor de kantine, waar de voorzitter, dhr. Den Dubbelden (jeugd commissie) het openingswoord sprak. Hij heette de jeugd van harte welkom n het bijzonder de geestelyk advi seur, kapelaan P. Lansbergen. Bijzon der verheugd was hy met' de komst van het voltallig college van b. en w. „Ik kan U mededelen dat wy trots zijn op dit prachtige sportpark en wij willen het gemeentebestuur gaarne nog eens harte bedanken voor de aanleg er- De heer Den Dubbelden dankte tevens de voetbalverenigingen die posi tief gereageerd hadden op de uitnodiging UDO en richtte tenslotte 'n woord welkom tot een viertal scheidsrech- van de LVB. Burgemeester T. A. J. verklaarde dat het 't gemeentebestuur veel genoegen deed nog eens ergens voor bedankt te worden. Voorts vond hij het een hele prestatie dat UDO het als voetbalvereniging al dertig jaar had volgehouden. Na deze korte speech werd aange vangen met het toernooi, terwyi de burgemeester hij was nog niet eer der op „de Voscuyl" geweest een rondleiding in het complex te beurt viel. Iedere vereniging kwam uit met een drietal elftallen, elk der elftallen speel den in totaal 5 wedstrijden van twee maal zes minuten zonder rustpauze. De totaalstand van de drie elftallen tezamen bepaalde tenslotte wie De pupillen speelden hun series met veel overgave en gelukkig bleef het de gehele middag droog totprecies na de prijsuitreiking toen Pluvius de sluis wagenwijd openzette! Eindstanden Veld I Pupillen A (11-12 j.) Blauw Zwart 5 3 0 2 8 8-2 Quick Steps 5 2 0 3 7 3-1 UDO 5 2 1 2 6 7-3 Meerburg 5 0 0 4 4 2-3 Foreholte 5 13 13 3-6 Westlandia 5 1 4 0 2 1-9 Eindstanden Veld II Pupillen AA (10-11 jaar) Westlandia 5 3 1 1 7 5-2 Quick Steps 5 3 2 0 6 4-3 Foreholte 5 1 0 3 5 2-1 Meerburg 5 1 2 2 4 1-2 UDO 5 1 2 2 4 2-3 Blauw Zwart 5 1 2 2 4 1-4 Eindstanden Veld IH Pupillen BB (10-11 jaar) Blauw Zwart 5 5 0 0 10 21-0 Westlandia 5 3 1 1 7 4-3 Quick Steps 5 2 1 2 6 6-1 UDO 5 1 2 2 4 3-5 Foreholte 5 1 4 0 2 2-11 Meerburg 5 0 4 1 1 1-17 Totaalstand I -|- H III Blauw Zwart 22 p., winnaar van het toernooi, beker -|- vaantje; Quick Steps 19 p., 2e pr., beker -f vaantje; Westlan dia 16 p., 3e pr., standaard met voet baller -f vaantje; UDO 14 p., 4e pr., standaard met herinneringsplaquette -f vaantje; Foreholte 10 p., 5e pr., lauwer tak met vaantje; Meerburg 9 p., 6e pr., medaille met vaantje. De prijzen waren alle beschikbaar gesteld door het bestuur van UDO, uit gezonderd de medaille welke Meerburg ontving; deze was geschonken door de Leidse Courant. De heer Frankenhuizen (algemene lei ding) bedankte allen voor de spontane medewerking aan dit toernooi, in het byzonder de scheidsrechters, de heren Augustinus, v. d. Hulst, Graafmans en Frankenhuizen. Dezen ontvingen een fraai aantekenboekje in metalen houder. Burgerlijke Stand Geboren: Antje Anna d.v. N. v. Rui ven en T. A. Tol; Laura d.v. D. Wetse- laar en A. Rijsbergen; Jacqueline d.v. A. v. d. Griend en E. M. C. Hens; Jan Cornelis z.v. A. M. v. Winkelen en E. C. Boogerd; Neeltje d.v. P. J. den Hertog en M. C. de Jong; Willem Peter z.v. P. Heemskerk en G. A. J. Verweij; Ingrid d.v. J. H. Suvaal en C. P. Verkaik; Jo hannes .Cornelis Engelbertus Maria z.v. E. L. P. v. Schie en P. T J. M. Nahon; Nicolaas Wilhelm z.v. N. W. v. Duyn en W. Kralt; Michiel Johannes z.v. J. D. A. Bareman en J. M. Vos. Gehuwd: J. v. Zomeren en J. v. Beek. Overleden: P. Lindhout 63 j., m.; C. G. v. d. Broek 71 j., e.v. H. A. v. d. Schoor De Boer; N. de Jong 50 j., m.; J. Vlet ter 88 j„ m.; C. Boekee 60 j., m.; L. J. Hoogenraad Machielse 82 j., m. ELECTRICITEITSKABEL GESTOLEN In de nacht van donderdag op vrijdag is op een bouwwerk aan de Agaatlaan pl.m. 75 meter electriciteitskabel ont vreemd ter waarde van f 3000. JONGENS SCHOTEN OP EENDEN Twee Leidse jongens van pl.m. 18 jaar hebben langs de Groene Maredyk met een luchtdrukpistool op eenden ge schoten. De politie nam de schietappa- raten in beslag. TREK IN JENEVER Drie Leidse knapen, resp. 18, 17 en 15 jaar oud, zagen gistermiddag ongeveer 4 uur kans uit de opslagplaats van een café-restaurant aan de Steenstraat drie flessen jenever te kapen. JONGETJE AANGEREDEN Gisteren tegen het middaguur stak In de Brahmslaan een 5-jarig jongetje met een fietsje plotseling de straat over met als gevolg, dat hy door een autobus werd aangereden. Het kind liep een hersen schudding op. VAN DER WERF ONTZADELD Vrydag omstreeks zes uur bemerk ten enkele jongelui dat twee Jongetjes van pl.m. 13 jaar een gedeelte van het zgn. zadel van het standbeeld van v. d. Werf in het v. d. Werfpark wegnamen. De diefjes konden niet worden gepakt. Toen ze merkten, dat ze betrapt waren liepen ze hard weg. Reeds bij de aanbiedihg van de be groting voor 1968 stelden b. en w. van Voorschoten een voorstel In het voor uitzicht met betrekking tot verbetering van de drinkwatervoorziening, teneinde ook in de toekomst de voorziening ln de drinkwaterbehoefte voor de steeds groeiende bevolking te kunnen waar borgen. Het eigen waterwinbedryf aan de Pa pelaan kan niet worden vergroot; G.S. gaf geen toestemming voor uitbreiding, en de capaciteit van de Leidse Duinwa ter Maatschappij Is niet voldoende om volledige waterlevering aan Voorschoten te garanderen. Aan de gemeente 's-Gra- venbage is verzocht een deel van het Voorschotense drinkwater te leveren. Intercommunale transportleiding Het ter zake gevoerde overleg met de gemeente Den Haag, de Leidse Duin water Maatschappij en de gemeente Wassenaar hebben geleid tot een plan voor de aanleg van een Intercommunale drinkwatertransportleiding van Den Haag, via Wassenaar en Voorschoten naar Leiden. Deze transportleiding ls in de eerste plaats van belang voor de nor male drinkwatervoorziening van Wasse naar en Voorschoten, waardoor de gere gelde levering in die gemeenten voor de toekomst wordt veilig gesteld. De hoofd- transportleidingnetten Den Haag en Lei den worden dan dus aan elkaar gekop peld. De leiding wordt gelegd vanaf Den Haag tot aan de Rijndijk, waar zal kun- en worden aangesloten op de nog te leg gen transportleiding van de Leidse Duin water Maatschappij, welke tussen Leiden en het pompstation te Katwijk is gepro jecteerd. Geen opjaagstations. De belangrgkste voordelen voor Voor schoten zijn dat de gemeente zonder op- jaagstations van drinkwater zal worden voorzien en er tevens een zeer belang rijke reserve aanwezig is. Voorschoten kan dan zowel vanuit Leiden als vanuit Den Haag van drinkwater worden voor- Bij het totstandkomen van deze inter communale transportleiding zullen de productiebedrijven van Rotterdam, Den Haag en Leiden met elkaar zyn verbon den, hetgeen bij onverhoopte calamitei ten van bijzondere betekenis kan zijn. Vier miljoen. De kosten van het gehele project wor den geraamd op 3.440.000,-. Met de aanleg van het ln eerste instantie te rea liseren gedeelte Den Haag-Voorschoten zal 2.940.000,- vergen. Het later te leggen gedeelte Voorschoten-Leiden zal op basis van het huidige loon- en prijs peil volgens globale raming een inves tering vergen van 500.000,-. Voor Voor schoten wordt het gebruik in 1981 ge schat op 150 liter per per persoon per dag, uitgaande van de prognose dat de gemeente in die tyd 32.500 inwoners zal tellen met een jaarverbruik van 1.800.000 m3 in totaal of 500 m3 per uur. Deze hoeveelheid zal dan derhalve door Voor schoten aan de gezamenlyke leiding wor den onttrokken. Voor Den Haag, Was senaar en de L.D.M. zyn deze hoeveel heden resp. 1000, 600 en 1000. Op grond van bovengenoemde verhou ding betekent het aanleggen van de kop pelleiding voor Voorschoten een uitgave van 776.000.-, waarby de gemeente Den Haag bereid ls gevonden een bedrag van 170.000,- voor haar rekening te nemen, indien Voorschoten zich verbindt van deze gemeente binnen een tydvak van 8 jaren na het sluiten van de overeen komst een hoeveelheid van 2.400.000 m3 drinkwater af te nemen. Het bedrag van 170.000,- zal dan aan de gemeente Voorschoten worden uitbetaald ln 8 jaar- ïykse termijnen. Naast de kosten van aanleg van de intercommunale transportleiding zyn de aansluitkosten op het gemeenteiyk dis tributienet begroot op 190.000,-, zodat alles bij elkaar een krediet nodig zal zijn van 966.000,-. Prüs. Uiteraard zal de verbetering van de drinkwatervoorziening consequenties heben met betrekking tot de prijs, welke aan de consementen in rekening zal moe ten worden gebracht. De basispiijs van het aan Voorschoten te leveren drink water is gesteld op 0,20 per m3. Deze basisprys zal jaarlijks worden verhoogd c.q. verlaagd met het verschil tussen de integrale productieprijs en die over het jaar voorafgaande aan dat, waarvoor de prijs moet worden bepaald. Omtrent het probleem van het al dan niet fluorideren van drinkwater is in de overeenkomst gpen bepaling opgenomen. In verband met het principiële karakter van deze aangelegenheid stellen b. en \v. de raad voor terzake een voorbehoud te maken. In dit verband brengen zij onder de aandacht, dat de gemeenteraad van Den Haag zich heeft uitgesproken tegen fluoridering van het drinkwater. De raad van Voorschoten heeft in 1965 in prin cipe met fluoridering ingestemd. Hengelsportver. „De Ruisvoorn" Zondag werd de tweede wedstryd in dit seizoen gevist te Aalsmeer, in de ringvaart. De vangst was goed. Met 18 man 155 stuks 13.090 gram. De grootste blei werd gevangen door P. Dubbelde- man 550 gram. De grootste voorn door P. Kyk in de eVgte 200 gram. De uitslag wa sals volgt: 1. N. Dorrepaal 10 stuks 1470 gram; 2. W. Mulder 19 stuks 1195 gram; 3. Jac. Voskuil 19 stuks 1125 gr.; 4. P. Dubbeldeman 9 stuks 1125 gram; 5. J. Oudshoorn 7 stuks 1030 gram; 6. J. Veltman 13 stuks 875 gram; 7. Th. J. Voskuil 5 stuks 750 gram; 8. N. v. d. Luiden 13 stuks 730 gram; 9. P. Ouds hoorn 10 stuks 725 gram; 10. P. Kyk in de Vegte 7 stuks 711 gram. ZOETERWOUDE Grote belangstelling bij begrafenis van C. P. J. Paardekooper Zaterdagmorgen hebben velen de laat ste eer bewezen aan de woensdag over leden heer O. Paardekooper een man met grote verdiensten voor Zoetenvoude ln het byzonder op cultureel gebied. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken A. Lamot met assistentie van pater P. Spierings o.s.c. Het zangkoor zong o.l.v. de heer A. Wesseling de gezangen van de Gre goriaanse requiemmis. Het orgel werd bespeeld door de heer J. Dobbe. Op de baar lagen de onderscheidingen van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en Pro Ecclesia et Pontifice, waarmee de overledene gedurende zijn leven be giftigd werd. In het volledig bezette kerkgebouw waren vele vertegenwoordigers aanwe zig van verenigingen en organisaties die hun oprichting te danken hebben aan de overledene en vele jaren mochten profiteren van zijn grote bestuurskracht en organisatorische kwaliteiten. Namens De Leidse Courant, voor welk dagblad de heer Paardekooper vele ja ren op uitnemende wijze het correspon dentschap verzorgde, waren aanwezig hoofdredacteur L. C. Roozen en oud redacteur J. Zonderop. Deken A. Lamot verrichtte de absoute, waarna onder grote belangstelling de begrafenis plaats vond op de begraafplaats achter de St.- Janskerk aan de Zuidbuurtaeweg. Zoe- terwoude heeft op waardige wijze af scheid genomen van een van haar grote WEER BOTSING OP EUROPAWEG BIJ„4 A" De afritten van ryksweg 4a op de Europaweg dreigen berucht te worden. Het verkeer op deze weg heeft voor rang op het verkeer dat van de auto snelweg komt, hetgeen ter plaatse dui- dehjk metb orden staat aangegeven. Tenminste enkele malen per dag blyven van ryksweg 4a afkomende auto's in ge breke. Botsingen die op het nippertje vermeden kunnen worden zyn dan ook aan de orde van de dag. Nadat vorige week tweemaal een botsing voorkwam, waren er zondagmorgen opnieuw brok ken. Even voor het middaguur verzuimde een Hilversumse automobilist, die van uit de richting Amsterdam de snelweg had verlaten voorrang te verlenen aan een uit Leiden afkomstige auto. De eer ste auto schoot na de botsing door de afscheiding, vernielde een schrikhek en kwam in de berm van de weg voor het lokale verkeer tot stilstand. Een vrouw uit deze auto werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Beide voertuigen liepen zware schade op. Toevoeging van een stopgebod aan het bord voor de voorrangskruising is be slist noodzakelijk. Het verkeer op de Europaweg is byzonder intensief. Nadat zaterdagmrogen bleek dat het prikkeldraad van de door de provin ding op het toegangspad naar het SJZ- terrein was verwijderd zyn in de nacht van zaterdag op zondag aan de beton- palen een tweetal borden bevestigd. De opschriften hiervan luidden:: „Pro vinciale Waterstaat ha, ha, ha," en „We shall overcome Prov. W." Het bestuur van SJZ dat zich van deze akties dis- tancieërt heeft gisteren de borden ver- wyderd. LEIDSE BlOSCOPh Films in de week van 1521 Camera: De vierkante recruut geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Lido: Hoe versier ik zo'n (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en Luxor: Laatste gevecht van Chu co (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Samen uit, samen thuis geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: Er is maar één James I (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 Rex: The Bridge on the River K (14 jaar)"geprolongeerd. Dageli.iks: 2.30, 7.15 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Nachtvoorstellingen vrijdag dag 23.30 uur: PUNT "rr-r IIR KORRELTJE Marktberichten ROTTERDAM, 19 augustus. Vee Aanvoer totaal 1654; slachtrund; 1191; varkens 463; slachtrunderen I 525; 430-475; 390-415; 370-385; var! 231-235; 229-231; 218-228; stieren 495; worstkoeien 365-380; slachtzei 165-175; zware varkens 200-210; sis runderen aanvoer groter, handel prijzen hoger; varkens kleiner, vlot, ger, enkele prima's boven notering AMSTERDAM, 19 augustus. Ve Aanvoer 229 runderen; pry zen: 307 74 varkens; prijzen: 287-292, allet kg geslacht gewicht. Handel vlot. LEIDEN, 19 augustus. Groent Appelen 40; peren 12-14; andijvie 9 augurken 20; pronkboneu 72-98; snij nen 86-136; stambonen 107-118; stol; nen 146; kroten 5-20; kroten, geko 50; rode kool 15-23; groene kool 8 postelein 56-62; prei 16-51; rabarbei 25; spinazie 69-106; spruiten A 62 spruiten B 15-17; komkommers 16 tomaten A 260-270; tomaten B 280-; tomaten C 250-255; uien middelfyn 20; meloenen 122-155; bloemkool A 133; bloemkool B 17-116; bloemkoc 42-71; sla A 5-34; peterselie 12-22; dery 5-14. Aja (L) 1 heeft het afgelopen v einde twee wedstryden gespeeld, 2 dag tegen Kampong in Utrecht en dag tegen Quick Hg 2 in Den Haag De wedstryd van zaterdag is gei digd in een draw. Kampong, dat e batten koos, gebruikte 4 uur e om 168 runs te scoren. Een uil kend bowlende N. de Bree zag moeite beloond met de cijfers 3-61 li overs. Andere bowlingcyfers Ajax; Everwyn 1-15; R. Veldhuizen 1-42 J. A. de Jongh 2-32. Daarna trok een vermoeid Ajax e de crickets. De eerste batsman git direct tot de aanval over, hetgeen 4 ïyk mislukte, omdat er wickets vil Het werd 0 voor 1, 1 voor 2, 16 voor i 16 voor 4. Na 20 minuten geschuilc hebben voor de regen besloten J. Jongh, N. de Bree en later ook M. 1 tein de bekende deur dicht te doen. werd deskundig gedaan. Bij de sl 25 voor 5 en met nog een half 1 tijd gaf Kampong het dan ook op. Zondag de laatste wedstrijd van (L) 1 in dit seizoen en de dag, die slissend zou zijn voor het kampi' schap van de klasse 2A van de KN Kampioen werd uiteindelijk Quick H| die zich qua batten sterker toonde Ajax. Aja won de toss en ging, heel standig eerst batten. P. Kantebeen F. Olthuis 28 en J. J. de Jongh 21 celleerden by Ajax. Het totaal werd Quick, snel scorend, toonde 1 van het eerste wicket op 42 rui te hebben met de bowlerij van huizen (1-38) en J. A. de Jongh (1- Op 93 viel het tweede kicket goede vang van M. Fontein, was Quick een gewonnen wedstrijd spee Ook tegen veteraan J. J. de Jong b' moeihjk te scoren. Ajax (L) 1 heeft zich na een zwa start dit seizoen uitstekend herstelt! mag terugzien op een goed seizoen AJAX 2 IN DEGRADATIEGEVA Wil Ajax (L) 2 zich in de klasse handhaven, dan moet het a.s. zondaj aug. van Groen Geel 1 winnen. Zot 18 aug. verloor een met 6 invallers lend Ajax 2 van Hermes DVS 3 m wickets. Hermes won de toss en verk zoals te verwachten was onder deze standigheden (Aja had aan draw noeg), eerst te gaan fielden. De tingside van Ajax kwam njet verder 70 runs. Alleen A. Eldering (29) Eldering (10) lieten nog wat batten 1 Het was voor het op volle sterkte lend Hermes niet moeiiyk 01 taal te passeren. Dit gelukte dan met het verlies van 3 wickets. Van i hadden alleen F. A. de Jongh (2-1 16 overs) en H. Steinmetz (1-4 overs) succes. Vermeld dient no? worden dat wicketkeeper W. Mole een prachtige vang achter het wi maakte.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4