ALPHEN BEGROETTE NIEUWE BURGEMEESTER Hartelijk welkom aan mr. R. M. Gallas bij zijn komst uit Leiderdorp PRISMA MEDISCHE DIENSTEN Voorschotense kunstenaars voor Biafra I ZATERDAG 24 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT Nieuwe burgemeester over Alphens toekomst Het werd duidelijk gedemonstreerd dat de nieuwe burgemeester van Al phen aan den Rijn mr. R. M. Gallas, geen onbekende is in de Rijnstreek en bij de Alphenaren welkom is. Er werd ten blijke daarvan door heel de ge meente druk gevlagd; duizenden in gezetenen liepen uit om de intocht luister bij te zetten, om een eerste glimp op te vangen van hun eerste burger, hun eerste burgeres en de kin deren van het burgemeesterlijk echt paar; er werd spontaan gewuifd, ge applaudisseerd en naar mate de stoet aangroeide met mee wandelende groe nen met vlaggen en vaandels uit het verenigingsleven, majorettes, tamboer- korpsen en muzikanten, en men het raadhuis naderde, steeg de vreugde naar een levendige, hartverwarmende climax toe; muziekkorpsen bliezen pit tige vrolijke melodieën en met tedere kinderstemmetjes brachten de leerlin gen van de zesde klassen der plaatse lijke scholen op het Raadhuisplein o.l.v, de heer D. van Vliet een eerste muzi kale groet aan AlphensJiieuwe burge meester. DE EERSTE BLOEMEN Het begon op de denkbeeldige wes telijke gemeentegrens, de parallelweg van rijksweg nr. 11, ter hoogte van de n.v. Nederlandse Spanbetonmaatschap pij In de Hoorn. Daar maakten namens de burgerij ter begroeting van mr. Gallas en zijn familie hun opwachting mr. dr. R. H. Samsom, diens echtgenote en de heren P. Groenhart, o.a. voorzit ter van de Wilhelinina Vereniging en J. H. Grosheide, voorzitter o.m. van de Christelijke Oranjevereniging. De jorettes en het tamboerkorps „Semper. Avanfci" van het kleine „dorp" „Rijn stroom" (Martha Stichting) in het grote snel naar stad groeiende gemeente Al phen, ontvingen de gasten, die om 13.45 uur per auto arriveerden, met ritmische dansjes en tromgeroffel. Mevrouw H. W. Gallas-Dortland ont ving haar eerste boeketje op Alphens grondgebied, dat haar werd aangeboden door de 9-jarige Jeannette de Ridder, een inwoonstertje van „Rijnstroom". Hiermede symboliseerde het kindje op bekoorlijke wijze de genegenheid van „Rijnstroom," van welke instelling mr. Gallas sinds vele jaren bestuurslid is. VOGELVLUCHT Mr. dr. Samsom sprak hier een kort begroetingswoord. Hij deed dat met vreugde en verwachting. Hij herinner de aan de oude geschiedenis yan Al phen: „Reeds in de urbs Rome kende men het grenscastellum Albi- niane." Veel roem heeft Alphen ove rigens niet gekend, wél het toch óók belangrijke gewone menselijke leven van geluk en leed. Spr. schetste hoe Alphen nu op gang is uit te groeien tot een stad in Hollands hart met zijn wijde weiden, tochten en meren, met nog immer accentuerende Oude Rijn, waar een werkzame bevolking woont, die blij is met de komst van haar nieuwe burgemeester. Met de woorden „De stad behoedend zult gij gelukkig zijn," bood spr. voor de werkkamer van de burgemeester een grote lucht foto aan die een overzichtbeeld geeft van Alphen. Zich tot mevrouw Gallas-Dortland richtend zei mr. dr. Samsom: „U zult met uw echtgenoot, onze burgemeester, meeleven, voor ons wél en wee belang stelling hebben. Hier in dit hart, van Holland openen zich de harten voor u, zoals het uwe opengaat voor ons." Ook zij ontving een welkomstgeschenk. Mr. Gallas dankte, mede namens zijn echtgenote voor de bijzonder harte lijke, verwarmende ontvangst. OP RAADHUISPLEIN Voorafgegaan door leden van de Al- phense Ruiters te paard en de majo rettes en tamboers Semper Avanti zette de stoet zich hierna in beweging naar het centrum der gemeente, waar zich bij hen voegden de leden van de R.K. S.V. „Wilskracht" (50 jaar) met majorettes, de gymnastiekverenigingen DOS, „Hou Vast" en „UDI" (Zwam- merdam) alsmede het muziekkorps „Crescendo" met zijn tamboer- en pij perkorps. Zo trok het gevolg langs een brede haag belangstellenden naar 't Raadhuisplein, waar intussen waren opgesteld kinderen van de zesde klas sen van alle plaatselijke scholen. Na dat burgemeester Gallas, zijn echtge note en kinderen daar waren begroet door een kleine afvaardiging van de gemeenteraad, de nestor de heer J. d. Lee, het jóngste lid, de heer J. A. M. Hersbaóh en het enige vi'ouwe- lijke lid mej. H. Donker, verwelkom den de schoolkinderen het burgemees terlijk gezin met het zingen o.l.v. de heer D. van Vliet van enkele liederen en tot slot van het Wilhelmus, alles begeleid door het muziekkorps „Cres cendo." Tegenover het raadhuis wapperden hoog aan in carrévorm in het gazon opgestelde vlaggemasten een negental nationale vlaggen, geflankeerd door gemeentevlaggen. Behalve dat dit in drukwekkend schouwspel mr. Gallas zijn gezin tot voldoening heeft gestrekt, moet het hun goed hebben gedaan, dat de moeders van de heer mevrouw Gallas eveneens hiervan getuigen konden zijn. De burgemeester beantwoordde de muzikale en de zanghulde met 'n kort woord waarin hij zich speoiaal tot de kindeken en de burgerij richtte en blijk 'an het verrassend effect van deze Ontvangst dat bijzonder aangename in druk op hem, zijn echtgenote en hun beide kinderen heeft gemaakt. De burgemeester en mevrouw Gallas- Dortland, de wethouders A. J. Dek ker, C. M. Deerenberg en J. C. Duin, alsmede de gemeentesecretaris mr. H. der Top, begaven zich vervolgens naar het verzetsmonument in 't gazon van het Raadhuisplein, waar mr. Gal een krans heeft gelegd. Daarna werd het „Wilhelmus" gespeeld en ge zongen. RAADSZITTING Om 15.00 uur ving in de raadzaal de bijzondere bijeenkomst van de ge meenteraad aan, die door veel genodig den werd bijgewoond. Aanwezig waren mr. Dinger van Kruiningen, chef het Kabinet van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, die mr. J. Klaassesz vertegenwoordigde, oud burgemeester van Alphen Z. Bruins Slot, voorganger van mr. Gallas, en echtgenote mevrouw J. J. Bruins Slot- Padding, 't college van Leiden en Lei derdorp, burgemeesters van veel om liggende gemeenten en van Woerden, mr. H. J. v. d. Linden, secretaris van de Leidse Kamer van Koophandel en Fabrieken, ir. J. van Tol, stedebouw- kundige van Alphen, voorts directeuren gemeentelijke diensten en afde lingschefs van de gemeentesecretarie, mr. H. H. Kirohheiner, kantonrechter, de heer N. G. Groothuyse, hoofdin specteur van gemeentepolitie, de dames van veel der voornoemde funotionaris- en van wethouders en raadsleden, predikanten en geestelijken, alsmede leden van de familie Gallas. GOEDE VERWACHTINGEN Nadat de heer en mevrouw Gallas door loco-burgemeester J. van den Berg en de wethouders A. J. Dekker, ADVERTENTIE C. M. Deerenberg en J. C. Duin en de gemeentescretaris mr. H. v. d. Top naar hun plaatsen in de raadzaal waren ge leid, las laatstgenoemde de benoe mingsbrief en de akte van beëdiging van mr. Gallas voor. De heer Van den Berg sprak de nieuwe burgemeester toe. De heer Van den Berg, aan wiens functie als loco-burgemeester door de snelle voorziening van de bur gemeesterlij ke-vacature, vlug 'n einde is gekomen, herinnerde aan 't afscheid van de ambtsvoorganger van burge meester Gallas, een afscheid dat voor Alphens raad een moeilijke dag bete kende; het was een stilstaan bij het einde van een reeks jaren van goede en vruchtbare samenwerking onder zijn voortreffelijke leiding, en een terugblik naar wat verleden was geworden. In tegenstelling daartoe wordt van daag met uw installatie een nieuw tijd perk Ingeluid, een periode onder uw lei ding en met uw inbreng als nieuw hoofd stuk in de geschiedenis van Alphen, ten aanzien waarvan raad en burgerij ver wachtingsvol gestemd zijn. U persoonlijk zal het wel tot voldoening strekken dat deze taak U is toevertrouwd. Hier zult U ongetwijfeld de mogelijkheden vinden burgemeestersambt te verbreden, U streeft. In Leiderdorp wa- 11.000 zielen, hier ruim 32.000 burgervaderlijke zorgen toever trouwd. Moest U tot heden uw activiteiten tot één zijde van de Rijn beperken, thans gaat ook het over-Jordaanse tot uw ter ritoir behoren, aldus spr., die er voorts herinnerde, dat Leiderdorp voorna melijk een forensengemeente is, terwijl Alphen zich aandient als een centrum de Rijnstreek, waar men schaalver groting vindt op velerlei gebied, met de daarmede samenhangende problematiek. De loco-burgemeester vestigde de aan dacht van mr. Gallas op het dynamische karakter van Alphen, waar hem veel werk te wachten staat en veel van zijn capaciteiten zal worden gevergd. Alphen ls zich bewust van de taak, die haar in de Randstad wacht en is bereid de kan- n te grijpen, die zich voordoen. Het zal ook hier niet alles altijd voor de wind gaan; de terugslag in de con junctuur en de financiële perikelen vor- uiteraard ook hier een remmende factor. In Leiderdorp heeft mr. Gallas yeel bereikt, samen met zijn echtgenote, belden waren daar zeer gewaardeerd. De sfeer bij 't afscheid in zijn vorige ambts gemeente' ademde openheid en gemoede lijkheid, ze deed de teamgeest uitkomen, die in het college daar heerste, allemaal redenen om hier van de beste verwach tingen vervuld te zijn, en om de nieuwe burgemeester vol vertrouwen tegemoet te treden, zo merkte spr. op. Hij zeide, dat het mr. Gallas niet gemakkelijk zal zijn een voorganger als burgemeester Bruins Slot te vervangen. Maar graag zegde spr. de medewerking van raad en college toe bij de uitoefening van de taak van mr. Gallas. En bij deze woorden hing spr. bij mr. Gallas de ambtsketen om. WENKENDE TOEKOMST Na inleidende dankwoorden verklaar de mr. Gallas zich er bewust van te zijn dat Alphen een bloeiende en van levens kracht bruisende gemeente is, die, ge legen in het hart van de provincie een wenkende toekomst tegemoet gaat. Aan de vele zaken en activiteiten en aan de oplossing van de problematiek die daar mee samenhangt, mede leiding te mogen geven op een dusdanige wijze, dat een harmonieuze groei wordt bereikt, ziet spr. als een krachtige uitdaging en niet alleen als een grote, doch ook als eei grootse taak, waarbij tussen de afzon derlijke facetten door en bij de uitvoering van zo menig plan het financiële vraag stuk als een obstakel zich zal voordoen, met name de centrale financiering, die de bestuurders menigmaal kortwiekt by de realisering van hun plannen. Spre kende uit ervaring uitte mr. Gallas var harte te hopen, dat de zo noodazkeiyke voorzieningen in zijn nieuwe gemeente Alphen daarvan de weerslag niet te zwaar zullen ondervinden, in het bijzon der niet wat zyn zeer uitgebreid net var industriële bedrijvigheid, waarop zijn perspectieven voornamelijk gegrondvest zijn. RUIMTE GENOEG Mr. Gallas schetste voorts de unieke plaats die Alphen In de Randstad in veel opzichten inneemt «n daarmede een sterke impuls bezit om de Randstad mede te maken tot een poort van Euro pa. Spr. koesterde geen angst voor over bevolkt raken van dit gebied als in voort stuwende zin het „Groene Hart van Hol land" bebouwd gaat worden. Hy wees er op dat reeds een eeuw geleden toen Nederland 2 miljoen inwo ners telde, van overbevolking werd ge sproken. Sedertdien ls de bevolking met. ca, 10 miljoen mensen toegenomen; des niettemin is de welvaart gestegen. Naast een economisch begrip overbevolking kan men ecliter spreken van een plano logische overbevolking. De situatie hier op afstemmend, zou men kunnen stellen: het groene hart In de Randstad is ca. 250.000 ha. groot. Dat wil zeggen, aldus spr., dat by een moderne bebouwing, af gewisseld door brede groenstroken en waarin volgens gestelde normen ca. 100 mensen per ha kunnen wonen, in het groene hart ca. 25 miljoen mensen kun nen leven; conclusie: niet de ruimtenood is het niet zo onrustbarend gesteld als wel wordt gesuggereerd, ergo: het is verheugend dat inderdaad in Alphen de groei zonder bedenkingen voor catastro fale gevolgen, onverminderd kan worden voortgezet. INDUSTRIëLE GROEI Alphen met zijn bijzonder grote op pervlakte, aldus vormend één van de allergrootste gemeenten in Zuid-Holland ziet zich naar sprekers mening met zijn ingezete, indrukwekkende ontwikkeling waarvan de sterke aanpak van Alphen- noord duidelijk spreekt, gesteld tot één van de snelst groeiende gemeenten, in eerste aanleg tot 70 a 80 duizend inwo- i, met centrale voorzieningen, bybe- horende werkgelegenheid, recreatie, sportaccommodatie en culturele bevredi ging, waartoe het in 1958 aanvaarde structuurplan een basis vormt en duide- ïyk een weloverwogen en gericht bestuur illustreert. Het ontgaat mr. Gallas ook niet, dat Alphen, met name het gemeentedeel Aarlanderveen ook als land- en tuin bouwcentra, een belangrijke plaats in neemt en dit facet evenzeer een toe komstperspectief inhoudt, vooral ook als zich realiseert, dat het aandeel van deze produkten in de totale uitvoer over de le helft van 1968 niet minder van 27% bedroeg. CENTRUM Speelt Alphen niet ook in landeiyk opzicht een belangrijke rol als centrum op het gebied van de gemeenteadmini stratie, waarvan deze gemeente een vol ledige outillage huisvest? Deze gemeen te beschouwend als een uitgesproken streekcentrum somde mr. Gallas op grond van zijn nadere studie in dit vlak, een reeks bewijzen op die de voorwaarde daarto^ scheppen, zoals een krachtige middenstand, de weekmarkt, het veel soortig onderwijs, het nieuwe ziekenhuis, het kantongerecht, het gewesteiyk ar beidsbureau, de werkplaats voor minder- valide krachten en voor geesteiyk ge handicapten, daarnaast de culturele as pecten, de sport en de recreatie, feiten die samenvattend van het hoogste be stuursorgaan in Alphen een sterke be stuurskracht eist, een constatering, die spr. gaarne wilde laten volgen door zijn verklaring voor alles wat de voltooiing de op stapel staande plannen en het creëren van aansluitende en aanvullen de nieuwe plannen, gaarne te zullen in zetten. Spr. somde nog vele andere za ken op die aandacht vragen. TOESPRAKEN Namens de raad sprak vervolgens de heer J. A. v. d. Lee als nestor. Hy klaarde vol vertrouwen de leiding Gallas te aanvaarden. PRISMA dameshorloges 1) modieus model - elegante wijzerplaat edeldoublé 89.- 2) met gouden sohakelband 335.- 3) geheel goud - klassiek model in moderne uitvoering 165.- (grote variatie in gouden dameshorloges vanaf 125.-) L. VAN DUYN KATWIJK AAN ZEE - Princestraat 15 - Tel. 01718-2734 N. BINK Juwelier-Horloger - LELDEN - Hooigracht 45 - "fel. 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - Tel. 24469 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrijf - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - Tel. 7301 Oud-burgemeester Z. Bruins Slot zei zich gelukkig te achten en biy te zyn, dat zyn plaats is ingenomen door een van zyn beste vrienden, iemand die in de Rijnstreek thuis is en de ontwikke ling van deze gemeente van naby heeft meegemaakt. D heer C. Meerburg, loco-burgemees ter van Leiderdorp, feliciteerde mr. Gal las met zijn installatie als burgemeester te Alphen aan den Ryn en getuigde van veel goede verwachtingen voor hem ln deze gemeente, waar men hem zo biyde en feestelijk heeft ingehaald. Hy felici teerde ook Alphen met zyn nieuwe bur gemeester, want „wy weten wat u in hem heeft gekregen; zyn werk ls zyn hobby; hij is geen showman; hy is vol ledig echt", zei spr. Namens 't gemeen tebestuur van z'n vorige standplaats bood spr. 'n gravure aan, voorstellende Huis ter Mey, waarnaar in Leiderdorp 'n uitbreidingsplan ls vernoemd, dat door mr. Gallas was voorbereid en gereali- Loco-burgemeester J. v.d. Berg hangt burgemeester GaDns de ainbtskct- tlng om. Voorts spraken burgemeester P. Hoo- genboom van Ter Aar namens de kring Rynstreek van burgemeesters. „Van hem kunt u, Alphenaren, voor de toe komst de beste. de allerbeste ver wachtingen koesteren. Zijn burgemees terschap hier zal succesvol zyn. zei spreker. Na burgemeester' Ter Haar-Romeny van Woerden (als vriend) sprak mr. H. v. d. Top, als gemeentesecretaris, mede namens het voltallig gemeentepersoneel. Mr. Gallas antwoordde de onderschei den sprekers en feliciteerde tot slot het raadslid de heer Trouwborst met zyn vyftigste verjaardag. Van de hierna gevolgde openbare re ceptie hebben zeer velen gebruik ge- LEIDEN Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmid dag 12 uur belle men voor spoedgeval len de dokterstelefoon 22222. Apotheek: voor spoedeisende gevallen geopend: Apotheek Herdlngh Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502, en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. ALKEMADE Arts: H. C. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713 —511. Wijkverpleging: Wit-Gele Kr. (ook Hoogmade) zr. M. Koot, Spoorstr. 1, R.A.Veen, tel. 01713—2420. ALPHEN A/D RIJN Arts: dkt. W. Cornet, Kievitstr. 48, tel. 3697 (zater dag) dkt. H. van Kooten, Wilhelmlna- laan 36, tel. 2079 (zondag). Apotheek: Allart, Raadhuisstr. 206 (tot 13 u„ daarna Apotheek Somberg Wilhelmlnalaan 67). BODEGRAVEN Arts: dkt. V. Cats, Noordstraat, tel. 2030. Apotheek: Rond, Kleiweg 78, Gouda, tel. 3418. Dierenarts: G. Hofland, tel. 3798. Wijkverpleging: zr. Beynens, Wlthen- luststraat, Zwammerdam, tel. 2948. BOSKOOP Arts: J. de Goeje, Dorps straat 20, Benthuizen, tel. 017903636 Wijkverpleging: zr. Beks, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE Arts en wijkver pleging: zie Koudekerk. HILLEGOM Arts: P. A. J. v. d. Kaa- den, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Apotheek: zie Sassenheim. KATWIJK/RIJN Arts: C. J. Hagen, tel. 3222, Kon. Julianalaan 5. KATWIJK/ZEE Arts: J. C. J. Lodder, tel. 4600, Meouwenlaan 1. Apotheek: Katwijkse apotheek, telef. 2755, Princestraat 3. Tandarts: D. J. Kleen, Voorstraat 137, tel. 5400, b.g.g. tel. 6886. KOUDEKERK A/D RIJN Arts: H. A. Blaauwendraad, tel. 01714208. Wijkverpleging: zr. Prins, Kom van Aalweg 7, tel. 01710-24909. Bij ongevallen H. Rijndijk bellen 01714 —278. LANGERAAR Arts: J. Nooter, Wou- brugge, tel. 01729104. wykverpleging: zr. A. Verhaar, tel. 01722345, b.g.g. 02976—236. LEIDERDORP Arts: zie Koudekerk. Apotheek: de zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 20502. LEIMUIDEN Arts: zie Alkemade. LISSE Arts: H. A. Holle, Veldhorst straat 50, tel. 3155. Tandarts en apotheek: zie Sassenheim wykverpleging: zr. Ernesta, School straat 4, tel. 3353, b.g.g. 3305. NIEUWKOOP EN NOORDEN Arts: G. J. Bremer, tel. 01725—1108. NOORDWIJK Arts: dr. J. D. Mulder, Nieuwe Zeeweg 69, teL 8230. wykverpleging: Gem, Wykgebomr, r. NOORDWIJKERHOUT Arts: H. H. Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. A. Verdeijen, Kerkstraat 28, tel. 02533- 2285. Tandarts: A. H. Disselkoen, Sassenh. Wijkverpleging zr. C. J. Koster, Helm straat 43, tel. 3137. OEGSTGEEST Arts: J. H. Meisner, tel. 53865. Wijkverpleging: Groene en Wit-Gele Kruis, zr. Fogetv. d. Velden, tel. 54982, b.g.g. 22222. RIJNSATERWOUDE Arts: zie Alke- RIJNSBURG zie Katwyk a/d Ryn. SASSENHEIM Arts: W. J. de Graaff, Teylingerlaan 17, tel. 8479. Apotheek: Muyzert, Hoofdstraat 198, Tandarts: Disselkoen, Hoofdstr. 306. VALKENBURG zie Katwljk/Ry'n. VOORHOUT Arts: A. W. Bots, tel. 02532—7393. wykverpl.: zr. Muhlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, tel. 02532—8122. VOORSCHOTEN Arts: J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Apotheek: de dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 18 aug. van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 u. waargenomen door Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, Lelden, tel. 21522. WARMOND Arts en wykverpleging: zie Voorhout. WASSENAAR Alls: dr. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Langstraat 86, tel. 2141. Tandarts: B. P. Hazenberg, v. Z. v. Nyeveltstr. 108, tel. 5535 (van 18.00— 18.30 uur). WOUÖRUGGE Arts: zie Langeraar. ZWAMMERDAM Arts: K. Gill, tel. 01726—2527. Eis van dertig weken voor kinderdoodslag „Eigeniyk is de hoofdoorzaak waar door deze vrouw tot haar verschrlkke- ïyke daad ls gekomen de man, die nota bene nog vryuit gaat," zo sprak gis- I termiddag de president van de Haagse I rechtbank by behandeling van de zaak tegen een 29-jarlge weduwe uit Bode graven, tegen wie de officier van justi tie terzake van kinderdoodslag dertig weken gevangenisstraf, met aftrek van de drie weken ln voorarrest eiste. De va der van het kind was de man, die schul- dig was aan een aanrydlng, waardoor de echtgenoot van verdachte werd ge- Op 27 december van het vorig jaar werd naby Bodegraven in een vaart het ïykje van een pasgeboren meisje gevon den. Als resultaat van het onderzoek arresteerde de politie een man en een vrouw die evenwel onschuldig bleken te zijn. Het was mede naar aanleiding van dit feit en omdat verdachte niet wenste, dat anderen in moeliykheden zouden ko men en ten onrechte verdacht, dat zy zich by de politie ging melden. In de middag van 26 oktober had zy het le ven geschonken aan een vermoedeiyk ongeveer een maand te vroeg geboren baby. Zelf had ze de nog huilende baby in een handdoek gewikkeld, na - om het schreien niet meer te horen - een zak doek de baby ln de mond te hebben ge stopt. De vrouw had het ïykje eerst en kele dagen in haar woning verborgen gehouden en daarna ln een zak ver pakt. die met enkele stenen verzwaard en ln het water geworpen. Hoewel niet piet Vphe zekerheid meer kon worden vastgesteld of het lijkje dat in decem ber werd opgehaald de betreffende ba by was, kon dit echter uit bepaalde aanwyzingen wel worden afgeleid. Ver dachte verklaarde spyt van het gebeur de te hebben en de rapporten over haar gaven aan, dat zy wel sterk op kinde ren gesteld ls. Toen zy op een keer de vader van het kind op zyn werk ging opzoeken, hield hy zich weg. Door dit alles voelde de vrouw zich verlaten. Het rapport van de psychiater stelde, dat men hier te doen had met een to taal geïsoleerd mens, die in paniek-re actie handelde. De parochle-geesteiyk- held had zich haar lot niet aangetrok ken. Wel kon worden vastgesteld, dat de dorpsgemeenschap gunstig tegen over de vrouw is gesteld. De officier van justitie, mr. J. Lu- lofs wilde wel aannemen dat verdach te in paniekstemming heeft gehandeld. Vonnis op 30 augustus. Zaterdag 24 augustus a.s. aanvang 19.30 uur de belangrijke ontmoeting voor de messecup eerste ronde Scylla- Pirmasens. Dit tafeltennis evenement zal plaatsvinden in de Militaire Sport zaal, Morssingel te Leiden, Op de weekmarkt te Voorschoten, die gisteren op de Voorstraat werd gehouden, hadden ln Voorschoten ge vestigde kunstenaars een speciale kraam ingericht, waar- In door hen vervaardigde kunstvoorwerpen te koop wer den aangeboden teu bate van dc actie Biafra. Vele Voor- Mchotenaren gaven hiyk van hun belungstelUng, de op brengst voor het goede doel was 520,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3