Pastoor C. A. Ouwendijk (van de Rip) blijft dezelfde in het PIERROT SJZ opnieuw in last door maatregel van Prov. Waterstaat GEEN WIJNGAARD, MAAR WEL BLOEIEND. Nu leert hij rusten in Oude Wetering BIOSCOPEN herenoverhemden „Hoe versier je zo'n meisje?" GOUDEN Oversteek zwembad „De Vliet" blijft gevaarlijk VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 SAEVIS TRANQUILLUS IN UNDIS - rustig temidden van de woelige baren zat pastoor C. A. Ouwendijk gistermiddag in gezelschap van zussen en broers in Voorburg - in intieme kring, zegt men dan - te vieren, dat aan zijn priesterschap de gouden glans is verleend. Het rustige zou hij kunnen danken aan zijn hem door de jaren geschonken bedachtzaam heid. Maar het woelige is hem ook niet vreemd, want hij beschikt over een opgeruimde natuur die de „gangmaker" nodig heeft. Zijn ogen tintelen goedmoedig. Zo zullen de parochianen van Maria Geboorte in Rijpwetering hem wel herinneren van de dertien jaren dat hij daar zijn kudde heeft ge weid. Net zo tintelend als de wijn, die hij keurend proeft: ,,een beetje tegen het bruin aan, dan is ze net goedEens had een pater hem eigenlijk gewaarschuwd, of beter gezegd, geïnformeerd: „Saint-Emilion is een van de heiligen die een beetje te veel vereerd worden, vooral in geestelijke krin gen". Ook Saint-Julien is daarbij. Pastoor Ouwen- dijks devotie is echter kritisch. Hij behoudt het goede zonder eerst alles beproeft te hebben. Nog wat petto De gouden jubilaris van „de Rip", die gis teren het goud van zijn ambt behaalde en zondag, door het Rip8e kerkbestuur uit genodigd, in zijn oude pa rochie onthaald zal worden, is nu rustend. Een betrekke lijk begrip voor deze vitale herder. „Rusten moet ik nog leren. Mijn huishoudster ploetert wat door en wil het rusten aan mij overlaten Elisabeth Evels is al bijna dertig jaar bij pastoor Ouwendijk en zij kent hem net zo goed als je van ieder andere levensgezellin - zij het dan ln een ceübataire verhouding - kunt verwach- Een bewijs hiervan kreeg ik meteen. In Oude We tering, waar de jubilaris tot tevredenheid zijn in trek heeft genomen in een aardige woning („wel wat ingeperst in een keurslijfje na de grote Ripse pastorie") heeft hij veel moeten offeren. „Ik had 65 meter boeken. Ik ben er zeker 15 van kwijtvertelde hij me. „Welnee," wierp Elisabeth Evels hem tegen, „hoog uit 2 meter; ik weet pre cies wat er weg gegaan En pastoor weer: „toe nou nou ja, misschien ook wel Maar direct veerde hij weer op: „het leeuwendeel ligt op zolder, op mijn kamer heb ik nog maar 28 meter Op de zolder kan men overi gens nog niet terecht Een overschietertje Vijftig jaar geleden werd pastoor Ouwendijk in Haar lem met 20 anderen door mgr. Callier tot priester ge wijd; voor de laatste maal gebeurde dat toen op Maria Hemelvaart. Negen hebben het goud gehaald, de sterk- sten,de overschieter- tjes", glunderde de wijde ling van toen. Men kan hem vergelijken met de pastoor van de bloei ende wijngaard, een Vlaams „Het nieuwe moet ook béter zijn. Maar de man die dit boordje uitvond zal er in de hemel van lusten Esperanto collega. Pastoor Ouwendijk is niettemin Haags, zijn blij de kijk kan regelrecht uit het zuiden komen. Dat bloei ende hèèft hij wel (zegt-ie), dat van die wijngaard niet. Toch is hij het type pastoor, dat schaars aan het worden is. Zijn pastoraal kalotje heb ik gisteren gemist, maar het boordje zit hem nog stijf om de nek, lialf verborgen achter het col- laar. „Ik heb altijd gewenst later in de hemel de man te ontmoeten die dat boord je heeft uitgevonden. Dan zal hy ervan 'lusten maar tóch blijf ik het tot het eind 'toe dragen Zó is pastoor Ouwendijk. Hij is helemaal niet de man, die achterloopt. Maar hjj bleef in de Rip de Mis vieren met het gezicht naar het al taar, „vooraan in t ijn ge meenschap, tezamd naar God gekeerd." Hij denkt met afgrijzen aan de tonnen geld, die be steed zijn om de kerk interieurs met nieuwe tafels en vereenvoudigingen aan de nieuwe inzichten aan te passen. „Nieuw mag het best zijn. Maar het is niet juist, dat het nieuwe per se beter is. Lóat het nieuwe dan ook beter zijn is zijn op vatting. Hij leest op zijn Oudeweteringse kamer de Mis, privata, privatissima zelfs, in gezelschap van z'n huishoudster; heel stil. „Iedere mis die niet gelezen wordt," heeft de Paus eens gezegd, „is een verlies." Voor pastoor Ouwendijk is _de Paus de Paus, zonder een achternalopertje te wil len zijn. Gewoon: Roma lo- zekere tijd omspoelen zijn basis niet. Hjj hoort ze brui sen, maar ze deren hem niet. De steenrots biyft on wrikbaar. Waarom zou Christus' belofte hebben af gedaan? Prettig in „de Rip" Het emeritaat betekent voor pastoor Ouwendijk een opleven van zijn hobbies. Hij is er nu aan toe. Dertien jaar de Rip, da's netjes. Het was prettig leven onder die mensen; je kon best land met ze bezeilen. „Daarom ben ik ook graag in de buurt gebleven. Zondag ben ik uitgenodigd. Dat zal me een klap geven Bij mijn eerste komst in de parochie ben ik ook ingehaald, bij Oud Ade was dat, geloof ik. De eerste parochianen die ik te zien kreeg waren de koeien om mij een serenade te brengen. Dat was een mirakels gevalletje: met muziek erbij, natuurlijk Die hobbies, hè? Pastoor Ouwendijk moest er wel om lachen, toen ik hem ernaar vroeg. „In elk ge val mijn hoofdhobby, Es peranto". Daar heeft hij al heel wat mee te stellen gehad, tot voor de radio aan toe („nog vóór pater Kors, vóór Hitier zelfs nog"). Esperanto is het kurkje, waarop zijn leven na het pensioen kan blij ven drijven, vindt hij. „Ik wil een eigen systeempje maken, waarop je spelen derwijs Esperanto leert. Dat kan, omdat die taal zichzelf opbouwt uit be paalde ingrediënten. Dat heb je met geen andere taal. Het is een soort con structiespelletje. Ik hoop, dat me hiertoe de tijd ge geven zal zijn." De pastoor zou ook graag .W^t meer met zijn bootje gaan varen. „Ik heb een motorbootje, om te kunnen vissen. Twee of drie jaar'is dat ding er nou, maar ik ben er pas vier keer mee weg geweest." Verder wacht hem vertaalwerk en hij po pelt om weer eens aan het schilderen te kunnen gaan. Na het goud dus nu de teruggetrokkenheid van de Pieter de Jongstraat in Oude Wetering. „Een van de overwegingen om mij hier te vestigen was, dat ik in mijn huis een ruim zicht naar de overkant zou blijven hou den. Nu zijn er donkere wol ken in de vorm van scholen die in de straat gebouwd gaan worden. Ze zouden niet pal voor de deur komen, is mij verzekerd." Die wijde blik met uitzicht op de nieu we parochiekerk wil pas toor Ouwendijk behouden. Emeritus-pastoor Ouwen dijk denkt wel eens aan de waarschuwing van „mijn oude herder" Jan Vermeu len: „Jong", zei die, „stap niet te gauw uit de boot, want dat valt erg teuge „Kom, kom," wuifde Elisa beth Evels weg, „dat zal echt niet gebeuren. Er valt nog heel wat te lezen Goud en oud Pastoor Ouwendijk hield een foto van hemzelf in zijn hand. Het was een gedachte nisplaatje van zijn priester jubileum. „Het bidprentje is er al", zei hij vrolijk. „In het goud wordt men oud...". Maar hij blijft er opgeruimd onder en neemt de overwe ging nauwelijks serieus. Hij pakte een „wilde" clgarillo. „Een fijn dingetje. Maar er is de laatste tijd te weinig zon geweest. Als je hem aan het eind zo kunt inknijpen ...nee, dat moet ik niet...". De Ripse jaren zijn niet schokkend geweest voor pastoor Ouwendijk. „Wat ze me willen aanwrijven, goeds of niet goeds, moeten ze zelf weten. Daar sta ik bui- „Nou ben jij hier, Jonge man, voor een stukje in de krant. Je haalt er niet veel uit. Het ls net als die pas toor, die eens aan het ris sen was. Na veel getob had h(j een paar katrisjes by elkaar kunnen krygen. Zo is het met my ook. Ik kan je voor de krant alleen maar een paar katrisjes opdie- En zó vergiste pastoor Ouwendijk zich gisteren even. Hij heeft zich vijftig jaar lang een goed visser getoond, al waren het niet allemaal snoeken. Tot de afrekening hierboven: ad muitos annos, pastoor; en een prettige dag zondag tussen de uwen. T. P. Zeilwedstrijden op Nieuwkoopse plassen Voor het eerst in het westen zullen op de Nieuwkoopse Plassen onder auspi ciën van de Watersportver. Noord-Zuid te Nieuwkoop zeilwedstrijden worden gehouden in de Top-klasse. Hieraan zul len een twaalftal bekende zeilers deel nemen. De wedstrijden zijn georgani seerd door de heer J. C. van Bunnlngen te Bodegraven, bestuurslid van de Top klasse-organisatie. Aanvangsuur zater dag 3 uur en zondag van 10 tot 2 uur. Tot zaterdagmorgen kan men zich nog opgeven. ADVERTENTIE 13.95 HAARLEMMERSTRAAT 172-174 GORDIJNEN-SHOP HAARLEMMERSTRAAT 179 ADVERTENTIE AUTO IN BRAND Op de Maredyk nabij het viaduct raakte een Volkswagenpersonenbusje door nog niet opgehelderde oorzaak in brand. De bestuurder Th. W., die al leen in de wagen zat, kon het voertuig tijdig verlaten. De Leidse brandweer heeft het vuur geblust, maar kon niet verhinderen dat de wagen met inhoud, behalve een gereedschappenkist, die nog kon worden gered, geheel uitbrandde, de. r.nm Clive Donner's film „Hoe versier ik zó'n meisje?", die deze week in Lido draait, ls bedoeld als een luchtig geval, maar die luchtigheid is niet zo „luchtig" of de filmkeuring heeft de escapades van een „ondernemende tiener in de eeuwige draaimolen van de sex" toch maar voorbehouden voor min of meer volwassenen. Er wordt in gedanst en gesprongen - tot zelfs In bed toe maar de ervaringen van de „versierder" Jamle lelden niet alt(jd tot het door hem gewenste gevolg. Het verhaal is er dan ook naar: Een dinér verloopt in een bizarre „alcoholi sche" beddendans, waaraan ook vader en moeder naar hartelust meedoen. Zo'n scène doet zich eveneens voor na een feest in een meubelwinkel, waarop van de beddenafdeling druk gebruik wordt gemaakt. De hoofdfiguur Jamle wordt teleurgesteld in het meisje dat hij najaagt, omdat blijkt - hoewel hy het tegendeel meende dat z(j bijzonder bereikbaar is voor anderen. Jamie wil dan niets meer met meisjes te maken hebben, maar dan ontmoet hy toch weer een nieuwe pop. Van zijn voornemen komt niets terecht en weldra draalt hij weer mee in de sexmolen. Alles bij elkaar dus geen verhaal om lang bij stil te staan. Men hoeft er zich overigens niet aan te ergeren, men kan er zelfs nog een bepaald plezier aan beleven. Maar dan moet men dit filmproduct niet ernstig nemen. (KFC: vol- Het antwoordt was: vechten LUXOR Het laatste gevecht van Chubasco zou men kunnen kenschetsen als een gespierd verhaal over en rondom de vangst op tonyn in de omge ving van Portugal. Do visvangst is niet lucratief. Het wonderiyke is echter, dat, wanneer Chubasco een jongeman voor straf (een door een rechter hem opgelegde straf wegens een reeks van vergrijpen) mee op visvangst gaat draait het tij. Aanvankeiyk wordt hij door de bemanning van het schip nauweiyks geaccepteerd, maar na enige volle netten, groeit er op het schip bewondering voor de jongen. Het komt zelfs zover, dat er naar de haven getelefoneerd moet worden omdat het schip de vis byna niet meer kan vervoeren. De financiële consequenties voor de jongen zyn van dien aard dat hij zyn meisje verzoekt heimeiyk naar een haven te komen, waar zij dan in het huweiyk treden. Deze gebeurtenis is aanleiding voor een schilder achtig feest ln een havenkroeg. Doordat op het feest de oude „werkgever" van de jongen overiydt, gaat men onder een nieuwe kapitein het zeegat uit. Dit biykt de vader van de jonge bruid te zyn. Deze was tegen het huwe iyk, maar ook deze moeliykheden zyn na enige gevechten opgelost. Deze toch wel onderhoudende film Is toegankeiyk voor personen boven de 18 jaar. Prolongaties Niet minder dan vier films worden deze week geprolongeerd. CAMERA doet het nog een keer met „De vierkante recruut", die geschikt is voor alle leef den. „Samen uit, samen thuis" kan men nog in STUDIO gaan zien en wel ook hier door alle leeftijden. Liefhebbers van James Bond kunnen hun hart nog ophalen in TRIANON en „The bridge on the river Kwal", de niet meer zo piepjonge, maar altyd nog aantrekkeiyke film, draait in REX. De laatste rolprenten mogen door 14-jarigen reeds worden bekeken. JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TELEFOON 20778 Nachtvoorstellingen CAMERA en REX geven vrydag en zaterdag nachtvoorstellingen van films, die belde de liefde tot onderwerp en ln de titel hebben. In Camera draait „Kool der liefde" en in Rex „Parasieten der liefde". Beneden 18 jaar geen toegang. De voetgangerstunnel onder de Voorschoterweg by het zwembad „De Vliet" In byna gereed. De zwemlustlgen, vooral kinderen, kunnen dan zonder gevaar onder de drukke verkeersweg door komen, maar komen dan op een, eveneens druk, fietspad terecht. Weliswaar had men, door in het fietspad ter plaatse een ruime bocht aan te leggen, gehoopt dat de bromfietsers vaart zouden ver minderen. Het tegendeel biykt het geval. In het byzonder jeugdige bromfietsers beschouwen de bocht als een welkome aanleiding van hun „scheurende rijkunst" biyk te geven. Rode Kruis-onderscheidingen voor bloed gevers in Leiden en Omstreken Lyst dergenen aan wie door het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis de Landsteiner-plaquette voor 20 maal bloed geven is toegekend: Aalsmeer: J. M. v. d. Jagt. AarlanderveenG. Vis. Alphen aan den Ryn: G. Jongeneel; me- v C. L. Keizer-Klein; G. Odijk; R. W. Verkade. Haarlemmermeer: J. Schijff. Hazerswoude: P. de Bruin. P. Kruit, H. C. J. v. d. Voort. Katwijk: mevrouw M. Elstgeest-Ver- does; J. Houwaard; mevrouw C. Ouwe- hand-de Jong; J. Pronk Sr.; N. Schuite maker; A. S. Verhoog; R. Verkerk. Lelden: Chr. M. J. Beekman D. K. van der Bent; mevrouw S. Blankwaardt- Wassenaar; E. J. Bokma; mevrouw A. M. Brakhoven-BreedykP. Bres; H. J. J. Breuren; mevrouw N. Burgmeijer- Verschoor; J. Choufoer; J. O. Krabben dam; P. Dykstra L. P. van Ee; H. Gor ter; C. Haasbroek; L. J. Hensing; W. Th. v. d. Holst; mej. C. J. Houwing; J. Jonk; mevrouw H. J. M. Kramp-van Wel; L. E. J Moeliker L. Nieuwenhuis; J. A. Paalman; W. Steenbeek; J. M. Verstee- n; P. G. Vink; mej. M. C. Vinken: H. van Vliet J. P. M. Vreeburg; mevrouw J. Wiersinga-Lagerman A. v. d. Zeeuw Jr.; mevrouw J. Zitman-Schoppen. Leiderdorp: J. Dompeling; J. E. Hoo- gervorst; C. W. Janssen; A. G. Chr. J. Staats; A. M. Thorn. Lebnuiden: L. H. van Nispen; mevrouw K. H. H. Noordermeer-Kleinmej. H. C. Vesseur; mevrouw E. Woudsma-Mali- paard. Nleuwewetering: L. v. d. -Voet. Noordwyk: J- P. Barnhoorn; H. C. van Bourgondiën; C. HorcUjk; J. M. Huy- berB; J. Th. v. d. Meer Jr. NoordwykerhoutH. Hoogenboom. Oegstgeest: D. Hauwert; W. Waanders. Oudewetering: mevrouw J. M. C. de Jong-Rietdijk; P. M. Verdel; G. Wil- RoelofarendsveenM. I. Akerboom; L. van Haestregt; W. J. Hillebrand en H. C. van Veen. Rynsburgi J. Driebergen Jr. Sassenhelm: mej. O. Th. Th. Boogaards; mej. Th. J. G. Boogaards; C. M, L. van der Hoorn; J. W. de Jong; B. Zwetsloot; Voorhout: J. C. Boere; J. A. Borst; J: C. Kortekaas; G. C. Roest. Warmond: B. G. J. ter Beek; G. J. Heck; T. Houweling en G. v. d. Sleet. K. F. A. ten Bruggencate; T. T. v. d. Heijden-Polstra; F. Molhuy'sen. Zoetcrmeer: C. Brinkman. Zoeterwoude: C. J. Overdevest, C. D. de Rooy en mevrouw M. M. Zandbergen- Koek. Lijst dergenen aan wie het Hoofd bestuur van liet Nederlandsche Roode Kruis de Landsteiner-penning voor 5 maal bloed geven heeft toegekend: Ter Aar: C. J. Heemskerk. Abbenes: W. Zomer. Alplien aan den Rijn: E. G. J. Arencls; D. Endeveld; K. D. van Lier; G. Ver- kleij; mevrouw A. Westmaas-van To ren; C. S. Wortman. Hazerswoude: R. P. M. de Brabander; P. de Bruin; mevrouw A. M. v. d. Ha ven-Verhor ikC. Klerk; W. Th. van Weeren. Katwyk: H. Drenth; A. van Duijven- voorden; D. J. van Duyvenvoorde; H. J. van Essen; Th. Hartog; L. A. Heems kerk J. A. Messemaker; N. Messemaker; A. Ouwehand en mevrouw M. M. J. Zee straten-van Stijn. Koudekerk aan den R(Jn: J. Nieuwen- burg; mevrouw J. M. Poort-Steeoeveld; mej. J. L. van Vliet. Leiden: D. A. Arentz; C. C. v. d. Bent; H. v. d. Berg; Th. G. v. d. Berg; A. J. van Biemen J. M. J. Blom; mevrouw Breedveld; C. J. Broers; mej. T. Bure- ma; mevr. N. Burgmeyer-Verschoor; mej. F. P. J. van Buljtema P. J. M. Cas- telein; H. van Dam; A. Dekker; mevr. J. Dekker-Homburg; W. Derogee A. v. Dorp; A. M. van Duuren; mej. C. J. L. van Egmond; M. J. Giphart; A. J. F. Goglein; mevrouw P. M. van Graas- Grimbergen; H. Groeneweg; N. M. van Haalem; C. J. A. M. van Hamersveld; P. J. M. van Hartwyk H. B. Hellen- berg; J. M. M. Hoclts; C. van Halland; L, G. v. d. Horst; W. van Hove; L. M. Jansen; J. Jonk; C. G. M. Kallenberg; J. C. Kasteel; C. J. Klein; J. C. Klink; A. Kooreman; mevr. M. C. Krol-v. Rijn; F. J. M. Kortekaas: E. J. Kuiken; J. C. van Kuilenburg: J. W. van Kuyk; A. A. v. d. Laan; B. A. E. v. d. Lande; F. A. M. Lauryssen; K. J. van Leeuwen; M. Ligtvoet; J. A. de Lint; A. C. Man tel mevrouw G. de Meyier-Delcker; N. Nleuwenburg; J. A. Nieuwenhuis; P. Nievaart Jr.; P. A. Offers; B. Ouds hoorn; mej. E. G. Peeters G. Peters; W. C. Pouw; H. F. M. Rozemeijor; H. Schou ten; L. J. Schreuders; mej. M. E. Se ller H. W. van Someren Greve A, P. Stok; J. T. Tims; mej. J. in 't Veld; me vrouw J. J. Venema-Krijger; P- van Vliet; J. B. M. Vogelezang; H. W. v. d. Vos; C. Westerhoven; J. G. Wisse; D. Duyvesteyn; D. J. v. d. Zwan. Leiderdorp: P. J. Borreman; M. W. J. Dijkman; C. L. Moraal; mevrouw N. Nijenhuis-Klomp; J. v. d. Ploeg; J. Scheurwater en J. Zitman. Leidschendam: J. J. Bertram. Leimuiden: J. J. A. Lek en N. Vianen. Llsse: J. Grimbergen; J. H. G. Janmaat; mej. C. v. d. Meij; J. A. L. Rozenhart; G. P. Minnee en J. A. Schipper. Nieuw Vennep: P. Baas; J. W. J. C. Jong; J. P. C. Hoogeveen. Noordwyk: W. Baalbergen; A. C. van der Berg; mevrouw M. Bleyenga-Noppe; M. J. P. van Bourgondiën; V. van Vel- G. Hoek-van Drongelen; H. P. W. Hoogervorst; mevrouw C. M. Koelewijn-Knynenburg; mevrouw B. J. P. Kuipers-OffenbergA. J. ter Laak; G. v. d. Linden; J. C. Salman; B. L. M. Schalks; L. Th. M. van Schle; Th. M. F. van Schie; J. W. Steenvoorden; J. G. de Witt en A. C. van Zuylen. Noordwijkorhout: J. J. H. v. d. Burg; J. Duivenvoorden; J. J. A. Duivenvoorden; G. L. J. Keijzer en J. van Styn. Oegstgeest: Th. B. van Abswoude; J. Brak; J. Dernee; W. J. H. de Groot; me vrouw M, A. Hakkenberg-Barnard; D. Hauwert; mevrouw H. van lepelen; me vrouw M. Klet-Dekkèr; L. W. Kuit en J. de Zeeuw. Oudewetering: P. J. J. de Jeu. Roelof arendsv>cen: mej. C. Th. R. M. v. Rijnsburg: D. van Egmnd; L. R. A. Kes- sener en C. van Klaveren. Sassenheim: mej. A. Arentshrst; J. J. de Baare; F. K. Bakker; P. W. Hman; G. Hooijmans; G. C. M. van leeuwen; mej. W. J. M. v. d. Meer; mej. J. M. v. d. Mey; L. G. v. d. Meij; M. A. v. d. Vlugt. Valkenburg (zh): mevrouw J. Visser- Roggeveen. Voorhout: K. E. van der Bent. Voorschoten: B. Hendriksen; C. J. v. d. Hulst; C. H. Koemana; P. A. Krogt; K. Snieder. Waddlnxvcen: J. de Visser. Warmond: C. ter Beek; F. F. M. van Egonmd; L. M. J. van Haasteren; mej. M. A. L. G. Hermans; mej. G. J. M. v. d. Horst; Th. M. de Rooy: mevrouw M. M. A. Nieuwveen-v. d. Kraan; J. H. van Rijn en W. H. Slingerland. Wassenaar: A. J. Beunders; P. L. M. van Leeuwen; P. H. J. Looyenstein; mej. A. K. Oosterling. Zoetermeer: J. Klos. Zoeterwoude: A. J. Choufoer; W. D. Delfos; mej. A. M. C, Kaiser; C. D. de Rooy; A. J. van Turnhout; P. C. A. Veerman; C. H. G. M. Volwater; C. Westdyk, Toegang Zoeterwouds terrein bijna geheel afgesloten Foto: Toegang tot (con centratiekamp) 8JZ- De Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ kent sinds gisteren weer nieuwe zorgen. Werknemers van de Provinciale Waterstaat hebben op last van hun su perieuren de toegang lot het terrein bijna onmogelijk gemaakt door het plaatsen van zware betonpnlen en prik- keidraad op het toegangspad vanaf de Dr. Kortmannstraat. Slechts een ruim te van 74 cm. breedte is vrygelaten. De reden van dit Ingrypen: men zou bevreesd zijn voor een nleywe uitrit op de provinciale weg, plaatseiyk genaamd Dr. Kortmannstraat. Het is inderdaad enkele keren voor gekomen, dat een auto vla deze toe gang het terrein opreed. Het betrof hier dan aanvoer voor het clubhuis, het afzetten van de maaimachine of het autotje van con Invalide supporter. Uitbreiding hiervan is niet mogelijk om de simpele reden, dat in de directe om geving van het speelterrein geen par keerruimte aanwezig is. Motleven Anderen zoeken de werkeltyke mo tieven van P.W. in een andere richting. Enkele weken geleden hebben leden iyk zlcli door de SJZ deze toegang aanmcrkeiyk verbeterd. De met klei bedekte kade die in het natte jaargetyde byna onbe gaanbaar was werd met betonplaten bekleed. Dit gebeurde ook op het ge deelte, dat eigendom Is van P.W. Hier voor werd geen toestemming gevraagd. Men redeneerde bij SJZ dat tegen deze aanmerkelijke verbetering toch geen bezwaar zou kunnen zyn. Het geheel kreeg een beter aanzien en het afbrok kelen van de kade werd tegangegaan. P.W. voelde zich echter, gezien de re- akties, kenneiyk gepasseerd. Het aan brengen van de versperring op de grens van het eigendom van P.W. ïykt daar een gevolg van te zyn. De situatie zoals die was vóór gisteren bestond al De gevolgen voor de voetbalvereni ging ziju zonder meer ernstig. De graa- moalmachlne van de gemeente, eige naar van het sportveld, kon vandaag voor do wekelykse maalbeurt niet op bet terrein komen. Het la voor de be rijders van bromfietsen htfna onmoge- toegangsspleet wringen met hun bromfletaen. Ge volg zal zyn dat deze geplaatst zullen worden langs de provinciale weg l.p.v. op de door SJZ gecreërde stalllnga- nilmte op bet terrein. Het ïykt op het spannen van het paard achter de wagen. De Jonge Inva lide supporter zal niet meer met zijn auto op het veld kunnen komen. Moe ders met wandel- en kinderwagens dia zoals zoveel gebrulkeiyk ls hun man naar de voetbalwedstryd vergezellen of af komen halen zullen het terrein niet kunnen bereiken. Hoe het zal moeten gaan wanneer duizend of meer men sen, wat by SJZ geen zeldzaamheid ls, de wedstryd sullen bezoeken ls onvoor stelbaar. Het zal een chaotische en, door de royale wyzo waarmede met prik'- .draad ls omgesprongen, gevaar- UJ'.o toestand worden. Het ls te hopen dat deze prestigealag ln belang van alle partyen een happy end krygt zodat het ruim 2meter brede toegangspad weer geheel kan worden benut.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3