Zaterdagmiddagclubs zijn boos op competitieleider Waarom u DE LEIDSE COURANT moet lezen STREEKDERBIES OP TV KLUITJE VQETBALKRANT SEIZOEN 1968-1969 Akkerman (KNVB) Met wensen is zoveel mogelijk rekening gehouden ,Ik anap niet goed, dat men bij Quick Boys, Noordwyk, Ter Leede en Rijnsburgse Boys zo boos is over onze planning". De secretaris van de sectie zater dagvoetbal van de KNVB, de heer Akkerman, toonde zich lichtelijk verbaasd over de nogal felle kritiek van de vier „Leid- se" topverenigingen in het zater dagvoetbal. De heer Akerman: „Het is een vrij eenvoudige zaak. Men wil niet dezelfde nummers hebben, dat wil zeggen: men wil niet te gelijk met elkaar voetballen, ge lijktijdig thuis spelen. Wel, het is het één of het ander. Dan is het dus onvermijdelijk, dat de derbies samenvallen. Dat is ge woon een technische zaak voor de mensen, die de competitie- roosters samenstellen. Die nogal ongezouten kritiek is uit het oogpunt van en voordeze vak mensen totaal ongegrond. Ik kan het my wel indenken, maar toch: ik ga toch ook geen horlogema ker „eventjes" vertellen hoe hij een horloge moet repareren. Over de wensen van de vier streekploegen, om in ieder geval niet de derbies op een en dezelf de (zaterdag)middag te laten verspelen: „Met de wensen van de clubs wordt altijd zoveel mo gelijk rekening gehouden. Er is eens een wens geweest, om niet alle vier tegelijk thuis te spelen. Begrijpelijk. Dat hebben wjj ook (kunnen) voorkomen. Maar dit stuit technisch gezien eenvoudig op te veel moeilijk heden. De clubs zullen wat dat betreft zowel de mee- als de te genvallers moeten accepteren". Hillegom o.l.v. Hongaar Kovacs Ondanks de grote drukte die ei- momenteel in de Bollenstreek heerst wordt achter de be stuurstafels van de Hillegomse voetbalvereniging Hillegom al weer hard gewerkt aan het start klaar maken van het eerste team dat in de komende competitie het verloren gegane eratekiasserschap zal trachten te heroveren. De Leekstraat-bewoners hebben alvorens de nieuwe competitie aanvangt, enkele oefenwedstrijden op het programma staan. Voor '1 nieuwe a.s. seizoen meldden zich Betrouwbaar De Leidse Courant is goed geïnformeerd, betrouwbaar. De laatste berichten uit de gehele wereld. Maar ook uit onze eigen omgeving. Zwart op wit, dag-in dag-uit I Ervaren Niet van vandaag of gisteren, die Leidse Courant I 60 lange jaren nieuwsbrengers. Ter beschikking staat een staf van ervaren journalisten. Hun bijdragen voldoen aan uw - hoge - eisen. Veel extra De beste SPORTINFORMATIE, ook van uw favoriete club. Elke zaterdag de weekend bijlage „FINALE" met beschouwende artikelen en wetenswaardigheden, zodat u kunt meepraten. En niet te vergeten de advertenties I PAPENGRACHT 32 - TELEFOON 01710-20826 - LEIDEN De ontevredenheid rond de planning van de streekderbies - voor 4 oktober staan de streekduels.Ter LeedeRijns burgse Boys en NoordwijkQuick Boys op het programma - speelt in de verwachtingen voor het komend seizoen (de inleiding van de strijd om het nieuw in te stellen eerste klasserschap, 19691970) een voorname rol. Pas na het „gemopper" komen de prognoses los: „Noordwijk zal wel weer een woordje meespreken." Voor secretaris Spaan derman ziet de toekomst er met de roodwitten (weer) behoorlijk zonnig uit. „Verleden jaar zei ik 'een plaatsje bij de eerste vier' en dat werd de eerste. Nu zeg ik 'midden moot' en hoop op een plaatsje bij de bovenste." 3S* Weer kampioen? Ach, we hebben een zwaar en lang seizoen achter de rug. We zullen het natuurlijk proberen we zien wel. Trainer (Ben van Duyl) en opzet van training zijn dezelfde gebleven. Verder zijn er twee „nieuwe gezichten": Karstens (ex-SJC en Vermin (Van Nispen). Daar staat tegenover het vertrek (emigratie naar Australië) van (mijn zoon) Will Spaanderman. En dan moeten w\j natuurlijk om de opbouw (lees jeugd: Albert Spaanderman, Dick Hazenoot, Klaas Rendering en Klaas Barnhoorn) I denken. Het volgend seizoen valt immers de slag". Ook bij Ter Leede heeft men het oog gericht op het seizoen 19691970 en hoopt men dit jaar ip een plaatsje in de bovenste helft. Secretaris De Srujn: „De verwachtingen zijn niet overdreven hoog gespannen. Maar een plaatsje in of vlak achter de kopgroep moet er toch wel inzitten. Drastische wij zigingen zal het elftal niet ondergaan. Alleen Oude Veldhuis is terug naar zijn oude club (Lisse), maar daarvoor hebben we (van Teijlingen) Frans Over- devest „teruggekregen". Met Schellingerhout lijkt verder het doelman-probleem Van Leeuwen is ook na ét zijn oude club: het Amsterdamse Vespucci definitief te zijn opgelost. Ook het probleem van door werk verhinderde spelers is niet meer zo groot Alleen aanvoerder Wim van Ginhoven (met 28 jaar de oudste speler) zit af en toe nog moeiiyk, maar daarvóór hopen we nog een oplossing te vin den. Daarom: een goed plaatsje op de ranglijst moet toch wel kunnen". Over de samenwerking met (zondag),buur' Teij lingen: „De verstandhouding met Tellingen is erg goed. Er is (en wordt) zelfs gezamenlijk druk gewerkt om het oefenveld, waarop trainer Ton Kan tebeen de jongens weer geducht onder handen gaat nemen, wat op te knappen". Quick Boys zal ook dit seizoen wel weer in de top meedraaien. Voor de voiyverige secretaris van de Nieuw-Zuid-bewoners Ouwehand, is dat nauweiyks een probleem. Ouwehand: „Er valt over het alge meen zo weinig van te zeggen. Maar als je jaar-in, jaar-uit by de besten behoort, waarom zou je dan in eens terugvallen? Het elftal zal niet veel verschillen met dat van het afgelopen jaar. Er zyn geen nieuwe gezichten en in feite maakt alleen Herman Plug van de opkomende jeugd een kansje. Misschien ook Teun Barnhoorn. Het enige wat we (en trainer West hoven) nog zoeken, is een goede linksbuiten". Overigens: „Het is wel fijn, dat we weer eens met Noordwijk zijn ingedeeld. Quick Boys-Noordwyk is altijd dè topper van de streekderbies geweest. Wat dat betreft vinden wij het de fynste ploeg uit de omgeving om tegen te spelen". „Rijnsburgse Boys gaat een moeilijk seizoen te gemoet". Secretaris Van Egmond ziet de toekomst voor de geelzwarte Boys vrij somber in: „Ik ben echt geen pessimist per slot van rekening zit ik nu 25 jaar in het bestuur maar toch zal ik erg biy zijn als we het redden. Waarom? Wel, Bab Kralt overweegt om er mee te stoppen hy wordt waarschijnlijk trainer van het pas opgerichte Valken '68 en verder hebben we dit jaar, voor zover dat natuuriyk valt te bekijken een .zware afdeling'. Daarnaast geven ook de resultaten van de laatste wedstrijden van het vorig seizoen weinig reden tot optimisme. We zitten in een overgangsperiode van verjonging. Maar de jeugd is nog niet rijp om er reeds dit jaar een beroep op te doen". In Rijnsburg ziet men de feiten nuchter onder de ogen. „En daarom hebben wij als bestuur ook al onze maatregelen genomen", stelt de heer Van Eg- mond. „Op een bespreking met spelers en trainer (Kluit) is besloten in het vervolg tweemaal per week verplicht te gaan trainen. We hopen dat het succes heeft. Het zorgenkindje is vooral de voorhoede. Als die maar (weer) doelpunten gaat maken. De achter hoede is altyd wel hecht geweest. Ofschoon: dan Btond er natuurlijk wel een Bab Kralt in Bij Noordwijk, Quick Boys, Ter Leede en - in mindere mate - bij Rijnsburgse Boys is men boos. Boos op de competitieleiders van de KNVB. De reden? Evenals het afgelopen seizoen zijn de streek derbies op dezelfde (zaterdag)middag gepland en dat heeft bij de vier „Leidse" topverenigingen in het zaterdagvoetbal nogal ver ontwaardiging gewekt. De (felle) kritieken liegen er niet om: „Het is wel stom - het schijnt niet anders te kunnen," stelt Quick Boys-secretaris Ouwehand dui delijk ontevreden. En ook de secretarissen van Noordwijk en Ter Leede nemen geen enkel blad voor de mond. Spaanderman: „Ik kan er maar niet inkomen: hebben we speciaal gevraagd om de derbies dit jaar niet te laten samenvallen en wat doen ze: wéér op één middag. Ik kan er niet goed inkomen." De Bruin: „Een verregaande 'nonchalance'. Onder het motto van 'wij zijn hier de baas' heeft men de zaak opnieuw zo ongelukkig gepland. Het lijkt wel opzet. Alsof ze nergens rekening mee - willen - houden." Slechts Rijnsburgse Boys-secretaris (al 25 jaar) Van Egmond maakt zich er niet zo druk over (persoonlijk, want er zijn wel een paar mensen in het bestuur die er ook boos over zijn): „Dat de derbies (weer) samenvallen is niet zo erg bezwaarlijk. Het gaat vooral om het publiek hè, de centen. Onze kern, waarvan wij het moeten hebben, komt toch wel kijken. Al gaat het ook niet zo best. Daarom, het zal wel meevallen."

Leidse Courant | 1968 | | pagina 29