Wie weet Fonds kan Radio Pirajui van padre Joao Schuur redden UW MENING Op en brief aan de voorzitter Sportstichting drs. J. v. d. Reyden lolland Sport scoorde negen ceer tegen LFC Prijsvraag voor naam Sporthal in Zuid-West Mieuwe entourage voor Hazerswoudse molen DE LEIDSE COURANT (Westerpers) N.V. ONDERDAG 15 AUGUSTUS 1968 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dc neem de vrijheid om langs deze een „open brief" commentaar te veren op uitspraken en visie van de in der Reyden in uw Voetbal- •ant 1968-1969, op het probleem „vel- ■nnood-in-Leiden" ZIE EEN ANDERE OPLOSSING Van der Reyden noemt het complex de Boshuizerkade „het vuilnisvat Leiden". Vervolgens zegt hfl dat er ;even velden 97 elftallen moeten spe- Ik wil hierop reageren door mijn oorden 'aan te halen die ik in een in bonden stuk in de Leidse Courant van juni jl. reeds naar voren haalde als tactie op uitspraken van LFC-voorzit- Holswilder: we nemen aan dat dit aantal ook pupillen, adspiranten z. zijn opgenomen. Deze groeperingen leien op zaterdag, daarbij komt nog at er thuis- en uitwedstrijden zijn, dus Gisteravond vond de oefenwedstrijd laats tussen Holland Sport en LFC an de Boshuizerkade. Het is voor de anaries een leerzame oefenwedstrijd :worden, maar ook wel een teleur- elling. De geelzwarten moesten n.l. net een zeer gevoelige 09 nederlaag enoegen nemen. Geen enkel tegen- oelpunt wisten de eerste klassers te naken. Holland Sport heeft het de eelzwarten wel heel duidelijk laten ien hoe men het spel moet opbouwen ook moet afwerken. Niettegenstaan- heeft doelman Visser toch moedig ijn heiligdom weten te verdedigen. Het leek er in het begin zeker niet p, dat LFC met zulke grote cijfers ou gaan verliezen van de Hagenaars, fant zij wisten ruim een half uur lang blauw-wit ten van hun heiligdom af houden. In de 30ste minuut gelukte let de Hagenaars hun eerste treffer ngs doelman Visser te krijgen en dit ebeurde na een doorbraak van rechts - alf Bol: 01. LFC liet het er niet zitten en ging fel in de aanval, t resulteerde in enige corners, maar ie leverden niets op. Even daarna noest stopper Leo de Jong wegens een ipgebpen verwonding het veld ver- iten. Hij werd vervangen door G. d. Heijden. Van de wisseling in de JC-achterhoede nam Valkenhof een lankbaar gebruik en voor de tweede aal kon doelman Visser naar het net jpen om het leer-eruit te halen: 0—2. let deze stand kwam ook de rust. Dat Holland Sport in de twee helft tot nog 7 doelpunten zou ko- in, had niemand verwacht, na de esultaten in de eerste 45 minuten, laar het werd een feit, want eerst het Th. Verhagen die de voor- prong van zijn ploeg op 03 bracht in de 7e minuut besloot linksbuiten Don een solo met een prachtig doel- unt: 0—4. In de 16e minuut werd het -5 door v. d. Bol, twee minuten later -6 door een solo van linksbinnen lourik en in de 31ste minuut was iet Roggeveen die er 07 van maakte. Iven daarna schoot Mourik nog twee- ïaal raak. LFC kon daartegenover niets stellen n moest genoegen nemen met deze orse nederlaag. Het was voor LFC verigens toch een goede oefenwed- trijd, maar men miste in de achter- .'de toch wel stopper De Jong en Sira. Doelman Visser maakte een oede indruk, ondanks de vele doel- unten die hij moest incasseren. het spelen van 90 (aantal van Hr. Hols- wilder genoemd) elftallen op 7 velden lijkt ons zoals hier gesteld wat ove trokken Drs. Van der Reyden zegt verder: Nu komt de Vliet beschikbaar, nu solliciteert Lugdunum en nu zitten we met het probleem Mij komen deze woorden wat onbe grijpelijk voor, want drs. Van der Rey den weet toch héél goed dat het Lug- dunum-bestuur al talrijke malen con tact heeft gehad met gemeentelijke in stanties, daarnaast gemeenteraadsleden. Ook in juli 1967 was er ten stadhuize een vergadering met enkele bestuurs leden van Lgdunum, waarbij ook ik, maar ook drs. Van der Reyden bij aan- Ik wil hierbij opmerken, dat LFC sinds heel kort haar oog heeft laten vallen op de Voorschoterweg. Laten we de zaak niet uit het verband rukken.... Verder zegt de heer Van der Reyden in de Leidse Courant: LFC noemt zich „de club van Zuid-West" en wil nergens anders heen dan naar De Vliet..." Want, in feite zou LFC liever aan de Boshuizerkade blijven, maar doordat deze vereniging b.v. niet aan een nieu we accommodatie mag beginnen ziet zij in De Vliet wel mogelijkheden. De sfeer bij het Leids voetbalpubliek wel een beetje kennende, zal in geval dat 'Lugdunum aan De Vliet zou gaan spelen, dit feit van geen enkele Invloed zijn op het clubgebeuren in deze wijk. Drs. Van der Reyden ziet dit bezwaar ook geenszins, want hij wil Lugdunum „voorlopig" wegstoppen in de Kikker polder en aldaar speelt op een steen worp afstand UVS. In verband met het door mij genoem de woord „wegstoppen": ik zie het niet anders; want hoe is de praktijk? In de eerste plaats moet er nog maar afge wacht worden wanneer in de Kikker polder een veld bespeelbaar zal zijn. Als tweede fase zou Lugdunum na enkele jaren naar de Merenwijk moeten ver huizen. Afgezien van het feit, dat naar alle waarschijnlijkheid rekennig gehou den zal moeten worden met een totaal periode van zeven jaren voor e.e.a. in de Merenwijk gerealiseerd zou kunnen zijn zou het steeds maar verhuizen voor Lugdunum grote financiële offers met zich meebrengen. Afgezien daarvan gaat hiermede ook een verenigingsleven te gronde. In zijn betoog ook rept heer Van der Reyden met. geen enkel woord over het „waarom" dat Lugdunum weg wil van de Haarlemmertrekvaart. Dat het aan de Haarlemmertrekvaart „niet botert", zoals de Leidse Courant schrijft, is een feit dat ook niet-voetbal- ingewijden in Leiden wel weten. Het is nu eenmaal een feit dat ook de bewoners vair het woonwagenkamp op Truus Hennipman en IIja Keizer week naar Londen De Olympische deelneemsters uit de Leidse afdeling, Truus Hennipman (Bataven) en Ilja Keizer (Spartaan), zullen van 23 tot 29 augustus naar Londen vertrekken voor een speciale training op de z.g.n. tartan-rubberbaan. Zoals bekend bestaat het oppervlak van de Olypische atletiekpiste niet uit sintels, maar uit rubber. Om de atletes te laten wennen aan dit materiaal heeft de K.N.A.U. deze training ingelast. Voor de Olympische Spelen wacht de dames nog een belangrijk wedstrijd programma: 18 aug. Uden: Nederland- Polen; 24 aug. Londen: 4 en 100 m.; 7 sept. Parijs: Frankrijk-Nederland; 14/15 sept.: sprint ^tweekamp, waarna op 21 september de ploeg naar Mexico zal afreizen. een beperkt stuk terrein samengepakt zitten en dat de kinderen aldaar ook de geneugte willen kennen van ruimte om te spelen. Ergens kan ik mjj voorstel len dat men dan uitwijkt naar heerlijke grasvelden om te spelen. Bij het in overweging nemen van alle feiten en omstandigheden kunnen we dan het volgende stellen: a. Lugdunum lijdt een kwijnend be staan op het bestaande complex en welke vereniging verkeert in Leiden in deze omstandigheden? b. Voor de andere verenigingen met hun moeilijkheden zijn er ook over wegingen om te vertrekken van hun complex, maar loopt bij hen door deze moeilijkheden het verenigings leven ook terug c. Lugdunum lijdt een dermate kwij nend bestaan op dit moment dat ver huizing in fasen (Kikkerpolder-Me- renplan) voor Lugdunum over en kele jaren niet meer nodig zal zijn, omdat dan de vereniging al lang geen bestaansrecht meer zal hebben. d. Uiteindelijk heetf Lugdunum zich als eerste aangemeld reeds in 1967 als gegadigde voor de Voorscho terweg. Lugdunum stelt zich dan ook onverkort op het standpunt dat héél spoedig ver trek naar het complex aan de Voorscho terweg de enige oplossing blijft en ver werpt hiermede in alle opzichten het door de heer Van der Reyden gestelde. Ik zie niet in dat „de beslissing uit eindelijk een politieke zaak zal zijn" zoals de heer Van der Reyden in zijn ADVERTENTIE Rozen! Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral nu ze zó gevarieerd voorhanden zijn. Bloemen brengen sfeerI betoog in de Leidse Courant weergeeft. Als de betrokken instanties normaal de realiteit willen zien en aanvaarden staat de politiek hierbuiten. Lugdunum zal blijven vechten voor een oprechte zaak en daar is niet alleen de sportstichting btJ betrokken. Met dank voor plaatsing, H. C. KWIK (Bestuurslid Lugdunum) (Van redactiewege enigszins ingekort). OFE1S11SG DOOR JHR. MR. A. FEITH B. en w. hebben besloten een prijs vraag uit te schrijven voor de naam geving van de sporthal aan de Bosliul- zerlaan. Als eerste prjjs is een bedrag beschikbaar van f 250.—. De tweede prijs Is f 100.en de derde f50.—. Voorts worden nog 10 abonnementen be schikbaar gesteld die recht geven op gra tis toegang tot belangrijke sportevene menten in het jaar na de opening van de hal. De jury bestaat uit vertegenwoordi gers van groeperingen, die nauw bij de totstandkoming van de hal betrokken zijn: wethouder Sannes namens het ge meentebestuur; de heer J. v. Egmond namens het actiecomité voor de bouw van de sporthal; dr. J. M. Roosenschoon namens de Sportstichting; ir. O. J. Schreuders namens de Leidsche Veree- niging van Industrieëlen; de heer P. Leenheer, gemeentelijk inspecteur voor de lichamelijke opvoeding; de heer R. Vos, journalist. Alle Inzendingen moeten worden ge richt aan de afdeling Onderwijs van de Secretarie, onder vermelding „Prijs vraag Sporthal". De uitslag van de prijsvraag zal wor den bekend gemaakt op dinsdag 24 sep tember a.8„ de dag van de officiële ope ning van de sporthal. De voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, jhr. mr. A. Feith heeft zich bereid verklaard op die dag de ope ning te verrichten. De omgeving van de wipmolen „De Rode Wip", gelegen ook tijdens enkele raadszittingen hier de nodige langs de Genieneweg te Hazerswoude, krijgt binnen niet dacht aan besteed, al te lange tijd een ander aanzicht. Nadat de molen destijds door mevrouw Pool voor een gulden werd aan gekocht en geheel gerestaureerd, vond intussen weer een verkoop plaats aan e n ander. Tot ergernis van verschil lende raadsleden, onder wie vooral KVP'er F. Kouwen- stond de woning nabU Hazerswoude» meest ge- Intussen behoeft dat niet meer te gebeuren. De woning die destijds aan het interieur oud-Hollands werd ingericht, zal mettertijd verdwijnen. Vlak achter de woning verrijst een bungalow, waarvan voor de bouw inmiddels de voor bereidende werkzaamheden zyn begonnen. Tevens zal een brug de verbinding gaan vormen tussen het land, fotografeerde molen alsmaar onbewoond. Er werd dan waarop de molen is gelegen, en de Gemeneweg. De opening van de sportlial aan de Boshulzeriaan in Leiden gaat met spor tieve gebeurtenissen gepaard. Een daar van Is de volleybalwedstrijd tussen Blok keer en de Franse kampioen, Racing Club de Paris. De ontmoeting wordt ge speeld op 28 september. OEGSTGEEST Pupillentoernooi bij 30-jarig UDO De R.K. V.V. UDO beschikt over een enthousiaste jeugdcommissie, welke zon dag 18 augustus a.s. een pupillen-toer nooi organiseert voor de jonge voetbal lertjes van 10 tot 12 jaar. De deelnemende clubs zijn:-Quick Steps (Den Haag); Blauw-Zwart (Was senaar); Westlandia (Naaldwijk); Fo- reholte (Voorhout); Meerburg (Zoeter- woude) en UDO (Ooegstgeest). Het toernooi vangt aan te 12.00 uur op het sportpark „De Voscuyl". Iedere wedstrijd zal 12 minuten duren (2x6 minuten zonder rustpauze). Tot 15.30 uur zullen er vijftien ontmoetingen plaatsvinden, waarna de prijsuitreiking volgt. De verenigingen worden verzocht uiterlijk te 11.30 uur aanwezig te zijn. Te 11.45 uur zal, voor de kantine, een openingswoord worden gesproken. De jeugdcommissie spreekt de hoop uit dat het een prachtige dag mag wor den voor wat betreft spel en sportivi teit, het dertigjarig bestaan van UDO waardig! Gemeente Oegstgeest werkt mee aan vervoer scholieren De leerlingen van het r.-k. Jena-on- derwijs zijn sinds een jaar gehuisvest in een gebouw aan de Kamperfoelie laan, dat daar oorspronkelijk geplaatst is ten behoeve van het Prot.-Christelijk onderwijs. Door de grote toename van het aan tal leerlingen bij het Jena-onderwijs is de behoefte aan ruimte gestegen, juist op een tydstip dat een gedeelte van het thans in gebruik zijnde gebouw ten be hoeve van het P.C.-onderwijs ontruimd zal moeten worden. Enkele groepen leer lingen worden thans nodergebracht in een aantal lokalen van de Julianaschool, terwijl men in december een nieuw tij delijk onderdak hoopt te verkrijgen in de noodschool van het Rijnlands. Lyceum aan de Maarten H. Tromplaan. Thans vinden bij het Jena-onderwijs een drietal zgn. onderhouw-groepen on derdak in een tweetal klaslokalen en in een vorige week in allerijl opgetrokken bouwkeet aan de Kamperfoeiilaan. Aangezien de afstand welke de ove rige groepen moeten overbruggen naar de Julianaschool aan de Endegeester- straatvveg nogal groot is, is de gemeente Oegstgeesi zo bereidwillig geweest voor het vervoer van genoemde groepen zorg I te dragen middels een NZH-bus. In een schrijven, dat het schoolbe stuur tot de ouders gericht heeft, vraagt I zij begrip voor de moeilijke situatie waarin de school en gemeentebestuur verkeren om de kinderen een passend onderdak te verlenen. W ar mond s Manslui fn'l „De Bierkouwers" op de plaat Joost de Draaier en Cees Mentink gaan een langspeelplaat produceren van de Warmondse Blaaskapel „De Bier kouwers" onder leiding van Arie West geest. Opgenomen zullen worden 'n aan taal kinderliedjes, die op geheel nieuwe manier zijn gearrangeerd. Wat men noemt: het bekende „feestwerk". De plaat zal ln Heemstede worden op- icn en vermoedelijk 1 september ALS ER IN de Nederlandse kranten geluiden uit Brazilië worden gepubliceerd, zijn de onthullingen doorgaans somber en alarmerend. Sociale bewo genheid leidt tot prachtige hulpacties aan ontel- baren, die op het Latijnsamerikaanse continent ver kommeren en hun levensdagen slijten in armoede en met honger. Het zijn steeds troosteloze verhalen die wij te horen krijgen. Daarom verbaasde het ons eigenlijk, dat er in het probleem, waar padré" Joao Schuur mee rondloopt, zoveel plaats is voor opti misme en een zekere tevredenheid. Padre Joao is in het lage land rond Leiden alleen maar bekend als pater Jan Schuur, die bijna 67 jaar geleden in Zoeterwoude werd geboren en nu al weer zo'n 37 jaar lang als missionaris van het H. Hart van Jezus in het Braziliaans apostolaat werkzaam is. Pater Jan Schuur m.s.c. vertrok vier maanden ge leden uit Pirajui, een ge meente van rond 25.000 in woners in de staat Sao Paulo. aan de oostkust van de subtropische midden moot van het immense Braziliaanse grondgebied, om in een vakantietrip weer wat op verhaal te ko men. Welnu, dit doel heeft hij nu al bereikt, letter lijk en figuurlijk. Van een dolce far niente is tot nog toe weinig terecht geko men, want zijn verlof staat geheel in 't teken van een project, dat hij met goed recht als zijn levenswerk beschouwt. Als hij begin oktober bij zijn mensen in Pirajui terug is kan hij zonder blikken of blozen zeggen: jullie zijn geen moment uit mijn gedach ten geweest Pater Schuur is in een gesprek met ons niet blij ven steken in een klacht. Overigens is zijn arbeid, evenals die van zijn mis sionerende collega's, niet doortrokken van rozengeur en maneschijn. Hij heeft meer dan eens in de put gezeten, waar hij slechts met de grootste moeite uit is gekomen, en hij lag hal ve nachten wakker omdat hij geen kans zag een fac tuur te betalen. Zo'n fac tuur sloeg dan op wat hij zijn enige werkelijke zorg noemt: de radio-zender Pi rajui, die hij met anderen zes jaar geleden begon te runnen en waaraan hij zijn hart heeft verpand. Armoede in „slums" Pirajui is grotendeels 'n net verzorgd stadje, maar in de zes „slums" rondom, de krottenwijken aan de periferie, heerst pas goed de narigheid. Hier werken de bewoners vandaag om morgen te kunnen eten. Bij duizenden zijn ze naar de stad gekomen, omdat op de koffieplantage geen cent meer te verdienen viel vanwege de toenemende veeteelt. De bevolking van het achterland is er weinig beter aan toe. Er wordt in Pirajui van alles gedaan om in deze ellende verbetering te brengen met een sociaal centrum, waar 150 straat arme families gesteund worden en waarvoor de parochianen van pater Schuur tot diens tevreden heid elke maand in natura bijdragen; er is een kan tine voor kinderen om het bedelen tegen te gaan, een tandheelkundig kliniekje en het St.-Antoniusbrood, Nee, 't is de katholieke zender van Pirajui waar voor Joao Schuur steun zoekt. ..Deze radio is bui ten kijf een niet te ver vangen middel voor apos tolaat en ontwikkeling. Ze is uitstekend geoutilleerd, maar ik zie geen kans de zaak op een rustige en re delijke manier aan het draaien te houden." Radio Pirajui leeft van de spaarzame reclames, maar er is niet de minste reserve en elkens als er 'n zendlamp doorbrandt (220 gulden elke keer) of een Zoeterwoudse m issionaris wil in Brazilië weer rustig kunnen slapen meestal het enige brood, dat de slumbewoners krij gen. „Achter regeringsin stanties draaf ik niet aan. Ik wil niet politiek gebon den lijken," zegt pater Jan Schuur. Andere voorzieningen zijn een meisjestehuis, een be ginnende jongensstad, een bejaardencentrum van de St.-Vincentiusvereniging, een naohtherberg en be jaardencentrum, beide door de spiritistische bewegipg gedreven, een kihderbe- waarplaats en een hospi taal. Pater Schuur en dat was het opmerkelijke van het gesprek is niet naar Europa gekomen om iets voor deze zo noodzakelijke werken te vragen. Andere missionarissen zijn er veel erger aan toe; zij hebben voorrang als het op giften aankomt. transformator of een mi crofoon het begeeft zit pa ter Schuur in de put. De duizenden spreekbeurten die hij in de jaren heeft verzorgd leverden hem niets op. Hij spreekt pro Deo en men hoort hem graag. Pater Schuurs zorgen kind in de „Radio Vero nica" van Pirajui, met dit verschil, dat daar alles vol ledig legaal gebeurt. „Die van ons is geen commer ciële onderneming, maar heeft een sterke religieuze en sociale instelling," legt pater Schuur ons uit. Re ligieus is de radio een on betaalbaar apostolaatsme- dium: elke dinsdagavond geeft de Nederlandse pa ter een praatje weg over de opvoeding van kinde ren. Elke avond is er het angelus-uurtje (om zes uur) en zelfs „geheide pro testanten" zijn er fel op, dit programmaatje te be luisteren. Het hoogtepunt van het radio-apostolaat is de zon dagse hoogmis, die tot ver in het achterland kan wor- len meegevierd. De preek s geheel aangepast aan de omstandigheid, dat veel luisteraars ongeletterd zijn. Sociaal voordeel Een sociaal voordeel is 't voortdurend contact met de mensen. Alle medede lingen van school en an dere cursussen worden doorgegeven. Bijna iedere dag is er een oproep voor bloeddonors en de luis teraars reageren onmidde- lijk. Slachtoffers van ver keersongelukken zijn meer dan eens door toedoen van de radio gered. Om een lang verhaal kort te maken verklaart pater Schuur ons hoe de zaken nu liggen. „Kijk, met moei te halen we 1000 gulden per maand op met recla mes en dat geld is er om 't personeel povertjes van te betalen, inclusief de licht- en telefoonkosten en nog wat factuurtjes. Toch kan met dit bedrag nog een kleine reserve gemaakt worden voor onvoorziene uitgaven." Als hij dit geld bijeen krijgt heeft pater Schuur een klein beetje meer nmslag, „om mijn haar niet nog grijzer te laten worden en mijn nachten slapende door te brengen Tienduizend gulden kan een basis zijn voor een re servefonds. Ineens op ren te gezet in regeringsobli gaties levert het geld een ruime rente op met garan tie tegen devaluatie. „Voor al daar we nu goed op weg zijn om de Societé Anonime van nu waar van de aandelen in han den zijn van 'n Braziliaan se pater om te zetten in een Fundatie, als eigen dom van de parochie, krij gen we de mogelijkheid om donaties en regeringssub sidies aan te nemen. Is eenmaal dat klaar, wel dan zijn we onafhankelijk en selfsupporting." Dit te bereiken is het doel van pater Jan Schuurs vakantie. Van rusten is nog niet veel gekomen. Als hij met iemand praat zit hy meteen op zijn radio-stok paardje, En er hangt, dach ten wij, heus wel een goed resultaat in de lucht voor radio Pirajui. Misschien kan hij zich over een paar maanden mei een rustig gevoel weer laten terug vliegen. Over die hopelijk veilige toekomst voor radio Pirajui zal padre Joóo ons zeker wel informeren. WEET U HET OOK NIET MIEREN Ik heb last van vliegen de mieren in myn kamer. Hoe raak ik die kwijt? Antwoord: Vliegende mieren ontstaan veelal in het najaar. Deze zijn bestemd om elders weer nieuwe kolonies te stich ten. Daar er zowel mannelijke als vrou welijke vliegende mieren voorkomen, zorgen deze voor de instandhouding en uitbreiding van het nest. Na het najaar sterven de kolonies, behalve de moeder- dleren (moeren) uit. Wellicht kunt U er vanaf komen door het spuiten van een insecticide als b.v. Nourycld of stui ven met DDT-stuif 5%. Het meest af doende is evenwel het nest of de nesten op te sporen en daarin aanwezige mie ren larven en eieren te doden. Als u het nest gevonden hebt. dit met ko kend water begieten. Grotere nesten openleggen en bestrooien of begieten met een insecticide (zie boven). Ook kunt u de mieren zelf gebruiken om nest met inhoud te doden. U maakt daartoe een strooimiddel van 10 gram fijne borax en 50 gram bloem van zwa vel, droog mengen en 's avonds bij droog weer op de mierenpaadjes strooien. De mieren brengen dan dit middel zelf in het nest. Enige avonden herhalen. Het is voor de mens onschadelijk. VENTEN - Welke diploma's en ver gunningen heeft men nodig om huls aan huis met bloemen en planten te venten? Antwoord: U behoeft zich alleen maar als venter te laten inschrijven bij het Centraal Registratiekantoor, Koningin negracht 97, Den Haag. en daarna toe stemming vragen bij de plaatselijke po litie. 1ITKER1NGKN Ik ben werkloos en krijg 80') uitkering w.w. Heb ik dan ook recht op vakantiebonnen? Wanneer de 26 weken van de w.w.-uitkering voor bij zijn, wat is daarna de uitkering van de sociale bijstand? Bestaat hier een plafond van uitkeringen? Is het geoor loofd dat een vrouw huiswerk verricht of iets anders of schaadt dat de ultke- Antwoord: Aangezien u ons niet schrijft over de bedrijfsvereniging waar toe het bedrijf behoort, waarbij u laat stelijk werkzaam was, kunnen wij uw eerste vraag nog niet beantwoorden. De kaart waarop de naam en het adres van deze vereniging vermeld is, dient opge hangen te zijn op een plaats die vr(j toegankelijk is voor alle werknemers en waar z(j geregeld komen. Dit is dus ge makkelijk voor u na te gaan. Voor de uitvoering van de werkloosheldsvoorarie- louw «Sn am km «uums dos U m w. de gemeentelijke sociale diensten aangewezen, die u ook alle gewenste inlichtingen verstrekken. De uitkering bedraagt per dag 75% van het dagloon. In mindering worden in het algemeen slechts gebracht, eigen inkomsten die onder verschillende omstandigheden kunnen zfjn verkregen. BUITENBOORDMOTOR Ik heb een buitenboordmotor gekocht, merk „Annow", 3 pk, maar ik heb er geen beschrijving van. Wat is daarvan het benzinegebrulk en weet u misschien de Importeur of dealer van deze motor? Antwoord: Daar de Kamers van Koop handel niet op de hoogte zyn van de firma, die de buitenboordmotor „An now" van 3 pk. in de handel brengt, biyft er geen ander informatie-adres over dan het Merkenbureau, Badhuisweg 92, Den Haag. U kunt uw vraag schrif- teiyk indienen, terwyi aan de beant woording enige kosten verbonden zyn. ZOETERWOUDE H.R. KINDEREN VOOR BIAFRA Gisteren werd in het clubgebouw „Het vierde Eendje" een door kinderen voor kinderen-feestmiddag georganiseerd, waarvan de opbrengst 150,bedroeg. Het initiatief van de kinderen Van der Heiden heeft dus wel aangeslagen. Veel kinderen, waarvan or ook vergezeld wa ren van hun moeders, hadden aan de op roep gevolg gegeven. Opperwachtmeester P. Spaan van Alkemade naar Zoeterwoude De wachtmeester le klas P. Spaan van de Rijkspolitie groep Alkemade, Is bevorderd tot opperwachtmeester met standplaats Zoeterwoude Iioge Ryndyic De. heer Spaan Is byna 20 Jaar In Al- kemade werkzaam geweest. Vele jaren heeft by ook de gelederen van DOSR Ook de jeugd heeft hem in deze jaren leren kennen aangezien hy tot voor en kele jaren verkcersonderwys gaf op de lagere scholen en ook het afnemen van de verkeersexamena in zyn handen wa ren. By zyn collega's was de heer Spaan eveneens gezien. In een intieme byeen- komst ten zynen huize hebben zy van hem afscheid genomen, waarby opper Cornells8en hem namens de collega's een gostafelaansteker aanbood en mevr. Spaan een bloemetje In ontvangst mocht nemen. Ook burgemeester P. M F. Smolders kwam deze avond zyn geluk wens aanbieden en afscheid nemen van de heer Spaan. Namens het gemeente bestuur bood hy de scheldende opper wachtmeester een prachtige bloemen- ZOETERWOUDE Bibliotheek De bibliotheek is van avond voor het uitlenen en terug brengen van boeken gesloten. De vol gende week kan men weer terecht op de normale tijd. Voor al uw BOEKEN FOLDERS FAMILIE-DRUKWERK RECLAME-DRUKWERK PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710—20936

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3