Nieuwe Raiffeisenbank te Voorhout door burgemeester Stolwijk geopend Gouden huwelijk van LE,DSE B,0SC0PE* echtpaar Overdijk-Koree Mater Amabilis Avond cursus begint weer Terugblik op de Yoorschotense vakantieactiviteiten Co-op Rijnland wil eerste keu bij afbouw Bevrijdingsplein Brief aan Leidse DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 AUGUSTUS iyuo Mooie aanwinst voor gemeente en gemeenschap Het bestuur van de Coöp. Raiffeisen bank in Voorhout heeft er geen groot feest van gemaakt toen dinsdagmiddag het nieuwe bankgebouw in gebruik werd genomen, maar er was bij de Voorhouters toch wel grote ingenomen heid en dankbaarheid dat deze bank instelling, welke zó in het middelpunt van de dorpsgemeenschap staat, een dergelijk nieuw gebouw kon gaan be trekken. Dit klonk door in alle toe spraken welke bij de opening werden gehouden. De officiële opening werd verricht door Voorhouts eerste burger, burgemeester G. A. Stolwijk. Dinsdagmiddag om half drie waren vele genodigden bijeen in café-restau rant Kerkvliet, welkom geheten door de heer J. P. Lakeman, voorzitter van het bestuur van de bank te Voorhout. In het bijzonder betrof zijn welkomst woord burgemeester en mevrouw Stol wijk en de vertegenwoordiger van de Centrale Bank te Utrecht, ir. J. W. Hudig. De heer Lakeman gaf in vogelvlucht een overzicht van de grote groei dei- bank. Hij herinnerde aan de ingebruik neming van het nu verlaten bankge bouw aan de Herenstraat 75 in 1936, gevolgd door een ingrijpende verbou wing in 1955. In 1965 werden de eerste plannen gemaakt om te komen tot nieuwbouw en thans is het zover dat het nieuwe gebouw geopend staat te worden. Deze nieuwbouw kon niet uitblijven door de grote groei welke werd door gemaakt. De omzet bedroeg in 1936 1.440.000.-: in 1955 28.300.000.-, in 1965 79.000.000.- en het laatste boek jaar kon worden afgesloten met een omzetcijfer van niet minder dan 115.000.000.-. In 1936 waren er bij de bank 455 spaarders met 290.000.- en einde 1967 bedroeg het aantal spaar ders 4260 met een totaal spaarbedrag van 8.100.000.-. Opening Burgemeester Stolwijk stelde vast, dat 13 augustus 1968 in de historie van Voorhout een belangrijke dag is geworden met de opening van het nieuwe gebouw van de Raiffeisenbank. De bank heeft voor Voorhout een uitnemende dienstverlenende functie voor de burgerij. Wat thans een feit gaat worden is een belofte, een ga rantie, dat het werk op dezelfde voet wordt voortgezet onder nog gunstiger omstandigheden. Raiffeisen was eens een burgemeester, die zocht naar we gen om de bevolking behulpzaam te zijn en zag tenslotte maar één weg: gezamenlijke actie om de nood te lenigen. Er was enorm veel weerstand want toen werd de door hem voor gestelde hulpverlening in deze vorm als revolutionair bestempeld. Dankbaar mag gezegd worden, dat uw bankin stelling in deze moderne tijd van grote betekenis blijft. Er is nóg plaats voor de organisatie met coöperatieve ge dachte. Namens het gemeentebestuur bood hij het bestuur de beste wensen aan voor de toekomst van de bank. „Wij zullen uw arbeid met grote be langstelling blijven Sterk cijfer W. Hudig, directeur de Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht sprak uit naam van de 650 instelingen. Hij wees er op, dat deze bank wel in het bijzonder in het middelpunt van de belangstelling der burgerij staat en het volle vertrouwen heeft als wij vernemen mogen dat de gemeente Voorhout met 5800 inwoners niet min der dan 4200 spaarders telt bij deze bankinstelling. Dat is notabene 2/3 van alle ingezetenen, een zeer sterk cijfer. Zich tot het bestuur van de bank en zijn directeur richtend zei i.r. Hudig dat men in Voorhout met de tijd is meegegaan, getuige de stichting van dit prachtige gebouw. Moge uw arbeid onder leiding van directeur Van den Nou land en zijn staf de bank tot nog grotere bloei brengen. Hij bood ter versiering van het nieuwe gebouw een maquette aan. Ring Nadat vervolgens architect Th. N. J. A. Geels had gesproken namens het Architectenbureau Geels Kamsteeg te Oegstgeest en dank had gebracht voor de zeer prettige samenwerking met de bouwcommissie, was 't woord aan de heer S. Kra'lt- te Rijnsburg, die sprak namens de Ring Bollenstreek van Raiffeisenbanken. De Ring is de kleinste gemeenschap in onze grote organisatie. In onze Ring is nu voor de vijfde maal een nieuw of ver nieuwd gebouw geopend en dat getuigt van een goede gang van zaken. Hij bracht een compliment voor het ge bouw dat te zien is als een symbool van hard werken en goede samen werking. Geestige woorden werden hierna ge sproken door de notarissen S. Pasma en R. L. A. Muller uit Noordwijk, die vele relaties hebben met de Raiffeisen bank te Voorhout, waarbij een gravure van de oude kerk te Voorhout, werd aangeboden. Namens het personeel van de bank sprak de heer P. J. van der Lans. Hij zei „dat wij er trots op mogen zijn, dat in een betrekkelijk zó kleine gemeente als Voorhout de Raiffeisen bank een zó groot gebouw mag bezit ten." Hij bood voor de bestuurskamer Exterieur van het nieuwe gebouw een grote en fraaie plantenbak aan. De heer M. A. Hoek, voorzitter van de Middenstand te Voorhout, sprak namens zijn vereniging. Het hele gezelschap begaf zich hier na naar het nieuwe gebouw, waar het dochtertje van diecteur Van den Nou- land aan de burgemeester de sleutel aanbood om het gebouw te openen. In de hal werd een dronk op het welzyn van de bank uitgebracht door de voorzitter, waarna nog het woord werd gevoerd door dr. A. W. Bots, voorzitter van de Raad van Toezicht, die woorden van grote dank en waar dering sprak tot de bouwcommissie leden J. P. Lakeman, J. F. P. van Res teren en B. van den Nouland, wij zende op de vele uren welke zij ge- investeerd hadden voor de totstand koming van dit nieuwe gebouw. Hier na werd het gebouw door het gehele gezelschap bezichtigd. Sieraad De nieuwe bank had geen mooiere plaats kunnen krijgen dan nu, precies in het centrum van het dorp, als plaats van vestiging bijzonder geslaagd. Maar ook wat ae indeling van het gebouw betreft. Een ruime hal is er voor de ontvangst van het publiek en keurig verzorgde directiekamer en dienstver trekken, alles stijlvol en doelmatig in gericht, geheel naar de eisen des tijds. Zowel uiterlijk en innerlijk maakt het gebouw een uitstekende indruk. LEIDEN Behandeling beroep tegen besluiten van college B. en W. Vrijdag 16 augustus te 17.00 uur za de Commissie Beroepschriften in he openbaar uitspraak doen over het beroep van de heer G. Hendriks tegen een be sluit van Burgemeester en Wethouders, waarbij hem een bouwvergunning voor het pand Caeciliastraat 69 werd gewei gerd. Woensdag 28 augustus te 17.00 uur doet de Commissie een uitspraak over het beroep van de „Fina" tegen een be sluit van B. en W. tot weigering van een vergunning voor de uitbreiding van een weg. Beide zittingen worden gehouden in de kamer van Burgemeester en Wet houders. Haagse rechtbank LUXE LEVENTJE DOOR GESTOLEN „KOPHAASJES" „Eerljjk gezegd, het bleek ter zitting van de Haagse rechtbank niet zo dui delijk wat nu eigenlijk „kophaasjcs" zijn, maar het moet beslist wel een lekker stukje vlees zjjn te oordelen naar de naam. Nu is dat op zichzelf niet zo be langrijk, want lekker of niet een 44- jarige verdachte met het beroep van „weger" stond terecht wegens verduis tering van geld dat hij voor afgele verde kophaasjes had ontvangen. Verdachte, afkomstig uit Leiden werkte in Leidschendam in een fabriek vleeswaren. Hij mocht die haasjes wel afleveren, doch uiteraard moest het geld aan de werkgever worden afgedra- i keer had eén klant geen de kassa af te rekenen voor door verdachte verstrekte kophaasjes en nam hij het geld in ontvangst. Vanwege drukke werkzaamheden vergat hij het geld af te dragen en dit werd de fatale aanleiding om voortaan vaker meer op zettelijk het afdragen van ontvangen geld te vergeten. Dat liep in de periode april-juni op tot een totaal bedrag van 2.400,Van dat geld ging verdachte met zijn vrouw luxieus leven. Dat wil zeggen, in weekeinden waren diners van tweehonderd of driehonderd gulden geen zeldzaamheid. Het weekeinde-feest werd vergroot door royaal een auto te huren en daarmee te toeren. Een kwaad feit was ook nog, dat verdachte reeds eerder terzake een vermogensdelict is veroordeeld. Mede vanwege het rapport van de psychiater vorderde de officier van justitie zeven maanden gevangenis straf met aftrek van de tijd in voorar rest doorgebracht en voorwaardelijk ter beschikking stelling van de regering. Vooral tegen dit laatste voerde mevr. mr. J. M. v.d. Kuil-van 't Hul bezwaren aan. Zonder dat verdachte en evenmin pleitster daarvan op de hoogte waren gesteld, was nl. een psychiatersrapport samengesteld hetgeen onwettig is. Daarom verzocht pleitster verwijdering van het rapport uit het dossier en daar dus ook geen rekening mee te houden bij de strafmaat. De officier van Justitie zei dat het rapport juist ten gunste van ver dachte was en het beter werd geacht dit rapport reeds nu ter sprake te bren gen. KATWIJK AAN DEN RIJN Concert Harmonie. Morgenavond om acht uur geeft de Harmonie Kat wijk een openluchtconcert op het Bos- Zaterdag a.s. beginnen de bruids dagen voorafgaande aan het gouden huwelijksfeest van het echtpaar Over dijk-Koree, Van Limburg Stirumstraat 15 in Leiden. Hoewel de eigenlijke trouwdag 28 augustus is wordt het feest reeds de 24ste gevierd. Van het gouden paar is vooral de mannelijke helft de heer F(rans) Over- dijk (74) geen onbekende in Leiden. Voor hij met AOW ging en ook nog een aantal jaren daarna was hij smid, in het bijzonder kachel- en haarden smid, en in deze functie heeft hij heel wat Leidse huizen aan de binnenkant gezien. Meer dan 25 jaar was hij werkzaam bij de fa. De Nie. Met genoe- Werk je en ben je 17 jaar of ouder? Dan heb je, nog vast wel wat vrije avonden die je zou kunnen besteden aan de ontwikkeling van jezelf. De MATER AMABILIS AVONDCURSUS bied je hiertoe de kans. Iedere DINS DAG- en DONDERDAG-AVOND wordt je een uitgebreid „les"programma aan geboden. Geen lessen zoals je waar schijnlijk gewend bent met schriften, boeken en huiswerk. Nee, je discus sieert met elkaar over allerlei onder werpen die NU van belang zijn en je interesseren zoals: oorlog, vrede, macht - onmacht, discriminiatie, ontwikke lingshulp, de politiek, het geloof, op voeding en verzorging van kinderen, puberteit, sex, verliefdheid, liefde. Dit alles onder leiding van een team docenten: de arts, de godsdienst- docent, de verpleegster, de paedagoog en de docent maatschappelijke vor ming. Hoe wil je later je woning inrich ten? Welke vloerbedekking, welke meubels, welke gordijnen kies ik? Wat kost dit alles? Weet je iets van de moderne vormgeving oude kunst? Wat lees je, welke t.v. pro gramma's interesseren je? Hoe hoort het eigenlijk allemaal? Hoe dek ik ge zellig een tafel, hoe ontvang ik later mijn gasten? Over dit ailes praat je met leeftijdgenoten o.l.v. de docent in de lessen culturele vorming, woning inrichting en smaakontwikkeling. Je kunt in de HANDENARBEID- lessen leuke dingen voor jezelf maken. Je leert emailleren, pottenbakken, een mozaiek of een linoleumsnede maken. Ook kun je meedoen aan cabaret of toneel in de lessen verbale expressie. In de naailessen leer je je eigen gar derobe maken. Een mini rok of jurk of je eigen pakje. Bovendien leer je ook nog lekker en zunig koken, hartige hapjes maken enz. Daarnaast het ontspanningsprogram ma: Excursies naar tentoonstellingen, musea, een schouwburgbezoek. Een ken nismakingweekend in hotel de Witte Raaf te Noordwijkerhout, een Kerstvie ring, een Carnavalsfeest enz. enz. Ook je vriend of verloofde kan aan diverse ac tiviteiten deelnemen zoals; discussie avonden, excursies, festiviteiten enz. De cursus start 22 augustus a.s. Er is nu nog gelegenheid voor inlich tingen en aanmeldingen op donderdag 15 augustus en dinsdag 20 augustus a.s. telkens tussen 6 en 8 uur 's avonds op het secretariaat van de Mater Amabi- lisschool, Hoge Woerd 57 te Leiden. Wil je niet teleurgesteld worden (er is maar een beperkt aantal plaatsen) kom dan op een van deze avonden. Het bureau van de Mater Amabilisschool is iedere dag geopend van 9 tot 12.30 en van 1.30 tot 5 uur. Het adres is: 2400 kinderen namen er aan deel Burgerij gaf blijk van gemeenschapszin Nu de scholen te Voorschoten weer begonnen zijn, en bijna alle kinderen weer aan het normale schoolleven deel nemen, is liet interessant een terugblik te werpen op de zomervakantie 1968. De zomervakantie mag voor de kinde- tjjd zijn, «elal orgen zinvoile jeugd wijze herig te honden. Het gemeentebestuur had daarom en kele aktiviteiten voor de jeugd georga niseerd, welke dank zij de voortreffe lijke medewerking van een aantal per sonen en plaatselijke verenigingen een groot succes zijn geworden. Deze mede werking, die getuigt van burgerzin, wel ke In deze tijd van verzakelijking vrij zeldzaam wordt, heeft liet gemeentebe stuur bijzonder gewaardeerd. Door deze belangeloze medewerking Is het gelukt een groot aantal wedstrijden en tochten te organiseren. De étalage-speurtocht werd georgani seerd door de afdeling Voorschoten van tie Ned. Vereniging van Huisvrouwen, onder leiding van mevr. H. v. d. Broek Humphrey-Stikkel. 41 Middenstanders verleenden hun medewerking en stelden de prijzen beschikbaar. Bjj de ruilbeurs en de tekenwedstrijd hebben enige dames gesassisteerd, die zich spontaan hadden opgegeven. De tafeltenniswedstrijd werd georga niseerd door de tafeltennisvereniging „Voorschoten". Deze vereniging stelde enige medailles en een prachtige beker beschikbaar voor de algemeen kampioen. De hengelsportvereniging „Onze Hob by" bezorgde de jeugd een spannende vismiddag. Dat de uitspraak van één van de bestuursleden: „Als de hengel sportvereniging iets doet, doet zij het goed" volmondig kan worden beaamd, blijkt wel uit de schitterende prijzen, die men beschikbaar had gesteld. De leiding van de wandeltocht was in handen bij de SVLV-Wandelclub. Deze club heeft zodoende een mooie bijdrage geleverd voor een aangename vakantie besteding voor de schooljeugd. Natuurtochteii Een groot succes waren de natuur- tochten. Voor deze tochten bestond bij zonder veel belangstelling. Door 'n aan tal deskundigen werden de kinderen op een aangename en leerzame wijze op het landgoed „De Horsten" en „Duiven voorde" rondgeleid. Zonder twijfel is de liefde voor de natuur bij de kinderen, die aan deze tochten hebben deelgeno men, belangrijk toegenomen. De leiding berustte bij de heer G. Buijs, hoofd van de beplantingsdienst. Gezien de enthousiaste deelname van de Jeugd aan de speurtocht, welke werd georganiseerd door de Stichting Padvin derij Voorschoten, is dit evenement ook een succes geweest. De kindervariété-middag trok 't groot ste aantal kinderen. De groep van FranB Weber bezorgde de meer dan 500 kinde ren, ondanks de grote hitte, een koste lijke middag. Het geheel werd georga niseerd door het departement Voorscho ten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het sluitstuk van de jeugdvakantie- bezigheden vormde de speelstad. Medewerkers Een bijzondere vermelding verdient de heer C. Mechelse, die heeft mede gewerkt aan het welslagen van de wan deltocht, de natuurtocht, de speurtocht en de speelstad. Ook de heer H. F. C. v. d. Burg, concierge van het Cultureel Centrum, heeft zich geheel ingezet om de jeugd enkele fijne dagen te bezor gen. De Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening zorgde via de bij haar aangesloten organisaties voor een groot aantal assistenten voor de ver schillende aktiviteiten en de speelstad. Tenslotte is het welslagen van het vakantieprojekt niet in de laatste plaats te'danken aan de medewerking van de plaatselijke pers, welke elke week de mededelingen heeft gepubliceerd. Het gemeentebestuur is alle mede werkers en medewerkende instanties zeer erkentelijk en spreekt de verwach ting uit dat volgend jaar weer op hun medewerking mag worden gerekend. Gezien het succes van dit vakantiepro jekt, waaraan in totaal bijna 2400 kin deren hebben deelgenomen, is het ge wenst om volgend jaar voor nog meer aktiviteiten te zorgen. Het gemeente bestuur is ervan overtuigd dat dit ze ker zal lukken, indien de burgerij weer evenveel gemeenschapszin aan de dag legt als dit jaar. gen kijkt hij thans terug op zijn werk zame periode („nooit een dag zonder werk geweest") en het enige dat hem eigenlijk dwars zit is, dat hij sinds twee jaar na een operatie niet meei kan voldoen aan de opdrachten vooi „klussies," die nog steeds bij hem bin nen komen. De „vuring" in het pakhuisje naast zijn huis, waarin hij in de oorlogs jaren honderden wonderkacheltjes fa briceerde, heeft de hëer Overdijk niet lang geleden laten afbreken. Dat wa: het einde. Mevrouw M. J. Overdijk- Koree (72) heeft evenals haar mar niet lang geleden een aantal operaties ondergaan, maar zij is weer uitstekend hersteld en wil nog van geen hulp horen. De boodschappen, het huishou delijk werk doet zij allemaal zelf en nog altijd met veel zin. „Ik ben wel wat gewend," vertelt de gouden bruid, die haar acht kinderen naar alle wind streken in Nederland heeft zien uit vliegen. „Ze zijn fijn en goed terecht gekomen," zegt de heer Overdijk. Zaterdag 24 augustus komen ze alle maal weer op huis a.an met 38 klein kinderen en 11 achterkleinkinderen om het gouden feest te vieren ir kantine van de HCW. Films in de week van 8-14 augustui Camera: The Great Race, alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, n love, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Lido: Hold up in Singapore (14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Luxor: De vierkante rekruut (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Studio: Samen uit, samen thuis (prol alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Trianon: Er is maar één James Boi (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 ui Rex: The bridge on the Riverkwai jaar); nacht (vrijdag en zaterdag? Zij zijn naakt (volwassenen). E Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. j PUNT W KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 14 aug. Groente Chan pignons 340370; Aardappelen 1411 Andijvie 921; Augurken 1530; Sni bonen 63111; Pronkbonen 66—8 Stambonen 80148; Stokbonen 61—9 Kroten 1118; Rode Kool 519; Groi ne kool 924; Postelein 1236; 1 4248; Rabarber 2024; Spinazie 52; Spruiten 64; Komkommers 20J Tomaten A 260265 Tomaten B 268 275; Tomaten C 260; Tomaten CC doo gedraaid; Uien 914; Waspeen 22, p 100 kg. Meloenen 64169; Perziken 34; Bloemkool A 1586; Bloemk B 1669; Sla 5—29, per 100 sti Bleekselderij 1415; Peterselie Selderij 1017, per 100 bos. raad over gang van zaken Naar aanleiding van de nota van b. en w. over de afbouw van het Bevry- dingsplein, een nota die maandagavond in de vergadering van de Leidse gemeen teraad door tydgebrek niet meer aan de orde is gekomen en nu maandagavond a.s. in behandeling wordt genomen, heeft Co-op Rijnland een schryven ge richt tot de raad van de gemeente Lei den. In deze brief stelt de directeur van Co-op Rynland, de heer J. Riezenkamp o.m. dat in de nota van b. en w. over de afbouw van het plein wordt gezegd, dat het sedert 1960 ondanks vele pogin gen, nimmer aan het gemeentebestuur is gelukt, hiervoor een belegger seri eus te interesseren en dat o.a. van Coö peratie Rijnland nooit een verzoek tot verkryging van de grond by het ge meentebestuur is binnengekomen. Vol gens de Co-op directeur is deze weer gave niet geheel juist. De Co-op Rijnland ziet reeds geruime tyd uit naar een grotere winkelruimte aan het Bevrijdingsplein en heeft daar- Burgerlijke Stand Geboren: Carolina Jacoba Jolanda d.v. T. A. C. Spoor en W. E. M. Tordoir; Anna Catharina d.v. D. Borger en M. M. Onos; Susanne Christina d.v. A. v. Wezel en J. M. G. de Haan; Huig z.v. P. Plug en C. v. d. Plas; Jacqueline Anet- te d.v. J. N. P. v. Cassel en P. M. Kok keel; Charlotte Claire d.v. M. Helffe- rich en C. v. Hasselt; Eduard Richard Willem z.v. P. C. de Haas en J. C. v. d. Lelie; Hendrik z.v. H. v. d. Zeeuw en C. M. v. Strater; Caroline d.v. G. J. Vrolijk en C. M. J. Hierck; Hendrika Jeanine d.v. L. Erades en D. H. Hol lander. Gehuwd: J. M. v. Kesteren en G. de Wolf. Overleden. J. P. J. M. v. Reqn 62 j„ m.; D. Kruit 89 j., m.; H. B. v.d. Boo- gaart 3 j., d.; M. C. P. Verkerk 71 j., w.v. J. F. Montanus; W. v. d. Wel 76 j., m.; J. Bij 61 j„ m.; T. H. Vogels 82 j., m.; P. v. Bemmelen 72 j., m.; I. M. J. Wyfjes 1 m., d. GROFVUIL- OPHAALDIENST DONDERDAG 15 AUGUSTUS Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Koolhof. over reeds vele malen contact gehad i de wethouder van Openbare Werken. 1962 en '63 heeft de Co-op tweemai aangeboden het Bevrijdingsplein volgei het herziene bestemmingsplan 1959 te bouwen. Rijnland is evenwel nimmi in de gelegenheid gesteld dit te realis: ren. Het gemeentebestuur, aldus Rijnland-directeur, heeft dus van 1 tot 1963 niet alle aangeboden kansen o: derzocht. In 1963 werd een nieuw sted bouwkundige opzet voor de afbouw va het Bevrijdingsplein onderzocht. Pas i oktober 1965 werd Rijnland uitgenodlf met de nieuwe opzet kennis te maken tij werd tevens medegedeeld, dat de groi voor de geprojecteerde torenflat m winkelbebouwing op de begane groi aan de Coöperatie werd aangeboden i de geprojecteerde grote dagwinkel as Albert Hein. De voorwaarden waarond de grond aan Co-op werd aangebodi waren volgens de directeur weinig so Hoge grondprijs De grondprijs was voor die tijd ei hoog 1.073.000,— voor 1.500 m2 wil keiruimte in twee verdiepingen en 5 premiewoningen) er moest 10% caut gestort worden en er werd een in ve houding tot de omvang van het proj& en de te verrichten werkzaamheden - r ming stichtingskosten van het proje doof een architect, het aftasten van i beleggersmarkt etc. - veel te korte b denktijd gegeven (tot 1 december 1965 later nog verlengd tot 1 maart 1966 I' gen betaling van een reserveringsve: goeding). Dat deze tyd in een reeds toe voor dergelijke projecten moeilijk markt, tè kort was, blijkt reeds hieru dat het college daarna nog 21/» jas nodig heeft gehad om met een belegge tot een akkoord te komen, terwijl o Coöperatie tegen betaling slechts 4' maand gegeven werd. Uit een en ander mag biyken, zo gas de brief verder, dat de Coöperatie Rijt land wel degelijk een serieuze gegadil de voor de betreffende grond is g weest. Tenslotte wordt opgemerkt, d8 om de positie van Co-op Rijnland in Le den Zuid-west veilig te stellen, naar et grote winkel zal moeten worden uitgt zien. Alleen in de afbouw van het B vrijdingsplein zou deze volgens de brie te vinden zyn. De heer Riezenkamp vej zoekt de raad er bij het college van i en w. 'op aan te dringen, dat Rijnlat, bij de verdeling van de nog te bouw* winkelruimte aan het BevrijdingsplW de eerste keus krijgt. Belangen geschaad In de brief wordt ook nog geste! dat de belangen van de Coöperatie ree^ ernstig geschaad zyn door het met b trekking tot het winkelcentrum „Bevr: dingsplein-Vyf Meiplein" gevoerde g meentelijke vestigingsbeleid, waartj aan het grootwinkelbedrijf Albert Hel) op veel aantrekkeiyker voorwaard! (laagbouw zonder woningen) in 1966 es grote uitbreidingsmogelijkheid gebod< werd. Vooral in de levensmiddelenbra- che gaat de voorkeur van het publif steeds meer uit naar grote winkels, zei de brief.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4