Leidse raad gaf (met pijn) tijdelijke huisvesting voor meer geld van G.W. School in Voorschotens Noord-Hofland drie vliegen i n één klap AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 :r SMS. VERBOUWING PAND BREESTRAAT 24 WERD EEN SLEPENDE ZAAK Na een zomerreces van zes weken is de Leidse gemeente raad gisteravond weer bijeen geweest. Voor deze gelegen heid was een zwaar beladen agenda samengesteld, zo zwaar, dat men niet verder kwam dan 32 van de 60 punten. Om half twaalf schorste de voorzitter, loco-burgemeester S. Menken, de vergadering tot de volgende week maandag avond half acht. Wel een bittere pil voor een sterke dele gatie Bevrijdingspleiners op de publieke tribune, die met spanning op het moment zaten te wachten dat de nota van B en W inzake de afbouw van dit plein aan de orde zou komen. Het zat er gisteravond niet meer in. Daarvoor had den de raadsleden veel te veel te stellen gehad met zaken als de stichting van twee gemeentelijke middelbare scho len voor de opleiding van toeristisch personeel en sociaal- pedagogische beroepsfunctionarissen voor vrijetijdsbeste ding, de restauratie van Rijnlands Gemeenlandshuis en een indrukwekkend aanvullend krediet voor de verbouwing van het pand Breestraat 24 (voormalig pand Koningsveld) tot onderkomen van de dienst Gemeentewerken. strekken adequaat aan een middelbar* beroepsopleiding. Het salaris zal niet sti muleren om een dergelijke gespeciali seerde opleiding te volgen. In een ander verband belichtte spr. boilenmeisjes, kaasmeisjes, bloemen- en frultineisjei als bekende figuren, „maar het ziji functies, die slechts meestal enige we ken worden uitgeoefend en ik kan mi soms niet aan de indruk onttrekken, da' vaak andere attractieve eigenschappei bjj de keuze van de meisjes gewichtigei zijn dan een gedegen kennis van land en volk." MEER BEROEPSOPLEIDINGEN De heer GRANSCH (PvdA) verbaas de zich over het pessimisme van de heer Lijten. ,,Ik vind het juist aardig wat hier wordt voorgesteld. In Leiden omstreken zijn niet veel beroepsoplei dingen aanwezig." Volgens spr. gaat de ANVV een einde maken aan teuristische uitoefening van he delingenverkeer. De honorering zal daar aan worden aangepast, voorzag hij. De heer PORTHEINE zei trots te zijn, dat in deze stad dergelijke initiatieven als onderhavige tot stand kunnen komen. Als centrumgemeente moet Leiden deze mogelijkheden krijgen. DUIMEN DRAAIEN Wat de school voor het begeleiden van vrijetijdsbesteding aangaat zei de heer LIJTEN nog, dat vrijetijdsbeste ding en begeleiding daarvan parade- paardjes van deze tijd zijn. ,,De vrije tijd moet tastbare resultaten hebben, volgens onze westerse opvatting", zo zei hij. De oosterlingen laten zien, dat ook het duimen draaien aan de kali werke lijk relaxen kan zijn. Begeleiding van vrijetijdsbesteding voor volwassenen en de bejaarden vond spr., als dit beroepsmatig gebeurt, maf een griezelige zaak en de jeugdbew ging heeft altijd goed gedraaid met vrij willige krachten. Beroepskrachten kun nen niet geheel worden gemist, of er een grote behoefte daaraan be staat betwijfelde spr. Het begeleiden van bejaarden moet van de bejaarden zelf uitgaan. Landelijk gezien is er een grote be hoefte aan dit soort middelbare scho len, vertelde wethouder mevrouw DEN HAAN-GROEN. Bovendien kan Leiden op het gebied van middelbaar onderwijs nog wel iets gebruiken. Het college heeft zich goed georiënteerd, vooral naar de behoefte voor de jaren '71, '72 en '73. De uitbreiding van de dienstensector wijst op een groeiende behoefte aan af gestudeerden over een jaar of tien. Men wil zich nu al opgevep. Uit het hele land hebben ons al zo'n dertien ver zoeken bereikt. Ook de departementen sociale zaken en economische za ken zijn enthousiast", aldus mevr. Den Haan. Dit geldt zowel de toeristische school als die voor vrijetijdsbesteding. au toe is het voor Leiden op mid delbaar onderwijsgebied maar een som bere situatie, verzekerde zij de raad. Mevrouw GEELKERKEN-BRUSSE Prot.-Chr.) juichte het initiatief van de j namens twee scholen toe. Betreffende de school de zijde voor jeugdleiders zou ook contact ge-1 corso w zocht moeten worden met vertegenwoor- menverrassing voor de raadsleden. Agenda voor de helft afgewerkt Drie Jaar geleden stelde de raad een krediet beschikbaar van 380.000 gulden voor de verbouwing van bet pand Bree straat 24, waar Gemeentewerken voor een deel gehuisvest zou worden. Dat wan al een zeer hoog bedrag, zei gisteravond de heer HAM (KVP), die nn moest con stateren, dat inmiddels de kosten 53 pet. meer zullen bedragen. Pas in 1007 is niet het verbouwen begonnen. „Was er in 1965 wei een gedetailleerd verbouwings- achema", zo vroeg spreker, „of was het gevraagde bedrag destjjds maar 'n slag in de lucht?" Het kwam zjjn fractie voor, dat er een kortsluiting is geweest tuilen bet college en de directeur van Gemeentewerken, die liet liefst '11 nieuw gebouw voor zijn dienst wenste. GEEN BELEID Ook de heer PORTHEINE (VVD) vermoedde, dat men pas veel later het gebouw in gebruik had willen nemen tlan de raad drie jaar geleden aannam. „Al die verhoogde kosten zijn", aldus de heer Portheine, „voor een belangrijk deel veroorzaakt door het lange talmen. Ik aarzel niet, dit beleid van het col lege géén beleid te noemen. Ik vind dit een ernstige zaak", zei spreker, die zijn steun aan het voorstel zou onthouden als de wethouder niet met redelijke ar gumenten de gang van zaken zou kun- De slepende kwestie v«as ook de PvdA-fractie tegengevallen, z heer DEN DUBBELDEN te kennen vond het kwalijk, dat de raad niet was geïnformeerd, dat de kosten wel eens zouden kunnen tegenvallen. Het lange leegstaan van het pand was voor de heer FRANS (PSP) een „voortdurende bron van ergernis" geweest en de heer KRET (Prot.-Chr.) wilde wel eens wte- ten, wat er nu precies met het gebouw gaat gebeuren. UITEINDELIJK Wethouder PIENA las een lange lijst met data en bedragen voor, een chro nologische opeenvolging van onderhan delingen en adviezen en een oud geschil met de eigenaar van het belendende pand over de eigendom van het linker parterre-gedeelte van Koningsveld aan de Boommarkt. Een ander geschil be trof het toegestane krediet en de wer kelijke kosten van de verbouwing, waarover met de eenstemming viel te bereiken. Daarbij kwam toen de mogelijkheid om het pand Oude Vest 45, het voormalige Carme- litessenklooster, aan te kopen. Men hoop te op een gunstiger prijs, maar uitein delijk bleek, dat het verbouwen van het klooster te duur zou worden. Het col lege besloot toen maar de verbouwing van het pand Breestraat voor te be reiden. Op 10 april 1968 werd de definitieve rijksgoedkeuring verleend voor de ver bouwing. Aldus de wethouder, die er op wees, dat liet hier gaat om een tijde lijke huisvesting voor Gemeentewerken. De gedachten blijven uitgaan naar een nieuw gebouw voor de gehele dienst Ge meentewerken. Ilij hoopte, dat begin 1969 het gebouw in gebruik zal kunnen NU VOORGEVEL EN HAL NOG Overigens staat nog een restauratie van de voorgevel en de monumentale hal op de nominatie. Hierover komt nog een nader voorstel in de raad. Dit deed de heer HAM opmerken, dat deze tijde lijke voorziening tezamen met de res tauratie van gevel en hal de raad op een anderhalf miljoen gulden zal komen te staan. Volgens de lieer PIENA was het begrip tijdelijk in dit geval zeker 10 jaar. IH lel kv in digers van het bijzonder onderwijs, om dat de jeugdbeweging vaak nog stoelt op drie levensbeschouwelijke richtingen. MOBIELE SCHOOLLOKALEN Er zullen twee verrijdbare schoollo kalen worden aangekocht (63.000 gul den 1. De heer DUIJVERMAN (VVD) vond het prettig, dat over deze lokalen kon worden beschikt, vooral gezien de soms vergrijzende stadswijken. Op vra gen van de heer Zitman (VVD) en me vrouw Geelkerken antwoordde mevrouw DEN HAAN, dat Haarlem al over en kele mobiele lokalen beschikt, tot grote tevredenheid. In Leiden wordt b.v. de Merenwljk in de toekomst gezien als operatieterrein van deze verrijdbare lo- RIJNLAND BLIJFT IN BREESTRAAT Voor de restauratie van het Gemeen landshuis van het hoogheemraadschap Rijnland stelde de raad een bijdrage van 25 pet. in de op 1.900.000 gulden sub sidiabel geachte kosten tot een maxi mum van 475.000 gulden beschikbaar. Voor de heer KRET was de restauratie onlosmakelijk verbonden met de be stemming van het gebouw als zetel van Rijnland. Zal Rijnland in de toekomst hier wel blijven?, vroeg hij. De heer Zitman sprak van een gerucht, dat wil, dat Rijnland een nieuw gebouw voor zijn administratie zoekt. Bij het restau reren wilde hij overigens wel een goede beveiliging van de voetgangerspassage ter plaatse. Wethouder PIENA ontzenuwde de ge ruchten: de Dijkgraaf heeft medege deeld, dat het niet waar is, dat. Rjjniaiul uit de Breestraat verdwijnt. Wel heeft het Hoogheemraadschap gebrek ruimte en zoekt liet naar uitbreiding voor het laboratorium voor controle de zuiverheid van het water. Aan de buitenkant van de geplaatste schutting komt een voetgangersvlonder met goede verlichting. Dit was de heer ZITMAN niet veilig genoeg en hij vroeg om een tunnel. De zaak zal nog eens worden bekeken, zei de heer PIENA, zijn antwoord benadrukte, dat de subsidie het gebouw zelf geldt en niet het gebruik van het te restaureren mo nument. Dit naar aanleiding van de op merkingen van de heer Kret. NOTA Er komt een nota over het restaura- tiebeleid t.a.v. monumenten te Leiden. Hierom was door de heer GRANSCH gevraagd. Het voorstel werd met 32 te gen 4 stemmen aanvaard. Ook de ove rige behandelde agendapunten kregen de goedkeuring. Maandagavond a.s. gaat de raad, waarbij de heer De Bree (KVP) zijn ziekte zich weer had gevoegd, verder met de resterende voorstellen. De heer VAN AKEN (PvdA) stelde in het begin van de vergadering voor, verband met de benoeming van Lei derdorps burgemeester mr. Gallas tot eerste burger van Alphen a. d. Rijn, de heer Gallas een telegrafische gelukwens de Leidse raad te sturen. Van van het Rijnsburgs Bloemen de jaarlijkse bloe- Aan vakantie-bezigheden in Voorschoten namen 2300 kinderen deel De uitslagen van de wedstrijden, die gehouden zijn in het kader van de jeugd- vakantiebezigheden 1968 zijn als volgt: Tafeltenniswedstrijd Groep A: Dorothy v. Hage groep B: Pim Koemans; groep C: Martin Beu man; groep D: Hans Treuren; groep E: Peter de Graaf; algeheel kampioen: Peter de Graaf. Etalage-speurtocht Berty Koemans, Ferry Koemans, Ar nold Vredenbregt, Jacqueline Eggink, Hans v. d. Knaap, Connie de la Mar, Margret Groenewegen, Annet v. Don gen, Stanley Deighton, Rob van Lint, Nico Mens, Rob Koemans, Gea Eggens, Emmy v. d. Bos, Adri Aalbertsen, Iris Fransz, Jolande Kriek, Maryke de Beer, Lia Hoek, Peter v. d. Hoek, Eric Koe dam, Heieen v. d. Hoek, Mini Aalbert sen, Josje Meershoek, Albert Koedam, Dirkjan Leklterkerker, Annelies Mens, Saskia Piso, Marieke v. Dongen, Korin Blok (Den Haag). Bovenstaande kinderen hebben hun formulier goed ingevuld en krijgen al len een prijs. Hengelwedstryd Groep 7-8 jaar: le prijs: Wim van Weert, 2e pr. Guus Herkströter, 3e pr. Ruud Greve. Groep 9-10 jaar: le pr. Jan Balfoort, 2e pr. Pieter Zandzee. 3e pr. Rob Veldhuizen. Groep 11 t/m 16 jaar: le pr. Jan Lamboo, 2e pr. Nicoline Se- gaar, 3e pr. Reggy Fransz. Burgerlijke Stand Geboren: Alberdina Helena dr v. I Rhijnsburger en A. H. Groenveld; Klaas zn v. N. van Rijn en J. C. de Jong; René z.v. L. D. Planjer en H. Bavelaar; René Jacob zn v. J. de Kruijff en' A. van Of- wegen; Marjolein Louise dr v. A. F. B. Reijngoud en E. de Klerk Wolters; Jo hanna Anna Maria dr v. J. Q. Smit en A. Dijkstra; Mark Frederik zn v. W. G. Binnendijk en J. G. Heemskerk;; Maria- Louise Berdina dr v. C. J. H. Veling en M L. Los; Marieke Thésèse dr v. C. J. M. Langezaal en J. R. M. van Keme- nade; Ellen Elisabeth dr v. C. J. M. Lan gezaal en J- R. M. van Kemenade; Pau- lus Adrianus zn v. D. Lugtigheid en G. M. C. van der Poel; Said zn v. A. Amaz- zal en C. A. P. Markus; Edward Leo- nardus zn v. J. C. van Hameren en M. J. Cerneus; Miranda Desiré dr v. P. W. Otto en C. Oranje; Jacob Thomas zn v. T. de Mooij en J. W. Heemskerk; Paul Martin zn v. J. H. van der Vos en N. A. Rademaker; Marjolein Agatha Johanna dr v. H. M. Ubink en E. P. J. Schuur- biers; Gerarda Adriana Catharina dr v. A. Beljaars en R. A. van Wetten; Ed ward zn v. M. F. Sleijser en W. Ver- straaten; René zn J. Correljée en B. Hubel; Cornelia Everdina Johanna dr v. M. W. van Vliet en J. W. M. Elissen; Hendrikus Marius zn v. M. H. Hendriks G. M. van Henvaarden; Maria Louise Johanna dr v. S. M. van Ruiten en M. J. Verlaan; Lidwina Alida Maria dr v. J..W. van Klink en A. Verhaar; Johan- r v. J. W. v. Haarlem en C. Hockx; Cornelis Willem Matheus zn v. M. Bal kenende en P. Sloterdijk. Gehuwd: N. P. Meijs en A. J. Chau- dron; A. Wörpel en L. Boersma; W. de Roo en M. H. C. den Hollander; B. G. M. Oostdam en J. M. C. van den Berg; Groeneveld en J. H. Siera. Zwemwedstrijd Meisjes 7-8 jaar: le pr. Jessica Hil- lenga, 2e pr. Sophia Snelderwaard. Meisjes 9-10 jaar: le pr. Annemarie Bos, 2e pr. Elly v. Vliet, 3e pr. Saskia v. Groningen. Meisjes 11-12 jaar: 1 Ma rijke de Beer, 2 Brigitte Esselaar, 3 Marja .Niesman. Meisjes 13-14 jaar: 1 Caroline Botman, 2 Ciska Beurze. Jon gens 7-8 jaar: 1 Ronnie Rombouts, 2 Walter Delfos. Jongens 9-10 jaar: 1 Pim Koemans. 2 Jelmer Siersema, 3 Ro nald Delfos. Jongens 11-12 jaar,: 1 Tan W. Hillenga, 2 Len v. d. Hoeven, 3 Mnr- tien Douw. Jongens 13-14 jaar: le pr. Nie.o Bol. 2e pr. Peter de Hart. Speurtocht Groep 1 (t/m 10 jaar): le pr. Vera Kapteyn, 2e pr. Bernadette v. Oord, 3e pr. Dorette Breure, 4e pr. Harm J. Jan sen. Groep II (ouder dan 10 jaar): 1 Frans Douw, 2 Hans Treuren, 3 Ineke Adkins. Tekenwedstrijd 6 jaav: le pr. Robbie Lamboo, 2e pr Anneke Beylen, 3e pr. Jessie v. d. Ploeg; 7 jaar: 1 Michiel v. d. Berg, 2 Henky Kohabir, 3 Son ja Snelderwaard; 8 jaar: 1 Willem Jan de Widt, 2 Marieke Kelf- kens; 9 jaar: 1 Loes v. Schaik, 2 Gerrie v. d. Graaf, 3 Wim Boon; 10 jaar: 1 El ly v. Vliet, 2 Frans Karremans; 11 jhar: 1 Jos Poeder, 2 Chris v. d. Graaf, 3 Henk Jan v. Schaik, 4 Martien Douw: 12 jaar: 1 Annelies Cordia, 2 Jan Willem Hillen ga, 3 Fons Meerding; 13/14 jaar: lepr. Ankie Neut, 2e pr. Hannie Geerts, 3e pr. Irene Bakker. Meer dan 2000 deelnemers Burgemeester L. de Kool gewaagde bij de prijsuitreiking van de vele aktivitei- ten, die dit jaar hadden plaats gehad. Aan de afzonderlijke aktiviteiten heb ben 2.134 kinderen deelgenomen. Aan de speelstad 220 kinderen. In totaal dus ruim 2300. Specificatie aantal deelne mers: ruilbeurs 38, tafeltenniswedstrijd 39, hengelwedstrijd 194, etalage-speur tocht 163, wandeltocht 265, natuurtocht 298, zwemwedstrijd 90, speurtocht 225, tekenwedstrijd 254, kindervariété-mid dag 568. Er was bij de prijsuitreiking 'n grote belangstelling. Aanwezig waren mevr. I. A. Klaasesz-De Bruijne, raads leden, bestuursleden van diverse vere nigingen en instellingen, die hun mede werking hadden verleend en dat waren vele. Prijzen waren beschikbaar ge steld door middenstandei's, verenigin- en de gemeente. Na de prijsuitrei king, die in de openlucht plaats had op het voormalige M.O.C.-terrein, kón men nog de werkstukken bekijken, die de jeugd vervaardigd had in de „speelstad".' LEIDSE BIOSCOPE Films in de week 5-14 august Camera: The Great Race. alle leeft/ Nachtvoorstelling: My sister, love, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 1 Lido: Hold up in Singapore (14 jaa Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Lu.vor: De vierkante rekruut (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Studio: Samen uit, samen thuis alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 1 Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 u Trianon: Er (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 één James Bi 9.15 1 Rex: The bridge on the Riverkwai jaar); nacht (vrijdag en zaterda Zij zijn naakt (volwassenen). Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. PUNT f Eén school met 4 ingangen en 4 speelplaatsen Kostenmeer dan 1 miljoen In de wjjk „Noord-Hofland" te V schoten zijn momenteel ongeveer 425 woningen gereed of In aanbouw, terwijl •erwaeht wordt, dat op korte termijn kan worden begonnen niet de bouw van ongeveer 325 woningen. Nu zich steeds mensen in deze wijk gaan vestigen is het gewenst dat Ider op korte termijn de nodige onderwijsvoorzieningen zuilen orden gerealiseerd. Met de voorbereidende werkzaamhe den hiervoor is reeds geruime tijd ge leden begonnen. In de vergaderingen van 15 septem ber 1967 en 27 oktober 1967 besloot de raad tot het stichten, resp. het verlenen medewerking voor de stichting van openbare, protestants-christelijke en s-katholieke lagere- en kleuter scholen In Noord-Hofland. Overleg tussen het gemeentebestuur 1 de besturen van de bjjzondere selio- ri resulteerde in het voornemen te ko en tot één schoolgebouw, waarin voor lopig de scholen van alle richtingen zul- torden ondergebracht. céb groot aantal bouwsystemen te hebben bestudeerd is uiteindelijk de keus gevallen op het door het architecten bureau Stuurman te Waddinxveen ont- 1JE TIJD De raad verleende ook zijn fiat aan het voorstel tot het stichten van een gemeentelijke middelbare school voor de opleiding van toeristisch personeel en een voor het opleiden van beroepsfunc tionarissen, die de vrijetijdsbesteding so ciaal-pedagogisch moeten begeleiden. De heer LTJTEN (KVP) betwijfelde of er wel behoefte in Leiden bestaat aan deze scholen. Een landelijke behoef te moet niet te zwaar geaccentueerd worden. Hier is weer sproke van een doorgezette specialisatie, „Degenen die een dergelijke opleiding (toeristische) hebben gevolgd, hebben slechts 'n zeer enge sector waarbinnen zij zich kunnen bewegen." Ten aanzien van b.v. de VVV-kanto- ren wees de lieer Uiten er on, dat deze in het algemeen niet in staat zijn de afgestudeerden een honorering te ver- Raad van gewest loeiden komt voor eerste maal bijeen Op vrijdag 20 september a.s. wordt in de Stadsgehoorzaal te Leiden de eer ste openbare vergadering van de ge westraad geliouden. Op de agenda van deze bijeenkomst, die om 8 uur 's avonds begint, staan na het openingswoord van de voorzitter vermeldt: de aanwijzing van vier leden van het dagelijks bestuur van de ge westraad en de benoeming van een se cretaris. Na afloop van de vergadering wordt door b. en w. van Leiden in de burger zaal van het stadhuis een kennisma kingsbijeenkomst georganiseerd voor de leden van de gewestraad en voor de bur gemeesters en gemeenteraadsleden van de deelnemende gemeenten. worpen seriebouwsysteem „Midden-Hol land", volgens welk ontwerp een serie scholen zal worden gebouwd in diverse gemeenten, o.a. in Waddinxveen, Lisse en Alphen a. d. Rijn. De bouw geschiedt door het bouwbedrijf A. J. v. d. Heijden te Woerden. Het gebouw in Noord-Hofland wordt geheel gelijkvloers- en bestaat uit 14 leslokalen, verdeeld over 3 groepen van 4 en 1 groep van 2 lokalen. Gezf eniyk gescheidei Verder zijn in het plan begrepen een gemeenschapsruimte en een rijwielber ging, terwijl de situering zodanig is ge kozen, dat in een later stadium nog uit breiding met 7 leslokalen en een gym nastieklokaal kan plaatsvinden. De vier groepen leslokalen iiebben elk een eigen speelplaats, een aparte Ingang en eigen voorzieningen als gan gen, toiletten en garderobes. Door de plaatsing van de verschillende groepen ontstaan hiertussen twee patio's, welke vanuit deze groepen bereikbaar zijn. De gemeenschapsruimte kan voor al lerlei doeleinden worden gebruikt, door dat hierin een tweetal schuifwanden wordt aangebracht en een los podium kan worden geplaatst. Meer dan 1 miljoen De totale bouwkosten zullen ongeveer f 1.100.000,bedragen. Momenteel wordt het terrein bouw rijp gemaakt, waarna medio augustus 1968 met de bouw zal worden begonnen. Verwacht mag worden dat het gebouw in juni 1969 kan worden opgeleverd, zo dat met ingang van het schooljaar 1969/ 1970 kleuter- en lager onderwijs in Noord-Hofl&nd kan worden gegeven. BENOEMINGEN LEIDSE RAAD Door de Leidse raad is benoemd tot gemeentelijk commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwaiter Maatschappij ir. M. C. de Jong. Als kandidaat, op wie in de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij de benoeming van Commissaris, de stemmen zullen worden uitgebracht, in de vacature P. C. A. ten Broek, is aan gewezen de heer J. C. J. Lambermont. BENOEMING SCHOOLHOOFD Als hoofd van de Marnix van St.-Al- degondeschool (openbare g.I.o.-school lan de Maresingel) is door de Leidse raad benoemd de heer H. Gaijkema. ONTRUIMING MSG-GEBOUW Ten stadhuize is binnengekomen een schrijven van de heren B. G. I. Walen kamp en J. M. L. Geerts, namens de gebruikers van het voormalige MSG- gebouw Pieterskerkgracht 13, met het verzoek om verruiming van de termijn waarbinnen het gebouw door de ge bruikers moet zij ontruimd. De raad stelde gisteravond het schrijven in han den van b. en w. om preadvies. Een voorstel van raadslid H. Amptmeijer (PSP) aan de raad om dit verzoek te ondersteunen vond geen weerklank. KOUDEKERK Geboren: Paula dr van Marius Goud kuil en Cornelia den Hertog. 1 Ondertrouwd: Leendert van der Ha ven 26 jr en Antje C. E. van Varik 18 jr. Maarten Pieter van der Marei 30 jr en Christel Wiesemann 33 jr. LEIDEN Onrechtmatig steun getrokken Een 33-jarige schilder uit Leiden had kans gezien een mooi poosje - een extra inkomen te hebben, dat de ge meentelijke dienst voor sociale zaken hem verschafte. Hij had zich nl. als werkloos gepresenteerd en aldus incas seerde hij week na week een stevig steunbedrag. Maar op een gegeven mo ment werd ontdekt, dat de schilder niet werkeloos was als hij op de formulie- 1 iedere week trouw had ingevuld; hij verdiende er een stevig bedrag bij. Nu had hij zich voor de Haagse poli tierechter te verantwoorden en beriep zich op de omstandigheid, dat zijn vrouw nogal ruim in het kopen was. De rechter moest evenwel constate ren, dat verdachte dan minstens zo ruim In het biergebruik was en de'caféhouder aan hem een goede klant had. In totaal had de schilder f 1795,34 onrechtmatig geld van de gemeenschap ontvangen, zoals de officier' van Justitie consta teerde. In verband met de omstandig heden wilde hij verdachte niet naar de gevangenis sturen doch volstaan met f 150 boete en voorwaardelijk zes we ken gevangenisstraf. Volgens verdachte is hij bezig met terugbetalen van het bedrag dat is op gelicht op basis van f 6,per week. „Dan hebt u daarvoor 300 weken no dig", berekende de rechter, doch vol gens verdachte zou het dan nu in snel ler tempo gaan gebeuren. De rechter veroordeelde tot f100, boete en zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk Vanaf zaterdag 17 augustus (tot 15 september) exposeren in het Stedelijk museum De Lakenhal David van de Kop sculpturen en druksels en Pieter Geraedts jr. z.g. volumes. Vanaf 23 augustus a.s. (tot 15 sep tember) is er in galerie 't Duivenhuys aan het Rapenburg 93 een tentoonstel ling van kleinplastiek door Tosca van den Haak en van grafiek, tekeningen en aquarellen door Ab. Steenvoorden. BLIKSCHADE KORRELTJE Marktberichten ROTTERDAM, 13 augustus. Vee Aanvoer totaal 2528; weekaanvoer 42( slachtrunderen 160; gebruiksvee 65 c vette kalveren 280; graskalveren 13 nuchtere kalveéen 931; biggen 27; pa. den 23; veulens 10; schapen of lamn ren 270; bokken of geiten 42. Prijzt slachtrunderen (ct. per kg) etx-a k\v 480-520 le kwal. 420-465; 2e kwal. 31 405; 3e kfal. 360-375; vette kalveren per kg) 360-375; 330-360; 315-330; kens (lev. gew., ct. per kg); stieren per kg, alle kw.) 430-485; worstkoei ct. per kg) 360-375; kalf- er koeien p. st.) 1125-1550; vart per stuk) 950-1250; vaarzen stuk925-1050pinken. per sti 625-725; graskalveren per stuk) 3 500; nuchtere kqlygren. (gt. per kg) 1/ 180; stierkalveren per stuk) 230-2» zen 170-225; schapen per stuif 95-125; lammeren per stuk) 100-13 n Marktoverzicht: slachtrunderen: groter vlot als gisteren; kalf- en mei c koelen gewoon lui pi-ijshoudend; 1 koeien tamelijk rustig stabiel; vaf pinken als vorige week kalm on anderd; graskalveren: korter stil moeite gehandhaafd; vette kal ver kleiner lui gedrukt; nuchtere kalver iets minder willig iets hoger; schapen lammeren iets korter rustig ruim pri houdend. BODEGRAVEN, 13 aug. KAAS Aanvoer 75 partijen Goudse kaas. Pn le kwal. 3.90-3.98; 2e kwal. 3.71 extra kwal. 4.28. Handel: kalm. Een 26-jarige Leidenaar reed vannacht onder invloed van sterke drank met zijn auto op de Nieuwe Rijn tegen een daar geparkeerde wagen op. Beide wagens kregen aanzienlijke blikschade. De aan- [schacht in de Zweilandlaan. IJs dijder liep een hoofdwond op. De politie der dienende zal dit nog dit jaar of b< heeft zijn rijbewijs ingenomen. j ;in volgend jaar gebeurd zijn. Aanleg transportriool Doorgang Maredijk- viaduct twee maandei afgesloten Met ingang van vandaag is de west' lijke doorgang van het. Maredjjkviadui oor de tijd van circa twee inaandt 'oor liet rijverkeer afgesloten. Dit i -erband met de aanleg van het grol ransportriool in het Schuttersveld. Dit riool is inmiddels gelegd tot aa de tijdelijke verbindingsweg over Schuttersveld. Onder het viaduct ir spoorbaan moet nu de onderheiing 1 het transportriool worden gemaak Daar er ter plaatse geen ruimte is voo heistelling, maakt men hier gebrul zogenaamde „pulspalen". In een ul aaneen te lassen delen bestaande mets len buis, die deel voor deel in de grot) wordt getrild, wordt wapening aangi bracht en vervolgens de betonmortel g< stort. Er moeten in totaal 12 van de: pulspalen worden gepulst. Een hieri gespecialiseerd bedrijf zal dit werk, ds een week in beslag neemt opknaf Over ongeveer twee maanden vei wacht de fa. Bolsenbroelc, die het hel karwei voor bijna 1.4 miljoen uitvoer de anderekant van de spoorlijn t zijn gekomen. Daar, moet dan nog d aansluiting worden gemaakt op de rioo Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEIN TELEFOON 20935 GROFVUIL; OPHAALDI F.N.'ST. DONDERDAG 15 AUGUSTUS VRIJDAG 16 AUGUSTUS Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijl Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haaf matrastraat tot Soembastraat), Soem- weg (tien huizen), Klikspaanweg, D bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- Costastraat, De Genestetstraat, NIc kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollen rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat, Schimmelstraat, Oltmanstraa straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- Hasenbroekstraat, Borgerstraat, V» tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- Lennepstraat. Ten Katestraat, Tou litonstraat, Koolhof. saintkade, Staringkade.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4