Burgemeester mr. Gallas ereburger van Leiderdorp Rioolwater dringt door in afvoer van de douchecellen DRIE DODEN NA MOMENT VAN ONOPLETTENDHEID TEL BELANGSTELLING BIJ AFSCHEID Gewestraad vergadert in de Stadsgehoorzaal VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT Slechts zes jaar en twee maanden is mr. R. M. Gallas burgemeester van Leiderdorp geweest. De betrekkelijk korte tyd, dat de heer Gallas het eerste burgerschap in Leiderdorp vervulde, is niettemin ruim voldoende geweest om vel bjj de gemeenteraad als by de burgery een hogelyk gewaardeerde persoon lijkheid te worden. Op twee manieren is dat gisteren duidelyk geworden. In de bijzondere raadsvergadering, waarin de burgemeester, de wethouders en de raadsleden officieel afscheid van elkaar namen, werd mr. Gallas op voorstel loco-burgemeester Meerburg en wethouder Nlevaart benoemd tot ereburger. Na zyn voorganger burgemeester K. van Diepeningen, die met zijn echtgenote gisteren by de raadsvergadering aanwezig was, is mr. Gallas de tweede ere burger van Leiderdorp. De tweede gelegenheid, waarby bleek welk een bijzondere positie burgemeester ii mevrouw Gallas in de Leiderdorpse gemeenschap is gaan bekleden, was de receptie voor de burgery in de Scheppingskerk. Veel meer dan duizend mensen, jong tot oud en van allerlei stand hebben in enkele uren afscheid genomen de burgemeester en zyn gezin. Hoe groot de belangstelling was moge blijken uit het feit, dat de achtersten in de lange rij meer dan anderhalf uur zij eindelijk voor de scheidende ambtsdrager stonden. De lieer Van de Wijngaard over handigt het afscheidscadeau van de Oranjevereniging. In 't midden mevrouw Gallas-Dortland, ge flankeerd door dochter Margreet en zoon Rob. moesten wachtei Af scheid valt niet gemakkelijk" Als eerste spreker tijdens de bijzon- iere raadsvergadering, waarbij ook mr. A, Merens, namens de commissaris van de koningin, het Alpheuse gemeentebe stuur, en de twee erepenningdragers van de gemeente, (foeter H. Bakerna en de r II. van der Horst aanwezig waren, burgemeester Gallas zelf. Voor het laatst getooid met de ambtsketen zei hij, dat hij de post Alphen stellig geambieerd heeft. „Leiderdorp verlaat ik desondanks niet gemakkelijk". In zijn afscheidsrede memoreerde de burgemeester een aantal hoogtepunten sinds de dag waarop hij in 1962 het bur gemeesterschap ging vervullen: de sterk toegenomen woningbouw; het afwenden de annexatie; de steeds snellere transformatie van landelijke gemeente verstedelijkt gebied. Mr. Gallas zei, dat hij steeds met veel enthousiasme zijn aandeel heeft geleverd, overtuigd als hij n de zelfstandige en eigen rol, die Leiderdorp in de Leidse agglomeratie kan spelen. Dankbaar memoreerde burgemeester Gallas ook de deskundigheid en het enthousiasme van de beide wethouders, de voortvarendheid en de besluitvaardig- in de gemeenteraad en de ijver en de vakkennis van het gemeentelijk per soneel, van hoog tot laag. TEAMWERKER Wethouder C. Meerburg (,,'t Is met goede tijd geweest") vertolkte de en de waardering van de wethou- ders. Hij prees burgemeester Gallas als leamwerker, een man, wiens voorzich tige beleid gebaseerd was op een gede- bestudering van de gemeentelijke zaken. U was ook een burgemeester met aardering voor het particulier initia tief. Stimuleren, waar gestimuleerd kon vorden, zonder „vriendjespolitiek" te be drijven. Naar het oordeel van de heer Meerburg is de heer Gallas er ook vol- "n geslaagd met zijn echtgenote 'orm te geven aan het „burger vaderschap". Bij talloze markante fami liegebeurtenissen, in vreugde en droef heid, gaf U beiden blijk van hartelijk en ;emeend medeleven. U stond ook open de individuele burger, getuige uw drukke spreekuur". De heer Meerburg besloot met zijn reeds vermelde voorstel: „Vanwege de uitzonderlijk verdienste lijke wijze, waarop hy in de periode van 16 juni 1962 tot 16 augustus 1968 de belangen van de gemeente heeft ge- DIEP GETROFFEN Alphen had gefeliciteerd met deze be noeming, dankte de burgemeester een kort woord, „zeer vereerd en diep getrof- Met een handdruk bezegelt wet houder C. Meerburg het erebur gerschap van burgemeester Gallas fen" voor de onderscheiding met het ere burgerschap. De receptie in de Scheppingskerk volg de direct na de raadsvergadering en een muzikale hulde van de Leiderdorpse drumoand. Officieel werd hier alleen ge sproken door de heer W. D. C. van de Wijngaard, voorzitter van de Oranjever eniging, waaruit een afscheidscomité was geformeerd. Namens de burgerij bood de heer Van de Wijngaard een le ren fauteuil aan; de Oranjevereniging schonk als afscheidscadeau het boek werk „De Bezetting". Talloos velen, ook vertegenwoordigers van omliggende gemeenten, hebben ten slotte individueel afscheid genomen van het burgemeestersgezin; veelal lieten zij hun woorden van dank en felicitatie voor de promotie vergezeld gaan van bloemen en geschenken. ZOETERWOUDE Father J. Rekelhof (Zoeterwoude) terug naar missie in Oeganda a.s. Vrijdagmorgen 16 augustus ver trekt de Zoetorwoudse missionaris van MUI Hill, father J. Rekelliol, om 8.85 uur vanaf Schiphol voor de vijfde keer naar de missie. In februari van dit jaar keerde hij voor een vakantieperiode in zyn geboorteplaats terug. In juni werd op stijlvolle wijze zyn zilveren pries terjubileum gevierd. j.l. Zondag nam father Rekelhof on der alle H. H. Missen afscheid van zijn medeparochianen. Deze laten hem ech ter niet met lege handen vertrekken. Na de cadeaus hem aangeboden ter gele genheid van het 25-jarig priesterfeest bracht de afscheidscollecte 2.032,65 op. Van een goede relatie kreeg deze mis sionaris bovendien een nieuwe Volkswa gen aangeboden. Een onmisbaar ver voermiddel temeer daar het oude wa gentje totaal versleten is. De auto maakt de reis per schip en wordt woensdag in Rotterdag ingeladen. Father Rekel hof is bijzonder dankbaar voor al het goede waarvan hij in de vakantie heeft mogen genieten en gaat vol enthousias me weer aan een nieuwe periode be ginnen. Zijn missiegebied ligt weer in Oegande maar hij staat voor de moei lijke opgave op een nieuwe buitenpost, waar hij geheel alleen komt te zitten, te moeten beginnen. FIKSE STRAF VOOR DRONKEN DOORRIJDER De politie had geconstateerd, dat een 26-jarige autobestuurder uit Zoeterwou de stomdronken was, toen hij met de door hem bestuurde auto in de Noord- buurtseweg links door de bocht reed. Daarbij ontstond een botsing met een te genligger, waarbij de auto's stevig in elkaar haakten. Doch de dronken man reed achteruit en zag kans zijn voer tuig los te krijgen, waarna hij er snel vandoor ging. Dat maakte de zaak al leen nog maar kwader, want nu moest hij dan terzake van dronken een auto- besturen en bovendien doorrijden na de botsing terecht staan. Gezien het feit dat verdachte reeds eerder is veroor deeld en na de eerstgenoemde aanrij ding even later ook nog tegen een an dere auto opbotste en opnieuw door reed, vorderde de officier drie weken gevangenisstraf en 1% jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter ver oordeelde tot drie weken gevangenis straf waarvan een week voorwaardelijk en l>/i jaar ontzegging maanden voorwaardelijk. Ongemak aan Leidseweg-Noord te Voorschoten t-• Vv GEEN VERBETERING VóóR AFBRAAK VAN EEN PAND AAN DE LEIDSEWEG de vengei merde zjjde van Leidseweg-Noord In Voorschoten zien zich geplaagd door wateroverlast. Wateroverlast veroor zaakt door het ophogen van de polder Noord-Hofland in verband met de wo ningbouw, het dempen van een sloot, in gebreke blyv Twee jaar geleden begon de gemeente Voorschoten te onderhandelen met de eigenaar, de heer J. P. Peeters. Zonder aanwysbare oorzaak werden de onder handelingen over het pand Leldseweg 357 door de gemeente afgebroken, de toegezegde woning iy Boschgeest werd teruggenomen en eerst in april van dit Jaar kwam de gemeente weer naar de igenaar toe. In juni ging de gemeente- aad accoord met de aankoop van het tand Leidseweg 357, maar Gedcputeer- de Staten verleenden nog steeds hun laats van de inmlddeH gMdkeuring „lel. Zo ,u„e ïa, het Vele hullen, die hui. deugdelijke drainering Stuifzand, die het bouwHjpmaken van „Noord-Hofland" verzorgt, de sloot ge dempt. Binnen enige dagen stonden de achtertuinen blank en ging het water j accoord onder de (undering van de hulzen «taan Leid.eweg Provisorisch is daarna een smalle geul j (jp slaterl verie gegraven op de plaats1 gedempte sloot. breken van een hoofdrioolverblndlng tussen de Leldseweg en de uitbreidings wijk „Noord-Hofland". Alle bewoners van de Leidseweg heb ben vorig jaar een brief ontvangen van het gemeentebestuur van Voorschoten waarin mededeling werd gedaan van het dichten van de brede sloot achter de woningen in verband met de uitbrei dingswijk „Noord-Hofland". De ge meente zegde toe zorg te dragen voor een afdoende drainage van de achter tuinen en het plaatsen van een behoor lijke erfafscheiding. Zes weken geleden is door de firma ont-1 rioolwater lozen op de Leidseweg i De Gewestraad zal vrydag 20 september voor de eerste keer vergaderen. In de afgelopen maanden hebben tien gemeenten (Lelden en negen omliggende gemeen ten) besloten medewerking te verlenen aan het instituut Gewestraad. De Raad j Direct na het vertrek van de burgemees- stateren thans dat het hoofdriool de Leidseweg afvoert naar hun riool, waardoor de toiletten en afvoerbuizen van de douchecellen het rioolwater op geven. De hulzen langs de Leidseweg, de dijk van de polder Noord-Hofland, zijn thans in een sleuf komen te liggen door de ophoging van de polder in ver band met de woningbouw. Het rioolwa ter met het hemelwater vormen thans grote poelen achter de huizen, die zelfs by droog weer niet willen opdrogen. IN GEBREKE GESTELD De bewoners hebben zich met een schrijven tot het college van burgemees-weS en ter en wethouders gewend. Volgens de afvoeren bewoners is het gemeentebestuur i huls niet afgebroken kunnen worden en j zo lang zal de waterhuishouding niet I hersteld zijn. Blijft de vraag, waarom de gemeente niet eerst gezorgd heeft voor een deug delijk rioleringssysteem voordat men de polder Noord-Hofland bouwryp ging maken? Op deze vraag kon geen af doend antwoord gegeven worden. Het administratieve personeel verwees naai de mensen in ,,'t Veld" en deze hadden geen commentaar. De bewoners van ongeveer honderd huizen zien met angst de regenperiode aankomen, want dan stygt door het hemelwater het hoofdriool in de Leidse weg en de overloop komt terecht ln de de hulzen, waardoor Iedere douchecel een open riool wordt en de tig in gebreke gebleven om vooraf niet gegraven geul niet meer voldoende ia die voorzieningen te treffen, die nood- otn ergste vuil op te vangen. Door- zakelijk z(jn om de waterhuishouding in «'«t Noord-Hofland opgehoogd is met de juiste banen terug te brengen. zand uit rle zee. gaan thans vele strui- Zes weken duurt thans deze onwel- '<en 'n achtertuinen, die waterover- riekende zaak voor de bewoners, de hebben dood, nnt hoewel de be- raadsleden weten officieel nog van niets. De vakantieperiode heeft de raadsver gadering van juli doen vervallen. Be zoek hebben de bewoners wel ontvan gen. Burgemeester L. de Kool kwam als eerste en schrok van de vuiligheid, die te zien is. Daarna volgden de direc teur en chefs van openbare werken. Het blijft by woorden en enige hulpmiddelen. zal zich komende vyf jaar voornamelyk bezig gaan houden met het van de mogeiykheden tot samenwerking tussen de verschillende gemeenten. De raad, onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden, bestaat uit 35 leden: tien burgemeesters en vijfentwintig raadsleden van de deelnemende gemeenten. De eerste vergadering vindt plaats in de Stadsgehoorzaal om 20.00 uur. Na de „installatievergadering" is er een ontvangst ln de Burgerzaal van het Stadhuis voor de raadsleden van alle deelnemende gemeenten. Tijdens de gisteren gehouden zitting I kentekenbewijs bezat. Omdat verdachte van de plaatsvervangend kantonrech- al eens eerder voor het rijden zonder ter, mr. H. R. Goudsmit, werd een rijbewijs werd veroordeeld en dus opvallend groot aantal „zware geval- kennelijk „maling aan de wet had", len" behandeld en de desbetreffende kwam de officier ditmaal tot vermelde verkeerszondaars al dan niet bij verstelt 1 eis, die de plv. kantonrechter dan ook zeer gevoelig gevonnist. Voor drie van geheel overnam, hen. die niet ter zitting verschenen, werd de celdeur zelfs al op een kier FATAAL MOMENT De eerste van dit gezelschap was een Nadat de waarnemend neator van de 21-jarige gasfitter uil Leiden, die zon- raad, de heer Veldhuyzen de dankbare der rijbewijs en WA-verzekering per gevoelens van de raad had vertolkt voor auto de wegen onveilig maakte en de goede samenwerking en de gemeente inzake diverse verkeersovertredingen al enkele malen eerder werd veroor- Mede gezien verdachles „verkeers- verleden" vond de officier, mr. C. van Steenbergen, een en ander dermate ernstig, dat hy naast twee geldboeten van respectievelijk 100,en 150. subs. 50 dagen, twee weken voorwaar delijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar eiste. De plv. kantonrechter vonniste inzake de geldboeten bij ver stek conform, doch verhoogde, gezien de ernst van de feiten, de gevraagde voorwaardelijke hechtenisstraf tot drie weken. Conform de eis werd een 45-jarige loodgieter uit Alphen bij verstek ver oordeeld tot geldboeten van respect. 35,_ 100,—, 50,— en 150 subs, twee maanden, alsmede een voorwaar delijke hechtenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. De niet verschenen verdachte werd, zo bleek uit het onderzoek, met zijn auto op de Hoge Rijndijk aangehouden, omdat hij de maximum snelheid ver ovei'schreed. Bij zijn aanhouding ont dekten verbalisanten tevens, dat hij geen enkele rijbevoegdheid, geen WA- verzekering en evenmin een geldig Twintig scholen spe'en om „Kleine Europacup" Twintig lagere scholen uit Leiden en imgeving hebben zich aangemeld voor iet te spelen voetbaltoernooi om de .Kleine Europacup". Er zyn 16 gemeen- betrokken. De eerste ronde, die tien schoolelftal- n moet aanwyzen die mogen door bekeren, moet voor 9 september ver beeld zijn. Het wedstrydschema eerste ond luidtDe Pacelli Boys - St. Bonifa- :iU8school; Alkemade United - Lange- ear United; De Blauwe Tornado's - De lisberg; V.S.S. - Sportclub Lisse; Veen Jnited - S.J.R.; Inter Leiden - Leonar- Groenestein - F.C. Rhynenburgh; ploreant City - De Bony Boys; Doper Vanderers - Alberts Corners; Noorden - teal Aarlanderveen. Een 22-jarige verzekeringsinspecteur üit Amsterdam liet zelf weliswaar ver stek gaan, doch were door zijn raadsman, schok, die hij destijds kreeg nog te boven en moet daarom verstek laten gaan", verklaarde de raadsman ver- dachtes afwezigheid. Waarom verdachte destijds een schok kreeg bleek uit het onderzoek. Op een avond in februari jl. reed hij met zeer hoge snelheid in zijn auto over Rijks weg 4 onder Oegstgeest en bemerkte, om onverklaarbare redenen, een voor hem rijdende auto te laat op. Teneinde een botsing te voorkomen stuurde hij naar links, raakte in een slip, mede waardoor de auto dwars over de weg schuivende over de kop sloeg. De gevolgen waren fataal: twee mede-inzittenden werden dermate ern stig gewond, dat zij ter plaatse over leden en de derde passagier, verdach- tes jongste broer, overleed enkele weken later tengevolge van zijn ver wondingen. Verdachte zelf werd be trekkelijk licht gewond. Hij werd, zo onthulde de officier in 'zijn requisitoir, niet vervolgd wegens sculd aan een misdrijf, doch wegens grove onoplettendheid en onvoorzich tigheid. Ter correctie eiste de officier een geldboete van ƒ250,subs. 50 dagen en de onvoorwaardelijke intrek king ■dachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 1 jaar, De raadsman grondde zijn verzoek om uiterste clementie op het feit, dat zijn cliënt door de dood van zijn pas sagiers al zeer zwaar gestraft werd en hij voordien nog nimmer voor een verkeersfout werd vervolgd. Omdat zijn cliënt voor het uitoefenen van zijn beroep niet zonder rijbewijs kon. ver zocht hij in deze een voorwaardelijke intrekking. De plv. kantonrechter wil- ertegenwoordigd ijgde dit verzoek in, stelde de intrek- ,Mijn client is de kmg voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, doch verhoogde daaren tegen de geldboete tot 350.— subs. 70 dagen. ONBEZONNEN BUI proeftijd van twee jaar, alsmede geld boeten van resp. 100,100,— en 150,subs. 70 dagen. „Ik moet al ruim 2700,— schade be talen en zie geen kans ook die boete nog op te brengen", aldus verdaclites laatste woord. De plv. kantonrechter zag geen enkele reden tot enige cle mentie i conform. WRAK ilerzoeken ter werden op zaterdagmorgen enige noodvoorzieningen getroffen zoals het plaatsen van een pomp en het graven van een sleuf op de plaats van de oude sloot. De pomp is weer weg en de gleuf wordt onderhouden door de buurtbewo ners, maar die sleuf vangt lang niet al het vocht op. Teneinde raad hebben de bewoners een huisarts ingeschakeld, dokter Kostense kwam en zag en toon de zich bevreesd voor eventuele ge- vaariyke ziekten zoals paratyphus. Ook de huisarts heeft het gemeentebestuur benaderd. vonniste derhalve geheel Een 25-jarige verkoper uit Leiden was van mening, dat de politie zijn in beslaggenomen auto wel wat erg secuur had onderzocht. „Hij was hier en daar wel wat geroest, maar reed overigens nog best", verzekerde hij de plv. kan tonrechter. Na zijn aanhouding kwam bij het deskundig onderzoek aan 't licht, dat de auto een ondeugdelijke stuurinrich ting en vier totaal versleten banden bezat en de carrosserie op vele plaatsen totaal was doorgeroest. „Een groot ge vaar op de weg", kwam de officier tot de conclusie en eiste derhalve een totale geldboete van 350,subs. 70 dagen, de onvoorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes rijbevoegdheid voof de tijd van 6 maanden en de ver nietiging van Rijkswege van de in beslaggenomen auto. „Als u m'n rijbewijs intrekt ben ik „Waar haalde u de euvele moed van- I brodeloos", reageerde verdachte. De daan om met een auto de weg op te plv. kantonrechter stelde de intrekking gaan", zo vroeg de plv. kantonrechter der rijbevoegdheid ditmaal nog voor aan een 19-jarige bankwerker uit Lei- waarde lijk met een proeftijd van 2 (ie den na opsomming van de ten laste i jaar, doch vonniste overigens geheel I wy gelegde feiten. Uit deze opsomming conform, bleek, dal de jongeman zonder enige I KATWIJK AAN ZEE OORZAAK Gemeente en bewoners zyn het eens over de oorzaak. Het hoofdriool van de Leidseweg moet aangesloten worden op het hoofdriool van de uitbreidingswijk Nord-Hofland. daarna zal men het riool in de Leidseweg kunnen afdammen, waardoor het waterpeil lager wordt. De geprojecteerde aansluiting loopt echter dwars door een bewoond pand, dat eerst nog afgebroken moet worden. In de augustusvergadering zal de ge meenteraad de brief van de bewoners behandelen. ZOETERWOUDE rijbevoegdheid en zonder WA kering met een auto „op stap" was gegaan, op de Botermarkt door een verkeerde manoeuvre in een slip was geraakt en tegen een winkelpui op gebotst. De vraag liet verdachte onbe antwoord. Zijn min of meer gemom peld „excuus" kwam neer op: „Ik han delde in een onbezonnen bui". De officier bracht in zijn requisitoir ook nog aan 't licht, dat verdachte de auto zonder diens toestemming van een vriend had geleend en nog blij mocht zjjn, dat hij, omdat die vriend geen aanklacht indiende, ook niet wegens „joy-riding" werd vervolgd. De ernst van de feiten bracht hem tot een eis van een voorwaardelijke hechtenisstraf voor de tijd van 2 weken met een CIRCUS Het bekende circus Toni Boltlni had gisteren standplaats ln Katwijk genomen aan de Hoornes, Groen van Printerer- weg, voor het geven van twee voorstel lingen. Zoals in alle andere plaatsen, waar het grote Nederlandse circus zyn tenten opslaat, trok de avondvoorstelling ook hier grote belangstelling en jong en oud heeft genoten van alle geneugten die circus maar bieden kan. Ook de mid- kaartavond georganiseerd In het Don dagvoorstelling was zeer goed bezocht. BoscohuK, aanvang 20.00 uur. De op- Op deze avond was ook de burgemeester brengst Is bestemd voor liet werk van van Katwyk met zijn echtgenote aan- pater v.d. Zwaan. Ongetwijfeld zullen wezig om de voorstelling bij te wonen. I de kaart li. f hebber* in groten getale op- Hedenavond (dinsdag) wordt de laatste komen. Het Is een goede oefening voor voorstelling gegeven. Ihet komende seizoen. SASSENHEIM BRANDJE IN FABRIEKSHAL Gisterenmorgen omstreeks 11.00 uur brak brand uit in de Landbouwwerktui- genfabriek Bakker aan de Hoofdstraat. De brandweer kon het vuur snel doven. De oorzaak was het vlamvattenvan de motor van een vrachtwagen, die men bezig was te repareren. De wagen brandde geheel uit, de werkplaats leed slechts geringe schade KRAANMACHINIST VIEL UIT CABINE Gistren vond een ongeval plaats op de bouwplaats der nieuwbouw-wonlngen in het Koolplan. De kraanmachinist H. W. de V. (43) uit Sasscnhelm kwam by het uitstappen uit de cabine van de kraan zó te vallen, dat hy met rugletsel per ambulance naar een Lelds zieken huis moest worden vervoerd. Geboren: Louis Alexander, z.v. L. A. Brero en H. H, de Haan; Johanna Ma rio, d.v. C. M. Elstgeest en J. M. Peet oom; Monique, d.v. E. A, J. Smit en M. A. de Vogel; Dirk, z.v. H. J. van der Heiden en D. Braam. Ondertrouwd: C. P. J. Fryters en M A Oosterveer; C. Bloemeudaal en B. J. Barnhoorn. Gehuwd: M. M. C. Roozen en M. I. J. Langeveld: L. L. Bisschopa en A. I. M, 1 H. SernA Ook de Zoeterwoudse Katholieke Plat- Overleden: Johannes J. Krösschell. telands Jongeren gaan inhaken op de R7 jnar: Franclscus N. de Zwart, 70 aktie die de KPJ Nederland op touw jaar: George 't Hart. 62 jaar. heeft gezet met het doel pater Van dei- Zwaan in Brazilië financieel te hulp te komen. De Nederlandse missionaris pa ter Adriano v.d. Zwaan is werkzaam ln de wijk Santo André aan de rand van Sao Paolo waar 20.000 mensen onder de meest erbarmelijke omstandigheden leven. In die wyk van armoedige onder komens, waar pater v.d. Zwaan niet be ter wil wonen dan zyn medemensen, is geen medische hulp, geen dokter, geen apotheek, geen tandarts, geen licht en geen water. Pater v.d. Zwaan heeft zich ten doel gesteld in deze grauwe •Uende een centrum te bouwen. Hier mderrlcht geven, wat ontspanning bieden en een grote crèche inrichten. De KRO televisie besteedde enige tyd geleden aandacht aan dit project. Dc KPJ heeft zich ten doel gesteld het be nodigde geld bijeen te brengen. Aller lei aktles worden daartoe gehouden. Ook de Inwoners van Zoeterwoude kun nen hiertoe medewerken. Hun missiege zindheid is bekend terwyi het ook fer vente liefhebbers zyn van het kaart spel. Voor dit goede zyn beide op een aantrekkelijke wyze gecombineerd. Donderdagavond wordt een grote LISSE l ITGAANSDAG D.J.O. Bestuur en leden van de Llsaer Wan delsportvereniging DJO hebben zater dag onder begunstiging van prachtig weer een mooie uitgaansdag gehad. Met 96 personen in twee bussen heeft het ge hele gezelschap de reis gemaakt naar Harderwyk en natuurRjk een bezoek ge bracht aan Plet beroemde Dolfinarium. De avond a.s. om 8 uur byoen voor de be handeling van de volgende agenda: voorstel tot het verlenen van zekerheid als bedoeld In art. 63 van de woning wet ten behoeve van de bouw van eigen woningen verlenen van een credlet voor het vestigen van een post voor Open bare Werken en Plantsoenendienst ln de Poelpolder; voorstel tot verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der La ger Onderwyswot 1920 voor de veran dering vun de verlichting ln de RK Meis jesschool Heereweg; Idem RK Jongens school aan de Heereweg; Idem aanschaf fing leermiddelen en hulpmiddelen t.b.v. de Prot. Chr. Mavo-school; voorstel tot verlenen van een voorschot op de ex ploitatievergoeding voor het byzondcr algemeen voortgezet onderwys over 1968 t.b.v. de Stichting voortgezet on derwys op reformatorische grondslag.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3