FORD ESCORT v.a. 5.495,- 4-jarige Johnny uit Leiderdorp beleefde hachelijk avontuur AZC wint eerste wedstrijd voor promotie naar eerste klas de Ford Escort niet Ford Escort rijden! „Droevige"prijzen worden voor de bollen betaald Kon beste oogst (nog) niet worden verkocht? Geen samenwerking bij export Open Leidse tenniskampioenschappen Judith Salomé stelt zii^ kandidatuur voor eindzege FORD TRANSIT... N.Z.H. biedt in Haarlem parkeerruimte aan DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 (ADVERTENTIE) Door tuinman uit waterdoorlaat gered In ivankeiyk gelijk opgaande kers bleek in deze speelperiode en frac tie van een seconde te laat te zijn ge scoord en werd derhalve ook niet ge steld. Het begin van de 4e en laatste speelperiode was aanvankelijk voor de bezoekers die hun laatste reserves aan spreken om weer naast AZC te komen. Doelman Meijerink stak echter weer in een ongenaakbare vorm en ranselde alles uit zijn doel. Toen tenslotte Jlm strijd bleek AZC In de eerste promotie wedstrijd voor de eerste klasse water polo van de KNZB uiteindelijk toch over een beter uithoudingsvermogen te be schikken dan de mensen van liet Gro ningse „De Walvissen". Ongeveer hal verwege de derde speelperiode kwam 't keerpunt voor de Alphenaren, die na dat de gasten voor de derde maal met hun score naast de AZC'ers waren ge komen definitief van de Groningers wegliepen dank zij uitstekende fers van goalgetter Jlm Koster, die deze avond maar liefst, vjjf van de zeven Al- phense doelpunten voor zijn rekening Onder leiding van scheidsrechter Thomson uit Bakkum trok AZC direct reeds fel ten aanval en reeds in de 2e minuut had Wim Verhagen met een- keihard schot succes. 1-0. „De Wal vissen" gaven zich echter nog lang niet gewonnen en met een goed sluitend sa menspel, waarbij men elkaar opmerke lijk goed in het water wist te vinden, werd de Alphense defensie uit verband gespeeld. Doelman Meijenrink wist het aanvankelijk nog wel te klaren, maar toen de Groningse aanvalsleider even de kans kreeg te schieten was het toch raak en werd de eerste speelpriode met 1-1 afgesloten. In de tweede speelperio de begon Jim Koster met zijn doel- puntenserie toen hij in de vierde minuut een mooi aangegeven bal van Rudy de HejJ keihard inschoot: 2-1. Even later zou het toch weer gelijk worden toen door de gasten werd benut. 2-2. Met deze stand werd aan de 3e en naar 'e ppriode bgonnen. Het was weer Wim Koster die de talryke Alphense aanhang liet juichen en voor de derde maal zijn ploeg de leiding gaf: 3-2. No£ gaven de gasten echter niet op en hun volhouden werd beloond met een derde gelijkma ker: 3-3. Verbeten zette AZC daarna fel door en met succes want het was weer Jim Koster die scoorde: 4-3. Kort voor liet einde van de derde speelperiode wist Wim Verhagen de voorsprong wat te vergroten door er 5-3 van te maken. Een vierde doelpunt van de bezoe- Bij' AANKOOP van een AUTO is goede raad DUUR Voordelig - Ruim - Snel (v.a. f 5.495, AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein, 6 Leiden ADVERTENTIES Wim Verhagen (rechts onder) scoort de openingstreffer voor AZC tegen „De Walvissen". Koster weer een kans kreeg aan de an dere kant betekende dit en 6-3 voor sprong voor AZC, die tenslotte nog werd vergroot tot 7-3 door Rudy de Heij, waarmee AZC een volkomen ver diende overwinning behaalde. Vrijdagavond speelt AZC de tweede wedstrjjd in deze promotiecompetitie in de Maasstad tegen Rotterdam en maan dagavond de derde en laatste In het zwembad De Hommel te Utrecht tegen De Gouwe uit Waddinxven. (ADVERTENTIE) De pas vier jaar geworden Johnny Tacken zit weer prinsheerlijk by zyn moeder thuis aan de Brittenburg te Lei derdorp. „Hy was vanmorgen al weer helemaal de oude", vertelde mevrouw Tacken ons. Voor de ouders van Johnny moet dat een byzonder grote opluch ting zjjn, want het kereltje beleefde gis termiddag om even half zes een benau wend avontuur, dat een tragische af loop had kunnen hebben als er niet on middellijk was ingegrepen door de 20- jarige tuinman Noordervllet, die John ny zal verdwijnen in de waterdoorlaat onder de Van der Valk Boumanweg bjj de Tollenaersingel. Johnny was aan het spelen met een vriendje en daarbij was zijn speelgoed pistooltje in het water van de singel gevallen. Het knaapje wilde het pistool tje pakken en viel daarbij In het water. Al gauw was hij verdwenen in de don kere tunnel onder de weg, terwijl zijn vriendje naar Brittenburg 7 rende om Tacken te waarschuwen. RIJNSBURG Overleden: Lijdia v. d. Vijver, w.v. J. Noort 84 j.Catharina Bedljn, e.v. C. v. d. Meij 52 j.; Dirk Lindhout 59 j. Geboren: Albertus z.v. A. Noort en J. C. Strijd. Ondertrouwd: P. de Jong 20 j. (Kat wijk) en A. J. Heemskerk 23 j. Getrouwd: C. v. Duijn 20 J. (Katwijk) en M. C. v. d. Metj 22 j. Tuinman Noordervliet, die in de buurt aan het werk was, had zich inmiddels niet bedacht en was in de heul gekro pen die ongeveer 30 meter lang is en waarboven slechts een goede decimeter ruimte is. Johnny werd door de heer Noordervliet van de ene kant vai doorlaat naar de andere geleid. Het bewusteloze jongetje werd door enkele te hulp geschoten omstanders per auto naar het Academishc Zieken huis gebracht. Inmdidels was hij bij kennis gekomen en het singelwater kwijtgeraakt. Gisteravond kon Johnny weer naar huls terugkeren. AANGEHOUDEN Een 14-jarige en een 15-jarige Leidse jongen zijn gistermiddag door de Leidse politie aangehouden terzake van dief stal van een kano van de jachtwerf Poelgeest in Oegstgeset. De jongens had den de kano daar ongeveer twee weken geleden gestolen en boden hem n koop aan. VEILIG RIJDEN! GOED KOPER RIJDEN AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. Lammenschansplein 6, Leiden Advertentie DODELIJK ONGELUK VAN MAN UIT 0EGSTGEEST De 63-jarige tekenaar J. P. J. M. van Reljn uit Oegstgeest Ir vannacht over leden in liet. Academisch Ziekenhuis te Leiden. De heer Van Reljn reed gistermiddag omstreeks 16.00 uur op de Venneperweg in de Haarlemmermeer. By het onoplet tend oversteken van de weg werd hy door 'n auto gegrepen en zwaar gewond. UIT BOOM GEVALLEN In een tuin, gelegen achter de Leeu werikstraat, is een 15-jarige Leidse jon gen gistermiddag uit een 7 meter hoge boom gevallen. De jongen moest met een rechteronderbeenbreuk naar' het Academisch Ziekenhuis vervoerd wor- 5-jarig jongetje te Noordwijkerhout verdronken Hedennacht werd na urenlang dreg gen door de Rijkspolitie van Noordwij kerhout in de Guldemondsloot de 5- jarige Tony van der Zwet-Slotemaker gevonden, die vanaf v\jf uur die middag uit de ouderlijke woning In Duin en Dal werd vermist. Een vriendje was ongeveer die tijd met kroos op de schoenen thuisgekomen en toen vreesde men al het ergste. Na eerst tevergeefs de sloot langs de Gulde- mond te hebben afgedregd, werd met zwaardere hulpmiddelen in de brede Guldemondsloot naby het viaduct om streeks middernacht het jongetje ge vonden. de twee (van onze bloembollen-medewerker) De bloembollenkwekers verkeren be paald niet ln een bovenste-beste stem ming. Geen wonder! De prijzen van de meeste tulpen en van alle hyacinten (met uitzondering van de witte variëtei ten) bevinden zich nu al maanden op een niveau dat zonder meer als „droe vig" bestempeld kan worden. En ook de meer dan beste oogst kan aan die stemming niets veranderen. Hebben de exporteurs dan zo weinig verkocht? Het antwoord op die vraag kan nu nog niet worden gegeven. Er is trouwens nie mand die niet enige zekerheid kan voor spellen of er dit seizoen inderdaad te veel bollen zullen zyn. Het is in theorie heel goed mogelyk, dat de prijzen straks sterk zullen aantrekken, omdat men tot de ontdekking komt dat er toch minder bollen waren dan men had verwacht of omdat men meer bollen heeft verkocht «lan men aanvankeiyk had verondersteld. Zo lang er bijna 700 exporteurs zyn, zal men er ook nooit tevoren een redelijke kijk op kunnen hebben. En het ziet er niet naar uit dat die exporteurs de koppen bij elkaar gaan steken. Door nood gedwongen Dat zal wellicht alleen gebeuren als men daartoe door de nood der tijden wordt gedwongen. Zo ver is het by de Ondanks dreigende onweerswolken viel er gisteren in de Open Leidse op Roomburg van zeer goed tennis te genieten. Naast de B- en C-spelers kwamen nu ook de grote A-broers en zussen op de baan. Bij de dames is Lidy Jansen Venneboer wegens een schouderblessure verhinderd, waardoor Judith Salomé nu eerste is geplaatst. Zij toonde zich deze plaatsing waardig door tegen Nennemieke Brouwer en Ina Onnes slechts twee games te verliezen. In deze vorm is Judith op de Nationale een grote kanshebster. Fred Hemmes wint moeizaam l>e Leidse (IIMrictskainpioene Joshie v. d. Kongli vocht tegen de sterke Am- nlenlanise Dita IJspaard voor iedere centimeter gravel, maar zij kon het net niet redden: 3-6 7-9. lly de heren won Jan Hordijk gemakkelijk de openings ronde tegen Boelen», maar zyn vriend Fred Hemmes «as tegen Eddy v. *t Hor In grote mneliyklu'den. Eerst met 6-3 in de derde set kon Hemmes de zeer fel spelende v. "t Hof bedwingen. De fraaiste party van de avond leverden Henk Nljeboer en de kampioen van Suriname Kenneth de Koning. Het was een prachtig gevecht tusaen de diepe drives van Nijeboer en het slimme positiespel van De Koning. Nadat de cracks elkaar drie uur had den bekampt werd de stryd by 10-10 in de derde set afgebroken. Van het damesfront B aanzleniyk minder nieuws dan gisteren. Els Heij- mana en MUon Penseel konden de Room burg-eer niet redden en verloren resp. van Ellen Sluyter en Karlna Kersema kers. Vooral Milon speelde zeer sterk en kan tot een hele ..grote speelster" uitgroeien. DAME8DUBBEL ln het damesdubbel revancheerden Anja Monod en Joly Overdijkink zich voor hun nederlaag ln de single en kraakten het jeugdige duo Entingh- Wolff met 6-0 6-1. Bij de heren zyn ook de topjeugdspe- lers gearriveerd, waardoor de B-strijd eerst goed kan ontbranden Alle wat verwend aandoende knaapjes wonnen, en slechts Ad Hooymans werd door de in topvorm verkerende Voorschotenaar Bernard Doorenbos met 6-3 6-4 versla gen. Jaap Temmink tenslotte speelde weer zyn keiharde drives en bleef Jan Vreeburg met 6-4 6-3 verdiend voor. Temmink is weer duldeiyk op de goeie weg terug en we kunnen dit toernooi heel wat van hem venvachten. Gerard Pasma, Hak van Nes en Helge Ubbink ondervonden de kracht van de jeugd en verloren resp. van Thung, Mulder en Constandae. Voeg hier nog by Brandse, Klotz en Sander en we zien veel sterke jeugdspelers by de laatste zestien. Het heren-enkel C leverde een ver rassende zwaarbevochten driesetszege Arnold v. d. Capelle op Jaap Koo- betere C-spelers ls opgegroeid. Verder sneuvelde hier de Katwyker Giek Ver does en kwam Jan Bakker tot de halve finale. De uitslagen luiden D.E.-AE. Veentjes-B. Entingh 6-2 6-3, J. Salomé-N. Brouwer 6-0 6-2, J. Salomé-I. Onnes 6-0 6-0, J. Sluyter-ln 't Veld 6-2 6-2, Blomberg-R. v. Amstel 6-2 6-3, D. IJspaard-J. v. d. Koogh 6-3 9-7. H.E.-A: J. Hordljk-F. Boelens 6-1 7-5, F. Hemmes-J. v. Hof 4-6 6-1 6-3, K. de Koning-W. v As 6-0 6-2, K. de Koning- H. Nyeboer 11-9 4-6 10-10 (gest.), Stoop- Korteweg 6-3 3-6 (gest.i, Blaas-Wel- schen 2-6 6-4 6-3. D.E.-B: Schreuder-Blaisse 6-2 6-3, E. Sluyter-E. Heymans 6-0 6-1, K. Kerse- makers-M. Penseel 6-4 7-5, D.D.-B: J Overdijking/A. Monod-B. Entlngh/G. Wolf 6-0 6-1, A. Engeleu- burg/H. de Vries-M. Penseel/E. Sanders 6-1 8-6. H.E.-B: J. Mulder-H. v. Nes 6-3 6-4, W. Brandse-Leopold 6-2 6-3, L. Con- standse-Ubblnk 6-1 3-6 6-2, B. Dooren- bos-Kooymans 6-3 6-4, H v. Nes-E. Lim 8-6 6-3, C. Klotz-Riaskof 3-6 7-5 6-2, B. Thung-G. Pasma 6-4 6-3, J. Temmink-J. yreeburg 6-4 6-3. H.D.-B: De Vos/Kluyvers-R, Meyer/ Doorenbos 6-3 5-7 6-4, De Haas <2x)- Soeters/Kallenberg 6-1 6-3, Madera Swart-De Vos/Kluyvers 6-3 5-7 6-4. H.E.-C: J. Bakker-v. Straaten 11-9 8-1, Arnoldi-Jansen Roosendaal 5-7 6-3 6-2, v. Wyk-Herreburgh 6-3 6-2, F. v. d. Zee-Verdoes 2-6 6-2 6-4, A. v d. Ca- export kennelijk nog niet. De concur rentie wordt er echter alleen maar he viger door en men hoort 2elfs wel eens beweren dat .de exporteurs elkaar niet eens het verlies gunnen. Dat laatste is natuuriyk overdreven, maar men kan wel aannemen, dat er met name in Duitsland tegen zeer scherpe pryzen is verkocht. En daarom toont de export ook geen enkele haast om hogere prij zen te gaan besteden. „Er zijn", zo zeg gen de exporteurs, „bollen zót, want de tulpen en de hyacinten zyn nog nooit zo best geweest". En dan hoopt men dat men juist geprofeteerd heeft, ook al zyn het profeten die brood eten Amerikaanse handel Er ls nu één groep van exporteurs die wel haast heeft met inkopen en ook met verpakken en verzenden. Dat zijn zij die een „Amerikaanse handel" hebben: de exporteurs die hun klanten in het land van Uncle Sam hebben zitten. Zij willen hun bollen altyd zo vroeg mogelyk bij de afnemers hebben. Een groot deel van de tulpen, de narcissen, de hyacinten en het z.g. bijgoed wordt ginds via super markets, zaadhuizen e.d. aan de man gebracht. En zo veel te vroeger die de bollen in huis hebben, zo veel te liever het hen is. De verkoopperiode wordt dan langer en dan komen er vanzelf sprekend ook meer verkoopkansen. W aarschuwing Er is tegen dat vroege verschepen naar Amerika door gezaghebbende figu ren al meerdere malën met nadruk ge waarschuwd. Prof. dr. E. van Slogteren, de toenmalige directeur van het Labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse heeft al jaren geleden waarschu wend de vinger opgeheven. Er zitten grote risico's aan het vroege verzenden, omdat aan de andere kant van de At lantische Oceaan begin september tem peraturen kunnen heersen, die men zon der meer als hoogzomers mag betitelen. En dat doet de kwaliteit van de tulpen geen goed. Het kan mislukkingen tot gevolg hebben. Er zijn meer vakgenoten die op dit risico hebben gewezen. Maar hun stemmen waren als die van een roepende in de woestijn. De afnemers wilden de bollen vroeg ln huis hebben en de klant is en blijft Koning. IntUNsen hebben de exporteurs op Amerika nóg meer haast dan ge woonlijk. Ze willen hun bollen nóg vroeger In de States hébben. De mo gelijkheid van een staking in de maand september hangt als een kille dreiging in de lucht en niets dat men meer vreest dan dat. Wat komt er terecht van bloembollen verpakt in dozen en kisten, als die straks dagen en wellicht weken ln hete opslag ruimten moeten staan, omdat men ze niet kan vervoeren? Daarom zet men alle» op haren en snaren om de bloembollen zo vlug mogelijk op de plaat» van bestemming te krygen. enquête wil nemen. Het bestuur van „De Hyacinth" heeft namelijk laten weten dat degenen, die er niet voor zijn, dat maar moeten laten weten. Zij die in alle talen zwygen zullen tot de voorstanders worden gerekend. De uitslag laat zich nu wel heel gemakkeiyk voorspellen. De tegenstanders voeren een reeks argu menten aan, waarom men deze gang van zaken niet juist acht. Laat de ver. „De Hyacinth" een ledenvergadering bijeen roepen, zo zeggen zy. Dan legt men de verantwoordelykheid in ieder geval bij de leden zelf als ze niet komen. Nu draagt in feite alleen het bestuur de verantwoording. Verder wyzen ze er op, dat het Produktschap voor Siergewas sen enkele maanden geleden de verorde ning teeltrecht hyacinten heeft vastge steld. Een van de redenen om tot een nieuwe regeling te komen was o.m. het voorkomen van het het z.g. „rentenieren op teeltrecht" (kwekers die hun teelt- bewijs niet gebruikten, verhuurden het en verdienden zo slapend een allervrien- deiykst inkomen) en ook om nu eindelijk eens een vaste lijn in het beleid te krygen. Men stelde de regeling dan ook voor drie jaar vast. op, waardoor Arnold tot een der pelle»J. Kooreman 2-6 16-14 7-6. Brief Er heerst In de bollenstreek dus een koortsachtige drukte en of dat alles de grote drukte en de lage prijzen nog niet genoeg Is, heeft het bestuur van de ver. „De Hyacinth" een brief naar de leden doen uitgaan. Een brief met een belangryk voorstel: het areaal van de hyacinten voor het komend sei zoen met 10% te krimpen. Een brief die ingeslagen is als de bekende bom en die meteen al weerstanden heeft opgeroepen. Om te beginnen acht men het ln hoge mate ongewenst dat men een dergeiyk belangryk bealult via een achrtfteiyke Surplus Nu komt de ver. „De Hyacinth" om de vaste lyn na twee maanden al weer te doorbreken, zo zegt men. Voor do rest wijzen ze er ook op, dat de voorge stelde inkrimp het gemaakte teeltplan In de war schopt en dat men door deze Inkrimp ook weer eens ettelijke miljoe nen bollen extra in het surplus zal krij gen. En dat surplus zal toeh al heel groot zijn. De overschotten moeten be taald worden. Door alle hyacintenkwe kers vla een surplusheffing. Reserves zijn er niet meer. Verleden jaar heeft men die al opgesoupeerd en kwam men zelfs nog tekort. De kans ls niet uitge sloten dat als de inkrimp van 10% door gaat, de hyaeintenkwekerg dit jaar een heffing moeten betalen van 25% en mis schien nog wel meer. Zo hoog ls deze heffing ln de meest zwarte jaren nog niet geweest. Een verontrustend ver schijnsel ln deze tyd van welvaart HETKATWIJKSE BLOEMENCORSO Het jaarlijkse Katwjjkse bloemencorso „Flora's Kleurenpracht aan Zee", zaterdag a.s. uitrijdt, zal de volgende route nemen: Katwyk aan den Ryn: opatelling by veiling Sandtlaan. Vertrek vanaf de Sandtlaan 2.15 uur - Rijnstraat - Van Egmondstraat - Kerkstraat - Zeeweg Kon. Jullanalaan. Katwyk aan Zee: Bos- laan - Meeuwenlaan (rust) - Zeeweg Voorstraat - Emmaplein - Emmastraat - E. A. Borgerstraat (rust) - Rijnmond - Boulevard - Vuurbaakplein - Drieplas- senweg - Kalkbrandery Ouwehand. Avondroute: opstellen 7.45 uur n.m Parklaan. Vertrek 8.15 uur n.m. Route: Parklaan - Annastraat - Voorstraat Emmaplein - Kon. Wilhelminastraat - Sluisweg - te Brittenstraat (rust) - E. A. Borgerstraat - Rynmond - Boulevard - Vuurbaakplein - Drieplassenweg, de stoet ontbonden wordt. 10 uur n.m.: groot vuurwerk aa Zuid-Boulevard. Om 2 uur des middags zal het vertrekken vanaf de veiling „Flora" te Rijnsburg naar de startplaats Sandtlaan. Des avonds rijdt de bloemenstoet alleen in Katwyk aan Zee (opstelling 7.45 i in het middenvak van de Parklaan). Rijden onder invloed: WEEK CEL EN JAAR ZONDER RIJBEWIJS „Ja", zei de Haagse politierechter, „maar u bent kennelyk de twee glaas jes wodka vergeten", nadat een jarige adjunct-directeur uit Noordwij kerhout melding had gemaakt va twee glazen bier en het glas jenever welke hy in de avond van 25 april had gedronken. De kans zat er in, dat die twee gla zen wodka de druppels waren, die de emmer van narigheid hadden doen overlopen. Verdachte was in de Gladio- lenstraat door de politie aangehouden omdat hy zo slingerend met de door hem bestuurde auto reed. „Toen we het portier van de auto openden, kwam de drankwalm ons t gemoet", zo getuigde een politieman. Verdachte deed nogal nydig, hoewel anderzyds een politieman moest ge tuigen, dat de gedragingen van verdach te overigens nog niet zo kwaad waren Nu was verdachte het helemaal niet eens met de twee wodka's die hy vol gens verklaringen van een barbediende zou hebben gedronken. „Hoe komt hy er by, stelde hij de vraag. Dat wist de rechter ook niet, doch bij de politie had de barman zich toch al dadeiyk de wodka's weten te herinneren. „En de barman zal het wel weten", nam de rechter aan. De officier van justitie vond voldoende bewijs voor hetgeen ten laste was legd, het besturen van een auto onder invloed van drank verkerend en eiste week gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs met aftrek m de tyd waarin dat reeds is ingeno- Mevrouw mr. P. Koningsveld-Beeta vond dat bewys minder sterk, ver dachte was in die tyd ziek en gebruik te pillen, die waarschynlijk ook invloed hebben uitgeoefend op het feit. Verdach te is geen dronkaard en zij verzocht hem in elk geval het rijbewys te laten be houden. De rechter verklaarde geen re kening te kunnen houden met de per soonlijk omstandigheden in deze en ver oordeelde conform de eis. VEEMARKT-SPORTHAL Voorlichting via verlichte vitrine Onopgemerkt heeft het bureau i lichting van de gemeente dezer dagen een nieuw voorlichtingspad betreden, namelijk dat van de (verlichte) foto kastjes. De eerste stap behelsde het brengen van twee vitrines met informa tie over de veemarkt/sporthal. Ze den geplaatst op het veemarktterrein in de binnenstad (alleen op marktda gen) en aan de Willem de Zwygerlaan nabij de toekomstige hoofdingang. De kastjes, ruim 70x120 cm groot, zijn gemaakt door personeel van de ge- meenteiyke brandweer. Achter een gla zen ruit zyn acht foto's te zien die di verse stadia van de bouw tonen, begin nend met een luchtfoto (vorig jaar) de heipalen en eindigend met een foto van vorige week. Behalve toelichting by de foto's vindt men er een samenvatting van de ge schiedenis van het veemarkt/sporthal complex, die teruggaat tot 1926. Een overzicht met technièche gegevens com pleteert de voorlichting over dit mil joenenproject. VOLUME LAAD VERMOGEN!! (ADVERTENTIE) Als het plan slaagt ook in Leiden Begin september zal de N.Z.H. op haar terreinen bij de remises aan de Leidsevaart te Haarlem automobilisten, die de stad bezoeken en moeite heden zullen worden geboden, naar men ons van de zyde der NZH meedeelde, te parkeren, het z.g. park- and ryde-system. Op een buskaartje van 95 cent kan men de wagen de gehele dag laten staan en zelf met de bus naar de binnenstad rijden. Evenals andere oude steden kampt ook Haarlem met grote parkeer- moeiiykheden en dit systeem van de N.Z.H. beoogt daarin verbetering te brengen. Vooral voor z.g. langparkeerders is het van belang. Op het parkeerterrein is voorts een service-station voor kleine repara ties en smeerbeurten. De exploitatie daarvan berust by de Shell. Hebben de plannen succes, dan is het niet onmogelijk dat ook in Haar lem-Noord en voorts bij het station te Leiden dergelijke parkeermogeiyk- heden zal worden geboden, naar men ons van de zyde der N.Z.H. meedeelde. Het is de bedoeling de nieuwe parkeermogeiykheid 11 september met enige feesteiykheid te openen. LEIDSE BlOSCOPl Films in de week van 8-14 augusll Camera: The Great Race. alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, love, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 li Lido: Hold up in Singapore (14 ja, Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.1 Luxor: De vlerkante rekruut (a.l.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Studio: Samen uit, samen thuis pre alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 er Trianon: Er is maar één James Bol (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.1 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 ei Rex: The bridge on the Riverltwai jaar); nacht (vrijdag en zaten Zy zijn naakt (volwassenen). Dageiyks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. PUNT „Neemt U me niet kwalyk, kapite de jongen laat me geen rust tot U reddingsboot hebt uitgezet." KORRELTJE Oorlog en geweld zyn de meest christeiyke middelen ter bereiking een gesteld doel. Marktberichten UTRECHT, 8 augustus 1968, VEE Totale aanvoer 4670: runderen 10$ vette kalveren 256, graskalveren I nuchtere kalveren 430, schapen 105| varkens boven 100 kg 429, varkens b neden 100 kg 96, biggen 1204, bokkl en gieten 69. Prijzen: melk- en kalf koe en 1000-1450, kalfvaarsen 900-1100, koeien 900-1050, pinken 700-825, stierJ 740-1210, graskalveren 425-600, nuchte I kalveren 45-80, fokkalveren 110-3C I schapen 85-130, lammeren 100-l([j drachtige varkens 350-425, lopers f 110, biggen 65-74, bokken en geiten 2 I 65. Vette koeien le kvv. 4.20-4.50, 2e ml 4.05-4.15, 3e kw. 3.65-4.00; vette kalm ren le kw. 3.55-3.75, 2e kw. 3.35-3.50,I 'kw. 3.00-3.30; nuchtere kalveren 1.(1 I, zware vette varkens 2.00-2.10, zeil ters 2.24-2.28; slachtzeugen 1.65-1.2'I jonge slachtvarkens 1.70-1.80. Hant l melk- en kalf koeien: matig - niet prijsB vette koeien: stug - ruim prijsh.; v'| koeien; matig .- niet prijsh.; vette veren: traag - even lager: graskalver rustig - ruim prijsh.; nuchtere kalvereta rustig -■ prijsh.; fokkalveren: lui - prijsl schapen en lammeren: wilig - prijsh I varkens en biggen: redelijk - ruim prijs I i-Hertogenbosch, 7 augustus. VEE I Totaal 6835; runderen 2i63; graskalv I vette kalveren 760; nuchtei I kalveren 1657; schapen 635; fokzeugt I sl. varkens 752; biggen 540; sl. ruij deren 711; melkkoeien 1015-1650; guisil koeien 975-1400; graskalveren 475-6751 kalfvaarzen zwart 1100-1400; rood 11751 1625; klamvaarzen 1075-1405; guis: 1 935-1235; pinken 675-900; nucl tere kalveren 215-340; weideschapen £K 130; - weidelammeren 85-120; lopers 32'-1 450; biggen 60-72; sl. runderen 4.95-5.21 I 4.35-4.8; H 3.90-4.25; III 3.60-3.8! I vette stieren 4.2-4.80; worstkoeien 3.4( vette kalveren I 3.70-3.90; II 3.1 3.65; III 3.15-3.35; nuchtere kalvert I 1.35-1.80 per stuk: 60-90; sl. zeugen I 1.70-1.75; II 1.64-1.68; sl. varkens 1.8; I 2.00; vette schapen 100-140; vette lan I 110-145; melkkoeien normas I kalm, prijshoudend; guiste koeien vr I groot, iets minder vlot, duur; jongvt j Iets ruimer, redelijk, gehandhaafd; ve: te kalveren iets ruimer, trager, hoge: 2 nuchtere kalveren groter, gedrukt, priji houdend; schapen minder, redelyk, prijs houdend; fokzeugen normaal, rus tig, niet gehandhaafd; lopers en blgge beperkt, lui, lui, duur; sl. vee minde iets williger, prijshoudend; sl. zeuge groter, matig, iets gedrukt. GOUDA, 8 augustus 1968, KAAS - Aanvoer 109 partijen: le kw. 3.88-4.01 2e kw. 3.70-3.87, extra kw. 4.02-4.35. Handel: redelyk. TER AAR, 7 aug. Groente Stair bonen I 85-1.00, stambonen 75-85, en? bonen kas I 60-90, id. II 50-70, id. m tuur I 65-1.10, id. II 50-70, id. stek 35 45, stokprinsessebonen 65-95, prei 1! witte pronkbonen I 65-70, id. II 25-4.' spitskool I 30, id. II 23, rabarber 1' andyvie I 14-21, id. II 10-12, kroten 12 postelein 18-22, aardappelen 9-18, kom kommers stek 16-18, peren Kruideniei 6-8, stoofperen 6 alles p. kg, tomaten 5.10-5.60, id. B 4.80-5.70, id. C 3.00-3.6! id. II 3.00 per bakje van 6 kg, peterseli 7, seldery 4-5, bospeen II 17 p. bos, sla 10-13 id. II 6-10, bloemkool AI 77-7! id. A II 15-49, id. B I 37-65, id. B H 15 komkommers I 17-25, id. II 15 alles p stuk. Augurken Augurken A 89, id. I 78, ld. C 53, id. DI 42, id. D II 38, M CD 30, id. E 17. RIJNSBURG, 7 aug. Bloemen Am. anjers 10-15, Witte Sim 11-13 Rode Sim 10-13, Rose Sim 12-14, Crow ly Sim 10-12, Dusty Sim 8-10, Arthu Sim 10-12, G.J. Sim 11-14, Selecta Sir 10-12, William Sim 9-11, Keefer Sir 11-13, Espérance 14-17, Harvest Moo 18-20, Clear Yellow 20-23, Rozen 10-15 Baccara 20-30, Carol 3-5, Garnette 3-5 Zorina 10-15, Grote Chrysanthen 20-2.' Alex Bedser 22-26, White Spider 18-22 Migoli 23-27, Diverse snybloemen: An thurium 100-150, Gerbera 25-30, Col villei 5-8. Gladiolen 7-10, Liatris 4-f Zinnia 2-3, Ornithogalum 1-3 alles pe stuk. Freesia's 40-55, Golden Yellow 80 90, White Swan 75-85, Stockholm 70-8f Troschrysanthen 180-200, Lyona 140 170, Tokyo 150-180, Indianapolis 16c- 190, White Spider 140-180, Divlrse snr bloemen 40-60, Statice 75-90, Phlox 501 Gele Margrieten 15-20, Asters 80 90 alles per bos. Barneveld, 8 augustus. Elerveiling - Aanvoer 629.510 stuks, stemming viol Pryzen in guldens per 100 stuks: eie 52-53 gram 9.86-10.37; 57-5' gram 11.80-12.50; 62-63 gram 13.15 13.72; 60-67 gram 13,17-13,73.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4