V Rondom „parkeerbelasting" in Voorschoten Jeugd van Voorschoten versiert bouwschutting Prof. dr. J. J. Groen uit Jeruzalem te Leiden benoemd „Biafra"-posten in het Stadhuis en PTT-kantoren Fase 2 van uitbreidingsplan Westeinde gaat nu beginnen Geen overeensiemming met „Flora" over „Frederiksoord" Wieleravondzesdaagse Sassenheim ging vlot van start 8 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT '-'jjêsi Voor wethouder C. Meerburg van Leiderdorp zijn liet drukke dagen. Over twee weken neemt hy de ambtsketen over van burgemeester mr. R. M. Gallas, die naar Alphen aan den Rijn vertrekt. H\j zal dan weer loco-burge meester zyn in afwachting van de benoeming van een nieuwe burgemeester. By alle drukte die vooraf gaat aan het vertrek van burgemeester Gallas kwamen nu ook de examens van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. De heer Meerburg is voorzitter van de examencommissie en in deze functie zagen wy hem gisteren met een aantal leerlingen en mede-examinatoren op een bouwput in Leiderdorp. De jongens deden daar het practisch gedeelte van het examen voor bouwtimmerman-gezel. „De zaak moet goed gesteld staan, in de bouw, maar ook in de gemeente", is de mening van de loco- burgemeester Meerburg. Om de zaak gemeentelyk goed gesteld te krygen hoopt liij, dat de burgemeesterloze periode niet te lang zal zijn. Voorschoten, 8 augustus De publikaties in diverse regionale aden inzake de door de gemeente Voorschoten van de Algemene Bank Nederland N.V. geëiste parkeerbelasting geeft ons aanleiding hieraan nog het olgende toe te voegen. Allereerst ten aanzien van de door |het College van B. en W. gevoerde pro cedure ln deze. Eind 1967 kwam onze cliënt, de heer J.J.Planje, in contact met de makelaar de vermelde bankinstelling i.v.m. 'erkoop van zij n, bedrijfspand in de Sc/iooJstraat. Deze onderhandelingen werden van de zijde van de Bank afge broken, daar zij meende een ander ob ject te Voorschoten te kunnen kopen. Door de bank werd ten gemeentehuize geïnformeerd naar eventuele bezwaren het College van B. en W. tegen vestiging in dat pand. Door de gemeen- werd toen gesteld, dat na betaling 5.000,- een vergunning voor dat pand mogelyk was. Daar de bank bij nader inzien dit pand toch niet zo ge slaagd vond, is zij weer in onderhande ling met onze cliënt getreden. Nadat onze cliënt en de bank tot een koopsom waren gekomen, is men weder- ir het gemeentehuis getogen om eventuele bezwaren te vernemen. Aan de koper werd toen medegedeeld, dat parkeerbydrage zou moeten worden gestort van 50.000,-. Na overleg tussen de koper en de gemeente werd dit be drag gehalveerd. Bij informatie van de koper hoe bedoelde bijdrage dan wel be rekend werd, kreeg zij te horen, dat zulks geschiedde naar rato van de gevel breedte. Toen dan de makelaar een ver te maakte tussen de gevelbreedte het pand van onze cliënt en het andere pand, klopte dit op geen stukken ij een verzoek om opheldering bleef men het antwoord schuldig. Nu komt de gemeentesecretaris met een an dere maatstaf van heffing, n.l. naar rato van het aantal parkeerplaatsen, dat be nodigd zal zyn. Daar de bank met de parkeerbijdrage, mits wettelijk verschuldigd, niet verder wilde gaan dan 15.000,-, was cliënt genoodzaakt toe te staan dat in de voor lopige koopovereenkomst werd opgenomen, dat de koopsom zou worden verlaagd met 10.000,- indien de bank genoodzaakt zou zijn 25.000,- neer te tellen voor de betreffende ver gunning. In verband hiermede schreven wij op 20 mei 1968 uitvoerig aan het College van B. en W. om opheldering in deze en stelden in die brief, dat geen enkele rechtsgrond aanwezig was voor het hef fen van deze verkapte baatbelasting, welke van willekeurige personen, op volkomen onbegrijpelijke wijze van be rekening, werd geheven. Daar wij op 26 juli 1968 taal noch teken van de gemeente hadden verno men, verzochten wij de Gemeenteraad om antwoord. In een brief van 30 juli 1968 aan de Algemene Bank Nederland N.V. stelde B. en W. nogmaals uitdruk kelijk dat 25.000,- de prijs van de ves tiging was; te betalen binnen veertien dagen. Dus voor de eerst komende ge meenteraadsvergadering. Een afschrift van deze brief bereikte ons eerst op 1 augustus 1968 om ca. 11.00 uur, een uur nadat het transport bij de notaris had plaats gehad. Hieruit moeten wij dan ook concluderen, dat het betreffende afschrift eerst in de late namiddag van 31 juli 1968 op de post werd gedaan, immers anders hadden wij dit bij de mid dagbestelling van 31 juli moeten ont vangen. De Algemene Bank Nederland had de betreffende brief op 31 juli bij de ochtendpost reeds ontvangen. Vervolgens: Indien men ten gemeente huize "informeert waar deze peperdure parkeerplaatsen dan wel komen te lig gen, kan men geen specifieke plaats aanduiden. (Voor een bedrag van 5000 gulden bouwt men een goede garage). Het is van deze plaats, dat wij de ge meenteraadsleden willen oproepen aan dit gemarchandeer door B. en W. met de belangen van individuele burgers een einde te maken. Met verwijzing naar het wapen van onze gemeente zouden wij willen besluiten* door te stellen: „Laten de manen licht doen schijnen op deze duistere zaken", D. W. H, PLAN JE - K. KOOPMANS BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van het Collége van Curatoren zyn benoemd: Drs. P. J. M. v. d. Aart voor het tijd vak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot Wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Algemene Zoölogie Oecologie drs. J. W. Bredewout voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde; dr. H. C. Hemker met ingang van 1 april 1968 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij de Car diologie; drs. J. J. Meyer voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Culturele Anthropologie; dr. J. Ch. H. Lebram met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst by de Faculteit der Godgeleerdheid; dr. B. Matricali voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk medewerker le klasse in ty- deiyke dienst by de Neuro-Chirurgie dr. J. J. van Zanten met ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Alg. Inwendige Geneeskunde (afd. In tensive Care). LEIDEN Burgerlijke Stand Geboren: Engelina Adriana Maria dr v. J. Oudshoorn en T. J. P. van Leeu wen; Carel Hendrikus Johannes Maria zn v. C. C. G. Staats en J. C. J. Heuvel mans; Fiona Franslska dr v. H. H. B. Fache en M. B. Bonnet; Maria Nantjo dr v. C. Kooistra en G. J. Lammersma; Patrick Izak Armand zn v. I. van der Tuin en Y. Pieplenbosch. Gehuwd: M. A. Diehl en J. de Wolf. Overleden: A. Elabdellaoui, 30 jaar, man H. den Brave, 65 jaar, man; L. Zirkzee, 87 jaar, man; J. J. Brabers, 58 jaar, echtgenote van M. Brouns; N. La- gerwey, 88 jaar, vrouw. OEGSTGEEST Geboren: Monique Lisette, d.v. I. R. A. Asjes en W. E. da Silva de Freitas; Petronella Maria, d.v. R. H. Boetekees en M. C. M. van Gqozen; Casper Leo- nardus Johannes Maria, z.v. H. F. M. de Groot en A. M. H. van der Wissel: Sophia Wilhelmina, d.v. W. Haazebroek en W. J. C. M. van der Meer; Martinus Johannes Christiaan, z.v. J. G. N. Me- gens en van M. J. A. van de Ven; Ange lica Maria, d.v. J. L. van der Voort J. Kok; Miranda Marleen, d.v. G. W. Kleisen en J. J. Waljaard; Ingo Dit- mar Alexander, z.v. C. H. Westerink er I. Verbeek; Johannes Jacobus, z.v. A M. Driessen en J. Minnaar. Ondertrouwd: M. M. van Leeuwen er E. Sauer. Getrouwd: F. A. de Mooij en C. Rys- dam. Overleden: J. C. M. Pieck. Buitengewoon hoogleraar Pycbo-biologiscb onderzoek bij Intern. Geneeskunde By K.K. 1» prof. dr. .1. J. Groen, hoog- raar in de inwendige geneeskunde aan de Universiteit van Jeruzalem, aun de Leidse Universiteit benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de methodologie in psycho-biologisch onderzoek. Prof. Groen werd in 1903 te Amster dam geboren en studeerde aldaar aan de Gemeentelijke Universiteit van 1920 tot 1927 geneeskunde. Na enkele maan den algemene praktijk werkte hij enige tijd op de biochemische laboratoria van prof. Charles Dodds en prof. G. A. Har rison te Londen. In januari 1929 werd prof. Groen benoemd tot asistent aan de Amsterdamse Universiteitskliniek voor Inwendige Ziekten. Daar promo veerde hy in 1935 bij prof. dr. I. Snapper tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift „Over anaemia perniciosa en voorwaardelijke deficiëntie". Daar toe in staat gesteld door de Rockefel ler Foundation deed hy vervolgens een jaar wetenschappeiyk onderzoek op het Thorndike Memorial Laboratory van de Harvard University Medical School te Boston in Amerika. PSCHY CHOSOMATIEK In 1937 keerde de nieuwbenoemde hoogleraar terug naar Amsterdam, waar hy als hoofdassistent met onderwijs opdracht na enige tijd mede met de lei ding van de kliniek voor inwendige ziekten werd belast. Einde 1940 werd prof. Groen gedwon gen zyn universitaire werkkring op te geven; hy zette zyn wetenschappelijk onderzoek, met name op het gebied van de klinische psychosomatiek, echter op „illegale" wijze tot aan de bevryding voort. Onmiddellijk daarna leidde lijj ge durende vier maanden een ziekenhuis voor teruggekeerde zieken uit concen tratiekampen. In november 1945 werd prof. Groen benoemd tot hoofd van de tweede af deling voor inwendige ziekten van het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam. Daar verrichtte prof. Groen gedurende I een reeks van jaren tezamen met an dere geleerden o.m. onderzoek over de betekenis van persooniykheidsstructuur i en tussenmenseiyke conflictsituaties op j het ontstaan en beloop van inwendige ziekten. In februari 1958 vertrok hij naar I Israël, waar hem een benoeming wacht te tot hoogleraar in de inwendige ge- neeskunde en hoofd van de afdeling A interne ziekten van het HacTassah Uni- versiteits-ziekenhuis te Jeruzalem. PIONIER Behalve als internist van internatio nale reputatie is prof. Groen ook erkend als een van de pioniers die In Neder land de psychosomatische benaderings wijze In de geneeskunde tot. ontwikke ling libeft gebracht; van heide kwalitei ten legt een groot aantal, veelal bui tenlandse, onderscheidingen en lidmaat schappen van wetenschappeiyke orga nisaties getuigenis af. Van zyn hand zyn ongeveer 400 publicaties verschenen. De 25-jarige heer H. uit Leiden kwam vanmorgen versuft maar verder volko men ongedeerd uit het wrak van zyn personenauto, die vanmorgen om kwart voor acht op de Lammenschansweg ge grepen werd door een vrachtwagen uit de richting De Sitterlaan komend. De vrachtwagen verleende geen voor rang aan de rechtdoor rijdende perso nenauto en greep deze in de linkerflank. De auto vloog driemaal om zyn as en kwam op de kop op de rybaan te lig gen. De heer H. had zelfs geen schram metje opgelopen. ilio, Stadhuis, postkantoor en tot 22.00 uur geopend BtaJra-aktle. Zoals bekend wordt met medewerking morgenavond een Inzamel!ngsaktle gehouden. De telling van de totale Leidse opbrengst gehe Vandaar gaat dit getal naar Bussum, waar het i geroepen. Een aanbeveling voor deze aktle lijkt na alle daghl zyn vrydagavond van 20.45 i giften voor de landeljjke de grote ha ui in dat deel Afrika eiyks nog nodig. KATWIJK Ondertrouwd: R. J. Kramer en P. J. Brehm; E. Kloos en A. W. Jonker; F. Kuyt en Y. v. Duyvenvoorde. Getrouwd: J. A. C. v. d. Vring en W. C. de Hey; H. v. Duyn en L. den Hol lander; L. v. Delft en C. v. Duy venbode; D. R. v. d. Ejjkel en N. v. Duyvenvoor- de; J. E. Duriex x F. A. de Mooy; G. v. Rijn en E. N. Redelykheid. Overleden: Antoon W. Boskoop 63 j. P. Vermeer 63 j-, w.v. C. Sanstra; K. v. d. Kwast 82 j.; W. Laterveer 65 j.; W. v. Rooyen 57 j.; A. Dulfer 6j.; J. T. G. v. Paridon 30 j.; M A. Dofferhof, e.v. H. H. Wouters 75 j.; A. v. d. Plas, e.v. wed. C. Schaddee 72 j. Zoeterwoude groeit verder Tegenover het raadhuis in de Noord- buurt zyn in de Westelndse polder de eerste aktlvitelten te bespeuren ter voor bereiding van het bouvvrypmaken van liet tweede gedeelte van het uitbrei dingsplan Westeinde 1. Maandag a.s. neemt het karwei officieel een aanvang. Nu de fase 1 nagenoeg geheel is vol gebouwd is het voor een vlotte voort gang van de bouw de hoogste tijd dat een volgend gebied wordt ontsloten. By de op 31 mei gehouden aanbeste ding was het Zandzuigbedryf N.V. A. Goedhart te Dordrecht met een bedrag van f 351.000.de laagste inschryver voor het eerste onderdeel. Dit bedrijf heeft opdracht gekregen dit onderdeel uit te voeren. De mogeiykheid bestaat dat in de loop van de uitvoering van dit werk aan deze firma ook de uit voering van het tweede' gedeelte zal worden opgedragen. Hiervoor schreef 't Dordtse bedryf in voor f337.000.—. In het bestek was een brug opgeno men over de Noordbuurtsevaart voor de aanvoer van materiaal en zand. Men is echter met de provinciale Waterstaat tot overeenstemming gekomen, dat hier voor gebruik mag worden gemaakt van de afrit nabij het Europaviaduct. Deze liet de P.W. onlangs aanleggen i.v.m. de nieuwe opslagruimte. Het mag bijzonder gelukkig worden geacht dat de provincie en de gemeente elkaar in deze hebben gevonden. De financiële konseluventies van een werk- brug over de Noordbuurtseweg zouden niet gering zijn geweest. Veel belang rijker is echter dat het drukke verkeer op de Noordbuurtseweg nu niet extra belast zal worden met een intensief ge bruikte uitrit. Voor het eerste gedeelte nl. moet reeds 30.000 m3 zand worden aangevoerd Weer zandpaalconstructfe De bevording rond het Europaviaduct zal aangepast worden aan de gewijzig de situatie. Na de byzonder goede er varingen rond de Veldzichtstraat en de Kerklaan, de eerste straten ln 't West einde, met de zandpaalconstructie zal deze methode ook worden toegepast in het nieuwe gebied. Veehouder Droogh zal nu een aanzienlyk gedeelte van zijn weiland definitief verliezen. Reeds en kele jaren geleden werd dit verkocht aan de N.V. Stikvoorts Bouwbedryf. Tot heden mocht hij dit echter nog gebrui ken. Overigens krygt dit bedryf een comfortabele melkstal aan de noordzy- de van de geprojecteerde provinciale weg. Betaling obligaties SJZ In het a.s. weekend gaat SJZ de eerste vijfduizend terugbetalen van de renteloze lening van f 25.000.Deze werd geplaatst voor de bouw van een eigen clubhuls, dat juist een jaar geleden in gebruik werd genomen. De houders van de uit gelote obligaties kimnen hiervoor in het clubhuis terecht op zaterdag van 13.00- 15.00 uur, zondag van 11.0U-13.?n 'mr. Zy die hiertoe niet ln de gelegenheid zijn, kunnen hun obligatie opsturen aan L. Hoogeveen, Jan van Banningstr. 4. RAAD VAN RIJNSBURG Gisteravond kwam de raad vnu Kyns- liurg in vergadering byeen. Op de lieer P. Paauw na, die met vakantie is, was de raad voltallig. Burgcmester B. II. Koomans sprak voordat aan de 11 pun tige agentia werd begonnen, er zyn te leurstelling over uit, dat hij bij zyn terugkomst van vakantie van loco-bur gemeester v. d. Gugien vernam, dat het bestuur van velling „Flora" tot een ne gatieve beslissing was gekomen aan gaande „Frederiksoord" hetgeen ultcln- deiyk beroep op de kroon ten gevolge zal hebben. „Wy zyn nu gedwongen een langdurig oponthoud tc aanvaarden wat voor de woningzoekenden nu niet zo plezierig is". Hierna werd overgegaan tot het af werken van de agenda, waarvan enkele punten zonder op- of aanmerking vlot onder de hamer doorgingen. Zo werd o.a. de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad, mevr. A. de Haas-Kromhout, onderzocht en goedgekeurd. De aankoop van grond en opstallen van de heer A. van Delft, Katwykerweg 4, nodig voor de doortrekking van de Tulpenstraat naar de Katwykerweg met een oppervlakte van plm. 1761 m2 voor de prys van 60.000,- werd even eens goedgekeurd. By de behandeling van het agenda punt ruiling grond en opstallen met de fam. v. Delft Vliet ZZ, zei de heer C. van Egmond dat hy de prys van 99.500,- ontzettend hoog vond, gezien de aankoop grond van de heer A. van Delft ligt dit 80 pet. hoger. Wij moeten, aldus de heer Van Egmond, toch voor zichtig wezen met zulke aankopen. De heer D. v. d. Mey was hot wat de prys betreft niet eens met de heer v. Egmond. Het betreft hier een door braak, die zeer zeker nodig Is, ook aangaande het aanzien van het dorp. Hy was het eens met het college van b. en w. om het op deze prys niet af te laten springen. Wethouder W. L. v. d. Gugten merk te nog op, of er wel rekening gehouden werd dat deze mensen een nieuw huls moeten laten bouwen, hetgeen gauw 75.000,- zal gaan kosten eu dat, als dit een bedryf geweest zou zijn dat nog in werking was, dit bedrag veel hoger geweest zou zyn. Hierna werd ook hier voor de goedkeuring van de raad ge geven. By de toezegging van een voorschot aan woningbouwvereniging „Splnoza" ter financiering van grondkosten gara- gcc plas „West", sprak de heer v. d. Mey de nuop "P dat deze garages van de hand zullen ga^u. daar er van de andere gebouwde garages nog steeds leegstaan. De heer C. Leeuwenburg wees er op. dat hy niet begreep dat er zoveel auto's buiten slaan daar de bewoners van plan „West" voor een klein bedrag een ga rage kunnen huren. Wethouder v. d. Gugten zet dat de gene, die in plan „West" een auto ln de garage heeft «taan, er "s morgens niet uit kan doordat een ander zyn auto voor de garage heeft gezet, zodat men zyn garage maar opzegt. Hjj vroeg zich af of de woningbouwvereniging hier wat aan zou kunnen doen. De voorzitter zei dat dit probleem reeds bekeken werd in samenwerking met de adjudant van de rykspolitie. Na de Rynsburgse raadsvergadering van gisteren werd afscheid genomen van de heer J. Kromhout. De heer Krom hout, die als eerste het woord voerde, dankte allereerst de voorzitter voor de prettige samenwerking. Spreker wees verder op de prettige sfeer in de raad zaal, die altijd vrlendschappeiyk ge weest is, ook kameraadschap met de raadsleden, al kon men elkaar soms de waarheid zeggen. „Hoewel ik stellig geloof een beetje heetgebakerd en voorbarig geweest te zyn, heb ik altyd geprobeerd als sociaal rnadslid alle bealngen tc behartigen en een goed raadslid te zyn". De voorzitter kon de woorden van de heer Kromhout onderschryven, wat betreft de goede sfeer en de kamraad- schap. „U heeft myn leiding wel cew becrltiseerd, maar lk ben blij dat u de verstandhouding zo goed vond". „U was voor ons college en de gehele raad een goed raadslid: u was geen man van echt vuurwerk maar er zullen wei nig raadsleden in ons land zyn die zo intens de raadsstukken Inzien en hun mening naar voren brengen. U was een raadslid uit het goede hout gesneden. Uw naam is wel Kromhout, maar het Is uit rechthout. „Wy zullen uw dochter op de volgen de raadsvergadering harteiyk verwelko- ken en hopen dat z-U in staat is zelfstan dig te praten en te denken. We hopen ook u nog vele malen op de tribune te zien om te kyken hoe uw dochter 't doet' aldus de burgemeester. De heer C. van Egmond sprak hier na namens zyn fractie (AR) nog en kele woorden en de heer T. Kralt sprak hierna een dankwoord namens de CHU- fractie. KATWIJK AAN DEN RIJN geeft de Harmonie Katwyk oe luehtconcert op het pleintje Commandeurslaan. Jongens en meisjes van ,J0e speel-Idle bovendien de fantasie van de mo- tractie! tintje te geven is niet nieuw, *tad" in Voorschoten zijn bezig met het derne jeugd stlmulert en de vrye loop wel echter dat het door de schooljeugd •'•'schilderen van een bouwschutting. 'n laat. Het idee om een nuchtere afschel- geschiedt. Creatieve wijze van vakantiebezigheid, ding van een bouwwerk een meer at- J KATWIJK Aun de agenda voor de raadsvergade ring van hedenavond wordt nog het vol gende punt toegevoegd: de Aannemings- maatschappy v. Rijn Katwijk N.V.. Val- kenburg8eweg 24b, Katwijk a. d. Rijn, vraagt te mogen kopen kavel 51 in de Hoornespolder, gelegen aan de Hoornes- laan-Langeveldstraat en Biltlaan voor de bouw van woningen in 5 tot 8 woon lagen op een bega negrondbebouwing en een souterain. Op de begane grond is de vestiging van enkele dienstverlenen de bedrijven gedacht, terwijl op de ver diepingen kantooreenheden geprojec teerd zyn, zomede een wooneenheid. De grond heeft een oppervlakte van 1804 m2. Als koopsom is een bedrag van 330.000,- overeengekomen. De com missie voor het grondbedrijf gaat mpt deze grondverkoop akkoord en b. en w. stellen mitsdien voor tot verkoop te be- Coureurtjes reden op grasbaan De eerste Sasseuheimse wieleravond- vierdaagae ls gisteravond op het sport park aan de Menneweg vlot van stapel gelopen. Zelfs de langdurige en felle regenval van de middaguren heeft daar niets aan kunnen veranderen. De gras- baan, waarop de jeugdige coureurtjes na het officiële startsignaal van burge meester J. baron van Knobelsdorff (in dit geval geen schot maar het lulden van een bel) van start gingen, was wel iswaar zwaar, maar goed berijdbaar, zodat het programma zy het met wat ingekorte afstanden normaal kon worden afgewerkt. Byzonder vlot afgewerkt zelfs, want waarvoor de tech nische leiders van de wielervereniging Sassenheim Omstreken ongeveer an derhalf uur hadden uitgetrokken dsden Er vielen op deze eerste dag al direct enige verrassingen te noteren. Theo v. Ruiten, de enige echte Sassenheim Omstreken-renner, kwam in groep A niet in het stuk voor en verspeelde op de eerste avond klassementswedstrijd l al veel terrein. De reden voor v. Rui tens falen was overigens begrijpelijk. Er wordt in deze Sassenhelmse wlelervler- daagse op normale fietsen gereden, dus zonder versnelling en ander race-mate riaal, waardoor er nogal vreemde uit slagen uit de bus kunnen komen. Ove rigens: aan het einde van de eerste (ge slaagde) avond waren er bloemen voor de dagwinnaars (aangeboden door wet houder Mazee) en bij het wielrennen gebrulkeiyke leiderstruien. Wielervere niging-voorzitter De Zwart reikte de truien uit aan: Gerard Helmus (A-klas se), Martin Dros en Jan Brouwer (C), Theo v. Ruiten <B) en Eddie Barn- hoorn (D). De uitslagen van de eerste avond zijn: A-klaase (14 en 15 Jaar): klasse- ongeveer 3500 meter) I Gerard Helmus 36 pnt., 2 Jan v Dyk 28, 3 Adrie Kuiper 19, 4 Bram Owel 12, 5 Witn v. Ruiten 11, B-klasse (12 en 13 Jaar): klaaae- mentswedstrljd over 5 ronden (2500 m): 1 Theo v. Ruiten 25 pnt., 2 Bennie Spruit 19, 3 Jan Endllch 14, 4 Gert Vos 11, 5 Leo Meeuwissen 6. C-klasse (10 en 11 Jaar): klasse mentswedstrijd over 4 ronden (2000 m): 1 Jan Brouwer 18 pnt., 2 Martlen Drost 18, 3 Mans v. d. Vlugt 13, 4 Frcd v. d. Zaag 8, 5 Peter de Zwart 4. Tydrlt over 1 ronde (500 m): 1 Martin Drost 56 4 zee., 2 Jan Brouwer 1.01.4, 3 Frans v. d. Zaag 1.05.2, 4 Hans v. d. Vlugt 1.06.2, 5 Tonnie Turenhout 1.06.6. Klassementt 1 en 2: Drost en Brouwer beiden 9 pnt., 3 en 4 v. d. Vlugt en v. d. Zaag beiden 5 pnt. D-klusse (8 en B Jaar); klaasements- wedatrjjd over 3 ronden (1500 m): 1 Eddie Barnhoorn 14 pnt., 2 Albert Kop- pler 13, 3 Rudy v. d. Krogt 8, 4 en 5 Hans Oudshoorn en Jan v. Haasten, belden 5 pnt

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3