Gallant Way won draversderby -.1®;$ Wh ML .w. Hogeschoolzeiler Ben Verhagen toonde uitzending Mexico waard MOEILIJKE SELECTIE WINNENDE KOPPEL WERELDBEROEMD Harry Wouters won sprongconcours Ger Westlandia vond meester op Duindigt Surinamer Haltman naar AZ '67 Gulden Race van jonge skiffeur Wegener Sleeswijk Leerlingen beheersen Hilversum BINKHORST WIL VOORLOPIG GEEN BOOT MEER ZIEN HCCI faalde tegen Y0C Vijf kamprecord van Heide Rosendahl SPORTBIJLAGE MAANDAG 5 AUGUSTUS 1968 (Van c e paardesportmedewerker) DEN HAAG Ger Westlandia heeft op de 2500 meter van de Derby gisteren op Duindigt haar meester gevonden in Gallant Way, een voortreffelijke draver, die wat meer uithoudingsvermogen had dan Ger en dus de archieven ingaat als winnaar van de Derby. In feite hebben zowel Piet Smit (Gallant Way) als Rees van der Lubbe (Ger Westlandia) een koers gehad zoals ze die maar konden wensen. Heel lang heeft Grace Again de leiding gehad en beide grote kanspaarden lieten dat begaan tot in de laatste bocht. GEESTEREN Harry Wouters van den Oudewycr heeft met het paard Rameau tijdens het dertiende concours hippique in Gccstercn het springcon cours MB gewonnen. In de barrage van zeven combinaties maakte h(j de snelste tijd: 57.3 sec. Hans Brugman, die met Goldi als tweede eindigde, deed er twee seconden langer over. Ook in de barrage bleven de deelnemers zonder strafpunten. De overwinning in het concours „Speel uw Spel" ging naar De Haan met Sunny. MB •gte l. Wouters 0-68.3, 5. Wouters dan 0-73.0; concours speel Sunny 800, 2. Josje r spel: 1. De Hai Golftitelstrijd werd buitenlandse zaak ZANDVOORT De eindstrijd om de internationale amateurkampioenschappen van Nederland op de Kennemer Golf club bij Zandvoort is bij de heren een buitenlandse aangelegenheid geworden. Winnaar werd de Braziliaan Falkenburg uit Rio de Janeiro. Bij de dames won Alice Janmaat de titel. De resultaten i de Gooreynd; „DOT GAS IN LAATSTE BOCHT Zij konden dit te gemakkelijker doen, omdat Goudvos al in het prille begin een grote fout maakte. Goudvos is later heel keurig teruggekomen en hij werd nog vierde achter Goudplevier S die met B. de Jong toch ook wel een voor treffelijke koers liep. Gallant Way trad intussen nog even de record-km-tijd van Fernauwel (1.25,4) met voeten: 1.24,5. Het veld van dertien had, afgezien van Goudvos, een goede start en Grace Again nam vlot de kop die door de klei ne merrie van K. Woudstra ook niet (Van onze sportredactie) ALKMAAR Maksi Pucic, de 22-ja- rigc Jocgo-Slavische voetballer, die in de afgelopen transferperiode door AZ'67 werd aangetrokken, zal weer terugkeren naar zijn geboorteland. Een medisch onderzoek heeft bij de Joego-Slaaf, die in de oefenwedstrijden een zwakke indruk maakte, een rug blessure aan het licht gebracht die hem medisch ongeschikt maakt voor betaald voetbal. Zijn plaats zal worden ingenomen door de 28-jarige Siegfrid Haltman, spitsspe- ler van de Surinaamse vereniging Ro bin Hood. Haltman was reeds eerder benaderd door AZ'67 en vertoeft al ge ruime tijd in Nederland. De trainingen heeft hij echter nog niet kunnen mee maken in verband met een enkelbles- De deelnemers aan de Hollandweek 11 klaagden over weinig wind vorige week. Ze hebben het volle pond gekregen gisteren. Sommigen gingen zelfs voor „Pampus". werd bestreden. Nadat Gouden Scotch een ronde goed was meegegaan, sprong zij weg iets, wat Ghia al eerder had gedaan. Dit laatste werd met hoonge- juich begroet want „de tribunes" waren niet opgetogen over de plotselinge ver andering van trainer bij dit paard. Gold Westlandia was even aardig mee, evenals Guy Hanover, maar ze vielen beide door fouten terug. Na de bocht links van de tribune voor het laatst met Grace aan de kop ingegaan te zijn kwam het duel. Het bleek meteen: Gal lant kon een dot „gas" geven, die Ger te machtig was. Smit rondde de zege volmaakt af. (Voor uitslagen zie elders) Cherle Spencer vierde De 7-jarige Nederlandse draverskam pioene Cherle Spencer is zaterdag op de Franse baan Enghien in de internationa le draverij om de Prix Washington In handen van pikeur R. Q. J. van der Lubbe als vierde in een veld van elf paarden geëindigd. De winnaar van deze sprintkoers, die in 1958 en 1959 door Hai- ros II werd gewonnen, werd de Franse crack Seigneur met een km-tijd van 1 min. 17,2 sec. Cherie Spencer, die in de eerste bocht een voorijzer verloor en slechts met de grootste moeite door Van der Lubbe in goede draf werd ge houden, liep een tijd van 1 min. 19,4 sec. Tot de deelnemers, die ongeplaatst eindigden, behoorde de drievoudige we reldkampioene en Prix d'Ameriquewin- naar Roquepine. Rallyerijder verongelukt DAR ES SALAAM De coureur James Feeney is zaterdagavond tijdens de 1000-mijIsrallye van Tanzanië veron gelukt. De 55-jarige, in Ierland geboren, Fcency reed met zijn volgauto op een geparkeerde houtauto en was op slag De in Assen wonende Nieuwzeelandse motorcoureur Anderson is in een giste ren in Mezieres Sou Laverdin, in de buurt van Le Mans, gehouden motor cross het slachtoffer geworden van een ongeluk. De coureur liepernstige ver wondingen op. Op „galante wijze" stapte Galant Way als winnaar van de derby over Duindigt. Pikeur Smit deelt triom fantelijk in de hulde. Emily Dane tweede COMO Tijdens de Europese jeugd kampioenschappen waterski bij Como is de Nederlandse Willy Staehle bij de jongsten op de eerste plaats in de com binatie geëindigd. Het 15-jarige meisje uit Bergen (N.-H.) werd bovendien eer ste bij het schansspringen met een sprong van 20,98 m. Bij de juniores be haalde de 17-jarige Haagse Emily Dane bij het springen een tweede plaats ach ter de Libanese Cathy Carayan. Bij ,de figuren werd zij vijfde. MüNSTER Kees Jurgens heeft gisteren tijdens de ruiterzeslandenwed- strijd voor studenten tussen West-Duits land, Zwitserland, Zweden, Nederland, Tsjecho-Slowakije en Groot-Brittanië te Münster het springen gewonnen. De landenwedstrijd leverde een overwinning met 109.14 punt op voor West-Duitsland. Nederland eindigde met 96.66 punt op I de vierde plaats. AMSTERDAM De Nederlandse vertegenwoordiging heeft tijdens de FISA- jeugdwedstrijden roeien op de Bosbaan te Amsterdam één gouden en twee bronzen medailles veroverd. Vooral de eerste plaats op het skifnummer van de Am sterdammer André Wegener Sleeswijk was, met sterke buitenlandse concurrentie, een goede prestatie. De veelbelovende sculler van De Hoop nam al direct de leiding en voerde na 250 meter het veld met een voorsprong van een halve lengte aan. Na 500 meter kwam de Oostduitser Jürgen Bértow opzetten, maar Wegener Sleeswijk duldde hem slechts enkele meters naast zich. Onweerstaanbaar' voor de overige deelnemers ging de Nederlander, met vier lengten winst, op de finish af. De derde plaatsen kwamen op naam van Het Spaarne (twee met stuurman), dat twee lengten te kort kwam op het Joego-Slavische Mladost en Nautilus (dubbel twee). Het scheelde slechts acht honderdste van een seconde of Nautilus had de zilveren medaille gewonnen en niet het Oostduitse SC Dynamo Berlin. (Voor uitslagen zie elders) (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De klasse van de dra- ;rs met een winsom boven de vijfen twintigduizend gulden heeft woensdag middag op Duindigt slechts acht paarden de start gebracht. Toch is het uiter mate moeilijk hieruit het winnende kop pel te selecteren. Stal R heeft Charles H en Diana R in de start en Stal Marion heeft Maestro Rodney en Little Miss Mitzie ingeschreven. Zij beslaan gevieren al drie gropskoppels en als er nog een paard uitvalt, wordt het „koppelen" nog moeilijker. Bovendien is er ook nog Acro baat, een paard dat het zonder hiilp van stalgenoot toch ook een heel eind .ka# brengen. Zo'n koers kan dus toch nog knap ingewikkeld zijn. Het programma begint om half vier het luidt Minervaprijs (2000 m., autostart, met trio): Eland - Firestone - Frieda O. Outsider: Edelvalk S. Jupiterprijs (2140 m.): Gloxinia B - Farro Bond - Flying Dutchman. Out sider: Grietje. MarsprUs (2000 m., autostart, met trio): Flicka van de Lente - Courage - Enigste Outsider: Fantastica. Junoprijs (2140 m.): Gaston van de Lente - Gusta W - Geus Akerendam. Belletteprys (2000 m., ren, eerste afd.): Golden Tudor - Pixicata - Mary Jane S. Mercuriusprys (2000 m„ autostart, met zeilmede werker) MUIDEN Eindelijk was er wind. Wel rokken er zaterdag dichte regennevels over het IJsselmeer en werd Pampus aan het zicht onttrokken, maar er stond een stevige bries en dal was het enige wat de deelnemers aan de Hollandweek II voelden. Voor Flying-Dutchmanfenomecn Ben Verhagen dé kans om zijn wereldklasse te tonen. Met hun „Daisy" stoof het Mexicoduo Verliagen-Dc Jong over het knobbe lige IJsselmeer. Niemand kon hen benaderen. Pas toen Verhagen (1-2) zaterdag beentje werd gelicht vanwege een te vroege start cn ze een dagzege miste, gloorde voor Eekels (6-5-1) een sprankje hoop op een eindzege. Maar ook dit ontzenuwde Verhagen kort na het startschot. In een hogcschoolstijl stoof Ver hagen, mot de kaarsrecht in dc trapeze hangende De Jong, over het IJsselmeer en zegevierde. Tc Muiden liet Verhagen zien, dat alléén hij de Juiste man voor Mexico is. Dc concurrentie Imhoff, Eekels en Blok verschrompelde. De Hollandweek II was het laatste grote evenement voordat Verhagen, samen met de gehele olympische zeilploeg, de vliegende stap over de Atlantische Oceaan doet. Aan de „Daisy" wordt nu nog een finishing touch gegeven en dan gaat Verhagens schip samen met de „Stormy" van Mexicoreserve Imhoff aan boord van een schip richting Acapulco, Voor Vertragen, die rond Pampus ondubbelzinnig afstand nam van elke nationale concurrentie, is Mexico de derde Spelen in de rij Rome, Tokio. Veteraan Ver hagen (41) heeft voor deze Spelen veel vertrouwen ln zijn kunnen bij Mexicoweersomstandigheden (over wegend licht zeilweer), heigeen het moreel van de equipe in de rug steunt. Gezien het sterke verval in de wereldzelltop, ls over Verhagens kansen weinig zinnigs te zeggen. Afweging der huidige gegevens heeft tot resultaat: Verhagen bij de eerste vijf te Acapulco. Bredere basis Te Muiden zag men ook het verschijnsel, dat dooi de aankoop van de moderne Hoare-racemachines door Blok en Eckels, Fred Imhoff nu niet meer de zekere tweede Nederlandse FD-man is. Er heeft zioh in dit zeilseizoen een bredere basis gevormd. Daartoe behoren Imhoff (7-4-2-2), Eekels (6-10-1-5), Blok en zijdelings de rijzende sterren van Guus Bierman, Ten Herkei en in de verte Bernard v. d. Laan. Rond Pampus was Eekels met harde wind (zaterdag) even snel als dc Hagenaar Imhoff. Blok werd door peöh achtervolgd: zaterdag uitgesloten van een vierde plaats wegens een fout bij de start- procedure en gisteren, zeilend in een goede positie, raakte Blok een vlag Eindstand: Verhagen 4699 pnt., Imhoff 4483 pnt. en Eekels 4055 pnt. Koffers gepakt, Boudewün Binkhorst, de Mexico-Finnaigevaardigde, pakte zaterdag zijn koffers en ging heen met de mededeling, dat hfj voorlopig geen boot meer kon zien. Gisteren stapte Binkhorst, die evenals zijn medereiziger naar Acapulco, reserve Frits Beck, dui delijk tekenen van zcilmoeheid vertoonde, in het vliegtuig richting Spanje voor een vakantie. Beek gaf er vrijdag al de brui aan. Zaterdag toonde Binkhorst toch zijn topklasse door in een kort stukje laveren veertig tegenstrevers subiet achter zich te werken en met een forse voor sprong het eerste merfeteken te ronden. Binkhorst verdween in ditkke regennevels. Tweede werd Kees Kruijer, die na Binkhorst in deze zeilweek beslist de stericste was. Daar Kruijer (8-2-1) wegens werk zaamheden op de eerste dobberdag niet zeilde, ging de eindzege nu naar Kees Douze (3-1—10) die in de slotrace ver achter Dirk Seret ende beslist voor treffelijk zeilende Amsterdammer Kruijer eindigde. Van het armzalige Drakenveldje, zes boten, was Bier de sterkste. Na de twee dobberdagen kwam de Voorburger Wim Klomp verrassend sterk voren. In de zaterdagrace moest Klomp een goede positie prijsgeven wegens averij, maar gisteren de „Eska" ongrijpbaar voor Bier en Eduard Freeh. Bier had aan 1-1-3-2 voldoende om Bakker (5-4-2-4) en Klomp van de hoogste eer af te houden. Kees Nater bleef gisteren met zijn „Sir Piet" de wal. Moe van al het gezeil werd de Solospecialist bovendien overvallen door gezwollen amandelen een stekende blindedarm. Toen het zaterdag w> gingen de Solo's angstaanjagend snel over de korte golven van het IJsselmeer. Zwaargewicht Jos Kers bergen was, zoals hij reeds zelf had aangekondigd, nu de wanaar. Nater liep in een rak weliswaar c m op Kersbergen, maar moest uiteindelijk toch zijn meerdere erkennen in de Utrechtenaar. Voor Nater lag met 1-1-2 evenwel toch een hoofdprijs klaar. Theun Hoogmoed eindigde met 6-3-3-1 in totaal als tweede. Sneekweek De 33ste Sneekweek kwam dit weekeinde een beetj moeilijk op gang. Toen zaterdag ruim 820 boten, verdeeld over 41 klassen, van start gingen, stond er vrijwel geen wind. Een in de middag opstekende bries zorgde er echter toch voor, dat alle schepen omstreeks 17.00 uur de 18 kilometer lange baan hadden volbracht. Gisteren was het bijna ideaal zeihveer. Nu echter werden de organisatoren overstelpt met protesten Vooral bij de Valken is de situatie na twee dagen zeer onduidelijk, omdat gisteren vijf koplopers schijnlijk een van de merktekens vergaten te ronden Bij de Regenbogen voer Bouw van Wijk zaterdag een zeer sterke race. Gisteren echter was het Hof land, die vanuit de achterhoede naar voren kwam en winnend door de finish ging. Oud-FD-zeiler Ulrik Jager werd tweede. In de Zestienkwadraten startte Visser uitstekend met twee eerste plaatsen, iets wat Vaurienzeiler Thans hem nadeed. Na twee wedstrijd dagen is het reeds duidelijk, dat de strijd o hoofdprijs in de Vrijheid sklase gaat tussen De Haas jr, Zweep en Aïberda. Sijtema uit Loosdrecht begon verrassend goed in de Pampusklasse, maar Bonnema volgt hem met twee tweede plaatsen op de voet. IBM-SCHAAKTOERNOOI Kavalek won Bij grootmeesters AMSTERDAM De Tsjech Kavalek heeft het IBM-schaaktoernooi gewonnen. HU deelde in de vyftiende en laatste ronde het punt met de Rus Kotov. De Rus Bronstein speelde remise tegen de Hongaar Lengyel, waar door hij een half punt op Kavalek ach ter bleef. De uitslagen van de partijen uit de laatste ronde zijn: grootmeestergroep: Jongsma—Zuidema ',i, Bronstein—Lengyel 14—Bliek—Donner 0—1, Marovlc—Sjamkovitsj '/j—Vj, Ree—Lan- geweg ',4—Bouwmeester—Kuij pers Vj, -Kavalek Vj-Vj, Clric-Ivkov ndstand is: 1. Kavalek (Tsj.-Sl.) 10% (Rusl.) 10; 3/7. Clric Joeg.- trio): Elite Mac - Ever Queen - C Rood en Noot. PlutoprUs ('2100 m.): Stal R - Acrobaat - stal Marion. Neptunusprys (2000 m., autostart): Da kota - Blanchefloor - Christine Williams. Outsider: Athos the Saint. Belletteprys (tweede afd., met trio): Playgirl - Marello - Wilmar. Venusprys (2140 m., voor amateurs): Gea Volann - Edelscott Six - Dalila Regina. Hilversum De leerlingen nemen in het koerspro- gramma van morgenavond te Hilver sum byna de helft van de draverUen voor hun rekening met hun criterium. Leerlingen genoeg blykbaar, en daarom moest de enige koers gesplitst worden. Ze hebben paarden van goede en heel goede klasse in handen en aangezien zij in het algemeen nauwelijks minder zijn in kwaliteit dan hun bazen zelf, zal het hard gaan. Het programma begint om half zever i het luidt: Criterium voor leerlingen I (2000m. iet trio, eerste afd.): Dorita H - Doro thea - Curasao. Outsider: Anton B. Tweede afdeling: Erica - Dakota - Boyke van Our Bonni. Criterium voor leerlingen II (2040 met trio): Bernadine - Dougalls Stern - Barbarossa W. Outsider: Amigo. Wasmeerprys (eerste afd. 2000 m., autostart): Gabor TH - Greta - Felicite. Looosdrechtprys (2900 m.): Brun Beer - Diamant Dear - Boyke van Our Bonni. PUnenburgprys (2020 m., met trio): Gruno van Amstel - Freule CH - Geus Akerendam. Outsider: Grace Belwin. WasmeerprUs (tweede afdeling): Gre Hollandia - Gravin Johanna - Fair Lady. Zuidcrheideprys (2000 m., autostart, met trio): George van Rhea - Funny Guy - Elleke van Our Bonni. Outsider: Esmeraldine H. Tot slot volgt de finale van het leer lingencriterium. Marovlc (Joeg.-SI.) 1\'y. iiong.) 7: 13. Bouwmeester (Ned. Jongsma (Ned.) 5, 15. Kuljpere (N STUNT VAN H.B.S. (Van onze cricketmedewerker) Een nogal teleurstellende draw van HCC tegen VOC en een knappe zege HBS op Rood en Wit zijn de opval lendste gebeurtenissen tijdens dit cri- cketweekeinde geweest. VOC het eerste bat sloeg een totaal van 163 runs bijeen voor het verlies van 9 wickets. Een ideale cricketdag was het niet, en kele malen moest de partij worden ge staakt wegens de regen. Bij de Rotter dammers was vooral „invaller" Wally van Weelden op dreef. JSterkste man in de aanval van IlCC was Ernst Vrieng met vijf genomen wickets voor 63 runs. HCC, nog immer koploper, heeft in derdaad dicht bij een nederlaag ge staan. De Hagenaars vergaarden 59 runs voor 5. Sterk cricket werd er gede monstreerd bij HBSRood en Wit. De Haarlemmers sloten hun totaal op 190 voor 5. Solide spel van HBS bracht in ruim twee uur de oogst van 192 runs voor 5 wickets binnen. Daarmede bleef de vol le winst bij de Haagse ploeg. Bowler Trotter van HBS muntte uit met 2 wickets voor 33 runs. Tussen Rood en Wit en HCCI werd een draw bereikt. De Haarlemmers waren met een totaal van 149 uit, terwijl HCC II 120 runs bijeen sloeg voor 7 wickets en toen was het tijd. De leiding in eerste klasse B blijft bij Krekels. De ploeg kwam tegen het Nijmeegse Quick tot een draw. De Krekels waren voor 162 runs all out, ter wijl Quick op het bord 112 runs sloeg waarna de umpire het slot blies. LONDEN De Westduitse Heide Rosendahl heeft zich tydens de tweedaagse atle- tiekwedstryd tussen de damesploegen van Groot-Brittannië en West-Duitsland, die in het Londense White City-stadion werd gehouden, met 5129 punten bovenaan de wercldranglyst van de vUfkamp van dit jaar geplaatst. Zy bleef met haar totaal slechts 117 punten onder het wereldrecord van de niet meer actieve Russische Irena Press, die in 1964 tydens de Olympische Spelen te Tokio 5246 punten behaalde. De prestaties van Heide Rosendahl, die het Westduitse record van Ingrid Becker met 176 punten verbeterde, op de vijf nummers zijn: 80 meter horden: 10.9, kogel stoten: 14.01 meter, hoogspringen: 1.64 meter, verspringen: 6.45 meter en 200 meten 24.2. Ingrid Becker werd met 4923 punten tweede voor Ann Wilson (4804) en Mary Peters (4740). De interlandwedstrijd, die door 10.000 toeschouwers werd bijgewoond, leverde een overwinning op voor West-Duitsland: 6662.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8