De krachtexplosie van een getergde COBY SIKKENS LIET DE ZON SCHIJNEN VOOR KERKHOVEN Fedor den Hertog heeft er weer een titel hij Verwarde toestand door jury besluiten Jan Derksen kampt met zorgen Mexico Langerhorst veroverde zijn dagelijkse titel Pleidooi voor de veiligheid VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sp( AMSTERDAM De krachtsexplosie die Leo Duyndam gisteravond in het Olympisch Stadion ontwikkelde was indrukwekkend. Zo groots, zo imponerend, dat de dui zenden op de tribunes een verschrikkelijk lawaai produceerden en er de stevige atleet mee door de laatste, belangrijkste, meters joegen. Leo Duyndam tenslotte* viel achter de streep in de armen van zijn ploegbaas Piet Liebregts. Samen huilden ze, want samen hadden ze naar deze thriller toegeleefd: kampioen van Neder land in de profachtervolging. Een op papier geringe kans, omdat de wereldkampioen bij de amateurs 1967, Ger Bongers, tot de deelnemers behoorde. Maar Ger Bongers werd verslagen. De sensatie in het Olympisch Stadion had een hoogtepunt bereikt. En in de armen van Piet Liebregts kreunde Duyndam: „Niemand kan beseffen hoe gelukkig ik me voel". Maanden en maan den werkte hij met Piet Liebregts aan zijn come back, na een periode vol tegenslagen. Strakke levensschema's maakten van Leo Duyndam een sportieve kluizenaar, van Piet Liebregts een overbezet man. De voorberei dingen op een aantal „pieken" verliepen naar wens, maar kregen afgelopen weekeinde harde klappen. Toen verspeelde Duyndam in het wegkampioenschap zijn eerste kans om een grote uitslag te halen door een valpartij. De tweede opdoffer kwam dezelfde avond bij het bekend maken van de ploeg voor het wereld kampioenschap. Leo Duyndam, die er vast op rekende gekozen te worden („ze beloofden het me") kreeg geen plaats in het team. En dat feit maakte gisteren van hem een getergde r Vanaf die zondagavond heeft Piet Lie bregts dat proberen te bereiken. „Leo", sprak Liebregts gisteravond aan de voet van het erepodium, „moest kwaad worden. Ik heb hem wel honderd keer gezegd dat wat de bond hem aandeed niet netjes was. Dat ze hem miskenden. En iedere keer als we erover begonnen zei ik: „Als gij den Duyndam wilt zijn die ge bent, moet ge donderdagavond vliegen. Laat zien dat ge wat kunt. Laat ze zien dat ze zich in jou vergisten". En.. Leo Duyndam „vloog". Hij gaf de amateurwereldkampioen Ger Bon gers nauwelijks een kans. Na 1 kilome ter nam hij 15 meter voorsprong, maar binnen 1000 meter was Bongers terug. Anderhalve kilometer lang bleven de lampjes precies tegelijktijdig flitsen. Wierlerminnend Nederland, verzameld rond de cementen piste, hield de adem in. Het wachten op het wonder Duyn dam, het wachten op de al eerder ge vierde Bongers, wiens reserves wellicht het verst zouden rijken. Maar Leo Duyn dam, als een duivel rondjakkerend, gaf geen krimp. Even, heel even maar, moest hij Bongers laten voorgaan. En kele meters slechts. Toen herstelde hij het evenwicht en bleef tot de laatste ronde gelijk met zijn sterker geachte tegenstander. Toen volgde die verschrik kelijke, verbluffende, krachtexploèie van Leo Duyndam, de opgezweepte. Beukend op zijn pedalen en gestimuleerd door het applaus daverde hij op een schitte rende overwinning af. Kampioen van Nederland. Merkwaardig karakter De strijd die aan de achtervolgingsfi nale bij de beroepsrenners voorafging, had een merkwaardig karakter. Op de eerste plaats vanwege de gemaakte tij den, ten tweede door 'n jurybesluit dat tot gevolg had dat de twee favorieten, Duyndam en Bongers, de finale haalden en een van de twee niet door de ander vroegtijdig werd gewipt. De enigszins verwarde toestand be gon met de kwartfinales waarin om te beginnen Evert Dolman ontbrak. Na de achtste finale, waarin hij geklopt was door Bongers, meldde hij zich bij de ju ry met „hoofdpijn en zo". Of hij weg mocht. Het kon en Evert Dolman stap te in zijn auto om zich naar een Bel gisch criterium te spoedenHet bete kende dat Cor Schuuring zonder tegen stander moest rijden en op de verschrik kelijke tijd van 8.35.8 uitkwam. Maar dat was nog niet alles. In zijn wedstrijd tegen Rinus Paul ging Ger Bongers zijn ongenïteresseerde tegenstander binnen drie ronden voorbij. Bongers wilde af stappen, maar het mocht niet van de jury. Ook Bongers maakte er toen een wandeling van en eindigde op 7.31.0. Duyndam die dit alles had aangezien, bleef dan ook in zijn race tegen de vol slagen onbetekenende Kiekens, rustig bij zijn geen tegenstand biedende con current die hij vrij snel inliep. De andere wedstrijd eindigde in voor deel van Vianen die Cornelisse versloeg. Volgende verrassing En toen kwam de volgende verrassing bij deze achtervolging, want de jury be sloot plotseling het KNWU-reglement te ruilen voor de UCI-voorschrlften. Het be tekende dat men voor de halve finales de plaatsing niet liet afhangen van de tijden (in dat geval zouden de favorie ten Duyndam en Bongers tegenover el kaar komen) maar van het moment van inlopen, met daarnaast de gemaakte tijd. Het betekende ook dat het met spanning tegemoet geziene duel tussen Duyndam en Bongers werd uitgesteld tot de finale. Dat kon, want volgens de reg lementen voor deze dag konden de tij den „van Invloed" zijn. Van „bepalend" was geen sprake. Kampioensduo Men heeft de beslissing van de jury geen moment hoeven te betreuren. De eindstrijd werd er een van grote klasse. De overwinning van Leo Duyndam gaf glans aan deze kampioensdag, aan de kwaliteiten van de coureur ook, die zich nu nog alleen op de baan gaat toe leggen dit seizoen, om bij de wereldkam pioenschappen in Rome ver te komen „Nu wordt de baan alles voor mij". Deze winter gaat Duyndam veel pis- tewerk doen. Zijn eerste contract teken de hij dezer dagen. Hij rijdt de zesdaag se van Londen samen met Gerard Koel. Een kampioensduo, want ook voor Ge rard Koel was er gisteren een rood-wit- blauwe trui. Op het sprintnummer. Een weinig boeiend onderdeel bij gebrek aan werkelijk talent Koel gaf dat, ondanks alle opwinding en diepe innerlijke vreug de om zijn eerste kampioenstricot, rui terlijk toe. Koels tegenstander In de finale was Henny Marinus, die geen moment heeft kunnen imponeren, zoals alle deelne mers aan dit sprintnummer. Er werd ronduit slecht gereden. Tactisch waren de meeste series een aanfluiting, de tij den eveneens. Jan Derksen constateer- Ook voor de jeugdige Lijn Loeve- stijyi lag er gisteravond in het Olympisch Stadion een kampioens trui gereed. Hij veroverde de titel op de 1 km. en mocht daarvoor een Xvelvërdiende kulde in -ontvangst nemen alsmede de traditionele lau- - iverkrans.- Toen na een slaapverwekkende verto ning bij de profstayers de wekker afliep ten teken dat het uur erop zat, had Piet de Wit zijn eerste proftitel behaald. De wereldkampioen der amateurs van 1966 en 1967, die ook dit jaar bij de beroeps rijders in Rome hoog genoteerd staat, reed achter Noppie Koch onbedreigd naar de zege. Hij nam na tien minuten in één ruk 1 duivel op de fiets. van de vierde plaats komend de kop van Oudkerk over, kreeg Piet van dei- Lans in zijn kielzog, maar deze kon De Wit nauwelijks meer benaderen. Misschien had titelverdediger Jaap Oudkerk nog voor enige spanning kun nen zorgen, wanneer hij niet zoveel pech op zijn weg had ontmoet. Tot driemaal toe moest Oudkerk van gangmaker ver wisselen, waardoor hij tenslotte twee ronden achter raakte. Prof achtervolging, kwartfinales Jaul 7.51.6 (7.01.3 tens 7.03.6 (7.00.0). - Schuuring 8.35.8 Plet de Wit achtei Nijdam wint in België 'ANTWERPEN Henk Nijdam- heeft gisteren in Essen bij Antwerpen fessionals gewonnen. Hij legde de 78 km af in 1 u 50 min. De Belg Willy Vekemans werd tweede en de Neder landse Wim Schepers derde in dezelfde tijd als de winnaar. Harm Ottenbros werd zevende met een achterstand van 1.45.- Zweden gelijk tegen Russen GOTENBURG Het Zweedse voet balelftal heeft gisteravond in het Nye Ullevi-stadion van Gotenburg gelijk ge speeld tegen Rusland: 22. Bij de rust hadden de Russen met 10 de leiding. De finale achtervolging profs tussen Gert Bongers en Leo Duijndam leverde een min of meer setisationele zege op voor de sterke Westlamler. Voor Leo Duijndam opetien zich nu mooie perspectieven. Fedor den Hertog opnieuw in de bloemetjes. De huldiging dankte hij aan zijn titel bij de achtervolgers. Voor Fedor den Hertog is Mexico een zekerheid. heeft er, na zonrat wegkumptTfcn tvOrcf) amateur kaïppioen ivan Nederland in de Vervolging. Ecfn opvallende pfèslatlc, waar de nieuwe titelhouder zich overi gens niet compleet gelukkig door liet maken. „Ik had", zo bekende hij na zijn race, „graag sneller gewild. Mijn tijd moet rond de 4.55 komen wil Ik in Me xico een goede kans maken". En om dat dat ideaal gisteravond in 't Olym pisch stadion niet verwezenlijkt kon wor den (5.03.9) toonde Den Hertog zioh toch iets teleurgesteld. Veel tijd om er zich druk om te ma ken kreeg hij echter niet, want hij ging onder in het rumoer op het mid- den-terrein waar men de geweldige pre statie luid vierde. Zijn tegenstander, Frans van de Ruit, sukkelde toen versla gen hij kreeg geen enkele kans van de knap rijdende Den Hertog naar zijn kleedlokaal terug. De prestatie van Den Hertog heeft de al lang levende vraag: „Kiest hij voor de weg of de baan", weer actueel gemaakt. In het gedrang van het feest liet Den Hertog zich er amper over uit. „We zul len wel zien", sprak hij neutraal. „Ik vindt dat Fedor voor de weg moet kie- oordeelde zijn ploegbaas Herman hart wil hij Dezer dagen zal Krott: om te begin nen een aantal zaken uitpraten met baan-coach Jan Derksen die begrijpelijk graag zou zien dat Den Hertog zich aan het piste rijden ging geven. „Maar ik weet", merkte Derksen nuchter op „dat met wegrennen meer te verdienen Zorg erbij Jan Derksen heeft er na gisteren rigens een zorg bijgekregen in zijn bereidingen voor Mexico. De baancoach moest namelijk vaststellen dat zijn troef Klaas Balk op d§ kilometer tijdrit niet verder .kwam dan de derde plaats. En dat terwijl Derksen er vast op rekende Balk mee te kunnen nemen als Neder lands beste. Die eer ging echter naai de 19-jarige Leijn Loevestijn wiens tijd verrassend beneden de 1.10 bleef. De jonge Amsterdammer kwam uit op 1.09.83 en werd daarmee overtuigend kampioen voor Wim Koopman (1.11.35) en Klaas Balk (1.11.50). Daar had coach Jan Derksen niet op gerekend. Over de kansen Klaas Balk in Mexico te krijgen liet hij zich vaag uit. „Ik weet het nog niet", aldus Derk sen. „we hebben de tijd tot 15 augus tus. Dan moet de Mexico-ploeg bekend zijn" De enige kans die Klaas Balk nog heeft is dat het Nederlands Olym pisch Comité besluit ook in te schrijven voor het onderdeel ploegenachtervolging. Dan alleen kan de teleurgestelde Balk De wedstrijd over 50 kilometer lever de een overwinning op voor Henk Nieuwkamp. Samen met Douma, Stam, Harry Janssen, Tabak, Cornelisse, Bruin. Dekker, Peetoom en Breur nam hij na ongeveer 20 kilometer een ronde voor sprong. Het werd een scherpe sprint tussen Janssen en Nieuwkamp, waar bij laatstgenoemde als sterkste naar Fedor den Hert Ruit 5.11.2. Lcijn Loevesljr UTRECHT De derde dag van de Nederlandse zwemkampioenschappen in „Den Hommel" heeft het succesje gebracht, dat bondscoach Rob Kerkhoven broodnodig had. De 22-jarige Groningse zwemster Coby Sikkens kwam op de 200 m rugslag onder de. voor zichzelf opgestelde, limiet van 2.30 en stelde met een nieuwe Nederlandse recordtijd van 2.29.7 ondubbelzinnig baar Mexico-kandidatuur. Ada Kok, de onverwoestbaarheid in persoon, even buiten be schouwing gelaten was er eindelijk een deelneemster aan de zesweekse voorjaarstrip, die zich bij de nationale kampioenschappen waar maakte. Voor Kerkhoven werd de situatie prompt een stuk zonniger, temeer daar Ada Kok deed wat er gisteren van haar verwacht werd (1.05.5 op de 100 m vlinderslag) en Bob Schoutsen de handicap van een gemist keerpunt bekwaam overwon. De Dolfijnzwemmer draaide zich om, tikte alsnog aan en begon een indrukwekkende achtervolging, die hem zijn eerste titel bij de senioren Zijn tijd was 2.15.4. „Zonder dat gemiste keerpunt was ik waarschijnlijk op de 2.13 rond uitgekomen", aldus Schoutsen. Zijn trainer Joop Bartelsman bewees zijn aparte „feeling" voor het brengen van rugslagtalent nog eens overduidelijk. Achtei Bob Schoutsen, maar voor de met zorg gebrachte Rinus van Beek, finishte de 22-jarige Pieter Schillemans als tweede in de aansprekende tijd van 2.17.3. Een nieuwe belofte? Nauwelijks. Schillemans, wiens trainingsarbeid hoofdzakelijk ver richt werd in de ene week, voorafgaande aan de nationale kampioenschappen, is derdejaars student in de scheikunde. Hij zal het komend seizoen geen tijd hebben zwemmen en studie te combineren. Hij was zelf nog het meest verbaasd over zijn huidige vorm, die hem woensdag als totale outsider reeds de titel bracht op de 200 m wisselslag. Flinke klap Is met het rugslagsucces van Coby Sikkens de waarde van de Oosteuropese trip komen vast te staan? Aller minst. De Groningse secretaresse op het bureau voor lichamelijke opvoeding, die de afgelopen drie jaar in totaal negen maanden onbetaald verlof aan haar hobby besteedde, was deelneemster aan de voor- olympische wedstrijden in Mexico. Na de hoofd zakelijke herstelperiode kwamen de winterse selectie wedstrijden voor haar te vroeg. Onvoldoende getraind reisde zij met de ploeg mee en bleef dan ook duide lijk in de schaduw van Beb Weeteling en Cobi Buter. Revanche Inmiddels selecteerde Kerkhoven voor zijn olympische selectie wel Beb Weeteling en Cobi Buter, maar geen Coby Sikkens. „Dat heeft me een flinke klap ge geven. Er is een tijd geweest, dat ik me afvroeg: „Waar doe je het voor?". In de vertrouwde om geving van de Groningse „Papiermolen" en met hulp van trainer Jan van der Tuin kWam Coby Sikkens de klap snel te boven. Ze trainde in de vroege morgen en late avonduren, haalde alsnog de verzuimde kan tooruren in en prepareerde zich voor de revanche. De eerste kans kwam in Leiden, waar ze de 100 en 200 m rugslag won. Op het eerste onderdeel was ze ingeschreven met de kwalificatie: buiten mededinging. Voor Mexico kan die toevoeging achterwege blijven. Met 2.29.7 achter haar naam is Coby Sikkens, die reeds in 1966 de finale van de Europese kampioen schappen bereikte, van volwaardig olympische gehal te. Op de wereldranglijst van dit jaar prijkt ze op de zesde plaats. Beb Weeteling, die met 2.31.4 als tweede aantikte, staat negende. Niet in eigen hand De olympische perspectieven voor Dick Langerhorst werden daarentegen weer wat onduidelijker. De Hagenaar veroverde zijn dagelijkse titel: ditmaal op de 100 m vlinderslag, maar weer schoot hij ten op zichte van het wereldzwemmen te kort. Zijn 1.01.5 vermindert ook in aanzienlijke mate de kans op uitzending van de 4 x 100 m wisselslagploeg. Langer horst heeft zijn kansen niet meer in eigen hand. Hij is afhankelijk van hetigeen anderen vandaag presteren op de 200 m vrije slag. Johan Schans is weer zover opgeknapt, dat hij zal starten. Aad Oodt en Elt Drenth maken de indruk redelijk in vorm te zijn. Roger van Hamburg zwemt in zestien. Even wennen Men moest er overigens aan wennen, dat de hul digingsceremonieën gisteren verliepen zonder dat Van Hamburg op het podium stond. Éénmaal stond hij al voor de drie betonnen blokken, waar twee jaar geleden de Europese kampioenen werden geëerd, toen de spreaker hem terugriep. Op het laatste moment was doorgegeven dat de VZC-zwemmer op de 200 m schoolslag jongens was gediskwalificeerd wegens te lang onder water blijven. Öp de 100 m vlinderslag jongens onder 16 eindigde hij met 1.06.5 als vierde. Arnold Rood vestigde met 1,03.9 een nieuw aspirantenrecord. Hetzelfde deed Irene Aarens met 2.36.4 op de 200 m rugslag en Inge Schaaphok met 1.11.2 op de 100 m vlinderslag. Coby Sikkens (GZPC) 2.29.: Weeteling (Ncreus) 2,31.4; 3. 4. Mia Plantings (ZAR) 2.: Mosa) 2.44.3; 6. Wies Koopir Vos (ADZ) 2.46.5; 8. Ine Pet. 200 meter rugslng Jongens (onder van Nederland: Gerard Glelen Weyhenke (HZPC) 2.20.7; 3. Jar 2.26.9; 4. Wout Schouten (XZC) (HPC) 2.32.9; 6. Rene de NIJs (Mos; Stam (Wijde Wor- eltese (Amsterdam) ADENAU Met onder meer het beeld van een dode Jim Clark ogen, heelt de sportsccretaris vai Duilse automobielclub. Ingenieur Her- bert Scbmltz, zijn misnoegen geuit over het feit dat men in de race re ld wel alles ondersteboven haalt om de bolides sneller te laten rijden, maar dat men aan de veiligheid 1 de coureurs weinig of niets doet. Dat is van de heer Schmltz, op dc vooravond van dc Grote Prijs Europa voor formule 1-wagens, zondag wordt gehouden op het rijke lijk van haarspeld- en s-bochten v ziene circuit van de Nuerburgring, zonder meer een moedige verklaring. „Maar", zoats hij zei „eens moet het toch gezegd worden en ik vind het nu, op een moment tfat tienduizen den zich gereed maken om naa: „Ring" te vertrekken, een zeer schikt ogenblik. Tc weinig mensen ten welke gevaren dc moderne auto coureur op de race-circuits tegen komt. Weet ledereen wel, dat in formule 1-wagen van nauwelijks 500 kilo nette, 180 kilogram oftewel 220 liter brandstof wordt gepompt. Bij wijze van spreken zitten manner Jean-Pierre Beltoise, Jacky Stewart en Graham Hill tot hun nek toe in een vloeistof, die maar heel weinig nodig heeft om tot een vuurbal exploderen. Ze moesten het verbieden. Radicaal. Zoveel liter mag er a den getankt en dan stoppen. Moeten ze maar een paar pitstops meer ken. Als iedereen dat moet doen, is dat helemaal niet erg". Ook over wat Schmltz smalend „ogen schijnlijke verbeteringen" noemt, is Duitsland autosportkenner bij uitstek bij lange na niet tevreden. „Neem nou zo'n stavilisatlevln. Het is ge woon een rage geworden. Als je geen vin meer op je wagen hebt tel je niet mee. Waarom dient zo'n ding. Om de wagen beter op de weg te hou den, heet het, maar ze vergeten bij te vertellen, dat het ook dient o de bolides nog sneller door de boch ten te kunnen laten gaan. Vergeet men dan, dan bij hogere snelheden vooral in bochten de kleinste ver gissing catastrofale gevolgen kan heb ben? Dat niemand dan ook maar een kans heeft die vierhonderd paarde- krachten op de weg te houden? Ver der kunnen die dingen bij hoge snel heden gemakkelijk van het chassis af vallen. Leuk om zo'n ding tegen te komen, als je tegen de driehonderd kilometer per uur rijdt. Overigens loopt men de kans ook met de beugel, die de coureurs ach ter hun hoofd hebben om ze t e schermen. De renwagen is gemaakr van licht materiaal. Bevestiging zo'n beugel kan dus nooit solide ge beuren. Verder kan zo'n massief ding hij moet massief zijn, want dat is voorgeschreven een bepaalde in$. vloed hebben op de betrouwbaarheid van het ohassis. Vooral de Lotus-wa gens hebben beugels, die er meer voor de vorm dan voor de veiligheid op staan. Er moet wat aan gedaan wor den en wij zullen er al tijdens de trainig van de Grote Prijs zoveel mo,- gclljk aan beginnen. Dat is noodza kelijk in het belang van de autosport, die nu al voor een groot deel bestaat bij de gratie van alleen maar sen satie zoekende mensen". MELBOURNE Tijdens zwemwedstrij den In Melbourne heeft de 16-jarige Sue McKenzie het wereldrecord op de 110 yards schoolslag met 0,1 seconde ver beterd en gebracht op 1.16,9. Het oude record stond sinds 30 september 1967 (Londen) op naam van de Amerikaanse Catle Ball. 5. Jose van der Putten s (HPC) 2.45.9; 7. Janny de (OZPC) 2.53.3. er 16 jaar): 1 en kampioen 2.19.9; 2. Rob sen (De Kikker) 5. Matty Prenen (ZIAN) 2.33.7; 8. Gerdle van Lint (PSV). 200 meter rugslag heren: i. en kampioen van Nederland: Bod Schoutsen (De Dolfijn) 2.15.4; 2. Pieter Schllleman (De Dolfijn) 2.17.3; 3. Rinus van Beek ('t IJ) 2.17.8; 4. Herman Deekens (Jonas) 2.22.3; 5. Dick van Elzas (HPC) 2.28.3; 8. Aart van Bemmel (AZPC) 2.32.91 7. Hans Koster (De Meeuwen) 2.33.9; 8. Richard Veer (ZIAN) 2.34.0. 200 meter schoolslag meisjes (onder 14 Jaar): 1 en kam pioene van Nederland: Wllma van Beek (ZIAN) 2.59.1; 2. Ina Vordlng (De Kikker) 3.03.0; 3. Durkje Spoor iDe Kikker) 3.04.5; 3. Ricky Uithoven (DZN) 3.05.3; 5. Tineke Hofland (ZIAN) 3.05.3; 6. Gtsela Chrtstenhusz (OZPC) 3.07.9; 7. Ietje Deutz (AZPC) .3.09.6; 8. Karen van der Hcyde (ZIAN) 3.12.7. 200 meter schoolslag Jongens (onder 14 Jaar): 1 en kam pioen van Nederland: Rob Spijkerman (BZZ) 2.56.5; 2. Peter Spijk (RZV) 2.57.9; 3. Bennie Verschoor (ZIAN) 2.59.5; 4, wim de Jong (De Kikker) 3.00.0; 5. Henk Rlbberlnk (AZPC) 3.00.0; 8. Ronald Hond (De Dolfijn) 3.05.2; Hans Elzeman (ZIAN) en Roger van Hamburg (VZC) gedis kwalificeerd. iclsjes 18 Jas Uitslagen lelsjes kam ploene van Nederland: Irene Aarens (HPC) 2.38.4 (nieuw aspirantenrecord); 2. Wllma Stcdlng (Zwemlust) 2.36.5; 3. Els Droog (De Kikker) 2.37.6; 4. Gerda Lassooy (HDZ) 2.40.6; 5. Nel Pex (Raket) 2.41.6» 6. Leny Teekens (VZC) 2.43.1; 7. Sylvia Rietveld (AZPC) 2.48.6; Elll, Pluim (Tlel) 2.47.4. 200 meter rugtlag dames: 1. en kampioene van Nederland. ederland: Inge Schaaphok (HZC) (nieuw aspirantenrecord); 2. Ellen van Rhecncn (2 lust) 1.13.1; 3. Frlke Buys (VZC) 1.14.1 (DWR) 1.15.2; 5. Ans Tltulaer (Mosa) 1.16.1; 6. Jeannette Witmaar (ZIAN) M8.2; 7. Llesbeth Klumper (HZPC) 1.19.0: 8. Hetty Ifoopmani (Tlel) 1.20.1. 100 meter Vlinderslag dames: 1 en kampioene van Neder land Ada Kok (De Futen) 1.05.5; 2. Marie Jose Janzen (Mosa) 1.09.3; 3. Betty Heukels (PSV) 1.10.7; 4. Hel la Rentema (GDZ) 1.11.0; 5. Truus Koot (GDZ) 1.11.3: 6. Toos Beumcr (Nereus) 1.11.6; 7. Toty Heukels (PSV) 1.132; 8 Tine van Rhcenèn (Zwemlust) 1.13.6. pioen van Nederland; Arnold Rood ('t 1J> 1.03.9 (nieuw asplrantenrecord)2. Brend Brevé (De Baronie) 1.05.6; 3. Rene van Denderen (De Dolfijn) 1.05.9; 4. Roger van Ham burg (VZC)'1.06,5; 5. Hans Stocker (DWR) 1.08.8; 6, John VBn der Kamp (KNZB) 1.09.0; 7. Frans van de Aardweg (NJord '59); 8. Plet Brouwers (ZIOS) 1.10.0. 100 meter vlinderslag heren: en kampioen van Nederland: Dick Langerhorst (HZPC) 1.01.5; 2. Rob Bosson (HPC) 1.01.8; 3. Chris van Lint (PSV) 1.03.3; 4. Haul van Daalen (DVZ) 1.03.7; 3. John Pabbruwe (De Robben) 1.04.1; 6. Cees Seton (Merwede) 1.04.5; 7. Edwin Boogaard (AZ '67) 1.04.8; Herman van Llenden (HVGB) werd gediskwalificeerd. 4 x 100 meter vr(Jo slag meisjes (onder MI Jaar): 1 en kam pioene van Nederland: HPC 4,29,8; 2. VZC -4.33.3; 3. HZPC 4 x 190 meter vrije slag Jongens pioen van Nederland» ZIAN 4.M record 4.06.0 llmlettljd); 2. Mosa 4 >'r 16 Jaar)V 1 en k»m- natlonaal asplranten- 3. P8V 4.12.4. Johan Cruyff mag in verban^ met «en vrij ernstige enkelblessure voorlopig geen bal aanraken. Zelfs een lichte training is er niet bij, laat staan een wedstrijd spelen. Er restte hem derhalve niet anders dan de gisteravond go- speelde vriendschappelijke wedstrijd tussen Ajax en Surinaamse kampioen Transvaal als belangstellend toeschouwer te volgen. De Amsterdammer dia door blessure evenmin in aanmerking kwam voor een selectie in' het Nederlandse elftal, heeft van zijn geneesheren een periode van volkomen rust 'voorgeschreven gekregen. Maar of dat ie vol te houden met zo'n charmante verloofdef

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9